Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:34:36

LOGOUT.hu

-= SONY XPERIA Z5 COMPACT =-

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) viera válasza kali (#889) üzenetére


viera
őstag

Bocs,félreértettem.
Ez így igaz,tényleg nagyon jó a 6s anyaghasználata.
Volt már a kezemben,érezhetően jobb mint a sima 6.De ennek ellenére sem fogott meg,majd talán a 7-est bevállalom.Mondjuk ideje volt változtatni mert a sima 6-os fém háza elég silány lett.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#902) Tikakukac válasza viera (#900) üzenetére


Tikakukac
titán

Szubjektív dolog, a bújós tokkal az a baj, hogy a telók jellemzően nem zsebben törnek szét és esnek le. Hanem mikor kézben vannak. Amikor kézben vannak akkor meg nincsenek bújós tokban hiszen már kivetted. Na ezért hagytam fel vele, kétszer ejtettem a nokiámat régen én is pont amikor kivettem vagy pont utána, így marad a tok. Lehetőleg atom világos, hogy megtaláljam a szobában is mindig.

Egyébként megjött a cucc, 007-es változat ez is. Alap füles van benne, semmi extra. A teló meg okésnak tűnik, nem annyira hulladék műanyag, gombok rendben vannak, melegedni sem nagyon akar még frissítések alatt, méretre meg a kezemhez pont jó, ennél nagyobb már nem jó.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#903) arcsi84 válasza Tikakukac (#899) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Nem akartam igazolni magamnak semmit, de azt kijelenteni, hogy egy drága telefon, ha nem fém borítást kap, akkor már gagyi, ezt kicsit erősnek érzem.

Az iphone példáját azért hoztam fel, mert prémium anyagokkal dolgozik, szuper desing-olt, de iszonyatosan sérülékeny. Ergo a fém borítás nem garantálja a sérülésállóságot.

De mind1. Én már alig várom, hogy a Jézuska betegye a fa alá az 50%-os kedvezménnyel beszerzett kis mobilomat. Biztos vagyok benne, hogy nekem tökéletesen meg fog felelni.

Apropó van valami különleges a 007 változatban?
Vettem hozzá üveg kijelző fóliát, annak a feltételére van valakinek tippje, jó tanácsa?

[ Szerkesztve ]

(#904) viera válasza Tikakukac (#902) üzenetére


viera
őstag

Nekem is megjött 007-es dobozban,most állítgatom be.
Szerintem is nagyon egyben van,semmi hiba nincs rajta.Na ez tényleg minőségi műanyag. Nekem sem melegszik,még frissítésnél se nagyon.Mondjuk én úgy kezdtem,hogy kapásból lecseréltem Flashtool-lal a T-s Romot gyári függetlenre.Nekem a sima Z5 jobban tetszik,azért is vettem magamnak azt.Mondjuk határeset,ennél nagyobb már nem kellene.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#905) viera válasza arcsi84 (#903) üzenetére


viera
őstag

Nincs semmi különleges a 007-es változatban,csak reklám.Én mindig úgy tettem fel az üvegfóliát,hogy jól megtisztítottam aztán enyhén lefújtam sűrített levegővel.Utána gyorsan rátettem,hogy ne szálljon rá semmi.De előtte rápróbáltam, hogy hogyan illeszkedik.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#906) Tikakukac válasza arcsi84 (#903) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem akartam igazolni magamnak semmit, de azt kijelenteni, hogy egy drága telefon, ha nem fém borítást kap, akkor már gagyi, ezt kicsit erősnek érzem.

Még kész szerencse, hogy nem ezt írtam én sem. Csak azt, hogy idegesít ha azt a rohadt műanyagot sem tudják rendes minőségben legyártani. Nagy diffi.

Az iphone példáját azért hoztam fel, mert prémium anyagokkal dolgozik, szuper desing-olt, de iszonyatosan sérülékeny.

Én meg erre írtam nem prémium anyagos telót ami ugyanezt csinálja.

Fóliát párás helyen rakd fel és akkor nem lesz szösz, legalábbis kevesebb.

