Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr President


Mr President
senior tag

Miután megvásároltam, az eladó mondta, hogy közvetlenül ne kössem be közvetlenül a tv-re
Egy kis szóismétlés. Köszi a cikket, én hiányolom a képes illusztációt.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#2) weiss


weiss
addikt

Elárulnád, hogy egy passzív alkatrész, hogyan erősít?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#3) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Ne haragudj, de szerintem ezen dolgozz még egy kicsit. Egyrészt teljesen érthetetlen amit írsz, úgy kell kibogarászni, hogy egy-egy mondatnál mire is gondolsz, másrészt tele van szakmai és helyesírási hibákkal is.
Az a közösítő nem fog erősíteni semmit, ugyanis nem aktív elem. Maximum összeadja a két antenna jelét, de azt is csak akkor, ha sikerül pont fázisban beküldeni őket. De a két antenna és a közösítő árából vehetsz egy rendes antennát, amivel viszont nem fog kockásodni a kép.

(#4) Necc


Necc
addikt

Szerintem egy FAM beepitese a kimenet es a tuner koze ezen is segit, ez lenyegeben egy jelcsillapito, es igy kivalthatod a kabelt, es bedughatod kozvetlenul a tunerbe az osztot.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#5) Lenry


Lenry
félisten

Ami kell nekünk, az először is egy másik antenna mondjuk például ilyenre, egy USB kábelre, ajánlott még mellé a hub is ha mást is szeretnénk csatlakoztatni a gépre, valamint a legfontosabb egy UHF-UHF szűrő.

innen most vagy hiányzik valahonnan egy link, vagy csak nekem nem esik le, hogy mire kell az USB kábel és hova kell azt dugni?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) joecontra


joecontra
addikt

Azt hiszem értem. Az egésznek az a lényege, hogy a két antenna jelét közösíted és azt küldöd a bemenetre.
Tehát 2 helyről érkezik ugyanaz és te ezeket összeadod. Ettől várod az erősebb jelet, ha jól értem.

Érdekes elgondolás, de ez így működhet?

Üdv,
J

(#7) Male válasza Lenry (#5) üzenetére


Male
nagyúr

Na pont ezen a mondaton akadtam le én is, hogy "mivaaaaan???"

Közben sikerült felfogni, hogy az USB kábel és hub arra kell, hogy magát az USB-s tunert odavidd az antennához, és így rövidebb antenna kábel is elég legyen. (Ennek nem hiném, hogy sok haszna van... kb 5 méterre lehet elvinni az USB-t, egy 5 méteres koaxon meg nem hinném, hogy sokat gyengülne a jel)

[ Szerkesztve ]

(#8) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

3000 körül már kapsz normális szobaantennát. Vagy olcsóbban is, aprón. Nekem is van usb-s dvb-t. Ami érdekes, hogy vagy akkor adja a legjobb képet, amikor az ablakhoz közel van, vagy akkor amikor magára a laptopra teszem rá az antennát. Mondjuk kérdés, ki cipel magával szobaantennát egy hotelbe vagy egyéb helyekre :)

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#9) #63439360


#63439360
törölt tag

Az ilyen típusú közösítő szűrők jól működnek, ha néhány feltétel teljesül.
Legyen térerő, a semmit (kétszer semmit) nem érdemes közösíteni.
Két egyforma, irány érzékeny antenna közösítése az ideális. A megfelelően elhelyezett antennák jelének összegzése esetén valóban érzékelhető a jelszint növekedése.
Nem duplázódik a jelszint, némi csillapítást okoz a közösítő, elkerülhetetlen (0,5 - 3dB).

De a DVB-T esetében is igaz (akárcsak az analóg vételnél), ha kevés a szobaantenna által összeszedett jel, akkor a legjobb megoldás egy jó minőségű, irányított tetőantenna.
Megfelelő irányba állítva, jó minőségű koax-on lehozva, szakszerű szerelés, stb.

Ha nincs térerő (területi lefedettség...), akkor semmi sem segít.

A különböző antennaerősítőkkel csak csínján..., nagyon durva a minőségi szórás.

