Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) sh4d0w válasza tildy (#136) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Bocs, kissé pongyola volt a megfogalmazás, ámbátor most csak a kereszténységről beszéltünk; helyesen: ''...ellenben a keresztényeknek dolguk, hogy hirdessék az igazságot - természetesen erőszak nélkül...''

https://www.coreinfinity.tech

(#152) tts válasza sh4d0w (#126) üzenetére


tts
addikt

azért azt odabiggyeszthetnéd, hogy az általuk, elfogadott vagy valósnak vélt igazságot :Y

(#153) zso73 válasza Crystalheart (#104) üzenetére


zso73
veterán

Ezt nem értem. :U

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#154) zso73 válasza Flow (#107) üzenetére


zso73
veterán

107: Nem vettem zokon a hangnemet. Én is értem, hogy az ószóvetségben leírt ajánlások, parancsok mi célt szolgéltak. Ezekkel kerülték el a nemkívánt betegségeket,......
Más hitrendszerekben is ódzkodnak a magömléstől /maszturbáció, és szex./, mert energiát vesz el./ Taoista szex c könyv./ De ha túlteng az energia az sem jó. Én nem verem a palávert a jogaimért. Megoldódtak a dolgok. :)
Az emberi szervezet tudja,hogy mi kell neki. csak erre kell figyelni. Az éjszakai magömlések megoldják a mai fiatalok gondját. Akinek ez nem elég,az meg felfedezi a saját testét. És szerintem ez helyes.
És a modern kor szexuális követelményei miatt szükség van mind a két félnek ismernie önmaga szexuális igényeit.Különben nem tudja átadni, megtanítani a párjának. A változásokat, meg majd közösen fedezik fel.
Remélem elég érthető?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#155) TexT-BoY válasza Andie (#146) üzenetére


TexT-BoY
addikt

''Ma meg mit látok? Mellesemmi, kisfiús testalkatú, éretlen, fejletlen kölyöklányok (13-14?)''

Ne haragudj de én ezt nagyon ritkán látom, illetve az általad emlitett ''állatfaj'' egy külön történet, én tudod mit látok? méretes kannákat, a 15-éves osztályátrsam melett 27éves palit, a 13éves kicsaj folyamatosan jön utánam és nem céltalanul, még az annya is pártolja mert momentán ő bir engem ( meg én is birom az annyát, csak a lánya fura..).
Aztán mit látok még? Örületesen nagy csusztatásokat, részetekröl, ami nem feltélen baj, és lehet mindenkinek mindenröl egy kialakult képe, de én ebben a korosztályban élek és messze nem ilyen egyszerü a helyzet, valahol ott kezd realizálodni ahol bombano irja: 10-11évesen már megvan az első élmény lányoknál, amit a sikeretlen 16-17éves srácok hoznak össze (más kérdés hogy melyik fél mekkora megelégedéssel és élvezettel zárja a dolgot). Nekem ebböl a szempontbol szerencsém volt, a legfiatalabb barátnőm is 1 évvel idősebb volt, de az idei tanévben egy 20éves GAMF-os lánnyal hozott össze a sors, noha szexuális életet ekko rmég nem éltem. A mostani barátnőm most végzett az általános iskolában, de bárkit megkérdezek és szonélkül rávágja hogy 20éves.
Fu kicsit elkanyarodtam a lényegtöl, és kissé személyes lett a hsz. A lényeg, a jelenelgi erkölcs nem azt diktálja hogy bárki is várjon 17-18 éves koráig (pedig még ez is kevés lehet). Vannak olyan lányok akik ezzel a nőiességgel születnek és már 13-14éves korukban kitudják hazsnálni, lehet már lélekben is felkészültek, de vannak a 11-12éves lányok akikböl minden hiányzik testileg és lekileg sem készek, de a divat és a trend azt diktálja hogy ''be kell szálni a körforgásba, ha nem szállok kimaradok, bár nemtudom miböl, de az számomra biztos nem jó...'' Ez az a dolog ami az egész fiatal koru társadalmat jellemzi szerintem, és én nagyon örülök hogy ettöl elvonatkoztatva tudom élni az életem.
ImHO ha nem tévedek amerikába pl 21éves korában válik az ember ''felnőtté'', a magyar 18-al ellentétben?!.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#156) Crystalheart válasza TexT-BoY (#155) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Pechem van, az első barátnőm már bajosan lehente szűz; pláne, hogy az még nem mostanában lesz ;] Ez van :D

