Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) sideburns válasza atothg (#250) üzenetére


sideburns
aktív tag

Azt hittem egyértelmű. :) (Nem photoshop.)
Ez az NX300 limitált kiadása, 22 karátos arany borítással.
Szaúd-Arábiában volt megvehető kb. 700 000 forintért.
http://www.imaging-resource.com/news/2013/08/01/limited-edition-gold-plated-samsung-nx300-camera-on-sale-for-2700
A díszdobozban az alap kit mellé járt egy 45mm 3D obi is.

(#252) wms válasza atothg (#249) üzenetére


wms
senior tag

Köszi a tájékoztatást! Ezek szerint viszonylag gyorsan megcsinálták. Remélem nem általános a hiba, ami nálad jelentkezett! :F

(#253) atothg válasza sideburns (#251) üzenetére


atothg
tag

Akárhogy nézem, az egyik legpofásabb készülék ez az nx300. :)

(#254) Gabbo


Gabbo
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Objektív átalakító konvertert szeretnék vásárolni. Szerintetek EZ rendben van?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#255) sideburns válasza Gabbo (#254) üzenetére


sideburns
aktív tag

Ugyan nem írtad, hogy mivé szeretnéd átalakítani az objektívet ;] , de ha az a célod, hogy M42 menetes objektívet használj az NX300-on, akkor igen, megveheted.

(#256) Gabbo válasza sideburns (#255) üzenetére


Gabbo
aktív tag

Ott a pont! :))

Köszönöm!

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#257) rockyka


rockyka
tag

Sziasztok!

Arculatfotózásra / ételfotózásra / termékfotózásra megfelelő lehet ez a gépezet? Főleg ilyen célkora szeretném használni, meg persze az alapok elsajátítása is terítéken van. Természetesen valamiféle állványt, plusz világítást is vennék.

(#258) synar válasza rockyka (#257) üzenetére


synar
őstag

Teszteltem stúdióban az NX300-at, reprodukciós és műtárgyfotókat készítve, rádiós kioldóval, műtermi vakukkal, full manual beállításokkal, RAW, ISO 100, 1/60, 8-as és 11-es blendével. Még a 18-55-ös kit objektívvel is meglepően éles, részletgazdag, CR és zajmentes képet kaptam, minimális torzítás mellett, ami utómunkában (Lightroom, PS) tökéletesen korrigálható. Amúgy Canon 60D-t használok L-es objektívekkel, de ha a szükség úgy hozná, bármikor bevethető az NX300 vállalható eredménnyel.

(#259) rockyka válasza synar (#258) üzenetére


rockyka
tag

Jól hangzik. Köszi a választ! Mivel rosszat nem igen olvastam még erről a gépről, ezért beruházok egyre, aztán ha nagyon megtetszene a fotózás világa, jöhetnek a plusz lencsék, meg a komolyabb vázak. Lámpára és állványra tudnál ajánlani egy költséghatékony és jó megoldást? Persze gondolom (főleg lámpánál) nem mindegy mihez mit használ az ember. Elsősorban nekem az arculatfotózás a lényeg meg webáruházba ruhák fotózás. Arculatfotózásnál a földre pakolt arculati elemeket fotóznám, és a ruháknál is hasonlóképp járnék el.

(#260) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Sziasztok! NX3000-em van, annak nincs külön topicja, ezért "offolok" itt :)
Tapasztalt valaki olyat, hogy sorozat üzemmódban ("continous") a gép belassul? Az első pár sorozatnál megvan az 5fps, utána kb 1-2fps-t tud csak.
Nagyon zavaró, gyors sportot lövök vele sokat (síelés), és sokszor így lemaradok a jó képekről. Lehet hogy az a baj, hogy folyamatos fókusz van beállítva? Sorozatnál is elvileg minden kép előtt kéne fókuszálnia, nem?

Biztos hogy nem a záridő a gond, a fény bőven elegendő a hó miatt, az autofókusz is gyors kéne hogy legyen szerintem, mert ha egy-egy képet lövök csak, akkor szinte azonnal fókuszál.