[ Szerkesztve ]

(#10) joecontra válasza #63439360 (#9) üzenetére


joecontra
addikt

Közösítéskor a jel/zaj arányra is figyelni kell, mert gondolom nem csak a jelek, de a zajok is összeadódnak.

Erősítésre ugyanez igaz. Jó SNR értékű ponton kell erősíteni, mert a zajt is felerősíti az erősítő.

Jól gondolom?

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#11) #63439360 válasza Victoryus (#8) üzenetére


#63439360
törölt tag

"akkor adja a legjobb képet, amikor az ablakhoz közel van".

Nincs ebben semmi furcsa. A falak árnyékolnak, reflexiót okoznak. Nagyon kevés esetben lesz tökéletes a vétel, egy sima szoba (bot) antennával.

(#12) Rival válasza Victoryus (#8) üzenetére


Rival
aktív tag

Én is ilyet antennát használok a tévéhez. A szoba közepén van, és még így is néha kockásodik a kép, pedig a hármashatár-hegyi adó - igaz, hogy a szemben lévő ház kitakarja - itt van az ablakban. Azt leszögezhetjük, hogy a magyarországi DVB-T adók teljesítménye nincs a nyugati szinten, nagyon lassan emelgetik. Egy-két éve sima botantennával nehezen tudtam nézni USB-s tunerrel. Mára már ott tart, hogy a szobában megtalálva a megfelelő pontot épphogy nem nézhetetlen. Persze én itt vagyok az adó közelében, tehát a helyzet korántsem rózsás.

(#13) Lenry válasza Rival (#12) üzenetére


Lenry
félisten

én szegedi vagyok, Újszegeden (a Tisza túloldalán) van MUX, és egy 2 dolláros kínai botantennával, ami az ablakban van, simán fogom a MUX A meg B jelét, ha jókedve van a rendszernek, akkor a C-t is, de az sokszor nem jön be.

ha vennék egy normális antennát, szerintem hibátlanul jönne minden.

szóval azért fejlődünk, bár még bőven van hova :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Eléggé kusza az írás, sok a szó ismétlés.

Szerintem a legegyszerűbb egy ilyen yagi antenna vétele.
Egyszeri befektetés, de megéri az árát.
Jelenleg egy ilyet raktam ki Bp-n az erkélyre, második emelet (4emeletes ház), körbe magas épületek, nincs semmire se szabad rálátás, és tökéletes a kép, soha nincs kockásodás+5eszközre van leosztva a jele (3tv, 1 usb vevő, 1stb).
De a nyaralóban is teszi a dolgát (50km-ről Széchenyi adó), jobb számokat hozva (100/100), mint Bp-n..

Szerintem ez sokkal jobban megéri, mint ilyenekkel bohóckodni.

Rival: switch off után minden jobb lesz, csak annak már jó ideje meg kellett volna történnie.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#15) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Az a titka, hogy nem az ilyen-olyan szobaantennákkal kell vacakolni, hanem venni kell egy kis kültéri Yagit, mondjuk 5 eleműt, fel kell rakni bentre a szekrény tetejére, persze megfelelően irányba állítva, sokkal jobb vételt ad, mint ezek a csodák és még fúrni meg tetőn egyensúlyozni sem kell.

(#16) #63439360 válasza joecontra (#10) üzenetére


#63439360
törölt tag

"nem csak a jelek, de a zajok is összeadódnak.". Így igaz.

De a jel/zaj arányt elsősorban a térerő, az antenna minősége, a jó irány (ne legyen durva leárnyékolás, pl. egy tíz emeletes), és a levezető koax kábel minősége (hossza, csillapítása) határozza meg.

Szoba (rövid bot) antennák ált.ban nem nyereséges antennák, nem irányított antennák, és a falak rendesen csillapítanak.

(#17) Victoryus válasza #63439360 (#11) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ja, nem azon lepődtem meg, hanem a másik eseten. Ha ráteszem magára a laptopra a szoba közepén akkor is jó a jel :)

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#18) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Bp.-től huszon km-re (Pilisszántó) is az volt a tapasztalat, amit fentebb írtak. Szobában szinte nulla, a jelerősítős szobai antenna sem használt semmit.
Erkélyre fel lett szerelve egy ilyesmi, és jön azt hiszem, minden.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#19) Gicz válasza joecontra (#6) üzenetére


Gicz
addikt

Passzív elem nem erősít....
Mellesleg ha nem pontosan fázisban érkezik a két jel, a végeredmény rosszabb lesz mint 1 antennával.

