Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) freelanced válasza Mauzes (#15) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv,

Közben leírom én is a véleményem ebben a témában.

Egyrészt Rick4 köszönjük a leírást a gépről, mindenképp hasznos, hogy itt van.

Szóval alapvetően ahogy Rick4 írta is olyan 100-150.000 magasságából simán kihozható általában egy ilyen kaliberű gép, az összeválogatott alkatrészektől függően, újonnan. Itt ugye kérdéses lehet a fogyasztás, és a méret, ha az embernek ezek nem lényeges dolgok sokat tud rajta spórolni, de alapvetően viszonylag baráti gépet lehet összetenni fogyasztás szempontból is, mert kis terhelés mellett az i3-i5 széria is viszonylag kevés áramot vesz fel.

Tehát kijelenthető, hogy ilyen kaliberű gépet legalább 100.000 Ft-a olcsóbban össze lehet rakni újonnan,de a leírt példa mintájára simán lehet ez a differencia nagyobb is, attól függően milyen alkatrészekkel dolgozunk, ráadásul esélyesen erősebb gépet kapunk. Lényegében ez a kényelem, a Plug-And-Play működés, a jól bevált rendszer, a technikai támogatás stb. ára.

Viszont úgy vélem, az épített NAS előnye akkor jön elő igazán, no meg főleg az árkülönbség, ha az ember használt alkatrészekből tud dolgozni, netán akad ez meg az otthon. A fentiek alapján látható, hogy azért nagyot különbség lehet újonnan is, de szerintem ez a különbség használt cuccok esetén, értelemszerűen, még inkább megugrik, és lényegesen erősebb gépet kaphat az ember.

Synology Pro:

- Kifinomult, bejáratott szoftver, alkalmazásbolt (Synology Photos / Moments and Drive stb.)
- Technikai támogatás
- Plug and Play
- Felhasználóbarát
- Kényelem

Synology Con:

- Árazás
- Korlátozott, kevésbé flexibilis / testreszabható alkatrészek terén (anyaghasználat, zajszint stb.)

Custom Build Pro:

- Ár (Új esetén is, használt esetén viszont még inkább szembetűnő a különbség)
- Szabadság az alkatrészek megválasztását illetően (minőségibb anyaghasználat, csendesebb, hűvösebb, méret stb.)
- Flexibilitás szoftveresen és hardveresen
- Könnyebb javíthatóság, alkatrészcsere
- Potenciálisan erősebb gép (ennek okán több dologra is használható igény esetén, de egyébként simán NAS-nak nem biztos, hogy érdemes nagyon elszállni hardveresen).

Custom Build Con:

- Használt esetén az alkatrészek vadászata (bár egyeseknek ez külön élvezet, szóval ezt csak óvatosan teszem ide :D )
- Utánajárás, információgyűjtés, optimalizáció stb.
(Szoftver) [Ezt zárójelesen hagyom itt mert elég kifinomult opciók vannak ilyen téren, de cserébe rá kell szánni egy kis időt]

____________________________________________________

Sok minden függ attól ki mire használja, mi a cél, ha az ember egy vállalkozást üzemeltet, családnak, rokonoknak kevésbé hozzáértőnek keres gépet a Synology jó opció. Természetesen érdeklődőknek, hozzáértőknek, egy kis affinitással és idővel rendelkezőknek külön élvezet lehet egy saját gép megépítése, megtervezése, üzemeltetése és karbantartása, de ez mind-mind plusz munka, tehát ha valakinek egy működő rendszerre van szüksége akkor felár ide vagy oda, jó opció lehet. Úgy vélem, hogy manapság nem mindig és nem mindenkinek van ideje, hogy minden részét az életének maga készítse, de ettől függetlenül túlzottan mindig kész dolgokra hagyatkozni sem célszerű, így érdemes ezt helyén kezelni. Lesznek olyan felhasználók akiknek a kész gép nyújtotta előnyök miatt, netán a kipróbált rendszer okán, esetleg időhiány miatt a Synology, netán más konkurens márka lesz az észszerűbb döntés, másoknak pedig egy épített rendszer. Szerintem jó kiindulópont lehet összeírni az igényeket, elképzeléseket, felmérni önmagunkat is, feltenni a kérdést, hogy mennyi tudásunk, kedvünk, időnk van egy saját gép építéséhez. Ha az ember összeírja az igényeit, az előnyöket, hátrányokat általában kap egy képet és azok alapján jól el lehet indulni az egyik vagy a másik irányba. Ráadásul ha az egyik nem válna be, semmi nincs kőbe vésve, lehet kísérletezgetni ezzel is, azzal is.

Összességében azt gondolom, de természetesen szívesen meghallgatom mindenki álláspontját, meg támogatok egy egészséges vitát is erről esetleg, hogy a két dolog megfér egymás mellett, mindkettőnek vannak előnyei, hátrányai. Attól függetlenül, hogy összességében egy jó gépnek gondolom a Synology-t, tudom javasolni a saját gép építését is, sőt mindenkinek ajánlom a fórumon levő topikot, ahol egyrészt sok példa, ötlet, vélemény található, másrészt kimondottan segítőkész, informatív fórumtársak: Home server / házi szerver építése.

Ráadásul ha valakinél elérhetőek már használt alkatrészek, netán egy régebbi gép (alapvetően egy kezdő NAS-hoz nincs szükség kimondottan erős hardverre, sőt ha megnézzük, akár egy régebbi, 4. generációs, i3, i5 Intel is bőven megteszi, sőt.) akkor viszonylag kis költséggel el lehet indulni. Szóval érdemes belevágni, próbálkozni, kísérletezni, mindenkit biztatok erre, ráadásul az ember kap egy átfogóbb képet az egészről, és utána könnyebb eldönteni, netán párhuzamba állítani egy már kész megoldást egy építettel szemben.

Jackie_Chan

Köszi az infót

Gallmix

Nagyon szívesen :K

_________________________________________________

A fenti, előny-hátrány lista a teljesség igénye nélkül készült, szóval szívesen látom mindkét oldalról a további érveket, ellenérveket, meglátásokat, a cikk, és az alatta levő kommentek nagy előnye ha kialakul erről egy beszélgetés, így mindenki tud informálódni, és át tudja gondolni, hogy az adott igényeihez melyik opció illik leginkább. :K

Szóval Rick, Mauzes, köszönet a téma említésért, valóban érdemes erről is beszélni :K :R

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.