Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-25 09:25:44

LOGOUT.hu

ROOT a legújabb frissítéssel is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) csabiks válasza Sanyaman (#1400) üzenetére


csabiks
senior tag

közben megtaláltam a megoldást a neten, a telefonba nincsen iránytű, emiatt képtelen beazonosítani melyik irányba tartod a telefont.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#1402) szponzor válasza draco31 (#1399) üzenetére


szponzor
senior tag

Én megvárnám a helyedben az utódot, Xperia E néven jön majd és nem hiszem, hogy sokkal többért, mint a Tipo nyitóára.
A Tipo-val sem jársz rosszul, főleg egy női kézben kényelmes lehet a Tipo.

(#1403) Gery1987 válasza draco31 (#1399) üzenetére


Gery1987
őstag

Helló!

A tesómnak egy ilyet választottunk pár hónapja. Ő maximálisan meg van elégedve vele, nagyon jó kis készülék. Nem panaszkodik rá. Pár dologra viszont nem árt figyelni:
- nincs hozzá füles alapon így vagy veszel hozzá egy normál fülhallgatót vagy egy SONY headset-et. Azért emelem ki mert a Sony Ericsson-osat nem eszi meg. próbáltuk, tényleg nem, bár ezt a Sony is kiadta közleményben.
- többen panaszkodtak illesztési problémára az érintő felső sarkánál. Ezt vásárlásnál nézzétek meg!

Amennyire én látom remek kis készülék, de mivel én egy másik platformot használok csak ennyit tudok hozzá tenni.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#1404) draco31 válasza Gery1987 (#1403) üzenetére


draco31
veterán

Hello!

A fülesről tudok, van itthon.
Az előbb láttam azt az illesztési hibát is. Valószínűleg futáros online rendeléssel lessz a vásárlása a kedvezmény miatt, így az csak utólag derülne ki.

szponzor
Az a gond, hogy ez a 20e-es ár is határeset már.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1405) Flashget válasza Gery1987 (#1403) üzenetére


Flashget
félisten

Azért emelem ki mert a Sony Ericsson-osat nem eszi meg. próbáltuk, tényleg nem, bár ezt a Sony is kiadta közleményben.

SE W595 xbass headset simán szól rajta csak mivel rövid a kábel így használhatatlan normális módon.

Realme GT Master Edition

(#1406) darvinya válasza Flashget (#1405) üzenetére


darvinya
titán

De itt headset-ről van szó!
Nem fülhallgatóról, standard csatlakozó mindig is jó lesz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1407) draco31 válasza Gery1987 (#1403) üzenetére


draco31
veterán

Ez az illesztési hiba garanciálisan javítható nem? Nekem van kétoldalas ragasztóm, de ezért nem dobnám el a garanciát.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1408) tDr1v3r válasza draco31 (#1407) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Áhá, típushiba, ezért cserélik. Mondjuk nálam még mindig nem jött elő...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#1409) Gery1987 válasza draco31 (#1407) üzenetére


Gery1987
őstag

Persze, hogy javítható. Vagy csere. Nem tudom erre mi hogyan van, néha érdekesen értelmezik a garancia fogalmát és ezt nem csak a T-re akarom érteni.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#1410) draco31 válasza Gery1987 (#1409) üzenetére


draco31
veterán

Az esetemben vodánál lenne a vásárlás.

Garanciában biztos hogy érdekesek. Nekem X8 van, el volt romolva a füles csatlakozó, vagyis rövidre zártam és kiégett valami. Addig nem vették át szervizelésre, amig nem vittem egy fülest is, hogy ki tudják próbálni a szervizben. És ez komoly, van rá tanúm!!! De legalább megcsinálták gariba.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1411) Kofler


Kofler
tag

Sziasztok !

Adott az alábbi telefon. Van egy nagy baja. Akármilyen SIM-kártyát teszek bele, nem lehet róla telefonálni és engem sem érnek el.

Hogyan lehetne orvosolni ezt a problémát ? :W

(#1412) Kofler


Kofler
tag

Azt elfelejtettem megjegyezni hogy "Nincs regisztrálva a hálózaton"

(#1413) darvinya válasza Kofler (#1412) üzenetére


darvinya
titán

Hát ilyet csak kiütött IMEI miatt csinál a hálózat.
Magyarán lopot készülék.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1414) csabiks


csabiks
senior tag

nekem a kijelző egy az egyben jön kifele (nem csak a bal oldalt) és be lehet nyomni, de mozog, kérhetek cserét? vagy fél évet várhatok míg gariba megcsináljak :@?

