Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:34:36

LOGOUT.hu

-= SONY XPERIA Z5 COMPACT =-

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Armahun


Armahun
addikt

Számomra 2 újítás van menne ami tetszik.
Az egyik az ujjlenyomat olvasó és hogy így nem áll ki a gomb mint a régi kerek.
A másik az alulra tett nyitott usb.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#152) <Adamsky> válasza Viktor77 (#146) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ja, lehet. Ez esetben én kérek elnézést! :)
Egyébként a design sajnos rájátszik. Az első képek alapján komoly összegbe mertem volna fogadni, hogy sokkal vastagabb, mint a Z3C.

(#153) forgonati


forgonati
őstag

A 720p kijelzőt még lenyelném, szerintem ekkora méretben tökéletes.

Viszont nekem a Z3C sokkal jobban tetszett. Ez a telefon vastagabb, az oldalai hihetetlen bután festenek. A kamerája gyenge szerintem, szégyen hogy ennyi pénzért kimaradt a képstabi, meg a kéttónusú vaku.

200 pénzért harmatos. Oké hogy bika hardver, de akkor is. Ezt a Snap 810-et különben sem értem, 720p kijelző mellé, Antutuban gurít 62 ezret, de kihasználja ezt valaki egy ekkora méretű és felbontású kijelzőn?

Keelah Se'lai!

(#154) petymeg


petymeg
addikt

Azért ilyen drága, mert ennyit is kifizetnek érte. Amúgy a fele lenne kb. a korrekt ár.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#155) zoo8800 válasza MichaelSD (#113) üzenetére


zoo8800
veterán

Az S6 mini elfelejtett megjelenni :DDD

rip and tear, until it is done

(#156) eventus válasza forgonati (#153) üzenetére


eventus
veterán

Téves hsz.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#157) BaLee válasza Lirion (#150) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Na ez jó hír. Akkor már csak be kell kúsznia 100 alá. :)
Kíváncsi leszek ennél is lesznek-e típushibák.

(#158) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Z4 Compact vagy Z3+ Compact van e itthon? Az fullHD és 3 GB RAM....

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#159) Lirion válasza Vikthor (#158) üzenetére


Lirion
addikt

Z4 compact vagy z3+ compact sehol sincs, csak pletyka szinten és nem is lesz, mivel már itt a z5 compact.

(#151) Arni
Mi a baj az alulra tett, nyitott usb-vel?

(#160) Vikthor
Ennek valószínűleg sokan örülnének, de kell valami, amivel mégis inkább a nagyobb (és drágább) modell felé terelik a népet. Egy compact mégse lehet egyenértékű teljesen a nagytesóval... :U

[ Szerkesztve ]

(#160) Vikthor válasza Lirion (#159) üzenetére


Vikthor
nagyúr

pedig erre vártam...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#161) joey04


joey04
titán

Nem rossz ajánlat de kevés ahhoz, hogy kihúzza a sonyt a szarból.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#162) <Adamsky> válasza Lirion (#159) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Egy compact mégse lehet egyenértékű teljesen a nagytesóval..."
+1

Egészen biztos vagyok benne, hogy, amit a fanyalgók hiányolnak, az csupán azért hiányzik a Compact-ból, hogy ne kannibalizálja a nagytesót. És kb. ezért sem lehet nagyon olcsó szvsz. Túl jó vétel lenne azokhoz képest.

(#163) #09908736 válasza mumk1 (#115) üzenetére


#09908736
törölt tag

Svájc, Credit Suisse előfizetés, és minden telefon drágább, mintha bemegyek a MediaMarktba és megveszem ott.

(#164) Sn00k válasza lexter00 (#149) üzenetére


Sn00k
veterán

Az volt a baj , hogy 40 ezer. Tul sokat nem kell varni egy 40 ezres droidtol:)

3njoy the Lif3

(#165) urby01


urby01
csendes tag

Kérdés:

1. Írják hogy quick chagre-ra van lehetőség. De a töltővel amit mellékelnek hozzá ez adott is, vag venni kell hozzá másik töltőfejet?

Valahol olvastam hogy ugyan van ez a funkció, de az alap töltővel baromi lassan tölt, hogy az akkut védje.

2. A sima z5 burkolatárol lehet vmit tudni? kerete fém vagy műanyag? Hátlapja műanyag vagy üveg?

Miért kannibalizálná a kompakt a sima szériát? Nem az lenne a lényeg h végre van egy gáyrtó aki fullos blesőt ad és csak azon kell döntened hogy melyik kényelmesebb számodra?

