Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Sinesol


Sinesol
veterán

Amatőr hibákat halmozott sorra, nem értem miert nem lehet elfogadni, miért kell ez a gyerekes konteózás? Legutóbbi büntetésüknél is ugyanugy hibáztak, tehát megérdemelték, ez igy már baklövések sorozata, rejtély hogy sokan ennek ellenére is csak másra mutogatnak.
Vagy csak az lenne a lényeg, hogy legyen occsó net, mindegy ha közben kb. átjáróház a cég adatbázisa? Érdekes módon nagyon megy mindig az adatvédelmi sírás, meg botrány van ha mondjuk Facebook-nál történik hasonló, itt meg nagyon jól van, mer' a szegény Digi...

[ Szerkesztve ]

(#52) bambano válasza zolee001 (#48) üzenetére


bambano
titán

nem értelmezheti másként, mert a gdpr sértésért bármelyik uniós adatvédelmi hatóságnál panaszt tehetsz. tehát ha nem tetszik, amit a naih mond, akkor akár a németeknél is bepanaszolhatod a digit.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#55) tomazin válasza Sinesol (#51) üzenetére


tomazin
veterán

Semmi gond nem lenne ezzel, ha pl. 3eve a tsmet is megszexualizaltak volna a bkk/bubis adatvesztesert.

(#56) bambano válasza tomazin (#55) üzenetére


bambano
titán

gdpr 99. cikk 2. bekezdés:
"Ezt a rendeletet 2018. május 25-től kell alkalmazni."

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#57) Hendil


Hendil
csendes tag

Nagyon örülnék ha a UPC-re is ránéznének. Pont telefonszámot cseréltem és még a net be sem volt kötve, különböző bankok kerestek meg az új számomon. Nem akarták megadni honnan tudják a számom, de hosszas beszélgetés után kinyögte hogy a UPC-től. Kábelt be is kötötték, de ide többet nem teszik be a lábukat az biztos.

(#58) floatr


floatr
veterán

Ez a sztori tényleg gáz, normális üzemeltetés nem csinál ilyet. Egyedül annak fényében érdekes, hogy a többiekkel kicsit elnézőbbek tudnak lenni. Valaki egy másik fórumon némi cinizmussal vetette fel, hogy ha simán feljelentik a hekkert, ahogy a T csinálta, megúszták volna az egész cécót.

(#59) zolee001 válasza bambano (#56) üzenetére


zolee001
őstag

Ne ennyire sarkalatosan vegyük a jogszabályt,pont az egyik fenti posztból jutott eszembe egy példa,a választásokkor a külföldön élö magyarok akik le és megtiltották a minden nemü kommunikációt a magyar kormánnyal hogyan kapták meg a kormányzó párt agitprop leveleit?
Ugyanakkor a választás után is volt botrány,hogy a szavazói névjegyzék "valahogyan" elkerülte a shif+delete

(#61) Narxis


Narxis
nagyúr

Perre megy a DIGI, nem kérnek a rekord összegű bírságból [link]

Helyes!

Thanos was right.

(#62) Ixion77 válasza Narxis (#61) üzenetére


Ixion77
őstag

Szegénykéim, nem értik a NER lényegét... Nem elég hogy természetesen nincs esélyük nyerni, de holnap kezdődik nálunk néhány NAV vizsgálat, versenyügyi vizsgálat, munkajogi vizsgálat, meg ki tudja még mi. Várom a hírt a házkutatásokról is.
Azért remélem, hogy nem lesz igazam. Szeretnék tévedni abban hogy ilyen országban élünk.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#63) bambano


bambano
titán

hogy tisztázzuk, szerintem két lehetséges nézőpont van:
1. a ner piszkálja a digit, ekkor azt lehetne sejteni, hogy a kirótt bírság nem jogszerű, illetve azt is, hogy a digi nem követett el semmit
2. a digi elkövette azt, amiért ekkora bírság jár, a nerre hivatkozni megalapozatlan.

ha valaki az 1-est választja, akkor ezzel azt is mondja, hogy Magyarországon sosem lesz rendes adatvédelem/adatbiztonság. Szomorú lenne, ha ez válna igazzá.

