Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Crystalheart válasza Cathfaern (#400) üzenetére


Crystalheart
senior tag

''A kezdeti időkben a legnagyobb tudósok a papok voltak, legelső iskolák egyházi iskolák voltak, és sokáig a legelitebb iskolák, egyházi iskolák. Gyógyításban, földművelés a papok jártak elől (borok, sajtok, stb).''

Aha, miután a fanatizálással hatékonyan ledózerolták a fejlettebb antik világot. :)

(#402) sztikac válasza Cathfaern (#400) üzenetére


sztikac
őstag

''Lépnie kéne az egyháznak, mert nagyon el van maradva jelenleg. Azon kívűl, hogy ő az egyház, semmi tiszteletet, megbecsülést parancsoló ereje nincsen.''
Szvsz. fegyverezzük fel a papokat :DDD Lehet akkor még előbb-utóbb bevezetik megint az egyháznak fizetendő adót :U
+senki se merne beszólni nekik...

(#403) bambano válasza Cathfaern (#400) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Mit is képviseltek a papok?
Behabzsolták az összes tudást, amit csak lehetett és igyekeztek mindenki másból kiölni azt. Magyarul monopóliumot építettek.
Szerencsére sok nagy tudós lett azóta világi vonalon is.

Hogyhogy nem más pénzéből éltek? Hát kiéből, a sajátjukból? Abból éltek, hogy István óta fizetted a tizedet a királynak, meg a kilencedet az egyháznak (ami nem is kilenced volt, hanem a kilencedik tized). Vagyis vélt vagy valós ''szolgáltatásokért'' cserébe kíméletlenül behajtották mindenkin az egyházadót. Ettől lett Vajkból Szent István. Nem másért, csentóért.
Az, hogy 400-500 év adóztatás után már volt olyan vagyona az egyháznak, amiből elvileg önellátó lehetett volna, azt azért ne tekintsük csodának.

Linustól sem áll távol némi fanatizmus. Más kérdés, hogy valamilyen szinten még kordában tudja tartani magát és nem küld senkit máglyára. Azért inkvizícióra utaló jeleket már lehetne találni a kernel listán :)


Jaja, lépni kellene az egyháznak. Vagy találnak maguknak olyan feladatot, szolgáltatást, amire vevők a népek, vagy süllyedjenek el a történelem süllyesztőjében.

Mert például lehetne az egyház egy közösségképző erő akkor is, ha lemondanának a politikai hatalom megszerzéséről. Lehetnének az egyháznak szolgáltatásai, szeretetszolgálat, iskola, kórház, ahová mehetne a nagyon rászoruló vagy az, akinek ez illik az elvei közé. Tarthatnának olyan ceremóniákat, amilyenre igény van, mert sokaknak szüksége van a ceremóniákra.

De erőszakos, pedofil, itt-ott meleg, hatalommániás egyház kell a kutyának, el lehet húzni a balfenéken.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#404) bambano válasza sztikac (#402) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Az egy súlyos tévedés, hogy most nincs egyháznak fizetendő adó. Az igaz, hogy te nem fizetsz konkrétan az egyháznak adót, viszont az általad befizetett, az állam szemszögéből tekintve jövedelemből a Vatikáni Szerződés alapján jelentős összegeket utalnak az egyháznak. Szerintem erősen alkotmányellenesen, de ezt soha senki nem meri firtatni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#405) tildy válasza bambano (#404) üzenetére


tildy
nagyúr

Most is van pedig, pl esküvőkor, vagy temetéskor visszamenőleg szokták KÖVETELNI sokszor az egyházi adót.

Én sem látok ababn semmi rosszat , hogy esküvőkor/temetéskor fizet az ember. Node hogy azon felül még visszamenőleg kérni az elmaradt adót is... Nomindegy...