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#1415) gazdriver


gazdriver
csendes tag

Működő rootolás. 11.0.A.4.22 verzióhoz. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2085085

(#1416) Flashget válasza darvinya (#1406) üzenetére


Flashget
félisten

:R
mindig elfelejtettem hogy más nem csak mp3-at hallgat vele.

más

végül vettem egy Sennheiser MX 170 és egy MX 470-t.
Utóbbi esetében majdnem leizzadtem olyan szarul szólt, de gondoltam kis régebbi rock zenével mint a P.mobil, P.box bejáratom és oké lesz. Így is lett. :)
Amik ajánlva voltak lejátszók hozzá és ingyenesek mind azt akarja vegyem meg mert lejárt a próba idő..de ha már fizetőst rakok fel akkor a powercamp lesz a befutó.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#1417) darvinya válasza Flashget (#1416) üzenetére


darvinya
titán

Az én modolt SE-Panasonic headset -emet a kedvenc Cannibal Corpse, Napalm Death, Nirvana, Watch My Dyning, Roni Size, StGermany -iakkal lett bejátratva.
Sajna Panasonic füles részéből 2db kellett vennem, mert az egyik hangszóró megadta magát, azaz elvesztette a frekvencia tartományát és dB-ét.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1418) Kofler válasza darvinya (#1413) üzenetére


Kofler
tag

Közben kiderült hogy az előző tulaj nem fizette ki a számláját és ezért letiltották a telefont :C

(#1419) goblin1983 válasza Kofler (#1412) üzenetére


goblin1983
tag

Hmm az asszony telefonjának pont ez volt a baja. Elsőnek én is tiltásra gondoltam, mert kéz alól vettem újat. Elvittük a szervízbe, oda volt 1 hónapot, végül cserélték a teljes belsőt.

(#1420) ollie válasza Kofler (#1418) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem véletlenül nem veszek használt telefont.

***

(#1421) wwenigma válasza ollie (#1420) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem véletlenül veszunk megbizhato(nak tűnő) embertől használ telót cuccot amit nem előfizura vettek és irunk minderről papírt. Kis odafigyeléssel rengeteg idegességet és pénzt lehet megspórolni. Fehér karcmentes Galaxy Minije páromnak is használtan lett véve, problem nem volt vele. Az egy 10es spórolás volt. ;] ;]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1422) Flashget válasza darvinya (#1417) üzenetére


Flashget
félisten

PC-hez vett Genius füles is ilyen volt..kis bejáratás zenékkel utána használható lett :)

Realme GT Master Edition

(#1423) pokface


pokface
csendes tag

Olyan problémám lenne rendelkezem énis egy Tipoval,és szeretném rootolni a telefont.Viszont PCvel jelenleg nem rendelkezem.Utánanéztem googlén,de nem találtam olyan alkalmazást ami pc nélkül rootolja. Ha vki tudna egyet mondani nagyon megköszönném neki.Még nincs fent a telón a legújabb 11.0.A.4.22- és frissítés. Előre is köszönöm.

" Ez itt a végszó, bár nem poén, de remélem, hogy leesett "

(#1424) silent07


silent07
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap kaptam vissza a szervizből a telefonom. Azért volt beadva, mert hiába csatlakoztattam a fülest, akkor is a telefonon szólalt meg a zene. Volt még két apróbb hibája is, de ez volt a fő gond. A szervizben kicserélték az egész belsejét, amikor tegnap átvettem, nem próbáltam ki a helyszínen :W ma szerettem volna egy kicsit zenélni és kiderült, hogy semmi sem változott :O Ez most user error? Én nézek el valamit, vagy hiába cserélték ki a belsejét ez is rossz? Vagy, ha a belsejét cserélik is a csatlakozó marad és az lehet a rossz? A szervizben ki sem próbálják, hogy megszűnt-e a hiba, amivel le lett adva? Akkor minek kérték el a fülest is? A rádiónál is kéri, hogy csatlakoztassam a fülhallgatót... pedig csatlakoztatva van :(

(#1425) Sanyaman válasza silent07 (#1424) üzenetére


Sanyaman
aktív tag

Másik fülessel is próbáltad? Ha igen és úgy is rossz, akkor tényleg magasról sz@rtak a szervizben rá. Visszaviheted és csapkodhatod az asztalt, bár attól még nem lesz jó. :N

[ Szerkesztve ]

(#1426) silent07 válasza Sanyaman (#1425) üzenetére


silent07
csendes tag

Igen, persze van itthon még másik két füles is a telefon gyári fülhallgatóján kívül, amik minden mással működnek, tehát a fülesek jók, és ezek mentek a Tipoval is decemberig, de most nem :(

(#1427) csabiks


csabiks
senior tag

nekem kb 7 órát bír (7 órát ír, hogy működött a kijelző), de ebben benne van GPS, 3-4 óra wifi, és másfél óra mobilnet, egy két fotózás meg nyomkodás. ez mennyire normális így?

