Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Siemens M35i

Hozzászólások

(#1) MarioAna


MarioAna
senior tag

Jaj Vietnááám, jönnek vissza az emlékek!!! :DDD Nekem első telóm egy C35, volt, de nagyon szerettem.Az uez, csak az nem ütésálló tudtommal :U . Amugy jó írás :R

[ Szerkesztve ]

(#2) rekid válasza MarioAna (#1) üzenetére


rekid
addikt

Bizony ugyan ez! annyi, hogy ugye az külső antennás volt. :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#3) CséZé


CséZé
őstag

wááá ez volt az első telóm!
Mindig feketét akartam, de nem jött össz belőle csak a zöld :(

(#4) Stiky


Stiky
senior tag

Apró mistake:
tsd Vágd nem apád..." Csak simán 't' nélkül. :B

Emlékszek, a túrázni járó osztálytársamnak volt ilyenje. Megesett, hogy dekázgattunk és 'fociztunk' vele. Persze utánna semmi baja.

Én valahogy úgy érzem, hogy a régi strapabíró telók jobban bírták mint a mai 'csepp por és ütésálló' -nak kikiáltott darabok. :U

[ Szerkesztve ]

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#5) trassher


trassher
addikt

Első telefonom. Huh de szerettem, de aztán lecseréltemegy 3210-re :)

Redmi Note 7

(#6) rekid válasza Stiky (#4) üzenetére


rekid
addikt

javitva :R :B :R

Gyáva népnek nincs hazája!

(#7) Vicoo


Vicoo
senior tag

Nekem is volt/van csak nem használom. Sőt kettő is van: libafos!! amúgy küldd el rá smsben ezt: "%English" és attól lefagy:)

(#8) Muki94


Muki94
aktív tag

Nekem az első Siemensem (egyben első telefonom is) ME45 volt. Apukám vett olyat, aztán fél évre rá én is olyat szerettem volna:) Karácsonyra egy versenyautós csomagolású dobozt kaptam a fa alatt, egy fekete ME45 lapult benne... iszonyatosan örültem neki :))
1évre rá ellopták...(szemetek :O ) Azután egy C65 következett...azt nagyon nem szerettem.
Még úgyse , hogy faterom csinált hozzá adatkábelt, és a képek , MIDI csengőhangok fel-le röppentek a 4megányi memóriára:)

(#9) rekid válasza Muki94 (#8) üzenetére


rekid
addikt

Bizony bizony. Megsugom a következö teszt egy s45 lesz ami csont ugyan az mint az ME45 csak üzleti tokban :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#10) Muki94 válasza rekid (#9) üzenetére


Muki94
aktív tag

Tényleg! A szoftver cd-n kilehetett választani hogy melyik telefon driverjét rakom fel :K jajjdejó :)

Ami az ütésállóságot illeti:
Ismerősömnek van egy Nokia n-gage-je(hogy is írjam ezt le).
Az első koccanás véletlen volt, kb 2éve. Aztán mégtöbször leejtette, majd elkezdte mutogatni, hogy milyen strapabíró a telefonja. Földhöz vágja, kosarat dob vele... kiesett a kezéből rálépett csúszott vele a burkolón :Y , semmi baja!(najó a hátlapon van 2-3 mélyebb karc)
Egyszóval félelmetes :C

(#11) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Jííí, ez nagy kedvencem volt anno, mit kibírt, tyühhűű.
Egyszer melósruhám mellényzsebből kiesett, egyenesen a sloziba, ahol épp zubogott lefelé a víz. Az volt a mázlim, hogy a könyökben megakadt és vállig benyúlva ki tudtam szedni :DDD A kijelzőnél lötyögött belül a víz, szétkaptam, aztán egy nap száradás után még ment gond nélkül ~2 évig, aztán az akksija már nagyon kuka lett és cseréltem az egészet, de még megvan valahol.
S65öt nyúztam utána sokáig, mai napig a legjobbak közé sorolom..Siemens :R

[ Szerkesztve ]

