Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) tts


tts
addikt

Minek kell ilyen értelmetlen, tartalmatlan, vallási fanatikus szösszeneteket (vagy mi ez - műfaja nincs, nem cikk, nem tanulmány, nem vélemény, nem fogalmazás - egy kis rakás ...) írkálni a PH-ra? :F

(#102) wwenigma válasza tts (#101) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Egyetértek. Kiteszem a főoldalra, logoutba, hogy KÉK, aztán lehet vitatkozni rajta....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#103) bambano válasza tts (#101) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Kérdezik a hegymászókat:
Mondja, miért kellett megmászni a Mount Everestet?
Mert ott volt...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#104) Crystalheart válasza zso73 (#91) üzenetére


Crystalheart
senior tag

''Ez az új szövetség ellentmond annak, amit Mózes közvetítésével kötött Isten a kivonulás idején.''
Az az új Isten is szinte ellentmond annak, amiről az Ószövetségben olvashat az ember.

(#105) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Dani vagyok 17... az iskolában 3 azaz HÁROM előadást kellett meghallgatnom az idén a nemi betegségekről, nem kívánt terhesség megelőzéséről és nemi életről. Minden előadáson egy fő pillére volt az előadásnak: a gumióvszer, mivel kornál fogva más fogamzás gátló módszer nem igazán javallott. Most jön az a szöveg hogy hogy merészel egy 16-17éves fiatal nemi életet élni, netán aktívan, de el kell keserítselek, a lányok zömmel már túl vannak az első ''élményen'' mire a középiskolába kerülnek, a többiek pedig a gimi 1-2évében kihullanak a rostán, akik nagyon tartják magukat lehet a 17-19éves kort is megélik szűzként, de ez már a fehér holló témája. Ez szerinted mi? Belegondoltál? Nekem 0 azaz 0 ismerősöm van aki nem kívánt terhességgel szembesült ugyanakkor MINDENKI azaz MINDENKI használ gumit, tudom rosszul teszik, ráadásul egyik sem házas.

Továbbiakban amit még elmondanék: Én nem azért tisztelem a szüleimet, és főleg az édesanyámat, mert ''megteremtett'' mert rohadtul nem rajtam múlott hogy idekerüljek, sőt nem is a Televízió készülék hibája, 2 emberen állt, az anyám és az apám. De a születésemet követően nem azért nézek fel egyik másik emberre mert ők idősebbek, hanem mert van egyfajta kép róluk-bennem ami alapján én eldöntöm hogy kivel szemben vagyok tisztelettel, és kivel nem. Ilyesformán a saját apámmal szemben NEM vagyok tisztelettel, mert egy lezüllött link alak, maximum NEGATÍV példaként él bennem (sajnos, jelenleg ez a helyzet). Ugyan akkor mondhatok neked olyan példát is akikkel szemben tisztelettel vagyok még itt a PH szintjén is.
Még annyit hogy van egy nagyon alap és nagyon fura kérdésem minden egyes lelkész és pap akibe belebotlok ezt kapja tőlem, de eddig csak a a barát nőm apja (lelkész) tudott bárminemű választ adni, a többiek azok csak habogtak és azt mondták hit nélkül nincs válasz, (hát persze, nekem meg válasz nélkül nincs hitem). Ja és a kérdés: ''Rendben isten teremtette az emberiséget, de a jó istent Ki teremtette?''. Amíg erre nem ad egy ember nekem választ addig részemről ez a kérdéskor kimarad hogy hit, vallás, egyház, isten.

Végül lehet hogy úgy fogod látni hogy én csak egy kamasz vagyok, sem önálló gondolatom, sem saját nemi életem nem lehet még, 1 kötelességem van a szüleim felé tiszteletet mutatni...
Üdv. Dani

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#106) Flow válasza TexT-BoY (#105) üzenetére


Flow
senior tag

Hogy Istent ki teremtette? Látom a kérdésben fiatalságodat, bár hozzászólásod korodhoz képest meglepően összeszedett.
Megjegyzem előre, Isten (féleség) létezésében hiszek, de az egyházban nem.

