Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5) st3v3np3t3r válasza Stanlee (#4) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nem azért,de bírósági úton többne kerülne a leves mint a hús.

Mert:
Ráadásul elszámolni se nagyon akar a bérbeadó, nem igen tud, mivel a közüzemre szerzödött ügyfél idősotthonban van, a fia meghatalmazások nélkül semmilyem ügyintézésre sem jogosult.
Lehet,hogy az elhunytnak túlfizetése van,akkor meg felesleges perelni.
Én kerestem fuvarost, lett volna 1 aki 15ezerért elvitte volna a szeméttelepre a cuccokat, a festést is meg tudná oldani saját maga elég olcsón, hisz a bérbeadó fia vállalkozó, vannak emberei,akár 1nap alatt kifesthetik a lakást és csak még festőt sem kell felfogadnia.

Ha a bérbeadó fia perelni akar, azt amúgy milyen jogcímen tenné? Papíron sehol nem szerepel a bérbeadó fia, még jogutódként sem! Lehet perrel fenyegetőzni,csak akkor készüljön fel a legrosszabb kimenetlere.
Ha csak úgy pert indít, ahhoz kell egy tulajdonosi papír, amit elég nehéz lesz beszereznie,ugyanis az tulajdonos furcsa betegségben szenved,retteg aláírni bármilyen papírt... Innentől kezdve a per indítás is sok költséggel jár,ráadásul az elhunyt rokona kérhet akár tételes elszámolást, adóigazolást stb. és akkor nem biztos, hogy gazdások volt a per,kevesebb mint 100ezer forint miatt. Ráadásul ha a bérbeadó vagy a fia nem tudja igazolni azt, hogy adózott a bérleti díj után, akkor NAV-bak nagyon sokat kellene fizetnie.

A feleségemnek 3éve volt egy hasonló pere, a bérbeadó közjegyzői fizetésmeghagyást kért az albérletreahol laktunk, a feleségem ellent mondott,amiből per lett, a 320ezer forintos össz perköltségből a követeléssel együtt, 39ezer forintot kapott vissza... a többi bukta volt,nem érte meg a majdnem 1,5éven át húzódó per. Valami 120ezer forint rezsiköltség miatt indított pert,2per volt,2*kb.100ezer forint volt az ügyvédje,és kiderült, hogy alaptalan követelés volt, viszont volt egy Eon-os elszámolás, egy 30ezer forintos részvégszámla volt az,amit jogosnak ítélt meg a bíróság,meg 9ezer forint perköltség fizetésre kötelezte a feleségem.

Engem nem hiszem,hogy tudott perelni, mert nem voltam rajta a szerződésen.
Nekem jogilag semmi közöm ahhoz az ingatlanhoz. Ilyen esetben csak olyantól tud perelni, akivel szerződéses viszonyban állt. Lényegében az a helyzet áll fenn,hogy sajnos ezeket a költségeket lehet hogy be kell nyelnie a bérbeadó fiának. "Ez nem amerika, ahol red bullt azért perelték be mert nem adott szárnyakat. - és az alperes megnyerte a pert a Red Bull gyártójával szemben" . Aki pert akar indítani itthon, annak nagyon sok megalapozott bizonyítékkal kell indítania a bíróságon,mert ellenkező esetben nagyon pofára eshet.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.