Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:34:36

LOGOUT.hu

-= SONY XPERIA Z5 COMPACT =-

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) csszorsi válasza viera (#850) üzenetére


csszorsi
csendes tag

és tényleg :d kicsit fáradt vagyok :D hahaha de megnyugtató hogy visszaállt eredeti árára és jó áron hozza szerdán a futár :) (bár megerősítés még nekünk sem sikerült)

(#852) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
A problémám a következő:
Múlt hétvégén rendeltem 50 % kedvezménnyel egy Xperia Z5 Compact telefont.
A drágalátos Telekom annyira nem volt képes, hogy a rendelés megerősítése miatt felhívjon. Én hívogattam őket össze vissza, tegnapi telefonos beszélgetésünk után jött is a mail, hogy átvehető.
4590 Ft lett volna amit ott kell hagyni, aztán 19x4590 + 2 évre havi 1990 Ft Move XS díjcsomagra...
Viszont:
Azt mondták telefonban, hogy látják, hogy a rendelt lakcímen van Telekomos telefonvonal + internet. Szóval semmi féle előleget nem fognak kérni, de kell a hitelképesítési vizsgálat. Ma bementem, hogy átvegyem.
Úgy akartam, hogy a törlesztőből előre kifizetek 5-6 hónapot(5x4590 v 6x4590), erre közölte a nő, hogy nekem a telefon listaárának 30 %-át ott kell hagynom előlegben. Számolgatott, 80 ezer Ft-ot mondott. Hát gőzöm nincs, hogy ez az összeg hogy jött ki, meg mégis minek kell, amikor azt mondták, hogy mivel rendelkezünk már Telekomos előfizetéssel internetre és telefonra ezért semmi előleg nem kell. Matekból buktam 1x, de a telefon listaára ~185 körül van, ennek a 30 %-a szerintem nem épp 80..ráadásul amikor én rendeltem, akkor ~91 e Ft-ra jött ki. Jó szemét egy köcsög banda. Persze, hogy nem hoztam el. Nevetséges. Nem képesek normálisan tájékoztatni semmiről. A holnapon is mindenféle marhaságot írnak. Szerintük a Z5C infrás és van hozzá fémkeret. Persze, ragasztószalaggal ráragasztom a tv távirányítóját, esztergályossal csináltatok egy fémkeretet és problem solved. Nevetséges, komolyan. Főleg, hogy már el is adtam a telefont, most utalhatom vissza a srácnak azt a ~115 e Ft-ot. És most lehet szidni, hogy meg se veszem, már eladom, de elég érdekes volt a rendelés menete is, elegem lett belőlük, azért gondoltam, hogy eladom...

(#853) Tikakukac válasza #04441088 (#852) üzenetére


Tikakukac
titán

Óóó, hát ha tudnád mekkora elírások vannak gyártó/disztri szinten, ilyen dogok már el sem érnének a füledig :B

Nekem elviekben feladták, holnap szépen haza is ér, üvegfólia készítve, tok dettó, meglátjuk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#854) iTomi81


iTomi81
tag

Nos a Telekom. Én megrendeltem szombaton akcióban. Aztán lemondtam vasárnap, mert nem voltam 100%ig biztos a döntésben. Azt mondták hogy rendeben semmi baj. Törölve! Ma reggel jött az email hogy hozza a GLS. Na mind1. Aztán meggondoltam magam. Át fogom venni mert ha nem használom akkor elteszem a gyereknek. Ennyiért ajándék volt. Meg aztán csere telefonnak jó lesz itthon. Na szóval nem egyszerű a telekom!

(#855) iTomi81


iTomi81
tag

Bár....115ért...

(#856) Tikakukac válasza iTomi81 (#854) üzenetére


Tikakukac
titán

Ahha csak ha az ott törölve, de mégis kimegy a futár, akkor ott lesznek érdekességek. Jobb ha megkérdezed, nehogy ráfaragás legyen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#857) iTomi81


iTomi81
tag

Nos, felhívtam az ügyfélszolgálatot. Azt mondták hogy hozza a futár és eldöntöm hogy átveszem e vagy sem. Erre most hívott a GLS sofőr hogy nem hozhatja ide. Mondom neki, miért? Mert a főnöke azt mondta hogy vigye vissza...... Nem értem. Ha már a sofőrnél van akkor inkább örülhetne a t-mobile hogy egy újabb ügyfél aki 2 évig fizet nekik. NEM ÉRTEM! Ezzel még azt mondom hogy ok én is gondolkodhattam volna előre!
DE! Amivel nem értek egyet és bizony nagyon ideges vagyok hogy gondoltam rendelek egy másikat, jobbat. Nem enged a rendszer mert a kártyámra már rátette a 2 év hűségidőt! Hívom az ügyfélszolgálatot hogy ha nem hozzák mert törölték, akkor engedjenek rendelni. A válasz, hogy majd ha rendszeren végig meg akkor lehet tudok rendelni. Kérdeztem mennyi idő? Azt mondták kb egy - másfél hét! Na ez azért szerintem nem így kellene hogy legyen. Vagy csak én gondolom rosszul?

