Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) rtzmp válasza i.s (#4250) üzenetére


rtzmp
aktív tag

Állítsd be, hogy ne kérje a sim pin kódját. Restart és utána már jónak kell lennie.

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#4252) i.s válasza rtzmp (#4251) üzenetére


i.s
tag

nem kért eddig se sim pin kódot

(#4253) rtzmp válasza kifu (#4242) üzenetére


rtzmp
aktív tag

Gmailben lehet export-import csv formátumban. Közben meg azt csinálsz vele vmilyen táblázatkezelővel, amit akarsz.

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#4254) rtzmp válasza i.s (#4252) üzenetére


rtzmp
aktív tag

Augusztusban küzdöttem ezzel. Akkor ettől meggyógyult.

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#4255) Damage401 válasza i.s (#4250) üzenetére


Damage401
senior tag

Szia I.S!

Regisztrálj be a Telenor Onlinera (online.telenor.hu)
és ott a készülékbeállításnál de éppen a neoba legyen a kártya mert érzékeli a szolgáltató. Küld el a hálózatbeállításokat megint.

Proxy remélem nincs megadva
APN protokoll: IPv4
illetve a

[ Szerkesztve ]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#4256) i.s válasza Damage401 (#4255) üzenetére


i.s
tag

Szia regisztrálva vagyok és a beállításokat meg is küldték a neo-ra, de azzal se működik

(#4257) Damage401 válasza i.s (#4256) üzenetére


Damage401
senior tag

Ha csinálsz egy teljes visszaállítást és újra lekéred az adatokat akkor is ez van mert ha igen akkor szerviz lesz

Szerk.: nekem pénteken produkált pont ilyent hogy nem jelzett hálóra. Én kivettem a Simkártyát vissza aztán működött. Gondolom a Sim kártya új? vagy defyhez kapott mert "érzékenyek" az ilyenre

[ Szerkesztve ]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#4258) i.s válasza Damage401 (#4257) üzenetére


i.s
tag

hát pont erre gondoltam én is. Csak bíztam abban, hogy ha a wifi műkszik, akkor talán, vagy egyébként is, csak valami beállításbeli probléma lehet.
A simkártya nem új, úgy 2 éves, de z xperia minivel hibátlanul ment. Persze lehet, hogy ez a gond.
Üdv: I

[ Szerkesztve ]

(#4259) Damage401 válasza i.s (#4258) üzenetére


Damage401
senior tag

A Wifi az más tészta. Külön van. Az az érdekes hogy a GSM modul rész működik, Ha WCDMA-ra állítod akkor felcsatlakozik? mármint a telefon adatainál látod hogy azon a hálón van?

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#4260) i.s válasza Damage401 (#4259) üzenetére


i.s
tag

Átállítottam csak gsm, azután vegyes, majd csak WCDMA-ra. Mindegyik esetben a telenor hálózat működik, telefonálni tudok, de a net egyáltalán nem.
Szóval ebből szervíz néz ki. Azt hiszem alkatrész lesz belőle, mert a szerviz brutál áron dolgozik. Gari már nincs rá.

(#4261) sajo13 válasza rtzmp (#4253) üzenetére


sajo13
senior tag

Szomorú, hogy nincs "normális"(egyszerű) megoldás Androidon a Vezetéknév és Keresztnév problémára, akkor mitől "okos"telefon ez? :)
Nem mellesleg a korábbi Nokiámon volt a Névjegyeknél egy beállítás amivel el lehetett dönteni, hogy a vezeték vagy keresztnév legyen elöl.

[ Szerkesztve ]

(#4262) cucinho válasza rtzmp (#4254) üzenetére


cucinho
aktív tag

Igen, én is emlékszem, hogy volt egy rom (talán a 2.3.3), aminél ugyanez volt a probléma. Akkor simpin kérésének törlése és egy restart megoldotta a dolgot, mindaddig amíg vissza nem állítottam a pin kódot. :)

(#4263) rtzmp válasza sajo13 (#4261) üzenetére


rtzmp
aktív tag

Nekem is hiányzik néhány funkció, amire itt külön progi kell, pl. auto redial sincs - de ezt is meg lehet oldani. A régi nokiák jók voltak... Nekem az N8 után megváltás volt, hogy újra használtam a 3600-t. Ennél ezt nem éreztem. Rss, epub, pdf fájlokat olvasok rendszeresen, használom gps-t navigációra, videó telefonálok, chat-elek rajta, stb. Nekem bejött...