(#12) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Baromi jó teló, tény. Havernak ez volt, én viszont Panasonic GD50-est vettem. Aztán anyucim is kapott egyet, így ma kettő van itthon elfekvőben. M35i sajna nem volt, nincs, és nem is lesz már.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13) biker


biker
nagyúr

volt világoskék-sötétkék színben is, nekem ilyen volt.
kibírt egy biciklis mezből katapultálást 40km/h-nál előre :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14) coyote55 válasza Vakegérke (#12) üzenetére


coyote55
őstag

Sajnos a telefon gyenge pontja az akksi volt... 500mAh - hiába volt keveset fogyasztó monokróm kijelzője - kevés volt nagyon (főleg intenzív WAP-hoz ;] )
Nekem a fekete-szürke volt, nem kevés pénzmagért le lett cserélve a kijelzővilágítás fehér színűre, a jobb olvashatóság miatt. Lehet, hogy az szívta le hamar az akksit? :F
Tetszett az írás, jó volt nosztalgiázni...

Memento Mori!

(#15) biker válasza coyote55 (#14) üzenetére


biker
nagyúr

igen, a fehér led többet fogyaszt, és ez lényeges...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16) DarkByte válasza biker (#13) üzenetére


DarkByte
addikt

Nekem is világoskék-sötétkékben VAN! Ugyanis miután én már a negyedik telefonomat nyúzom (az M35i volt a második, egy Ericsson GH688 volt az első :D), apám szolgálati autójában C35i/M35i kihangosító van és a cégénél semmi áron nem akartak bluetooth kihangosítókat felszereltetni, mert hogy az drága. Inkább kapott egy autós társkártyát vagy mit és az én régi M35i -met használja a kocsiban. Kapott egy új akksit, és azóta is megy, és van hogy naphosszakat kintvan a kocsiban a forróságban. Semmi baja.

Emlékszem annak idején haverokkal csengőhang komponálással szórakoztunk rá, arra viszont már nem emlékszem hogy van-e benne dallamszerkesztő vagy pedig adatkábellel tudtam rátenni. Valami horribilis 3k körül vettem hozzá adatkábelt (most így belegondolva már nem is tudom miért, de akkor nagyon ment ez a csengőhang, oplogó őrület :B), illetve még a "betárcsázós" Westel nettel e-mail-eztem is vele modemként használva. Aztán függetlenítés után haveromtól kaptam egy Pannon -os SIM-et amelyiken még aktiválva volt a 200 ft -os "korltálan" Wap, és annak volt egy olyan hibája egy ideig, hogy Siemens telóknál ha a böngésző cache-t ürítette az ember, akkor mehetett vakvilágba bármely oldalra, nem csak a Pannon Wap oldalaira. A tanyánkon ekkor még esélyünk sem volt internetre így egy ideig tudott menni a mobilon pötyögős chat.. viszont szigorúan csak töltőről mert ugye nem tud GPRS-t szóval folyamatos adatkapcsolatot igényelt, és az pedig nem kicsit szívta az akkumulátort. :)

[ Szerkesztve ]

(#17) rekid


rekid
addikt

HI!
csengöhang kompnalas van a telon. :)

Igen nagyon gyene az akksija az enyemben mar a 3. akkksi van, igaz ezen kivul semmi baja. Anno megvettem en majd anyam hasznalta kb felevvel ezelottig akkor atvaltott s35 re :))))

Asszem s45 utan vagy elott aztis leteszteljuk. :)

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#18) JoeYi


JoeYi
őstag

Ilyen tesómnak volt, nekem ME45 volt már, ami szintén egy nagyon király cucc volt. 4 évig használtam, és még akkor is 6-7 napig bírta az akksija egy feltöltéssel. Nem is adtam el, itt figyel a polcon ^^.