(#858) okine


okine
újonc

Hali!
Ma kaptam meg a megrendelt sony z5c -ot.
Kicsit csalódott vagyok :(
Azon gondolkozom élek a 14 napos visszaküldéssel.
Ennek egy prémium telefonnak kellene lennie? Ezért fizessek majdnem két évig? A párom z1c- je tökélrtesen össze van rakva és semmi probléma nincs vele. Pedig ő tényleg maximálisan kihasználja minden külső belső tudását.
Erre azt tapasztalom, hogy a hátlap illesztése nem tökéletes a bal oldalt, szemmel látható hézag fut végig. Sok telefon megfordult már a kezemben de hogy pont én fogjak ki egy olyant aminek az illeszkedése pocsék :W Hiába van biztosításom, ha beázik az illesztés miatt csak ki kell fizetnem 23 ezret.
Vagy minden fehér készülék ilyen?
A kamera és hangerő gombok lötyögnek.
Na ezen nagyon meglepődtem!
Mert nem kicsit, hisz valamekkora mozgás tere kell hogy legyen, hanem annyira mint ami már ki akar esni a foglalatból.
Kipróbáltam sim nélkül borzasztóan melegedett!!! Pedig csak egy pár percig voltam fenn a neten.
A hangzása, hát nem is tudom a párom z1c tisztábban szól.
Ne értsetek félre, nagyon tetszik a telefon. Nem is gondoltam, hogy ennyire megfog a külleme. Féltem is tőle, hogy egy phablet után milyen lesz, de igen kellemes.
De ha az összeszerelést nézem, lehet hogy egy fél év múlva szétesik?
Van valakinek hasonló tapasztalata?

(#859) dedike válasza okine (#858) üzenetére


dedike
addikt

Mozogni mozog a gomb, de nekem ez egyáltalán nem zavaró. Igaz nem volt egyik elődje sem, így aztán prekoncepcióm sem. Hézagom szerencsére nincs! Mondjuk abban nagyon bízom, hogy nem esik szét egy év alatt.

Ja! Enyém fekete, és nagyon baba, az 5,7 mellett! :C

Jó szerencsét!

(#860) Quasi_modo válasza okine (#858) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Esetleg ki kellene cseréltetned egy másikra.
(Nem véletlenül nem rendelek ilyen holmit, inkább személyesen megyek el érte, hogy azonnal kérhessek másikat ha gebasz van.)

valami

(#861) Tikakukac válasza Quasi_modo (#860) üzenetére


Tikakukac
titán

Konkrétan a Mammutnál van a melóhely, 5 másodpercig forgott az agyam merjek-e ilyet ilyenkor átvenni. Esélytelen, felejtős, hacsak valaki nem bírja a tömeget és a kapkodást. Ha gáz van, akkor van kényelmes 2 hét vastagon el lehet dönteni ki mit akar, de karácsony körül személyesen semmit, a másik oldalról már tapasztaltam mi van ilyenkor és azt a diliház szóval tudnám jellemezni, annak meg főleg nincs értelme.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#862) gyerecske válasza Quasi_modo (#860) üzenetére


gyerecske
senior tag

Én pl. pont ezért rendelek ilyen holmit, mert 2 hét alatt elég jól le lehet tesztelni, olyan dolgokat is amit személyesen nem tudsz vagy nem is jut ott eszedbe.Ha gond van szó nélkül visszaveszik.(volt már rá példa nem is egyszer.)

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#863) balint82 válasza okine (#858) üzenetére


balint82
senior tag

Sziasztok!

Nálam a teló (Z5C -White, Spectre), tőlem nem kértem előleget és ingyen adtak NanoSIM-et hozzá.

Egyelőre ismerkedünk, de nagyon nagyon tiszta a telefonhívás hangja :).
Adtak hozzá fülest (MH750).

