Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

Nemrég egy házibuliban szinte kinéztek, mert én nem kértem ebből a vizipipás dologból.. :( Am semmi bajom vele.

ps: a forrásokat linkeld inkább.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) Vladi


Vladi
nagyúr

Hej hó, pipázni jó. :DD

Jön mindjárt a jóságos főgonosz, oszt kaptok. ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3) sedios


sedios
tag

Persze, hogy jó, csak mértékkel kell csinálni :))

(#4) valalaki


valalaki
újonc

Sziasztok!
Több oldalon is próbáltam utánanézni annak h mi lehettet velem:D haverommal vizipipáztunk és 2szén után éreztem hogy émelygek stb mikor feláltam elkeztem járni és öszeestem izattam stb:D aztán 5perc fekvés után ugy éreztem hogy jól vagyok elindultam megint öszeestem:S kicsit remegtem stb:S:S és apám azóta is aszthiszi füveztünkXD mert utána ökellet hazavigyen kocsival:S Nah szóval majdnem eszméletem vesztettem:S Fájt a fejem mert ez ugye szentem vizipipálás után szinte természetes mert nem ezvolt az 1. h kipróbáltam csak ugye a szoba is kicsi volt stb:Smind1 szal ha valaki tudna válaszolni h ezeknek mi lehetett az oka h igy öszeestem meg minden jó lennek:DXD nah nem riasztok el senkit a pipálástol mert jó píssz

(#5) #54715584 válasza valalaki (#4) üzenetére


#54715584
törölt tag

2 szén után?
Mármitn 2 adag után? Ppfff, ne is csodálkozz, hogy kidőltél...
Ha 2-3-an szívunk egy adagot, attól is már beszédül az ember... :DDD

(#6) Chosen válasza valalaki (#4) üzenetére


Chosen
addikt

Ettél, ittál előtte rendesen? A cikket most olvasom :)

(#7) mephi666 válasza valalaki (#4) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát nem tudom, de biztos van rendesen nikotintartalma és ezek simán lehetnek a nikotinmérgezés tünetei... jópár évig masszívan cigiztem, aztán letettem... kb. 2-3hónap után megvettem életem első lakását és kimentem éjszakára szüleimhez+haverokhoz iszogatni... egyik haverom volt csak otthon, nálam meg volt 3szál jófajta kézzel sodort kubai szivar... (arra számítottam, hogy hárman leszünk és gondoltam mindenkire) haverommal rágyújtottunk, közben benyomtunk pár üveg jófajta bort... kicsit becsípve fogtam magam és a másikra is rágyújtottam... eliszogattunk, hazamentem szüleimhez és másnap olyan érzésem volt, mintha megmérgeztek volna... nem másnap volt... később gondolkoztam, hogy simány lehetett enyhe nikotinmérgezésem, mert nem volt már annyira hozzászokva a szervezetem ehhez a mennyiséghez :) émelyegtem meg rendesen szédültem... időszakosan jött rám a rosszullét...

ui: a nikotin rohadt egy dolog... hozzászokik a szervezet és a masszív dohányosok simán magukba juttatnak napi szinten akkora mennyiséget, amitől egy nemdohányos akár meg is halhat :) nekem is voltak időszakok, amikor kb. barnaszofi kaliberű cigiből 3-4dobozzal elfüstöltem 1nap és meg sem kottyant... ha meg iszogattunk, akkor is volt, hogy 10percenként rágyújtottunk...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) Chosen


Chosen
addikt

Végigolvastam. Pár dologgal nem értek egyet. A kátrányról mint olyanról itt szinte nem is beszélhetünk, mivel is nincs ami elégjen , mivel a ciginél a papír égése a forrása.A nikotint tényleg megszűri , de a teszt hogy zajlott? A cigiből egy szál nem egyenértékű egy egyórás pipázással , és általában nem állnak meg egy szálnál az emberek. Egy-két dolog kimaradt. Pl. a ciginél magasabb a torokba áramló levegő hőmérséklete, mivel a szád előtt ég el a dohány, de a pipánál hosszú úton halad, miközben lehűl, és a vízen is áthalad, ami szintén hűti.

Ezzel nem arra célzok hogy nem káros, természetesen az, de ma már mi nem? Ha kimész az utcára (város) a szennyezőanyagok 100x-osan a határértékek felett vannak, iszol egy kólát , nem fejtem ki, az se egy gyógyszer, aztán a buszmegállóban más kifújt füstjét szívod be passzív dohányosként.

[ Szerkesztve ]

(#9) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Nem értek egyet ezzel az írással sem. Igazából olyat, mint objektív összegzést, még sehol sem olvastam... vagy a pipaboltok csábító reklámjaival, vagy a "halálos méreg" címmel ellátott elemzésekkel találkozni mindenhol. Nem vagyok szenvedélybeteg, de nem a nikotin élettani hatásainak leírása fog eltántorítani a pipázástól, és nem is a csábító szlogenektől fogok rászokni... :U

(#10) valalaki


valalaki
újonc

Nah vannak it nagy szakértők:D De még mindig nemtom mi lehetett a bajom:SXD

(#11) mephi666 válasza valalaki (#10) üzenetére


mephi666
nagyúr

írtam: 1tipp "enyhe" nikotinmérgezésre :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) ngabor2


ngabor2
nagyúr

no, akkor jön a főgonosz, és szétcsap :D

szóval, a dohány: a jobb fajták úgy készülnek, hogy az iráni fekete dohányt vízben 2x(!) kiáztatják, ezáltal a nikotintartalmát kiszedik. aztán megszárítják, és datolyalébe áztatják. utána jön az ízesítés.

ebből következik, hogy nikotintartalma (ismétlem, a jó minőségű vízipipadohányoknak) nincs, vagy minimális. emiatt is van, hogy a cigisek vízipipázás közben is rágyújtanak, hisz nem pótolja a pipa.

kátrány: a kátrány (kicsit pongyolán fogalmazva) szárazlepárláskor keletkezik. itt nem a dohány izzik, hanem fölötte a szén, és "csak" forró levegőt szívunk át a dohányon. van itt is egy idő után szárazlepárlás. csakhogy a kátránynak, ami nagy molekulájú anyagokból áll, a hűlés és a vizes mosás, valamint a hosszú út hatására lecsapódik. valamennyi tovább jut, mivel szűrős szipkán látni lehetett 3-4. tömés után némi halványbarna elszíneződést.