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#406) bambano válasza tildy (#405) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ok, de ahogy egyik ismerős cég mottója mondja:
három dolog biztos az életben: a halál, az adó és az adatvesztés.
Ezzel arra akarok célozni, hogy jelenleg lehetőséged van legálisan kikerülni, hogy közvetlenül pénzt kelljen adnod az egyháznak, ha nem vagy hívő. Az egyházi adó meg az az adó, amit úgy szednek be, mit a személyi jövedelemadót vagy az áfát, magyarul lőnek érte, ha elmarad. Ha valaki egyházi esküvőt akar, csentózzon, én ebben nem látok semmi problémát, vagy keressen másik papot, aki esetleg olcsóbban megszámítja.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#407) sztikac válasza bambano (#404) üzenetére


sztikac
őstag

He-he nálunk SK-ban ez nem egészen így működik... Hívek száma alapján kapják a támogatást az meg mostanában nem sok (az a néhány nyugdíjas/divathívő meg nem sokat dobál a perselybe :D ). Ezt egyébként meg sosem értettem miért kell az államnak támogatnia az egyházat :F

(#408) rup1u5


rup1u5
nagyúr

unom már ezt a témát :W
nem ide való.
MAGÁNÜGY!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#409) talmida válasza rup1u5 (#408) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Szabadságod van elkerülni ezt a topikot. :)

Ami meg a magánügyet illeti, ennél sokkal ''nagyobb'' magánügyek vannak szószerint kiteregetve a LOGOUTon . Azokhoz képest ez bőven közügy. :DDD

IN GOD WE TRUST!

(#410) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Az egyetlen parám, hogy ha nem vagyok keresztény, nem mehetek esküvődni az esztergomi vagy pesti Bazilikába, sem a Mátyás-templomba... Ehh, marad a Vár, azaz a Királyi Palota, semminél jobb az is... ;)

(#411) talmida válasza Crystalheart (#410) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Miért ne mehetnél? A férjem cameraman (is) volt Mo-on és nagy %-ban nem keresztények esküvőin is dolgozott az említett helyeken.

...de igaz, a Királyi Palota is megteszi :D

IN GOD WE TRUST!

(#412) Crystalheart válasza talmida (#411) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én eddig úgy tudtam, a nemkeresztényeknek bajos ott esküdni. Már csak azért is, mert mégiscsak pap illik a templomba... :) Na nemtom.

(#413) talmida válasza Crystalheart (#412) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Hát én se t'om, de az tuti, hogy nem keresztények is esküdtek ott. A templomban persze olyan áhitatos és ártatlan képet vágtak, mint a maszületet bárányé, aztán a templom ajtaján kilépve visszavedlettek káromkodóba. :DDD

IN GOD WE TRUST!

(#414) Crystalheart válasza talmida (#413) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Káromkodn biztos nem tudnék utána, soha nem káromkodtam úgy igazából :DDD
De azt hiszem, megjátszani sem tudnám magam, így marad a közjegyző+vár kombó.

ps.: Lol, ilyeneken agyalok, mikor még barátnőm sem volt soha és olyan csóró vagyok mint egy segélyes cigány, csak segély nélkül :DDD

[Szerkesztve]

(#415) zso73 válasza bambano (#406) üzenetére


zso73
veterán

Engem már el sem fognak temetni, mert nem fizetek adót. :C És ezt meg ismondták.
Szép lett volna, ha Jézus is így gondolkodik.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#416) bambano válasza talmida (#411) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A kiszolgáló személyzetre nem teljesen ugyanazok a szabályok vonatkoznak:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#417) bambano válasza zso73 (#415) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A temetés lehet polgári szertartás is, mifelénk a temető önkormányzati tulajdonban van. Ott eltemetnek bárkit, aki kicsengette a sírhely árát. Legfeljebb pap nem jön oda, oszt jónapot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#418) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sztem nem sok olyan ember van aki betartja a tíz parancsolatot. És egyáltalán nem értek egyet azzal, h minősít valakit ha nem tudja a tíz parancsolatot....attól hogy tudom, jobb leszek?! :F

(#419) Crystalheart válasza zso73 (#415) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én plaszticizálásra gyúrok, majd lóval és díszpáncélban kiállíttatni magam a leendő kastélyomban ;] Asszem ez sem férne össze a katolicizmussal :DDD

(#420) talmida válasza Bazsee71 (#418) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Szerintem egyetlen ember sincs, aki egész életében betartotta volna a tízparancsolatot.