Ha nem nyúlok hozzá akkor este 10től kb reggel 7ig olyan 1-2%ot merül :) azzal nincs gond, viszont 7 óra alatt teljesen lemerül...

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#1428) Tharkoul


Tharkoul
tag

Hello!
Előre is bocsi ha már volt ezzel kapcsolatban kérdés, elég sok a hozzászólás és nem találtam megoldást.
Ismerősömnek van egy ilyen telefonja, de valamilyen oknál fogva úgy döntött hogy az sms-eket mms-ként fogja továbbítani. Nem a szokásos karakterlimitről van szó, egyszerűen ha annyit ír be hogy "b", már akkor is mms-ként fogja továbbküldeni.

Találkozott már valaki ezzel a problémával, talált rá megoldást? Amit olvastam, hogy Handcent SMS-ben be lehet állítani az alapértelmezett üzenetküldési módot, azonban nem nagyon kellene tovább terhelni a telefont extra alkalmazással, ha az alap is használható.
Szóval: ismer valaki megoldást erre, ami lehetőleg nem a garanciáztatás? Azt mondják nem találtak benne olyan opciót, mellyel lehetne módosítani ezt beállításokból.

(#1429) ollie válasza csabiks (#1427) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Normális, sőt. Még jobb, mint az okostelefonok nagy többsége.

***

(#1430) nightshadow


nightshadow
veterán

Aki a Tipo megvásárlásán gondolkodik, annak lehet érdemes megvárni a februárt, mert úgy néz ki, hogy itthon 42k körüli áron indul az Xperia E: [link], ami nem mondható rossznak.

(#1431) Flashget válasza nightshadow (#1430) üzenetére


Flashget
félisten

Majd fekete péntek akcióban 990Ft-ért megvesszük ezt is :D

Realme GT Master Edition

(#1432) ollie válasza Flashget (#1431) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az majdnem 1 év múlva lesz.

Hmm, létezik, hogy még nincs cikk az Xperia E-ről a mobilarénán?

[ Szerkesztve ]

***

(#1433) nightshadow válasza ollie (#1432) üzenetére


nightshadow
veterán

Ha tesztre gondolsz, az még nincsen, csak ezek a cikkek vannak: [link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#1434) ollie válasza nightshadow (#1433) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Köszi!

Végül is előrelépés a Tipohoz képest.

***

(#1435) InHUmen válasza Tharkoul (#1428) üzenetére


InHUmen
csendes tag

Talán a szolgáltató által le lehet tiltani az egész MMS szolgáltatást. Bár ez csak félmegoldás :)
Sőt még biztos sem vagyok benne, de mintha láttam volna ilyen beállítást valamelyik online ügyfélszolgálaton...

[ Szerkesztve ]

(#1436) draco31


draco31
veterán

Ma megérkezett a telefon, és volt hozzá headset benne a dobozban.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1437) draco31


draco31
veterán

Első benyomások pozitívak a telefonról, határozottan tetszik! A fülest amit adtak hozzá nem próbáltam még ki, nem úgy néz ki ami hűű de nagy zenei élményben részesítene.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1438) Apooca


Apooca
tag

Sziasztok !
Csak érdekességképpen említeném meg, panaszkodtam már rég, hogy a nem gyári csengőhangok 10 mp-ig szépen szólnak, majd mintha egy vödör vízbe ejteném, letompul, és borzalmas hangon szól. Szerencsére nem sok embernek volt ilyen, megoldás sem volt rá. Azóta tegnap jött meg a második frissítésre a jelzés, és azóta tökéletes.
Apooca

Iphone 7 32 GB, Apple Watch 2, Space Gray, Ipad Air 16G Wi-Fi, Samsung UE32ES6560S, UE40H6400, Dell Latitude E5430

(#1439) Takhanto


Takhanto
őstag

Milyen néven találom meg Google Play-en az időjárás widgetet ami a Sony-n van?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#1440) #48201984 válasza nightshadow (#1430) üzenetére


#48201984
törölt tag

"indul az Xperia E" ... ami annyival tud többet, hogy + 200 Mhz és Jelly Bean, és adj ki érte 41 ezret.
Ahelyett, hogy stabilabb támogatást kapna a Tipo (szerintem pont ugyan annyit lehetne egy kis fejlesztéssel kihozni belőle, mint amit az E fog tudni), cseréld le egy ugyan olyan kategóriájú mobilra, amit 1 év múlva megint cserélhetsz. :(

Szóval én nem ajánlanám senkinek, főleg, hogy a Tipo-k ezek után tényleg aprópénzért kelnek majd (ahogy igazából eddig is, ha jó helyen kerested).

Ami pedig a támogatást illeti: engem ami eléggé zavar az a telefon menü és ehhez kapcsolódó dolgok lassúsága (kapcsolatok, vezető névjegyek widget).
Tapasztalt más is hasonlót, illetve tudtok ajánlani valami gyorsabb/egyszerűbb névjegykezelőt?

