Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

Végre egy normális SE, ami AF képességgel rendelkezik. a GPS-t nem tudom, hogy minek erőltetik a zárt szoftveresekbe, mert nehezen bővíthető a térkép, nehezebben frissíthető, és instabil. Ugyanakkor a kamerán kiábrándító mértékben van jelen a kromatikus aberráció, és zajszűrés zéró.
100 ezerért már inkább egy Nokia N86-ost, maibe rendes kamera van, nyílt szoftver, és semmivel sem rosszabb zeneképesség.

[ Szerkesztve ]

(#52) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Semmi.

[ Szerkesztve ]

(#53) Jadro válasza hackeeeee (#36) üzenetére


Jadro
veterán

"Volt E65-öm, az sem volt lassú."

Itt már végképp kiderül hogy benned van a hiba. :) Az 5800-hoz nem tudok hozzászólni, de az E65 igen is lassú a mai mezőnyben. Asszonynak van és amikor nyomkodom (a telefont, nem aszonyt :) ) mindig megjegyzem neki hogy lassú a telefonja. 6120c-hez és E71-hez képest pl. Persze ha nap mint nap az E65-öt használod ahhoz szoksz hozzá és akkor nem tűnik fel a dolog.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#54) HardSanyeee válasza joey04 (#47) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Lehetni lehetne, de QVGA-nál nagyobb kijelzőt leginkább csak érintős cuccokba tesznek (bár erre ott az ellenpélda amit előbb mondtam). Szerintem vállalható a 2.6"-os QVGA kijelző.

(#55) Mamuska válasza HardSanyeee (#54) üzenetére


Mamuska
őstag

Van azért pl:nokia 6260 320x480-as panel 2,4"-on, és az olcsóbb legalább egy 20-assal. Szerintem meg kevés az a kijelző.

(#56) .bableWes válasza HardSanyeee (#45) üzenetére


.bableWes
őstag

hát jo, de én szoktam "közelröl" nézni és engem zavarnak a pixelek. lehet, hogy ez a szabvány, de az SE-nek most sokat kell/kellene felmutatni, hogy vegyék is.

bocsi Bog! máskor oda figyelek rá! :B

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#57) fateless válasza Mamuska (#55) üzenetére


fateless
veterán

A 6260-as kijelzője 176x208-as, ami a maga idejében nagyon jó volt (úgy öt éve)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#58) hackeeeee válasza Jadro (#53) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát nem tom.. :) Amire én használtam, ott is ált a zenelejátszó futott mindig a háttérben, nem volt vele baj, egyedül az alkalmazások menü, ott tudott gondolkozni néha. :)

Véleményem szubjektív...

(#59) joey04 válasza fateless (#57) üzenetére


joey04
titán

Gondolom erre célzott :U

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#60) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Mennyire éreztem hogy most érkezik a tesztje... Nagyon tetszik, és végre álom méretek, nincsenek rajta érintős hülyeségek, zseben át vezérelhető zenelejátszó, zseblámpa, nagy kijelző, erős hangszórók, meg a többi finomság (kamerát kivéve). Ami hiányzik az a kameravédő, az fm transzmitter meg a T650 kamerája, ja és az üveg kijelző. Kérdéseim : mekkora a procija, a külső gombokkal bele lehet-e tekerni a zenékbe, lehet-e rádiót hallgatni a 3,5 jack-on keresztül, zsebben mennyire érezhető a vibrája?

Cseberből vederbe

(#61) Bling95


Bling95
őstag

Hát ennyiért tényleg nem kéne :D

egyébként van gyors symbian-os teló :D ott az 5630 , meg szerintem az n8x -ekkel sincs baj

(#62) HardSanyeee válasza Mamuska (#55) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Van, persze, de kevés mint mondtam már :)

LEFTHORSE1: Azt tudom, hogy a procija 150 Mhz-es. A rádiót meg kéne fognia Jack-en keresztül is, de akarok hülyeséget mondani.