(#157) Pacák válasza TexT-BoY (#155) üzenetére


Pacák
senior tag

Húha! Jó lesz vigyázni otthon a srácra! Rögvest felnő ő is, mint te... :DDD

Szinte tegnap volt még, hogy te voltál az ügyeletes nevelni való fiatal a PH! -n, aki folyton túlzásokba esett, mindig pezsgett körülötte az élet, de azért nagyon komáltunk. :D
Most meg ott tartunk, hogy némi-nemű-nemi-nami... ajajaj, felnő a következő generácói is... :)

Nuclear launch detected

(#158) tildy válasza TexT-BoY (#155) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez teljesen változó, függ a környezettől is. Gimiben pl. az osztályunkban a csajoknak az első szex kb. 17 éves korra volt tehető , miközben a szakmunkásképzőbe járónál már 14-15.
A 11- 12 évesre inkább nem mondok semmit , mert a végén nagyon dühös leszek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#159) TexT-BoY válasza tildy (#158) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Lehet régió függő is, Pesten a gimikbe még durvábban mennek a dolgok, mint a szakmunkásba. Jó természetesen a nagyon nagy nevü gimik kizárva, azért egy fazekasba nem szokás, de az alatt vannak különös dolgok:). Józsefatillába pl jár olyan lány aki volt osztálytársam és fura dolgokat mesélt, pedig az sem a legalja kolesz, a Madách ugyancsak, na dez már egy TELEJSEN eltérő téma, ha gondoljátok nyissatok ezzel kapcsoaltban topicot, vagy ,logautot én kifejtem a véleményemet szivesen, de nem ide tartozik, ide csak talmida fura hozzá állását kommentáltam az óvszerrel szemben.

Pacák: Probálok naprol napra fejlődni, igen és azok inditottak el az úton akik nevelő szándékkal segitettek, nem azok akik gunyós mosoly közepett k*rva anyáztak... :W

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#160) zso73 válasza Flow (#113) üzenetére


zso73
veterán

Nem volt ott gond. Ráhúzta a birkát, az meg belülről tiszta. :C :))
És még a kérdésre is jól felel.
Bedughatom?
Beeeeeeeeeeeee :))
Csak azért mert túlragozod. :R

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#161) bambano válasza zso73 (#160) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Kétségtelen, hogy az első óvszerek juhbélből meg hasonlókból voltak anno, de szerintem mindenki a juh nélkül képzelte ezt eredetileg :DD :))

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#162) sztikac válasza zso73 (#160) üzenetére


sztikac
őstag

:DD
amúgy meg kíváncsi vagyok a ph!-n jelen lévők hány százaléka lehet birkapásztor... Gyanítom nem sok, mostanában ez nem egy menő szakma (a fertőzésveszély ugye :DDD )

(#163) zso73 válasza sztikac (#162) üzenetére


zso73
veterán

:)) A juhvész elvitte a pásztorokat.
Tényleg azért tavasztól őszig egyedül a birkákkal nem lehetett valami jó dolog. Biztos, hogy néha besegített a pásztor a kosnak. :Y
161: Az mekkora gáz lehetett, hogy juhbélből készült. Hol volt még akkor a Domestos? :Y

[Szerkesztve]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#164) sztikac válasza zso73 (#163) üzenetére


sztikac
őstag

Nemcsak juh, hanem birkabélből is készítettek :) És akkoriban többszörhasználatos volt egy óvszer :Y
Erről most eszembe jutott egy vicc, de nem írom be mert még kibannolnak...

(#165) Flow válasza zso73 (#154) üzenetére


Flow
senior tag

Tökéletesen egyetértek. Akkor ezt ki is tárgyaltuk. :D

Amugy Veres Pál tanár úr nagyon lényegretörően és ízesen oktatott a témában! Érdemes lenne mindenkinek meghallgatni 1-2 előadását. Ha van rá igény, feltolom valahova. Ha másért nem, 20 perc fetrengés. :)

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#166) Flow válasza bambano (#147) üzenetére


Flow
senior tag

Kifejthetnéd. Nagyon kíváncsivá tettél... ;]

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#167) Flow válasza Flow (#166) üzenetére


Flow
senior tag

Elnézést, már nem tudom szerkeszteni. Jöhet priviben is.