Ez olyan mintha az s-es zakon nem lenne zseb csak az xl-esen ..

Miért is??

Ráadásul rohadt drága, tehát onantól a Sonynak tök mindegy hogy melyiket veszed.. Akinek nagy a keze vagy úgy értzi hogy szüksége van nagy méretű kijelzőre vigye a nagyot aki pedig inkább egy könnyen zsebre vágható készülékre vágyik viszi a kisebbet... Ehhez képest most viheted a nagyot vagy továbbra is köthetsz kompromisszumot...

Simán megvenném a komapktot ha kijött volna full hd kijelzővel és 3gb rammal,

De így egy htc m7 után erősen elgondolkodtató a dolog.. a többi telo meg már túl nagy számomra mint pl LG G4 ...

Kb egyetlen gyártó sincs aki csinálna 3-4 mretben csúcskategóriás és 3-4 méretben középkategóriás telefonokat...

És akkor ha ez megvalósulna még mindig lehetne szegmentálni hogy üveg vagy fém borítás, kameramodulok, milyen szoftver, kerekded vagy szögletes kialakítás, kijelzőn vannak a menü gombok vagy a kijelző alatt stb...

HTC ONE SILVER

(#166) <Adamsky> válasza urby01 (#165) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Miért kannibalizálná a kompakt a sima szériát?"

Az én ismeretségi körömben nagyon sokan, nagyon szívesen visszamennének 5" alá. Ezzel párhuzamosan viszont komoly elvárásokat támasztanak a készülékükkel szemben. Értsd: lehetőleg kompromisszum mentes, prémium / minőségi készüléket keresnek. Ehhez képest, mit találnak a piacon? Jóformán csak 5"+ -os telefonokat. Szóval összeszorított foggal, de csak megveszik az új / trendi készüléket. No, nem egy ilyen embertől kérdeztem, hogy "de, most őszintén: Bejött ez a (képernyő) méret?". A válasz nagyon sokszor az, hogy, "hááát, nem rossz, mert tök jó, mikor jútyúbizik, ill. a facse is jobban mutat, meg minden, de szívesen venne megint 5" alatti készüléket".

No, kérdem én: Szerinted (szerintetek) mennyire esne vissza a nagy méretű telefonok kereslete, ha a gyártók tényleg megcsinálnák a nagyobb modellek kicsinyített mását? Szerintem érezhetően. Ezt viszont ők sem akarják. A nagy telefonba sokkal könnyebb mindent beletenni, játszi könnyedséggel lehet a végtelenségbe lapítani, és mivel mindent tud (még azt is, amire aztán rohadtul nincs szükség, pl.: 4K kijelző) ezért szemérmetlenül drágán adni.

(#167) urby01 válasza <Adamsky> (#166) üzenetére


urby01
csendes tag

A kicsiket is szemérmetlenül drágán adják...

2 éve is lehetett már full hd kijelzőt kapni (one m7) ekkora kijelző méretben..és a 3gb ram sem foglal több helyet valszeg mint a 2 gb...

A ház anyaghasználata szintén döntés kérdése...
s a kisebb készüléket is majd annyiért adják mint a nagyot.. De felőlem pl kerülhetne egy árba a kettő sőt lehetne a kompakt a drágább ha tényleg felső kategoriás lenne kivül - belül ...

És a gyártónak meg sztem kurvára mindegy hogy a 4.7-es az 5.2-es vagy a 5.7 -es telojából ad e többet ha ugyanannyit kaszál mind a 3-on.. persze így többet keres a comapcton ami majdnem ugyanannyi mint a sima csak épp gyengébb ...

HTC ONE SILVER

(#168) petymeg válasza BaLee (#157) üzenetére


petymeg
addikt

Én a Z1c-t megjelenésekor egyből megvettem tavaly februárban, természetesen meg is van a flash bleeding, amivel azóta is együtt tudok élni. De többet az életben nem veszek meg újdonságot, csak kiforrott modellt. (kocsit se, mert azzal is sikerült szívni) Z5-öt majd úgy egy fél év múlva kb. Akkorra talán az ára is normalizálódik.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#169) BaLee válasza Vikthor (#158) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Értem én hogy fullHD csak mi értelme ekkora méretben? :F

Legalább annyi mint a 4K felbontás az 5.5" Z5 prémiumban...

Szent meggyőződésem hogy normál használat mellett nem mondanád meg te sem 2 egymás mellé tett Z5 Compactról tefonról hogy melyik HD és melyik a FullHD panellel szerelt változat.

