Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vond


vond
MODERÁTOR

Pöpecül néz ki, és sok a hasznos fícsör is, de a képek részletessége/élessége az jááájjjj... Még alacsony érzékenységen is... Ezért tök felesleges 20 megapixelnyi adatot rögzíteni...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2) KAMELOT


KAMELOT
titán

Jól néznek ki ezek a retro gépek. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3) Blum1866_2


Blum1866_2
tag

Nem vagyok nagy fenykepezogep manias,de ez rohadtul tetszik!

(#4) sideburns válasza vond (#1) üzenetére


sideburns
aktív tag

Biztos, hogy ugyanazokat a képeket nézzük?
Nincs semmi baj az élességgel/részletességgel, max. a sarkok felé ugye. Egy 18-55-ös kitobjektívről van szó.
De erre a gépre amúgy is a kiváló fixek valamelyikét kell felcsavarni.

A cikkhez:
" a hiányzó külső töltő is felróható (az akkut csak vázon belül lehet tölteni)"
Végre!
A mobilomhoz sem viszek külső akkutöltőt, fényképezőgéphez miért tenném?

(#5) Vicoo válasza sideburns (#4) üzenetére


Vicoo
senior tag

Ugyanez jutott eszembe a töltőről! Gondolom eddig azért nem volt házon belüli a töltés, mert szépen felmelegedtek a kamerák akksijai, talán ez meg már nem ,így lehet tölteni anélkül hogy károsítaná a gépet. Vagy nem?

(#6) Knight666 válasza Vicoo (#5) üzenetére


Knight666
aktív tag

A külső töltő azért jó, mert ha 2 akksid van, akkor amíg az egyiket használod, addig a másikat töltheted.

(#7) vond válasza sideburns (#4) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, itt van most csak úgy hasracsapva a 650D RAW kitobival...
Ehhez képest az NX300 RAW elég szörnyű...

De valószínűleg van ennél még jobb részletesség/élesség is 200k alatt...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#8) bteebi


bteebi
veterán

Már mindent Bolttal reklámoznak? :)

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#9) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Nem lehetne inkább allulöltözött távolkeleti lányokkal csinálni a címlapos képeket?

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#11) OctoCore válasza KAMELOT (#2) üzenetére


OctoCore
tag

bizony bizony, nekem is tetszik :C

(#12) epityesz


epityesz
aktív tag

Nagyon bejövős......Krokodildándís dízány :DDD

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#15) DEJVID


DEJVID
őstag

Nem értek hozzá. Az miért fontos, hogy a optika középpontjában legyen az állvány menete?

(#16) Stauffenberg válasza sideburns (#4) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"A mobilomhoz sem viszek külső akkutöltőt, fényképezőgéphez miért tenném?"

Mert ha tölteni kell az akkut, akkor a gépedet lefoglalja?

(#17) Cynicelectro


Cynicelectro
aktív tag

Szépre sikeredett! Ennyiért már nagyon jó DSLR-t lehet kapni. Ha ennyit rászánnék, lehet, h. inkább tükörreflexeset választanék.

(#18) Stauffenberg válasza Cynicelectro (#17) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Akinek fontos a kis méret az meg marad ennél. Bár a Samsungnak bele kéne húznia az objektív gyártásba, mert ezen a téren van mit csiszolni. DSLR-t az vesz aki abban a tévhitben van, hogy azzal jobb fotókat fog készíteni vagy mert tényleg arra van szüksége.

(#19) IDM válasza DEJVID (#15) üzenetére


IDM
tag

Az állvány menetének helye inkább abból a szempontból lehet fontos,
hogy az állványról való leszerelés nélkül lehet-e
akkut/elemet/mem kártyát...stb cserélni...

[ Szerkesztve ]

(#20) Csenger


Csenger
csendes tag

Az a 15 Mbps nem kevés egy kicsit?

A IS sincs a helyzet magaslatán. Vagy videózás közben nem működik?

(#21) sideburns válasza Cynicelectro (#17) üzenetére


sideburns
aktív tag


Mindig van egy... :U
Azt nem írod le, hogy hány hajsütővasat lehet venni egy ilyennek az árából?

Stauffenberger:
próbáltam elképzelni olyan szcenáriót, hogy két akkumulátorod van és az egyiket töltened kell, miközben a másikkal a gépet kell használod és nincs időd kivárni azt a két órát, amíg a gépben feltöltődik. Kb. 100 emberből évente egynek fordulhat elő ilyen, normál felhasználás mellett. Feltéve, hogy előtte gondolkodtál és feltöltötted mindkét akksit, ami legalább 600 kép. Ha meg gyakran fordul ilyen elő, akkor még mindig lehet venni külső töltőt.

(#22) sebgutkopf válasza DEJVID (#15) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Azért, ha állványon forgatod az állvány fejét, akkor a szenzor mindig ugyanott legyen. Ez panoráma kép készítésnél igazán fontos, mert elég kínos, ha nem az optikai tengely körül forog a gép és ezért elmásznak a képek egymástól.
De neked ez nem fontos.