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#168) bambano válasza Flow (#166) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A darwinisták úgy gondolják, hogy az evolúció során fejlődött ki az ember (meg minden más élőlény), nem pedig egy misztikus valami, eleve elrendeltetés által. A hívők pedig hisznek az Isteni elrendeltetésben, a teremtésben.

A lehetséges ellentétek: az egyik egy konkrét, jól megfogható, bizonyítható folyamatról szól, a másik egy felsőbbrendű lény 6 napos munkájáról. De mindkettő kizárólagosan magának implikálja a jogot a teremtésre.

A kettőben együtt azért nem lehet hinni szerintem, mert ha egy hívő elhiszi, hogy az evolúció működhet, akkor az Úr mindenhatóságába vetett hite szükségképpen muszáj, hogy csorbuljon. Például az ember arc és agykoponya aránya folyamatosan változott az utóbbi sok tízezer évben, az arckoponya csökkent (mert javuló minőségű táplálékot eszel), az agykoponya nőtt, mert van helye és ügyesedik az agyunk. Valahol az ember saját magát fejlesztette fel, magánál jobbat teremtett. Erre lehet képes más is, mint az Úr?

Tehát azt gondolom, hogy mindenki hihet egyik vagy másik tézisben ''pártállásától'' függően, de a kettőben egyszerre nem, mert abból ellentmondásokat lehet levezetni. Ebben a hsz-ben nem is akarok állást foglalni egyik módszer mellett, vagy ellen sem, csak együtt a kettő ellen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#169) WN31RD válasza bambano (#168) üzenetére


WN31RD
addikt

Ez nem ilyen egyszerű egyik oldalról sem. Egyfelől az evolúciós elméletekben (nem a konkrétan Darwin-félékre gondolok, mert azok már elavultak) nem illik ''hinni'', hanem jól megalapozott tudományos elméletekként kellene inkább kezelni őket (amihez hozzátartozik az is, hogy idővel esetleg túlhaladottá válhatnak). Másfelől vallásosságból is van igen sokféle, nem minden vallásos ember gondolja úgy, hogy pl. a Biblia valamiféle ''felsőbbrendű lény'' 6 napos munkájáról szól, vannak, akik számára a Biblia inkább erkölcsi útmutató, amelyben a történetek nagyrészének csupán a tanulsága érdekes. Ettől még éppúgy vallásosak, csak kevésbé szemellenzős módon.

Ellentmondások? Ugyan. :D A kereszténység önmagában, az alapjaitól totálisan ellentmondásos, felekezettől függetlenül. Igazán nem nagy dolog ebbe a rendszerbe még az evolúciót is beilleszteni, csupán szándék kérdése. Egyébként nézz utána pl. a Katolikus Egyház álláspontjának a kérdésben, meg fogsz lepődni...

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#170) Flow válasza bambano (#168) üzenetére


Flow
senior tag

Szerintem nagyon hibás dolog feltételezni azt, hogy minden keresztény/buddhista/hind-u stb vallású ember tagad mindenféle tudományos magyarázatot a ''fajok eredetét'' illetően. Ez a szemlélet elég rég lecserélődött már! Valahol a 19-20. század fordulóján. A ''hívő'' ember a Te értelmezésedben tökéletesen azonosul egy keresztény emberrel, aki szó szerint elhiszi a bibliát. Vagy legalábbis nagy részét. Szerinted a papok is úgy gondolják, hogy az evolúció blama? A Biblia egy történet, volt idő, mikor elhitték minden szavát, de akkor még, ahogy említetted :) az agykoponya mérete kisebb volt.

Ráadásul közöltem korábban is, hogy nem a vallásban hiszek, hanem kicsit pontosítva nem zárom ki annaka lehetőségét, hogy van egy magasabb rendű szellem a világban. Hidd el, én is távol állok az ezoterikától, tökletesen földhöz ragadt a gondolkodásom (nem véltelenül kerültem alk.matra anno), pedig ez nem jó, Isten (nevezzük így) kérdésében mégsem lehet egyértelmű választ adni.

