Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#170) Flow válasza bambano (#168) üzenetére


Flow
senior tag

Szerintem nagyon hibás dolog feltételezni azt, hogy minden keresztény/buddhista/hind-u stb vallású ember tagad mindenféle tudományos magyarázatot a ''fajok eredetét'' illetően. Ez a szemlélet elég rég lecserélődött már! Valahol a 19-20. század fordulóján. A ''hívő'' ember a Te értelmezésedben tökéletesen azonosul egy keresztény emberrel, aki szó szerint elhiszi a bibliát. Vagy legalábbis nagy részét. Szerinted a papok is úgy gondolják, hogy az evolúció blama? A Biblia egy történet, volt idő, mikor elhitték minden szavát, de akkor még, ahogy említetted :) az agykoponya mérete kisebb volt.

Ráadásul közöltem korábban is, hogy nem a vallásban hiszek, hanem kicsit pontosítva nem zárom ki annaka lehetőségét, hogy van egy magasabb rendű szellem a világban. Hidd el, én is távol állok az ezoterikától, tökletesen földhöz ragadt a gondolkodásom (nem véltelenül kerültem alk.matra anno), pedig ez nem jó, Isten (nevezzük így) kérdésében mégsem lehet egyértelmű választ adni.

Mint már felvetettem a problémát, szerinted mi a magyarázat a világ keletkezésére? Persze, nincs biztos képlet rá, de mégis, kíváncsi vagyok az ötletedre.

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.