A hidegre is gondoltam, mint ok, de az akku maxon volt végig.

Volt valakinek hasonló tapasztalata?

(#261) kribe válasza mauimagic (#260) üzenetére


kribe
őstag

Szerintem csak kifogytál a bufferből. Ez a legtöbb kameránál előbb vagy utóbb (általában előbb) előjön, kevés az olyan, nem felsőkategóriás, kimondottan sport- és vadfotózásra ajánlott kamera amelynek a buffer mérete elég a hosszú folyamatos sorozatokhoz. Ha nagyon gyors memeóriakártyát használsz az is csak minimálisan segít ezen a problémán sajnos.

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#262) sideburns válasza kribe (#261) üzenetére


sideburns
aktív tag

Így, ahogy kribe írta, kicsi a puffer, de még az NX300-ban is. Elvileg az idei gépek már jobbak lesznek ilyen téren.
Gondolom jpg-ben lőttél, mert raw-ban még rosszabb a helyzet.
Esetleg próbálkozz a "burst" móddal (jpg only, max. 5 megapixeles képek, 10 kép per mp, 3 másodpercen át), de ott is várni kell utána a puffer kiírására a kártyára.
(Grammarnazi: angolul buffer, magyarul puffer.)

(#263) kribe válasza sideburns (#262) üzenetére


kribe
őstag

LOL

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#264) sideburns válasza kribe (#263) üzenetére


sideburns
aktív tag

(#265) kribe válasza sideburns (#264) üzenetére


kribe
őstag

Mentségemre szóljon hogy sokkal többet olvasok ill. nézek videót a fotózásról angolul mint magyarul... :R

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#266) mauimagic válasza kribe (#261) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Értem, köszi. Akkor ezentúl nem lövöldözök ész nélkül. Mondjuk a micro SD az csak valami alapmodell, érdemes akkor lecserélni?

(#267) kribe válasza mauimagic (#266) üzenetére


kribe
őstag

Egy gyors kártyával is szerintem maximum néhány képpel tudnál hosszabb sorozatot lőni. Ez persze függ a géptől és attól is mennyire lassú a jelenlegi kártyád. Én yt-on néztem egy videót -ha gondolod keress rá egy Tony Northrup nevű fickó videói között van-, egy dslr-ben nézték hogy a kártya sebessége mennyire befolyásolja a sorozat hosszát. A lassú kártyától érezhetően jobb volt az átlagos, a felső kategóriás Sandisk Extreme Pro pedig az átlagos hoz képest szinte semmit sem javított a sorozat hosszán, csak azon hogy a puffer telítődése után valamivel kevésbé lassult be a sorozat.

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#268) mauimagic válasza kribe (#267) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Szerintem nem kártya probléma lesz, mert a mostani egy samsung cat 6, de most próbálgattam, és 15-20 kép után kezd csak lassulni, ami nekem bőven elég lenne.
Múltkor "élesben" sokkal hamarabb előjött, nem igazán értem mi lehet... :F

[ Szerkesztve ]

(#269) seria válasza kribe (#240) üzenetére


seria
tag

A "világítás dolgokhoz" nem értek, én nagyon kezdő vagyok még ilyen téren. :)

A 45mm f/1.8 és a S30 között szerinted van különbség videózás terén? Megéri azt a plusz 30e forintot? a 3d nem érdekel csak a minőség fontos, sokat videózok beltérben is. Igaz, hogy csak egy fényképezőgép de nagy előrelépés nekem a dv kamerámhoz képest.

(#270) nilrem


nilrem
tag

Viedózás témához: Nektek milyen a hangminőség? Enyhe zaj hallatszik? Szélszűrés és a hangerő mire van állítva? Objektívtől is függhet a zaj?

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#271) sideburns válasza seria (#269) üzenetére


sideburns
aktív tag

A sima 45mm 2D-s verzió (EX-S45AN) most egész jó áron (kb. 67ezer Ft) van amazonon (uk, de), szerintem érdemes lehet onnan beszerezni, ha nem kell a 3D.