007-ben nem tudom mi a fura szerintem semmi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#907) viera válasza Tikakukac (#902) üzenetére


viera
őstag

Még annyi,hogy korábban rosszul írtam,mert akinek eladtam a Z1-et őnála ütődött be a fém keret a kőtöl.Én nem ejtettem le a telót,nagyon vigyázok rá.Mindig is bőr tokban fogom tartani, így a legszebb.Nem tehetek róla, ezek a fix tokok nagyon idegesítenek.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#908) d@minator


d@minator
addikt

Az aprón már 94-ért is van Telekomos. :D

Szerintem nagyon igényes műanyagból van a telefon és igényesen néz ki. Élőben szebb, mint a képeken. Hogy szép azt nem mondanám de nem is csúnya.

(#873) Tobaja: Hát akkor ez ilyen. :) Most már értem egy iPhone miért kerül annyiba...

(#909) Tobaja válasza d@minator (#908) üzenetére


Tobaja
tag

Lehet ezt állítani, v. kikapcsolni? Nem jöttem rá, még!
Most hogy egy kicsit sötétebb az automata fényerő még nem lesz számomra gyengébb teló. Eredeti árban én sem vettem volna meg, sem ezt, sem az iPhont. Lehet, hogy az iPhon kezesebb, jobban kalibrált, de nekem az android jobban bejön. És most akcióban szerintem elég jó vétel volt, ezt mindenki elismerheti.

Motorola Defy - Sony Xperia SP - Sony Xperia Z5 Compact- Honor 8-Huawei P30

(#910) Tikakukac


Tikakukac
titán

Na felment a 2 üveg, eddig jó.

Melegszik-e: igen. Tokban annyira nem lesz vészes, de almás cucc ennyire nálam soha nem tudott főni, na mindegy.

Kamera: automatán az értékelésem egy ötös skálán -10. Ez tényleg vicc :DDD Mintha feldobnék egy rendes kamerára egy ilyen olajfesték layert. Ultra gáz, mindezt listaáron majd' 200k-ért. Atyaég :DDD De tényleg nem tudom mikor láttam ilyen képet telóból kijönni, nagyon régen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#911) d@minator válasza Tobaja (#909) üzenetére


d@minator
addikt

A Beállítások/Megjelenítés/Alkalmazkodó fényerő menüpontban kikapcsolhatod.

Amúgy a kamera sem brillíroz. A 2011-es iPhone színhűbb és legtöbb esetben jobb képeket készít. Nagyobb fényben (gyenge nap) pedig homály fedi a képeket. Manuál módban lehet variálni és normálisabb képeket lőni vele. A vaku is gyengébb. Nem gondoltam, hogy egy 2011-es telefon lepipálja.

[ Szerkesztve ]

(#912) zaskar válasza Tikakukac (#910) üzenetére


zaskar
senior tag

Na ezt a részét még nem próbáltam. Akkor hogy érdemes fényképezni vele, milyen beállítással?
Mai - pozitív - tapasztalatok:
Felraktam rá néhány flac albumot, kocsiban AUX-on keresztül szoktam hallgatni zenét. A hangminőség egyértelműen jobb, mint a Honor 6 esetén, arról nem is beszélve, hogy a kimeneti jelerősség is magasabb, ami a 3.5-es jacken kijön.
A másik az üzemidővel kapcsolatos. 100%-al kezdtem a napot. Nem volt túl intenzív használat, de végig wifin vagy 4G-n voltam, két email fiók push-ban, kevés beszélgetés és böngészés. Most majdnem este 8 óra, és 68 %-on van. Ez nagyjából megfelel a Honor 6 üzemidejének, ami nálam szokott lenni.
Ennek ellenére még ingadozó állásponton vagyok, lehet megtartom mindkettőt...tetszik a kompaktsága, de a Honor 6 is tökéletes, méretben számomra az a felső határ.

[ Szerkesztve ]

(#913) Tikakukac válasza zaskar (#912) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem tudom hogyan érdemes, én eddig elindítottam a kamerát, fókuszt nyomtam és lőttem egy képet.
Itt azért ha megbocsát nekem a Sony nem kezdek el mókázni a beállításokkal, arra van egy LX100-am köszönöm. Azért egy szifon 5-öt tudjon már legalább ez a valami könyörgöm :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#914) zaskar válasza Tikakukac (#913) üzenetére


zaskar
senior tag

Nekem is van itthon több fényképezőgép is, de azért elvárnám tőle, hogy olyan képeket lőjön automatán, mint anno az iphone 5-öm, vagy akár a Honor 6. De ezek szerint az elvárásaim túlzóak... :(
Tény, hogy ha 190-et adnék egy telefonért, nem lenne a jelöltek között. Ennyiért viszont talán rendben van. A vízállóságnak viszont örülök, mert pl. biciklizni vagy futni sose mertem magammal vinni a telefonjaimat, mert mi van ha elkap az eső...

