Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-25 09:25:44

LOGOUT.hu

ROOT a legújabb frissítéssel is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) adam.np válasza darvinya (#1150) üzenetére


adam.np
csendes tag

Kösz, darvinya, meg fogom próbálni ezzel.

Nexus 4

(#1152) Danex


Danex
addikt

Tisztelettel, akadt egy kis problémám a barátnőm tipojával.

Leejtette ülve, úgy 50 cm magasságból laminált padlóra, lepattant a hátlapja és azóta nem érzékel térerőt, ellenben minden más funkció működik, wifi, kamera, médialejátszás stb, csak térerő nincs rajta, így pont telefonként nem használható :(((

Mi lehet a probléma? Rendszer-visszaállítást csináltunk a telefonon, sim kártyát kivettük, majd újra visszatettük, használtan vettük a telefont kb. 3 hónapja, talán meglehet szerezni még a papírjait, talán nem, mit lehet tenni az érdekében? javítható szakszervizben, esetleg házilag? vagy kuka?

Ötleteket előre is köszi :)

(#1153) wwenigma válasza Danex (#1152) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Valoszinuleg belso serules, jobb esetben az antennacsatlakozo engedte el magát / mozdult el. Amennyiben papirjai megvannak akkor elso korben szerviz. Ha nincsenek akkor szétszed/megnéz/megmozgat/osszerak/imadkozik/bekapcsol. :/

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1154) Danex válasza wwenigma (#1153) üzenetére


Danex
addikt

Köszönöm :) holnap megnézzük, 14-ért vettük 3 hónapja, semmi baja nem volt, gondolom nem ezért volt 14, remélem segít, azért ha valakinek van más ötlete, azt is szívesen hallgatom! :)

(#1155) darvinya válasza Danex (#1154) üzenetére


darvinya
titán

Biztosan az antenna a ludas.
Ha GSM modul ment volna tönkre akkor készülék sem menne.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1156) tDr1v3r válasza Danex (#1154) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szerintem csak kipattant az antenna csatlakozója... de amúgy én inkább elvinném gariba, a legutolsó sufnis GSM is vállal 1 évet az eladott telefonokra.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#1157) Danex


Danex
addikt

Havertól vettük, ő ugrott egy kategóriát 40-ről 100k-ra, rákérdezünk majd papírokra, de 200 km és kitudja meglesznek-e. Tudtok valakit Budapesten aki ezt letudja ellenőrizni esetleg megszerelni, ha ez a baja? :) és nem 9000-ért (nyilván találnék én is, csak hátha van "rendes" szaki is :))

(#1158) zoli62


zoli62
addikt

USB-vel csatlakotatva géphez nem lehet beállítani, hogy külön meghajtóként látszódjék például a Total Commander-ben?

(#1159) Danex


Danex
addikt

Én most 200km-re vagyok a telefontól, holnap este megnézem :) legalább már van hol kezdenem! :R

(#1160) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Valaki felsorolná az előnyeit, hátrányait a telefonnak? Van benne zavaró hiba? (pl gyakori fagyás.. stb.)
Aki megvette elégedett? Ez vagy a Blade 3 éri meg jobban?

(#1161) tDr1v3r válasza Victoryus94 (#1160) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Kijelző miatt Blade 3, amúgy én pl. semmiféle fagyással vagy egyéb mással nem találkoztam, csak egyszer azzal hogy ledobta az USB csatolót... de ezt is úgy, hogy előtte hónapokig nem volt újraindítva.