Inkább vegyél egy nagyobb nyereségű irányított antennát.

(#20) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Valami képi illusztráció nem ártana

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) joecontra válasza Gicz (#19) üzenetére


joecontra
addikt

Félreértesz, én nem gondolkodok ilyen megoldásban. Feljebb én is szóltam a hibalehetőségekről.

Üdv,
J

(#22) zhagyma


zhagyma
őstag

Gondolom olyan helyen laksz ahol egy antennával nem tudod befogni az összes DVB-T mux-t (más-más frekvenciát fogsz egy-egy antennával)..

(#23) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Köszönöm szépen az építő jellegű kritikákat, majd csak este tudom majd korrigálni.

(#24) ludus válasza weiss (#2) üzenetére


ludus
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#25) weiss válasza ludus (#24) üzenetére


weiss
addikt

???

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#26) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Most már kevesebb a hiba, illetve képek is vannak. Egyébként most egy őszinte kérdés, sokan emlegették, hogy csak egy aktív dvb-t antenna kell, igen, és hova dugjátok be (mivel az USB-re csatlakoztatható mini lepkeantennát még senki sem csinált), valamint egy nagy antennát mégis hogyan szállítjátok magatokkal, mivel azok igen méretesek, és a szállításuk is körülményes. Szóval ezt is figyelembe kell venni, így viszont kis helyen is elfér.

Abban viszont igazatok van, mert valóban meg kell találni azt a pontot, ahol lehet nézni az adásokat, reméljük ez is változni fog.

Apropó kábel és hub. Azért kell a kábel (vagy a hub, de ebben az esetben is kell a kábel), mivel ha közvetlenül a gépre kötnénk, és adás keresés közben jobban meghúzzuk, akkor könnyen beletörhet a dvb-t vevő USB csatlakozója a gépbe, tehát semmi köze az adásvételhez.

[ Szerkesztve ]

(#27) SentryGun válasza Victoryus (#8) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Szerintem is a cikkben szereplő probléma egyszerűen egy aktív antennával megoldható. Anno én is azzal küszöböltem ki a gyenge vételt (koli).
Egy ilyen még egy utazótáskában is kényelmesen elfér, ha valaki cipelni akarja: pl

Bár az is igaz, hogy én konkrétan TV-re kötöttem. Ezekbe a mütyürökbe nem tudom mivel lehet átvinni a jelét. Van valami átalakító USB-s dvb-t vevőhöz?
- Ja, közben látom, hogy írtad, létezik ilyen átalakító...

[ Szerkesztve ]

(#28) Tamás88 válasza SentryGun (#27) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Az aktív antennákkal az a gond, hogy helyhez vagy kötve, mivel kell egy áramforrás (már leírtam, hogy usb-s erősítővel rendelkező antennát még nem láttam), ezért használtam a passzív antennákat ezzel is demonstrálva, hogy mire képes a technológia. Persze, a tv-re is rá van kötve egy erősítős lepkeantenna, ott tökéletesen bejönnek az adások. A dvb-t vevőkbe viszont 2 féle csatlakozóval árusítják, de átalakítóval szintúgy kivitelezhető.

(#29) Raucher válasza Tamás88 (#23) üzenetére


Raucher
tag

Egy picit tudományosabban, de érthetően.

Ez a megoldás, nem erősíti a jelet. A passzív alkatrészek használata okán, erre is nincs lehetőség. Viszont megnöveli a nyereséget. (Legalább is elméletben.)

A kettő (vagy több) darab antenna, egyetlen antennaként viselkedik, aminek nagyobb a nyeresége, mint az összekötött antennáké.
Már ma is használják ezt a megoldást, például az űrkutatásban. Rádiócsillagászati megfigyelésekhez használnak antenna rendszereket. (Tervben van egy Square Kilometer Array nevű projekt. Amelynek belső magja 5 km átmérőjű. itt helyezik el a legtöbb antennát, de a teljes antennarendszer átmérője nagyjából 3000 km lesz.)