(#63) sheep válasza Voyage (#37) üzenetére


sheep
addikt

mi a gyors?
illetve miért jó ha valamit 5 mp helyett 3 alatt tölt be a készülék? nyertem 2 másodpercet az életemből?
azért nem értem, mert ez kb ahhoz hasonlít, mint amikor valaki a sorban mindig megelőz egy-egy kocsit, aztán a piros lámpánál ott áll előttem 10méterre
lehet hogy nálad valami a háttérben leterhelte vagy nemtom..
lemértem az én 5800-omon:
-garmin 9mp alatt betölt, ezután lehet tervezni (teljes eu térkép)
-zenelejátszó gyakorlatilag 1mp alatt betölti a listát, igaz csak 400 szám van rajta
-képek mappát gyak 2-3 mp betölti, ugrás a képek között is 1-2 mp (kb30 kép)
a képernyő elég érzékeny, még sosem volt gondom vele
nyilván ha tele van a 8giga akkor lassabb
persze ettől még lehet hogy neked ez így lassú, de személy szerint engem az sem érdekelne ha még lassabb lenne, nekem szinte tökéletes arra amire én használom
tényleg nem kötözködni akarok :R
bocs az OFF-ért

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#64) madstunt


madstunt
addikt

Két új funkció került bele, egyrészt lehet kérni lassított lejátszást, másrészt pedig bárhol megállíthatjuk a mozit, s készíthetünk egy képernyőmentést, amit aztán kirakhatunk háttérnek, vagy elküldhetünk..

Kérem ezek már a K850-ben is megvannak,hol itt az újdonság?

[ Szerkesztve ]

(#65) iknight


iknight
senior tag

symbiannal jó lett volna...

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#66) No-kia


No-kia
őstag

nokia fan léttemre nagyon tetszik, bár a képek minőségéért kár, de elfogadnám :C :C hajrá

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#67) Voyage válasza sheep (#63) üzenetére


Voyage
aktív tag

Anno N70-el kezdtem, volt N82, N85, N95, N95 8GB, E60, E61i, E65, 5800, P1i, iPhone 2G, iPhone 3G és most az innov8.
Ezek közül mind2 iphoneon rányomtam valamire, és ott volt előttem. A 16GB teljesen tele volt nyomva programokkal, zenékkel, képekkel, és bármit rögtön megcsinált.
5800-án is 8GB-t telenyomtam, de ott rányomtam valamire, várni kellett, idegesítő volt.
Innov8-ban ugye 8gb hely van, meg egy 8gb-s kártya, mind2 tele van, konkrétan 2perc 34mp mire bejutok a menün keresztül a garmin főmenübe.
Ennyi idő alatt a térképen megkeresem merre kell menni, bejelölöm az útvonalat, és rég elindultam, ez még mindig áll egy helyben, és csak tölt és tölt...
Ez mióta megvan, megfogadtam, symbian soha többet, winmo még annyira sem.
iPhone nem kell, mert érintős cuccokat egyenlőre hanyagolom, de okos teló kell a sok program miatt. De hogy mit veszek még, azt nem tudom...
Idou ha megjelenik, és olyan lesz, mint amire várunk, akkor azt biztos megveszem. :K

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#68) fateless válasza joey04 (#59) üzenetére


fateless
veterán

Aha! :R
Az lett írva, hogy van ilyen készülék, számomra ez a lesz kategória.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#69) HardSanyeee válasza Voyage (#67) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Látod, nem kellett volna iPhone-t venni :D Amúgy nem Idou, hanem Satio ;)

(#70) Mamuska válasza fateless (#68) üzenetére


Mamuska
őstag

Több hónapja kapható. Egyébként sem értem miért játszod itt a tudatlant? Először egy régivel keverted, most meg ez. [link]

(#71) andris0116


andris0116
csendes tag

Nekem ezen a telefonon csak a szálcsiszolt külső tetszik :P Amúgy nem cserélném le az N95-öt rá.

