Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rudi


rudi
nagyúr

Hát igen... nagyjából Cowon U5 és hasonló szintű lejátszók között kell szétnézni, ha a Clip hamgminőségét keressük.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2) Chuckyx


Chuckyx
tag

Az egyetlen bajom vele, a rövidebb üzemidő a mérete miatt (hivatalosan 15 óra, de a valóságban valszeg kevesebb), bár most már ideje lenne továbblépnem ezen. MicroSD kártya és miniUSB csatlakozó nagy taps :)) ! A 2Gb Sony-m imádom (20-22 óra lejátszás nonstop még 1 évesen is), de mégis más lenne a hazai zenebutikom nagyobb hányadát magamnál tartanom :U. Na majd karácsonyra lehet meglepem egy ilyennel magam. :DD

"SUPREME EXECUTIVE POWER DERIVES FROM A MANDATE FROM THE MASSES, NOT FROM SOME FARCICAL AQUATIC CEREMONY "

(#3) Rocko007


Rocko007
aktív tag

szép és jó és a hangja is jó. és nem Ipod :D

(#4) pityaa23


pityaa23
senior tag

Nekem a régi van. Ha edzeni megyek akkor egy Sennheiser cx300-al hallgatom, ha itthon vagyok akkor egy HD595-el. Tökéletesen meg vagyok elégedve vele, csak ajánlani tudom!
Egy bajom van, be volt dugva a HD595 batár nagy átalakítós dugója és leejtettem betonon, pont a dugóra pottyant és megfeszült a bemenet kicsit és ha rossz szögben áll a dugó akkor nem szól csak az egyik fele... :O Erre lehet találni valami megoldást? Valahogy szét kéne bontani a cuccost, de eléggé össze van ragasztva...

(#5) Bushmann válasza pityaa23 (#4) üzenetére


Bushmann
tag

(#6) rudi válasza pityaa23 (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Nincsen az ragasztva, csak pattintós mint az összes hasonló apróság. Szétszerelés.

Hmmm... ezzel megelőztek.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) rep3at


rep3at
őstag

Bár az előd külsőre jobban bejött, a kis javítások miatt ezt venném meg. Gratulálok a teszthez!

Forward thinking. كرر

(#8) Bushmann válasza rep3at (#7) üzenetére


Bushmann
tag

Köszi szépen. :R

(#9) DarkGubi


DarkGubi
aktív tag

Nekem is van egy plusz-om és tényleg nagyon jó. A saját fülese nem a legjobb (habár az öcsém szerint az is jó), de egy sennheiser cx300-zal teljesen más.
Egy apró (és nekem bosszantó) dolgot vettem észre. Nekem csak a saját miniUSB kábele megy bele a lejátszóba, más kábel mintha nagy lenne és nem férne bele. Másnál is így van?

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#10) Bushmann válasza DarkGubi (#9) üzenetére


Bushmann
tag

Nekem még a sajátja is nagyon passzosan megy bele, de nem baj az, legalább masszívan benne van :)

Természetesen a saját fülesét még kicsomagolni sem igazán érdemes, de ez a legtöbb lejátszónál így van. Cx300 már nem rossz. :K

(#11) DarkGubi válasza Bushmann (#10) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Windows 7-en nézted már? Komoly támogatása van a 7-hez. Szoftverfrissítést egy gomb nyomásra elérem. Habár elég vicces volt, hogy a vírusirtó vírusnak érzékelte a frissítő progit. Én személy szerint azt remélem, hogy idővel az aac formátumot is fogja támogatni, mert akkor ez lenne A LEJÁTSZÓ ami minden fajta formátumot eszik.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#12) 33as


33as
senior tag

A cikk szerzőjével teljesen egyetértek, ebben az árkategóriában a legjobb lejátszó a piacon !