Ez a kérdés értelmetlen. Több szempontból is: Értelmetlen, mert...
1. feltételezed, hogy aki Istenben hisz, úgy gondolja, hogy Isten 6 nap latt teremtette meg a világot, blablabla..
2. természetesen azt a választ fogod kapni, hogy Isten örök. Mindig volt és mindig lesz. Erre válaszolhatod: ez baromság, ilyen nincs. Ha szerinted elképzelhetetlen, hogy valami örökké létezik cáfold meg kérlek. Elmagyarázom: tegyük fel, (világ)kronológikus 0-ban mi volt. Semmi? hm, érdekes, akkor hogy lett valami. Vagy tegyük fel, volt valami. Akkor az mindig van/volt, mert nulla előtt nincs idő. Érted? :))
3. Isten szellem (ha érted hogy értem, bár félve írom le a szót), nem anyag.Talán sokan megköveznének, ha azt mondanám, hogy csak a tudatban létezik. Ezért nem teszem, mert magam sem vagyok róla meggyőződve.

Unokatestvérem ment tutira: gumi+fog.gátló a bnőjének. Hallod-e, csak egyszer legyen defektje valamelyik ismerősödnek... Kíváncsi vagyok, akkor is korteskednél a gumi mellett ilyen hévvel, ha mondjuk bnőddel 18évesen gyereketek lenne. Természetesen nem ellene szólok, mindenki használjon gumit, de tudod van egy mondás: a biztos a halál...

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#107) Flow válasza zso73 (#95) üzenetére


Flow
senior tag

Megint kicsit két pad közé raknátok be gondolom, de régen igen fontos része volt a jellemnek az ÖNMEGTARTÓZTATÁS. Mohóság, töménytelenség, ésatöbbi... 1. Ha valaki sokat maszturbál, azon jár az esze, dekoncentrált lesz. 2. az önkielégítés rengeteg energiát von el a szervezettől. 3. Gondolj bele, ment a pásztorlegény, lenyírta meg kiganézta a birkákat, aztán elment a csűr mögé, és kézbe vette az irányítást. 2 nap múlva meg véres kelések voltak rajta. Nem nemi betegség, szimplán fertőzés.

Csak arra próbálok rávilágítani, sok okos dolog van ezekben a tanításokban, törvényekben az akkori (és részben a jelenlegi) kultúrára vetítve, csak egy kicsit ki kéne tágítani a a berögzült látóhatárt. (és nem egyből lázadni: ''Hé, valaki megtámadta az emberi jogaimat, már a farkamat sem verhetem ki? hallatlan...'') Remélem nem volt túl éles a hangvételem, nem támadásnak szánom.

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#108) talmida


talmida
Közösségépítő

A hsz-ok sokasága miatt lassan lehetetlenné válik, hogy mindenkinek válaszoljak.

Most csak egy kérdésre reagálnék: eziskamunak mondom, hogy soha nem éltem Kanadában. ( csak látogatóban voltam ott ) Az a talmida valaki más lehetett. Egyébként a talmida egy gyakori nicknév, héberül tanulót jelent.

A Tízparancsolat közzététele után nem számítottam ovációra, de a személyeskedő, gyűlölettől fűtött és indulatos megjegyzéseken azért meglepődtem.
Valaki azt tanácsolta emailben (innen közületek), hogy a port is rázzam le a lábamról.. . OK, megteszem. :D

De megbocsátottam a sértegetőknek, mert meg tudom érteni az álláspontjukat. Fiatal koromban én is nagyon ellene voltam a Bibliának..és a B. olvasásának is. Most viszont nagy kincsnek tartom. Ezért idéztem belőle.


[Szerkesztve]

IN GOD WE TRUST!

