Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#336) lapa válasza Vladi (#332) üzenetére


lapa
veterán

konkrétum az, hogy a két szép szemedért a közösség nem fog eltartani. a közösség kölcsönösség, annak a rád eső része önellátásból / önerőből kell jöjjön. azaz a közösség szerepe már másodlagos. én úgy vagyok vele, hogy majd ha az első level megvan, akkor majd bratyizok a mamákkal, hogy megtaláljuk a közös hangot mikorra jön a nagy blokkollám.

amúgy a közösség az lehet a 100 lelkes együtt dobbanó szívű kisközség is, meg az is, hogy az aluljáróban hagynak megdögleni, mert biztos részeg vagy. de attól, hogy összeeresztesz egy kis falunyi embert, azok még nem állnak össze csak úgy közösséggé, még 10 év távlatában sem.

közgazdasági modell értelemben (komparatív előnyök) de facto jobb a közösség ...általi munkamegosztás...., mint hogy magadnak teremts elő mindent. de ha azt mondod, hogy majdnem olyan jól megcsinálod te is, akkor ez már relatív. vagy csak én vagyok olyan, hogy megveszek dolgokat a boltban, aztán otthon nekiállok befejezni meg működőképessé tenni?

mindegy, továbbra is azt mondom, hogy ha a saját lábadon nem bírsz megállni becsülettel, akkor el vagy veszve, a közösség nem segít.

továbbra sincsenek érvek a minden szép lesz oldalon, nincsenek miértek, okok, következmények. ez így elég nehéz játék, hogy "a katonaság majd kicsit rendet tart", merthisz párszor fel lett vázolva az események várható lánca, és egyikben sincs akár csak jele annak, hogy a karhatalom fennmarad. kicsit el van nagyolva az a 10 kemény év, mindenki hisz benne, hogy azután jó lesz. sőt, hogy majd a falukba nem fog besétálni 4 millió éhező. szerintem ebből egy békés, normalizált termelést vizionálni 10 év távlatában az elég hogyismondjam.

amúgy én mindent elhiszek az önműködő falukról, de mindenhol az megy, hogy a hagyományos szakmákat nemigen űzik már. ebből a nagyon korlátozott tudásállományból hogy lesz eke meg ilyesmi a nem létező ökör meg ló mögé? azért a ló nem húzza el az mtz-hez való zártszelvényt... szóval nem biztos, hogy a hordótól a házig lesz a közelben valaki, aki ért hozzá hogy mi hajtja. 30-50 év.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.