Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Szerintem az autómosó vállalkozások állnak a dolog mögött, ha valamire nincs igény el kell érni hogy legyen rá. :)

(#2) dugo_ válasza KISDUCK (#1) üzenetére


dugo_
veterán

(#3) t72killer válasza KISDUCK (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Logikus :R. No de pl indiában :F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) KISDUCK válasza dugo_ (#2) üzenetére


KISDUCK
addikt

Imádom a palit, egy utolsó tróger, de nagy arc. :)

t72killer: Indiában a Gangesz partja se sz@rj@ össze magát, az országimázsra pedig ügyelni kell. ;]

(#5) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Paffff majd nagy tollfelhő. Többet egyik sem érdemel.

(#6) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

A pesti galambok büdösek.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#7) t72killer válasza Kolondrum (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Eljátszottam a gondolattal egy egy sűrű csorda láttán amit épp etetnek, csak ugye 10mp-en belül a nyakamon lenne a helyi tek...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Én a patkányokat szoktam etetni

Pár napig rájárnak aztán nem fogy továbba "táp"

Így lenne értelme a galamboknál is az etetésnek.

(#9) t72killer válasza arnyekxxx (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezen is filóztam, vajon büntetik*? Van vmi olyan "eledel" amitől nem 20m-es körzetben döglik meg, hanem mondjuk fél nap múlva?

*mondjuk indiában nem próbálnám ki, de Mo.-gon lehet.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) távcsőves válasza t72killer (#9) üzenetére


távcsőves
senior tag

Tulajdonképp mi is a bajod?

(#11) arnyekxxx válasza távcsőves (#10) üzenetére


arnyekxxx
veterán

az, hogy a galamb az repülő patkány, mégis vannak idióták akik ahelyett, hogy irtanák, etetik őket.

(#12) arnyekxxx válasza t72killer (#9) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a patkányméreg pont így működik, hogy a patkányok ne tanulják meg mit nem szabad felzabálniuk, nem tudom a galamb felcsipegeti-e

(#13) távcsőves válasza arnyekxxx (#11) üzenetére


távcsőves
senior tag

Te simogattod őket? Illetve bármilyen más, az ember szoross közelségébben élő madarat? (Pl cinege)

Vidékre ne gyere, még elkapsz valamit a végén. No offense! Csak nem értem, hogy maradt a családom életben életben generációkon át. Simogatni, azt konkrétan nem szoktuk őket, meg a trágyába sem ülünk bele, bár ez konkrétan látásvizsgálat függő dolog.

És tényleg nem kötekedésképpen írtam. Kérek mindenkit, ahogy én is, beszélgetésnek vegye, de tényleg.

[ Szerkesztve ]

(#14) Kolondrum válasza távcsőves (#13) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én etetem a madarakat (télen), kertes házban élek, de a galamb itt is ellenség. Tudod 2 évet Pesten éltem. :))(sajnos)

[ Szerkesztve ]

(#15) távcsőves válasza Kolondrum (#14) üzenetére


távcsőves
senior tag

Ha leszarják a kocsimat, azt én is bosszúsan vesszem tudomásul. De a madáretetőt nem is teszem a kocsi parkolóhelye közelébe. Viszont, ha olykor megtörénik, tudomásul veszem, hogy kényelmesebb autót fenntartani, mint egy lóvat, és lemosom szó nélkül azért. Egyszóval, amit mondani akarok, a volt magyar tanárnőm szerint, a civilizáció csúcsa a város. De szerintem megb@szta a k@rva ..... ha tényleg így van. Vagy ha tényleg így van, akkor el kell viselnem azt, nem vagyok egyedül, ebbe a madarak és az őket etettők is bele tartoznak.
Ne haragudj, a Pesten életem miért negatív, ne kérj elnézést. Na bumm, én meg vidéken mindig.

Még mindig no offense, csak beszélgetni szeretnék. Akkor is, ha adott esetben nem nekem van igazam.

[ Szerkesztve ]

(#16) távcsőves válasza távcsőves (#15) üzenetére


távcsőves
senior tag

Helyesen : éltem Elnézést teljesen hibásan írtam. Szóval Pesten éltem, miért kell elnézést kérni, én pedig mindig is, vidéken.