(#109) sztikac válasza Flow (#107) üzenetére


sztikac
őstag

''1. Ha valaki sokat maszturbál, azon jár az esze, dekoncentrált lesz. 2. az önkielégítés rengeteg energiát von el a szervezettől. 3. Gondolj bele, ment a pásztorlegény, lenyírta meg kiganézta a birkákat, aztán elment a csűr mögé, és kézbe vette az irányítást. 2 nap múlva meg véres kelések voltak rajta. Nem nemi betegség, szimplán fertőzés.''
így van. Sőt gerincferdülést is okoz meg vakságot :D Sőt aki maszturbál az kb. 15-20 évvel kevesebbet él :DD

(#110) biga válasza talmida (#108) üzenetére


biga
senior tag

Hol olvastál olyat, hogy valaki ellene van a Bibliának? (rajtad kívül)? Az ide írók jó része pusztán az egészséges szkepticizmusát próbálja kifejezni (bár gondolom szerinted pont ez nem egészséges, hiszen szerinted tűrhetetlen megkérdőjelezni egy történetet). Sőt, még csak gyűlölettel fűtött hsz-t sem nagyon olvastam - olyan volt, ahol jelzi neked több ember (én is), hogy a gumióvszerröl alkotott véleményed butaság.

[Szerkesztve]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#111) Rive válasza Flow (#107) üzenetére


Rive
veterán

Ehe. Meg a tenyere is szőrös lesz, nemde?

Már bocs, de látóhatár-tágitásilag neked is beférne néhány Ceizel-előadás, vagy efféle.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#112) Flow válasza sztikac (#109) üzenetére


Flow
senior tag

Gúnyt űzöl a mondandóm egy kiragadott részletéből.Miért? Talán olyat írtam benne, ami nem igaz? Még vicces (?) is lehetne, csak nem látom a ''humor'' célját. :)

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#113) Flow válasza Rive (#111) üzenetére


Flow
senior tag

Ugyan már, ne menjünk itt bele a részletekbe. Egyszerűen arra utaltam, hogy egy nem felvilágosult világban teljesen logikus és érthető volt ez a regula. Vagy legalábbis rá lehet húzni valami logikát utólag.
A bögyörő begyullad, ha a férfiember piszkos kézzel nyúl hozzá, nemde? De. Akkor jó.

Persze, már rájöttünk, hogy a prosztatarák eselyét állítólag csökennti, meg blabla. Csakhogy akkor még nem ilyen betegségek jelentettéka fő problémát.

[Szerkesztve]

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#114) Viszlát válasza Crystalheart (#104) üzenetére


Viszlát
addikt

Értem, hogy miért írod ezt és elnézést, hogy idézni fogok, de a két szövetség ilyetén szembeállítása ellen talán a legjobb ha magát a forrást használom. Valójában ez a két szövetség hihetetlenül szorosan kapcsolódik egymásba, az ó rengeteg előképet és utalást hordoz magában az új-ra nézve.

Ezékiel egy ószövetségi próféta volt, az ő könyvének 18. részében ezt olvashatjuk:

18,21 De ha a bűnös megtér, és nem követi el többé vétkeit, hanem megtartja minden rendelkezésemet, törvény és igazság szerint él: akkor élni fog, nem hal meg.
18,22 Azok a vétkek, amelyeket elkövetett, nem maradnak emlékezetben. Azokért az igaz tettekért, amelyeket véghezvitt, élni fog!

18,23 Hiszen nem kívánom én a bűnös ember halálát - így szól az én Uram, az Úr -, hanem azt, hogy megtérjen útjáról, és éljen.

Ez volt a régi szövetségben, amiről kiderült, hogy nem igazán tudnak vele élni az emberek, pedig a lehetőség már akkor is adott volt. Az új szövetség első látásra sokkal könnyebbnek tűnik, pedig az embert és az emberi gondolkodásmódot ismerve tényleg könnyebb néhány törvény betartásával szemben hinni abban, hogy Jézus áldozata révén kiáradt Isten kegyelme minden emberre aki él vele? Háát, nem tudom :) Szóval nézzük az új szövetséget, ezt az idézetet valószínűleg már ismerni is fogod:

János 3,17 Mert az Isten nem azért küldte el a Fiút (Jézust) a világba, hogy elítélje a világot, hanem, hogy üdvözüljön a világ általa.


Az érdekes ebben az, hogy sokan még az ószövetségi reflexek alapján próbálják élni vallásos életüket. A templomba járástól és más különböző cselekedetektől remélik üdvösségüket, pedig az ún. jézusi cselekedetek az új szövetségben következményei a Krisztusban való hívésnek, nincs üdvszerző tartalmuk.

[Szerkesztve]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#115) Rive válasza Flow (#113) üzenetére


Rive
veterán

Így már jobb.

