Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) quarros válasza t72killer (#20) üzenetére


quarros
tag

Ó atyám. Úgy tűnik nem tudok magyarázni ha ennyire félreértetek.

A probléma itt nem a pénz! Ami a gondot okozza az az hogy az üzleti modell miatt a dolgozók bizonytalanságban vannak! Ha a Ryanair tényleg megtehetné hogy 20-30% al többet számlázzon és azt az összeget teljes egészében bérkifizetések növelésére használná, még akkor is ugyan úgy perelgetnék támadnák mint most. Mert azok a munkavállalók akik perelgetnek, egy kiszámíthatóbb életet akarnak és azokat a plusz szociális biztosítékokat amik az ő országukban léteznek de az Íreknél meg nem. Ami meg nem beilleszthető a Ryanair modelljébe mert pont azt az előnyüket vesztenék el ami miatt hatékonyan működnek.

De hogy az eredeti kérdésedre válaszoljak: Mivel egyenlőre gyerekem nincs, ezért engem személy szerint nem zavarna a kiszámíthatatlansága most. De amint ez változna onnantól úgy nekem sem lenne megfelelő de ez így van rendjén.

Akármilyen furcsa, szerintem van helye a szolidaritásnak, nem csak az önzésnek.

Nincs! Mármint akkor ha a változtatás az alapmodelled teljes átformálását igényli. Engedményeket tehetsz sőt erkölcsi kötelességed is megtenni ésszerű korlátok között. De a ha ezzel veszélyezteted a vállalatod profitlabilitását hosszútávon, akkor azzal a munkaerőd jövőjét sodrod veszélybe ami sokkal rosszabb. (Én ezt a saját bőrömön tapasztaltam)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.