Miután az eu illetékes szervei kifejezték határozott akaratukat, hogy a második/többedik adatvédelmi szabályozási kísérletükkel nem hagyják annyira leégetni magukat, mint a korábbiakkal, ezért lehetett számítani rá, hogy be fognak keményíteni. Aki ezen a területen tájékozódik, azt nem mérte meglepetés.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#64) Ixion77 válasza bambano (#63) üzenetére


Ixion77
őstag

"1. a ner piszkálja a digit, ekkor azt lehetne sejteni, hogy a kirótt bírság nem jogszerű, illetve azt is, hogy a digi nem követett el semmit"

Ismét fekete/fehér szélsőségekben gondolkodsz, és megmagyarázod másoknak hogy mit gondolnak ők maguk.
De a helyzet az, hogy attól hogy úgy gondoljuk hogy NER piszkálja a Digit egyáltalán nem következik hogy szerintünk a bírság nem jogszerű, azt meg főleg nem hogy a Digi nem követett el semmit.
Többen megpróbálták már elmagyarázni neked hogy nem ez a helyzet. A probléma az, hogy a büntetés nem tűnik arányosnak. Attól hogy valami jogszerű, még lehet aránytalan és/vagy etikátlan. Ugyanúgy, ahogy az frekvenciapályázatból történt kipenderítés is lehet hogy jogszerű volt, de attól még nem szükségszerűen etikus/hatékony/piacbarát.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#65) bambano válasza Ixion77 (#64) üzenetére


bambano
titán

és ez a másik nézőpontra is tökéletesen igaz, attól, hogy a ner egyéb kérdésekben (fogalmazzunk így) kifogásolható, még előfordulhat, hogy kivételesen nem az.

A büntetés nem tűnik arányosnak? mit jelent az, hogy tűnik? szerinted mekkora büntetés arányos egy olyan incidensért, aminek jelentős mennyiségű lényeges paraméterét kigyalulták a határozatból? A határozat egyik lényeges pontja, hogy a jogsértés a naih szerint a súlyosabban szankcionálandó kategóriába esett.

de nézzük másik irányból: emberek összes olyan fontos adata kikerülhetett, ami alapján a nevükben autót tudnak lízingelni, tb tartozásos céget tudnak a nevükre íratni, parkolási bírságokat, gyorshajtásokat lehet a nyakukba varrni, hitelre vehetnek telefont a nevükre, stb. stb. stb. mennyit ér egy ilyen ember élete, akiét most a digi veszélyeztette? Ha egymillió ember adata volt veszélyben, akkor az 100 forint/ember. Ha 100 ezeré, akkor 1000 forin/ember. Ha 10 ezeré, akkor 10 ezer forint/ember. A te személyi igazolvány számod mennyit ér neked?

szerk: "Többen megpróbálták már elmagyarázni neked hogy nem ez a helyzet.": ez most úgy hangzott, mintha nekem kötelező lenne elfogadni a ti véleményeteket, és nem lehetne saját véleményem, ami különbözik.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#66) Ixion77 válasza bambano (#65) üzenetére


Ixion77
őstag

A "tűnik" lényege éppen az, hogy mivel a lényeges információkat jótékonyan elrejti előlünk a "hatalom", ezért (a régen tanult módszereket használva) kénytelenek vagyunk a hiányok tartalmát egyéb információkból próbálni kikövetkeztetni. Például abból, hogy van tapasztalatunk abban hogy hogyan szoktak dolgok alakulni. Ha egy nem-kormánybarát cégnél galiba történik, akkor jellemzően nem kitakarják az adatokat, hanem már a per kihirdetése előtti nap ott van a megyei hírlapok címlapján hogy "Mocskosék miatt tizenötmillió magyar adatai kerültek a maffia kezébe"...
Nem tudhatunk biztosat, erről gondoskodnak. Viszont sejthetünk, mert tippelni jogunk van, és láttunk már más, ilyen-olyan szempontból hasonló esetet. Kizárni természetesen nem tudjuk, hogy épp most történt radikális változás kis országunk ügyeinek folyásában, de az évek és a rutin azt sugallják, hogy ez valószínűtlen.

Más: Gőzöm sincs mennyit ér a SZIG számom. Viszont fölöttébb érdekelne, mert úgy tűnik, hogy a párom személyijének másolatát épp pár napja szerezték meg bűnözők (külföldön). Épp töröm is rajta a fejem hogy vajon mire tudják használni, és mit lehetne/kellene tenni ellene. Ha tudod, megírhatnád PM-ben.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#67) Narxis válasza Ixion77 (#64) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szvsz teljesen feleslegesen vitatkozol vele, jó 10 éve rendszeresen olvasom a PH-t de még nem láttam, hogy akár csak egyszer beismerte volna, hogy nincs igaza. Kedvencem amikor a másik nagymellényűvel, dabadab-al akadnak össze, igazi gigászok csatája szokott lenni.

Thanos was right.