Már csak az a kérdés, hogy ez utólagos belemagyarázás, vagy tényleg orvosi alapja volt: illetve inkább szimplán az a klasszikus képlet áll mögötte, hogy a szexualitás korlátozása hatalmi manipulációk hatékony eszköze.
Ne feledjük, hogy az emlegetett korban a vallás nem 'csupán' istenhit, hanem keményen hatalmi és csoportképző tényező is.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#116) dabadab válasza Flow (#107) üzenetére


dabadab
titán

''de régen igen fontos része volt a jellemnek az ÖNMEGTARTÓZTATÁS''

Igazabol a zsidok ilyenfajta szigoru szabalyzasa meglehetosen szokatlan volt az okorban, Buddha meg egesz konkretan az aszketizmust marhasagnak nevezte :)

DRM is theft

(#117) sh4d0w válasza tildy (#92) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az igazán hívő ember megérti, hogy a maszturbálás is házasságon kívüli szex, sőt, a lányorgiák is. Az, hogy vki szűzen megy férjhez, önmagában nem jelent semmit, kell az a mögöttes tartalom is, hogy hitből történjen a szüzesség megőrzése; ez valószínűleg kedvesebb Isten előtt, mint a meglévő szűzhártya...

https://www.coreinfinity.tech

(#118) tildy válasza Flow (#106) üzenetére


tildy
nagyúr

Viszont ellenben a fogamzásgátló tabikkal a gumi nem cseszi szét senkinek a szervezetét, míg a tablettákra a nők minimum 10%-a rosszul reagál. Értsd: elhízik tőle, libidója lecsökken, ''kiszárad'' , hányingere lesz, satöbbi. Meg kell érteni, azoka tablettálk bármilyen kis hormontartalmúak is, igencsak belenyúlnak a nő hormonháztartásába. Valakinek a szervezete ezt jól tűri, de valakié (pl. az enyém) nagyon nem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#119) tts válasza sh4d0w (#117) üzenetére


tts
addikt

Az igazán hívő ember megérti, hogy a maszturbálás is házasságon kívüli szex - ez most komoly? És aki nem is házas?

(#120) sztikac válasza Flow (#112) üzenetére


sztikac
őstag

Akkor Te elhiszed azt amit leírtál? Szomorú az a félrevezetés és hazudozás amit itt talmidával műveltek... Aztán mikor konkrétan ki vagytok röhögve akkor meg jön a magyarázkodás hogy de nem is úgy gondoltuk... Szvsz. ti a középkorban sokkal jobban ellenétek amikor ez az egész álszent banda hatalmon volt, meg ha valaki nem lépett be a ''pártba'' és nem volt hajlandó elhinni hogy a Föld lapos az máglyán végezte... Ennek az egész vallásos marhaságnak erőszakkal lett megteremtve a tömegbázisa :(((

(#121) sztikac válasza tts (#119) üzenetére


sztikac
őstag

Ez meg a másik, az ilyen ''önmegtartóztatás'' milyen ''jót'' tesz az embereknek (ld. pedofil papok esete). Szerintem az egyháznak az a legjobb ha minél több gátlásos, ''beteg'' lelkű fiatal van mert azokat lehet csak igazán téríteni, meg beadni nekik minden marhaságot...

(#122) sh4d0w válasza sztikac (#121) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szerintem mielőtt ilyen kijelentéseket teszel, mérd fel, hogy a különböző felekezetek összetétele milyen képzettségű, foglalkozású emberekből áll, milyen háttér van mögöttük. Az igazság felismeréséhez nem kell sérültnek, gátlásosnak, betegnek lenni.