Szoftveresen jóféle, smooth, gyors meg (szubjektív!) szép a GUI; a készülék háza jól összeszerelt és nem gyűjt ujjlenyomatot, az akkumlátor sokáig bírja (2-3 naponta töltöm elég aktív használat mellett), de a kijelző nem a legszebb a felbontás miatt, no meg karcolódik is ha nincs fent fólia.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#1162) Victoryus94 válasza tDr1v3r (#1161) üzenetére


Victoryus94
őstag

Köszi :)

(#1163) wwenigma válasza tDr1v3r (#1161) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

B3nak még ennyire sincs vedve a kijelzo, ez legalabb minimal bevonatot kapott. Amugy korrekt, en is ezt mondom sacc/kb amikor kerdeznek.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1164) Geri985


Geri985
tag

Kártyafüggetlen a mobil. Megcsináltam a szükséges beállításokat a mobilnethez, de nem megy. (óVODA):D Mit tegyek?

(#1165) darvinya válasza Geri985 (#1164) üzenetére


darvinya
titán

Melyik szolgáltató?
Van net előfizetve?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1166) eptefal


eptefal
csendes tag

Sziasztok!
Tipo-ra van SIM Unlock megoldása valakinek?
Köszönöm. Pepe

(#1167) mrlujoak válasza eptefal (#1166) üzenetére


mrlujoak
veterán

Szia!

Igen, de csakis legális.
Szolgáltatónál lehet kifüggetleníteni, természetesen a díjszabásban leírt ellenértékért.

TurboSim a régiekkel mentek, újabban már ritkán találkozni velük.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#1168) pinnacle válasza eptefal (#1166) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Telenornál, ha hűség nélkül vetted 7650 Ft.
A Média Marktnál érdemes platina biztosítással venni. Szinte mindenre érvényes: törés, tűz, víz, lopás. Azt hiszem nincs is másnál ilyen. Az Edigitál is az AIM-al szerződött, de nem teljes körű.

[ Szerkesztve ]

(#1169) eptefal válasza mrlujoak (#1167) üzenetére


eptefal
csendes tag

Köszönöm!

(#1170) kis-attila válasza Victoryus94 (#1160) üzenetére


kis-attila
tag

Én függetlenül vettem.

Negatívumok:
- Kamera gyenge
- Kijelző felbontása szintén
- Wi-fi erőssége
- Beszédérthetősége kb. megfelelő,kicsit visszhangzik
- Kijelzőt le kell kalibrálni mert a nyomkodásra nem mindig reagál,XDA-n fenn van a megoldás
- Felesleges Bloatware alkalmazásokat,egyéb futó dolgokat ki kell kapcsolni,ne menjen semmi olyan ami féket jelenthet,azért a 800MHz,Adreno 200 nem egy erőmű :-)
- Fórumokat olvasva elég gyenge a Sony Support

Ami viszont teljesen jó:
- Akku-s üzemidő,köszönhetően a kis kijelzőnek.
- Szubjektív de jól néz ki.
- Böngésző teljesen jó,rendesen lehet használni
- Nem akad a ROM,jól eltalálták az optimalizációt,persze ki mennyi alkalmazást futtat egyszerre.
- Sok helyen használom a wi-fi lehetőségét,mindenhol stabil,nem dobálja el a jelet.
- Összességében a " felhasználói élmény " teljesen jó,én nagyon szeretem.
- Ár/érték arány kb. rendben van.

Aki erősebb wi-fi jelszintet szeretne annak itt a megoldás,egy
TPLink 841ND-vel használom,működik:

http://www.freeantennas.com/projects/template2/index.html

Én egy 7 éves 6230i után váltottam erre,nem nyomkodom állandóan,kamerát nem használom,
akinek alap Android kell és nem akar a 35 ezres árcédula mellé 100 ezres elvárásokat annak
tetszeni fog.
Vásárlás után dolgozni kell azért vele de utána viszont kicsi,könnyű,megy,nem kell naponta tölteni és elfér a nadrág zsebében. Van neki baja de rendbe lehet rakni,én jól elvagyok ezzel a telefonnal. :-)

U.i.:
11.0.A.4.22 firmware:
Pc Companion nélkül Wi-fi n keresztül letöltötte,telepítette,újraindítás,semmi baja. Töltőre volt dugva,nem PC-re. :-)