(#68) bambano válasza Ixion77 (#66) üzenetére


bambano
titán

te azt mondod, hogy a ner vonalból kiindulva szerinted sok a büntetés.
én meg azt mondom, hogy a leírt érvényes jogszabály szerint nem sok.
a te állításod bizonyos értelemben konteónak is tekinthető, az enyém meg törvényen alapszik.
tényleg nekem kellene a jogszabály értelmezéséből átmenni a konteóba? aki erre számít, az most jelentsen fel a modkerben, mert ezt nem fogom megtenni.

a személyi másolata a következőkre is jó:
- megveszel kétszázezer darab sim kártyát
- nyitsz pár bankszámlát és átutaltatsz magadnak Zimbabvéból 600 millió forintot a tek orra előtt
- bérelsz pár luxusverdát, mondjuk pont a hertz-nél, ott úgyis éppen ramazuri van, és elviszed ukrajnába, szerbiába
- megrendelsz egy nagyobb adag műtrágyát, pétisót, ami már akkor is hajlamos nagyot szólni, ha a garázsban túl sok zsákkal rakod egymásra. hát még ha kis kémia tudással fel is hergeled.

szerintem egy dolgot tudsz tenni, amit muszáj is megtenned, hogy azonnal feljelentést teszel a rendőrségen és cserélteted az iratot. ez nem fog teljes megnyugvást hozni, mert a belügy it rendszereinek még mindig problémás kezelni egy irat letiltásának tényét, de legalább esélyed lesz a vitákban.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#69) bambano válasza Narxis (#67) üzenetére


bambano
titán

parancsolj: [link]
átfáradhatsz a szemészetre.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#70) Ixion77 válasza bambano (#68) üzenetére


Ixion77
őstag

Nem hinném hogy ezek bármelyikéhez elfogadnak másolatot, de sajnos tévedhetek.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#71) bambano válasza Ixion77 (#70) üzenetére


bambano
titán

nem hinném, hogy ne találnának egy-két ügyintézőt, aki hajlandó félrenézni.
nem hinném, hogy korrekt adatok birtokában ne tudnának nyomtatni egy szinte teljesen valódinak látszó másolatot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#72) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Árulja már el nekem valaki, hogy mi ez a nagy Digi-imádat, ami elharapózott szerte mindenhol!? Ismeritek is ezt a céget, vagytok vagy voltatok ügyfelei valaha, vagy ez most csak egy divat a Digit isteníten, a többi meg szidni? Nem egészen négy éve vagyok Digi ügyfél, ez idő alatt több problémám volt velük, mint a Telekommal tizenhat év alatt. Pedig nyertem azok ellen is 1 millió 200 ezres eljárást.

Január legeleje óta jelentős gondjaim voltak az internettel, vonatkozó topikot meg lehet nézni. De nem olyan gond, hogy a megszokott 900/300 helyett mondjuk 600/250 volt a sebesség, hanem garantált értékek alatt. Kijöttek huszonnyolcszor, nem tudom hány modem csere volt, holott eleje óta mondtam nekik, hogy nem lokális hiba, hanem központi. Végig vitatkoztak velem négy hónapot, rabolták a méregdrága időmet. Mikor elegem lett, és elkezdtem a hírközlési biztossal levelezni, NMHH mérődobozt telepítettem és megbíztam egy ügyvédet, amikről tájékoztattam is ezeket, akkor érdekes módon egy munkahéten belül megtalálták a hibás központi eszközt, és végre kicserélték. De sajnos nekem az a gyanúm, hogy egyszerűen nem akarták bevállalni az eszközcsere százezres-milliós költségét, tekintettel az anyagi helyzetükre. Csak a jogi fenyegetés hatására. Négy hónap okoskodás, vitatkozás után.

Majd valaki azt fogja írni, hogy ez egyedi eset, és hogy a Digi egyébként milyen jó. Engem viszont hót módon nem érdekel, hogy a többi egymillió ügyfélnél jó-e, csak az érdekel, hogy nálam nem az.

Egyetlen oka van, hogy nem mentem még vissza aTelekomhoz, az IPTV. De ha még egyszer belevisznek egy ilyen több hónapos instant szoptatásba, akkor nem fog érdekelni, hogy milyen az IPTV, búcsú lesz.

Aquila non captat muscas.

(#73) Sinesol válasza Hegyirabló (#72) üzenetére


Sinesol
veterán

Számomra is rejtély, hogy mitől olyan csodálatos a cég. Kritikán aluli a szerviz, középszar a szolgáltatás, hasznavehetetlen az ügyfélszolgálat, nem tartják be a szabályozásokat, minden el van nézve nekik, mindig a csúnya hatóság, meg az állam a hibás. Nem értem, hogy ennyi probléma után, hogy nem gondolkoznak el azon egyesek, hogy még akár az is lehet, hogy valami gond van azzal a céggel, akit sorozatosan okkal büntetnek meg.