De.
Műszerek és felkészültség nélkül, ezt barkácsolással nem lehet korrekten megépíteni.
Biztosítani kellene, hogy az antennák, azonos fázisban szedjék le a kisugárzott jeleket.
Az antenna kábeleknek is azonos hosszúnak kell lenniük, hogy ne egymást oltsák ki a jelek.
A csillapítás helyett is korrektebb illesztést kellene alkalmazni.

Otthoni kivitelezésben a végeredmény, leginkább a szerencsén múlik. Kismértékben meg azon, mikor unja meg a készítője, az antennák helyzetével való játszadozást.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#30) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Az 50 ohmos koax kábelnek kb száz forint métere, fel kell vinni a sima botantennát a tetőtérbe, vagy az felé, nem ilyenekkel kell bohóckodni. De egy jagit már kicsit túlzásnal tartom, ehhez már rég nen szükséges az a jel-zaj, mint a jagi hőskorában.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#31) #63439360 válasza Blindmouse (#30) üzenetére


#63439360
törölt tag

Nem 50, hanem 75 ohm a teljes rendszer (és minden eleme) hullámimpedanciája, a koax vezetéké csakúgy, mint a közösítő/szétválasztó szűrőé, az USB tunerek erre vannak tervezve.

Egyáltalán nem túlzás a Yagi antenna (vagy lepke) használata, ha nem megfelelő a vétel szoba antennával.
Megjegyzem, a technológia eleve tető antennára lett tervezve.

"fel kell vinni a sima botantennát a tetőtérbe"
A tető szerkezete is csillapíthat kedvezőtlen körülmények esetén.

A sima botantenna inkább "antennapótló", össze sem hasonlítható a vételi készsége egy "igazi" antennáéval (nyereséges, irányérzékeny, az igazi helye a tető felett van).
Persze a helyi körülmények néha lehetetlenné teszik az optimális kialakítást.

Egyéni szerencse (földrajzi helyzet, nincs lényeges árnyékolás (kitakarás), ha a tartozék bot antennával, szobában elhelyezve, jó a vétel. Ekkor természetesen nem kell külső antenna sem.

[ Szerkesztve ]

(#32) Blindmouse válasza #63439360 (#31) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ó, most hogy így ezt leírtad, elment a TV adásom, mert rájött a fizika, hogy nem úgy kellene működnie mint ahogy eddig gond nélkül műkött. Amúgy valóban 75 Ohm.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#33) joecontra


joecontra
addikt

Raucher
Ez a megoldás, nem erősíti a jelet. [...] Viszont megnöveli a nyereséget. (Legalább is elméletben.)
Ez hihetőbbnek hangzik. Az így esetlegesen tapasztalt vételi minőség javulást elsőre félreérthető módon erősödésnek lehetne hinni, miközben "csak" nyereségjavulásról van szó.
Jól értem?

bagaroller
egy "igazi" antennáéval [...] az igazi helye a tető felett van
Ebben egyetértek. Ahol fizikailag lehetséges a kivitelezés, ott érdemes "rendes" tetőantennát alkalmazni a tetőre szerelve, beállítva.

Üdv,
J

(#34) #63439360 válasza joecontra (#33) üzenetére


#63439360
törölt tag

"[IJól értem?]"

Jól érted. Passzív alkatrész/egység (pl. ellenállás, kondenzátor, induktívitás/egyszerű antenna szűrő, közösítő/szétválasztó, stb.) nem erősít semmit. Passzív. Nem igényel tápot.

Szemben az aktív alkatrésszel/egységgel (pl. tranzisztor, fet, IC/különböző erősítők, stb.). Ezek erősítenek, tápot igényelnek,stb.