Azóta szereztem mellé egy SL42-t is, 1200ft -ért töltővel :D

(#19) rekid válasza JoeYi (#18) üzenetére


rekid
addikt

:Y :Y :Y :Y

Olyat enis vadaszok :)))
Elso mp3 lejatszos telefon igaz asszem csak 128 as mp3 akat ette :)

Vateran van egy zsir uj de horribilis áron :(

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#20) JoeYi válasza rekid (#19) üzenetére


JoeYi
őstag

Iggen, kötelező darab :) Enyém elég hányattatot életet élt, de most már a boldog nyugdíjaas napjait tölti. Nagyon nem teszteltem, de ha minden igaz a java támogatás terén is elsők között volt.

Mikor anno az ME45 mellett dönöttem akkor nagy álom volt az SL45, de akkoriban az 130e Ft volt, mindenesetre mindent elolvastam róla amit lehetett.

(az SL42 meséje: két ismerősöm durván 6 éve találta egyszer a földön hazafele menve. Eladták 10e Ft-ért egy másik ismerősömnek, aki aztán használta 4 évig. Csakhogy csomószor kinthagyta esőn elejtette betonon, szétfeszegette kasztniját stb-stb, és hát ugye ezt nem ilyesmire tervezték. Aztán eljött a pillanat, mikor időszerűnek láttam, hogy megkörnyékezzem, és végül megkaptam aprópénzért.--- Hát a kijelzője kihagy néha, de nincs rá panasz. Néha előveszem a gyári gamékkal játszani, igazi nosztalgikus feeling)

[ Szerkesztve ]

(#21) rekid válasza JoeYi (#20) üzenetére


rekid
addikt

csinalj rola egy tesztet en tuti nagy lekesedessel olvasnam ;)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#22) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Nekem is van egy ilyen a fiókban, egy c25-össel egyetemben. Nekem egy idő után annyi volt a bajom, hogy nagyon sokszor előjött ez a tegye be a SIM-et dolog. Még csak ha simán zsebbe volt akkor is. Amúgy panasz nem volt rá. Nekem a sárga van ;]

Mod: Elfelejtettem írni hogy az enyémbe az aksi ki lett cserélve, ha jól emlékszem brutális 1100-esre ;]

[ Szerkesztve ]

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#23) marcias


marcias
őstag

Micsoda idők :DD Nekem ez a teló kimaradt, mert mindigis sokba fájt, helyette viszont volt A35, A50, és nemrég cseréltem a C75-öt. Hát, az A35 nagyon mezei volt és nem igazán szerettem, viszont az A50 sztem mindent tudott, amire szükség lehet, ha az ember telefonálni/sms-ezni akar, és az akksija is jól bírta. Sajnos egy biciklis esést nehezen viselt, mert a zsebemben volt és ráestem. Látszólag csak a kijelző repedt meg, de vmi szegény lelkében is megszakadhatott, mert igen mulatságos dolgokat kezdett csinálni, a mai napig nem értem hogy sikerült neki :DD Pl: gondolt egyet a teló, és az egész kijelző átment inverzbe, aztán meg is tükzödődött vízszintesen, időnként függőlegesen is. Aztán volt, hogy a kijelző alsó fele helyet cserélt a felsővel :D A legviccesebb az volt, amikor ezek vegyesen érkeztek. Az A35-nek viszont kipurcant az akksija, vezetékes telefonként még működik ;] A C75-öt szerettem, egyedül a joystick volt rossz választás rá, mert gyorsan elkopott és elég kényelmetlen is volt, de amúgy nagyon kis kompakt telefon, 2 évig szolgált hűségesen, soha nem volt vele semmi baj. Nem is értem, mért zárt be a Siemens, tudtak jó telefonokat IS csinálni.

Steam: marcias88

(#24) norbi1992


norbi1992
tag

Nekem egy siemens ct 65-öm van ,2. telefonom, már nagyon régóta(kb 4 éve ), de az is hasonlít abban , hogy elnyűhetetlen, aksija 3-4 napot(kb. 80 órát) simán bír még 4 év után is .
Hátlapját egyszer úgy "rászáradt" , hogy 1 óra kemény csavarhúzóval feszegetés után jött csak le , tehát ha leejted , nem olyan mint a többi telefon , hogy 10 darabra esik , ez egybe marad :DDD ,még sose esett szét , az miatt , hogy leesett.
nagyon meg vagyok vele elégedve , telefonálásra tökéletes , másra meg nem kell.

marcias:Nekem az első telefonom egy A30 volt , nagyon jó volt az is, tök egyszerűen lehetett róla telefonálni , bár aksija elég gyenge, 2 év után cserélve lett , aztán akkor , még 2 évig jó volt, azóta vezetékesként funkcionál :DDD , valami olyan előfizetés van rajta , hogy vezetékest tök olcsó róla hívni.