CO: ebben nincs vita, izzik a szén, a víz nem mossa ki. ha valaki egy tömést sokáig szív, akkor emiatt lesz szédülés, fejfájás, hányinger. emiatt ajánlatos több embernek szívni. illetve emiatt szoktam én pl. fals levegőt szívni (a szipka mellett friss levegőt, nem csak direktben a szipkából a füstöt). ez technikailag igen egyszerű, nem kell teljesen rászorítani az ajkunkat a szipkára, csak lazán szívni, hogy jusson oldalt levegő is.

ami kimaradt: hosszú út, aminek egy része a vízen keresztül vezet. erősebben kell szívni, mint a cigit, mélyebbre jut a tüdőben. kevesebb káros anyag, "nagyobb hatékonysággal". ez fals levegővel szintén kompenzálható.

közösségépítő hatás: ellentétben a cigivel, egy tömés pipát nem lehet "öt perc alatt a dohányzóban" elszívni. egy 40-es szénnel általában 45 perc körüli ideig megy a pipa. ezt egy embernek sok szívni, min. 3, de inkább több személynek érdemes körülülni a pipát. beszélgetés, esetleg zsenge sörözés/borozás közben. és miután több ember van, ezért annyi fele oszlik a károsanyag-terhelés.

[ Szerkesztve ]

(#13) Vladi válasza ngabor2 (#12) üzenetére


Vladi
nagyúr

Kis késéssel... :D

"ezáltal a nikotintartalmát kiszedik."
A rosseb... hát becsapjam szegény szervezetem? Szívom, szívom aztán se nikotin se kátrány? :(( :DDD

"közösségépítő hatás"
Azért a ciginek is van pozitív közösségépítő hatása. Zsír új munkahelyemen már 2* letarhált a legnagyobbfőfőnököm. Már nekem lesz állásom egy év múlva is. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14) ngabor2 válasza Vladi (#13) üzenetére


ngabor2
nagyúr

no, engem nem tarthált még le a kisebbik főnököm se, mert nem cigizek :D pipázni is max. bulikon. igaz, oda is én viszem a pipát... de ha nem viszem, már számon kérik...

(#15) Taknyoshal


Taknyoshal
tag

A pipa jó.

Nagyon cigi ellenes vagyok, de a pipát kipróbáltam, szimpatikusnak tűnt. Húh, tényleg jó, volt egy kis hányingerem tőle. :C
Szóval kb olyan káros mint a cigi? Nem gond, nem fogok sokszor szívni, pipát nem veszek.

(#16) Vladi válasza Taknyoshal (#15) üzenetére


Vladi
nagyúr

Fentebb pont az írta, hogy nem olyan káros. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17) sedios válasza BloodyEddie (#9) üzenetére


sedios
tag

Igyekeztem minél objektívabb lenni, beleraktam minden adatot amit találtam anno. Nem vagyok se cigigyáros, se pipaboltos, továbbra is pártatlannak mondom magam. :B

Talán ha leírnád, mivel nem értesz egyet, nem pedig lődöznél kijelentésekkel, tudnánk miről beszélni..

(#18) riddimkilla


riddimkilla
újonc

Na, figyelj kedves valaki és ti vizipipás zsenik!

2 adag nem adag. 20 g dohány. Átlagba haverommal ennyit szívunk, már meg se kottyan. Először én is így beszédültem, de azért mert 4 órát pipáztunk állandóan (kb 5 tömés) ketten. Fájt utána a fejünk meg minden. Szerintem te is így jártál. Leesett a vérnyomásod, és mikor hirtelen felálltál nem jutott elég vér az agyadba.

Ez is azt mutatja, hogy mindent szabad, csak MÉRTÉKKEL

(#19) walkben válasza ngabor2 (#12) üzenetére


walkben
csendes tag

Korrekt HSZ... Az utolsó ponttal egyetértek, a többihez nem értek :)

Am milyen árban kapni azt az általad említett jó minőségű pipadohányt? a 900 forintos (50g) 0.5% nikotint tartalmaz tehát 0.25 gramm

(#20) máyköl válasza valalaki (#4) üzenetére


máyköl
veterán

"XD nah nem riasztok el senkit a pipálástol mert jó píssz"
Nem, engem a helyesírásoddal riasztasz el... :(((

(#21) Penetra


Penetra
újonc

Te mirőől beszél hol van kátrány a vizipipába? azt se tod miről beszélsz te suta minek forumozol olyanról amihez tök hülye vagy?

(#22) Penetra


Penetra
újonc

Ya az meg h beszédültök meg szarul vagytok az pedig azért van mert gyíkok vagytok! :)) van olyan amikor kétszer tömöm egymásután egymagamnak és semmi bajom nincs! :R Aki nem akar meghalni egy pipa után annak egy tipp:rakjatok víz helyett bele valami piát pl : vodkát! akkor király lesz a buli ;) :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.