Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) zzolika válasza sh4d0w (#9) üzenetére


zzolika
aktív tag

ha a termékük rosszalkodik, az egész üzletnek annyi
Ugye a windowsban/androidban sincs beépített telemetria? Tudja valaki biztosan mit, hova küld? Annyi lett? Hát nem...
A 0$/month ártól még nem érzem magam biztonságban. Miért kapsz valamit ingyen egy profitra épülő cégtől? Valahogy mindig fizetsz, ha nem $-al, akkor az adataiddal. Nem jótékonyságból dolgoznak ők sem.
Értem én hogy egy egyszerűbb jelszót könnyebben fel lehet törni, de ki foglalkozna ezzel? Mit nyernek vele? Beírnak a PH fórumba, vagy az xxx webshopban rendelnek valamit helyettem utánvéttel amit nem veszek át mert nem én rendeltem?
Kicsit túl van lihegve a probléma, mint a spectre/meltdown, amivel senki sem találkozott még, de van rá 0,01% lehetőség, ha valaki még pluszban root passworddel pendriveról telepít valami kártékony programot.

Sokkal nagyobb szopatás, amikor pl a wifi jelszó (jó biztonságos, mint a #7-ben) beírása egy új ügyfélnek 2-5 perc, mert valamit úgyis elüt. És utána úgysem használja többet. Aki rendszeresen rajta van, az itt dolgozik, max 5 méterre tőlem, mert messzebb úgysem ér el a hatótáv.
Persze ha komoly, pl kormányzati helyekre való jelszóról beszélünk az más szitu, de oda is bejut aki nagyon akarja (az orosz hackerek az usa választásba?)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.