[ Szerkesztve ]

(#25) peba0706


peba0706
csendes tag

Én egy ellenvéleményt írnék. Szerintem ez a telefon nehezen használható. A gombjai nagyon kemények, wapozásra meg egyenesen alkalmatlan. Jó, tudom, hogy a telefonon netezni knízás, de egy 3330-as nokián kényelmesebb volt a wap. Ennek 3 soros kijelzője van wap közben asszem. Jah, és a menürendszere tényleg a Siemens féle borzalom. Egy sms megírása után nekem rendesen fájt az ujjam. Hát nem tudom, nekem nem jött be a telefon, pedig a formája zsebreillő. Nem mondhatjátok azt, hogy Siemens gyűlölő vagyok, mert később C55-öm lett, aminek sokkal kellemesebb a kezelése. :) Aztán meg SX1. Igaz, az egy nagy S60 koppintás :D

majd elfelejtettem: havernak volt ilyen anno a koleszban, és ott menőzött vele, hogy ha leejti, semmi baja nem lesz. Fogta, átdobta a fél szobán, és pont úgy esett, hogy valahogy a sarkára vagy nem tudom, de darabjaira hullott az egész telefon :D :D háhá hát akkor úgy röhögtünk ahogy nem szégyelltük. Ekkor másik srác rákontrázott, eldobta a 3310-esét, lepergett róla az elő- hátlap, két kattintással visszatette és ment a dolgára. Akkor az M35 nagyon beégett. :C

[ Szerkesztve ]

(#26) csibor


csibor
őstag

M35,ME45,ME75,és még mindegyik működőképes állapotban van.

(#27) Lenry


Lenry
félisten

A telefon mint minden siemens kikapcsolt állapotban is ébreszt! (Nokiák nem tudták.) - anno Nokia 5110-em akkor is ébresztett, amikor annyira le volt merülve, hogy be se kapcsolt (mai napig nem értem, hogy)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28) Lenry válasza peba0706 (#25) üzenetére


Lenry
félisten

húúú SX1... havernak volt... NOKIA nevű mappa volt a rendszermappája....
vajon honnan jöhetett az op.rendszere? :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29) peba0706 válasza Lenry (#28) üzenetére


peba0706
csendes tag

Ugyanaz az Symbian 6.1 volt rajta mint a 7650-en például. Amúgy a Nokiák ébresztettek kikapcsolt állapotban is. De tényleg Nokia volt a rendszermappa :D

(#30) Kephamos


Kephamos
addikt

Nekem a libafos színű volt. Baromira jó volt. Sokkal kényelmesebb volt az ember fülének, mint a tégla 3310-es, bár azt is szerettem.
-------------------
A hátlap levétele után láthatjuk a gumi védőborítást mely remek munkát végzett az évek során.
Szerintem az inkább tömítés.

(#31) escie


escie
őstag

a lenyeget kihagytatok, vagy csak atsiklottam rajta?
nem volt sok telefonom eddig, 6-7 talan, de ennek volt a legjobb, de kiemelkedoen a legjobb hangja. marmint a beszedhang, ami a tuloldalrol jott.
csodalkozom, hogy senkinek nem tunt meg fel. :)
remek gep volt.
az akksicsereket, es a hatso gumiboritas undorito kopasat leszasmitva zsenialis telefon volt.
szerettem, megvan meg, csak nem hasznalom.
"kobalt" volt, tehat szurke-fekete.

ezek utan mar eleg vacak Siemesek jottek, de ezek nekem etalonnak szamitanak.

I'm back, baby!

