Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) bacsisza


bacsisza
csendes tag

Sziasztok!

Beszereztem egy Samsung nx300 as fényképezőt és olyan kérdésem lenne, hogy a leírásában szerepel egy bizonyos "Több mozgás" a vidóknál amivel lehet Time-lapse videókat készíteni. Viszont az én fényképezőmben nincs ilyen funkció. Megcsináltam a szoftverfrissítést és ezután sincs.
Van ötletetek mi lehet a probléma? Több verzióban adták ki?
Van egy videó is mire gondolok konkrétan. [link]

(#302) seria válasza bacsisza (#301) üzenetére


seria
tag

Szia!

Valószínű, hogy AUTO módban próbálod használni és ott nem lehet allítani a lassítás-gyorsítás felvételt.
Válts át P,A,S,M valamelyikére ott mennie kell.
Ha time-laps fotózást akarsz akkor ezt próbáld ki:[link]

(#303) seria válasza sideburns (#296) üzenetére


seria
tag

Nem kellett volna ezt a youtubos videót belinkelned, most elszomorodtam.
Valamelyest tisztában vagyok a ezekkel a dolgokkal mert foglakozok a pc-n videó kódolással és tudtam, hogy az nx 300 a baseline profilt használja, de nem gondoltam volna, hogy ilyen drasztikus a minőség. Ilyen tüzetesen még nem vizsgáltam meg a videókat.
Valamit csináljon a samsung mert ez nagyon gáz, főleg az NX 30-nál mert az is egy kisebb vagyon.
Rajta, mindenki irogasson nekik.

(#304) sideburns


sideburns
aktív tag

Samsung NX300-amat azonos modellnevű Lexusra cserélném.

(#305) wms válasza sideburns (#304) üzenetére


wms
senior tag

:)

(#306) seria


seria
tag

Egy újabb hiba. Eddig kivettem a fényképezőből a mem kártyát és úgy másoltam fel a pc-re a képeket. Most a fényképezőt usb-n keresztül dugtam rá és pár videó, kép nézegetésnél lefagyott a gép. Se ki se be, csak úgy tudtam valamit kezdeni vele, hogy kiszedtem az akksit.
Amikor az üzemmódváltó tárcsa romlott el akkor a szervízes azt mondta, hogy a memóriakártya gond lehet a fagyás oka. A javítás után nem volt vele semmi gond úgyhogy akkor a fagyás az hibás tárcsától volt.
Most mégis a mem kártyára gondolok, volt valakinek hasonló problémája?
Én egy 16GB sandisk 30MB/s kártyát használok.

[ Szerkesztve ]

(#307) rockyka válasza Chris8508 (#299) üzenetére


rockyka
tag

Igen nézelődtem flckeren, találtam is pár képet az alap obival. Az lett volna a jó számomra, ha be lehet állítani, hogy csak olyan képeket dobjon fel nekem, amit az alappal készítettek. Így nem kéne végignézni mind az x ezer képet.

(#308) cintula187 válasza sideburns (#296) üzenetére


cintula187
addikt

Csinálna forumos felhasználó is erről videót a sajátjával? Én is probálok valamilyen homogén témánál akkor.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#309) cintula187 válasza sideburns (#296) üzenetére


cintula187
addikt

Milyen videó beállításokkal jönne elő ez a hiba? Én próbáltam előidézni és nem láttam a(z én hibámból okozott)zajosodáson kívül semmit.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#310) atothg válasza cintula187 (#309) üzenetére


atothg
tag

Én is csináltam tesztet viszonylag homogén felületről, de én sem láttam ilyet.
Mondjuk szaggatott, de az a lejátszó miatt volt.
Na majd megnézem tv-n is direkt hdmi csatlakozással.
Beállítás 1080/60 volt.