https://www.coreinfinity.tech

(#123) Andie


Andie
őstag

Ittvagyok, Talmida bizonyára nagy bánatára, de igérem, igyexem inteligensen megvitatni a kérdést.
Mivel a hétvégén Szegeden voltam, nem kerültem netközelbe, és most hivták fel a figyelmem az írásra. (no nem arra! :) ) Aztán elkedtem a hsz-eket nézni, de 40nél úgy elment az irány másfele, hogy úgy éreztem, gyorsan be kell irnom az írással kapcsolatos gondolatomat, Talmida addig is reagálhasson rá.
Szóval elolvastam a bejegyzést, és kicsit olyan érzésem volt, mint mikor egy film végén kiirják, hogy to be continued, mielőtt igazából elkezdődtek volna az események.
Az irás cime bibliai ábc pólyás nyelven. A tízparancsolat.
Most ezt kétféleképpen lehet értelmezni, számomra az jött le, hogy itt egy többrészes vallás-értelmezés lesz, és a T. iró rögtön a Tízparancsolattal kezd.
Annak módja szerint, egy kis bevezető (alkotmány, stb) után jött is a 10 parancsolat, aztán vége. Aszittem rosszul látok, de újra megnéztem, és igen, pusztán be vannak idézve a parancsolatok, aztán kész.
Hol itt a pólyásnyelv? Hol a magyarázat? Értelmezés? A 10parancsolatot eddig is ismertük, többékevésbé, még ha idézni nemis tudjuk visszafele mondva, ha másnem, neten rákeresünk ha kell valamiért. De én arra számitottam, hogy meg lesz itt magyarázva nekünk gyarló pogány kutyáknak, hogy most akkor mi merre hányméter.
Vagy nem kell magyarázni? Akkor minek az írás?
Kicsit olyan ez, mintha a görög útikalauz sorozatomba 1 bekezdést irtam volna, valami ilyesmit: ''Korfu szép sziget, nyaralni járnak oda az emberek, meg tengerben fürdeni''

Szóval indítványozom Talmida részéről a parancsolatok háttérinformációinak megirását, magyarázatát arról az oldalról, és a mi részünkről pedig a téma visszaterelését ebbe az irányba.
Most meg olvasom tovább a hsz-eket.
(a 10parancsolattal kapcsolatos gondolataimat később, ha elkezdjük őket pontonként átbeszélni)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#124) sztikac válasza sh4d0w (#122) üzenetére


sztikac
őstag

''Az igazság felismeréséhez.... ''
Itt az egyházak részéről megint játszik a mindenki hülye csak én vagyok helikopter esete...
szerk.: [link] --> ők is úgy érzik hogy nekik van igazuk, mint ahogy az összes többi egyház a világon...

[Szerkesztve]

(#125) bambano válasza Flow (#106) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A darwini evolúcióban hiszel? A defekttel egyébként semmi komoly gond nincs, annak kezelésére is vannak megoldások.

A mondás egyébként helyesen: ''három dolog biztos az életben: a halál, az adózás és az adatvesztés'' :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#126) sh4d0w válasza sztikac (#124) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez megint téves... :) Attól, hogy valaki nem osztja a világnézetemet, még nem hülye az illető; ellenben a hívőknek dolguk, hogy hirdessék az igazságot - természetesen erőszak nélkül.

https://www.coreinfinity.tech

(#127) bambano válasza talmida (#108) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Csak csendben jegyzem meg, régi szép időkben a Föld egyes területein megették a hittérítőket :)

Egyébként az a baj veled meg a hsz-eiddel, hogy még mindig nem érted: te nem idéztél a Bibliából, hanem kötelezővé akartad itt tenni. Agresszióra pedig mindig agresszió a válasz, vagy ahogy mondani szokták: amilyen az adjonIsten, olyan a fogadjIsten. Nekünk pedig nem megbocsátásra van szükségünk irányodból, mert nem neked van okod megbocsátani, hanem nekünk.

Nézd meg Viszlát #83-as hsz-ét. Ő idézett a Bibliából meg a zsidó vallástörténetből, mekkora különbség van a két hsz között!

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#128) sztikac válasza bambano (#127) üzenetére


sztikac
őstag

Na végre valaki felfogta hogy mitől durrant el az agyam nagyon csúnyán...

(#129) bambano válasza Flow (#107) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A keleti kultúrákban pontosan számontartják, hogy melyik életkorban hány és milyen orgazmus javasolt.

A maszturbálással egyedül annyi a baj az egyház szerint, hogy ők kötelezővé teszik azt, hogy a nemi élet csak utódnemzésre való. Vagyis további hívők előállítására (egyébként etéren meg meglehetősen ostobák, a cölibátussal, de mindegy), vagyis a hatalom fenntartására.