Mint már felvetettem a problémát, szerinted mi a magyarázat a világ keletkezésére? Persze, nincs biztos képlet rá, de mégis, kíváncsi vagyok az ötletedre.

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#171) bambano válasza Flow (#170) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A hozzászólásban nincs olyan vélemény, hogy a keresztény vagy másik vallású embernek ilyennek vagy olyannak kell lennie. Egy szó nem szó arról, hogy milyen teremtéselméletben hisznek a vallásosak. A hsz arról szól, hogy abban a teoretikus esetben, HA mindkettőben hinne valaki, abból milyen ellentmondásokat lehet SZERINTEM levezetni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#172) luciferc válasza Flow (#170) üzenetére


luciferc
őstag

egy lehetőség: [link]

(#173) Flow válasza bambano (#171) üzenetére


Flow
senior tag

Értem a logikádat, csak az eszmefuttatésod alapjait képező ''aki vallásos, az a teretésben hisz'' tézisben tévedsz. Biztos vannak olyanok is, akik így tesznek, de számuk elenéysző. Mivel a kiindulási pont támadható, ezért kétlem, hogy erős lábakon állna meglátásod.
HA mindkettőben hinne valaki, abból milyen ellentmondásokat lehet SZERINTEM levezetni. (ugye itt a 2-féle elméletről beszélsz) Az eredeti kérdés nem erről szólt. Isten nem egyenlő a teremtéselmélettel. Szerintem.

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#174) Rive válasza bambano (#168) üzenetére


Rive
veterán

A kettőben együtt azért nem lehet hinni szerintem, mert ha egy hívő elhiszi, hogy az evolúció működhet, akkor az Úr mindenhatóságába vetett hite szükségképpen muszáj, hogy csorbuljon.
Csapjunk akkor a lecsó közepébe ;]

Isten mindenhatósága, létezése önmagában sem értelmezhető a világon, logikán belül. Önellentmondásra vezet. Van erre egy klasszikus paradoxon: tudna-e Isten akkora követ teremteni, amit nem tudna felemelni?
A hit alapja nem a logika.

A tudomány ugyanakor a megfigyelhető valóság alapján állít fel olyan, logikai alkapon álló modelleket, amik az érvényességi körükön belül képesek a valósággal egyező jóslatokat, magyarázatokat adni. Ismételném, az egész a megfigyelhető valóságra és a logikára épül.

A két dolog az emberi létezés más-más területeit fedi le. Egymással szembeállítani őket klasszikus hiba, bármelyik oldalról is követi el valaki. Az ateizmus felől ez a logika saját alkalmazhatóságának határain túlra terjesztését jelenti. Ez alapból módszertani tévedés - és mellesleg annyit tesz, hogy a tudományos módszer, aminek a fejlődése részben pont a hit kiküszöbölésének köszönhető, maga válik logikátlan hit tárgyává...

A másik oldalról legdurvábban a klf. kreacionisták nyomják. Az ő hibájuk, hogy a határtalanságot a logika korlátai közé nyomorítva próbálnak a megfigyelhető valóság és a logika ellen érvelni - és ezzel tulajdonképpen ők maguk követik el azt a blaszfémiát, amivel a tudományt vádoják...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#175) Flow válasza luciferc (#172) üzenetére


Flow
senior tag

Nagyon jó kis cikk, köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet. Viszont a ''lett'' kérdést a cikkíró is ügyesen megkerüli, pedig fizikus. :)
''az Univerzum pedig a legújabb mérések szerint végtelen'' :C
A cikk azt írja, az anyag törvényei szerint tudják visszakövetkeztetni a történéseket (tényleg? és honnan tudják, hogy ezek a törvények állandóak?)
Az idő nullájában. Hm érdekes. Olyan dolog az alaplemma, mely teljesen bizonyíthatatlan.
Az én agyam korlátos. Tudom, hogy tőlem sokkal okosabb/műveltebb emberek foglalkoztak a témával, nem az ő szakértelmüket/eredményeiket akarok kétségbe vonni, csak ezek a kérdések/kételyek felmerültek bennem.