(#17) kuntics válasza távcsőves (#13) üzenetére


kuntics
aktív tag

Nem kell simogatni,nem is szokták,de ezt nem is írta senki. Szerintem a legnagyobb baj,hogy etetéssel odaszoktatják a városba ezeket az állatokat. És nem csak az autót szarják össze,hanem a házakat,padokat,játszótereket,mindent. Előnyét meg amúgy sem látom a városban lévő galamboknak. Akkor inkább etessen kóbormacskákat,az talán megfog pár egeret (vagy galambot :) )

(#18) arnyekxxx válasza távcsőves (#13) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A patkányokkal se smárol az átlegember mégis irtják.

https://divany.hu/szuloseg/2018/05/04/gyerek-csalad-galamb-egeszseg-betegseg/

A fővárosi galambok egy sor olyan betegséget terjesztenek, amelyek ritkán ugyan, de emberre is veszélyesek lehetnek. A fertőzések többsége a galambürülékkel terjed, amit még a szájába sem kell vennie a gyereknek ahhoz, hogy megfertőződjön. A kiszáradt galambürülék ugyanis a szélben, por formájában száll tovább, és így szippantjuk be belőle a baktériumokat.

[ Szerkesztve ]

(#19) t72killer válasza távcsőves (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem a kocsileszarás a fő gond, hanem az, hogy masszívan túlszaporodnak, megzavarva a helyi fauna egyensúlyát.

Ja, és valahogy a madárinfluenza és egyéb jóságok is terjednek ugye.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) Hieronymus válasza t72killer (#19) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ősszel és tavasszal vagy egy időszak, amikor versenyt fosnak a járművekre. A parkoló, a fák alatt van, szóval nem lehet kikerülni a problémát.
Ezen időszakokban viszont nem egyenletesen szóródnak szét a fákon, hanem összegyűlnek kis helyre. Az alattuk levő 1-2 autónak ilyenkor annyi.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#21) looser válasza KISDUCK (#1) üzenetére


looser
addikt

Régi, de ez jutott eszembe róla :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ez a galamb sz* téma is ott téma ahol nincs beálló. Én lemostam nem 1* az autót, beálltam a közterületes parkolóba ha szabad volt ahová "szoktam", estére olyan ment rá, hogy nem tudtam elképzelni milyen állat csinálta, a meleg motorháztetőn úgy rákötött, hogy a magas nyomású* nem vitte le nem viccelek.
Aztán jött a lehetőség, hogy viszlát Bp, Hello saját beálló azóta kicsit tuningolva, saját magas nyomású, de a galamb utálat megmaradt. Ha tudom vadászom őket, ja és állítólag a drónoknak is kell tőle tartani (láttam videót). Van ismim akinek egyik álma, hogy úgy telibe fel tudjon @@$& ami után nah. És tanult, normális ember, csak hát a fenti téma. És igen valaki eteti őket. :DDD

* Fizetős mosó

Nekem itt nyestem van, de megsütöm nyáron, csak másszon fel oda ahová szokott.

[ Szerkesztve ]

(#23) tomazin válasza távcsőves (#16) üzenetére


tomazin
veterán

Hazánkban a városi galambok etetése illegális. Nem véletlen. Angolul a galamb flying rat.
Ahogy a csótányt, patkányt sem eteted, ezt sem szabad.

(#24) t72killer válasza tomazin (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez pozitív, nem is tudtam :R.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) távcsőves válasza tomazin (#23) üzenetére


távcsőves
senior tag

Igen, mint a vizek patkánya a pongy. (Vízek disznaja angol nyelvterületen, és nem véletlen.) Ha családod tartja a karácsonyi hagyományt, jó esélyel ettél is belőle. ;) Én amelett vagyok, akkor irány a tanya. Nincs szomszéd, gyakorlatilag azt nem teszel amit nem akarsz. Amúgy pedig, csak egy ember legyen a környezetedben aki jó szándéktól vezérelve etetti egész évben a cinkéket... Majd megtudod mi is az a madársz@r bombázás... űA galamb legalább odébb száll, de a cinke és társai helyben szétfossa a tulajdonod.

Ez a baj ezzel az országal, mindenki tartsa be azt amit én gondolok, vagy alkalmazkodjon hozzá, de lakjak a nagykörúton. Ez kb a sosem fog teljesűlni, lóf@sz kategória. Még szarabb, amikor zeke az emberek kitelepülnek vidékre, mondjuk egy kis falúba. Tényleg kicsibe. NA akkor jönnek a az eddig békés falut teljesen meghűlyítő dolog... Például házat épitettem a reptér végébe, ami 50 éve ott van, de most zárjuk be de k@rva hirtelen... B@zdmeg erős zajja van a repűlőgépnek!!! De a panoráma kellett....... Ehhh...