A gombok nem lötyögnek, azt nem mondom, hogy 100% az illesztés, de ha nem olvasom a hozzászólásod, akkor én nem veszem észre.
Szólj,majd, hogy mi lett a "cserével"/elállással.

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#864) Quasi_modo válasza gyerecske (#862) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Hát ki így ki úgy. illesztési hibákkal pl már el sem hozom hanem kérek másikat. Vissza küldözgetéssel meg hasonlókkal nem bosszantom magam.

valami

(#865) Ferell84 válasza okine (#858) üzenetére


Ferell84
tag

Sajnos kifogtál egy rossz darabot :s Nálam minden tökéletes semmi baj az illesztésekkel minden masszívan a helyén van nem lötyög semmi. Sőt nálam nem volt még olyan sem hogy kellemetlenül melegedett volna pedig azért elég sűrűn használom netezésre illetve néha játék is megy rajta.

(#866) viera


viera
őstag

Holnap leírom én is,hogy milyen a teló.
Páromnak rendeltem karácsonyra,holnap hozza a futár. Nálam a sima Z5 sem melegszik túlságosan. Csak komolyabb játékkal tudom jobban felmelegíteni,de az sem vészes.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#867) Tobaja


Tobaja
tag

Hello!
Nekem is meg van a telefon! :) Nem, én sem tapasztalom a gombok lötyögését, v. zörgését, (pedig megráztam!). Az illesztésre azt tudom mondani, hogy most, hogy felhívtad a figyelmet rá, az enyémen annyit lehet észrevenni, hogy egy fél-negyed milliméterrel az egyik éle magasabb a hátuljánál. Ezt úgy értem, hogy a hátlap mint ha ott beljebb lenne a kerettől, érezni egy kis sorját ahogy kifelé megsimítom a hátlapot. DE, semmiféle hézagot nem véltem felfedezni a keret (káva) és a hátlap között! Sőt amitől féltem, hogy műanyagház és recseg-ropog, ez nincs, masszív egy kis készülék!

Motorola Defy - Sony Xperia SP - Sony Xperia Z5 Compact- Honor 8-Huawei P30

(#868) Tobaja válasza Tikakukac (#853) üzenetére


Tobaja
tag

Milyen fajta tokot ill üvegfóliát vettél?

Motorola Defy - Sony Xperia SP - Sony Xperia Z5 Compact- Honor 8-Huawei P30

(#869) viera válasza Tobaja (#868) üzenetére


viera
őstag

Nem tőlem kérdezted.
De azért válaszolok.
Én már próbáltam több féle üvegfóliát,de csak Nillkin-t fogok ezek után venni.Teljesen jól illeszkedik,szépen le van kerekítve a széle.
Meg ami tetszik benne, hogy nincs kivágva az üveg az előlapi kameránál.
Én csak belebújtatós bőr tokot használok,nem csúfítom el mindenféle szilikon tokkal.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#870) d@minator


d@minator
addikt

Az "Alkalmazkodó" fényerő nektek is túl sötétre állítja a képernyőt?

(#871) Tobaja


Tobaja
tag

Amúgy nekem már jelzett is valamilyen rendszer frissítést! Nektek? Tapasztalat?

Motorola Defy - Sony Xperia SP - Sony Xperia Z5 Compact- Honor 8-Huawei P30

(#872) Tikakukac válasza Tobaja (#868) üzenetére


Tikakukac
titán

Tok passz, ebay, németből. Üveg meg aprón volt, valaki berendelte és mire megjött eladta a telóját.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#873) Tobaja válasza d@minator (#870) üzenetére


Tobaja
tag

Igen egy kicsit én is sötétnek találom, már többször is észrevettem.

Motorola Defy - Sony Xperia SP - Sony Xperia Z5 Compact- Honor 8-Huawei P30

(#874) dedike


dedike
addikt

Az enyém nem hajlandó a meglévő wifinkhez csatlakozni, "Hitelesítési hibát" ír. Minden más telefon helyből csatlakozik hozzá. A mobilnetes wifire viszont egyből rácuppant... Szerintetek mit kellene tennem? :F

Jó szerencsét!

