Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:34:36

LOGOUT.hu

-= SONY XPERIA Z5 COMPACT =-

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) iTomi81 válasza kali (#799) üzenetére


iTomi81
tag

Lehet e egyáltalán tudni hogy melyik a jobb? Ez vagy a gorilla glass?

(#802) Tikakukac válasza iTomi81 (#801) üzenetére


Tikakukac
titán

Rajta az üvegfólia. Amint nem volt rajtuk fólia vagy üveg egyből fogta a karcot, lehetett az csimpánz meg gorilla 12 is.

Na beugrott egy rendelés egyébként, sorban tök fog majd állni bekértem haza szépen, majd ünnepek alatt elszórakázok vele :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#803) kali válasza iTomi81 (#801) üzenetére


kali
legenda

nem nagyon lehet/érdemes rangsorolni, minden gyártó letette valami mellett a voksát, valamilyen szinten mindegyik véd, de egyik sem teljesen sérthetetlen, felhasználói szokások, használati mód és környezet...stb. függvénye, hogy miként alakul a dolog.

(#804) iTomi81 válasza kali (#803) üzenetére


iTomi81
tag

Tudom nehéz a kérdés és talán csak találgatni lehet, de úgy általában az új sony Xperia telefonok mint pl ez is miért olyan drágák? Mi határozza meg az árát? vagy a Sony akkora név és olyan minőségű gyártó? Más? Kíváncsi lennék a véleményedre...

(#805) kali válasza iTomi81 (#804) üzenetére


kali
legenda

a nevéért is megkéri már az árát, illetve fel is nőtt/zárkózott árban a első/korábbi drága csúcskategóriás telefonokhoz, ez van már a legtöbb (nevesebb) gyártónál.
felhasználói szemszögből nézve, elég rossz irányban tart a legtöbb gyártónál a csúcskategória árazása, lassan a csillagos ég a határ...
régen az iphone volt a drága, most meg nagyjából ott nyit hivatalos áron egy új csúcskategóriás samsung, sony, htc, blackberry...stb.

(#806) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni egy kicsit?
Átolvastam a cikket, megrendeltem a telefont a Telekomtól 91800 Ft-ért.
Lenne pár kérdésem, hátha tudjátok a választ.
A Telekom szerint a termék adatlapján az van feltűntetve, hogy jár hozzá headset. Most ez igaz vagy sem? Ha van hozzá headset annak a pontos típusát meg tudná mondani valaki?
'MI VAN A DOBOZBAN?

Sony Xperia Z5 Compact készülék
hálózati töltőadapter
USB-kábel
headset
rövid kezelési útmutató'

Még egy érdekesség. Sok oldalon olvastam, hogy nincs tanítható infraport ezen. A Telekom összehasonlító oldala szerint van még is. És mi ez a fémkeret dolog, miközben minden arról szól, hogy műanyag + üveg.
Extrák 1,5 m-ig, édes vízben 30 percig védett
tartós, edzett üvegborítás
fémkeret
digitális zajcsökkentés
infra távirányító funkciók

Most akkor ez hogy is van? Hol van rajta az infra, ha van? Ezzel majd akkor tudom irányítani a TV-t, HiFi-t..stb.? :R

És ~92 ezerért elég jó vételnek számít? Hardverileg nekem megfelel, elég erősnek tűnik minden tesztben. Galaxy Ace 3 után érezhető különbség lesz, gondolom.

(#807) balint82 válasza #04441088 (#806) üzenetére


balint82
senior tag

Szia!

Csak összejött az adventi teló:-) Én is rendeltem 1t,ha már s G8 nem jött össze...

Szerintem headsetből ez lesz hozzá:sony mh750 (kedden meglátom),infra nincs benne,ahogy fémkeret sem.