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#176) luciferc válasza Flow (#175) üzenetére


luciferc
őstag

nem is olyan biztos, hogy megkerüli a ''lett'' kérdést... amúgy meg hogy a fenébe ne kerülné meg, mi fizikusok tudjuk a legjobban, hogy milyen keveset tudunk.

tényleg? és honnan tudják, hogy ezek a törvények állandóak?
feltevés, hipotézis. Eddig semmi nem mutat arra, hogy nem azok, illetve elméleti számítások mutatják, hogy kicsit mások lennének, akkor nem létezhetne pl anyag. De persze lehet, hogy nem azok, a számítások meg nem vettek figyelembe valami fontosat. Honnan tudjuk, hogy az energiamegmaradás törvénye tényleg törvény? Feltesszük, és eddig semmi nem mutat arra, hogy tévedünk. Ezek bizony ilyenek.

ezek a kérdések a szakemberekben is (sőt!) felmerülnek, de egy ilyen ''interjúban'' nem hozhatja elő az összes kérdést és kételyt (már csak azért sem, mert ő sem tudja).

A mai embernek sokkal többet kellene tudnia a tudomány működéséről, módszereiről, és akkor sokkal jobban megértené a tudományos elméleteket (nem a mélységüket, de a dallamukat). Ha jól emlékszem ebben az interjúban is leírja dióhéjban, hogy miként működik a tudomány. A jó tudós egyik legfontosabb ismérve, hogy egy elméletbe vetett hite (hogy az úgy jó és működőképes) nem vakítja el, és ha a tények (mérési eredmények, amik szintén cáfolódhatnak...) úgy követelik meg, akkor képes, tud, és akar változtatni az általa elfogadott elméleten.

Ezt kellene középiskolában megtanítani, akkor talán kevesebben dőlnének be az áltudósoknak. De ez messzire vezet.

(#177) Flow válasza luciferc (#176) üzenetére


Flow
senior tag

Nincs kedved írni a témában? :B

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#178) luciferc válasza Flow (#177) üzenetére


luciferc
őstag

milyen témában?

mod: ha jól sejtem a tudomány működése, módszerei témára gondolsz. Egyelőre nincs, de nincs kizárva később. Bár valószínűleg egyszerűbb, ha keresek ezzel foglalkozó oldalakat és összegyűjtöm őket (lustaság fél egészség, de én teljesen egészséges vagyok...)

[Szerkesztve]

(#179) Flow válasza luciferc (#176) üzenetére


Flow
senior tag

itt kerüli meg: /A ''lett'' szó használata már azt sugallja, hogy volt valami a kezdő pillanat előtt, és ebből ''lett'' az, ami később létezik./
Nem ezt sugallja. Azt sugallja, hogy valami ''megteremtődött''. Nehéz definiálni, de a lett nem csak azt jelenti, hogy vált valamiből. Erre gondoltam amikor megkerülést írtam.

Válasz: igen, arra gondoltam. :)

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#180) Crystalheart válasza sztikac (#162) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(Én ugyan birkát nem pásztorkodom, de kecskét igen :DDD)

(#181) sztikac válasza Crystalheart (#180) üzenetére


sztikac
őstag

De ugye nem... :D

(#182) Crystalheart válasza sztikac (#181) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Höhöhö, fizikai képtelenség volna, de eszembe sem jutott :D

(#183) Crystalheart válasza zso73 (#153) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az Ószövetség Istene bosszúálló, követelőző, meg bizonyítékokat akar (mondjuk a hűségről), ezzel szemben Jézus ilyesmiről szót sem ejt. Jézus egy szerető és gondoskodó istent mutat be, nem azt, akiben a főpapok is hittek és a hatalmukat neki tulajdonították. Az Ószövetség pedig ebből kifolyólag kb olyasmi, mint mondjuk a germán mitológia.

A Biblia egy könyv. Betűk vannak benne, emberek írták. Most nem a próféták szavahihetőségéről beszélek, hanem csak simán az emberi gyarlóságról, hogy a hatalomért nem átallanak hamisítani. (Figyeljük meg pl. hogy az Újszövetség evangéliumai között mennyi szinte megszólalásig hasonló részlet van az eredeti szövegben, de még fordításban is, mintha kicsit ''összehangolták'' volna.)

