Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4051) akyyy


akyyy
senior tag

azt halottam hogy hogy a telefon alapbol tartalmaz valami fóláit, csak nehéz észrevenni, ez igaz?

(#4052) eladogeppc válasza TheBomberman (#4046) üzenetére


eladogeppc
veterán

Hali !

Hát elég sok időbe telik hogy váltson.
Nekem van, hogy legalább negyed óra...

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#4053) chaval


chaval
tag

Ti is tapasztaltok a telefon menüjében lassulást-akadást, akár újraindítást követően is?!?

(#4054) chaval


chaval
tag

Illetve kameránál néha kicsit kékesebb képet csinál...

(#4055) mrlujoak válasza chaval (#4053) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ha nem várod meg míg feláll a rendszer és türelmetlenül belescrollozol igen, előidézhető...

Ha néha kékes képet lő, akkor állítanod kell a fényviszonyoknak megfelelően a szoftvert, mert ha csak az automatikára hagyatkozol, azt becsaphatja néha spéci világítási környezet...

Legközelebb, ha kérdezel - akkor egy kicsit több támpontot is írhatnál, mikor milyen kisebb anomáliát észlelsz, mert ez kb olyan, mint: "Hö' nem megy a net!" :U

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#4056) chaval válasza mrlujoak (#4055) üzenetére


chaval
tag

Gondoltam hogy egyértelmű hogy nem a bekapcsolás pillanatában :) Van hogy nem fut semmilyen extra program, és az indítást követően (pl 5 percre rá) belassul a menü.

Milyen támpontot adjak még?:)

[ Szerkesztve ]

(#4057) mrlujoak válasza chaval (#4056) üzenetére


mrlujoak
veterán

widgetek mennyi van, milyen olyan háttérben is futó progi van fenn - amit te telepítettél, pl killer progi - aminek futása nem a felhasználó szeme előtt zajlik... Stb. Elég sok körülmény van. Esetleg beragadt játék, ami hajtja a procit...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#4058) chaval válasza mrlujoak (#4057) üzenetére


chaval
tag

Gyári minden + Advanced task killer+ játékok után hasznosítom a task killert. Egy digitális óra van, meg gyári widgetek. Wifi kapcsoló, játék ikon, digitális óra, ilyesmik.

(#4059) rtzmp válasza chaval (#4054) üzenetére


rtzmp
aktív tag

Kékes kép a fehéregyensúly eltolódás miatt van. Arra figyelni kell, hogy épp milyen megvilágítás van: más és más napfény, izzó, de leginkább fenycső esetén. Ezt lehet állítgatni...

[ Szerkesztve ]

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#4060) kurion


kurion
senior tag

Hálózatfüggő telefonokhoz esetleg valaki bootloadernyitást tudna intézni, javaslatot adni?

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#4061) sajo13 válasza chaval (#4054) üzenetére


sajo13
senior tag

Nekem kékes vagy túl sárgás árnyalatú képek akkor sikerülnek, ha a LED villanót használom. Hát ilyenkor a fehéregyensúly állítgatás sem segít, sajnos pocsék lesz a kép.

(#4062) willi74 válasza rtzmp (#4048) üzenetére


willi74
csendes tag

Köszönöm, megpróbálom!

(#4063) TheBomberman válasza akyyy (#4051) üzenetére


TheBomberman
tag

igaz. jól illeszkedik, ézért nehéz észrevenni :K

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

(#4064) kovacszk válasza TheBomberman (#4063) üzenetére


kovacszk
senior tag

Hát az enyémen biztos nincs, Volt már pár telóm amin volt gyárilag azokon simán észre lehetett vinni már a tapintásán is. Az enyém telenoros kék neo.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#4065) cucinho


cucinho
aktív tag

Hát ha van rajta, akkor nagyon jól el van rejtve mert én nemrég tettem rá még egyet... :D

(#4066) Bence937


Bence937
csendes tag

hello!
most vettem egy neo v-t!!! :D
és kijött h új rendszefrissítés van a 4.0.2.a.0.62. ez mi ugye nem az android 4.0??? :P gondoltam azért itt kérdezek egyet h mi ez mielőtt benyomom h frissítse.

előre is köszi

(#4067) mrlujoak válasza Bence937 (#4066) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nem, az még nem az ICS.
Ellenben frissíthetsz az újabbra... :)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#4068) eladogeppc válasza mrlujoak (#4067) üzenetére


eladogeppc
veterán

Minek ?
Eszi az akkumulátort.
Már neharagudj, hogy beleszólok.
Ha minden igaz a NEO V-t megkapta .42 végüvel, amit nyugodtan rootolhat is ha akar.

Ha frissít, akkor sajnos jobban merül a telefon......