(#1171) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Ha már 11.0.A.4.22 firmware-nél jártok valaki megmondaná,hogy mi változott?előnye és hátránya? Csaj ismerősömnek van ilyen mobilja és a frissítés felajánlotta

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#1172) LyonnaisFan1 válasza FoLey-v (#1171) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

szia! Az én Tipo telómon a legújabb build van. ( 11.0.A.4.22 )

SOK eget rengető változást nem fedeztem fel a régebbi buildhoz képest.
Ami egyből észre vehető az az " SMS számláló " a beállítások vezeték nélküli és mobilhálózatoknál. Hasznos , bár én nem használom.

A sebesség nem nagyon változott , ugyanolyan fürgének látom mint a megvételkor régebbi build számmal.

Sokat nem piszkáltak az új builddal , vagy ha igen akkor azokra én sem bukkantam rá :D :D :D

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#1173) martin1369


martin1369
aktív tag

Sziasztok azt szeretném kérdezni ebbe a telóba belemegy microsdhc kártya?

(#1174) FoLey-v válasza LyonnaisFan1 (#1172) üzenetére


FoLey-v
addikt

Köszönöm a választ :R

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#1175) szponzor válasza martin1369 (#1173) üzenetére


szponzor
senior tag

Mármint 8 GB vagy annál nagyobb? Biztos, hogy belemegy, de 32 GB felett már nem kezeli.

(#1176) #25276416


#25276416
törölt tag

Sziasztok!

Holnap veszem meg a telefont :)
Ezt is célszerű 3napig folyamatosan nyomkodni, amig le nem jár a cseregarancia? Ha nem lenne muszáj annyira nem tapiznám, mert ajándékba lesz, de ugye a karácsony még másfél hét.. miket probáljak ki rajta, hogy kiderüljön minden oké-e?

Más kérdés: a japán nyelvű oldalakat, üzeneteket megjeleniti hiba nélkül? Át lehet állitani a teljes telot japánra?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#1177) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

T-sek, nektek már elérhető a frissítés? Mert nálam még mindig nem...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#1178) kozicsd


kozicsd
tag

Sziasztok!

Ma valami furcsa dolog történt a tipommal:
Reggel kinyomtam az ébresztőórát, utána pedig észrevettem, hogy középen egy kis ablak jelent meg a főképernyőn, ahova csak írni lehet(nem tudom ezt jobban leírni :DDD)
Alá pedig az hogy csak segélyhívás indítható. A térerőt pedig jelzi hogy van, meg hogy Vodafone sim van benne. Az a poén, hogy semmi mást nem tudok vele csinálni, nem reagál egyik gombra sem.
Találkozott már valaki ilyen problémával?

Ja és másik telóba megy a simkártya.

(#1179) pinnacle válasza #25276416 (#1176) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Inkább netshopban vedd meg akkor, "4. §15 (1) A fogyasztó a szerződéstől nyolc munkanapon belül indokolás nélkül elállhat". Számold ki, hogy a Karácsony beleférjen. Az is lehet, hogy nem fog tetszeni annak, akinek veszed, így akkor is visszaviheted.

[ Szerkesztve ]

(#1180) szponzor válasza pinnacle (#1179) üzenetére


szponzor
senior tag

A 10% kedvezményről nem is beszélve ;)

(#1181) vitemerius válasza szponzor (#1180) üzenetére


vitemerius
tag

De azért vedd figyelembe, hogy karácsony előtt lehet, hogy megint készlethiány lesz. Én novemberben vettem, akkor várni kellett rá másfél hetet, mire megint lett készleten.

(#1182) #25276416 válasza vitemerius (#1181) üzenetére


#25276416
törölt tag

Jobb szeretném normál boltban venni, nem igazán szeretem a rendelős cuccokat,mivel ha jön a futár azt nehéz lesz kimagyaráznom. A boltból még haza tudom vinni, viszont ha idehozza a futár akkor lebuktam..