[ Szerkesztve ]

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#4264) darvinya válasza i.s (#4260) üzenetére


darvinya
titán

Ha van telefon internet is kell, hogy legyen.
Én a mnc rosszul beállítva.
Vagy pin ki restart töröl mnden net beállítás és újra kézivel újat létrehozni.
mnc: 116
mnc: 21
v.
mnc: 216
mnc: 21, 23

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4265) darvinya válasza sajo13 (#4261) üzenetére


darvinya
titán

Telefon könyv widget jobbra, v. balra.
Ha ez nem akkor Telefonkönyvben egy név hosszan tap és abban menüben hát van egyéb v. see more information.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4266) i.s válasza darvinya (#4264) üzenetére


i.s
tag

Szia, próbáltam, de sokat segítene, ha valaki olyan írná le a beállításait, aki telenor hálózati beállításokkal használja a neo-t. Próbáltam az általad adott paramétereket, de a mentés gombra kattintva eltűnt a kapcsolat. (az mnc 21, vagy 23-ra ) Nálam nem kér pin-t belépéskor, mivel én letiltottam előre, íg yez nálam nem működik.
Üdv: I

(#4267) cucinho válasza i.s (#4266) üzenetére


cucinho
aktív tag

"de a mentés gombra kattintva eltűnt a kapcsolat"

Pedig pont ez volt a hibajelenség, amit megoldott a pinkód törlése. Esetleg próbáld meg azt, hogy beírsz egy kódot, majd újraindítod, hogy kérje azt bekapcsoláskor. Utána kitörlöd a pin kérést, megint újraindítod. Ekkor látszani kellene az apn beállításoknak, ahol a telenor.hu szerint ez a helyes:

Név: Telenor Online
APN: online
MCC: 216
MNC: 01
Hitelesítés típusa: CHAP
Hozzáférési pont típusa: internet

(#4268) sajo13 válasza darvinya (#4265) üzenetére


sajo13
senior tag

Mondd csak, Te is Neo-t használsz? Mert a telefonkönyvben hosszan tap a névre nincs "Egyéb" menüpont nálam, se "See more information", csak ennyi:
- Szám módosítás hívás előtt
- Felvétel a kedvencekbe
- Kapcsolat összekapcsolása
- Kapcsolat szerkesztése
- Kapcsolat törlése

Szerintem kár erőlködni, nem lehet megcsinálni és kész, tudomásul vettem. Talán az ICS fejlődik ebben is.

[ Szerkesztve ]

(#4269) darvinya válasza sajo13 (#4268) üzenetére


darvinya
titán

- Kapcsolat összekapcsolása
- Kapcsolat szerkesztése
Ezeknél ha belépsz nincs további menü?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4270) Damage401 válasza i.s (#4266) üzenetére


Damage401
senior tag

Nos nekem Telenoros van .62 szoftal:
Leírom:

Neve: Telenor Online
Hozzáférési pont neve: online
Proxy: üres
Port:üres
Felhasználónév:üres
Jelszó:üres
Kiszolgáló:üres
MMSC:Üres
MMS-proxy és port: üres
MCC:216
MNC:01
hitelesítés tipusa: üres
Hozzá.pont-név tipiusa: default,supl
APN protokoll amit nem tudok változtatni:
IPv4

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#4271) i.s válasza Damage401 (#4270) üzenetére


i.s
tag

Köszi, ez van nálam is.

(#4272) sajo13 válasza darvinya (#4269) üzenetére


sajo13
senior tag

Nincs semmi azokban, csak amit a nevük is mond, szerkeszteni lehet a kapcsolatot.
Amúgy köszi a segítséget, de most már világos, neked nem Neo-d van, különben meg tudtad volna nézni ezeket a menüpontokat.

Egyébként meg már rájöttem, hogy nem lehet mit tenni, ez van, ezt kell szeretni.

[ Szerkesztve ]

(#4273) mycso válasza Damage401 (#4270) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Párom telefonján szintén a 62-es rom, szintén telenor és a beállításaidhoz képest ennyi a különbség:

Hozzáférési pont neve: online --> ez neki: net

Természetesen működik tökéletesen a mobilnet.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#4274) Keny. válasza i.s (#4271) üzenetére


Keny.
tag

Szia, sajnos most mi is hasonló gondokkal küzdünk telenor mobilnettel. Igaz nem pont Neo-nál jött ki a dolog, hanem ZTE Blade-nél. A haver blade-jén eredeti 2.1 volt, azzal ment a mobilnet, de akármilyen más romot tettünk rá, kb 7-8 db, nem ment a net. Szórakozott neki a 2.1, és most felraktam neki egy 2.3.7.es romot amit több telenoros ismerősnek felraktam, és tökéletesen ment a mobilnet. Az ő kártyájával így sem. Kiszedtem a telenoros kártyám és beletettem a telójába, az ő kártyáját a Neomba. A bladen simán ment a net a kártyámmal, de a neon nem ment a net. Ekkor bementünk a telenorba, a csaj megesküdött, hogy a kártyán van net. Majd ő nem tudott segíteni, és az ügyfélközpontot kellett hívogatni. Ez pénteken volt, akkor még nem volt net.