Az meg hogy valaki ganézás után csinálja, szimplán lenézése az egyszerű embereknek. Az egyszerű ember nem ostoba, hanem tanulatlan.

Én meg arra próbálok rávilágítani, hogy az a néhány dolog, ami okosságnak tekinthető, mindenhol máshol is megjelenik, ergo ezek a ''törvények'' felesleges szóismétlések. Ami meg máshol nem jelenik meg, az meg jobb is így.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#130) bambano válasza Flow (#112) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Szerintem nem helyes gúnyt űzni más ember butaságából. Helyesebb lenne tanítani. Remélem, nem érted félre, mit akarok mondani.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#131) bambano válasza tildy (#118) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ez megint egy téves általánosítás: attól, hogy a te szervezeted úgy reagált a bogyóra, ahogy és úgy reagált a gumira, ahogy, még nem igaz, hogy a gumi minden nőnek jó (mert okozhat ekcémát, bőrbajokat). Valakinek a szervezete meg a gumit, a rajta levő sikosítót és spermicid anyagokat nem tűri.

Jó dolog a sokféleség.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#132) Flow válasza sztikac (#120) üzenetére


Flow
senior tag

Kérlek, kíméld meg magad a szemellenzős önkéntes hittanítók és jómagam egy kalap alá vételétől. Ha feigyelmesen olvastad volna amit írtam, tudnád, hogy Istenben még csak-csak hiszek valamennyire, de az egyházat tagadom. Félrevezetés? Hazudozás? Nem értelek. Kérlek, ha már egyszer ilyen kemény szavakat használsz, azt is nyilvánítsd ki, miért gondolod, ne csak dobálózz. Kiröhögve? :)
Magyarázkodás? Én már az első hsz-ben is leírtam, hogy nem nemi betegségre, hanem fertőzésre gondoltam, csak a kedves kolléga nem vette észre. De mint láthatod, tisztáztuk.
Erőszekkal! Kedves Sztikac, biztos jártál történelemórára, ahol tanulnotok kellett (volna?) az ókereszténységről. Biztos csak nem jut az eszedbe, de képzeld, üldözték őket. Aha, szóvel ez az erőszakos bázismegteremtés. Később persze más volt a helyzet, de Te nem arról szóltál. A középkorban meg nem érezném jól magam. Nem lenne net. :)

[link]

Ezt csak úgy, hogy tényleg viduljunk egy kicsit. :C

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#133) Flow válasza sztikac (#121) üzenetére


Flow
senior tag

Kissé félremagyarázol. A középkor derekán kellett bevezetni a papi cölibátust, gondolom nem kell ecsetelnem, miért, biztosan emlékszel. Akkor meg kellett tenni ezt a lépést, mára tényleg elavult. Mellesleg igazad van, ez tényleg genny dolog. Többek között miattuk is vesztették el a bizalmat.

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#134) bambano válasza Flow (#132) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Boszorkányégetés, csillagászok, tudósok megégetése rémlik?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#135) Flow válasza bambano (#125) üzenetére


Flow
senior tag

Természetesen hiszek benne. Hol említettem analógiát (vagy éppen ennek ellentétét)?
Persze, vannak. Ha kiderül. Időben.

Igen, köszönöm, rég mozogtam infós körökben személyesen, valahogy elsikkadt. ;]

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#136) tildy válasza sh4d0w (#126) üzenetére


tildy
nagyúr

ellenben a hívőknek dolguk, hogy hirdessék az igazságot - természetesen erőszak nélkül.
HElyesen:
ellenben a keresztényeknek dolguk, hogy hirdessék az igazságot - természetesen erőszak nélkül.
Más vallás híveit nem kéne idekeverni:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#137) Andie


Andie
őstag

Nos, végére értem a hsz-eknek is, és jobb, hogy nem kezdtem mingyár énis parancsolat-értelmezésbe, mert mindent leirtatok helyettem is. Sok újat nemtudok, megvizsgáltátok a dolgot a maga helyén és idejében, megvizsgáltátok mai szemszögből... Ez van, a parancsolatok egy része ma is erkölcsi útmutató, és jólenne, ha mindenki betartaná, van helye igenis, csak épp lexarjuk. Megint más pontok persze idejétmúltak, plusz eleve problémásak, Isten egója miatt.
Ezzel kapcsolatban már irtam egy szösszenetet korábban: [link]