Mint korábban is mondtam, képmutatás ez az egész, az embereket csak az érdekli, hogy legyen olcsó net, felőlük akár drogot is csempészhet a Digi. Persze ez nem túl vállalható dolog, kell valami szalonképesebb, erre pedig jól megfelelnek a konteók, ahol az igazság harcosaiként tüntethetik fel magukat az emberek és kiállhatnak a szegény Digi mellett.

[ Szerkesztve ]

(#74) zolee001 válasza Hegyirabló (#72) üzenetére


zolee001
őstag

Nem digi imádat avagy ellenszenv a lényeg hanem ahogyan (el)bánnak sorozatosan egy szolgáltatóval.
Egyébiránt ha a digi nem jelenik meg 10+ éve a magyar piacon és nem töri le az árakat akkor ma lényegesen többet fizetnél az internetért,tv-ért

"Engem viszont hót módon nem érdekel, hogy a többi egymillió ügyfélnél jó-e, csak az érdekel, hogy nálam nem az."

Ezzel kb mindenki igy van és kijelenthetem forditva is igaz,a többi 1 millio usert sem érdekli,hogy neked jó e az aktuális szolgáltatód,ha nem vagy elégedett le kell cserélni

(#75) Sinesol válasza zolee001 (#74) üzenetére


Sinesol
veterán

Már a felütés is elfogult. Mi az, hogy elbánnak velük?

Sorozatosan, visszaeső jelleggel szegi meg az előírásokat, szabályokat a cég, miért ne járhatna el a hatóság? Csak a munkájukazt végzik, nem bánnak el senkivel.

Azt pedig, hogy mi lenne ma az árakkal nélkülük, hát kb. sose tudjuk meg.
Ez kb. olyan, hogy ha 4 lábam lenne, akkor szék lennék.

[ Szerkesztve ]

(#76) mikung válasza Sinesol (#75) üzenetére


mikung
aktív tag

Amik alapján kipécézik a digit, a többiek is mehetnének s levesbe. A lieblingek valahogy mégis megússzák, ...

(#77) Razzul válasza Ixion77 (#66) üzenetére


Razzul
senior tag

Az index.hu cikkében azt írják, hogy egy 9 éve ismert Drupal sérülékenység az amit kihasználva bejuthattak. Így már nem tűnik soknak az a 100 millió.

[link]

Stat crux dum volvitur orbis

(#78) mikung válasza Hegyirabló (#72) üzenetére


mikung
aktív tag

Egyik se szent, ha telekom méretűre nő a digi, jó eséllyel szintén elszemtelenedik, most viszont egyértelműen a piac egy kisebb méretű, de nagy lendülettel új területre lépő szereplőjét gáncsolják ahol tudják a triumvirátus tagjai, ami nem lenne akkora gáz, de ehhez aktívan felhasználják az állami apparátust is.

Ha az megnyugtat, a UPC is fosch. Random felugrik 4-6000 ms -re a ping, 15-20% packet loss, L4D -ben nem akkora poén, miközben mumblen is robothangom lesz fél percre. Sebesség ilyenkor simán megvan 517/23 is, csak a retek modem gajdul meg. Másik modem nincs, pingre nincs minimum, sebesség megvan, toll a fülembe.

(#79) atee_13 válasza bambano (#68) üzenetére


atee_13
őstag

Ebben az országban hivatkozol törvényekre? Nem tudom eldönteni, hogy fizetnek érte vagy önként csinálod.

De gyorsban pár apróság (bár nem tudom ekkor hivatkoztál e a törvényességre) G.G. törvény tiltja az éttermet, maszk nélkül pláne csoportosan meg mégikább mi volt? Mi lett?

Törvény tiltja a meccsrejárást a kevesebb távolságot 1,5 méternél a maszk nélküliséget SZ.P. D.B. mi lett a vége?

Napi szinten lehetne sok sok példával jönni most ezek ugrottak be hirtelen.

Álszent duma a részedről a törvény szigorával parádézni. És mielőtt jönnél az ilyenkor szokásos hamvába halt indoklással IGEN A DIGI HIBÁZOTT!

(#80) Sinesol válasza atee_13 (#79) üzenetére


Sinesol
veterán

Ha pedig hibázott, akkor nincs itt miről beszélni.
A politikát meg ne keverjük már ide.

(#81) atee_13 válasza Sinesol (#80) üzenetére


atee_13
őstag

"Ha pedig hibázott, akkor nincs itt miről beszélni."

Ezek nem hibáztak, őket hová keverjük? "Törvény tiltja a meccsrejárást a kevesebb távolságot 1,5 méternél a maszk nélküliséget SZ.P. D.B. mi lett a vége?"

