Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Mymelody válasza Viktor0610 (#249) üzenetére


Mymelody
aktív tag

A magas ár relatív (szerintem). Mutass egy új készüléket, ami jó, minőségi (közép, felsőkategória) és olcsó.
A Sony termékek meg aztán sosem az olcsóságukról voltak híresek.

joey20: ezt most nem veszem simlis kötekedésnek, mert jó arc vagyok ;]

[ Szerkesztve ]

Cheers

(#252) LEFTHORSE1 válasza Mymelody (#248) üzenetére


LEFTHORSE1
őstag

Én nem tartom lehúzónak a tesztet, inkább hiányosnak, azon a hétvégén mikor Bognál vólt, épp azon gondokkodtam hogy irok neki priviben egy pár dologról amit föltétlenül nézzen meg rajta, de végűl ki jött a teszt és már késő volt, így marad a fórum, az egyetlen értékékes dolog itt a PH-n (plusz a RIOS-5)

Cseberből vederbe

(#253) kaller1 válasza Mymelody (#248) üzenetére


kaller1
veterán

Amíg nem lesz tömegesen elérhető jó áron,addig itt ne számíts nagy mozgásra,lásd pl. samsung s5230 esete.Mindkét feltételnek megfelel és pörög is a topik.

.::> <::.

(#254) Mymelody válasza LEFTHORSE1 (#252) üzenetére


Mymelody
aktív tag

Egyetértek, hogy hiányos, de mondjok nem csak ez a cikk( nem akarom megsérteni a szerkeztő urakat, hiszen szeretem olvasgatni a tesztjeiket), Ugyanakkor a cikk utáni rossz szájíz egyáltalán nem indokolt (csakis véleményem szerint :R )

kaller1: az árral kapcsolatban az előző Hsz.-ben a véleményem. Az általad említett készülék nem ez a kategória

[ Szerkesztve ]

Cheers

(#255) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Akkor most le is írnám hogy személy szerint mit hiányolok a tesztből, a zene vezérlése a beépitett mozgásérzékelő segitségével, a Walkman gombot lenyomva tartva jobbra-balra lenditve a telót zeneszámot válthatunk, fel-le billegtetve a hangerőt állithatjuk, a multi tasking sem került emlitésre pedig az egy hihetetlenül hasznos funkció főleg netezés közben, a kamera szinhűsége sem derűl ki a fotókból, gondolok itt a piros színre, az aku álapotának megtekintése százalékban kiírva, a zenevezérlő gombokhoz rendelt funkciók, a hivás fogadás-befejezés csuszkával, a rengeteg ingyenesen letölthető témák és shockwave fájlok, a BT ésszerüsége, fájlküldés után kikapcsol (ugye Nokia és Symbian), a zenei hangzás minősége (messze a legszebb az egész gyártó közül), a rádió és a 3,5 jack együtműködése, tartozékokkal való bóvithetősége pl. Fm transmitter (MMR 60), készenléti kijelzőn megjelenithető feljegyzések, vagy az épp játszott zeneszám megjelenitése (téma függő), a kamerában milyen gyorsfunkciók vannak a billentyüzetre kitéve, idegen formátumu fájlok tárlohatósága és letölthetősége a netről, a BT fájlfogadás-küldés állapotának láthatósága kilóbájtban kiírva...

Cseberből vederbe

(#256) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Próbálom elképzelni mi történik ha a rádió megy és megnyomom az egyik zeneléptető gombot a teló oldalán, átvált egy másik csatornára? vagy csak a hangerő gombok hosszan nyomásával érhető el? S akkor ott van a play-pause gomb, tud olyan funkciókat ellátni mint a K750 zene gombja? Ott ugye az volt hogy be lehetett álitani hogy a media player induljon-e vagy a rádió vagy az amelyik utoljára volt használva, nos erről sem kaptam infót sehol, valaki tud erről valamit?