Vetekszik a legjobbakkal, de egy headamp-ra téve mutatja meg igazán a foga fehérjét a kicsike. ;]

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#13) sanzi89


sanzi89
addikt

Jók ezek a Sandisk lejátszók. A mai napig egy Sandisk Sansa e130-at nyúzok napi rendszerességgel, máig hibátlanul üzemel.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#14) DemonDani válasza sanzi89 (#13) üzenetére


DemonDani
addikt

Én is én is ;)
te próbáltad 2GBnál nagyobb karival? :U

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#15) sanzi89 válasza DemonDani (#14) üzenetére


sanzi89
addikt

Pont 2GB-os van benne.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#16) DemonDani válasza sanzi89 (#15) üzenetére


DemonDani
addikt

Csak ezért kérdeném mert ennyi a gyári adata, és érdekelne hogy fölötte megeszi-e, vagy tényleg nem kell próbálkozni...

Amugy a Sansa Clip simán nincs bővítő-slot?
És ez a plusz mekkora karit fogad be? a manuálban nem találtam rá utalást csak egy kép van amin éppen egy 8GBos csuszik bele ;]
Ebből arra következtetek, hogy bármekkorát befogad :C

Cikk írójához a kérdés, akku meddig bírja?

(#12) 33as
és tényleg fehérek a fogai? :DDD

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#17) Bushmann válasza DemonDani (#16) üzenetére


Bushmann
tag

Szia.
A sima clipen nincsen bővítő slot.
A clip+ befogadja a 16gb-osat is, de ha lesz 32-es, akkor azt is meg fogja enni :)
A gyári adat 15 óra, én még nem merítettem le, mert állandóan rákerül a gépre.
Az biztos, hogy bírja addig, mint a sima clip.
:R

(#18) pityaa23


pityaa23
senior tag

Wow tényleg! Akkor nekiállok a szerelésnek!

Köszi srácok! /Bushmann, rudi/

(#19) pityaa23


pityaa23
senior tag

nem is olyan egyszerű ez... Nincs rajta semmi fogás, vagy rés ahol szét tudnám húzni... :(

(#20) 33as válasza pityaa23 (#19) üzenetére


33as
senior tag

Szia a "bekapcsoló" csúszkánál kezd! :)

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#21) BloodRay


BloodRay
veterán

Köszönöm a jó kis cikket! :R
Nekem két éve van meg az első verziós Clipem (legfrisebb firmware-el) és tökéletes. :K
Akkumulátorja nagyon jól bírja, hangja pedig jó fülhallgatóval gyönyörű én is aláírom.
Speciel nekem a régebbi tetszik(szerintem jó, hogy le lehet venni a csipeszt ha épp útban lenne), meg a gombkiosztása is jobb szerintem(hold megoldás, hangerőállító viszont az újon van kicsit jobb helyen), viszont nagyon jó a microSD bővíthetőség megléte a +on.
Ha valami történne a lejátszómmal tuti, hogy újra Clip-et vennék, ezúttal valószínű már +osat.

Azt remélem a hozzászólók is tudják, hogy a régebbi Sandisk-eknek nem volt ilyen jó a hangminőségük. A Clip és a Fuze ilyen kiemelkedően jó.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#22) TyLe


TyLe
csendes tag

Én egy Fuze-t nyúzok (CX400-al) már több mint egy éve és eddig semmi probléma. Csak az egyedi csatlakozó miatt bosszankodtam egy kicsit anno.
Nem vagyok vájt fülű, de nálam SanDisk a No. 1.

(#23) Bocaa


Bocaa
senior tag

Milyen jó fülest ajánlotok hozzá 6-7 ezer körül?

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#24) neilszab válasza rudi (#1) üzenetére


neilszab
őstag

Igen, emlékszem amikor a haverom pár éve hazahozta az USA-ban nevetséges összegért vásárolt kis Clip-jét, szabályosan fel voltam háborodva, hogy olyan jól szólt (ha nem jobban!), mint az én iAudio5-ösöm. :B

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#25) BloodRay válasza DarkGubi (#9) üzenetére


BloodRay
veterán

Én a kártyaolvasó kábelével, illetve párom mp3 lejátszójának kábelével is használom mindenféle gond nélkül. ;)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#26) Chuckyx


Chuckyx
tag

Egy jótanács azoknak, akik most vásárolnának! Én már rendeltem is :U . (Ömm, itt fórumban lehet "reklámozni"? :F )

"SUPREME EXECUTIVE POWER DERIVES FROM A MANDATE FROM THE MASSES, NOT FROM SOME FARCICAL AQUATIC CEREMONY "

