Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) PPeter válasza Viszlát (#250) üzenetére


PPeter
addikt

A korlátoltság szerintem az, amikor kijelenti valaki, hogy az egy igaz vallás az övé, és aki nem csatlakokozik, az nem is lehet már igaz, jó ember. Mondjuk addig, amíg a saját életét eszerint variálja és ettől JOBB ember lesz (nem a vallási, egyházi szabályok szerint, hanem mondjuk egy egyetemes, morális, vagy akár társadalmi mérce szerint), az jó. De amikor másra is megpróbálja rátukmálni, ráerőltetni a dolgot, az több mint pofátlanság. Amikor meg gyerekeket nevelnek fel úgy, hogy soha nem adnak nekik esélyt arra, hogy saját, maguk választotta vallási (vagy épp azt elutasító) beállítottságuk legyen, hanem kiskoruktól fogva tolják az arcukba a szülők által igaz útnak vélt eszmét, az meg egyenesen szemétség - és az az igazi korlátoltság.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#252) Viszlát válasza PPeter (#251) üzenetére


Viszlát
addikt

Egy adott vallás egyik legfőbb jellemzőjét számonkérni a követőjén, az akkor minek számít? A bármiben hívőket érzelmileg retardáltnak és problémáikat megoldani képteleneknek titulálni minek számít? Tessék egyenlő mércével mérni kedves barátom.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#253) ollie válasza PPeter (#251) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A probléma az, hogy maga a Biblia jelenti ki, hogy az egyetlen út Istenhez Jézus. Ezek után én mit mondjak? Ki vagyok én Istenhez képest, hogy ellentmondjak neki? :U

És miért idézek a Bibliából? Mert az én véleményem semmit sem számít, egyedül az számít, hogy mit mond Isten a Biblián keresztül.

***

(#254) PPeter válasza Viszlát (#252) üzenetére


PPeter
addikt

Mi a legfőbb jellemzője? Hogy kirekesztő, a nem oda tartozókat folytonosan leminősítő? A hittérítők meg ugye szinte minden vallási- és egyházi szervezetben arra utaznak, hogy a könnyen befolyásolható, valamilyen spirituális támaszt kereső egyedeket bevonják. És nem minden esetben azért, hogy aztán a spirituális segítségből építkezve az egyén talpraálljon és megoldja azon problémáit, amitől sebezhető, letört és befolyásolható lett. A lényeg, hogy a nyáj része legyen. Egyenlő mércével mérek, kedves barátom, az embereket nem az alapján ítélem meg, hogy milyen a vallásuk, hanem hogy miként élnek, mit tesznek és hogyan képviselik a saját megyőződésüket. Akinek annyira futja a vallásából, hogy csak prédikálni és károgni tud, és nem lép túl a saját igazának a gépies bizonygatásán, az ne csodálkozzon, ha egy idő után már kínos mosollyal fogadják a megnyilvánulásait.

Lásd az időközben született #253-as hozzászólást, díszpéldánya annak amiről írtam: saját vélemény nem lehet, minden a könyvben van, ami abba nem illeszthető bele, az nincs is, vagy az ördög maga.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#255) PPeter válasza ollie (#253) üzenetére


PPeter
addikt

Jól van, ez a lényeg, saját gondolatod, saját véleményed nem lehet, minden oda vagyon írva a szép könybe, gratulálok. A félrefordításokért és félreértelmezésekért ki vállal felelősséget? :DDD Van apróbetűs záradék erre az esetre?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#256) Viszlát válasza PPeter (#254) üzenetére


Viszlát
addikt

Érdekes állítások... bocsánat, általánosítások. Elhiszem, hogy vannak rossz tapasztalataid, de ezek alapján általános-átfogó véleményt alkotni... az én fogalmaim szerint korlátoltság.

Legfőbb jellemzője, hogy nem ismer el másik lehetőséget. Ezzel nem minősít le senkit, jómagam sem teszem, mint ennek követője, csupán tisztában vagyok vele. Az, hogy én ezzel tisztában vagyok, nem tesz engem jobbá, mivel nem az én érdemem. Ennyi.