Cseberből vederbe

(#257) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Olvasgattam a SE-NSE és Esato oldalait, ott találtam olyan topikokat ahol moddolt kamdrivereket mutatott be egy Rodriguez nevü gyerek, a béta 2.2 nagyon igéretes, az ottani W995 tulajok-fórumozók nagyon meg vannak elégedve, még azt is emlegetik hogy a C905-öt simán fenéken billenti. Ha tudnék rendesen angolul, feldobnám az én ötletemet Rodrigueznek hogy próbáljon meg egy olyan kam drivert fabrikálni amelyben a szoftver a kameraérzékelőn négy pixelt egy pixelnek nézzen, így a 8 mega pixeles érzékelőből kapnánk egy finom kis 2 megapixeles érzékelőt. Ha valaki már tag ottan és megértette az ötletemet megkérném tolmácsolja nekik, hátha lehetséges és kezdeni is lehet valamit ezekkel az értelmetlenül magas pixelszámokkal

Cseberből vederbe

(#258) k850 válasza LEFTHORSE1 (#257) üzenetére


k850
addikt

Szia LEFTHORSE1! :D Érdekes ötlet! :F Csak szerintem nem olyan egyszerű, hogy 4pixelt összevonunk és eredményül egy jobb képet kapunk. Ez egy bonyolult matematikai feladat, mert a többi pixel érték függvénye, hogy éles képet kapjunk. A kameragyártók nagyon sokat fejlesztenek, hogy minél tökéletesebb képfeldolgozó szoftverjük legyen. De egy próbát megérne, ha ez a csoda gyerek tökéletesebb kameradriveret készítene! :R

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#259) AMD Power


AMD Power
titán

Nagyon egyben van a kis drága.. jó minőségű és nagy szép kijelzője van... sajnos a lencsevédő nincsen de lehet érezni mikor az ember kezében van ,hogy minőségi kis darab. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#260) Ricardo válasza AMD Power (#259) üzenetére


Ricardo
félisten

Ha mérséklődne az ára, akkor jó vétel lehetne. nekem nagyon szimpatikus, de az árazását elkú..ák. nem kicsit, nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#261) AMD Power válasza Ricardo (#260) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos ez az árazás SE probléma. Nem az első.. pedig ez tényleg baba kis gép lett. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#262) Ricardo válasza AMD Power (#261) üzenetére


Ricardo
félisten

Anno a Nokia szállt el nagyon. Aztán észhez tértek (az Nszériát leszámítva), és rendezték az árakat. Az SE-nek is rá kell döbbennie hogy ez így nem jó.

(#263) joey04


joey04
titán

Megint EISA díj a SE-nak! (Music Phone kategória)
[link]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#264) HardSanyeee válasza joey04 (#263) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Hazudnék ha azt mondanám, hogy meglepődtem :D Igazságosak lettek a díjak, egy gyártó se kapott két díjat.

(#265) tipuka


tipuka
addikt

Hali most készülök a tré-mobilnál veni egy ilyen drágaságot :D
tapasztalatok jó/rossz?:D
üdv!

ui: ezt az EISA díjat sejtettem hogy megkapja :D
magyarul nincs link?? :DDD

(#266) LEFTHORSE1 válasza tipuka (#265) üzenetére


LEFTHORSE1
őstag

Te egy szolgáltató függő változatot akarsz venni? Majd lesz egy halom kérdésem. Én még mindig nem találkoztam vele élőben, bezzeg a TV-ben reklámozzák ezerrel de a boltokban még nincs nálunkfelé. Jelenleg az áráért oda adnám az alig használt N95-et meg a Samsung F480-at, bevállalná valaki? Ha mégsem lenne elég még adnám a K850-et is, viszont nem Magyarón élek ezért nem is reménykedek az ilyen üzletben..

Cseberből vederbe

(#267) tipuka válasza LEFTHORSE1 (#266) üzenetére


tipuka
addikt

Igen! Mi a baj vele?:D
nyugodtan tedd fel, van természetesen SONY fényképezőm is, tudok mindenfélét csinálni, ide fórumba meg feltölteni :K ;) :D
árban simán megérne egy W995-öt de eladnád őket egyenként akkor is simán megtudnád venni...
hát élőben nagyon szépa telő, világítanak bizonyos gombok sárgán, bizonyos gombok fehéren is, nagyon szép télleg :)
hidd el nagyon jóféle telóka :)
na akkor várom a kérdésedet, elméletileg hétfőn fogom megvenni :C

(#268) joey04 válasza tipuka (#267) üzenetére


joey04
titán

a függő telókra később jönnek a szoftverfrissítések, és a flash témák nem mennek rajta.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#269) tipuka válasza joey04 (#268) üzenetére


tipuka
addikt

a frissítés az ok, de akkor olyan szép csicsás menüt nem lehet ráküldeni??? :F

(#270) HardSanyeee válasza tipuka (#269) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Tudtommal semmilyen SE telefonra nem lehet flash menüt rakni (kivéve ha beleturkálsz a telefon fájlrendszerébe, az meg ugye gari vesztéssel jár), szóval vagy van alapból egy telefonon, vagy nincs. Legalábbis régen így volt.