Ace 3 után óriási változás ledz neked :))

Google Pixel 4a

(#808) #04441088 válasza balint82 (#807) üzenetére


#04441088
törölt tag

Köszi szépen.
G8 nak vagy Honor7-nek jobban örültem volna, de ilyen áron ez is tökéletes.
Néztem már vagy 10 unboxing videót, egyikben sem volt headset. Azért is érdekelne. Amit írtál rákerestem, egy 2500-3000 Ft-os gagyi sz*r. :D Bár örülök még ennek is, ha lesz benne...
Viszont minek írják az infrát és a fémkeretet ha nincs is? Ennyi erővel meghirdetek egy biciklitartót 400e Ft-ért, extraként odaírom, hogy Merida One-Sixty 7.900 27,5 ", igaz nem adok hozzá bicót, de az majdnem egy misi, maga a tartó 10-et nem ér, hátha elviszi valaki. :DDD
Úgyis személyesen veszem át, majd megmondom nekik, hogy nekem az kell amit rendeltem, és szerepelt a leírásban. :D

[ Szerkesztve ]

(#809) balint82 válasza Tikakukac (#796) üzenetére


balint82
senior tag

Minden dijcsomagban 20% engedmény volt az 5s 16gb-re, kb. egy árban volt az z5c-vel

Google Pixel 4a

(#810) viera válasza #04441088 (#806) üzenetére


viera
őstag

Nem tudom ki kezeli a netes felületet,de nincs a helyzet magaslatán.Amikor a Lumia 950-et elő lehetett rendelni akkor az volt feltüntetve,hogy Android operációs rendszer. :Y A Z5C-nél nincs se infra se fémkeret.Viszont szerintem nagyon jó teló,főleg ennyiért.Nekem sima Z5 van de gondolkodom,hogy meglepem a párom karácsonyra egy Z5C-vel mert nagyon jó áron van. :K

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#811) gmatyi88


gmatyi88
tag

Sziasztok. Tudtok mondani pro kontra véleményeket a gépről?? 76ezerbe tudnám kihozni t-től. Ami kissé zavar az a hd kijelző. Multitask, kijelző idő, kamera milyen???

(#812) viera válasza gmatyi88 (#811) üzenetére


viera
őstag

Szerintem teljesen rendben van a teló,főleg ennyiért. :Y
Szerintem egész jó a HD kijelző mondom ezt úgy,hogy páromnak Z3C van.
De a Z5C-nek még szebb lett a kijelzője.A kamera is nagyon jó lett,én elégedett vagyok vele.
Az akku is nagyon jó,de lassan jön a 6-os azzal még jobb lesz.Nekem a Z5 lassan 50 napja nem lett újraindítva sem és nagyon faxán működik,semmi gond nincs vele. :C
Párom nagyon meg van elégedve a Z3C-vel,de ennyiért lehet meglepem a Z5-tel. :K

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#813) zaskar válasza gmatyi88 (#811) üzenetére


zaskar
senior tag

Az 5 colos Honor 6-osomnak full HD a kijelzője, mégis csak HD-ben használom. Nekem tökéletes így is, az akkuidő meg sokkal jobb. Gondolom, akkor 4.6 colon is "elviselhető" ez a felbontás.

(#814) Tobaja


Tobaja
tag

Én is szemezgetek vele már tegnap óta, de még nem jutottam elhatározásra!
Kérnék a használóktól egy kis infót? Mennyire zavaró, hogy a hangerőgombok lent vannak a bekapcsológomb alatt, nem kényelmetlen, nem zavaró, nem nyomódik be véletlenül sem? Végül a műanyagház mennyire stabil, recseg-ropog, valami különös zaj?

Motorola Defy - Sony Xperia SP - Sony Xperia Z5 Compact- Honor 8-Huawei P30

(#815) Sordoran


Sordoran
addikt

Üdv!
Én is itt állok, hogy lecseréljem-e SP-met erre a készülékre, de lenne pár kérdésem, ha tudnátok segíteni örülnék neki:
1. Mennyire melegszik a telefon használat közben? Gondolok itt pl. 1 órás RR3-ra.
2. RAM kezelése milyen belakott telefonon? Nem is feltétlen az, hogy kilépek egy játékból bele másikba, aztán vissza, és folytassa ugyanonnan, de azért ne zárjon be semmit menet közben, vagy ha hívnak akkor ugyanott folytathassam a dolgom mint előtte.
3. Értesítési led mennyire látható? SP-nél nagy kedvenc, és emiatt hiányozna is, hogy semmi értesítésről nem maradtam le, szóval gondolom ennél rosszabb, de milyen?

Bónusz, ha van valaki aki SP-ről váltott szintén, és privátban leírná tapasztalatait, azt külön megköszönném. :B

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#816) dedike válasza Tobaja (#814) üzenetére


dedike
addikt

Ne gondolkozz rajta! Vedd meg, próbáld ki, aztán ha mégsem jön be, akkor visszaküldöd! :)

(Vagy eladod, ahogy neked jobb!)