Nemtom kinek kellet "SÁRGA KAZETTÁS NINTENDO" de van nekem priviben keressen meg aki kiírta valakinek az aláírásában láttam. Nokia N95 Plum

(#72) zombinyul válasza andris0116 (#71) üzenetére


zombinyul
addikt

Azért az N95-össel nem egy kategória,az Symbianos,ennek meg jobb a csúszkája,a kamerája,jobb anyagokból van,és jobban néz ki(nem beszélve még sok más funkcióról amit ez tud ellentétben az N95-össel,említsem csak a HSUPA-t.Meg általában az N95 olyan játéktelefon hatását kelti,tegnap jól meglestem a haverom N95 8 gigását,a W910-esem ahhoz képest nagyon minőségi darab).
Viszont a telefon nem rossz,nem rossz,lehet hogy ez lesz a W910-esem utóda.Nekem a formaterv rohadtul bejön,tudársa annyit nem fejlődött a W910-eshez képest.Újdonság a lassú videó lejátszás?A W910-esem is tudja,nomeg azt is,hogy leállítható a mozi,és el lehet lőni egy képet.És ugyebár a W910-es nem egy full új modell...:U
Fejlődés viszont természetesen van,GPS,nagyobb kijelző(persze ugyan azon felbontás mellett),stereo hangszórók,3,5-ös jack,mini USB bemenet,HSUPA...Viszont véleményem szerint annyit nem fejlődött,hogy kétszer annyiba kerüljön mint a W910-es,annyival nem okosabb(közel sem),viszont persze ott van az újdonság,ami miatt jelentősebben magasan tanyázik az ára.Ha normális ára lesz,és még egy két szoftververziót frissítenek rajta,nagy előnnyel indul nálam.

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#73) HardSanyeee válasza zombinyul (#72) üzenetére


HardSanyeee
őstag

"mini USB bemenet"

Ilyen nincs rajta... :U

(#74) zombinyul válasza HardSanyeee (#73) üzenetére


zombinyul
addikt

Bocsánat,elírtam :R :B

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#75) dragonfx


dragonfx
veterán

jók a képek, de ettől eltekintve valahogy olyna sablon SE szétcsúszós zenemobil.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#76) hackeeeee válasza dragonfx (#75) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

De mégis más,mondjuk nekem ettől a jáva rendszerű menütől már lúdbőrzik a hátam néha... :\

Kb. hasonló mint a Nokiánál az N85 és az N86 összehasonlítása..Feltéve akkor, ha ezt egy másik hasonló csúszkás SE Walkman telóhoz hasonlítjuk.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#77) Killing


Killing
addikt

ÁFA emeléssel 100 lepedő? :Y

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#78) tipuka


tipuka
addikt

milyen gyorsan készít a W995 képeket?
hiphop kész? vagy várni kell valamire sokat? mentésre vagy valami?

előre is köszi a válaszokat

(#79) androcles


androcles
tag

Jó lett végre a cucc, de a sörnyitó helyett rakhattak volna rá lencsevédőt. Ez a sörnyitó olyan gagyi, h. szinte fáj...

"Nagyon soká tart, míg az ember rájön, hogy nem értett meg semmit..."

(#80) Olcsi válasza androcles (#79) üzenetére


Olcsi
senior tag

Rájöttem a funkciójára: azzal lehet nyakbaakasztani. :DDD :C

(#81) bringa béla


bringa béla
csendes tag

végre valahára...
viszont egy megjegyzés a média 2 új funkciójához. csak annyit , h a videókat már a k750i is tudta lassított(jobban mondva szaggatott :DDD ) módban, és ott is lehettett képernyőmentést készíteni a videó közben. az már csak mellékes, h a kép minősége nagyon szar volt, és h a videót hang nélkül játszotta le lassítva, de akkoris tudta :P

az Walkmannak az ára az vicc, de legalább látszik, h kezd a SE felnőni az ehhez hasonló telefonok terén :C
csak így tovább

(#82) LEFTHORSE1 válasza HardSanyeee (#62) üzenetére


LEFTHORSE1
őstag

Ugyanaz mint a K850-nek? Ez botrányos. Azért kiváncsi lettem volna hogy BT sztereo zene lejátszáskor mennyire lassul be a teló, vagy a zene lista görgetése, mindegy, kipróbálom majd valahol ha már a tesztből nem derülhetnek ki az ilyen roppant fontos apróságok