Úgy látom külön el kell mondanom : ugye nem gondolod, komolyan, hogy a büntetés összegét nem a politika határozta meg? És mielőtt azzal jönnél nem nem azt akarom mondani, hogy a hibáért ne feleljen a digi, azt akarom mondani, hogy sehol a következetesség.

(#82) bambano válasza atee_13 (#81) üzenetére


bambano
titán

a hozzád hasonló konteósok kedvéért:
"ugye nem gondolod, komolyan, hogy a büntetés összegét nem a politika határozta meg": magyarázd már el nekem, hogyha a politika határozta volna meg a büntetést, miért CSAK 100 misit kaptak? A GDPR szerint ezért a vétségért HAT ÉS FÉL MILLIÁRD forint körül van a minimum büntetési tétel (euró árfolyam függvényében). Milyen politika az, aki csak 100 misit "határoz meg" hatezerötszáz misi helyett???

konkrétan nem érdekel, hogy hány másik törvénytelenség történik ezzel párhuzamosan az országban. attól még EZ az eset nem lesz másabb. Ebben a topicban ezt az esetet cincáljuk.

de hogy lenyugodjon a kis lelked, itt van egy hsz-em:
[link]
most jobb vagy még mindig hiperventillálsz?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#83) atee_13 válasza bambano (#82) üzenetére


atee_13
őstag

"konkrétan nem érdekel, hogy hány másik törvénytelenség történik ezzel párhuzamosan az országban"

Minden kérdésemre válaszoltál.

A többi önérzetes kis eszmefuttatásaidat #22 től már rég lecsillapították nem kezdem elölről, ha akkor nem sikerült ezután sem fog sikerülni megérteni.

(#84) solti


solti
senior tag

Én nem istenítem a Digit, de nekem messze ez jön be a legjobban, pedig voltam a többinél is. Mikor digim lett, akkor még utp+coax jött be, atomstabil volt. Azóta lecserélték optikára, még jobb lett. Gigás net, sok és jóminőségű tv csatorna (meg telefon, de az nem érdekel). Az eszközt bridgeként használom, teljesen jó így. A havi 6ezer nagyon barátságos.

UPC is jó volt, de azért ott sokszor volt probléma a dnssel, és külső dns használata azért lassabb böngészést eredményez. Médiakártyám volt, a tv jó volt, elégedett voltam vele. Az ár elfogadható volt, de nem olyan olcsó mint a Digi.

Telekom átverte. anyámékat, és idő előtt migrálta őket dvb-c-ről szutyok IPTVre, még extra eszközt is vetettek velük. A net mindig lassú volt, a jelszintek szarok voltak, de Tt nem érdekelte, a minimumok megvoltak... Az stb borzadály, a képminőség csapnivaló. Most más cimen lakik, más eszközök : a sagemcomn HGWn nem lehet kikapcsolni az AP isolationt, úgyhogy kellett saját eszköz mellé. Így ott van egx rakáson a hgw, a router és az stb. Remek kábelerdő... A szolgáltatás egyébként stabil, a net is rendben van. Az ár a rohadt drága kategória, Magenta1gyel lehetett jóárasítani, de ez véletlen, hogy pont jól jött ki.

Szóval nem örülök, ha számomra MINDEN szinten legoptimálisabb szolgáltatót csesztetik, főleg, hogy én is belelátok politikát. (amúgy érdekes, hogy pl a csiki sör lehet a jó, míg a digi a rossz a román cégek közül, holott mindkettő magyar kötődésű ha jól tudom...)

(#85) Hegyirabló válasza Sinesol (#73) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Az meg egész egyszerűen nem igaz, hogy kivételeznek a Digivel. Be kell írni Googleba, hogy UPC/Vodafone, Telekom, Telenor+bírság, ki is adja a találatokat. Telekom idén eddig majdnem 700 milliót perkált. GDPR ügyben igenis példát kell statuálni.

Aquila non captat muscas.

(#86) Narxis válasza Sinesol (#73) üzenetére


Narxis
nagyúr

Na akkor ha ennyi probléma van a Digivel akkor jó házmester módjára tegyél feljelentést. Eszem megáll, hogy egyesek mintha nem is ebben az országban élnének. Ez a minden el van nézve nekik dumára meg jöhetne valami konkrét példa, mondjuk legalább 3 ha már annyi a magyar igazság.

A Digi nem csak azért népszerű mert olcsón ad netet hanem olcsón ad JÓ ÉS GYORS netet. Ebben az országban nincsenek véletlenek, maximum annak aki nagy kanállal fogyasztja a propagandát vagy az elmúlt 10 évet egy barlangban töltötte.

Thanos was right.