A beállítások jók nem tudom mi lehet a gáz, sajnos nekem is csak úgy megy a net, hogy a pin kérést ki kell kapcsolnom.

Próbáltad más kártyával?

(#4275) i.s válasza Keny. (#4274) üzenetére


i.s
tag

köszi a tanácsot megpróbálom a pároméval.
Üdv: I

(#4276) chaval válasza Keny. (#4274) üzenetére


chaval
tag

Kérjetek sim cserét! Főleg ha nem fehér színű a sim kártya! De amúgy kb tarifacsomagonként eltérő lehet a net beállítás.

(#4277) Keny. válasza i.s (#4275) üzenetére


Keny.
tag

Sikerült véletlenül beállítanunk a netet!

Az itt található beállításokkal nem ment: http://www.telenor.hu/android/mobil/beallitasok/magyar/

Így megy:

Neve: Telenor Online
Hozzáférési pont neve: online
Proxy: üres
Port:üres
Felhasználónév:üres
Jelszó:üres
Kiszolgáló:üres
MMSC:Üres
MMS-proxy és port: üres
MCC:216
MNC:01
hitelesítés tipusa: nincs
Hozzá.pont-név tipiusa: nincs beállítva
APN protokoll amit nem tudok változtatni:
IPv4

(#4278) akyyy


akyyy
senior tag

miért vn az hogy egyes wifiknél nem hajlandó csatlakozni a telefon?

koliba saját routerrel sikerült megoldani hogy manuálkisan írom be az ip cimet, stb (bár érdekes, egy előző routerrel ezt se kellet, csak az tönkre ment)

de suliba már nem tudok csatlakozni, és ott nem tudok egyedi ip cimet megadni mivel a routerhez nem férhetek hozzá :D természetesen a wifi nyílt, régi nokiával meg laptoprol simán lehet csatlakozni.

hard reset en kívül megoldható valahogy?

(#4279) cucinho válasza akyyy (#4278) üzenetére


cucinho
aktív tag

Nálunk regisztrálni kell a hálózaton magadat, és utána tényleg nyíltnak tűnik, de igazából mac-address alapján engedik hogy netezz. Nem lehet, hogy a régebbi cuccaid regisztrálva voltak, csak elfelejtetted? :)

(#4280) bazsi0322


bazsi0322
tag

Hali
Azt akarom kérdezni, hogy a gyári képernyőzáras megoldást (oldalra elhúzós) el lehet e tüntetni, h az alakzatosat tudjam használni anélkül, h azt is fel kellene oldanom?? Rootolt a teló.
Erre még mindig nem tud senki semmit??? Pedig nagyon jó lenne...

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#4281) akyyy válasza cucinho (#4279) üzenetére


akyyy
senior tag

biztos hogy nem mert ma müködött, viszont a mekibe meg nem ! :O

(#4282) cucinho válasza akyyy (#4281) üzenetére


cucinho
aktív tag

A Mekiben el kell fogadni egy szabályzatot, amit sokszor feldob nekem automatikusan a telefon, sokszor viszont csak úgy jön elő, ha nyitok egy gyári böngészőt és betöltök egy lapot. Na akkor előtte már megjelenik a szabályzat, és utána már megy is a net. Szóval a Meki sem teljesen nyitott hálózat.

Vagy keverem a Burger King-es internettel? :D

(#4283) akyyy válasza cucinho (#4282) üzenetére


akyyy
senior tag

sztem kevered. de mind1, a lényeg hogy suliba, meg koliba is jó:D

már csak az a kérdés, de ez inkább android, hogy a Gtalk és a gyári gmail alkalmazás miért nem jó az itteni nettel.

elvileg valamilyen portot kell kinyitni, szóltam is, hogy nyissák ki a gmail miatt, elvileg kinyitották, de továbbra se jó :|

(#4284) cucinho válasza akyyy (#4283) üzenetére


cucinho
aktív tag

Ha jól tudom, akkor az 5228-as portot kell kinyitni az Androidos Gtalknak. Megnézném neked, hogy tényleg az-e az, de én már régen letöröltem az appot. :)

Szerk.: GMailnek szerintem a 443-at nyitják ki, GTalk for Android-nak viszont az 5228 kell.

[ Szerkesztve ]

(#4285) Sátánné


Sátánné
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap frissítettem a telefon rom-ot, és az előző rom(2.3.3)-on lévő gyári csengőhangok vagy legalábbis egy rész eltünt. Volt köztük 1 amit nagyon sajnálok :( (a nevét sajnos nem tudom)
Nem tudja valaki, hogy honnan lehet ezeket a hangokat megszerezni?