A nem tudása ( nem ismerete) viszont SZVSZ, alapműveletlenségnek számít, mert a tízparancsolat mind a kereszténység, mind a zsidóság megértése szempontjából elengedhetetlen. (Úgy tudom, hogy Magyarországnak is volt/van(?) köze a kereszténységhez.. szóval , ha másért nem, amiatt is illene tudni.)


sikerült nyakatekernem? :DDD

[Szerkesztve]

IN GOD WE TRUST!

(#421) Crystalheart válasza talmida (#420) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A magyar középkor kapcsán esetleg érdemes lehet tudni a tartalmáról, de nem részesítek másokat pozitív diszkriminációban, ezért a zsidóság speciel nem érdekel. :)

(#422) talmida válasza Crystalheart (#421) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Na yóó, de lehet, hogy mást meg érdekel ;)

IN GOD WE TRUST!

(#423) Crystalheart válasza talmida (#422) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az OK, de ne a zsidóság miatt legyen már az általános műveltség része. De szerintem nagyjából mindenkinek fogalma szokott lenni az egészről. Az utcán járkálós-megkérdezős közvéleménykutatásokból igazából nincs levonható következtetés, hiszen egy bizonyos társadalmi réteget kérdezünk nagyrészt, és az autós, mindig siető, sok esetben értelmesebb réteget kihagyjuk.

Nemrég például a Hősök terén és környékén kérdezgettek embereket az ottani szobrokról. (TV-ben is volt, de ilyen felmérés már korábban is volt, hasonló eredménnyel.) Az eredmény siralmas, sokan még a hét vezér nevét sem tudták, vagy hogy az oszlopok közti szobrok úgy összefoglalóan kiket ábrázolnak. Pfff... Pedig hálistennek nem ez a valós kép, és a többség azért tudja.

(#424) bambano válasza talmida (#420) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Hmm. Matematikai logikai felfogásban az egyetlen ember sincs kijelentés érvényes a pápára és az összes papra is. Ők se tartják meg a 10 parancsolatot?

Egyébként szerintem azért sincs olyan ember, aki megtartja, mert abból legalább 4 értelmetlen azok számára, akik nem vakbuzgó istenhívők.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#425) Bazsee71 válasza talmida (#420) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én nem érzem úgy h tudnom kéne....hívő embernek tartom magam, de nem érdekel pl. h a zsidóságot megértsem....sőt, nem is érdekel a zsidóság. És véleményem szerint ez nem tartozik az alapműveltséghez, itt egy példa: ahhoz h megértsem az országom működését, tudnom kéne pl. az alkotmányát. Mindenki műveletlen aki nem tudja? Ha meg tudja is, nem jelenti azt h betartja, sőt! Szóval ettől senki nem lesz több, jobb SZVSZ. ;)

(#426) talmida válasza Crystalheart (#423) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Tiszta szívemből kívánom, hogy igazad legyen! És reménykedjünk, hogy a többség tényleg tudja! :D De talán nem olyan nagy bűn az se, ha a kisebbségre is odafigyelünk. ;)

IN GOD WE TRUST!

(#427) talmida válasza bambano (#424) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Bizony, ők se!

Azok, akik nem ''vakbuzgó istenhívők'', hogy a te szavaiddal éljek, azok ilyen mélyenszántó kérdésekbe nem nagyon látnak bele szerintem, --mint ahogy a programozásba sem lát bele minden szemlélődő, aki egy website-ot olvas....úgyhogy az ''értelmetlenségi faktor'' --utólagos engedelmeddel-- vizsgálaton kívül helyezve SZVSZ :DDD

IN GOD WE TRUST!