(#27) devast


devast
addikt

Érdekes... látom az (európában) egzotikusnak számító fejhallgatókat gyűjtöd :DDD Jól néz ki ez, és nagyon olcsó ahhoz képest. Főleg, hogy lejátszik oggot meg flac-ot is :)

(#28) pete_21


pete_21
addikt

Nekem a sima Clip van meg tavaly augusztus óta. Abszolút nem bántam meg, nagyon jó döntés volt. Költséghatékony, és baromi jó hangminőséget kapsz. Én CX300-al használom, jó párost alkotnak. :)
Az egyedüli gond vele, hogy ugye kicsit útban van a CX300 csatija, és már kicsit el van oxidálódva, és van, hogy "úgy fordul", hogy nem teljesen szól a füles, ilyenkor kicsit megmozgatom, és jó. Erre tud valaki valami tippet? Csatlakozócsere?
Egyébként ehhez nem terveznek olyan firmwaret amibe beleteszik a Folder browsingot? :U

(#29) Tim82


Tim82
nagyúr

Sandisk Sansa C250 tulaj vagyok, előtte egy C240-em volt. A jó tapasztalatok alapján maradok a márkánál, bár a Clip+ megfontolandó. :)

Sajnos, a C240/C250 meglehetősen érzékeny jack kimenettel rendelkezik (nem annyira szeretik a nem gyári füleseket), remélem, ez a többi Sandisk lejátszóra nem jellemző. :U

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#30) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Van egy iAudio U3-asom, viszont a 2GB hely néha kevés, ha zenéimet flac formáumban hallgatom rajta esténként. Érdemes lecserélni egy ilyen 8GB-os játékosra? Hangminőségben van lényegi különbség? Rádióadások feltudja venni?

(#31) Bushmann válasza dni (#30) üzenetére


Bushmann
tag

Szia, az u3-ról is sok jót hallani hangminőség terén, így nem mondanám azt, hogy csupán a hang miatt érdemes lecserélni. Rádióból is felvesz, mint a tesztben is olvasható ;)

Tim82: nem, szerencsére ez nem jellemzi a clipeket, ők kifejezetten szeretik, ha idegen fejest dugnak beléjük :K

devast: szeretek kísérletezni és mondhatom, nem bántam meg :D

Bocaa: hát ebben perpill nem tudok segíteni, de a 'Milyen FÜLhallgatót?' topicban biztosan tudnak segíteni. :R

[ Szerkesztve ]

(#32) Chuckyx


Chuckyx
tag

Külföldi fórumokon azt írják, hogy a MicroSD kártyáról csak az mp3-at ismeri fel, illetve, hogy egy 16 Gb-s kártyát 20 percig olvas be első blinkre :F . Tapasztalat? Class 4-es kártya elég a röccenésmentes lejátszáshoz? Előre is köszi! Amúgy elég sok oldalon szerepel durva jó helyen (cnet editor's choice, pcmag editor's choice, anythingbutipod 2009 legjobb mp3 lejátszója-itt a Cowon S9-hez hasonlítják a hangját, ami nem piskóta :N ). 6-7 munkanap múlva már én is többet tudok mondani :C .

"SUPREME EXECUTIVE POWER DERIVES FROM A MANDATE FROM THE MASSES, NOT FROM SOME FARCICAL AQUATIC CEREMONY "

(#34) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

Azt hiszem, ez pont jokor jott igy karacsony elott, el is szaladtam egyert, miutan elolvastam ezt az irast. Koszi :R

#33 Kalandor: eleg massziv, egy femtengelyen fordul, nem a muanyagot hajlitod. Azt nem is nagyon birom meghajlitani (esszel) :)

[ Szerkesztve ]

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#35) Bushmann válasza Chuckyx (#32) üzenetére


Bushmann
tag

Szia. Gond nélkül játszik flac-et is micro sd-ről.
Memóriakártyából pedig bőven elég a class2-es, az nem fog számítani zenelejátszásnál.
(Egyébként meg fájl másolásnál sem, mivel a clip maximális írási sebessége nem tudná kihasználni a class 4-es és 6-os max írási sebességét, ezért még sandisk fórumon sem tanácsolnak class 2-esnél nagyobbat. Bőven elég az is, mivel a class 2, a minimális írási sebességet jelenti, tehát 2Mb/sec, viszont azt is 4-5Mb/sec-el tudja általában írni, ami a clip+ maximális írási sebessége.Tehát nem tudná kihasználni például a class 6-osnak mégcsak a minimális értékét sem, nemhogy a maximálisat, ami mondjuk 10Mb/sec, vagy nem tudom mennyi.)