(#271) joey04 válasza HardSanyeee (#270) üzenetére


joey04
titán

de az olyan típusokon amin gyárilag van szép csicsás menü, arról is "eltűnik" a szolgáltatós verziókon, mert pl t-mobile esetében webnwalk ikon nem alakulhat át. Kb k850ig bezárólag tuti így van, azóta nem figyelem ilyen részletesen a se-t, de a tesztekben néha van rá utalás.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#272) HardSanyeee válasza joey04 (#271) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Szóval akkor függő szoftverre nem lehet semmiképp flash menüt rárakni?

(#273) joey04 válasza HardSanyeee (#272) üzenetére


joey04
titán

nem akarok hülyeséget mondani, de garivesztés nélkül nem, legalábbis ameddig én követtem a SE-t. A fórumhozzászólásokban is sokan sírnak, hogy nem tudják a tesztben látott jó kis témákat használni, vagyis csak a háttérkép változik.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#274) HardSanyeee válasza joey04 (#273) üzenetére


HardSanyeee
őstag

A garivesztést tudom, csak hogy az ikonok (pl web n walk, amit te is mondtál) nem akadályozzák-e a flash menü felrakását. Én erre gondoltam.
Igazából nem volt még flash menü képes telefonom, így nem tudom :B

(#275) tipuka válasza joey04 (#273) üzenetére


tipuka
addikt

hát ez k.o. :F

(#276) joey04 válasza tipuka (#275) üzenetére


joey04
titán

kérdezd azért meg a SE fórumon is, hátha le vagyok maradva/rosszul tudom. itt

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#277) Cyberb0b


Cyberb0b
tag

Tetszetős cikk! Végre egy elvárt tudású SE viszont a dizájn részemről a nagyon csúnya kategóriát veri plusz megvan a kellő N95 beütés is. Összességében jó kis telcsi, de nem kellene :C

♦♣♠ A nő olyan, mint egy költői hasonlat. Ha szép, akkor az sem baj, ha nincs semmi értelme.. ;) I am 33% Geek ♦♣♠

(#278) tipuka válasza Cyberb0b (#277) üzenetére


tipuka
addikt

jeeeeee
jövőhéten megvásárlom eme remek készüléket !!!! :C
"bum bum hari hari" :DD

(#279) Ricardo válasza tipuka (#278) üzenetére


Ricardo
félisten

Várjuk a tapasztalatokat.

(#280) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

No végre megtapizhattam, szerencsére vittem magammal egy tálat hogy legyen hová a nyálam csorogjon... A wifi-t bekapcsolva rögtön 4 routert talált, lerántottam az opera minit meg egy pár cuccos alkalmazást, majd egy kis You Tube Hofi elvtársal, természetesen hangja is volt a videóknak (W705-nek nem volt) majd a Walkman, hát volt rajta egy tucat zene de egyiket sem akarta lejátszani (?????) átküldtem BT-n egy zeneszámot, az ment szépen, viszont a kamerában nincsenek gyorsfunkciók kihozva a számbillentyükre, legalább a makrót kitehették volna, aztán még nem tetszett a beállitásokon belül a fülekre osztott menünézet hiánya, egyszerüen egymás alatti szövegekkel van reprezentálva mint egy fapados SE-ben, ja és a csuszkája nagyon kellemes de kinyitva jobbra-balra el lehet mozditani 1 milimétert, előre hátra elég fix, holnap is visszamegyek és a zenei oldalát nézem meg komolyabban

Cseberből vederbe

(#281) daveed_14 válasza LEFTHORSE1 (#280) üzenetére


daveed_14
tag

szia lefthorse1,
te hol próbáltad ki a telót? én is ma néztem meg, a csuszkája semmeresem mozdult egy milimétert sem, nagyon jó a mechanikája. walkman részében is mindent lejátszott amire épp rámentem, szépen szól.
tetszik a teló és nagyon minőség érzete van (szerintem)
üdv.

[ Szerkesztve ]

..." I keep dreaming you'll be with me"...