Én visszaraktam a 4.0.A.2.368-at. Evvel jól működik a Wifi váltás is mobilnetre.
Amúgy a frissítés nem hoz semmi újat. Állítólag Bugokat javítottak, nekem nem volt
előtte semmi bajom a telóval.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#4069) mrlujoak válasza eladogeppc (#4068) üzenetére


mrlujoak
veterán

átfutottam a topikot, de rajtad kívül nem nagyon láttam, hogy jelezték volna a jobban merülős anomáliát...

De igazad van, ne frissítsen.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#4070) Dzsano válasza sajo13 (#4061) üzenetére


Dzsano
tag

Khm, nem személyeskedésből, de használtál már digitális fényképezőt?
Azzal jól sikerültek a képek mindenhol?
A témát, a vakut, és a fehéregyensúlyt is lehet állítgatni.
Nem biztos, hogy amire állítod, vagy az automata, az lesz a jó, lehet, hogy más megoldás adja a jobb eredményt. Próbálgasd.

(#4071) chaval válasza mrlujoak (#4069) üzenetére


chaval
tag

Akksi merülést én sem tapasztaltam, sőt egyre inkább bírja!

(#4072) adam10980


adam10980
tag

Hölgyek Urak tudnátok nekem mondani egy jó diktafon féle alkalmazást?

(#4073) sajo13 válasza Dzsano (#4070) üzenetére


sajo13
senior tag

Már vágy 10 éve használok digi fényképezőgépet, tudom mi az a fehéregyensúly. Sajna a villanót használva egyik beállítás sem hoz jó eredményt.
Nem is várok sokat egy mobiltól, de sajna az előző Nokia-m led villanóval jobb képeket csinált. Igaz két led volt benne...

(#4074) eladogeppc válasza mrlujoak (#4069) üzenetére


eladogeppc
veterán

Szervusz !

Ha átfutod a topikot, azt is láthatod, hogy itt nemigen vannak hozzáértők.
CM7 kérdéssel sem találtam meg senkit.
Így hát vondd le a konzekvenciát.

Sajnálom hogy nem találtak anomáliát, képet meg nem bírok ide felrakni. Nem engedi.
A következő szöveget látom alul:
"A képfeltöltés átmenetileg nem elérhető, a hiba javításáig kérjük türelmeteket!"

Már vagy pár hónapja.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#4075) csiziktomi


csiziktomi
senior tag

eladogeppc

hát nem tudom,de nekem eddig kb egy napot ment a teló estére még kb 30-40 százalék maradt az akksiban,de pl,most csak 25 százalék van(igaz nincs is este:)).Még nem mondok véleményt (eleget szoptam a rootolással ),de nem kizárt ,hogy megy vissza a régi szoft.Még várok
A szakértelemről meg csak annyit,ha valaki tud teljesen megbízható bootloader nyitási módot szolgáltató függő telóra ,az mondja el és utánna nyilatkozok cm ill miui romokkal kapcsolatban.Én eddig is cm-et használtam minden előző telómon(SE x8 ,x10mini,zte blade),tehát csak ezekről tudnék tanácsot adni:)

[ Szerkesztve ]

(#4076) csiziktomi


csiziktomi
senior tag

nem engedett szerkeszteni mire megoldottama képet.ez a mai használat:
http://www.box.com/s/k9zer2f0jn64gm2me928

ez 0,62 szoft

(#4077) cucinho válasza eladogeppc (#4074) üzenetére


cucinho
aktív tag

Nálunk sem eszi jobban az akksit az új szoftver, ez biztos.

Gyári rommal simán átvált wifiről mobilnetre, azzal sincs gond. Sőt, a házban két router van, az egyik csak továbbítja az első jelét, váltáskor sem szakad meg a wifi.

CM7: Ha egyszer nem használom, akkor mit mondjak rá? Gondolom a többiek sem használják, azért nem válaszoltak.

(#4078) rtzmp válasza eladogeppc (#4074) üzenetére


rtzmp
aktív tag

Képfeltöltés: adott képet feltöltöd egy helyre, ahonnan linkkel elérhető (dropbox, box, picasa, stb). Linket pedig a kép tag linkjébe rakod bele

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#4079) Land


Land
veterán

Üdv!