(#311) seria válasza cintula187 (#309) üzenetére


seria
tag

Én is megnéztem a saját videókat és nem nagyon láttam ilyesmit. Talán köszönhető, hogy nincs agyontömörítve a felvétel. Igaz, hogy baseline profilt használ de a felvétel bitrátája 26Mbps, viszont a felsorolt NX gépek amik high cabac tömörítést használnak azok 14-16 Mbps.
Az a youtube-s video eleve rossz minőségben van fent, agyon van tömörítve.
Az álló tárgy felvételnél aminél sötétebb háttér van, enyhén majdnem minden hasonló tudású gép felvételén látszik.
Az én meglátásom a különbségekben annyi, hogy az nx mini,3000 stb felvételei kisebb helyet foglalnak mint az nx 300 videói, a jobb tömörítésnek köszönhetően.

(#312) sideburns válasza seria (#311) üzenetére


sideburns
aktív tag

Ez akár jó hír is lehet, hogy nektek nem sikerült reprodukálni a hibát.
Én még nem nézegettem, de ha nekem sem jön elő, akkor megkérdezem a fickót, hogy neki milyen beállításokkal lett ilyen.
Jó lenne eredeti fájlokat vizsgálni, mert a youtube még rátömörít, ami torzítja az értékelést.

(#313) Easyl0ver


Easyl0ver
tag

Lehetséges webkameraként használni a gépet? :)

"They know what is what, But they don't know what is what, They just strut. What the fuck? "

(#314) atothg válasza Easyl0ver (#313) üzenetére


atothg
tag

Szerintem nem.

Webkamerának amúgy is elég drága. :)

(#315) Easyl0ver válasza atothg (#314) üzenetére


Easyl0ver
tag

Hát igen. Viszont nézhetjük fordítva is, ha már megvettem ilyen drágán tudhatna webcamera funkciót.

Hozzá teszem nem tudom, hogy a hasonló digitális kamerák tudják -e viszont ha már ez a gép van nem vennék webkamot ha nem muszáj. :)

"They know what is what, But they don't know what is what, They just strut. What the fuck? "

(#316) Chris8508 válasza rockyka (#307) üzenetére


Chris8508
csendes tag

(#317) cintula187 válasza Chris8508 (#316) üzenetére


cintula187
addikt

Baromijó képek. Lehet tanulni :)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#318) doddencs


doddencs
senior tag

közgyűrűt (extension tube) makróhoz használ valaki? tudtok ajánlani típust, illetve obi-s (fn) vezérlés megy vele?

(#320) wms


wms
senior tag

Van valakinek ötlete a vízszintmérő beállítására? Gyárilag csal egy cseppet, és jó lenne, ha normálisan működne.

(#321) sideburns válasza wms (#320) üzenetére


sideburns
aktív tag

RTFM 152. oldal

(#322) wms válasza sideburns (#321) üzenetére


wms
senior tag

Köszönöm! :R

(#323) Brut


Brut
tag

Sziasztok,

Szerintetek ez a távkioldó jó NX 3000-es típushoz is?

http://olx.hu/hirdetes/tavkioldo-samsung-nx-300-fenykepezogephez-ID3dmNT.html[link]

[ Szerkesztve ]

(#324) mauimagic válasza Brut (#323) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Nem tudom, de okostelefont is tudsz távkioldóként használni, van rá app, az nem jó?

(#325) kingabo válasza Brut (#323) üzenetére


kingabo
őstag

Beszéld meg vele, hogy megvétel előtt kipróbálnád.
Kérd el, hogy mi a típusa a távkioldónak és guglizz rá.
Ebay-en keress rá a gépnév + remote shutter -re. Nx300-hoz 3k alatt is van... :U

(#324) mauimagic: korábban már írtam, hogy amire ezek jók, azt pont nem tudja a droidos progi, legalábbis nx300-zal...

[ Szerkesztve ]

(#326) sideburns válasza kingabo (#325) üzenetére


sideburns
aktív tag

Csakhogy neki NX3000-hez kell, ahhoz viszont teljes funkcionalitású az androidos app.

(#327) kingabo válasza sideburns (#326) üzenetére


kingabo
őstag

Ezért írtam, hogy "legalábbis az nx300-zal"... ;)
Tényleg megoldható az nx3000-rel droidos progival, hogy kb "végtelen" sorozatot fotozzón annélkül, hogy bármit is nyomva kéne tartani?