[ Szerkesztve ]

(#26) Narxis válasza arnyekxxx (#18) üzenetére


Narxis
nagyúr

15-20 évvel ezelőtt a nyugdíjasok galambokat tartottak a padláson meg a házuk tetején, legalábbis gyerekként láttam ilyen felnyitható dróthálós ketreceket a tetőn de nem értettem, hogy miért.

(#23) tomazin
angolul az pigeon vagy dove lesz. ;)

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#27) samujózsi válasza Narxis (#26) üzenetére


samujózsi
tag

Egy részük postagalamb volt, a többi meg levesként került az asztalra. :)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#28) #89309696


#89309696
törölt tag

A galambmérgezést azért nem csipázom (a patkány és egérmérgezéssel együtt), mert elrepül vele a galamb és a frissen elhullott mérgezett tetemét utána még felzabálja valami háziállat amitől az szintén felfordul. Akkor inkább lövöldözze le őket aki akarja, vagy csúzlizzon, vagy élvefogó aztán tekerje ki a nyakát, mit bánom én, de ezekkel legalább más állatban nem tesz kárt.

Meg tudom érteni a problémát, mocskos egy állatok. Bár vidéki vagyok (ezer generáció óta), de én a cinegéket ugyanúgy rühellem, nem is etettem őket soha. Pontosan ugyanolyan mocskot csinálnak azok is, mint egy galamb. Leszarja az autót, teraszt, teraszkorlátot, lépcsőt, odahordja a szotyit, a héját, hajnalban elkezdi kalapálni a szotyit az ablakpárkányon.... Semmivel se különb, valamiért mégis sokaknak a cuki cinege kósza ábránd jár a fejében, valahogy a galambok estében is.
A szomszédom eteti őket előszeretettel, onnan repkedtek át hozzám és fostak szét mindent meg hintve volt az egész kert a héjakkal, aztán átmentem szólni neki, hogy legyenek áttéve az etetők a hátsó udvarába, ott nem lesz senkinek útban és azóta okés a dolog.
Csak úgy megjegyzésképp kb 30 centi vastag szotyihéj/szar keverék domb van hátul a fája alatt az etetőknél és még nincs vége a télnek, az etető 30m-es körzete hintve van.
Fecskefészkeket is leszedtem anno télen és körbe lett fészekgátlózva a ház, mert valami elképesztően undorító mennyiségű fost képesek termelni fiókázási időszakban. Rozsdafarkú fészek úgyszintén, egész nyáron hajnali 4-kor megállás nélkül be nem állt a pofájuk és csettegtek. Aztán szerencsére egy sikló a folyamatos csipogásukra odatalált, felzabált mindent a fészekben. Utána leszedtem, a madarak meg átköltöztek pár házzal odébb. A kerítést körben lebetonoztam, mert nyaranta a sünök felfeszegették, szétkapargattak mindent, végigszarták minden éjjel a teraszt, járdát, főleg nyár végén mikor elkezdtek kajtatni komolyabban élelem után a télre. És akkor még szerencsés vagyok, mert nyest, borz, görény, patkány nincs.

Én szeretem az állatokat, nem is lennék képes megölni őket, de ezt nem engedem amit művelnek, és az udvaromból minden eszközzel visszatartom őket, szerencsére sikeresen.
Sokan ezt el sem tudják képzelni. Ha egy kutyáról van szó rögtön mindenkinek eszébe jut a kutyaszarba lépés, ha macskáról akkor a büdös macskahúgy a bejárati ajtóra, kerti székre spriccelve vagy az ajtószőnyegre.
Ha cinege, galamb akkor az csak cuki állat. Hát nem.

[ Szerkesztve ]

(#29) Narxis válasza #89309696 (#28) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szerintem nincs a galambokkal probléma ha nem szaporodnak el de ugye könnyű őket szaporítani ha boldog-boldogtalan eteti.

Thanos was right.

(#30) t72killer válasza #89309696 (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azzal van baj, ha az ember durván beleszól az egyensúlyba. Verőfényes élelemdús nyári hónapokban aktívan etetni egy ellustult fajt azért nem ugyanaz, mint egy gólya vagy fecskefészket elnézni a portán.

A fecskének, rozsdafarkúnak ugyanúgy joga van ahhoz a területhez, amiről azt hiszed, hogy a tiéd, ők jópárszázezer évvel Árpád előtt jöttek a Kárpát-medencébe. Viszont etetéssel felszaporítani egy állományt elég durva beavatkozás a természet rendjébe.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.