(#282) LEFTHORSE1 válasza daveed_14 (#281) üzenetére


LEFTHORSE1
őstag

Egy Orange üzletben néztem, az az 1 mm csak erőből mozgatásra jön ki, még mindig nem kapok függetlent, a hivatalos forgalmazónál sincs még

Cseberből vederbe

(#283) tipuka válasza LEFTHORSE1 (#282) üzenetére


tipuka
addikt

szia
nekem eddig t-mobilosat volt alkalmam kipróbálni
nos az szerintem is gáz ez a fapados dolog a kameránál :F
a zenei részben nem fogsz csalódni :C
mechanikája nagyon jó minőséginek érződik

[ Szerkesztve ]

(#284) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

No levizsgàztattam a zenei rèszt is, elèg korekt, automata hangerö szabàlyzàsnak nyomàt sem hallottam, megjegyzi a manuàlis hangszìnbeàllitàsokat, a zenevezérlö oldalgombok billentyüzàr alatt is aktivak, hosszanmyomva lehet a zenèbe beltekerni elöre hàtra, megpöcintve azonnal ugrik a következöre, a play-pause håttèrböl is megållit-elindit, az mèg a jövö kérdése hogy a szünet alatt a Walkman alkalmazàs fut-e a håttèrben ezåltal ugyananyi energåt fogyaszt mintha èpp lejåtszanå a zenèt. A 3,5 jack dugaszba fülest behelyezve azt tapasztaltam hogy a zenei hangzås minösège ugyanaz mint a fast port felöl ès ugyanugy ismerte fel a fülest mint az oldalsò csatist, a zeneliståba is jò gyorsan lehet pörgetni, a W980
-hoz kèpest legalåbb tripla sebessèg, a K850 hez csak ugy lehet hasonlitani mint a csirkèt a fecskèhez, a K750 egyèrtelmüen gyorsabban pörget a zene liståban. A rådiòt is lehet vezèrelni az oldal gombokkal, a szèlsöket megpöcintve finomhangolås törtènik, hosszan myomva csatornåt vålt, a play-pause leållitja ujrainditja akår håttèrböl is, ami nem tetszett az hogy billentyüzår alatt nem müködött a Walkman gomb, a hangerö gombok nincsenek jò helyen, a zenevezérlö gombok fölè kellett volna tenni, ezt szåndèkos ''butitåsnak'' könyvelem el, ott a SE-nèl valamelyik döntèshozò nem kicsit fogyatèkos

Cseberből vederbe

(#285) daveed_14


daveed_14
tag

én westendben voltam a sonyban, ott néztem meg. kérdeztem a csávót h mikor lesz függetlenül, azt mondta h még két-három hét mire lesz náluk. kíváncsi leszek a független árára... más: vkinek van már a topikban ilyen telója? ha igen, nyugodtan írhat róla egykét dolgot :R

..." I keep dreaming you'll be with me"...

(#286) Ricardo válasza daveed_14 (#285) üzenetére


Ricardo
félisten

Én arra leszek kíváncsi, hogy mikorra mérséklődik az ára.

(#287) EmThor


EmThor
addikt

Vacilálok egy ilyenen, vagy egy dedikált mp3 lejátszón (sony nwz-x1050), többek közt azt szeretném megkérdezni, hogy email-hez (gmail) van-e valami konkrét kliensprogi, mint iphone-ban + a w810-esembe anno be lehetett kapcsolni a "vaku" lámpáját elemlámpaként, ez tud ilyet??

Köszi

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#288) EmThor válasza EmThor (#287) üzenetére


EmThor
addikt

Ja, meg hogy be lehet-e kapcsolni a telefont, csak mp3 módban (szintén w810-esben volt ilyen), köszi

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#289) Atlantis válasza EmThor (#287) üzenetére


Atlantis
veterán

Be lehet állítani GMail-es címet is, bár nem értem, mit értesz "kliensprogi" alatt. iPhone-on is csak egy beállítási varázsló van. Itt is van hasonló(felismeri a Gmail címet), de célszerű kézzel finomhangolni a beállításokat.

Elemlámpa: mivel nincs takarva és sima LED-es technika, jó eséllyel működik itt is elemlámpaként.