Ha Root Explorerrel törlök néhány gyári appot, akkor gyorsul a telefonom, kevésbé merül?
Ugyanazzal a beállítással (2G, Wifi off) jobban merül, mint bármelyik Samsung telefonom. Az 5-10 mA-rel merült, ez 20-80 mA-rel. És rengeteg baromság fut a futó alkalmazások között.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#4080) cucinho válasza Land (#4079) üzenetére


cucinho
aktív tag

Ha (ezek szerint) rootolva vagy, akkor inkább Titanium Backup-pal törölj, mert ha gáz van akkor azzal könnyen vissza is tudod állítani. És mielőtt nekiállsz az egésznek, csinálj egy Nandroid backupot recoveryben, az a tuti. :)

(#4081) chaval válasza chaval (#4071) üzenetére


chaval
tag

45% (egész napos wifi használat, tegnap szórakoztam a launcher beállításaival is, telefonáltam is egy párat, szval szerintem elég jól bírja a legfrisebb hivatalos sw)

[ Szerkesztve ]

(#4082) chaval válasza chaval (#4081) üzenetére


chaval
tag

Valamiért a kép linkje megváltozott, kiraknám még 1xer,de szerintem annak is változna időközben a linkje, 1 napja és 2 órája megy a telefon. Találkoztatok már olyan problémával hogy a vcf filet nem tudjátok fogadni? meg rosszul küldi el?. Konkrétan küldtek vcf filet de nekem az égvilágon semmit nem jelzet, és meg sem érkezett.

(#4083) eladogeppc válasza cucinho (#4077) üzenetére


eladogeppc
veterán

cucinho: Simán át vált. Hát én nem nevezném annak, azt hogy negyed óra múlva nyomja le a wifit. A barom telefonom szerint például:

Össz idő: 20ó 7p

Megjelenítés: 37% 59 perc
Hanghívás: 29% 39 perc
Telefon készenlét: 14% 20 ó 7 perc Jel nélküli idő: 0%
Üresjárat: 13% 19 ó 7 perc
Wifi: 5% 4 ó 33 perc
Android Rendszer: 2% 2 perc ébren 9p
Google szolgáltatás: 2% 10 perc teljes ébren

Ezek után érdekesek a számok.
1 óra alatt (Telefon készenlét- Üresjárat) tehát 39 percig pofáztam, és 4 órát wifiztem amit 59 percig néztem. Hát érdekes, nem ??

Ezért érzem úgy, hogy valami nem smakkol. Elmondanám, hogy a telefont max 50 percig
használtam, és minden energiatakarékos állapotban van. Nem fut az ég adta világon semmi.

Amióta felkúszott a 4.0.2.a.0.42 rootolva és a Wifit bekapcsolva hagyom, azóta van így !!!
Hiába raktam vissza úgy néz ki a 4.0.a.2.368-ast úgy néz ki a hiba megmaradt.
Minden cache, dalvik törölve, batterystats.bin törölve.

Összehasonlításképpen: ZTE Blade 2.3.7 Ice Armor II ROMmal, LG Optimus 2x 2.3.4-es gyári ROM-mal, ugyanezekkel a beállításokkal, azonos használattal 2 - 2,5 nap.

Kérem vissza én is ezeket az időket, nekem is 2 napot elbírt eddig.

Este 8 óra alatt 10%-ot esett az akksi !!!!!

PLEAZE HELP !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#4084) cucinho válasza eladogeppc (#4083) üzenetére


cucinho
aktív tag

Én ezt elhiszem, de nálam nincs ilyen probléma, ezt próbáltam elmondani. Az előző rommal sem volt, meg a frissítés óta sincs.
Nem tudom, hogy nálad mi lehet a probléma, főleg ha azóta visszatetted a régebbi romot. :/

(#4085) mrlujoak válasza eladogeppc (#4074) üzenetére


mrlujoak
veterán

A hiba jelzéséhez abszolúte nem kell semmilyen tudásbázis.
Levontam a konzekvenciát.

Neked volt anomália, amit aztán általánosítasz. Ez hiba.
Az anomáliát pedig felhasználók cáfolták is - pontosabban náluk nem jelentkezett.

"Ha átfutod a topikot, azt is láthatod, hogy itt nemigen vannak hozzáértők."

Hmm. Nem tisztem senkinek a hozzáértését eldönteni. Véleményem, véleményed lehet, de ezt illik magában tartania az embernek, és nem megsérteni az egyszeri felhasználót! :((

A későbbiekben figyelj az ilyenre!

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#4086) Damage401 válasza eladogeppc (#4083) üzenetére


Damage401
senior tag

Ja igen, csak elfejelted hogy a ZTE be 680 Mhz Armv6 architektúra van ami alig zabál valamit kraft meg akkor "csak húzod" lesz
Optimus2x: Sok olyan ismik vannak akiknek ez van de 1,5 nap után eteti. (nem reális a tényed)

[ Szerkesztve ]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#4087) Miarák


Miarák
csendes tag

Üdv! Olyan kérdésem lenne hogy megérné egy neo készüléket külön megvenni 66-ért vagy inkább vegyem meg minden tartozékkal dobozba 76-ért hogy jönnék ki jobban?