[ Szerkesztve ]

(#915) Tikakukac válasza zaskar (#914) üzenetére


Tikakukac
titán

Most épp van nálam IPS-es noti teszten FHD-val feldobtam 1-2 képet.

Szoftveres a gond, de az nagyon. Olyannyira maszatol a szoftver, hogy az hihetetlen. Nem tudom miért...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#916) zaskar válasza Tikakukac (#915) üzenetére


zaskar
senior tag

Akkor a tesztben szereplő, kamerával kapcsolatos állításokat erősen fenntartásokkal kell kezelni?
Pl. kiváló automatikus üzemmód, a képek nappal meglehetősen jól sikerültek, és hasonlók...
Ezek után még a videóra leszek kíváncsi, bár azt nem használom túl sokat.

(#917) Tikakukac válasza zaskar (#916) üzenetére


Tikakukac
titán

Biztosan kiváló az automata mód, mondjuk ragyogó időben vagy ha hozok 3 softboxot.

De beltérben 1 nagy csillárral a konyhát lefényképeztem és konkrétan olyan, mint egy olajfestmény. Nem vicc, mikor visszanéztem kerestem, hogy hol kell az automata stílust kikapcsolni. Aztán kiderült ez ilyen ;]

Erre a megoldás egy rendes ROM lenne amiben kigyilkolják ezt a maszatolást. Majd maszatolok én a gépen ha akarok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#918) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Linkelnétek pár fényképet?

szerk.: Esetleg ugyan azt automata és kézi módban is.

[ Szerkesztve ]

valami

(#919) anderledani


anderledani
őstag

Sziasztok!
Megvan a készülék, akkor tartom meg sajátnak, ha a Samsungomra a S. nem adja meg a csereutalványt. Ha igen, akkor eladom.
Na a kérdés hogy szerintetek kibontsam, kipróbáljam vagy így teljesen zárt dobozzal ér többet?

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#920) csszorsi


csszorsi
csendes tag

Hahhóó, nekem is ideért a fél áras telóka (fehér) a T-től.... :C :C
Ugye nekem volt 10 napig egy másik fehérem szintén T-től :) (de elálltam tőle a féláras akció miatt)
2 Különbséget vettem észre, az előzőben nem vagy jóval kevésbé "lötyögött" a fényképező gombja...fura ezt egyből éreztem, hogy ez lazább...lötyögősebb...másik...talán jóval kevésbé melegszik, az előző zavaróan, tényleg nagyon forrósodott...ez nem :)
Viszont van egy hiba(?) amit mindekttőnél tapasztaltam és baromira idegesítő....tárcsázáskor elsötétül a képernyő és sehogy nem tudom visszahozni se az inteligens hívás kezelővel se normálba nem működik a kijelzőm :( magyarán hívás közben hót fekete és nincs billentyűzetem, letenni sem tudom, se kihangosítani semmit :(
Ötlet??? Mindkettőnél fennállt, feltételezem szoftveres hiba és talán javítják majd, nyugtassatok meg.
Tapasztalta más is???

(#921) balint82 válasza csszorsi (#920) üzenetére


balint82
senior tag

Tapasztaltam én is és rendkívül zavaró,de ha jól emlékszem akkor csak bejövő hívásnál van ez a probléma.

Google Pixel 4a

(#922) Tobaja


Tobaja
tag

Minden Fórumozónak:
Nagyon Boldog Békés Karácsonyi Ünnepeket Kívánok!

Motorola Defy - Sony Xperia SP - Sony Xperia Z5 Compact- Honor 8-Huawei P30

(#923) viera válasza csszorsi (#920) üzenetére


viera
őstag

Nálam nincs ilyen probléma. Mondjuk én kapásból kicseréltem a T-s Romot gyári függetlenre.Nem szeretem ha tele van rakva mindenféle felesleges T-s cuccal.

Boldog Karácsonyt mindenkinek!!!

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#924) zaskar válasza viera (#923) üzenetére


zaskar
senior tag

Én is ezt tenném, de nem értek hozzá, sosem buheráltam a Honort, az nem szolgáltatós volt, de nem is volt rá szükség, anélkül is jól működött. Előtte meg iOS készülékeim voltak, azokat sem kellett.
Biztató az akkuidő, első teljes feltöltés, és simán kibírta a 2 napot.