(#87) Sinesol válasza Narxis (#86) üzenetére


Sinesol
veterán

Miert is nem lepődök meg, hogy jön a szokasos politika kártya, csunya kormany, szegeny Digi...

[ Szerkesztve ]

(#88) mikung válasza Sinesol (#87) üzenetére


mikung
aktív tag

Ebből melyik nem igaz ? A csúnya kormány vagy a szegény digi ? :U

(#89) Sinesol válasza mikung (#88) üzenetére


Sinesol
veterán

Hat a masodik biztosan, nem tudom miert kene sajnalnunk egy ügyeskedő, problémás céget.
Az elsőbe meg nem mennék bele, nem itt van a politizálás helye.

[ Szerkesztve ]

(#90) Hegyirabló válasza Sinesol (#89) üzenetére


Hegyirabló
veterán

"Ügyeskedő", az biztos. Egy cégre, amit csak jogász+hírközlési biztos bevonásával lehet rábírni, hogy tartsa be a szerződés feltételeit (amit én az elmúlt 4 évben maradéktalanul betartottam), arra még az ügyeskedő a legfinomabb kifejezés.

Gondolom az sem véletlen, hogy betettek egy olyan kitételt az ÁSZF-ükbe, hogy az ügyfélszolgálattal durván beszélő ügyfelekkel szerződést lehet bontani. Biztosan sooook kedves, dicsérő szót kaptak az ügyfeleiktől.

Mindazonáltal én aláírom azt, hogy egyik említett cég sem sokkal jobb a másiknál, csak nem kell valami telekommunikációs messiást csinálni a Digiből.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#91) sakal83 válasza Hegyirabló (#90) üzenetére


sakal83
addikt

akkor váltsál szolgáltatót. Ott telekom stb. És hagyd meg a többi embernek a bosszankodást a szar digivel. Ha lehetne nekem is digi lenne. UPC-m van. Nem rossz, de a folyamatos lassulások rendszeresek, és az adás kiesések. 4 éve a házamnál volt Telekom és DIGI. A telekom 2 szeződést követelt volna meg, mert 4 szobába használtam volna:) na erről ennyit. Mégse szidom, hanem Digi lett. És igen, a digi vszínű, hogy nem ad zsetont, és ezért a mindegyiknél jelen lévő hibákért jobban szivatják.

A GDPR meg csak pár jogásznak és IT.snak ad munkalehetőséget... és tolják a hülyeséget...

[ Szerkesztve ]

(#92) Hegyirabló válasza sakal83 (#91) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Értem, szóval akkor ezt te így hiszed. Én viszont úgy gondolom, hogy nem a Digi tesz nekem szívességet azzal, hogy az ügyfele lehetek. Elmúltak már azok az idők, hogy Posta, örülj neki, ha kapsz vonalat.

Aquila non captat muscas.

(#93) sakal83 válasza Hegyirabló (#92) üzenetére


sakal83
addikt

De miert maradtal akkor digis? Komolyan erdekel.

(#94) Hegyirabló válasza sakal83 (#93) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ezt én leírtam #72-ben, nem tudom, akkor elkerülte a figyelmedet, vagy valami, de bemásolom:

"Egyetlen oka van, hogy nem mentem még vissza aTelekomhoz, az IPTV. De ha még egyszer belevisznek egy ilyen több hónapos instant szoptatásba, akkor nem fog érdekelni, hogy milyen az IPTV, búcsú lesz."

Aquila non captat muscas.

(#95) sakal83 válasza Hegyirabló (#94) üzenetére


sakal83
addikt

Tehat jobb a digi osszessegeben mint a Telekom. Ertem:)

(#96) Hegyirabló válasza sakal83 (#95) üzenetére


Hegyirabló
veterán

"Tehat jobb a digi osszessegeben mint a Telekom. Ertem:)"

Nem, nem érted. De őszintén szólva, most én sem. Még pedig azt, hogy a fent idézett megállapításod hogyan jött ki mindabból, amit eddig leírtam!?

Aquila non captat muscas.

(#97) Sdi válasza solti (#84) üzenetére


Sdi
addikt

A Csiki sör nem sérti az vezetőink gazdasági érdekeit, sőt lehet, hogy abban is benne vannak anyagilag :)

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#98) sakal83 válasza Hegyirabló (#96) üzenetére


sakal83
addikt

Abbol hogy maradtal es nem a telekomot valasztottad ujra. Ez eleg egyertelmu. Osszessegeben elonyosebb neked a digi :DDD

(#99) Hegyirabló válasza sakal83 (#98) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nem, nem előnyösebb. Egyetlen tulajdonsága van, ami előnyösebb. Segítek neked, már láthatóan nem vagy képben:

Digi tv - digitális kábeltévé, ha van C tuneres tévéd, nem kell hozzá set top box.