(#32) Muki94 válasza marcias (#23) üzenetére


Muki94
aktív tag

C25 nálunk is van itthon, sőt teljesen hibátlan! Akksi volt benne cserélve, ennyi.
Van még egy nagyon régi szines kijelzős Siemens is(talán első szines kijelzős :K ) Az nagyon beteg :O Faterom az ME45ét pedig beszámíttatta.

(#33) Lars


Lars
őstag

Üdv.

Hát nekem is volt ilyen telefonom, én is szerettem. Mondjuk az ébresztő óra az iroda és szabadidő menüpontban nekem kicsit sántított, valamint az akksija volt roppant gyenge :S
Ja "A telefon mint minden siemens kikapcsolt állapotban is ébreszt! (Nokiák nem tudták.) "
A Nokiák bizony tudtak kikapcsolva is ébreszteni, talán még az első szériák nem, de 5110-től felfele biztos hogy tudtak. Ez a siemens meg később jelent meg, kb a 3310 ellenfele volt.

(#34) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ügyes kis teló volt, apám használta sokat meló (autószerelés = kosz+olaj) közben, sokáig bírta.

Cikkíróval nem értek egyet a gombokban, simán megnyomhatók, még a szafaládésoknak is...
Ellenben menüje tényleg praktikus volt, bár ezt az oltást én is halottam nokiásoktól, és akkor sem érdekelt, mit pampognak... ;)

Annyi siemens-t említettetek, csak nekem volt MT50 -em? (kék háttérvilágítású) Kb. egyidős, és tudásuk is kb. egyforma, csak asszem az már tudott javát, talán elsőként a telók közül. Érdkese mód gyári akksijával kb. 3 év után még mindig egy hét fölött bírta szusszal...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35) mv


mv
aktív tag

Nekem is volt ilyen telefonom. 2001 november 28.-án vettem harminc valahány ezerért, pár nappal előtte csökkent az ára. Nagyon szerettem. Még mindig megvan és működik, apám használja.

A strapabiróságára jellemző: egyszer szálltam be a Lada Nivábámba és kiesett a kicsike a zsebemből, nem vettem észre és áthajtottam rajta. Másnap reggel találtam meg, rendesen belenyomódott a földbe. Kipiszkáltam, csapban lemostam, semmi baja sem lett. :C

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#36) feka007


feka007
nagyúr

Nekem C45 volt az első telóm 2002-ben. :) Aztán 2004-ben követte egy SE T630i, egy év múlva 2005 őszén K700i, de ez végül nem vált be, és egy hónap múlva ráfizetéssel lett Nokia 6630, ami egészen idén tavaszig szolgált, amikor úgy döntöttem, hogy visszatérek a SE-hez egy W610i-vel. :)

(#37) coyote55


coyote55
őstag

Valaki írta, hogy a billentyűi nehezen kezelhetőek...
Azért CSD (betárcsázós) WAP-ra jó volt :K
Pár óra WAP után már izzott az akksi valósággal, hiába volt folyamatosan töltőn (ez tett be igazán az akksinak)
A dallamszerkesztőben - ha jól emlékszem - 25 hang hosszúságú "zenét" lehetett komponálni :D

Memento Mori!

(#38) rekid


rekid
addikt

javitottam az irast nokias ebresztest kiszedtem es gumitomitest beirtam :))
Nemtudom nekem is nagy ujjaim vannak tudom hasznalni de nem az igazi 6210 fényévekkel jobban nyomkoraszhato. :)) egyebkent szerintem a siemens a 45 ös szeriaig csinalt igazan jo telokat onnan kezdodott a romlas...

Gyáva népnek nincs hazája!

(#39) coyote55 válasza rekid (#38) üzenetére


coyote55
őstag

Kontra! ;)
A C55 volt a csúcs szerintem! :K
Használta valaki annak a számológépét? A mai csilivili telefonok elbújhatnak mellette!

Memento Mori!