(#428) talmida válasza Bazsee71 (#425) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Szerintem pl az alkotmányt is illene ismernie (minimum) minden (szavazóképes) felnőtteknek....és a tízparancsolat ismerete sem döntene betegágyba senkit.


A tudatlanság ellenben nagy hátrány tud lenni olykor olykor. :DDD
..és elég kockázatos is a mai világban


[Szerkesztve]

IN GOD WE TRUST!

(#429) Bazsee71 válasza talmida (#428) üzenetére


Bazsee71
őstag

Sztem ha az emberek tudatlansága ott kezdődne, h nem fújja kívülről a tíz parancsolatot, szinte egy tökéletes világban élnénk....de sajnos ma ez egy elenyésző, szinte jelentéktelen probléma.

(#430) tildy válasza talmida (#428) üzenetére


tildy
nagyúr

Van az mondás, hogy nem az az okos, aki tudja, mit jelent pl. a levitáció vagy az osztály-metódus , vagy mikor született Napóleon, hanem az , aki tudja, ha szüksége van ezen információra akkor hol keresse ;) ;)
Sosem komáltam a lexikális tudást... Az szerintem nem igazi tudás.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#431) Bazsee71 válasza tildy (#430) üzenetére


Bazsee71
őstag

Egyetértek, mert nem elég tudni, érteni is kell....

(#432) talmida válasza tildy (#430) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Bazsee71 is jól mondja, meg te is, h érteni is kell. De a megértshez először ismerni azaz tudni kell. :D

IN GOD WE TRUST!

(#433) Bazsee71 válasza talmida (#432) üzenetére


Bazsee71
őstag

De sok ember van aki hiába tudja. Én egy embert meg az értékei miatt tisztelek, és van nagyon sok ismerősöm, aki nem tudja a 10 parancsolatot, de jó ember, és pont ezért nem érdekel, nem is kell h tudja. Nem látom értelmét bevágni, mert attól én sem leszek jobb ember, nem változtat az életemen, nem növeli az IQ-hányadosomat, nem javít az erkölcsömön. Mindenki a saját értékrendje és erkölcsei szerint él, manapság ez már csak egy formális dolog, van aki akrja tudni, van aki nem, én nem ítélem el egyiket sem. Csak azért írok ennyit a témához, mert a cikk SZVSZ elég lenéző a ''tudatlan'' emberekkel szemben (én is közéjük tartozom), és elég negatív képet fest róluk, pedig sztem egyáltalán nem kéne. Ha véletlen sértő voltam valamivel, akkor elnézést.

(#434) talmida válasza Bazsee71 (#433) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi a hsz-odat! Nagyon megtisztelnél, ha leírnád, hogy konkrétan melyik szavaimat, kifejezéseimet érezted lenézőeknek? Őszintén mondom, hogy nincs bennem lenézés senki iránt!!! És nem volt szándékomban megbántani senkit.

Az is igaz, hogy sokan hiába tudják....mert nem alkalmazzák. Ettől függetlenül mindenre, így erre is érvényes az, amit már írtam, hogy alkalmazni csak azt a ''szabályt'' lehet, amit ismer vagy tud valaki. Ismeret nélkül nincs megértés, pláne nincs gyakorlati alkalmazás.

A tízparancsolat tudása tartalmából adódóan nem hasonlítható más lexikális tudáshoz. Szerintem az egész nemzet javát szolgálja az, ha aszerint élnek a ''polgárai''.

A Biblia szerint ui az Igazság fölmagasztalja a nemzetet, a bűn pedig gyalázatára van minden népnek.

Pl. az, hogy ne lopj, egy olyan emberi egymásmellettélési szabály, ami majdnem minden kultúra része. És, hogy ez a tízparancsolat egyike, azt sem árt tudni.