(#1441) nightshadow válasza #48201984 (#1440) üzenetére


nightshadow
veterán

Te félreértettél, én nem annak ajánlottam, akinek van egy Tipo-ja, az cserélje le E-re, hanem aki jelenleg a Tipo megvásárlásán gondolkodik, annak lehet, hogy érdemes megvárni az E-t.

ami annyival tud többet, hogy + 200 Mhz és Jelly Bean, és adj ki érte 41 ezret.

+3,5"-es, meg autófókuszos kamera. Először én is a Tipo-ban gondolkodtam, de rájöttem, hogy az én kezemnek nagyon kicsi, így emiatt passzoltam. A tudása nekem megfelelt, azzal nem volt gond. Emiatt őrültem, mikor megláttam az utódot, ami nagyobb, s nem mellesleg designba is jobban tetszik. Az ár pedig szerintem nem vészes (a Tipo 45k körül nyitott), ami elég hamar be fog esni 40k alá.

[ Szerkesztve ]

(#1442) csabiks válasza Apooca (#1438) üzenetére


csabiks
senior tag

nekem nem jelzett frissítést a telefon, milyen verzióra frissült?

Egyébként pár sort írok így lassan 2 hét után mik a tapasztalataim:

a telefon hátlapját nagyon jó érzés megfogni, nagyon jó anyagból van (a recsegést itt-ott leszámítva)
a kijelző lehetne nagyobb felbontású, de nem zavaró ez sem, egyáltalán nem fárasztja a szemet (2 óra netezés után sem volt semmi bajom tőle..)
az akkumulátor nekem 1 nap alatt lemerül, igaz fél napot nyomkodom....
a hangminőséggel nem volt bajom (skype recseg valami miatt (pedig gyors a net))
az egész rendszer gördülékenyen fut a kis tipon, nagyon szépek az ikonok és maga a menürendszer nagyon jól átgondolt és nagyon egyszerű kezelni.
a kamera nem csinál valami szép képeket, egy kis utómunkával azonban elfogadható kategóriába esik.
a telefonon sajnos alapból nincs semmilyen fájlkezelő, ezt magunknak kell letölteni.
a beépített böngésző folyamatosan és gördülékenyen jeleníti meg a weboldalakat.
az alap zenelejátszó számomra tökéletes, lezárt képernyőn is válthatunk zenét, nekem nem kell ennél több.
ami bosszantott, az az hogy nekem is mozog a kijelző panel a telefonba, de végül nem vittem szervízbe, a TPU tokom tökéletesn megfogja, és nem tud mozogni sem. vettem rá egy fóliát tettem bele egy 8gigás kártyát és nem bántam meg hogy "ezt" vettem.

[ Szerkesztve ]

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#1443) ollie válasza nightshadow (#1441) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Plusz még a GPU is jobb, nem?

***

(#1444) Apooca válasza csabiks (#1442) üzenetére


Apooca
tag

11.0.A.4.25
Az örömöm korai volt sajnos. 7-8 hívás után ugyanaz a jelenség :(

Iphone 7 32 GB, Apple Watch 2, Space Gray, Ipad Air 16G Wi-Fi, Samsung UE32ES6560S, UE40H6400, Dell Latitude E5430

(#1445) nightshadow válasza ollie (#1443) üzenetére


nightshadow
veterán

Valahol azt olvastam, hogy az E-ben Adreno 200 Enhanced van, míg a Tipo-ban sima, de nem tudom, hogy a gyakorlatban ez mit jelent.

[ Szerkesztve ]

(#1446) csabiks válasza Apooca (#1444) üzenetére


csabiks
senior tag

nekem 11.0.A.4.20 , neked független?

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#1447) Apooca válasza csabiks (#1446) üzenetére


Apooca
tag

Vodás.....

Iphone 7 32 GB, Apple Watch 2, Space Gray, Ipad Air 16G Wi-Fi, Samsung UE32ES6560S, UE40H6400, Dell Latitude E5430

(#1448) csabiks válasza Apooca (#1447) üzenetére


csabiks
senior tag

nekem telenoros, de nem jelez frissítést ..

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#1449) BaLee


BaLee
addikt

Szeretnék venni ismerősnek egy ilyen telót ha van valakinek eladó szóljon. Független esetleg vodás.

(#1450) #48201984 válasza nightshadow (#1441) üzenetére


#48201984
törölt tag

Nem is erre gondoltam, hanem hogy milyen "remek" húzás ez a Sony részéről.

A kijelző 0,7 centivel lesz nagyobb, aki pedig kamerázni akar a mobiljával, nem Tipo-t vesz és nem is E-t. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.