Igazából tehát a parancsolatokon nincs már mit csámcsogni, remélem a sorozat folytatódik, és vesézhetjük tovább a Bibliát, a tanokat, Istent, ezek visszásságait, mitológiai vonzatait, ma érvényüket, stb. Szeretném, ha Kymco is bejönne ide, anno igen okos és higgadt vitát folytattunk a témáról, csak sajna nem tudtuk közeliteni álláspontjainkat. Azóta már próbáltam más, vallásos emberrel (orvos!!!) is, vele sem jutottam dűlőre. Ha egyszer valaki ennyire keményen belemegy a vallásba valami oknál fogva, akkor nincs a világ azon szónoka, diktátora, józan esze, érve, amivel kibillentheted. De én épp ezt szeretném megérteni. Hogy lesz egyik napról a másikra egy józan, ateista, materialista, csillagászatokat, orvostanokat, fizikát, kémiát, stb ismerő emberből vérkomoly hivő, aki alapvető természeti dolgokat tagad, és istennek tulajdonit.

Barátnőmnek is volt egy kolleganője, 33 évesen ment (végre) férjhez, egy orvos sráchoz (28), akit a ''gyüliben'' ismert meg. Előtte no szex. Csak ezzel a pasival dugott (tán) először életében, 33 évesen, 2 év együttjárás után. Hát tegyük fel, hogy elhiszem. Ne, azt ne tegyük fel, mer nemhiszem el, de tegyük fel, hogy igy volt.
Egy lány régebben 17-8, ma már 14-5 évesen érett. Tehát kb 15 évet leélt a csaj úgy, hogy vitrinen keresztül nézte a tortákat, de bele nem kóstolt. Aztán 2 évig húzta a mézesmadzagot a csávó előtt, aki jóllehet ugyanezt a dolgot vallotta, de számomra igen nagy önuralomról tett tanúbizonyságot. Meg marhaságról is. (nemmintha a hölgy olyan lenne, aki megérne akár egy fél ajtócsapkodást is, dehát nem vagyunk egyformák, hálistennek).
Az 1 dolog, hogy ez igy Istennek teccő, meg most hüde nagy vagyok magam előtt, mert 33 évesen még szüz vagyok. Kimaradtam egy csomó jóból, lenéztek, kiröhögtek, magam is majd hüjét kaptam néha, a kollegáimat főnökként az őrületbe kergettem a frusztráltságom, idegességem, baromságom, miatt, mikor már úgy viszketett, hogy... (KFH ugye) - de hogy aztán 15 év tartózkodás, 2 év együttjárás, meg csillivilli házasság után a nászéjszaka kiderüljön, hogy neki kicsi és vékony, nekem meg egy vödör, vagy netán forditva, és fél kiló vazelin után is a falat kaparom, hát ez a mazochizmus barátaim. A lelki, érdeklődésbeli, perverzióbeli eltérésekről nemis beszélve.
Ja, és mi is erre a válasz? Merhogy azt is kaptunk ám! -> ''Isten segítségével minden megoldható''. Nahát? Nemis tudtam hogy ilyen ősi foglalkozás a péniszhosszabbitás :)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#138) Flow válasza bambano (#134) üzenetére


Flow
senior tag

Később persze más volt a helyzet. Mi lenne ha végigolvasnátok egyszer valamit? Mellesleg az alap megteremtését emelte aki a kolléga.

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#139) dabadab válasza Flow (#132) üzenetére


dabadab
titán

Az okeresztenyekrol hallott, ahogy nyilvan arrol is, hogy nem az uldozottseg koraban lett vilagvallas. (Gondolom te is tanultal arrol, hogy pl Magyarorszagon hogyan lett kereszteny orszag.)

DRM is theft

(#140) tildy válasza bambano (#131) üzenetére


tildy
nagyúr

Azért jóval ritkább a gumitól ekcéma(konkrétan még csak tőled hallottam , hogy ilyen lehetséges ), mint a bogyótól bármi egyéb baj (ezt viszont már elég sok emberen láttam). Bár nem kételkedem abban amit mondasz,

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#141) Flow válasza dabadab (#139) üzenetére


Flow
senior tag

Szintén zenész. :)
Tudtam, hogy értelmezési zűr lesz, ezért szúrtam utána azt a kis mondatocskát.