Satan_Claus: Gratula! :C

[ Szerkesztve ]

(#36) MajaG


MajaG
senior tag

Tölthető ez pl mini-usb-s telefon töltővel?

(#37) Bushmann válasza MajaG (#36) üzenetére


Bushmann
tag

Jaja!

(#38) UdVi86 válasza Bushmann (#37) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ismerősöm vett egy ilyen kütyüt, 2GB-osat és azon túl hogy a számítógép 1.8GB-nak látja (ez érthető), 210MB foglalt terület van rajta, úgy hogy a rajta lévő demó zenék már le lettek törölve illetve az eszköz menüjében végrehajtott már egy formázást is. Mi foglal ennyi helyet? Számítógépen nézve 5-6 üres mappa (Music, Audiobooks, Podcast stb.) és 3 rendszerfájl van rajta (legnagyobb méretű kb. 2MB. Ezeket a fájlokat lementve a számítógépen megformázhatom az eszközt? Nem tesz kárt benne? A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv

(#39) Daweee válasza UdVi86 (#38) üzenetére


Daweee
őstag

az én 8 gigásom 7,61 gigás valójában. De a 320Gigás vinyóm viszont 300... Adathordozók terén a gyártók nagyvonalúak szoktak lenni ami az átváltást illeti...

(#40) Bushmann válasza Daweee (#39) üzenetére


Bushmann
tag

Ahogy mondod. Egyik lejátszónál sem kapod meg a papíron feltüntetett teljes tárterületet.
Az én 4Gigásomnál 3,6 maximumot mutat, abból felhasználhatok 3,4Gb-ot.

(#41) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon jó kis lejátszó, ha ma kéne vennem egyet, ezt választanám.

De az iAudio U3-amat nem bántam meg :)

(#42) hoffman_


hoffman_
nagyúr

ÉN Creative Zen V Plus-t nyüstölök, egy Sennheiser PX200-al, és nem tudom, hogy érdemes lenne-e átnevezni egy Sansa-ra, de az a microSD dolog az nagyon tetszetős, mivel a mostani "csak" 4 gigás, és kevésnek érzem. Ha már itt tartunk, akkor a kártyára hogyan történik a másolás? Ha rárakom a mappázott zenéket, akkor azt vajon az adott gyökér-szerkezet szerint meg tudja jeleníteni a lejátszó? (ja, és az alapcsomagban van hálózati 220V? - mert a Creához nem volt, és nagyon-nagyon zavaró..)

És esetleg tud-e valaki a pximania-n kívül üzletet, ahol van ilyen?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43) Chuckyx válasza hoffman_ (#42) üzenetére


Chuckyx
tag

Szia! Itt az árgépen jelen lévő árak+boltok listája, de van az Extreme Digitalnál is. A bibi csak annyi, hogy a 2 genyás annyi, mint amennyi a 8 genyás a Pixmaniánál. Én is féltem (mondjuk még félhetek) a Pixmaniától, de elvileg már a DHL-nél van a cucc. :F Meglássuk, ha már a kezemben lesz. :K .

A külföldi fórumok szerint a könyvtárszerkezetes keresés olyan, mint egy szimpla fájlkezelő, sz'al szerintem meg kell tudnia jeleníteni.

"SUPREME EXECUTIVE POWER DERIVES FROM A MANDATE FROM THE MASSES, NOT FROM SOME FARCICAL AQUATIC CEREMONY "

(#44) hoffman_ válasza Chuckyx (#43) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én mindig is ódzkodtam a Pixmania-tól, pedig szinte mindig 20%-kal a többi ár alatt van. Aztán most hallottam, ismerőstől, akit gyakorlatilag nem lehet átvágni, hogy szó sincs róla, többször is rendeltek már, és hogy teljesen korrekt. Francio-ban van raktár, rendelés után onnan indul a cucc :)

Bár én még nem csekkoltam, de szeretném, remélem tényleg kóser :DDD

De még mindig érdekel, hogy ezt érdemes-e lecserélni a Clip+ra :B

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45) Zlatan


Zlatan
tag

Van egy eladó az aprók között ITT.
Nagyon jó kis cucc, bárkinek bátran merem ajánlani! Kb. 2szer használtam, így feleslegessé vált számomra. Hibátlan, sérülésmentes.