Az első kőtáblára vésett parancsolatok az Isten és ember visznyát ''regulázzák''.
Erre azt mondja egy ateista, hogy nincs rá szüksége, hogy ezt tudja. OK. Mindenki saját maga dönti el, hogy mit csinál, de a tudástól nem kell annyira félni. :DDD

A blogjába meg mindenki azt ír, amit akar. (Tudtommal) Ez az írás meg se jelent igazán, illetve le lett szedve, mert úgy ítélte meg a vezetőség, hogy nem méltó a címlapra. Ezt csak azért mondom, hogy lásd mennyire védve vagy a tízparancsolat esetleges negatív befolyása alól. :DDD


[Szerkesztve]

IN GOD WE TRUST!

(#435) tildy válasza talmida (#432) üzenetére


tildy
nagyúr

Párom mondta mindig, hogy ne bemagolni próbáljak valamilyen képletet, hanem tudjam levezetni , anélkül, hogy emlékeznék mi is volt a képlet maga.
Nagyon sok matematikai, villamosságtani képlet ilyen. PErsze kell hozzá egy alap tudás, ez igaz, amiből levezeted.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#436) talmida válasza tildy (#435) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Én is mindig magam szerettem rájönni a matek megoldásokra (is). Abszolút nem vagyok az önálló gondolkodás ellen, de vannak ún axiómaszerű szabályok, amiket yó tudni, amik alapot adnak a gondolkodásunkhoz -- SZVSZ. :)

[Szerkesztve]

IN GOD WE TRUST!

(#437) Crystalheart válasza tildy (#435) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hehe, én meg többnyire Wikipediát használok. :D Nemhogy lexikális tudásom nincs, de annak elelnére, hoyg programozni elég jól tudok, a képleteket rühellem. :D

(#438) Bazsee71 válasza talmida (#434) üzenetére


Bazsee71
őstag

Majd reagálok, csak most nagyon nincs időm.... :)

(#439) WN31RD válasza talmida (#434) üzenetére


WN31RD
addikt

''Ez az írás meg se jelent igazán, illetve le lett szedve, mert úgy ítélte meg a vezetőség, hogy nem méltó a címlapra. Ezt csak azért mondom, hogy lásd mennyire védve vagy a tízparancsolat esetleges negatív befolyása alól.''
Ez az írás nem a témaválasztás hanem a szöveg igen gyenge minősége miatt lett levéve a címlapról. A ''tízparancsolat esetleges negatív befolyásáról'' legfeljebb egyszerű fórumozóként közzétett véleményt hallhatsz, a címlapra kerülés nem ilyen szempontok alapján dől el.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#440) talmida válasza WN31RD (#439) üzenetére


talmida
Közösségépítő

a szöveg igen gyenge minősége miatt ?

Igazán érdekelne, h konkrétan melyik szöveg(rész) volt annyira ''léc alatti'' (értékelhetetlen) ? :Y . Nem kötözködni akarok, csak olvasok más címlapbeli írásokat is és hát idomulni szeretnék a trendihez (a színvonalhoz). :DDD

Szeretem, ha igazat mondanak az emberek! Különosen a moderátorok. Más szóval, ha az igazságot mondják meg. :)


[Szerkesztve]

IN GOD WE TRUST!

(#441) talmida


talmida
Közösségépítő

Bocsánat a kopasz bátorságán, de nekem az az erős gyanúm, h nem a megfogalmazás gyengesége, hanem a téma vagyis a tartalom verte ki a biztosítékot. :B .............ez is divat

[Szerkesztve]

IN GOD WE TRUST!

(#442) Bazsee71 válasza talmida (#441) üzenetére


Bazsee71
őstag

A ''pólyásoknak'' kifejezés eléggé lealacsonyító akármelyik emberre, Te pedig azok ellen használtad, akik nem tudják betéve a 10 parancsolatot, ami sokak számára igen sértő, másrészről pedig elég elfogult az írás. Sztem ez lehetett a gond.

(#443) Bazsee71 válasza talmida (#434) üzenetére


Bazsee71
őstag

Akkor most jön a válasz:

Én leginkább a következő mondatot találtam sértőnek:

''Intelligenciához tartozó kérdés is az ismerete, s annak nem tudása is sokmindenről árulkodik.''