Mp3-mód? Az meg mi? Szerintem a flight módra gondolsz, az szintén van, csak be kell álíltani menüben, hogy bekapcsoláskor rákérdezzen-e a Fligth-módra, vagy sem.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#290) EmThor válasza Atlantis (#289) üzenetére


EmThor
addikt

Köszi, közben találtam infót, elemlámpa funkció van, és igen, ahogy írod akkor 'flight' mód lesz az, mikor bekapcsoláskor megkérdezni, hogy a telót, vagy csak a 'walkman részt' kapcsolja be, legalább is én így hívtam.

Ha akksi bírja és emberi árban lesz, tuti vétel, itthon nagyon csodálkoztam, hogy nem láttam sehol (MM, saturn, stb.)

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#291) Atlantis válasza EmThor (#290) üzenetére


Atlantis
veterán

Mert brutál drága, s árához képest nem is tud sokat. Nem hülyék a boltok se, hogy raktáron tartsák, nem lesz egy keresett darab. T-mobile-nál láttam kirakva, ott megnézheted élőben.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#292) EmThor válasza Atlantis (#291) üzenetére


EmThor
addikt

kösz, 60-70 körül lehet még drágának tartanátok, de annyiért nem lenne rossz, gsm boltban volt 80+ért, majd kiderül...

- memóriakártyához nem jár valami átalakító a dobozában?
- esato.com-on írtak olyat is, hogy nem szól olyan jól, mint a w800-as...

[ Szerkesztve ]

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#293) EmThor válasza EmThor (#292) üzenetére


EmThor
addikt

régiófüggő, hogy hpm-77 vagy 88-as füles ill. m2 kártyaolvasó (m2 2 usb) kerül-e a dobozba...

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#294) Atlantis válasza EmThor (#293) üzenetére


Atlantis
veterán

A kártyaolvasót szokták adni itthon is, de a jobb(?) fülesre nem számítanék.

Az árakra visszatérve, azért a GSM-boltok és az általad említett MM, Saturn között van különbség. Utóbbiak hivatalos forrásból származó telefonokat, rendes garanciával árulnak...ezért 110-120k az ára, amennyit ez a telefon sosem ér meg.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#295) EmThor válasza Atlantis (#294) üzenetére


EmThor
addikt

bakker ez nagyon drága így... ha MM-ben annyi lenne, mint gsm boltokban most, de így, ez nagyon szomorú :(

moddolt kamera FW

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#296) Atlantis válasza EmThor (#295) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem láttam még én se MM-ben, de ott a C905 volt 110k pár hete, szóval az elvileg fejlettebb W995 sem lesz olcsóbb, sőt. Meg aztán Speedshopban 120k körül van a W995, az MM sem lesz sokkal olcsóbb.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#297) daveed_14 válasza EmThor (#295) üzenetére


daveed_14
tag

üdv,
elég drága, csak t-mobilenál lehet olcsó(n)/bban hozzájutni. én is az x1050 és ezt néztem, mint te :D viszont még nem tudom mitévő legyek. szerinted az x1050 megéri az árát?

..." I keep dreaming you'll be with me"...

(#298) EmThor válasza daveed_14 (#297) üzenetére


EmThor
addikt

x1050 jobban szól és 16gb, de azzal nem lehet telefonálni. 88 volt media markt-ban, 80 edigitalban.

w995-öt árkád t-mobilban megnyomkodtam, nem egy veszett gyors a FW, de ami le van írva, azt tudja tisztességesen, zenét nem tudtam tesztelni fülessel, és ez a legtúlárazottabb mobil, amiről valaha is hallottam, max 80k

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#299) Atlantis válasza EmThor (#298) üzenetére


Atlantis
veterán

80k csak egy MP3/MP4 lejátszóért? Megőrült ez a világ?

Nos, véleményem szerint, ahol az ember tipikusan ilyen mobil lejtászókkal hallgat zenét(utcán, zajos környezetben), ott nem igazán jön ki a különbség egy dedikált lejátszó és egy jó hangminőségű telefon között. Márpedig ezek a ClearBass-es SE-k kegyetlen jól szólnak, akinek kevés a hely, bővítheti nagyobb memkártyával, s mellé még telefon és fényképező is. Szerintem nem is kérdés, melyik éri meg jobban, ha már ilyen összeget akar kiadni erre a célra.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#300) EmThor válasza Atlantis (#299) üzenetére


EmThor
addikt

az a baj h valahol igazad van.

átolvastam hwsw tesztet, hőbörögtek az áron az emberek, aztán bedobták h már 80 bár én még nem láttam

400€ körül jön télen az aino is...

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.