(#40) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sztem egész jól használható volt, és nem is nagyon szokott elromlani. Viszont ha igen... akkor elég macera volt javítani...
Sajátom szintén nem volt, csak javítani járt nálam pár (viszont akkor szívesebben wapoztam vele mint pl. egy korabeli Ericssonon). Sokkal nehezebben voltak beszerezhetők a szervízdokumentációk mint mondjuk a Nokiékhoz, viszont a szoftver feltöltése, nyelvfrissítés, stb. könnyebb volt... Hardveresen meg a szokásos végfok mellett a töltőáramköre szokott megdögleni, abban meg vannak oylan dolgok amiket azóta sem tudok hogy mitől van...

A lítiumakksija amúgy nagyon jó (és drága) volt, sokkal tovább ment vele a teló mint a nikkelessel. Viszont gyakrabban halt meg tőle a töltőáramkör (volt hogy egy dióda úgy szétégett benne hogy a fóliát is felégette a nyákról...)

Egyszer egy M35-be beledrótoztam egy Sony lítiumakksit (a bele való túl drága volt), de sehogy sem sikerült úgy belőni a telefon szoftverét hogy jók legyenek a töltöttségi szintek (=lemerülve lemerültet jelezzen, feltöltve feltöltöttet..) ennek folyományaképpen rendesen fel se tudta saját maga tölteni... Pedig így 1 töltéssel 10 napot is ment.

Mutogatni való hater díszpinty

(#41) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Használhatatlan menü, elnyűhetetlen külső. Bár csak azoknak használhatatlan, akik józan logikával akarják használni, aki megtanulja egyszer, annak már jól megy :-)
Víz-gázszerelő barátom szerszámos táskájában a villáskulcsok még a colos karmantyúk nellett még mindig él egy ilyen!
M35i éljen soká! :-)

(#42) DArchAngel


DArchAngel
tag

Szerintem egy teljesen logikus felépítésű telefon. 2001 óta használom, igaz azóta már elfogyasztott egy aksit. Lassan le kéne cserélni...

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#43) ibazsb


ibazsb
tag

Szintén első telefonom volt. Még ma is működik csak a hátlapja rohad erőteljesen.

A megkérdezettek közel egyharmada egyetért, viszont a többit nem érti. Az egyharmad azt az egyet se érti.

(#44) peba0706


peba0706
csendes tag

Viccelsz? Szerinted mi van a zsebemben? C55. A számológépe nagyon klassz olyan egyszerűen nagyszerű. Csak a gombjai nekem már keményen megkoptak (puhák).

(#45) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Ahogy elnézem valóban népszerű telefon volt.
Nekem is ez volt az első mobilom. Nagyon szerettem. Strapabíró volt, sose volt semmi gond vele.
Negatívum max annyi, hogy a hátulján a gumiborítás le-lekopik egy idő után. Bár használatfüggő, nekem ha jól rémlik olyan 2 évet kibírt a gumiborítás.

- http://pazsitz.hu -

(#46) coyote55 válasza peba0706 (#44) üzenetére


coyote55
őstag

Simán cserélhetők a gombok ;)

Memento Mori!

(#47) asadasad22 válasza Muki94 (#8) üzenetére


asadasad22
őstag

ezt annyival kiegészíteném, hogy a C65-nek nem 4, hanem 10 mega memóriája volt, pontosabban 10,3MB. tudom, mert kb 3 évig ilyen telefonom volt.