[ Szerkesztve ]

(#35) zhagyma válasza joecontra (#33) üzenetére


zhagyma
őstag

Antenna duplázással az elméleti nyereségjavulás: +3 dB. Ezt egy adótoronynál talán elérik (impedancia, fázis, frekvenciamenet korrekcióval). Jelen esetben a közösítő elvisz 1,5 dB-t a beiktattott plusz csatalkozás meg minimum még 0,5 dB-t. Az egyenleg így maximum 1dB javulást eredményezhet. Ugyennyiért a legolcsóbb yagi is többet tudna felmutatni egy botantennához képest és azt hozza is ...

Gondolom a botantennát víszintesen elfektette a szerző (vízszintes polarizáció) és rácuppantotta egy fémtömbre is hogy hozza is a konstrukció egy botantennától elvárható maximális nyereségét ...

[ Szerkesztve ]

(#36) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez azért nem erősítés, csak két helyről veszed a jelet ;) De mindenesetre ügyes, és mindenkelőtt olcsó megoldás!

Mutogatni való hater díszpinty

(#37) hcl válasza Tamás88 (#28) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Aktív antennát lehetne mondjuk USB-s táplálással alkotni, vagy akár a laptop tápegységéről levett 20V-al egy toldóval.
A mérete sem biztos, hogy olyan nagy lenne. Az erőlködő kicsi, antenna meg lehet akár bowdenből is.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) joghurt


joghurt
addikt

Címe alapján kicsit többet vártam a cikktől. Nálam az erősítő megvan, a tunerprogram szerint végig 100% a minőség - aztán néha mégis blokkosodik vagy akadozik.

A tej élet, erő, egészség.

(#39) joecontra


joecontra
addikt

bagaroller, Raucher, zhagyma
Úgy nagyjából tisztában voltam a dolgokkal, de köszönöm a részletes és szakszerű válaszokat. :R

Üdv,
J

(#40) f_sanyee


f_sanyee
senior tag

en pl olyan helyen lakom ahol kulteren se er semmit sem az a kis antenna amit a tunerhez kaptam, bent meg aztan....
erositett lepke van belove a padlason, de igy is kockasodik a kep meg hasonlok.

a cikkrol meg annyit, hogy nem igazan allja meg a helyet, nem eleg korultekinto. legalabb a cimen valtoztatnek.

(#41) Tamás88 válasza f_sanyee (#40) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Magyarország melyik részéről akarod venni az adást, mert lehet, hogy oda egy irányított antenna kellene. Esetleg itt meg tudod nézni, hogy melyik adótorony van közelebb.

(#42) f_sanyee válasza Tamás88 (#41) üzenetére


f_sanyee
senior tag

Fehergyarmat fele nez az antenna, igy nem sokkal jobb mintha Tokaj fele nezne...

(#43) tjozsi


tjozsi
csendes tag

Tisztelt fórumozók!

Hát ennyi zöldséget - tisztelet a kivételnek - már rég nem láttam leírva.

Miről is van szó? A DVB-T adás (leginkább) az UHF sávban fogható. Ehhez kell antenna, kábel és valamilyen vevőkészülék, na meg az adó (nem a NAV-ra gondoltam).

Mielőtt megindult nálunk a DVB-T sugárzás, már fúrta az oldalam, hogy milyen is lehet az. A kísérleti MPEG-2 sugárzás Szegeden nem volt vehető, ezért a szentesi adó indulását vártam nagy kíváncsisággal.

Mivel vevő-készülékem nem volt, ezért a legolcsóbb megoldást választva, vettem a pc-mbe egy hybrid kártyát, amivel kezdetben az analóg adókat néztem.

Aztán vettem egy jó antennát (16 dB nyereség), jó kábelt (3-szoros árnyékolás). Az antennát a padláson belülre szereltem fel, mert nem akartam, hogy minduntalan belecsapjon a "ménkű". Tudom a cserép kicsit árnyékol, de majd meglátjuk.

A szentesi adó indulása után nem láttam semmit. A vett jel erőssége "0" volt, így nem is csodálkoztam a dolgon. A szentesi adó légvonalban mintegy 60 km-re van a vételi helytől.

Aztán beiktattam a kábelba egy erősítőt, ami kb. 12 dB-t erősített. Csüggedésem fokozódott, mert továbbra is nulla volt a jelszint.