Kérdezem én, hogy egy olyan helyen ahol szimplán írásra van lehetőség, honnan veszed az alapot arra, hogy akár engem akár mást megítélj a vallása alapján? Önmagadnak mondasz ellent, hiszen ha a cselekedetek alapján ítélsz, akkor ezen a helyen erre lehetőséged sincs...


253-ról: talán érdemes végiggondolni azt a lehetőséget, hogy azért fújjuk az idézeteket, mert megtapasztaltuk, hogy igazak...

[Szerkesztve]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#257) HavocS


HavocS
senior tag

Ez jó. Gyorsan átfutottam ezt: [link], és rögtön szemet szúrt a második pont. Most akkor hogy is van ez, eredetileg az van benne, hogy ne csinálj faragott képeket (bálványokat), a katolikusok viszont kiszedték, mert nekik kell a jézusszobor meg a máriaszobor, vagy mi? :F Ezt komolyan kérdem, hogy lehet 10 napnál is világosabb kitételt két teljesen másféle módon használni? Ki hazudik?

(#258) PPeter válasza Viszlát (#256) üzenetére


PPeter
addikt

Ha csak valaki annyit és úgy tud írni a vallásáról és megyőződéséről, hogy szemellenzős droidnak tűnjön, akkor annak tartom, ilyen egyszerű. Az írásból sok mindenre lehet következtetni. Azt pedig, hogy kizárólag az írásból hogy merészelek megítélni valakit, nekem ne vesse a szememre az, aki kizárólag egy - állítólag authentikus forrásból származó :)) - írás alapján érvel az istene igazának és létezésének bizonyítására.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#259) Viszlát válasza PPeter (#258) üzenetére


Viszlát
addikt

Ha valakinek attól nem szemellenzős droid a másik, hogy kihagyja a Bibliát a dologból, akkor... én kérek elnézést :) Mindenki úgy kreál alapot az általánosításához, ahogyan jólesik, de attól az még az marad... Mellesleg kérlek idézz tőlem olyan sort-sorokat, amikor az ateistákat fikázom, hogy milyen szar emberek, droidok ésatöbbi. Csak mert te folyamatosan ezt teszed, mint felvilágosult elme, vagymi.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#260) WN31RD válasza Viszlát (#252) üzenetére


WN31RD
addikt

Ha jól értelmezem PPeter mondandóját, itt nem ''bármiben hívőkről'' van szó, hanem azokról a hívőkről, akik abszolút kizárólagosságot tulajdonítanak a saját szűken értelmezett eszmerendszerüknek.

Márpedig nem csak ilyen hívők vannak. Abból, hogy valaki pl. a kereszténységre teszi fel az életét (tehát komolyan veszi, nem csak épp beesik valami templomba időnként), és saját maga számára meg úgy általában is a legjobb útmutatónak tartja ezeket a tanításokat, még nem következik, hogy teljesen elutasítóan álljon hozzá más világnézetekhez.

Vannak pl. keresztények, akik úgy gondolják, hogy a külsőségektől és filozófiai meggyőződésétől függetlenül bárki, aki láthatóan Istennek tetsző életet él (kevésbé pontos de érthetőbb megfogalmazásban: egyszerűen jó ember), az valamilyen módon Istennel és Jézussal van kapcsolatban még akkor is, ha tudatosan nincs tisztában ezzel. Szerintük ugyanis ez nem lehet másképp, minden ilyennek a forrása Isten.
_____

Én nem akarok ezekről a teológiai nézetekről állást foglalni kívülállóként. Ugyanakkor én is korlátoltnak és bizonyos szempontból veszélyesnek tartom azokat az embereket, akik fanatikusan hisznek valamilyen eszmerendszer teljes kizárólagosságában. Úgy gondolom, hogy minden eszmerendszer az emberek találmánya, és egyik sem lehet tökéletes, de még ha netán lenne is olyan, amelyik tökéletes - akár azért, mert valamiféle istentől származik, akár más okból -, képtelenek lennénk megállapítani, hogy melyik az, ezért tehát a legbölcsebb dolog mindegyiket óvatosan kezelni.