[Szerkesztve]

(#184) Viszlát válasza Crystalheart (#183) üzenetére


Viszlát
addikt

Az Ószövetség Istene bosszúálló, követelőző, meg bizonyítékokat akar (mondjuk a hűségről), ezzel szemben Jézus ilyesmiről szót sem ejt.

Látom nem olvastad el a Neked címzett hozzászólásomat korábban. Nem írnám le újra, talán van rá pár perced és megteszed. Az csapja be az embereket, hogy Jézus eljövetelével az ítélet vissza van tartva, de ettől függetlenül még lesz, csak nem azonnali.

(Figyeljük meg pl. hogy az Újszövetség evangéliumai között mennyi szinte megszólalásig hasonló részlet van az eredeti szövegben, de még fordításban is, mintha kicsit ''összehangolták'' volna.)

Ez már kicsit paranoid :) Nem lehet, hogy azért hasonlítanak, mert ugyanazon eseményekről adtak hiteles leírást különböző emberek? :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#185) Crystalheart válasza Viszlát (#184) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szó szerint is ezért hasonlítanának? :D Nos ha te találsz ma két eléggé egyforma leírást mondjuk a 2001 szept. 11-i eseményekről, akkor erősen elgondolkodsz azon, hogy az egyik a másikról koppintott. Vagy ha egész mondatok egyeznek két padtárs fogalmazásában, akkor repül is a kapa. :) Ráadásul nem csak hogy egyezések, de nagy ellentétek vagy hiányosságok is vannak bennük.

(És akkor még nem is kevertem bele az apokrif iratokat, amiket nagyonnagyon titkolgatnak...)

Amúgy olvastam és el is kezdtem írni egy hsz-t, csak öcsém okozta áramszünet jött közben, ki akart túrnia géptől... :DDD

Jó, akkor tegyük föl, hogy a Bibliát nem utószerkesztette senki - a kora (alias ''sötét'') középkor mentalitását ismerve ezt nehéz elképzelni -, de az Újszövetség írói akkor is ismerték az Ószövetséget. Ha én most folytatok egy regényt, akkor nyilván olyat írok bele, ami klappol az előzőhöz. Vagy ha írok egy verselemzést, összehasonlítást, azt fogom kihozni belőle, amit én látok benne, és az eredeti mű ismerete nélkül az ember kénytelen lenen elfogadni azt.

Sajnos a fejezeteket nem maga Jézus írta... Szívesen visszamennék az időben és meghallgatnám, konkrétan mit mondott ő. Ja, fordítási és értelmezési hibák nélkül is :)

(#186) Viszlát válasza Crystalheart (#185) üzenetére


Viszlát
addikt

Ez a katolikus egyház átírta a Bibliát azért érdekes, mert ha így lett volna, gondolom úgy csinálták volna meg, hogy legalább saját maguk alatt ne vágják a fát. Ezzel ellentétben bent felejtettek jópár dolgot amivel saját maguk ellen ''beszélnek''... Amúgy ez is hit kérdése, így logikai vita alapját nehezen képezheti :) Én hiszem, hogy a teljes írás Istentől ihletett és a kanonizáció nem rontott az értékén :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#187) P.H. válasza Rive (#174) üzenetére