Annyi előnye biztos lenne, hogy gyorsabban merülne a teló. :B

(#170) #09908736 válasza petymeg (#168) üzenetére


#09908736
törölt tag

Azért, ha belegondolsz, tavaly jelent meg a Z1C (én is frissen megvettem), és most már a Z5C-nél tartunk. :) Feleségemnek volt Z3C-je, első találkozásánál a vízzel meghalt, és már nem is tudtak fehéret adni helyette, a fekete meg pasis volt, úgyhogy lecseréltük egy S6-ra. :) Mondjuk nagyon bejött neki, azóta folyamatosan mondja, hogy a legjobb telefonja ever.

(#171) <Adamsky> válasza urby01 (#167) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Most vagy én nem fogalmazok érthetően, vagy Te nem érted, amit írok :)

"De felőlem pl kerülhetne egy árba a kettő sőt lehetne a kompakt a drágább ... "
Ebben viszont egyetértünk. Egy tuti készülékért én is hajlandó lennék akár többet is fizetni.

" ... a gyártónak meg sztem kurvára mindegy hogy a 4.7-es az 5.2-es vagy a 5.7 -es telojából ad e többet ha ugyanannyit kaszál ... "
Ezt csak sejtem, de szerintem egy benga nagy telefonon nagyobb haszon van mint egy ilyen kompakton (mármint egy olyanon, ami mindenben olyan, mit az előbb említett nagytesó).

Hűha, itt valami gond lesz! A Z5-ben nem ugyanaz a kamera modul van, mint a Z5C-ben? Mert akkor itt valami nagyon nem OK. Ezek szerint:
- vagy butítva van a Z5C-ben a kamera (szoftveresen)
- vagy a DxOMark egy preparált készüléket kapott
- vagy a PH! kapott valami sz@rt
- vagy nem tudom ... :D

(#172) Lirion válasza <Adamsky> (#171) üzenetére


Lirion
addikt

A DxOMark a z2-t is kihozta az akkori legjobb kamerának, de az összevetésekben a konkurensek alatt teljesített. Erre én nem adnék semmit.. :)

A z5c éjszakai képei tényleg botrányosak a tesztben, biztos vagyok benne, hogy ennél többre képes, mert ilyet a z1c is vidáman produkál. Ha mégse, az szomorú, bár megszoktuk már, hogy a Sony képtelen a saját moduljaihoz igazán jó szoftot írni.

(#173) Lirion válasza urby01 (#167) üzenetére


Lirion
addikt

persze így többet keres a comapcton ami majdnem ugyanannyi mint a sima csak épp gyengébb ...

A gyengébb az relatív, éppenséggel hd felbontáson erősebb a compact, a ram csak a multitaskra van hatással, de 6-700 mega szabad hely marad kb. mindig a 2 gigából, így egy-egy app futtatása során nem érzékelhetsz teljesítménybeli problémákat (még a real racing 3 sem igényel ennyi ramot, pláne hd felbontáson nem).

Az külön vicces, hogy rengeteg alkalommal felemlegeti valaki, hogy minek full hd is 5"-ra vagy akár 5.5"-ra, itt meg azon nyavajog egy csomó ember, hogy ez miért nem full hd. Ha az lenne, akkor is panaszkodnának, csak akkor arra, hogy minek akkora felbontás...

ha ugyanannyit kaszál mind a 3-on

Ez az, amit sose fogunk tudni, max anyagárat. Valószínűleg azonban nem véletlen, hogy minden cégnél a nagyobb telefonok az "okosabbak" és drágábbak, az almánál is a nagyobb lett az okosabb (és drágább is:) ).

(#174) stevve válasza Lirion (#172) üzenetére


stevve
nagyúr

Azért a Z2-nek is jó volt a kamerája és amikor az S6/Edge jött ki náluk a legjobbra, az is teljesen elfogadható és hihető volt. Szreintem a DxOMark egészen korrekt listát állított össze. Az más kérdés, hogy van-e különbség a C és a sima Z5 között. Szoftveresen is lehet akár.

Egyébként érdemes elolvasni is, amit írnak, mert leginkább a videózásban húzott el, fotóknál S6 szinten mozog szerintük.