(#272) seria válasza sideburns (#271) üzenetére


seria
tag

Köszi, az tényleg nagyon jó ár, de miért nem forgalmaznak itt ilyet :F ? Nem rendeltem még külföldről, nem igazán merném bevállalni ha már összejött rá a pénz. Te rendeltél már onnan? Hogy megy a fizetés ott?
De van érdemi különbség a EX-S45AN és S30NB között videonál? Tényleg nem nagyon értek hozzá.

(#273) seria válasza nilrem (#270) üzenetére


seria
tag

Én jónak vélem a hangminőséget, szélnyírás ki van kapcsolva a hang erősre van állítva. Nem tudom, hogy milyen objektívet használsz de a zoom hangja belehallatszik meg az AF hangja is. A hozzáértők megmondják mi is pontosan a baj.

[ Szerkesztve ]

(#274) Halyhoo


Halyhoo
csendes tag

Jó reggelt!

Ha valakit érdekel egy ilyen: [link]

(#275) kingabo válasza Halyhoo (#274) üzenetére


kingabo
őstag

Köszi, a samu nx topikban már más is linkelte: [link]

(#276) rockyka


rockyka
tag

Olyan fotómegosztó oldalról tud valaki, ahol pl. konkrétan megadom, hogy a samsung nx300 géppel és a hozzá alapból adott 18-55ös objektívvel készített képeket szeretnék látni, akkor csak ezeket a képeket hozza be nekem a keresés eredményéül? Fórumon belül nem találtam ilyen témát, de nyilván van egy pár ilyen oldal, csak jelenleg google bácsi nem a barátom. Flickr-en nézelődtem, de nem sok ilyen felállású képet találtam rajta.

(#277) synar válasza rockyka (#276) üzenetére


synar
őstag

Ehhez mit szólsz kezdetnek?

(#278) rockyka válasza synar (#277) üzenetére


rockyka
tag

:D Eddig eljutottam én is, de ez a google kereső nem igen foglalkozik azzal, hogy kizárólag a 18-55ös obival készült képeket akarom látni. Behoz ez mindent ami a samsunggal kapcsolatos.

(#279) kingabo válasza rockyka (#278) üzenetére


kingabo
őstag

Esetleg próbáld meg valamelyik általános fotózással kapcsolatos topikban, ott jóóóóval nagyobb a pörgés, többen írnak oda, olvassák, mint ezt.

(#280) kribe válasza rockyka (#278) üzenetére


kribe
őstag

http://www.stevehuffphoto.com/tag/samsung-nx300/
Én ezt szoktam linkelni általában amikor valaki az nx300-ról érdeklődik, de azon az oldalon a legtöbb kép a 30mm-es obival készült. De azért van olyan is ami a kitobival. Tényleg jó lenne egy olyan oldal amilyet keresel, obivásárlás előtt rengeteget segítene, de sajnos nem találtam ilyet.

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#281) nilrem


nilrem
tag

Egyből feket-fehérben lehet fotózni vele? Ha igen a menuben hol találom?

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#282) seria válasza nilrem (#281) üzenetére


seria
tag

Fn gomb/képvarázsló/klasszikus

(#283) Easyl0ver


Easyl0ver
tag

Sziasztok!

Hamarosan megkapom az új NX300 -mat.(nem az enyém nem a MM- ból van). Kérdésem a következő. Mivel én leginkább videó felvételhez fogom használni (fotózáshoz minimálisat) így az érdekelne engem, hogy ha egy 64 GB -os memória kártyát veszek hozzá kb. milyen hosszú videó felvétel fér fel rá?

:R

"They know what is what, But they don't know what is what, They just strut. What the fuck? "

(#284) seria válasza Easyl0ver (#283) üzenetére


seria
tag

Maximum 30 percet vehetsz fel egyszerre.
A legjobb felvétel (1920x1080 és 50p) mellett,1 perc kb 200Mb.