Előre is köszönöm!

''Ha világot akarsz látni vegyél, egy atlaszt!'':)

(#4286) sajo13 válasza bazsi0322 (#4280) üzenetére


sajo13
senior tag

Hali! Annakidején én is kerestem rá megoldást, de nem találtam.

(#4287) i.s


i.s
tag

Nem sikerült megoldani a netkapcsolat installálását a neo-ra, ezért úgy határoztam hosszas töprengést követően, hogy adok még egy esélyt a ketyerének és elviszem szervizbe. No, de mivel a noe-nak nincs garija, így az olcsóbb megoldás kilőve. Azt se szeretném, hogy lehúzzanak iszonyatosan egy suttyó szervizben, ezért tanácsot kérnék tőletek. Tud valaki jó szervizt, ahol nem rántják le a szegény tulajt és mondjuk nem is ülnek a telón évekig?

(#4288) darvinya válasza i.s (#4287) üzenetére


darvinya
titán

Egy kérdés ez a telo nem volt függő és azt probálták függetleníteni?
Viszont ez nem legálisan történt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4289) i.s válasza darvinya (#4288) üzenetére


i.s
tag

Még most is függő (Tnoros)

(#4290) darvinya válasza i.s (#4289) üzenetére


darvinya
titán

Én arra probáltam rávilágítani, hogy függetlenitették de nem legálsan és észrevették a hibakat.
Ekkor vissza rakták a zárt rom-ot és eladták.

De ez csak teória.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4291) i.s válasza darvinya (#4290) üzenetére


i.s
tag

Próbálom megérteni. Tehát a sikertelen és illegális függetlenítés után még a zárt ROM-ot vissza tudták rakni, viszont ezáltal csak a net kapcsolat létrehozásában történt "valamilyen sérülés". Ugyanis csak a mobilhálózati net kapcsolat nem működik, de pl a wifi, telefonálás, sms küldés etc... mid működnek. Lehet ilyen jellegű hiba egy illegális nyitásból?

(#4292) darvinya válasza i.s (#4291) üzenetére


darvinya
titán

Bizony lehet egy ilyen hiba, hogy csak a net nem meg.

Pl: a feleségemnek vettem egy x1-t ami elvileg független.
A telenor sim megy telefonálni lehet sms, de a net és a mms nem.
A wifi az nem lehet függő.

A végén kiderült, hogy egy vodás keszülék ilegális függetlenitéssel.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4293) i.s


i.s
tag

"A végén kiderült, hogy egy vodás keszülék ilegális függetlenitéssel."

Értem Lehet ezt orvosolni, vagy ásó. kapa, nagy harang????

[ Szerkesztve ]

(#4294) darvinya válasza i.s (#4293) üzenetére


darvinya
titán

se szerviz

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4295) cucinho


cucinho
aktív tag

Én egyszer betettem a Telenoros sim kártyámat egy vodafone-függő eszközbe, ami természetesen nem működött vele. Kiderült, hogy a Telenoros sim onnantól kezdve Vodás apn-t akart használni az mms és mobilnethez, ezek nem is működtek, csak a telefonálás meg az sms. De hogy hogyan állítottam vissza, azt már nem tudom.
(Meg közben eszembe jutott, hogy a mobilneted másik készülékben működött. :) )

(#4296) TheBomberman válasza cucinho (#4295) üzenetére


TheBomberman
tag

pl netről le tudod tölteni a beállításokat ha minden igaz, és a hozzáférési pontoknál egyidejűleg ki kell törölni a Telenoros profilokat (erősítsétek meg) :U

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

(#4297) akyyy


akyyy
senior tag

másnak nem volt olyan problémája, hogy telefonálás közben megszakad a beszélgetés? mintha benyomódna a hivásmegszakitás, pedig nem is mozgatom a telefont, meg semmi.

meg vicces, hogy pl ha már l akarom rakni akkor még várni kell egy minimálisat, mire megjelenik a kép hogletegyem, akkor a fejemhez tartva mi nyomodik be?

(#4298) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Üdv!

Telenornál a neo v nem független igaz?

(#4299) cucinho válasza TheBomberman (#4296) üzenetére


cucinho
aktív tag

A netes/sms-es beállításletöltésre azt mondta, hogy sikertelen. De valahogyan kézzel visszaírogattam. :D

[ Szerkesztve ]

(#4300) kurion


kurion
senior tag

Wotantos frissítés után ha beviszem a telót akkor garanciába javítják? Csak jack ajzat kopás van meg ilyen apróságok semmi szoftveres cucc.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.