[ Szerkesztve ]

(#175) viera


viera
őstag

Tavaly novemberben vettem a páromnak a Z3C-t,mert mindenképpen kisebb telefont szeretett volna. :K
Azóta is hibátlanul működik nála nagy megelégedéssel.Pedig még a Balatonban is járt. :C
Neki egy iPhone 5C-t váltott amivel 2 hétig bírta.Azóta is mondja,hogy soha többet iPhone. :N
Tetszik neki is a Z5C,de majd jövő ilyenkor jöhet. :C

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#176) G-Guts


G-Guts
aktív tag

A Sony ideje már lejárt, semmi újat nem tudnak mostanában húzni. 2012 óta csak stagnálnak.Clear image zoom? Bitch please... Jó dolog, de 2012-ben már a saját fényképezőgépeikhez bemutatták. Vagy újra fel akarják találni a spanyol viaszt? Nevetséges ahogy vergődnek, ráadásul a készülékei is csúnyák, elég megnézni a tesztben az LG G4 mellett, bazárian hat.

(#177) viera


viera
őstag

Nem mintha nem tetszene a G4,majdnem vettem is. :K
De szerintem a (sima)Z5 sokkal szebb teló. :C
Amúgy szerintem már egyik gyártó sem tud nagyon újat mutatni. :N
Nagyon hasonlóak a prémium kategóriás telók. :K

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#178) Lirion válasza stevve (#174) üzenetére


Lirion
addikt

Jó volt, még most is jó, de a konkurensek jobbak, legalábbis a nagyobb mobilos oldalak összehasonlító tesztjei szerint és saját véleményem is az, hogy az s5-s6, g3-g4 jobb képeket lő, mint a z2-z3-z4/3+.
Kíváncsi vagyok, hogy a z5 milyen produkciót fog nyújtani a konkurensek mellé téve.

[ Szerkesztve ]

(#179) TTommi válasza Lirion (#178) üzenetére


TTommi
aktív tag

Nappali képek esetén nem nagy a differencia ( vagy nincs is, csak belemagyarázzák, mert hát a Sony merte pár évvel ezelőtt azt mondani, hogy az ő telefonjaiban vannak a legjobb mobil kamerák és kiderült, hogy hát nem biztos és ez nagyon ciki, hát cikizzük). Az éjszakainál meg simán jól működne a Sony is, ha végre beletennék a záridő állítási lehetőséget is. Ja, ennek megy csak akkor van értelme, ha volna OIS is. Nem értem, nincs egy árva emberük, aki lecsekkolja a konkurencia tudását, vagy mi van már? De legalább már nem mondják, hogy az ő kamerájuk a legjobb. A vas lehet, de sz SW még mindig nem az igazi.
Mondjuk én éjszaka inkább alszom és nem fotózom, ezért nem igen készítek éjszakai fotókat, a nappali fotók meg elég jók. Elmosódás (különösen a zöldeknél), széleken zaj, vonalélesség problémák minden készüléknél vannak. Ha meg nincsenek, akkor sikerült a 10-ből egyet pont úgy lőni, hogy közben nem mozdult be senki és semmi. SZVSZ a mobil kamera nem egyenlő a profi fényképezőgéppel. Egyenlőre, de ki tudja hova fejlődünk:)

SXZ2 és SXZ5c

(#180) Quasi_modo válasza Viktor0610 (#147) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Hogy tetszik e ez az oldalsó keret vagy nem, azt majd csak akkor tudom eldönteni ha volt ilyen kütyü a kezemben.

valami

(#181) zsirfecske


zsirfecske
addikt

ugyan mi az istenért kell 720p mellé 810-es snapi? 808 is röhögve elég lett volna, jobb akksiidővel.

(#182) csszorsi


csszorsi
csendes tag

Bekerült a szolgáltatókhoz is pl Tnél
ITT

:) előrendelhető

Z3C ára kiváncsian várom,hogy lejjebb megy e, most egyenelőre tartja még magát
Én csak Tnél nézelődőm, december elején tudok új készüléket igényelni meglévő előfizuhoz
Nem olyan vészes az ár szerintem itt már kedvezőbb, anno a Z1C is kb igy indult 3 hónappal a megjelenés után 150 körül hoztuk el

[ Szerkesztve ]

(#183) ViSAS válasza NoMagix (#11) üzenetére


ViSAS
senior tag

Az én részemről pozitív ha a képernyőre kerülnek, szerintem sokkal célszerűbb és letisztultabbá teszi a telefon megjelenését. Másrészt: kevesebb alkatrész -> több hely másra a készülékházban -> eggyel kevesebb lehetséges pont a meghibásodásra. Másrészt ahol zavarnának (játékok, film) ott amúgy is el lehet őket tüntetni és könnyedén előcsalogatni ismét.