Az egyik veb-árúház kínálatában találtam egy un. fej-erősítőt, amit az antenna kábel-csatlakozó dobozába lehetett beépíteni. Megvettem és láttam csodát! A jelszint 80 %-os lett, és gyönyörű digitális képet csodálhattam.

Tanulságok pontokba szedve (ha messze van az adó):

1. Kell egy jó antenna, minél magasabbra szerelve.
2. Meg kell venni a legjobb kábelt, amit csak lehet kapni.
3. Makacs esetben erősítőre is szükség lehet.

Aztán Szegeden is megindult a DVB-T sugárzás és abban a pillanatban nem volt szükség az erősítőkre, csak át kellett fordítani az antennát a helyi adóra. A jelszínt folyamatosan maximális, továbbiakban semmi mutatványra nincs szükség.

Ilyen egyszerű az egész! Üdv: tjozsi

(#44) joghurt válasza tjozsi (#43) üzenetére


joghurt
addikt

Ha figyelmesen olvastál, a cikk épp arról szólt, hogy az általad leírtak nélkül, annál lényegesen olcsóbban hogyan lehet valamennyit javítani a vételen. Mert mondjuk egy panelházban nem opció a minél jobb kábellel padlásra kirakott antenna, a szobában meg elég hülyén veszi ki egy irányított tetőantenna.

A tej élet, erő, egészség.

(#45) tjozsi válasza joghurt (#44) üzenetére


tjozsi
csendes tag

Kedves joghurt, igazad van, nem vettem figyelembe, hogy szobai vételről van szó.

Írtam, hogy a távolsági vételhez használt antenna-erősítők felszabadultak, azokat fiam kapta meg, aki Budán lakik, kb. 2 km-re a Széchenyi hegyi adótól. Csináltam neki egy hajlított dipólt, kb. 700 Mhz-re méretezve, 5 mm-es alu drótból. Gondoltam, majd kiteszi az ablakon kívülre, de nem kellett. Az ablakkilincsre akasztva is tökéletes a vétel.

Többen írták, hogy néha akadozik, pixelesedik a kép. Tapasztalatom szerint ezt egyértelműen a PC lassúsága okozza. Legalább 2,4 Ghz-es kétmagos processzor kell, különösen a HD adások vételéhez.

Ha a jelszint nem megfelelő, akkor egyáltalán nincs kép.

üdv: tjozsi

(#46) Tamás88 válasza tjozsi (#45) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Kivéve, ha van DXVA kódolás, ugyanis akkor nem a CPU dolgozik, hanem a GPU. Nekem 2.2 GHz-es processzorom van a notebookban, és tökéletes a hd vétel.

(#47) joghurt válasza tjozsi (#45) üzenetére


joghurt
addikt

Hogy pestiesen fogalmazzak, bebaszna, ha a Core i7-2720QM kevés lenne neki, és ezért akadozna. Akkor már inkább az USB átvitelt hibáztatnám.

A tej élet, erő, egészség.

(#48) goldnarmz


goldnarmz
aktív tag

Első mondat:
"...hogy rövid időn belül az Antenna Hungária csak digitálisan fogja sugározni az adásait, azaz rövid időn belül lekapcsolják az analóg sugárzást..."
:U

(#49) Tamás88 válasza goldnarmz (#48) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Köszi, javítva.

(#50) robohw


robohw
aktív tag

Ha valaki jár erre, aki szakértője a dolognak:

Helyszín: Budapest, Zugló.
Probléma: Előfizettem a mindigTV családi csomagjára, amely zömében remekül vehető is, a probléma az, hogy bizonyos adókat még csak nem is listáz a TV.
Rájöttem, hogy ezen adók kivétel nélkül az E multiplexen kerülnek kisugárzásra.

Antenna erősítőt használok (szobai, kamu parabolás erősítő az ablakban). Először azt hittem, hogy a túl magas frekvenciával van baj, de ennek ellentmond az, hogy pl. a sláger TV frekvenciájánál magasabb frekiken lévő adók hibátlanul vehetők, míg a sláger TV pl. nem.

Mi lehet a baj?

My own programming language: http://www.robomax.online

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.