Továbbá, bár egyáltalán nem hiszek ilyesmiben, de ha netán megpróbálom elképzelni, hogy mégis létezik valamiféle isten, azt teljesen valószerűtlennek tartom, hogy pont egy valláson, vagy azon, hogy mit gondolunk róla, rágódjon ennyit. Ez számomra nem csak racionális érvelés, de az ''élettapasztalatom'' és a legmélyebb intuícióm alapján is, tökéletesen hihetetlen dolog. Ha létezik ilyesféle lény/erő/akármi, az nem ennyire kicsinyes. Ezért pl. soha nem is féltem attól, hogy mi lesz, ha esetleg mégsem úgy van, ahogy gondolom, és van valamiféle túlvilág és ítélet (nem mintha reális esélyét látnám ennek).

Szerk.:
#261: Természetesen nem haragszok, nem kötelező reagálni. Viszont úgy gondolom, hogy a többi erre járó miatt nem haszontalan, hogy leírtam a fentieket.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#261) Viszlát válasza WN31RD (#260) üzenetére


Viszlát
addikt

Remélem nem haragszol meg, de Veled ezt a témát már párszor körbejártuk, így én nem reagálnék rá.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#262) PPeter válasza Viszlát (#259) üzenetére


PPeter
addikt

Nem az idézgetést írtam kizárólagosan. Egyébként meg Te érezted magad megszólítottnak, ugyebár nem Neked címeztem a #249-est. Nem attól lesz valaki ''droid'' a szememben, hogy hisz valamiben és jó emberként él, hanem amikor megfordítja magát a lovon és azt gondolja, hogy CSAK azért jó ember, mert abban hisz, amiben és ahogy hisz - és ebből kiindulva akkor most már mindenkinek másképp kell ülni a lovon. Én nem vagyok felvilágosult elme, mégsem kell a Bibliát közvetlenül az Istentől származó írásként tisztelnem ahhoz, hogy nagyjából ugyanazon morális mércéhez igazodjak, mint azok, akik az egyetlen igaz útként csakis a szentírásban leírtakat követik.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#263) PPeter válasza WN31RD (#260) üzenetére


PPeter
addikt

Jól értelmezted. De az a helyzet, hogy teljesen mindegy, hogyan próbálod megmagyarázni annak, aki már az általad jól körülírt kizárólagos eszmerendszer eseményhorizontján túl már nem lát és nem is akar látni semmit.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#264) ollie válasza HavocS (#257) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A katolikusok sem szedték ki (amennyire tudom), de vannak olyan részek a Bibliában, melyeket nem tartanak be.

Épp ezért nem a katolikus hitet követem.

***

(#265) ollie válasza WN31RD (#260) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

''Márpedig nem csak ilyen hívők vannak. Abból, hogy valaki pl. a kereszténységre teszi fel az életét (tehát komolyan veszi, nem csak épp beesik valami templomba időnként), és saját maga számára meg úgy általában is a legjobb útmutatónak tartja ezeket a tanításokat, még nem következik, hogy teljesen elutasítóan álljon hozzá más világnézetekhez.''

Pedig a Bilbia szerint nem lehetünk toleránsak más vallásokkal, ezért aki toleráns, az nem követi a Bibliát, bármennyire is azt állítja.

***

(#266) PPeter válasza ollie (#265) üzenetére


PPeter
addikt

Tehát akkor Te sem vagy (Te sem lehetsz) toleráns más vallásokkal vagy mondjuk az agnosztikus, ateista emberekkel szemben?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#267) Rive válasza ollie (#265) üzenetére


Rive
veterán

Ühüm. És máris a középkori szörnyuralom elvi alapjainál tartunk.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#268) Crystalheart válasza ollie (#253) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ki vagy Istenhez képest? :) Isten teremtménye, már ha ezt a vallást vesszük alapul. :)

(#269) PPeter válasza Rive (#267) üzenetére


PPeter
addikt

Ugyan, az tök jó világ volt - szerintük. :D

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#270) dr faustus válasza ollie (#265) üzenetére


dr faustus
senior tag

Ha te nem vagy toleráns, akkor miért legyen toleráns a kívülálló ezzel a hozzáállással?