P.H.
senior tag

SZVSZ a tudomány és (általában) a vallás is magyarázatait az adott keretenek belül logikai alapon vezeti le, alapvető különbség SZVSZ két dologban van:
- A tudományelmélet ''megköveteli'', hogy szubjektív véleményalkotás nélkül (még a sejtések esetén is) álljon egyszerre rendelkezésre bármely, eddig nem bizonyított hipotézisből és annak cáfolásából is levezethető tudásanyag, tehát amikor konkrét bizonyításra kerül sor, akkor annak bármely kimenetelét már felkészülten várja, azaz pár lépéssel előrébb jár, mint a bizonyított tények, mindkét lehetséges szálon. A vallás ezzel szemben (korábban ezért említettem a precedens-elvet) egy-egy dolog ténnyé válása, vagy egyáltalán annak társadalombefolyásoló hatásának felmerülése után, - mivel újkeletű kérdések esetén egy, annak levezetésére alkalmatlan (Gödel), továbbá rugalmatlan axiómarandszerrel rendelkezik -, pl. enciklikákban az egyház hivatalos álláspontját teszi közzé, amelyeket reménytelen vitatni (pro és kontra egyaránt, akármennyire is megfelel vagy ellenkezik az álláspont a tudomány jelenlegi állásával), ha a kérdés abban az axiómarendszerben megválaszolhatatlan. Más rendszerben természetesen nem, de az nem közös kiindulópont.
- Oscar Wilde egy írásában említi (börtönnaplójában, nem szó szerinti idézet), hogy abban hiszünk, amit szeretnénk bizonyítani, de nem tudunk, ennél nem tudok frappánsabb megfogalmazást elképzelni. A vallások a saját axiómarendszerükön belül levezethető (vagy le sem vezethető, mert az implikáló kérdések-válaszok sem eldönthetők) következtetés ellenében nem állít, állíthat alternatívát, mert általában csak egyetlen igazság létezését engedik meg, illetve axiómarendszerük megkérdőjelezhetetlen, még csak nem is bővíthető (nincs arra alkalmas személy, aki ezt megtegye).

Tudomány és hit azért létezhet egymás mellett, egy emberen belül is, mert a hit megváltoztathatatlan axiómarendszerén belül a szubjektív ''döntésén'' nem lehet vitatkozni sem vele, nemhogy megcáfolni.
Egyáltalán, saját berkein belül a hit nem ad lehetőséget megválaszolhatatlan kérdések létezésére, a tudomány pedig igen.


[Szerkesztve]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#188) Flow válasza Crystalheart (#185) üzenetére


Flow
senior tag

Akkor tarthatnál is egy gyorstalpalót arámi nyelven nekünk, gyarlóknak... :DD

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#189) zso73 válasza Viszlát (#186) üzenetére


zso73
veterán

Tényleg átíratták a Bibliát. Kiszedették az úr nevét a bibliából. Hol van JHVH benne? Nem sok helyen. A pontos kiejtését is eltüntették. Minden féle bullákkal biztosították a hülyeségük védelmét./A mai napig ezt csinálják./
Ahhoz meg tudatlanok voltak, hogy a számukra kompromittálló dolgokat kiszedjék.
Nézd meg a Stigmata c. filmet, tanulságos. A Davinchi Kódban is van sok érdekes dolog. Persze a nagyja kitalált dolog............
Nem vélelten lázadt fel Luther, és alapított új egyházat.
A Katoloikus egyház,csak a hagyományokból él, és a megszokásokból. Most jön az új ''modern'' design. www,katolikus.hu Lehet majd Paypallal fizetni meg ilyenek. bűnök bocsánata darabonként 1euró .Az örök bocsánat........ :W

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#190) Crystalheart válasza Flow (#188) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ehh, én nem tudok arámiul/görögül persze, de nálam a témában sokkal jártasabb bibliakutatók igen :) Az apokrif iratok pedig még más nyelveken is íródtak, az még plusz pár tudós... :D

(#191) Crystalheart válasza Viszlát (#186) üzenetére


Crystalheart
senior tag

''Ez a katolikus egyház átírta a Bibliát azért érdekes, mert ha így lett volna, gondolom úgy csinálták volna meg, hogy legalább saját maguk alatt ne vágják a fát.''

Hát HA tényleg fondorlatoskodtak kissé a szöveggel, akkor vagy hülyék voltak, vagy csak előre látták, hogy a hibák az ilyen vitákban pont előhozzák ezt a látszólag az egyház mellett szóló érvet :D

(#192) bambano válasza zso73 (#189) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ha már filmek: dogma, a rend őrzője, a test... (remélem, jól írtam őket az emlékeimből)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#193) Crystalheart válasza P.H. (#187) üzenetére


Crystalheart
senior tag

''Tudomány és hit azért létezhet egymás mellett, egy emberen belül is, mert a hit megváltoztathatatlan axiómarendszerén belül a szubjektív ''döntésén'' nem lehet vitatkozni sem vele, nemhogy megcáfolni.''