(#875) zaskar


zaskar
senior tag

Ma én is átvettem, szerencsére a helyi T pontba kértem, ahol 1 percet kellett mindössze várnom. Kb. 2 órát töltöttem a testreszabással. Már az elején több frissítést is telepített, aközben elég meleg volt a hátulja, de egyébként nem vészes. Wifire csatlakozással nem volt bajom, kaptam egy új SIM-et is (a régi is nano volt, de azt még én vágtam ki vagy 3 éve). A beszélgetési hangminőség tényleg nagyon jó. Így elsőre semmi különöset nem tapasztaltam, teljesen rendben volt minden, bár az eredeti árát egyszerűen nem értem, el nem tudnám képzelni, hogy annyit adjak érte, annyira azért nem különleges... A burkolat tényleg nagyon csúszós, én egyébként is csak tokban tudom stabilan és biztonságosan megfogni a mai telefonokat. Egy Nillkint már korábban rendeltem Aliról, de az még min. 2 hét, míg ideér. Fóliám nem volt, ideiglenesen egy nagyobból vágtam ki egyet, de az is jön majd a tokkal együtt. HA: nem élek a 14 napos elállási jogommal. Semmi bajom a telefonnal, egy éve nagyjából ezt a méretet kerestem, de most majdnem kicsinek tűnik...Na majd meglátjuk, tesztelem az ünnepek alatt.

(#876) dedike válasza dedike (#874) üzenetére


dedike
addikt

A ***** **** rossz wifi jelszót írt be folyamatosan.... :W :B

Tehát ez egy nekem igen bejövős készülék, de 180 ezret biztosan nem ér (az már csúcs Samsung vagy iPhone). Így féláron viszont nekem megérte.

Jó szerencsét!

(#877) Armahun válasza dedike (#876) üzenetére


Armahun
addikt

"az már csúcs Samsung vagy iPhone"

Mert az nem egy sorozat gyártott tömeg gagyi túlárazva.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#878) dedike válasza Armahun (#877) üzenetére


dedike
addikt

Egy szóval sem mondtam, hogy nem azok, de ez a telefon ugyanannyiért vicc. Amennyiért sikerült elhozni, azért viszont igen megérte. :)

(#879) Arni:

:R

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#879) Armahun válasza dedike (#878) üzenetére


Armahun
addikt

Ezt pont fordítva látom, de mind 1.

Használd egészséggel.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#880) Tikakukac válasza Armahun (#877) üzenetére


Tikakukac
titán

Vannak lépcsőfokok. Látatlanban merem jelenteni, hogy a szifon összerakottságát és anyagminőségét nem fogja hozni, erre felteszem a teló árát :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#881) viera válasza Tikakukac (#880) üzenetére


viera
őstag

Az lehet,de egy sima Z5 bőven hozza egy szifon anyagminőségét. :C
Igaz,hogy a Z5C műanyag,de nem rossz minőségű.
Sokkal sérülékenyebb egy fém teló. :K

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#882) kali válasza viera (#881) üzenetére


kali
legenda

más is mondott már ilyet, de nagyon átértékelte a kijelentését, amikor a z5 mellett kipróbálta a 6s plus-t. :)

(#883) Armahun válasza kali (#882) üzenetére


Armahun
addikt

Nekem tetszene az s6, ha lehetne rá tenni androidot. ;]

Tikakukac: Igen,amikor volt a hajlítgatós mizéria, a tesztek során igen jól szerepelt.
Csak meghajlott és még működött, mikor a teszttársak már darabokban voltak.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#884) viera válasza kali (#882) üzenetére


viera
őstag

Bocsi,de már próbáltam barátomét. :K
Nagyon jó teló,de nekem egyelőre nem vált be. :N
Amúgy itt az anyagminőségre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#885) haarmaan


haarmaan
tag

Tegnap nekem is meghozta a futár, LGF6-ról váltottam. Első benyomások nagyon pozítivak . Ezért az árért nagyon jó telefon.
Melegedés nem vészes bár érezhetően melegebb, mint a korábbi telefonom (LGF6)
Nekem nagyon tetszik a dizájn, a telefon burkolata, kinézette, bár a képek alapján féltem egy kicsit tőle. Első benyomások után azt kell hogy mondjam hogy a rengeteg negatív kritika közül nagyon sok dolog túl van lihegve.

Ami az LGF6 után feltűnik így elsőre, hogy az LG rendszere sokkal jobban testre szabható. A Telefon könyv kapcsolatai t viszont nem tudom szinkronizálni a Facebook-os kapcsolataimmal. Az LG-ben ez simán ment. Nem tudom, hogy ez a Sony, vagy az Android 5.1 hülyesége, vagy csak én vagyok béna?