Viszont a többi fenti kérdésemre is várom a válaszokat :)

[ Szerkesztve ]

(#1183) szponzor válasza #25276416 (#1182) üzenetére


szponzor
senior tag

Nem feltétlenül kell nyomogatni. Ha 3 napon belül viszed vissza, akkor visszautalják a pénzed és te visszaadod nekik a telefont, ha az után van valami gond, akkor szimplán garancia. Én nem bontanám ki a helyedben.

A nyelvi beállításoknál vannak "kínai" írásjelek, de hogy azok közül melyik a japán, azt nem tudom, de elvileg a rendszert tudod olyan nyelven használni.

(#1184) tDr1v3r válasza #25276416 (#1182) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Rendeld a munkahelyedre.

Japánt meg támogat mint rendszernyelvet.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#1185) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Hello, megoldódott a probléma, azt mondta a szervíz, cordongroup, hogy a szolgáltató letiltotta, mindezt azután, hogy előtte 1 órával még főpanelt akartak cserélni benne 48000ft-ért :)

Ez mit jelent? Holnap tudok elnézni szolgáltatómhoz, mire számítsak? kuka? vagy magyarázkodás? rendőrség? :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#1186) LyonnaisFan1 válasza FoLey-v (#1174) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

szívesen! :DD

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#1187) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Olyat be lehet valahogy állítani hogy az automatikus képernyőforgatásnál ne forduljon el a képernyő szinte minden telefon alkalmazásnál?

Elég zavaró tud lenni , ha be van kapcsolva mivel mindenre forog szinte :DDD :DDD

-

Csak az opera minire kellene a képernyő forgatás mivel a gépelés fekvő billentyűzeten sokkal könnyebb.
Főleg a nagy újjaim miatt. Álló billen többször ütöm el , mint helyesen.

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#1188) #25276416 válasza tDr1v3r (#1184) üzenetére


#25276416
törölt tag

Köszönöm a segitséget mindenkinek :)

(#1189) foxymaci válasza #25276416 (#1182) üzenetére


foxymaci
senior tag

vagy kikerheted pickpack pontra is es egy in medio ba at tudod venni en is igy kertem es nem kell otthon lesni a futart

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#1190) keep2000


keep2000
tag

Sziasztok!
Páromnak van egy Tipo Dual készüléke, amivel általánosságban meg vagyunk elégedve.
Egyetlen probléma van csak vele, a wifi részén.
Mindenhol működik, eddig tesztelt összes routerre fel tudott csatlakozni, egyetlen egyet kivéve. A munkahelyén egy olyan rendszer van, aminél egy MikroTik routerboard látja el a helyi router szerepét, erre van rákötve egy TP-Link router, de úgy, hogy DHCP-n a MikroTik adja az IP-címet, a TP-Link csak a wifi részt biztosítja.
A telefon szépen megtalálja a jelet, becsatlakozik, kap IP-címet, de adatforgalom az nulla. Se ki, se be.
A telefon más routerekkel gond nélkül üzemel.
A MikroTik+router kombóval más eszközök hiba nélkül mennek (laptopok, telefonok, stb). A TP-Link előtt egy Planet router volt bent wifire, azzal is ugyanezt csinálta.
Tehát úgy látszik, hogy a MikroTik és a Tipo nem szeretik egymást, de utóbbit már nem tudom lecserélni.
Van tipp esetleg, hogy mi lehet ez?

Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

(#1191) FlickAir válasza keep2000 (#1190) üzenetére


FlickAir
aktív tag

"Reset"-eld a routert, és indítsd újra a telefont. Hasonló gondom volt itthon, de ez segített, azóta megy minden...