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#142) Flow válasza bambano (#130) üzenetére


Flow
senior tag

Természetesen nem.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#143) dr faustus válasza Andie (#137) üzenetére


dr faustus
senior tag

Ezt elolvasva erősebb az ateizmusom, mint valaha volt!

Köszönöm, Talmida! :R ;)

[Szerkesztve]

Warning: Explicit Content

(#144) Rive válasza Andie (#137) üzenetére


Rive
veterán

Egy lány régebben 17-8, ma már 14-5 évesen érett.
Hümm-hümm. Háááááááát...

Szóval ez nem egészen így van ám. A mai 'érettség' a szavazati joggal, effélékkel szorosabb összefüggésben van, mint a biológiával. Ez a 'hamarabbi érés' meg leginkább a szex, mint téma iránti szemellenzők un. szexuális forradalommal kapcsolatos levetéséből tűnt elő. A biológia azért ennyit nem változott.

[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#145) Flow válasza Rive (#144) üzenetére


Flow
senior tag

Sőt, tovább mennék, nemcsak testileg, de lelkileg sincsenek megérve a szexuális életre.
A cigányoknál ez (kicsit) máshogy van.

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#146) Andie válasza Rive (#144) üzenetére


Andie
őstag

Nem azt mondtam, hogy biológiailag, testileg érettek, hanem úgy érzik, hogy már érettek. Nem voltam egyértelmü. Nemtom hány éves vagy, de eddigi hsz-eid alapján nem tizen...
Akkor neked is ismerős, hogy a ''mi'' korunkban, azaz kb 10-15 évvel ezelőtt a kiscsajok 90%-a 15 évesen még erősen a kortárnőikkel súgdolóztak a hintában, meg apucival kézenfogva balatonoztak. Jó, ha 16-17 körül meg lehetett dönteni őket.
Ma meg mit látok? Mellesemmi, kisfiús testalkatú, éretlen, fejletlen kölyöklányok (13-14?) csókolóznak magukat vagánynak gondoló, hasonló korú fiúcskákkal, a tojáshéjtól alig férnek egymáshoz.
Na, csak erre gondoltam :)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#147) bambano válasza Flow (#135) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a darwini evolúció és az Istenhit szerintem legalább részlegesen üti egymást.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#148) Rive válasza Andie (#146) üzenetére


Rive
veterán

Nem azt mondtam, hogy biológiailag, testileg érettek, hanem úgy érzik, hogy már érettek.
Ez elég bonyolult kérdés. Szokásos különválasztani a társadalmi és a biológiai érettséget. Társadalmilag stimmelős a 17-18. Biológiailag jóval inkább a 14-15-16 - szorosan hozzátéve, hogy ez utóbbinál a mérce a társadalmi hozzáállás miatt elég ködös, többrétegű ügy.

Régebben a társadalmi és a biológiai érettség között nem volt akkora szakadék, mint ma.

Ma meg mit látok?
Izé :B Általános elsőben már szexen vitatkoztunk az osztályban. Nyolcvanas évek legeleje. Szigorúan nézve csak a minták változtak, az érdeklődés maga nem :)

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#149) bambano válasza tildy (#140) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Hát ez még a churchill-i statisztikaértelmezésen is túltesz (''Csak annak a statisztikának hiszek, amig magam hamisítottam'' :) )

Ha csak tőlem halottál róla egyáltalán, tőlem először, akkor mi az alapja annak az állításodnak, hogy ritkább? Gyártanak szövet óvszert is emiatt.

Ne haragudj meg érte, de most matematikai szemszögből nézve nagyon mellényúltál.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#150) bambano válasza Andie (#137) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Az ismeretségi körömben van olyan általános iskolai tanár, aki 5-6 osztályosokat kapott már el szexelés közben. Tehát az a ''14-15 évesen'' ma már sajnos ''10-11 évesen''. Nem állítom, hogy egy 10 éves gyerek érett rá, de azt sajnos nem lehet tagadni, hogy megtörténik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.