(#886) Tikakukac válasza viera (#881) üzenetére


Tikakukac
titán

Noti szervizzel foglalkozom sokat hallottam ezt a sérülékenyebb dolgot csak sohasem értettem. Mindegy melyiket ejted, az elemcsere. Ellenben ha a fém az rendes ötvözet, az sokkal többet elbír nyelni, mint a műanyag. Tapasztalat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#887) viera válasza Tikakukac (#886) üzenetére


viera
őstag

Tapasztalat: kb.2 métert repült barátom Z3C-je és a radiátoron landolt. :Y
Sehol egy karcolás,csak az üvegfólia repedt meg. :N
Az én Z1-em anno amikor leesett kőre,meg is látszott rajta az ütődés.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#888) Tikakukac válasza viera (#887) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor ott inkább Isten volt, nem az, hogy műanyag. Százas nagyságrendben mennek át a kezeim között évente gépek, míg az alu ha csúnyán, de kalapálható, a műanyag törni fog kapásból, azt te nemigen csinálod meg. Egyébként is tokban van mindenem, de nyilván azért ekkora listaárnál ne legyen vödörből egy teló.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#889) kali válasza Armahun (#883) üzenetére


kali
legenda

az s6-on konkrétan androit fut, ha nem is a sony, hanem a samsung féle. :)

viera; én is az anyagminőségre. nem elvárás részemről a csak fém/üveg, a műanyaggal is jól kijövök, ezért is volt - és lesz is még - sony, samsung...stb. telefonom is, de ez a 7000-es alu ötvözet magasra tette most a lécet.

akinek ac router van otthon és azon a szabványon legalább 867 Mbps sebességre képs, annak nagyon megköszönném ha megnézné, hogy a z5c 433 vagy 867 Mbps kapcsolatot tud, mert elfelejtettem kipróbálni, amikor volt nálam ilyen telefon.

(#890) Armahun válasza kali (#889) üzenetére


Armahun
addikt

Én arra az s6-ra gondoltam, amin ios fut :)

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#891) Viktor77 válasza Armahun (#890) üzenetére


Viktor77
titán

Az 6s. :)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#892) balint82 válasza Viktor77 (#891) üzenetére


balint82
senior tag

Épp ezen gondolkodtam ma a BKV-n:
Mi lenne ha a Samu a következő telóját GALAXY 7S néven adná ki, mit szólnának az almások :D

Google Pixel 4a

(#893) Armahun válasza Viktor77 (#891) üzenetére


Armahun
addikt

Darab darab. :DDD

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#894) Quasi_modo válasza Armahun (#879) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

+ 1.
Azt nem értem, ha valakinek a az alma meg a csúcs Samsung tetszik akkor miért nem azt vesz?

valami

(#895) arcsi84 válasza Tikakukac (#888) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Én spec azt nem értem, hogy a tesztekben hosszasan írnak az anyaghasználatról, meg ha már műanyag burkolatú egy telefon akkor az csak egy fos lehet ... stb.

Akkor magyarázza meg nekem valaki, hogyha vesz az ember egy szép fém burkolatú telefont (Galaxy A5, Iphone 4-6, huawei p8 stb.), és kiad egy csomó pénzt a prémium anyagfelhasználású és szolgáltatású mobilért, akkor utána miért rejti el egy tok alá?

Legyen az minőségi bőrtok, vagy gagyi gumi. Ha nem akarod, hogy össze vissza karcolódjon és kopjon, akkor beteszed egy tokba. Onnantól kezdve, pedig hulla mind1, hogy fém vagy jó minőségű műanyag a telefon borítása.

Apumnak folyamat javították az iphone-jait, mert amint kiejtette a kezéből (akár parketta, kő, laminált padló) rögtön pókhálósra tört a telefon eleje vagy hátulja.

Minek a gorilla glass 3-4 kijelző, ha kibontás után megy rá az üvegfólia?

Azt viszont tudom, hogy az én Lumia 920-as telefonom, nem volt tokba, nem volt fóliázva és le is esett párszor, de csak fos műanyag. Igaz egy karc nincs a kijelzőn és ahol leesett ott is csak egy enyhe kis benyomódás látható. Tökéletesen működik, és még szép is. Nem tört egyszer sem be a kijelzője. Pedig párszor már leejtettem.

Akkor most ezért jó a prémium fém és üveg borítás, hogy elmondhatom, hogy nekem milyen kafa kis készülékem van és utána meg csak szívok vele?

Az MM-ben meg a Huawei P8 oldala már karcos volt. Pedig az szuper fém.

[ Szerkesztve ]

(#896) dedike válasza Quasi_modo (#894) üzenetére


dedike
addikt

Mondta valaki, hogy az nincs? Szerinted úgy mondok véleményt valamiről, hogy nincs tapasztalatom? :DDD :F

Jó szerencsét!