Jó szerencsét!

(#817) Tobaja válasza dedike (#816) üzenetére


Tobaja
tag

Megrendeltem!!! :D
Próba - Cseresznye! :P

Motorola Defy - Sony Xperia SP - Sony Xperia Z5 Compact- Honor 8-Huawei P30

(#818) Tobaja


Tobaja
tag

Még a biztosítással vagyok dilemmában! Erre a készülékre vagy 2.400 Ft lenne - havonta! Szerintetek megéri ennyiért? Szinte egy másik előfizetésem lenne, amennyibe kerül! Kinek mi a meglátása?
Eddig SP volt, arra még kifizettem a havi 800 Ft-t, de erre egy kicsit sokallom! A lakásbiztosításomra nem sokkal többet fizetek, és az egy ingatlan, nagyobb értékkel!

Most nézegetek hozzá tokot ill, kijelző védőt! Kinek mi vált be?
Műanyag átlátszó tok v. műbőr mappa jellegű tok?

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy - Sony Xperia SP - Sony Xperia Z5 Compact- Honor 8-Huawei P30

(#819) gmatyi88 válasza Tobaja (#818) üzenetére


gmatyi88
tag

Felesleges. Soha többet nem kötök. G2 re 1800 havonta. Sok...

(#820) okine


okine
újonc

Hali!
Tegnap rendeltem meg a Sony z5 compact- ot fehér színben, akciósan a T- mobiltól.
Most olvasom a Sony fórumot, hogy pont a fehér szín szoftver hibás és nem működik az érintő képernyője tökéletesen. De frissítést kérve ez a probléma orvosolható.
Van valakinek erről tapasztalata?
Kicsit parázok, hogy talán hardverben is más a fehér készülék.
Nagyon megköszönném a mielőbbi válaszokat!!!

(#821) Tobaja


Tobaja
tag

Néztem néhány tokot:
Ez egy fekete műanyag, Olixar:
[link]

Ez pedig egy műbőrtok, Olixar:
[link]

Egy másik műbőrtok:
[link]

Illetve egy másik műanyagtok:
[link]

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy - Sony Xperia SP - Sony Xperia Z5 Compact- Honor 8-Huawei P30

(#822) Tobaja


Tobaja
tag

Esetleg még ilyen:
[link]

....és a kijelzővédő fóli/üveg:
[link]

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy - Sony Xperia SP - Sony Xperia Z5 Compact- Honor 8-Huawei P30

(#823) dedike válasza Tobaja (#817) üzenetére


dedike
addikt

Helyes! :)

Én nem kötöttem rá biztosítást, főleg, hogy 28 ezer volt az önrész, ha jól emlékszem. Olyan helyen nem járok, ahol ellophatnák, amúgy meg vigyázok rá, nem dobálom, tokban tartom, meg ilyenek.
Kap egy fóliát előre, egyet hátra, meg egy színtelen szilikon hátlapot. Annak elégnek kell lennie.
A mindent eltakaró tokokat utálom, nem adja vissza a telefon szépségét. A Note-ról is leveszem, ha nem "muszáj", hogy rajta legyen.

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#824) Tobaja válasza dedike (#823) üzenetére


Tobaja
tag

Minek kell hátra a fólia? Az műanyag nem?
Amit lehet kapni fóliákat általában két darabos. Abból az egyik a hátlapra jó, v. csak kétfajta előlapi? A hátlapit külön jelzik, külön kell rendelni?

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy - Sony Xperia SP - Sony Xperia Z5 Compact- Honor 8-Huawei P30

(#825) dedike válasza Tobaja (#824) üzenetére


dedike
addikt

Üveg az.... :D

Nem tudom, hogy vannak ezek a fóliák, nem én szoktam velük izzadni....

Ez mindkét oldalra van, de ugyanitt van csak egy db-os is.