(#4088) Damage401 válasza Miarák (#4087) üzenetére


Damage401
senior tag

Inkább 76 ért vedd, meg. mert ha csak a készülék van 66e ért akkor az adatkábel 2.000 ft, töltő 5.000, füles 8.000 ft az több mint 76e

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#4089) eladogeppc válasza Damage401 (#4086) üzenetére


eladogeppc
veterán

Attol meg a wifi nem kapcsol le.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#4090) Damage401 válasza eladogeppc (#4089) üzenetére


Damage401
senior tag

Semmi sem tökéletes. Mondjuk nekem a HTC üzemidejéhez képest 10x jobb még Wifivel is.

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#4091) cucinho válasza eladogeppc (#4089) üzenetére


cucinho
aktív tag

Tegyél rá egy jó régi romot, mondjuk 2.2-t, aztán vissza azt ami neked jó volt.
(Feltéve ha így van beállítva: Menu >Settings > Wireless & networks > Wi-Fi settings, press the menu key and tap on Advanced > Wi-Fi sleep policy > Never.)

(#4092) Miarák válasza Damage401 (#4088) üzenetére


Miarák
csendes tag

kösz a választ :)

(#4093) cucinho válasza Miarák (#4092) üzenetére


cucinho
aktív tag

Ráadásul elvileg a dobozoshoz microSD is jár. :)

(#4094) eladogeppc válasza cucinho (#4091) üzenetére


eladogeppc
veterán

Hogy érted, hogy feltéve ?
Természetesen úgy van beállítva ahogy kell..
(Ha a képernyő kikapcsolra)
Ezért kéne gyorsabban váltania Wifiről Mobilnetre.

Vagy valakinek ötlete a Hálózat váltás módjáról ??

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#4095) cucinho válasza eladogeppc (#4094) üzenetére


cucinho
aktív tag

Azt mondtad frissítés előtt jó volt, arra a romra gondoltam.

(#4096) eladogeppc válasza cucinho (#4095) üzenetére


eladogeppc
veterán

Hát most az a baj, hogy hiába rakosgatom akármelyiket vissza, valahogy jön rendbe.

Valaki be tudna linkelni egy akku fogyaszást úgy, hogy wifit is bekapcsolva hagyja ?

Ha lehet 100%-on standby módban, Wifi bekapcsolva. Elég kb egy fél órás intervallum is.

Köszönöm !!!!!!!!!!!!!!!

:R :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#4097) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Emberek !

BAZI NAGY Felfedezést tettem !!! :Y
Hát komolyan mondom, nagyon állat !!!! :Y

Ezt kapjátok ki !
Nem kell unlocked bootloader ahhoz, hogy az új verzióhoz .62 meglegyen a root jog !

-=== ROOT a 4.0.2.a.0.62-höz ===-

Ennyit kell tenni !

1., Wotan szerverről felraktam a 2.3.3 -as verziójú ROM-ot, méghozzá ezt:
4.0.A.2.368

2., Rootoltam egy általános SuperOneClick-el.

3., Szól a telefon, hogy már van 4.0.2.a.0.62

4., WIFI-n keresztül lefut a gyári frissítés, úgy hogy minden adat, program megmarad.

5., Először kételkedtem, hogy kint van a superuser, de rányomok a Root Explorerre, és láss csodát ! Woááááááááá ! Szól, hogy root jogot kaptam !!!

Ha már ennyit megért a dolog, akinek nincsen aksi problémája, full feltöltés után
nyugodtan megcsinálhatja !!

A dolog csak a régi rom felrakása után működik !!!

:Y

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#4098) Jarod1 válasza Miarák (#4087) üzenetére


Jarod1
addikt

minden tartozékkel magyarul éri meg 72 ért Nextelnél

(#4099) Andre90


Andre90
tag

Sziasztok!

Az létezik, hogy a kontaktoknál nem lehet megadni a születésnapot? Akárhogy kerestem nem találtam. Az is fura, hogy a régebbi Nokiámról átküldött névjegyekben, amelyekben volt születésnap is megadva, azt se mutatja a telefon. Most akkor hogy is van ez?
Köszi a választ előre is.

Üdv: András

(#4100) rtzmp válasza Andre90 (#4099) üzenetére


rtzmp
aktív tag

gmail-nél, a felületen (böngészőben) lehet megadni, de a telefonon nem fog megjelenni, ez csak PC-ről elérhető. Én ezt legelső alkalommal benyeltem, hogy szépen kitöltöttem mindent, külön mezőbe és létrehoztam egyéni mezőket is. Aztán meg hoppon maradtam, amikor a telóról akartam elérni (mert azok se szinkronizálódnak).

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.