(#897) Quasi_modo válasza dedike (#896) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az más. Máshogy kérdezem: ha ez úgy sem tetszik, akkor minek veszel a csúcs mobilok mellé?

valami

(#898) dedike válasza Quasi_modo (#897) üzenetére


dedike
addikt

Egy szóval sem mondtam, hogy nem tetszik! :N

Kártyafüggetlenként, féláron adták Telekomék, s éppen a napokban kell egy Telenoros vagy független készüléket prezentálnom, a munkáltatóm "csak" a SIM-et adja. Így aztán megvettem, mert nem egészen 92-ért már simán megérte! :)

Jó szerencsét!

(#899) Tikakukac válasza Quasi_modo (#894) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondjuk pont nem a tetszésről volt szó, de mindegy.

arcsi84:

Én spec azt nem értem, hogy a tesztekben hosszasan írnak az anyaghasználatról, meg ha már műanyag burkolatú egy telefon akkor az csak egy fos lehet ... stb.

Van jó műanyag, csak hát arra költeni kell.

Akkor magyarázza meg nekem valaki, hogyha vesz az ember egy szép fém burkolatú telefont (Galaxy A5, Iphone 4-6, huawei p8 stb.), és kiad egy csomó pénzt a prémium anyagfelhasználású és szolgáltatású mobilért, akkor utána miért rejti el egy tok alá?

Mert szereti hozzávágni mindenhez, plusz olykor leejteni.

Legyen az minőségi bőrtok, vagy gagyi gumi. Ha nem akarod, hogy össze vissza karcolódjon és kopjon, akkor beteszed egy tokba. Onnantól kezdve, pedig hulla mind1, hogy fém vagy jó minőségű műanyag a telefon borítása.

Jó az alapfelvetés, csak attól még a tok alatt tudom, hogy tejfölöspohár telefont vettem 200k-ért mikor ennyiből vannak sokkal minőségibb és jobb mondjuk hővezetésű anyagok is.

Apumnak folyamat javították az iphone-jait, mert amint kiejtette a kezéből (akár parketta, kő, laminált padló) rögtön pókhálósra tört a telefon eleje vagy hátulja.

Haverom nagy Samu fan és imádja ejteni a telefonjait. Az övé is ripiropira törik mindig. Most akkor mire célzol?

Minek a gorilla glass 3-4 kijelző, ha kibontás után megy rá az üvegfólia?

Mert nekem nem fér bele egy 45k-s kijelzőcsere, azért. Akinek belefér ha pofára ejti és törik, nyugodtan használja úgy. Akinek meg főleg tuti a keze tolja ahogy van, no problem. Ki nem engedi?

Azt viszont tudom, hogy az én Lumia 920-as telefonom, nem volt tokba, nem volt fóliázva és le is esett párszor, de csak fos műanyag. Igaz egy karc nincs a kijelzőn és ahol leesett ott is csak egy enyhe kis benyomódás látható. Tökéletesen működik, és még szép is. Nem tört egyszer sem be a kijelzője. Pedig párszor már leejtettem.

Oké. Akkor mondjuk ülj le ebben a nagy hajtásban és kicsit gondolj bele mennyire lehet 2 esést összehasonlítani meg mennyire lehet szépséget mérni mérőszámokkal. Utána döntsd el mennyire releváns amit írtál.

Akkor most ezért jó a prémium fém és üveg borítás, hogy elmondhatom, hogy nekem milyen kafa kis készülékem van és utána meg csak szívok vele?

Neked semmiért nem jó, mert önigazolsz. De ha ebből kilépünk akkor azért, mert kifizettem az árát. És ha nem 4GB-ramra költik akkor költség zafír üvegre, titánra vagy bármi másra. De lássam a pénzem.

Az MM-ben meg a Huawei P8 oldala már karcos volt. Pedig az szuper fém.

Nálunk meg a 751G lett karcos kijelzős 3 nappal miután kiraktuk. Nem értem, honnan tudod mennyire mit kapott kitől és mit csinált vele? Mit igazol a példa?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#900) viera válasza Tikakukac (#888) üzenetére


viera
őstag

Ne érts félre,nekem nagyon tetszenek a fém telók.Azért is van már egy ideje mindig az.Csak arra gondoltam, hogy sok esetben ha úgy esik le akkor a műanyagon kevésbé látszik meg.
Én mindig belebújtatós tokban tartom őket, szerintem baromi ronda az összes szilikon tok,nem tetszenek.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.