1.Szerintem nem intelligenciához tartozó kérdés az ismerete, hanem valláshoz. Én attól függetlenül (persze nem nagyképűségből) intelligensnek tartom magam, hogy nem tudom a 10 parancsolatot.

2.Miről árulkodik a nem tudása? Sztem semmiről. Attól valaki lehet jólelkű, tisztességes ember, hogy ha nem tudja betéve, nem ezen múlnak az erkölcsi normái.

Az írás többi részéről annyit, hogy külön ki van hangsúlyozva a ''pólyás-nyelv'', és hozzá az utálas, hogy aki annyira debil hogy nem érti meg (és ezzel magyarázza a nem tudás okát is), annak nagy kegyesen itt van szájbarágósan. Aki meg úgy él, hogy nem lop, nem hazudik, nem öl, erkölcsös ember, annak ugyan miért is kéne még ezt pluszban tudnia?

Röviden ennyi.

(#444) talmida válasza Bazsee71 (#442) üzenetére


talmida
Közösségépítő

A címben nem ez szerepel. De azt hiszem, hogy azt is teljesen félreértetted....már megbocsáss!


Nem tudom, hogy téged mi sért pl a 'pólyás-nyelv' kifejezésben, ami egyébként egyértelműen csak azt sugallja, hogy egy mindenki által érthetőbb áttekintés fog következni.. mindez persze csak a SZVSZ :DDD

Ha elolvastad volna a hsz-aimat, akkor azt is láthattad volna, h már egyszer leírtam, h miért adtam ezt a címet. Nem lekezelés vagy lenézés miatt, hanem mert egy teljesen leegyszerűsített megközelítésben kívántam megközelíteni a ''kérdést'' .

Mert magamból indultam ki, ui nekem bizony igenis évekig gondot okozott a tízparancsolat némely helyen való bonyolult szövegezésének világos áttekintése... átlátása.


ki van hangsúlyozva a ''pólyás-nyelv'', és hozzá az utálas, hogy aki annyira debil hogy nem érti meg (és ezzel magyarázza a nem tudás okát is), annak nagy kegyesen itt van szájbarágósan. Aki meg úgy él, hogy nem lop, nem hazudik, nem öl, erkölcsös ember, annak ugyan miért is kéne még ezt pluszban tudnia?

Ezeket pedig ''sajnos'' MIND vissza kell(ene) vonnod, mert ebből szinte egyetlen szó sem igaz, (kivéve azt, hogy valóban hangsúlyoztam a 'pólyás -nyelv'-et) Én ilyeneket nem írtam!. Ezt mind te költötted, te találtad ki, ill. te csűrted-csavartad el a szavaimat. :(

Hogy miért tartom intelligencia-kérdésnek is a tízparancsolat ismeretét, arról is kifejtettem már a véleményemet.Olvasgass a korábbi hsz-aim között. De, ha még bővebben is érdekel, szívesen nekifutok mégegyszer. :DDD


[Szerkesztve]

IN GOD WE TRUST!

(#445) Bazsee71 válasza talmida (#444) üzenetére


Bazsee71
őstag

Először is: nem a hozzászólásaidból indultam ki, hanem az írásból. Olyannak kéne lennie, hogy utána oldalakon keresztül magyarázni. Egy újságcikkhez sem tartozik még 2 oldalas magyarázat. Úgy kell megírni, hogy az mindenki számára világos, és egyértelmű legyen.

Másodszor: nem tudom Te hogyan értelmezed a nyelvet, de ha valakivel ''pólyás-nyelven'' beszélek, azaz mint egy csecsemővel, az igen lekezelő....a szöveg nyelvezete is egy negatív érzést kelt azokban, akik nem betéve tudják a 10 parancsolatot.