Cseberből vederbe

(#83) HardSanyeee válasza LEFTHORSE1 (#82) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Hát igen, a V630 és a társai még 220 Mhz-eseket kaptak és az azért már 2-3 éve volt :(((

(#84) zombinyul válasza HardSanyeee (#83) üzenetére


zombinyul
addikt

Ez bizony így van.Azért egy csúcs kategóriás telótól nem ezt várná az ember... :( :(( :U
A W910-esnek a procijáról tud valaki mondani valamit? :F

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#85) hajbel


hajbel
addikt

Azért ha választani lehetne, hogy W902, vagy ez, akkor egyértelműen W902. Mennyivel jobban néz ki, és jobban össze van rakva. Tudásban pedig ugyanez, a jacket kivéve, dehát a 902-es füles is szétszedhető.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#86) HardSanyeee válasza zombinyul (#84) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Annak 180 Mhz-es, bár az a telefon botrányosan lassú lett.

JBenchmark itt lehet megnézni telefonok prociját, de csak java alapúaknál, okostelefonoknál képes elég sokat tévedni.

LEFTHORSE1: Egy 20-asal tévedtem 170 Mhz-es a W995 procija, csak rosszul emlékeztem, sry :U

(#87) --Nozbert--


--Nozbert--
aktív tag

A csúcs Walkmanben nem fért el egy rohadt FM-transmitter,amikor már a 980-asban is volt? Szánalom...8 megapixeles kamera tényleg fontosabb :N

"bárhol megállíthatjuk a mozit, s készíthetünk egy képernyőmentést"
Ezt már a K750 is tudta.

[ Szerkesztve ]

/\/0zb3/27

(#88) zombinyul válasza HardSanyeee (#86) üzenetére


zombinyul
addikt

Botrányosan lassú?Én az nyémen ezt nem vettem észre,nagyon gyors az a telefon!Szerintem a korai példányokra volt az jellemző,az enyém még nem egy régi darab,de egyszerűen nem lehet "belassítani".Szóval meg vagyok vele elégedve.A link jó,ahogy elnézem a W910-esnek nem is számít rossznak a proci a többi telóhoz képest...

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#89) sien


sien
aktív tag

hehe én 2 éve, vagy lehet hogy egy kicsit több is, 110k ért vettem a w850i-t, ami a mai napig megvan. de félek hogy ilyen mértékű elgyengülés nem fog még egyszer a hatalmába keríteni. :)

(#90) DANCE CSÉ


DANCE CSÉ
csendes tag

Kicsit olyan mintha ez lenne a se n95e bár pár évet lecsusztak

(#91) madstunt válasza HardSanyeee (#86) üzenetére


madstunt
addikt

Sok telefon példája mutatja hogy a Jbenchmark-os mérés elég pontatlan

(#92) Napfénysüti

Nekem egészen bejönne, na de az ár egy ilyen zárt rendszerű telefonért nem kicsit sok. :F

Més que un club!

(#93) JNashville válasza DANCE CSÉ (#90) üzenetére


JNashville
senior tag

Egyébként így jobban nézegetve, pont ma volt a kezemben egy N95 (a régebbi típus), és akkor ugrott be, hogy elég hasonló forma a kettő ... interesting. :U

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#94) zombinyul válasza JNashville (#93) üzenetére


zombinyul
addikt

Valóban "intresting",de szerintem nem igazán hasonlítanak...[Ez a példa] jól szemlélteti,hogy tulajdon képpen nincs is annyi hasonlóság(persze tudom hogy ez W910-más teló,de úgy gondolom a két telefon meglehetősen hasonlít egymásra(a W910 meg a W995),szóval szemléltetni a dolgokat megfelel.Amúgy épp tegnap néztem egy N95 8gigásat...Hááát valami szörnyű egy telefon.Olcsó műanyagok,és a csúszka valami eszméletlen shit :D A W910-esem csúszkája,anyaghasználata...Mintha vagy 2 kategóriával fejjebb helyezkedne el.Inkább ez az intresting.