Telekom tv - IPTV, külön set top box kell hozzá.

Összességében mindösszesen ennyi a Digi előnye a Telekommal szemben, már ha ezt egyáltalán lehet előnynek tekinteni. Semmi más. Nem is teljesen értem, hogy így ismeretlenül hogyan és miért akarod megállapítani, ne adj Isten megszabni, hogy mi jobb vagy nem jobb nekem, vagy hogy mit gondolok az egészről, mindent figyelembe véve. Ez nagy fokú arroganciára vall. De hát nem vagyunk egyformák.

Aquila non captat muscas.

(#100) sakal83 válasza Hegyirabló (#99) üzenetére


sakal83
addikt

Nem vitatkozni akarok. De magadat cafolod. Lehet 4bol 5 jellemzobe szamodra jobb a telekom de a maradek 1 szamodra osszessegeben jobba teszi a digit amire a bizonyitek az hogy nem valtassz. :D

Azert is szoltam bele mert epp Te voltal arrogans a Digivel szemben(per ugyved stb) egy nyilvanos forumon ugy hogy annyira azert nem tartod magad az elveidhez hogy a szamodra elonytelenebb szolgaltatonal legyel :DDD mar bocsass meg de egy uzletfel - ugyfelkent az vagy- a masikkal fellel szemben ilyen foku reputacio rombolast nem engedhet meg szerintem; ugy meg foleg; hogy meg szerzodeses viszonyban vagytok. Egy ilyen ugyfellel csak siman nem allnek szerzodesben a szolgaltato helyeben:) mar bocsass meg de tobb kart okozol a szolgaltatonak mint hasznot.

De reszemrol zartam :R

(#101) Hegyirabló válasza sakal83 (#100) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Én okoznék kárt??? Mivel is? Azzal, hogy elvárom a szerződésben rögzített minőségben szolgáltassanak számomra, és ha a szerződésben az van, hogy a garantált sebesség 300/75, de nekem csak 250/70 van, akkor azzal a másik fél szerződést szeg. A jogos igényeimet pedig, amelyek:

1.) Hárítsák el a hibát tartósan és/vagy
2.) Adjanak díjkedvezményt
2.) Ha mindezek nem lehetségesek, akkor bontsák fel a szerződést

elengedik a fülük mellett.

Lehet, hogy te olyan vagy, hogy hagyod, hogy hülyének nézzenek és átlépjenek rajtad, de én nem vagyok olyan. Nem várom azt, hogy a Digi esténként félmeztelen nőkkel vagy izmos férfiakkal (kinek mi az ízlése) szolgáltassa fel a vacsorámat, nem várom el, hogy aranyból legyen az ONT, de azt elvárom, hogy a szerződésben foglaltakat teljesítsék. Ahogy én is maradéktalanul teljesítettem az elmúlt években.

Ezért írom azt, hogy f o g a l m a d sincs a Digi és a köztem kialakult helyzetről, csak félinformációk, vagy annyi se, alapján ítélsz.

Továbbá annyit is engedj meg nekem, hogy én magam eldönthessem, hogy mi a jó vagy nem jó, mi az előnyös vagy előnytelen számomra, és hol van nekem akármilyen dologban a határ. Ugye megengeded, hogy ebben magam döntsek? Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#102) sakal83 válasza Hegyirabló (#101) üzenetére


sakal83
addikt

Ahogy nezem a hszed
Eleg sok idod van hogy a 4ezres tv telefon net csomaggal kapcsolatban ugyvedek merodobozok stbvel foglalkozol. De mindenkinek kell egy hobbi :DDD

Ha nem lett volna digi a upc es a telekom meg mindig 512kbes adsles netet adna sd adassal 30e ftert:) tanyeros elofizetesem volt upcnel potom 10e ftert mikor a digi 3kert bejott. Egybol kuncsorgott a upc hogy lemondtam... most meg par kocsog neres szopatja a digit hogy a haverikomaknak vedelmi penzt fizeto cegeknek ne legyen versenytarsa. Gratula ha ehhez tapsolsz... majd ha csak a telekom lesz dupla ennyiert akkor kivancsi vagyok mit csinalsz ha nem tetszik amit nyujt es lefedik szerzodessel...

(#103) Hegyirabló válasza sakal83 (#102) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ez már megint olyan, hogy eldönthetem én, hogy mire van időm, és hogy mire nincs, vagy ezt is te szeretnéd eldönteni helyettem?