finoman fogalmazva én sem vagyok idegen a márkától, leírom ezért a telefontörténelmemet:
-M35: nem az enyém volt, csak a családban ilyen volt először meg sok barátnál is láttam. nagyon strapabíró kis telcsi volt, tudott mindent a korában, kb néptelefon lett belőle, nem véletlenül.
-C55: az én első telefonom, 35k-ért lett véve Pannon Praktikummal, 2002 végén. nagyon jó telefon volt, erős volt az aksija, volt GPRS, java, még hangot is rögzített, az egyetlen gátat a meglehetősen szűk, 376KB memória szabta, ami mai fejjel belegondolva nevetséges volt, de akkor ezzel is kimagaslott a mezőnyből, az összes Nokiát meg mindent nagyon elvert a kategóriájában.
-C62: igazából nem én vettem, csak egy ismerősömtől szereztem, miután ő T610-re cserélte. egy rémálom volt. a kijelzővilágítás (vagy maga a kijelző) foltos volt (értsd: egy tisztán fehér kép úgy jelent meg a kijelzőn, hogy némelyik része szürkés volt), nagyon lassan nyitott meg egy képet (5-10 másodperc egy kijelző méretű színes kép (128*128), animációk még durvábban lassan töltődtek be). másfél mega memóriája volt. és nem támogatott javát. erre nagyon haragudtam. azt hallottam, hogy sokan jártak szervízbe is ezzel a telóval, sok gond volt vele. később aztán olvastam, hogy ezt a telót nem is a Siemens tervezte csak megvette a jogot a tervezőjétől és ráírta a nevét-nagy hiba volt.
-C65: 3-4 évig szolgált ez a telcsi, közvetlenül a jelenlegi telefonom előtt ilyenem volt. kb egy olyan telefon volt, mint a C55: nem volt drága (25k kártyásan, 2004-ben) és agyonverte az árkategóriájában az összes gyártó telefonját. 10 mega memóriája volt, amikor minden konkurens telefonnak amiket drágábban is adtak 1,5MB volt, villámgyorsan kezelte a képeket, (később kiderült, hogy 104MHz-es proci dolgozott benne, ami egy ilyen kategóriás telefontól..hmm, nem gyenge). tudott mindent és jó gyorsan, amit csak el lehetett tőle várni és alapvetően nagyon megbízható is volt. java progival csatolmányt kezelő e-mail klienst lehetett rávarázsolni, volt beépített kamerája, komoly kis fotószerkesztője. pár évig teljes megelégedéssel használtam, majd később nagyjából csak az alapfunkciókra, meg pár apróságra, de ekkor már tudtam, hogy a következő telefonomban biztosan lennie kell WLAN-nak, 3G-nek és minden földi jónak, és tényleg nem éreztem szükségét, hogy lecseréljem 3 éven keresztül, annyira nevetségesen fejlődtek a telefonok ebben a kategóriában. 3 évvel utána kaphattam volna drágábban, mint anno ezt vettem egy szintén 10 mega memória körül lévő Samsungot/Nokiát, max a kijelző másfélszer akkora volt és tudott bluetooth-t, de semmi másban nem nyújtott volna többet. szóval ez a telcsi megelőzte a korát, a többi gyártó modelljei évekkel később érték csak utol a kategóriájában.

ezután jött az E51, ami bár beleillik a Siemens-es számozásba (bár E szériájuk nem volt), egy Nokia modell. ez tudott a legtöbbet az akuális kínálatból, gyakorlatilag mindent tudott, amit leszögeztem amikor C65-öm volt, hogy tudnia kell a következő telefonomnak, ami nem kis szó, mert nem kevés igényem volt. Siemens ekkor már nem jött szóba, tudjuk hogy miért (RIP), így kénytelen voltam a jólbevált gyártótól elbúcsúzni és valami mással próbálkozni, így kötöttem ki ennél. megvettem és tényleg tudott mindent, napokig szinte el sem hittem, hogy hogy tudhat ennyi mindent egy telefon :)
hirtelen minden kívánságom valóra vált, amit telefontól kértem: tudtam rajta Youtube videót nézni vagy csak böngészni komoly oldalakat WLAN-on keresztül, bárhány progit tudtam párhuzamosan futtani egyszerre, mp3, minden földi jó, gyakorlatilag pár olyan funkció van csak, amit telefon tudhat és ez nem tud :)

(#48) rekid válasza asadasad22 (#47) üzenetére


rekid
addikt

latom nem csak envoltam siemens fan :) :R

Gyáva népnek nincs hazája!

(#49) ipod00 válasza MarioAna (#1) üzenetére


ipod00
csendes tag

nekem is volt egy siemens c45 de deatam -10000 uj telefon vásarlnál

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Siemens M35i
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.