THL 4000, T6S, T6 PRO; CUBOT S168 ,S200, S208, S308, X9; DOOGEE DG310, DG550, DG700, DG800; LANDVO L200, L200S LTE/4G, L550 OCTA CORE http://goo.gl/EjdzIj

(#1192) Nando36


Nando36
tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám van, hogy PC-n keresztül próbáltam frissíteni companion segítségével a firmwaret de menet közben kifagyott és most a teló bootoláskor a SONY logo után kifagy. Akksi kivétel, minden volt és semmi.
Itt is gondolom van valami billcsi kombináció, ami alaphelyzetbe rakja. Ki tudja mi az? :)

(#1193) szponzor válasza Nando36 (#1192) üzenetére


szponzor
senior tag

Menet közben kifagyott a PC? Esélyes, hogy akkor csináltál egy papírnehezéket.
Ilyen billentyűkombináció nincs. Recovery-ben lehetne, de szerintem az sem állítja vissza. Továbbá nem tudom, hogy hogy lehet recovery-be lépni ezen a telefonon.

(#1194) Nando36 válasza szponzor (#1193) üzenetére


Nando36
tag

Nem, nem a PC fagyott ki, hanem a szaros software. Szóval idáig negatív tapasztalat. Tuti van valami billentyű kombo ehhez is...

(#1195) szponzor válasza Nando36 (#1194) üzenetére


szponzor
senior tag

Egyikhez sincs billentyű kombó :(
Ami van az az, hogy recovery-be tudnál lépni és ott egy factory reset, de hiába kerestem, nem tudom, hogy mivel lehet ide belépni. A hangerő le+power vagy a hangerő fel+power gombot próbáld.

(#1196) Nando36 válasza szponzor (#1195) üzenetére


Nando36
tag

Na király. Akkor gondolom gariba cserélik.

(#1197) szponzor válasza Nando36 (#1196) üzenetére


szponzor
senior tag

Hát...még ebben sem vagyok biztos (mivel ez nem a telefon hardveres hibája, ráadásul ha megkérdezik, hogy mi történt, akkor mondod, hogy kifagyott a PC frissítés közben és emiatt nem boot-ol be?), de miért nem Wi-Fi-n keresztül frissítetted? Meg egyáltalán minek akartad frissíteni, amikor itt többen is leírták, hogy kb. semmi újdonságot nem hoz az új firmware.

(#1198) mrlujoak válasza Nando36 (#1192) üzenetére


mrlujoak
veterán

Próbáld meg helyrehozni a másik - és egyben jobb - szoftverfrissítővel, a Sony Update Service-szel.
A SUS-t le tudod tölteni a sony weboldaláról. Keresőbe írd be, és odairányít.

A progi annyiban különbözik a PCC-től, hogy már lassan egy évtizede létezik, mindegyik Sony és SE készüléket tud frissíteni.

A programot elindítot, a telefon kikapcsolod, és a hangerő LE billentyűt nyomvatartva kell az USB kábelt csatlakoztatni.

Remélhetőleg a SUS életre kelti a telefonod.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#1199) Tommee válasza Nando36 (#1192) üzenetére


Tommee
aktív tag

Ezzel próbáld ki, hátha(én nem próbáltam).
Egy kérdés még azokhoz, akik frissítettek a 11.0.A.4.22 verzióra: az érintett készülékeken fent volt-e a nem hivatalos fix az érintőképernyő problémára?
Nekem is állandóan kiírja, hogy frissítsek, de többeknél előfordult hogy nem sikerült a frissítés, nálam pedig fent van a telón a javítás az érintőképernyőhöz, ami jól teszi a dolgát.
Nem szívesen frissíteném, annak tükrében hogy lehet h hazavágja a telót...inkább ezt teszem:
Beállítások->Alkalmazások->mind->Update Center->Adatok törlése

[ Szerkesztve ]

(#1200) Nando36 válasza szponzor (#1197) üzenetére


Nando36
tag

Megvan a megoldás.
Update_Service_Setup-2.12.14.20.exe
Ez a progi megoldotta a frissítést is, illetve megjavította szerencsére.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.