Harmadszor: a 2. pontomból következik, hogy előző írásomat miért nem kéne visszavonnom. Annyit elismerek, hogy kicsit durvábban fejeztem ki magam, de ez szándékos volt, mert előző hsz.-aimban leírtam hogy mi zavart az írásban, ezek után rákérdeztél hogy mégis mi, ezért nyomatékosítottam a mondanivalóm.

Azt azért érdemes megnézni, hogy ki hogyan értelmezi a szöveget, és a hozzászólások közül hány ad neki igazat.

Nem sértegetésnek szántam, nem kötekedésnek.

(#446) talmida válasza Bazsee71 (#445) üzenetére


talmida
Közösségépítő

1)
SZVSZ. úgy igyekeztem megírni. :U De azt is meg kell jegyeznem, h jó pár éve már nem Mo-on élek, amiből kifolyólag nem ismer(7)em az ottani mai széljárásokat, szlenget ..legújabb szó-értelmezéseket stb....Álmomban sem gondoltam volna, h a pólyás-nyelv kifejezés ilyen sértő lehet!

Mégegyszer mondom : itt az USA-ban van egy nagyon elterjedt, népszerű ismeretterjesztő könyv-sorozat [link]...amit ugyan nam kívántam utánozni, csak a címet kölcsönözni, azt is elég tompítva... ui az eredeti jelentéssel ellentétben én nem hoztam kapcsolatba a butasággal vagy tudatlansággal, csupán az ''ártatlan korrral''. Az egész dolog hátteréről nem muszáj tudni senkinek semmit, ez csuppán a cím születésének története....No, de télleg mindenbe bele lehet kötni, ha valaki azt akar. ;)

2)
Apám fizika tanár volt, őt pedig Öveges prof. tanította, aki mindig azt mondta, h az tudja igazán a szakmáját, aki ''baba'' ill.gyerek-nyelven is el tudja mondani a világ legbonyolultabb összefüggéseit is. ;) Szerény kísérletet teszek a követésében.

3)
Természetesen azt csinálsz amit akarsz.

4)
Nem haragszom. :)

[Szerkesztve]

IN GOD WE TRUST!

(#447) Crystalheart válasza talmida (#446) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Pedig itthon biza sértésnek számít, ha még csak a gyanúja is fölmerül a másik ''lepólyásozásának'' :) Olyan, mintha az értelmi képességeit vonnád kétségbe, erre meg a magor embör érzékeny. (Pedig van jópár féldebil idióta...) Érted :)

Sok itteni vitának és egyesek felháborodásának ez adott alapot. :)

(#448) talmida válasza Crystalheart (#447) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Hálás köszönet a felvilágosításért! :)

És most szerinted mit tegyek, --azon felül, hogy ezentúl majd még jobban vigyázok, nehogy valaki ''tyúkszemére lépjek''-- miután ilyen csúnya, ---ottani értelmezés szerint-- becsmérlő, ''káromlós'' címet adtam az írásomnak?:U

IN GOD WE TRUST!

(#449) Crystalheart válasza talmida (#448) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mittudomén, sztem már fölösleges akármit is :DDD

(#450) WN31RD válasza talmida (#440) üzenetére


WN31RD
addikt

Ha eleve abból indulsz ki, hogy a téma miatt vettük le az írást, továbbá arra utalgatsz, hogy hazudunk, akkor nem hiszem, hogy lenne értelme hosszan magyarázni, mit miért. Ha a kifogásodat komolyan gondolod, panaszt tehetsz a Jogos moderálás topicban, akkor majd még több moderátor/házigazda megnézi a dolgot (erősen kétlem, hogy bárki visszarakná a címlapra), ha viszont nem gondolod komolyan, akkor inkább tartsd meg magadnak a rosszindulatú megjegyzéseidet.

(Megjegyzem, amikor lekerült az írás a címlapról, akkor a ***-ok közötti rész, továbbá a szöveg elején található linkek még hiányoztak, ezek nélkül pedig egyszerűen túl kevés, minden egyéb szemponttól függetlenül is.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.