Warning: Explicit Content

(#271) ollie válasza PPeter (#255) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Vannak saját gondolataim és saját véleményem. És? Mit számít?

Az emberek 99,9%-a saját képére formálja az istenét, és csak azt tartja be az általa ''követett'' vallásból, ami neki kényelmes.
Éppen ezért rohadtul nem számít, hogy én (vagy bárki más) hogy képzelem el Istent, a kereszténységet, vagy éppen a megváltást. Az a lényeg, hogy a Biblia mit ír erről.

Hívhatod ezt szűklátókörüségnek vagy aminek akarod, de igazság csak egy van, és én úgy hiszem, hogy az a Bibliában van.

Félrefordított Bibliával nem találkoztam, félreértelmezni meg nehéz. Azokat lehet becsapni mindenféle félreértelmezéssel, akik nem olvassák a Bibliát, vagy csak alig.
A legtöbben pont azok állítják, hogy félrefordították a Bibliát, akik nem is olvasták, de mindenféle ''okos'' könyveket olvastak, mindenféle ''okos'' emberektől (akik ugyanúgy alig ismerik a Bibliát), és mindent elhisznek nekik.

És a Biblia alapján rohadt nehét félreértelmezni azt, hogy hogyan válik valaki megváltottá, vagy éppen mit jelent kereszténynek lenni. A legnagyobb probléma, hogy a legtöbb ''keresztény'' soha nem olvassa el, és így bármit be lehet nekik mesélni a templomban, vagy a kedvenc szektájukban.

***

(#272) Crystalheart válasza PPeter (#269) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ja, akkor még jól néztek ki a csaták :D Jó lehetett háttérben álldogáló hadvezérnek lenni... :)

(#273) PPeter


PPeter
addikt

[kép]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#274) Rive válasza Crystalheart (#272) üzenetére


Rive
veterán

Abból az időszakból több csata közben legyakott hadvezérről van ám adat, mint az újabb korokból :P

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#275) Crystalheart válasza ollie (#271) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Tehát a Föld úgy ~ 6000-7000 éves. (Ha jól emléxem.)

(#276) PPeter válasza ollie (#271) üzenetére


PPeter
addikt

''Vannak saját gondolataim és saját véleményem. És? Mit számít?''
Úgy látom tényleg semennyit.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#277) Rive válasza ollie (#271) üzenetére


Rive
veterán

Félrefordítás, effélék. Mondanál pár szót a 'szamaritánus' jelentéséről?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#278) ollie válasza PPeter (#269) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ki szerint? Szörnyű volt, amit az ''egyháznak'' nevezett diktatúra művelt. :U


Az intolerancia részemről pedig a más vallásokkal szemben nyílvánul meg, nem az emberekkel szemben.

***

(#279) ollie válasza PPeter (#273) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

LoL, ez poénos. :D

***

(#280) PPeter válasza ollie (#278) üzenetére


PPeter
addikt

Most akkor mit gondoljak, mennyire vagy Te toleráns egy ellendroiddal, aki mondjuk születésétől fogva az iszlám tanait szívta - kéretlenül - magába? Egy szentírásnak kikiáltott szöveget minél inkább szó szerint értelmezve és betart(at)va márpedig egyenes út vezet az inkvizíció bájos rendszerébe, annak minden - tudományra, társadalomra gyakorolt - ''áldásos'' hatásával együtt.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#281) Crystalheart válasza Rive (#274) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az biztos, nem voltak még irányítótermek :) De most már csak egy-két pukk és meghalt párezer ember, semmi közelharc... :\ :D

[Szerkesztve]

(#282) ollie válasza Crystalheart (#275) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Emléxel? Ott voltál a teremtésnél is? :D

De félre a tréfával, a termetés folyamata ami le van írva a Bibliában, sokkal hosszabb is lehetett. Nem állítanám, hogy az evolúció teljesen ellentmond a Bibliának.