(#328) Brut


Brut
tag

Sajnos ez nem jó az nx 3000-hez, neten rákerestem. De mondjuk ez a típus Kínából is 3200 Ft lenne, mivel gyenge a forint...

[ Szerkesztve ]

(#329) kingabo válasza Brut (#328) üzenetére


kingabo
őstag

...mivel gyenge a forint...

Már elég régóta erősödik és egy ideje 300ft alatt van: [link]. '14 január óta nem volt ilyen erős. Szal nem értelek. :N

Persze ha nem jó hozzá, akkor tök mind1 mennyibe kerül. :)

[ Szerkesztve ]

(#330) Brut válasza kingabo (#329) üzenetére


Brut
tag

Kínából is USD alapon lehet rendelni. Egy éve még 220 volt egy dollár most pedig 280...

(#331) kingabo válasza Brut (#330) üzenetére


kingabo
őstag

Jogos, bocs.

(#332) Letron válasza Boba11 (#216) üzenetére


Letron
csendes tag

Szia!
Vettél már gépet?

(#333) sideburns válasza Letron (#332) üzenetére


sideburns
aktív tag

Ezért regisztráltál, hogy ezt megkérdezd?

(#334) ZSOOLT2


ZSOOLT2
tag

Sziasztok!

Nemrég szereztem egy 20mm-es Samsung objektívet (F2,8) az Nx300 típusú fényképezőgépemhez, az lenne a kérdésem, hogy akinek esetleg van ugyanilyen objektívje, neki is észrevehetően hangosabb az autofókusz a többi Samsung objektívhez képest?

Ezenkívül valahogy be lehet állítani a fényképezőgépen, hogy auto módban ne állítson fókuszt folyamatosan? A többi objektívvel is mintha ezt csinálná, de azokon sokkal kevésbé vehető észre. Nem akkora gond, mert ritkán fényképezek auto módban.

Az észrevehetően erős hangú autofókuszt leszámítva semmi gondom az objektívvel, jó nagy látószögű, és elég kicsi hozzá, hogy a gépem kompakt mérethez legyen hasonló. Azért vettem, hogy amikor valamilyen családi eseményről, vagy üdülés alatt szeretnék képeket készíteni, ne kelljen nagyobb objektívet magammal vinnem.

(#335) atothg válasza ZSOOLT2 (#334) üzenetére


atothg
tag

Az FN menüben ill, a menüben be lehet állítani, hogy folyamatos legyen a fókuszálás, vagy csak az expomálógomb lenyomására működjön, ha erre gondoltál.
A hangról nem tudok nyilatkozni. :)

(#336) ZSOOLT2 válasza atothg (#335) üzenetére


ZSOOLT2
tag

Köszi, megnézem. :)

(#337) Tengo


Tengo
aktív tag

Akinek van NX300-asa attól kérdezném, hogy milyen memóriakártyával használjátok? Nekem egy samsung microsd van átalakítóval ami elvileg UHS-1 45mb/s-es. Raw módban 6 képet tudok ellőni mielőtt kifullad a buffer. Mire kiírja a képeket méretből és mért időből visszaszámolva olyan 9mb/s-el írhat. De inkább kevesebb. Ti milyen kártyát használtok és mennyi raw-ot tudtok highspeed burst módban lőni? Versenyautókat fényképeztem, és baromi idegesítő volt hogy emiatt a 6 képes limit miatt lemaradtam egy csomó jó képről.