Én is Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek!

(#925) viera válasza zaskar (#924) üzenetére


viera
őstag

Pedig elég egyszerű.
Az elején én is tartottam tőle,még a Z3-nál nehezebb volt kicsit de a Z5 + Z5C-nél megvolt 10 perc alatt.Ez nem buherálás,ez teljesen legális.A Sony telókhoz való a Flashtool.A Z3,Z3C topic összefoglalóban találsz teljes leírást,én is az alapján csináltam.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#926) Tobaja válasza viera (#925) üzenetére


Tobaja
tag

Ezek szerint te már rootoltad a készüléket?! Lehet? Mivel?
Honnét töltötted a gyári szoftvert?

Motorola Defy - Sony Xperia SP - Sony Xperia Z5 Compact- Honor 8-Huawei P30

(#927) Crus válasza d@minator (#908) üzenetére


Crus
őstag

Kamu/komolytalan... nem válaszol privátra, közben meg belépeget.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#928) haarmaan


haarmaan
tag

Melyik verziót érdemes feltenni a gyári Telekomos helyet?

(#929) haarmaan


haarmaan
tag

Na még egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#930) haarmaan


haarmaan
tag

Na tehát még egyszer. Melyiket érdemes feltenni?

Central Europe1 Customized CE1
Germany Customized DE
United Kingdom Customized UK

vagy esetleg más?

(#931) 67tuareg


67tuareg
tag

Sziasztok! Boldog Karácsonyt Mindenkinek!
Van egy 64 gigás Samsung evo kártyám. Itt szórakozok már vele egy ideje. Ha windows-on formázom akkor csak 27,xx gigára formázza és látja a kingston kártyaolvasón keresztül a windows. Ha beteszem a telefonba és csinálok egy törlést, akkor 57,xx-re formatálja és nem látja a windows a kingston olvasón keresztül, csak a kártyához kapott usb-s olvasón keresztül.
Ez ugye onnan indult, hogy fel akartam tenni egy pár filmet a kártyára. Gondoltam jó lesz a Kingston /amit eddig a legmegbízhatóbbnak tartottam/, de kiírta a windows,hogy formázzam a memkártyát. Leszedtem mindent és formáztam, rátettem egy filmet de több már nem ment rá. Ekkor szembesültem a fele tárhellyel. Elővettem a samus kártyaolvasót azzal meg látja. Nem olyan fontos csak homlokon csapott ez a korlát, ha tudná valaki a megoldást nagyon érdekelne!

(#932) viera válasza Tobaja (#926) üzenetére


viera
őstag

Ez nem rootolás,csak rom csere.Én mindíg a Central Europe-os változatot teszem fel.
Nem szoktam rootolni,nekem elég az,hogy nincs tele a szolgáltató szemetével.Meg aztán így egyből megkapod a frissítést, nem kell a szolgáltatóra várni.
A gyári szoftverek fent vannak az xperifirm-en,onnan töltöd le.Flashtool-lal átkonvertálod ftf-be és felteszed vele a telóra. Kb.5 perc alatt meg is van.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#933) Arnylany


Arnylany
csendes tag

Sziasztok! Kellemes Karácsonyi Ünnepeket! Kedden hozta a futár fél áras fehér Z5c-met. Én meg vagyok vele elégedve. De kéne pici segítség. Hogy tudom a képernyőt lefotózni. Hangerő gomb és kikapcsoló gomb páros nem jó. Előre is köszönöm a segítséget.

(#934) Viktor77 válasza Arnylany (#933) üzenetére


Viktor77
titán

Z3C-nél bekapcsológomb hosszan, és ott van az opció.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#935) dedike válasza Viktor77 (#934) üzenetére


dedike
addikt

Ebben is!

Jó szerencsét!

(#936) Arnylany válasza Viktor77 (#934) üzenetére


Arnylany
csendes tag

Köszi szépen!