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#826) balint82 válasza okine (#820) üzenetére


balint82
senior tag

Én is fehéret rendeltem tegnap,és most hallok az általad jelzett problémákról először.Remélem nincs alapjuk:)

Google Pixel 4a

(#827) viera válasza balint82 (#826) üzenetére


viera
őstag

Rendeltem én is a páromnak fehér színben. :K
Már az első megjelenésnél hallottam erről a problémáról.
De már rég ki lett javítva mert szoftveres volt a gond.
Annyira nem foglalkoztam ezzel,hogy el is felejtettem.
Csak most jutott eszembe,hogy említettétek.
Szóval ezen ne aggódjatok,szerintem csak néhány db-nál volt ilyen gond. :N

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#828) csszorsi válasza #04441088 (#808) üzenetére


csszorsi
csendes tag

Szia van benne füles bár én nem nyitottam ki ugy ahogy volt vissza is adtam nekik 10 naposan :D
Adják hozzá, illetve az 5000Ft tartozék kupon is jó dolog ám, a webshopban van pár jó termék amire beváltható, (+ha van még kapcsolat pontod az se rossz :) )

(#829) csszorsi válasza okine (#820) üzenetére


csszorsi
csendes tag

Szia 10 napig nyomtam ezerrel a fehéret, semmi hiba nem volt :) tökélestesen működött a kijelző, de gyorsan jöttek rá amúgy a frissítések is :)

(#830) csszorsi válasza Sordoran (#815) üzenetére


csszorsi
csendes tag

Szia ahogy fentebb írtam 10 napig használtam, nekem nagyon , sőt zavaróan melegedett 1-1 appnál (interaktív mesekönyv app gyereknek) és a tv tükrőzés közben is....ez a kettő volt a vészesebb, többit jól bírta, nem volt forró. Nem vagyok egy sipákolós panaszkodós de ez a kettőnél tényleg kézben tartani is rossz volt.

Értesítési ledet a z1c hez viszonyítva tudom mondani, hogy erősebb és igen jól látható :) nélam is fontos szempont én elégedett voltam vele :)

(#831) Sordoran válasza csszorsi (#830) üzenetére


Sordoran
addikt

Köszi neked is a választ! Végül is szerintem kihagyom ezt az akciót, igaz, hogy ez nagyon jó ár érte, és maga a telefon is jó, de jelenleg laptopra gyűjtök, tehát nem terveztem a telefon váltást. Ha pedig váltok, olyat akarok venni, aminél nem kell győzködnöm magam, hogy ez kell, itt viszont van 1-2 aggályom, szóval nem hamarkodom el. :U
Köszi még egyszer! :R

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#832) iTomi81


iTomi81
tag

Van a kategóriájában jobb telefon hasonló áron? Illetve mi lehet a hatalmas akciózás oka? Nem tudom mit csináljak. Megrendeltem, kedden lenne a szállítás, de vajon megéri 2 évet alá írni ez az ár miatt?

(#833) Tikakukac válasza iTomi81 (#832) üzenetére


Tikakukac
titán

Elviekben hozzám szerdán jön, ha nagyon fos, akkor 14 napon belül vissza és veszek i5s-t ahogy akartam. Aztán csácsumi, más telefon nincs ami befér a zsebembe :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#834) #04441088 válasza csszorsi (#828) üzenetére


#04441088
törölt tag

Köszi.
Jó lenne tudni biztosra, hogy milyen füles.

(#835) gmatyi88


gmatyi88
tag

Még én is vacilálok vegyem-e vagy sem. Dobni fognak még vajon ehhez hasonló leárazásokat???

(#836) Tobaja válasza iTomi81 (#832) üzenetére


Tobaja
tag

Ennél drágábban rendeltem a G8-t, (105.000) és azt visszamondtam.

Motorola Defy - Sony Xperia SP - Sony Xperia Z5 Compact- Honor 8-Huawei P30

(#837) Tobaja válasza gmatyi88 (#835) üzenetére


Tobaja
tag

Szerintem az idén ez volt az utolsó. Majd talán Húsvétra.

Motorola Defy - Sony Xperia SP - Sony Xperia Z5 Compact- Honor 8-Huawei P30

(#838) Tobaja válasza #04441088 (#834) üzenetére


Tobaja
tag

Átlagos. Ha Te többet akarsz akkor venned kell.

