Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#330) lapa válasza Vladi (#328) üzenetére


lapa
veterán

hát köszi a bókot. azért feltenném a kérdést, hogy ha magad nem vagy képes valamit véghezvinni, akkor milyen alapon reménykedsz benne, hogy mások majd megcsinálják neked? a közösségben hinni az kicsit a templom kategória. van 95% a kerítéseden belül, 5% meg a fontos közösségi bigyózás. csak hogy ez helyén legyen kezelve.

a közösség az igénykielégítési színvonal növeléséhez szükséges plusz, nem valami mentőcsónak, hogy addig nézelődünk, ha baj van meg beülünk. eleve az egész történet továbbra is edc irányba megy, azzal teheted a legtöbbet, amit addig tudsz csinálni (összekészíteni és otthon / magadnál tartani az esetleges vészhelyzeti eseményre). mégsem arról szól a topik, hogy legyen nálad víz stb., hanem mindenféle rögtönzött és - ahogy elszaladva már cáfolgattam - valószínűtlen lehetőségek körül molyolunk.

amúgy meg a világ csettintésre történt teljes fejreállásáról beszélünk, és úgy kezelitek, mintha egy márciusi hóakadályról lenne szó. nem én vagyok elszaladva, ha bárminemű társadalmi összefogásban vagy racionalitásban erősen kételkedek egy ilyen helyzetben (ugye 10-ből 9 ember szörnyű kínok közt éhen hal). főleg hogy az információ nem fog áramlani, a racionalitásnak esélye nem lesz. a lakosság pár %-a nevezhető értelmesnek, nagyon nehéz lesz ebből építeni meg alkotni. hozzáteszem az ilyenkor kialakuló szekták ezeket előszeretettel tekintik boszorkánynak...

amúgy én leírtam a saját logikai láncomat, miért gondolom úgy, ahogy. ezekre jobb híján az "elszaladtál" volt a cáfolat (vagy a 10 év mellett érvelés) eddig, meg hogy a közösség láthatatlan ereje majd működést varázsol. javaslom figyelmedbe mondjuk a hvg sorozatát a világ segglyukairól, abból azért lehet ezt-azt sejteni a várható állapotok és természetes társadalmi összefogás útján magától megoldódás kapcsán.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.