[ Szerkesztve ]

(#285) nilrem válasza seria (#282) üzenetére


nilrem
tag

Köszönet! Új világ nyílt meg előttem. Illene elolvasnom a gépkönyvet. :)

Más: Érdekes hogy fényképezőben one drive felhő feltőltési lehetőség van csak, miközben windows phonera nincs app-ja. Fura megközelítés.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#286) Easyl0ver


Easyl0ver
tag

Telefon töltőjét lehet hozzá használni? Az is 5v 1A.

A gyári töltő baromira rövid..
:(

"They know what is what, But they don't know what is what, They just strut. What the fuck? "

(#287) kribe válasza Easyl0ver (#286) üzenetére


kribe
őstag

Lehet használni, bármilyen usb-ről is töltheted, de akár elég csak a kábelt kicserélni egy hosszabbra és az eredeti töltő fejet használni.

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#288) atothg


atothg
tag

Szép napot!
Erről jut eszmbe, hogy megérkezett az akku és töltője innen.
Nem volt gyors az érkezése, viszont jó lassú, kb 5 hét.
Még nem tudtam rendesen tesztelni az akkut, de a töltő működik rendesen.
Egyébként cserélhető a platform, vagyis elvileg más akkukhoz is használható a lepattintható dokk cseréje után.
Majd teszek fel képet róla, de hasonlít a rögzítése a HR-es autós telefontartók rögzítéséhez.
Ilyesmi

(#289) Easyl0ver


Easyl0ver
tag

Nektek Picasa -ra gond nélkül feltölti a képeket? Van gmail fiókom, de vmiért mégsem enged belépni. Olyanról, hogy külön Picasa felhasználói profil még nem hallottam.

A gép nagyon tetszik, szép részletes képeket csinál. Hamar megszerettette velem a fotózás világát. ;)

"They know what is what, But they don't know what is what, They just strut. What the fuck? "

(#290) nilrem válasza atothg (#288) üzenetére


nilrem
tag

Innen vettem és két nap alatt megjött. Picit drágább :)
[link]

Utángyártott aksit is tőluk vettem. Eddig minden ok.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#291) atothg válasza Easyl0ver (#289) üzenetére


atothg
tag

Én is próbáltam, nekem azonosítás probléma adódott.
Nem fogadta el a jelszót, és a gmail figyelmeztetett a "póbálkozásra" is.
Azóta nem próbáltam.
Biztos, ami biztos jelszót változtattam a google fiókomban is. :)

(#292) kisninja válasza atothg (#291) üzenetére


kisninja
őstag

Nekem is, sajnos és ugyan ez a szitu

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#293) sideburns válasza Easyl0ver (#289) üzenetére


sideburns
aktív tag

Wow, most jöttem rá, hogy lehet netezni a fényképezőgépen. :)
Wifi - SNS & Cloud - Microsoft Skydrive
Bejön ez a login képernyő: https://login.live.com/

Itt ha rányomok a 'What's this' linkre, egy olyan oldalra visz, ahol van Bing keresősáv. Onnan meg már megy bárhova.
Nem hiszem, hogy valaha is fogom használni, de azért cool. :)

(#294) kribe válasza sideburns (#293) üzenetére


kribe
őstag

:C

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#295) kingabo válasza sideburns (#293) üzenetére


kingabo
őstag

Okostelefon, okosóra, okoskarkötő, okostojás után miért pont a fényképező lenne buta? :DDD