(#937) arcsi84


arcsi84
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap megkaptam a telefont és végre elkezdhettem felfedezni. Az első tapasztalatok:

A telefon akkumulátora 60%-on volt. Ezt az egész estés nyomkodás következtében sikerült is lemerítenem 4%-ra (kb 19:00-tól éjjel fél 2-ig)

Ebben volt max fényerőn 3 gyári frissítés, ami rögtön települt.
3x lefuttattam az Antutu v6.0 benchmarkot. Ez egy elég vicces program lehet, mert teljesen más eredményeket dobott. Először meleg telefonnal csináltam. adott kb 43k-t. Utána megvártam, hogy teljesen lehűljön, utána csináltam még egyet, ott 81500 pontot adott. Nem is értettem, ennyit még a samu galaxy s6 sem kapott, na mind1. 3. nekifutása dobott egy 56k-s eredményt. Ezután töröltem is a programot. (Sok értelme így nincs)

A telefon maga gyors, nyomtam hamar egy kis Hearthstone-t. Tökéletesen futott és annyira nem is melegítette fel a telefont. A hátlap közepe azért érezhetően melegszik, de nem olyan vészes. Én raktam rá egy tokot, így nem is érezhető a hő.

A telefon mérete nagyon megfelel nekem, könnyű, kényelmes 1 kézzel kezelni.
A hangszóró hangereje és hangzása nekem tetszik.
Kijelző szép és szép képe van.

Kamera: (szigorúan auto üzemmódban)

Nappal szép képet csinál.

Kevés fény mellett illetve este viszont értékelhetetlen. Vaku meg olyan amilyen. (Zseblámpának jó lesz)

Még próbálgatom, van ami nagyon tetszik a készüléken, de a kamera és melegedés miatt, még kell pár nap, hogy döntsek a végleges sorsáról.

(#938) Quasi_modo válasza arcsi84 (#937) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

raktam rá egy tokot, így nem is érezhető a hő.
Viszont nem is tud eltávozni.

valami

(#939) arcsi84 válasza Quasi_modo (#938) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Az két év garanciával nem az én gondom.
Ha megdöglik, akkor addig megy vissza szervizbe, amíg csak kell.

(#940) rattan


rattan
csendes tag

Sziasztok,

Kérdésem, hogy használja-e valaki a telefont céges levelezéshez, ahol Exhange szerver van?
Leginkább az érdekelne, hogy a házirend által megkövetelt telefon lezáró jelszó kiváltható-e az ujjlenyomat olvasóval, vagy nem.

(#941) Quasi_modo válasza arcsi84 (#939) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Dehogy nem a te gondod. Amíg a szervizben van, nem tudod használni.

valami

(#942) arcsi84 válasza Quasi_modo (#941) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Ez igaz.

Azonban most, hogy kb 2 napja nálam van és folyamatosan tesztelem. A normál használat mellett egyáltalán nem melegszik.

1-2 játék felmelegíti, de nem zavaró. Ha átmegy a nappali fotózásos teszten, akkor leszedem a gyári fóliát és megtartom.

Szerintem egy nagyon jó telefon. Ha belekerülhetett volna egy 14nm-es chipset, akkor melegedés se lenne.
Akkor egy tökéletes telefon lenne.

De ugye tökéletes telefon nem létezik. :D

(#943) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hali srácok!

Van különbség az e5823 és e5803 között?

Előre is köszi!

:R

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#944) zaskar válasza rattan (#940) üzenetére


zaskar
senior tag

Én használom céges levelezéshez. De nem a beépített levelezőprogrammal, hanem a Nine-al, ami a play-ből érhető el. A teljes verziója fizetős ugyan, de nagyon jól testreszabható, és ami a lényeg, hogy nem kér semmiféle lezárást, te választod meg, milyen biztonsági szintet szeretnél az eléréshez. Tehát az ujjlenyomat olvasó használatába sem szól bele. Nekem ezek a gyári androidos mail appok sose akartak rendesen működni a céges levelezésemmel, az állandó lezárási kényszer se tetszett. Mióta a Nine-t használom, semmi gondom. A naptárral is tökéletesen szinkronizálható.

[ Szerkesztve ]

(#945) kali válasza beloadjoker (#943) üzenetére


kali
legenda

szia,

a 03-as cat 4 (150/50 Mbps), a 23-as pedig cat 6 (300/50 Mbps) lte modullal rendelkezik.

(#946) Williamgrant válasza okine (#820) üzenetére


Williamgrant
veterán

Rossz hírem van, büdös nagy kamu a szoftveres megoldás (legalábbis eddig). Vissza kell küldeni a szervizbe, kap egy új digitizert és utána jó a touch. Ami jó hír, hogy ezzel csak az első sorozatoknál volt probléma, amit veszel 99,99% hogy már hibátlanul fog működni.

