Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#339) lapa válasza Vladi (#337) üzenetére


lapa
veterán

"Úgy gondolom 2 dolog kell csak a túléléshez humán oldalról: tudás és közösség. Az emberiség történetében voltak sokkal nagyobb krízisek, és csak ez a kettő meglétére volt szükség."

ezt írtad, erre válaszoltam, hogy ez kb a sors. egy szóval nem támasztottad alá a továbbiakban amúgy ezt az állításod, csak írtad, hogy ez természetes tulajdonság. továbbra is kíváncsivá tesz hogyan lesz ebből 10 év távlatában akár rabszolgatartó társadalom.

még az is érdekelne milyen nagyobb krízist tudnál említeni. mondjuk egy ilyet mondj.

a tudásról is írtam párszor, hogy szerintem az, amit te tudásnak vélsz, az szerintem nem tudás. az elszigetelt falvak pár emberének az információmorzsája. az eddig ezekről készült irodalom már nem lesz sehol 10 év múlva, lévén a könyv meleget ad. amúgy továbbra sem hiszem el, hogy átlagosan nézve abszolút mindent képes lenne a falu magának csinálni akár csak most. az átlagosant úgy értem, hogy mondjuk minden második. ez a képesség / tudás szerintem nincs már meg. mondjuk triviális példa lehet egy vödör vagy öntözőkanna, ami 10 év múlva már lebomlott. arról még a magyar népmesék se írt semmi jót, ha már vödör sincs a kúthoz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.