***

(#283) PPeter válasza ollie (#282) üzenetére


PPeter
addikt

Viszont a Biblia teljesen ellentmond az evolúciónak. :D

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#284) tildy válasza ollie (#271) üzenetére


tildy
nagyúr

Tegyük fel elmegyünk közösen megnézni egy meccset. Ugyanazt a meccset nézzük.
Utána leülünk beszélgetni róla. Te ugyanazt fogod róla mondani mint én? Nem, fogod teljesen uyganazt mondani, mert hiába néztük egyazon helyről, más szavakkal fejezzük ki magunkat, mást tartunk fontosabbnak , más fog meg bennünket. Pedig az élmény ugyanaz volt. Tehát hiába mondd a Biblia bármit is, azt bizony az ember a saját gondolatai alapján fogja fel, így tényleg másképp értelmezhető más-más emberek számára. Hidd el, hogy még a te gondolataid sem egyeznek mondjuk Viszlátéval a Bibliával kapcsolatban. Akkor melyikötők gondolatai az igaziak?

De félre a tréfával, a termetés folyamata ami le van írva a Bibliában, sokkal hosszabb is lehetett.
nos ha sokkal hosszabb is lehetett, akkor hogy is van ez a ne hazudj parancs? MErt ez esetben akkor hazugság lenne ami le van írva! Ezesetben akkor hazudik a Biblia! Ha meg tényleg pár nap alatt teremtett az Isten mindent, akkor meg megint nem kóser sok dolog , mert a tények nem ezt igazolják .

Meg hogy is állunk ezzel : ami oda le van írva az úgy van és nem értelmezhető félre témával ezesetben?

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#285) Crystalheart válasza tildy (#284) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Na kb pont ezt akartam írni :D

(#286) PPeter válasza tildy (#284) üzenetére


PPeter
addikt

Semmi értelme, majd szépen elmondja Neked, hogy a Biblia bizonyos szempontból csak képletesen, átvitt értelemben értelmezendő (milyen érdekes, hogy csak a kényelmetlenül ostoba és ellentmondásos szakaszok azok), ugyanakkor meg minden más része az egyetemes, szó szerint Istentől származó diktálás. Vagy nem volt időérzéke az öregnek, meg jön az egyik szokásos magyarázat, hogy az Isten által egy-egy napnak leírt időszak az nem az általunk egy napként megélt időnek felelt meg blabla. Pont ugyanilyen hülyeség, amikor egyes keresztény vadhajtások meg egyenesen azt mondják, hogy nem is volt kanonizáció meg emberi turka-piszka a szövegben, hanem az egyenesen, szó szerint Istentől származik. De vajh akkor miért nem emlékezik meg szó szerint semmilyen szent okirat arról, hogy ki volt az a szerencsés (?), akinek tollba mondta a szöveget a mindenható, amikor minden más ''piszlicsáré'' figuráról az egyházi történelemben színes rajzolatok emlékeznek meg a leírásokban, csak pont a főtitkárról nincs semmi infó, akinek a főnök lenyomta ezt a pár sort :D

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#287) Rive válasza Rive (#277) üzenetére


Rive
veterán

Pedig ez nagyon klasszikus példa ám.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#288) Crystalheart válasza PPeter (#286) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Asszem arról van ''infó'', hogy kik írták már az Ószövetséget is (az Újszövetségnél meg pláne.)

(#289) PPeter válasza Crystalheart (#288) üzenetére


PPeter
addikt

Arról igen, de az ''Isten az egészet lediktálta'' verzió esetén kinek ditkálta?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#290) Crystalheart válasza PPeter (#289) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Author: [Various]

:DDD

(#291) ollie válasza PPeter (#280) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Rossz a következtetésed.