Ez szimplán konteo, hogy NER-ék szívatják a Digit. Ahogy korábban is írtam, mindegyik szolgáltató kapott büntetést az elmúlt fél évben, idén a Telekom potom 670 milliót. Felsoroljam a többit is? Cikkeket is hivatkozhatok, de a Googlevel is meg lehet találni, segítek, beírsz annyit, hogy szolgáltató neve tetszés szerint+bírság, és már is dőlnek az írások.

Van egy olyan érzésem, hogy sem a briteknek, sem a norvégoknak sem a németeknek nem igazából tetszik amit a jelenlegi kormány művel. Még is tudnak érvényesülni. Csak a szeeeeeegény ősi román Digi az, akit szívat a NER! Hogy mik vannak! :(

Ha meg esetleg kidől a Digi, szerencsére nálam itt van a másik kettő is, az egyik Digihez hasonlóan optikával. Majd választok közülük. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#104) sakal83 válasza Hegyirabló (#103) üzenetére


sakal83
addikt

Konteo... :) pont az :DDD csak nem erdekelt vagy? :DD de tovabbra is hasznald a digit ami neked is jobb amig kette nem vagjak. Hipokrita kifejezest javaslom tanulmanyozni.

Csak jelzem a 100mas birsagot te fizeted reszben:)

[ Szerkesztve ]

(#105) sakal83 válasza sakal83 (#104) üzenetére


sakal83
addikt

Valamint szidd tovabbra is azt a ceget aki kb minden elofizetonek sporolt mar millios nagysagrendet miota bejott es lefelezte az arakat. Na ezert tartunk itt ahol tartunk... menj ki a nagy nyugatra es netezgess egy picit es fizesd ki az ottani dijakat. Megnyulna az arcod a minosegtol es az araktol

(#106) sakal83


sakal83
addikt

Jo nezegetest...

https://www.telekom.de/zuhause/tarife-und-optionen

(#107) sakal83 válasza sakal83 (#106) üzenetére


sakal83
addikt

250mb net tvvel 60eur per ho azaz 21eftperho. Szurkolj hogy ez legyen... ja es ez a max sebesseg

(#108) Hegyirabló válasza sakal83 (#105) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Milliós nagyságrendet? Mesélj még! Kiszámoltam neked, eddig a Digivel spóroltam 120 ezer forintot, négy év alatt. Hol van ez a milliós nagyságrendtől??? Nem vagy te egy kicsit nagyot mondó? Egyébként meg olcsó húsnak híg a leve.

A 100 millióst én fizetem részben? Tényleg? Forrás? Emelik az előfizetési díjamat, vagy mi?

Szerk: Húú, látom beindult a kommentgörcs. Ez vajon mit jelent?

Egyébként meg mit érdekel engem, hogy Németországban, ahol a kezdő átlagbér évi 25.000 euró, mennyi az internet előfizetés??? Ez itt Magyarország. Képzeld, Norvégiában 800-1000 forint egy 0,5-ös kóla. De mennyi a norvég átlagbér? Érted, hogy miről írok?

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#109) sakal83 válasza sakal83 (#107) üzenetére


sakal83
addikt

Epp 3.5x tobb mint a diginel a nagyobb csomag:)

(#110) sakal83 válasza Hegyirabló (#108) üzenetére


sakal83
addikt

Es mennyibe kerul ott es itthon az auto es a tv? Ne gyere ezzel a szanalmas szoveggel. Ugyvedekrol irsz meg feljelentgetesrol 6eftos elofizetesnel. Kozben meg sunyiban eldigizgetsz otthon:)

Ez semmi mas csak kisstiluseg. Eddig romanoztal most meg nyugati berezel. Arroganciarol beszelsz kozben leszarod az 1millio embert csak magad erdekel a kommented szerint. Jesszus maria. Na megyek ertelmesen tolteni az idom. Gyorsan feljelentem a upct mert estenkent belassul a net :DDD

[ Szerkesztve ]

(#111) Hegyirabló válasza sakal83 (#110) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia! Hiányozni fogsz! Nekem nem lassul be a net. Már nem. Mert kiálltam magamért. De hát neked magyarázhatom, hogy ez mit jelent, úgy sem érted.

Nem is teljesen értem ezt a felvetést, csak azért mert "olcsó" (annyira azért nem az), nézzem el nekik, hogy nem tartják be a szerződést, és trágya minőségben szolgáltatnak, négy hónapig? Vagy hogyan gondoltad ezt?

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#112) Tewe013 válasza sakal83 (#110) üzenetére


Tewe013
őstag

Neked ezért fizetnek a diginél? Ha nem akkor szerintem vedd fel velük a kapcsolatot, mert ezt hülyeség ingyen csinálni.

(#113) Secretknight


Secretknight
aktív tag

kurrrva politika :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.