Motorola Defy - Sony Xperia SP - Sony Xperia Z5 Compact- Honor 8-Huawei P30

(#839) balint82


balint82
senior tag

Nem értem az aggodalmakat,ez egy prémium telefon (lehet,hogy jár hozzá ajándékba ingyen főzőlap is:)),erős vas/fényképező/stb.,ami évekig elmegy, és januárban erkezhet hozzá a 6os droid. Ennyiért most nagyon baráti áron van,ha meg valakinek nem tetszik 14napon belül vissza lehet a Tnek küldeni.
Én is beruháztam egyre,mert már érett a csere,aztán majd meglátom.
Szép estét mindenkinek!:)

Google Pixel 4a

(#840) Tikakukac válasza balint82 (#839) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem 1 tonna prémium cuccom volt, pontosan semmit nem jelent sajnos supportban és minőségben...pedig ebben dolgozom, értékesítek én is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#841) balint82 válasza Tikakukac (#840) üzenetére


balint82
senior tag

Ok,igazad van:),látod mim van most?Padfone2, nah az elvileg szintén prémium, jóformán semmi support nem volt rá az elmúlt 3 évben,és olyan típushibái voltak,hogy csak na...:(
Árában a Sony is prémium,remélem,hogy a telefon is minőségi lesz.

Google Pixel 4a

(#842) Tikakukac válasza balint82 (#841) üzenetére


Tikakukac
titán

Meglátjuk...

Az ára megint majdnem 200k, szóval ja, elég kövér akció volt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#843) zaskar


zaskar
senior tag

Én még pénteken berendeltem egyet, látva a jó árat. Mindezt úgy, hogy van egy tökéletesen működő telefonom (Honor 6). Ez magasra teszi a mércét, ugyanis egy éve használom, és nulla probléma van vele. Viszont méretben mindig is a kisebbeket kedveltem, ez a 4.6 inch számomra közelebb van az ideálishoz. Meglátjuk, ha nem jön be, akkor ott a 14 nap...

(#844) viera válasza balint82 (#839) üzenetére


viera
őstag

Én sem értem az aggodalmakat. :(
Jó az is igaz,hogy én pontosan tudom milyen telefon mert nekem a Z5 van.
De akkor is úgy vagyok vele,ha esetleg nem tetszik a páromnak akkor visszaküldöm.
Nagyon elégedett a Z3C-vel,ezért gondolkodtam is mi legyen... :F
De aztán megrendeltem részletre,pont azért ha visszaküldöm akkor nem 86000 ft-ra kell várnom hanem csak 4500-ra.Ha meg meg lesz tartva akkor bemegyek a T-be és kifizetem az egészet. :K

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#845) #04441088


#04441088
törölt tag

Ha valakit érdekel egy fekete Z5 Compact jó áron írjon rám.
Még át se vettem...elegem van ebből a Telekom nevű rühes bandából.
Pénteken már délután amint megjelent az akció megrendeltem. Utána felhívtam őket, mondták hogy szombaton vagy hétfőn reggel keresnek visszaigazolás miatt. Hát azóta se történt meg a dolog. 1 óra múlva meg már dolgozom, telefon nem lehet nálam, szóval nehezen fog összejönni. Majd ha szabadnapos leszek felhívom őket, elrendezem a dolgokat, átveszem és viheti aki akarja. Azért rendeltem pénteken, mert biztos voltam abban, hogy hétfőn munka előtt még át tudom venni, esetleg kedden, de így nem fog megvalósulni..

(#846) viera válasza #04441088 (#845) üzenetére


viera
őstag

Engem kb.1 órája hívtak. :K
Rendben volt minden,szerdán hozza a futár a telefont. :C
Ha van egy kis időd hívd fel őket aztán egyeztettek.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#847) borkerag válasza #04441088 (#845) üzenetére


borkerag
csendes tag

Szerbusz ! Nekem kellene a telefon,kp.ki tudom fizetni.

[ Szerkesztve ]

borkerag

(#848) Tikakukac válasza #04441088 (#845) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez van, rossz időpont, karácsonykor minden el van cseszve. Időgarantált postacsomim nekem is csúszott hétfőre péntek helyett, hát ez ilyen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#849) csszorsi válasza Tikakukac (#842) üzenetére


csszorsi
csendes tag

hát konkrétan még fel is árazták én move m re havi 8500 körül fizettem rá, most meg 10.190ft havit kérenk összeeen 203 ezerre felvitték :O durva

(#850) viera válasza csszorsi (#849) üzenetére


viera
őstag

Nem tudom mit néztél,de 183800 ft a legmagasabb ár előfizetéssel. :F
Move M csomagban pedig 19x8690 = 173800 ft.
Ja,bocs most nézem te a sima Z5 árát nézted. :DD

Soha ne mondd,hogy soha!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.