(#826) balint82
Akkor itt az idő, hogy utána olvasgass kicsit a topikban szereplő hozzászólásoknak. :)

(#827) viera
"De már rég ki lett javítva mert szoftveres volt a gond."
Jó lenne, csak nem így van. :) Javult az 5.1.1 óta, de nem múlt el teljesen. Akik nagyon az elején vettek fehéret, megszívták.

(#916) zaskar
A fényképező szerintem jó, de lehetne fényévekkel jobb ezzel a vassal. A kamera funkció viszont kiváló. Nagyon szép videók készíthetőek vele, kiváló az autofókusz és a stabilizátor is.

(#931) 67tuareg
Szar kínai hamisítvány a kártyád.

(#937) arcsi84
Akkumulátor minimum 3-4 nap intenzív használat után fog beállni.

Más:
Túlvagyok az Etna hamujának taposásán, most már újra boldogítok mindenkit, csak lassan rágom magam át a több száz olvasatlan hsz-en. Örülök hogy vannak elégedett új tulajdonosok, használjátok a telefonjaitokat sokági egészséggel! ;)

Ide valami nagyon nagy bölcsességet fogok írni, csak egyelőre még nem tudom mit mert olyan sűrűn nem nézegetek világmegváltó idézeteket. Pedig a világnak nagy szüksége lenne a megváltásra, kezdetnek mondjuk egy örök PH előfizetés mindenkinek jól jönne. PornHub. Nem Prohardver. :D

(#947) zaskar válasza Williamgrant (#946) üzenetére


zaskar
senior tag

Kösz a választ, tényleg korai még temetni a kamerát, jó fényviszonyok között még ki se tudtam próbálni, mert olyan azóta nem volt, mióta nálam van...😊 a videó nekem kevésbé lényeges, de ha tényleg olyan jó, akkor majd gyakrabban használom. Amúgy eddig semmi bajom vele, sz akkuidővel meg kifejezetten elégedett vagyok.
Tényleg az Etnán jártál? Valamikor a 90-es években voltam fent a főkráternél, nagy élmény volt...😊

(#948) Quasi_modo válasza Williamgrant (#946) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Képeket is hoztál?

valami

(#949) Williamgrant válasza zaskar (#947) üzenetére


Williamgrant
veterán

Kamera: abszolút érdemes használni, gyönyörű videókat készít. Nem is értem miért nem domborítja egyik teszt sem, összevetve egy SGS6 vagy IP6-tal fényévekkel profibb anyag fog készülni.

Tényleg ott. :) Ez is nagy élmény volt, bár inkább a fulladozásra emlékszem...

(#948) Quasi_modo
Hamuról és ködös hegyről van pár, irgalmatlan köd volt, hideg és kénes légáramlatok. Ami miatt mentünk nem jött össze. Nem volt egy vezető aki sem, aki vállalta volna a dzsipes túrát, a gyalogot meg mi nem vállaltuk be végül, mert olyan rossz volt a levegő minősége hogy hányingerrel küszködtünk. Viszont visszafelé a vendégházban összefutottunk egy olasz geológus csapattal és a kandalló mellett néztük a drónnal készített friss felvételeket, az nagyon csúcs volt. Így már annyira nem volt nagy csalódás a rossz idő miatti kimaradt élő lávakép. Az olasz mókus azt monda, hogy ők is csak drónnal videózzák, mert személyesen necces megközelíteni. (Ettől függetlenül láttunk német nyugger turistákat, akik a kráter szélén fotóztak, beszarás. Erre mondják nem az élet nehéz, te vagy csicska :D)
A legnagyobb szívás, hogy pont akkor tört ki a vulkán, amikor indultunk. Azt hittem ezzel jól járok, de pont ellenkezőleg. 10 cm-es hamuréteg mindenhol, csomó lezárt út, rendőrök stb.

[ Szerkesztve ]

Ide valami nagyon nagy bölcsességet fogok írni, csak egyelőre még nem tudom mit mert olyan sűrűn nem nézegetek világmegváltó idézeteket. Pedig a világnak nagy szüksége lenne a megváltásra, kezdetnek mondjuk egy örök PH előfizetés mindenkinek jól jönne. PornHub. Nem Prohardver. :D

(#950) Tikakukac válasza Williamgrant (#949) üzenetére


Tikakukac
titán

Videót annyira nem néztem, de elég keményen világított nappaliban csináltam képet a cicánkról, és belezoomolva nincsenek meg a határok hol mije van az állatnak, csak el van mosva minden. Csinálok pár galériát aztán felrakom már, nem hiszem el csak nálam ilyen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.