(#184) Quasi_modo válasza ViSAS (#183) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

ott amúgy is el lehet őket tüntetni
Sőt automatikusan eltűnnek.

valami

(#185) gyerecske


gyerecske
senior tag

Én csak azt nem értem, hogy miért nem csinálják meg egy az egyben a nagy Z kicsinyített mását, a vevő pedig eldöntené melyik méret a neki megfelelő, mindenkinek jobb lenne.A Sony-nak is a profit a lényeg, sokkal sikeresebb is lehetne a compact és az ára miatt sem fanyalognának annyira.A fórumokból kiindulva(Z1C,Z3C) elég nagy az igény rá.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#186) Örni válasza gyerecske (#185) üzenetére


Örni
senior tag

Nem tudom, a japán cégekre mostanában jellemző ez az illogikátlan viselkedés, direkt maguk alatt vágják a fát, legyen az bármilyen iparág. Túl öregek már ott a vezetők?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#187) Lirion válasza csszorsi (#182) üzenetére


Lirion
addikt

Amúgy ezt nem értem, hogy miért csak fejhallgatóval lehet elhozni egy csomó telefont. Kell a görcsnek a fejhallgató, inkább adják egy ötössel olcsóbban a telefont. :((

(#188) Blyan válasza Örni (#186) üzenetére


Blyan
félisten

Túl öregek már ott a vezetők?

Az egész országa lakossága öregedőben van, nő az átlagéletkor.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#189) roka.32 válasza Örni (#186) üzenetére


roka.32
csendes tag

Mclaren-Honda, Dragon ball Super.... az idei év tiszta csalódás a japánoktól :D

(#190) gyerecske válasza roka.32 (#189) üzenetére


gyerecske
senior tag

:C

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#191) akosxyz válasza gyerecske (#185) üzenetére


akosxyz
senior tag

Igazad van. Nekem is nagyon tetszenek. És nem értem, miért kell gyengébb gépet kapni, azért, mert nem akarok nagy telefont magamnak. :F

(#192) Örni válasza roka.32 (#189) üzenetére


Örni
senior tag

Toyota hidrogéncellás autójának a külseje....

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#193) Jimmy66


Jimmy66
senior tag

Sharp AQUOS Compact

Elfogadnám alternatívának az Xperia Z5 Compact helyett, de sajnos csak Japánban jelenik meg...

[ Nincs Szerkesztve ]

(#194) helixP válasza Armahun (#151) üzenetére


helixP
nagyúr

Már csak a jack-et kellene alulra tennie a gyártóknak. Tudom, ezzel most vallásháborút indítok. :)

(#195) BaLee válasza helixP (#194) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Totál értelmetlen lenne. Ha zsebre vágod, ha bármilyen tokba, futótokba beleteszed az mind úgy van kialakítva, hogy felül jön ki a jack. Ráadásul ha meg kell böködni valamiért akkor fejtetőn elég hülyén nézne ki a dolog.

Bár mondjuk ez egy olyan dolog ami sosem fog megtörténni. :)

(#196) BaLee válasza Jimmy66 (#193) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Szerintem baromi ronda, hogy alul olyan vastag a keret, felül meg szinte semmi. Nem is arányos, ráadásul ujjal is nehezebben éred el a tetejét így értelme sem sok.

Bár ettől még lehet jó telefon de én nem vennék olyan telót aminek a designja nem tetszik.

(#197) Jimmy66 válasza BaLee (#196) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Van igazság abban amit írtál. Tényleg, egy kicsit aránytalan...

Nem is nagyon figyeltem az alsó és felső rész közötti különbséget. Lekötött a "beltartalom". :U

[ Szerkesztve ]

(#198) <Adamsky> válasza Jimmy66 (#197) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

.. én viszont gondolkozás nélkül vennék ilyet. A specifikáció szinte tökéletes. Ilyen telefonok ide Magyarországra (Európába) is nagyon kellenének ...

(#199) Jimmy66 válasza <Adamsky> (#198) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Sajnos csak ábrándozhatunk róla.

(#200) petymeg válasza #09908736 (#170) üzenetére


petymeg
addikt

Engem ugyan nem hat meg, hogy már nem csúcs az egykori csúcstelefonom, még évekig ellennék a Z1C-vel is, mert:
- nagyon tetszik, szerintem baromi jól néz ki.
- a teljesítménye még így bő másfél évesen is mindenre elég.
Viszont az enyém már elég ütött-kopott és az akksi is már kezdi a végét járni.
Jövő tavasszal kénytelen leszek lecserélni.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.