Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#319) lapa válasza neduddki (#313) üzenetére


lapa
veterán

én továbbra is bőven 90%-ra vagy afölé teszem az első év veszteségét. a 2 + 3. év a maradék 10% több, mint felét elviszi. ennyi idő alatt minden értékeset és értékesnek véltet ellopnak. és akkor nézzük reálisan:

fejlett, nagyszériás, elektrokőolaj-gépesített termelés: 10x
futószalagos gőzgépes termelés 10x
gőzgépes gyártás 10x
manufaktúra nagyrészt kézi megmunkálással.

az ha jól nagyolok nagyságrendileg 1000x különbség a hatékonyságban. és a kőolaj továbbra sem opció már pár év távlatában sem, a maradék erdők (gőzgép + kerítés + építőanyag) meg 10 év alatt eltűnnek, mint a sicc és húsvét-szigetek. olyan helyekről, ahonnan már a mostani gépekkel is necces felhozni a kőolajat, szenet te emberi erővel semmit nem szedsz ki, esetleg negatív energiamérleggel.

szóval részmegoldások lehetnek, de a mad max / waterworld ésatöbbi forgatókönyv a valószínűbb.

nem volt szó amúgy egy ilyen helyzetben a legnagyobb veszélyről: a rémhírekről. olyan színes sztorik kelnek majd lábra, hogy csak pillázik az ember. nyilván isten + ufók + égessük meg a kék szeműeket háromszögön belül minden meglesz a helyi látnokok által.

nyilván nem érdemes globálisan értelmezni a helyzetet, onnantól a pár napi járás a max.

@Vladi: nem velem szaladt el a ló. persze, a road-ban is elvoltak 10+ évig talált konzerven meg szöcskehullán. az kb ugyanilyen vicc kategória. élővilág itt se nagyon lesz ám, sok lesz az éhes vadász is.

csak becsülni tudom a rokonokat, ha önellátóan megélnek. azért a magokra kíváncsi lennék, ha gondolod valamikor írhatnál róla, ha tudod hogyan csinálják.

ugyanez a kérdés neduddki felé is. itt nálunk boltban veszik a magot, persze kaprot meg parit nekem is megy magról termeszteni. a többi az érdekes.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.