(Az N95 8gigás kb. 1 éve lett megvárásolva előfizetéssel 90000 Ft,a W910 meg 45000 volt nemrégiben akcióban,feltöltőkártyával).Azért mégiscsak tudnak valamit Sony Ericssonéknál...:U

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#95) HardSanyeee válasza zombinyul (#88) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Eddig pozitívat nem hallottam róla, se ismerősöktől se fórumokon és amiket nyomkodtam azok se voltak a toppon.

madstunt: Okostelefonoknál igen, de ha tudsz javás példát mondani, akkor ki vele! :D

(#96) zombinyul válasza HardSanyeee (#95) üzenetére


zombinyul
addikt

Értelek...Én is nagyon sok negatív tapasztalattal szembesültem a fórumokon,meg is lepődtem.Van az egyik ismerősömnek is W910-ese,annál sem tapasztalható a lassuság.Hozzáteszem,Vodafone-os a készülék,szerencsére a menün ez nem látszik,egyedül a töltöttségjelzőn,a lefedettségjelzőn,nomeg a jobb funkciógomb,mely a wapra visz.Ettől eltekintve úgy gondolom ezzel együtt lehet élni,a lassúság az enyémre nem jellemző(pontosítok,esetleg amikor SMS-t írok,le lehet hagyni.Vagy későn reagál,hogy más gombot nyomok,így későn kezdi nekem ábrázolni az adott billentyűre eső alternatívákat-kibírható,csak szokni kell).Viszont van rajta több teljes film is,itt sem szokott belassulni ha ezek közt barangolok.Lehet hogy én fogtam ki jót...:F

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#97) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

Mi folyik itt?
Fórumozók vs. HardSanyeee?

(#98) mrlujoak


mrlujoak
veterán

"...(Apró megjegyzés, hogy ritka kivételnek számít a semennyire sem elterjedt W902, amelyben szintén volt autofókusz.)..."

Olvastam előrébb, hogy említésre került már a W610i, mint 2007-es AF-os Walkman modell. A W810i 2006-os modell, míg a W902 2008-as, így tehát Bog, nincs köztük fényévnyi különbség! :(

"Csavartak viszont egyet a fejlesztők a videolejátszón. Két új funkció került bele, egyrészt lehet kérni lassított lejátszást, másrészt pedig bárhol megállíthatjuk a mozit, s készíthetünk egy képernyőmentést, amit aztán kirakhatunk háttérnek, vagy elküldhetünk."

Van egy "rossz" hírem.
Ez a képkimentés, már az - hogy a ti nyelvezetetekkel éljek - ősrégi (2007-es) K850i-mben, a K550i-ben(2007), de még a K750i-ben is benne van - ha jól emlékszem- , így nem értem, hogy-hogy ezt csak most fedeztétek fel?! :Y :(

Az a kitámasztó bigyula pedig nem csak arra jó, hogy a telefont megtámassza, hanem teljesen kihajtva akasztóként is funkcionáljon. Felakaszthatod, mondjuk egy ruhagombra, de a nyakpántot is rákötheted...

Kérlek, ezeket a tárgyi tévedéseket javítsátok!

A szubjektív megítélést nem firtatom, bár az tény, hogy az agyonajnározott Samsung, ennyit-meg annyit eladunk tapimodelljénél alig rótták fel páran a 3,2-es AF nélküli kamerát, a Samu egyedi csatlakozóját, meg az akku alatti memóriakártyát... :(

mrlujoak

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#99) tipuka válasza mrlujoak (#98) üzenetére


tipuka
addikt

ebben tényleg igaza van a kollégának az agyonajmározásnak :(
és engem az is érdekelne elég erős e a vakuja és milyen gyors a képkészítés,mentése stb...

(#100) Bog válasza mrlujoak (#98) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Az "agyonajnározott" tapi Samu pont feleennyibe kerül, ezt rohadtul nem kéne kihagynod a számításból.

A felrótt hiányosságokat javítom, a 2006-2009 között megjelent 65 Walkman mobil közül 4-ben volt AF... sírjak, vagy röhögjek?

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.