(#296) sideburns


sideburns
aktív tag

Egy érdekes és sajnálatos problémára szeretném felhívni a figyelmet, ami az NX300, NX30 és NX2000 videójának minőségét érinti.
Videófelvételkor a tömörítéshez ezek a fényképezőgépek a H.264 (AVC) codec Baseline profilját használják.
Az AVC az egyik legelterjedtebb, jó minőséget és jó tömörítést biztosító codec, különösen HD és fullHD felbontású videók esetén. Sokféle beállítási lehetőséget nyújt, ezek közül is legmeghatározóbb a "profil", amely többek között lehet "Baseline", "Main" vagy "High". A legrosszabb minőségű a Baseline, amit alsó kategóriás készülékekben, pl. webkamerákban használnak, ahol fontos szempont az adatvesztések elleni robusztusság és a képminőség csak sokadlagos szempont. A "High" profilt leggyakrabban full HD videóknál használják, ahol fontos a minőség, pl. Blu-ray és ebből készült ripek, valamint mobiltelefonok, fényképezőgépek videójánál.
Szintén befolyásolja a minőséget az ún. entrópia kódoló algoritmus, amelyből két fajtával találkozhatunk, az egyik a kevésbé erőforrás igényes CAVLC tömörítés, a másik a fejlettebb, erőforrás-igényesebb CABAC algoritmus. A Baseline profil csak az előbbit tudja alkalmazni, míg a High profil bármelyiket a kettő közül.
A rosszabb tömörítés miatti műtermékek jelentkezését, egyfajta pulzálást és részletvesztést a videófelvételen itt demonstrálják:
https://www.youtube.com/watch?v=wpjXEA6O6JM

Érdekes módon a korábbi modelleknél (NX10, NX100, NX1000, NX20, NX200) még a High profilt használta a Samsung. Mivel az NX300-nál tértek át a Tizen operációs rendszerre, elképzelhető, hogy itt csúszott valami hiba a mérnökök munkájába. Egy fórumozó szerint a korai/bugos gstreamer 0.10 és openmax (OMX) könyvtárak alkalmazása lehet a hiba forrása.
Az újabb NX3000-ben és NX Miniben is már javítva lett a dolog, High kodek profilt és CABAC algoritmust használnak a tömörítéshez.

Egyelőre nem ismert, hogy firmware frissítéssel orvosolható-e a dolog, különösen annak fényében, hogy megjelent az utódmodell, és elképzelhető, hogy a támogatás szépen lassan elmaradozik a régebbi (2013-as) modellekhez.

Aki szeretne tenni az ügy érdekében, küldhet egy emailt a Samsung supportnak, jelezve a problémát. Ha világszinten elég sok jelentés érkezik, talán foglalkoznak a dologgal. http://www.samsung.com/hu/support/
És hát ki ne szeretné a legtöbbet kihozni a gépéből? :)

Linkek:
http://www.dpreview.com/forums/thread/3795946
http://4net4.com/samsung-NX30-Samsung-NX300-Samsung-NX2000/

http://en.wikipedia.org/wiki/H.264/MPEG-4_AVC#Profiles
http://www.geeks.hu/technologiak/100914_igy_mukodik_a_h264_kodolas?page=0,2

(#297) kribe válasza sideburns (#296) üzenetére


kribe
őstag

:((( :(

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#298) Chris8508 válasza kribe (#280) üzenetére


Chris8508
csendes tag

A Flickr-ről még nem hallottatok, srácok?... :F
https://www.flickr.com/photos/samsungcamera/sets/72157632455830485/
Exif alapján jelzik szinte mindig az objektív típusát is (de legalábbis fokális hosszúság/apertúra alapján sokszor ki lehet találni, hogy melyiket használták épp).
Emellett a tag-ek is sokat segítenek.
Én pl. így néztem körül, mielőtt megvettem a gépemhez a 45mm-es 2D/3D obit:
https://www.flickr.com/search/?text=nx300%2045mm

[ Szerkesztve ]

(#299) Chris8508 válasza rockyka (#276) üzenetére


Chris8508
csendes tag

Bocsi, most látom, hogy nézelődtél Flickr-en.
Ezek szerint viszont nem néztél körül eléggé. :)

(#300) kingabo válasza sideburns (#296) üzenetére


kingabo
őstag

Az a fura, hogy lassan 2 éves a gép és most vették csak észre. :F Kiváncsi vagyok korábban is ilyen volt, vagy csak mostanában b@szták el egy fw frissítéssel. Vagy szimplán samu hozzáállás már megint... Múltkor kiderült, hogy rajtunk kívül mindenki (akinek a samutól nem nx300-a van) tud bármit állítani telóról, mi meg csak kb az autó módot használhatjuk.

(#299) Chris8508
Bocs, hogy nem vagyunk olyan tökéletesek, de ezért lécci ne harapd le a fejünket. :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.