OFF: És ha valaki abban hisz, hogy ''bármi megeshet''? :)

(#194) zso73 válasza bambano (#192) üzenetére


zso73
veterán

Ezeket nem láttam, de mindjárt utána nézek a dolgoknak.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#195) zso73 válasza Crystalheart (#183) üzenetére


zso73
veterán

Szerintem meg két időszak a két szövetség.
Az első az Isteni erő kinyilatkoztatása, vas szigorral. /Ószövetség./
Másik út nyílik meg az emberek előtt, Jézus által. /Újszövetség./
És persze a próbatétel is nekünk ott van. Mindenki a saját bőrét viszi a vásárra.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#196) Rive válasza P.H. (#187) üzenetére


Rive
veterán

Ha így közelítünk, akkor inkább a kiindulópont és a kontroll az, ami különbséget tesz. A tudomány kiindulópontja a megfigyelés: a vallásé kinyilatkoztatás. A tudomány kontrollja ismét csak a megfigyelés - a vallásé... És itt bajban vagyok. A történelem alapján azt kellene ugye mondanom, hogy leginkább a fennmaradás...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#197) Viszlát válasza zso73 (#189) üzenetére


Viszlát
addikt

Úgy értettem az átírás meg nem történtét, hogy fennmaradt az eredeti kánon szerinti változat, Luther ezt fordította le. Természetesen ismerem a katolikus változatot, a furcsaságaival és apokrif irataival együtt. Mellesleg Ő (ahogy az a filmből is kiderül) nem új egyházhat akart alapítani, hanem megreformálni a katolikust, de ez nem jött össze.

Milyen szempontból tanulságos a Stigmata vagy a Da Vinci kód? Az első egy oltári nagy baromság, a második meg egy hatalmas csúsztatás, úgyhogy nem értem mire gondolsz.

Jópárszor kifejtettem már, miért teszek különbséget kereszténység és katolicizmus között, úgyhogy nem mennék bele újra. Az 1 eurós bűnbocsánat igazából már nem ront a mostani helyzeten, a gyónás és velejárói semmivel sem jobbak.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#198) Crystalheart válasza zso73 (#195) üzenetére


Crystalheart
senior tag

''Szerintem meg két időszak a két szövetség.
Az első az Isteni erő kinyilatkoztatása, vas szigorral. /Ószövetség./
Másik út nyílik meg az emberek előtt, Jézus által. /Újszövetség./
És persze a próbatétel is nekünk ott van. Mindenki a saját bőrét viszi a vásárra.''


Még szép hogy két időszak, de két eléggé eltérő, sőt logikátlanul különböző időszak.

Ráadásul - ha már Jézus születését hozod majd föl a két korszak elválasztójaként - abban sincs sok logika, hogy Jézus csakis azért született volna, hogy aztán meghaljon és ezzel megváltson mindenkit. (Csak simán nem lehetett volna megváltani? Olyan, mintha Isten nem volna mindenható, holott a Biblia annak írja.)

Valóban, nem igazán lehet logikai alapon beszélgetni egy ilyen konkretizált hitről - nyilván azért hit, mert hisz benne az ember, holott nem feltétlenül logikus. Én viszont jobb szeretem a logikus dolgokat, és imádkozás meg ilyes dolgok nélkül sem leszek elvetemült. :) Tény, hogy sok tényleg rossz embert a kereszténység térített már jobb, társadalmilag hasznosabb útra, ezért van értelme.

(#200) zso73 válasza Viszlát (#197) üzenetére


zso73
veterán

A stigmatából , ami megmaradt bennem./ De a bibliában is így van./
Az isten nem kőben,fában lakozik, hanem bennünk. /nem pontosan idézek./ Ott is feltünik a ''hit védelmező'' gyilkosság. És a titkos tekercsek, amit az egyház el akar rejteni az emberek elől. /Kíváncsi lennék, hogy ennek mennyi a valóság alapja.
A Katolikus egyház Mária képei,szent jobbok,balok........Brrrrrrrr. Az emberek ''szent '' darabjai ereklyéknek. Barbáság /szerintem/. És bálvány imádás is,vagy nem ? :U
És a D C-ben is sok ilyen hasonló történet van. Az egyház zsarnoksága,''fekete megoldásai'' a ''hit védelmében''. Nem zörög a haraszt...........
Csak ennyi, amire gondoltam. Persze tudom,hogy kitaláció a legtöbb történet,de.......

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.