(#46) Zlatan válasza Zlatan (#45) üzenetére


Zlatan
tag

Már nem aktuális, bocsi!

(#47) Chuckyx


Chuckyx
tag

Megérkezett! :DD Nagyon szépen szól, Sennheiser cx-400-al alapbeállításnál nem kell jobb. A microSD-n tárolt számokat mindig külön fogja kezelni (a Play All parancsra csak a belső memórián lévő számokat izzítja), vagy van valami trükk, ami elkerülte a figyelmem? A Pixmania-nak plusz pont (bár mail-re nem válaszoltak, DHL-t írtak futárszolgálatnak, közben a DPD hozta, de ennyi baj legyen...)

"SUPREME EXECUTIVE POWER DERIVES FROM A MANDATE FROM THE MASSES, NOT FROM SOME FARCICAL AQUATIC CEREMONY "

(#48) chubii


chubii
senior tag

sziasztok!
samsung S3-ról érdemes clip+-ra váltani ???? :R

[ Szerkesztve ]

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#49) Chuckyx válasza chubii (#48) üzenetére


Chuckyx
tag

Kontra:Ha filmet/képeket is nézegetsz a multimédiás lejátszón, akkor nyilván nem. Az akksija jobban bírja, de 8-10 óra alatt (ennyi a Clip+ tesztelt üzemideje) Genfig el lehet jutni kocsival, nemhogy egyik USB-től a másikig :U .
Pro:
Circa 16 rugóból (fülhallgatót nem számítva) kihoztam egy 16 Genyás lejátszót, feléért, mint amennyiért a Sony-t vettem (2 Gb).
A Clip+-nak tényleg remek a hangminősége. Van Samsung-om (u4-nem tudom, ua. a hangchip van-e benne), van Sony-m (S615f) és nem szeretem a mindenféle EQ beállításokat meg hangzásjavító dolgokat. Mp3-ból igyekszem mindig a lehető legkisebb tömörítettségűt használni. Mindig úgy állítom be, hogy lehetőleg minden (mély, közép, magas) frekvenciát halljak, ergo a basszus ne nyomja a közepet stb., mert a szerzők sem véletlenül rakták úgy össze a zenét, ahogy :K . Lényeg, hogy jelzés értékű azért, amikor már a harmadik számnál hallottam meg, hogy hupsz, ebben van még egy cin is jelen, vagy egy halk női vokál a háttérben :Y . Ambient, lounge, trip-hop, acid, indie rock, jazz-általában ezeket hallgatom. Egy szóval, szerintem igen :K .

[ Szerkesztve ]

"SUPREME EXECUTIVE POWER DERIVES FROM A MANDATE FROM THE MASSES, NOT FROM SOME FARCICAL AQUATIC CEREMONY "

(#50) chubii válasza Chuckyx (#49) üzenetére


chubii
senior tag

köszi! :R

Filmet/fotót nem lesegetek rajta ,csak zene van a Samsungon . :) Szóval csak a zenei részét használom ki, és nemis szól rosszul ,de csak kölcsönbe van nálam . Az alapján,amit írsz, szerintem beszerzek egyet,mert nagyon megtetszett :D

Mind1, hogy mekkora memóriával veszem meg?? Nincsenek ilyen hibák,hogy mondjuk csak a 8gigás clip+-okkal történik valami baj rövid idő után , és pl. a 4 gigásokkal meg semmi ?? (Tudom,hülye kérdés , de Sony lejátszókkal kapcsolatban már hallottam ilyet ! )

ui.: Valaki tudna véleményt írni,hogy rap,hip-hop, elektronikus és dance zenékkel hogyan szól??? Van elég basszus, és elég tiszta a hang??

:R :R

[ Szerkesztve ]

It's gonna be legen - wait for it - dary!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.