***

(#292) ollie válasza tildy (#284) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

''nos ha sokkal hosszabb is lehetett, akkor hogy is van ez a ne hazudj parancs?''

Nincs itt ellentmondás (és hazugság).

A Biblia ugyan 7 napot említ a teremtésre, de azt is írja, hogy ami nekünk 1000 év, az Istennek 1 pillanat. Így fel lehet fogni jelképesen is a hét napot.

Viszont, az evolúcióra sincs bizonyíték, az is csak a hiten (és feltételezéseken) alapul. Kérdezz meg egy tudóst a témáról.

***

(#293) tildy válasza ollie (#292) üzenetére


tildy
nagyúr

A Biblia ugyan 7 napot említ a teremtésre, de azt is írja, hogy ami nekünk 1000 év, az Istennek 1 pillanat.

A boblia embereknek szól, nem állatoknak és növényeknek. Miért nem lehet akkor normálisna fogalmazni, hogy 7 ''emberi időszámítás szerinti '' nap .?:F

Ha ez ninc skonkretizálva (márpedig te azt mondod nincs) akkor én azt mondom rá, hogy ködösen fogalmaz ami teljes mértékben félreérthető. Ha már ebben is ködösen fogalmaz, ami félreérthető, akkor hogy higyjen az ember a többi részében, ha már ez sem egyértelmű???

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#294) Viszlát válasza tildy (#293) üzenetére


Viszlát
addikt

Töröltem.

[Szerkesztve]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#295) ollie válasza PPeter (#286) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem ellentmondásos semmi. Mutass akár egy ellentmondásos részt.

Egyébként a világ teremtése nem igazán kényes kérdés, hiszen nem attól függ az emberek mennybemenetele.

Viszont az, hogy konkrétan hogyan válik valaki megváltottá, nagyon világosan le van írva.

***

(#296) ollie válasza tildy (#293) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Elolvastad a Bibliát egyáltalán?


Szerinted 5-6000 éve megértették volna az emberek az időszámítás szót? Egyáltalán képben voltak az idő fogalmával? Megsúgom: nem.

***

(#297) Viszlát válasza ollie (#296) üzenetére


Viszlát
addikt

Meg nem is az volt a cél, hogy egy tudományos leírás szülessen ''Hogyan teremtsünk anyagot?'' címmel. Viszont ami ténylegesen cél volt, hogy az ember megismerhesse és megérthesse Istent - sikerrel véghezvívődött.

Jn 17,3 Az pedig az örök élet, hogy ismernek téged, az egyedül igaz Istent, és akit elküldtél, a Jézus Krisztust.


[Szerkesztve]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#298) tildy válasza ollie (#296) üzenetére


tildy
nagyúr

Ne haragudj de szerintem 5000 éve is tudták definiálni, hogy mi egy ''nap'' (Nem az égitest, hanem egy napnyi idő ). Már az akkori csillagászathoz is kellett.

Én erre gondoltam.
(Az idő fogalmát meg kötve hiszem, hogy ne ismerték volna, hiszen már akkro is figyelték a természetet, mikor mi terem, mikor hogy állnaka csillagok. )

Bár igazad van rosszul fogalmaztam, elég lett volna azt írnom , hogy 7 emberi nap . Csak gondoltam ha odaírom az időszámítást (itt nem egyenlő az egyéb módon használt időszámítás szóval!!!! ), akkor jobban érthető.

Nem olvastam egyébként el, beleolvastam, de csak az ószövetségi részbe.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#299) ALI_G


ALI_G
veterán

légyszi a negyediket valaki elmagyarázná pólyásan? jöhet privátba is.
köszönöm.

(#300) tildy válasza Viszlát (#297) üzenetére


tildy
nagyúr

Aham, tehát lazán lehet ködösíteni, aztán mindenki azt olvas ki belőle amit akar, de ( ezek szerint szerinted) a lényegi kérdésekben egyértelműen és pontosan fogalmaz.

Én nem hiszek ilyenben. Ha valami tökéletes , akkor legyen minden ''ízében'' az.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.