(#338) sideburns válasza Tengo (#337) üzenetére


sideburns
aktív tag

Helló, sajnos a puffer a szűk keresztmetszet, nem a kártya.
Valószínűleg a Samsung (is) szándékosan butítja az alacsonyabb kategóriát, hogy a felsőbb felé tereljen.
Korábban már szó volt erről:
http://prohardver.hu/tema/re_samsung_nx300_egy_modern_klasszikus/hsz_262-262.html
Esetleg próbálkozz a "burst" móddal (jpg only, max. 5 megapixeles képek, 10 kép per mp, 3 másodpercen át), de ott is várni kell utána a puffer kiírására a kártyára.
(Grammarnazi: angolul buffer, magyarul puffer.)

http://www.dpreview.com/forums/thread/3840794#forum-post-55765121
NX20: 8 raw
NX30: 12 raw
NX300: 5 raw
NX500: 6 raw

http://www.imaging-resource.com/PRODS/samsung-nx300/samsung-nx300A6.HTM

(#339) Tengo válasza sideburns (#338) üzenetére


Tengo
aktív tag

Az szomorú. 1-2 plusz framet sem hozna egy gyorsabb SD? Hisz a puffer megtelítődése előtt elkezdi kiírni a képeket. Képpel már talán ki is egyeznék. Amúgy köszönöm a részletes választ, jpeg-ben nem olyan rossz a helyzet, de nem akarom elbukni a rawot. Szerk.: Megéztem mit tud az nx500 az egyik leggyorsabb kártyával. El is felejtettem az előző kérdésem. Egyépként van aktív fórumunk a géphez?

[ Szerkesztve ]

(#340) sideburns válasza Tengo (#339) üzenetére


sideburns
aktív tag

Hát elvileg ez lehetne a fóruma, valószínűleg azért nem pörög, mert még drága és sok helyen nem is lehet kapni.
http://prohardver.hu/tema/re_befutott_a_felsokategorias_samsung_nx1_kistest/hsz_1-50.html

Vagy mehet a sima NX topikba is, nincs akkora pörgés sehol sem, hogy szét kellene aprózni.
http://prohardver.hu/tema/samsung_nx_seria/friss.html

(#341) doddencs


doddencs
senior tag

Előtétlencsét használ valaki? Milyet? :)

Nagylátószögű, esetleg makro érdekelne engem.

[ Szerkesztve ]

(#342) cintula187


cintula187
addikt

Hali!
Olyat lehet valahogy beállítani, hogy időzített exponálással több képet készítsen? Tehát nincs senki a gépnél, hogy lenyomva tartsa a gombot, hanem magától csinálna több felvételt.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#344) cintula187 válasza sideburns (#343) üzenetére


cintula187
addikt

Ó pedig olvastam is ezt a posztot.
Próbáltad ezt már, vagy valaki más? Biztonságos a cucc?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#345) kingabo válasza cintula187 (#344) üzenetére


kingabo
őstag

Ott a forrás, szal bash programozás topikban (vagy ha az nincs vmi linuxosban) kérd meg a hozzáértőket, hogy lessenek rá a kódra.
De nem hinném, hogy bármi gond lenne a scriptekkel.

[ Szerkesztve ]

(#346) atothg válasza cintula187 (#344) üzenetére


atothg
tag

Én próbáltam, működik.
Mondjuk csinált pár idétlenséget a gép utána, de nem biztos hogy ez miatt volt.
Nem működött az energiatakarékolás, nem kapcsolta ki magát a beállított időben.
Aztán fw újrarakás megoldotta.
Azóta nem használtam a scriptet.

(#347) nilrem


nilrem
tag

Mi a tapasztalat nálatok mikor lesz jobb fekete fehér kép eredménye, ha a géppel eleve úgy fotóztok vagy utólag szerekeztitek fekete fehérré?

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#348) kribe válasza nilrem (#347) üzenetére


kribe
őstag

Én mindig utólag szerkesztem, hátha rájövök hogy mégis kellett volna a szín... :U

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#349) Szteff2


Szteff2
csendes tag

Ki milyen beállítást használ a "Képvarázslóban"? Én még keresem az igazán megfelelőt, ami picit élénkebb az alap beállításnál, de nem durván szaturál. Jelenleg a Vivid (élénk) van bekapcsolva, kontraszt 0 vagy +1, a többi alapértéken. Főleg épületek, természet fotózásához használom.

(#350) sideburns válasza Szteff2 (#349) üzenetére


sideburns
aktív tag

Nálam is Vivid, minden más alapértéken.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.