(#23) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Ez a gép elég korrektnek néz ki. Úgy gondolom, hogy a samsung most kihozott egy olyan gépet, ami valóban versenytársa lehet a többi rendszernek.
Nagyon jó, hogy meglépték az 1080p50 videót és mindezt felvételi mód függvényében állítható expóval. Mondjuk a videó bitrátánál nem tudom hol voltak a mérnökök, mert a 15mbps max standard qualitinek nevezhető a hq az 24-28-35 körül kéne lennie. Ezt szerintem akár egy fw frissítéssel is javítani lehetne.

Képminőségben egyetértek azokkal, akik az élességre panaszkodnak. Lehet azt is mondani, hogy kevés a részlet, vagy azt is, hogy nem éles a kép. Kit obi ide vagy oda, más gyártónál kitobival jóval élesebb az eredmény. Az se tetszik, hogy már zaj és élességi tesztábrákon megjelenik a kitobinál a CA. Akkor milyen lehet, ha valóban a CA témát feszegető témát fotózunk?

Biztos nem lehet mindent egyszerre javítani, sokat fejlődött ez a gép az elődökhöz képest.

(#24) dezs520


dezs520
senior tag

Nem értek ezekhez a fotó masinákhoz,és a samsung sem a sziívem csücske...de ez a gép iszonyat szép,elegáns :K

(#25) Godefroy válasza Blindmouse (#9) üzenetére


Godefroy
senior tag

Épp azt néztem, hogy megváltozott MLaca a címlapfotón... igaz régen találkoztam vele ;)

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#26) MLaca válasza sebgutkopf (#23) üzenetére


MLaca
őstag

nem biztos, hogy megoldható firmware-rel. valószínűleg nem elég izmos a jelfeldolgozó proci, így vagy lemondunk az 50p-ről és megkapjuk a 30 mbitet/mp-ként, vagy alacsony bitrátával kell kínlódni, de cserébe 50p is van.

http://mlzphoto.hu/

(#27) DEJVID válasza sebgutkopf (#22) üzenetére


DEJVID
őstag

Értem, köszi! :) Nem is feltételeztem, hogy nekem fontos lenne, soha nem fényképezek, csak kíváncsi voltam.

(#28) BatchMan válasza Stauffenberg (#18) üzenetére


BatchMan
senior tag

Nekem csak annyi bajom van ezekkel a gépekkel, hogy a hátfalon a kijelzőbe sütő nap nagyon elfed mindent. Ugyanez egy DSLR-nél nem jön elő. Annyival nem kisebb egy ilyen gép, hogy ez előny legyen, zsebben még ezek sem hordozhatók. Akkor meg legalább a pentaprizma árával legyen olcsóbb...

(#29) Dr. X


Dr. X
aktív tag

Kicsit off, de az NX20 utódjáról nem tudtok valami hírt? NX30/NX-R néven emlegetik legtöbbször és állítólag csak jövőre jön.

(#30) sideburns válasza BatchMan (#28) üzenetére


sideburns
aktív tag

Tehát azt mondod, egy DSLR-en a hátfalon a kijelzőbe sütő nap nem fed el mindent? :U

Egyébként javaslom, nézd meg egyszer az OLED kijelzőt nappal, közelről, működés közben. Meg fogsz lepődni mennyire használható.

(#31) Stauffenberg válasza BatchMan (#28) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egy gép apróságának nem csak az lehet az oka, hogy könnyebben szállítsd. Ráadásul MILC-ek esetében is vásárolhatsz EVF keresővel felszerelt modellt. a Fujifilm meg egészen zseniális hibrid keresőt tervezett (átnézeti, mint egy távmérős, de bekapcsolhatod az EVF módot is).

Kérdezd meg az utcai fotósokat, fotóriportereket, hogy miért jobb a kisebb gép. :) Nem azért, mert nem bírja el a DSLR-t.

Egyébként meg azért a súly is számít. Ha elmegyek egy kerékpáros túrára egyszerűen nem tudom hova tenni a DSLR-t, hátizsákot nem vihetek, de övtáskába belefér egy MILC. Soha nem is volt kritérium, hogy beleférjen zsebbe. Oda a legtöbb kompakt sem fér be, csak a nagyon vékony modellek, de azok legalább annyire korlátozottak is. Valamit valamiért.

(#32) subset


subset
senior tag

Retro tudom, de nagyon csúnya ez a barna bőr....

Használj Te is szabad szoftvert !

(#33) sideburns válasza subset (#32) üzenetére


sideburns
aktív tag

Ez így politikailag elég inkorrekt, pláne ha a címlapot nézzük. :)

(#34) nylontacsko válasza Stauffenberg (#18) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Ebben a posztban minden benne van, amiről szól az egész. :R
Elolvastam a cikket és komoly összegekben lefogadtam volna, hogy előkerül majd a DSLR Vs. MILC okosság :)

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#35) Suker10 válasza vond (#1) üzenetére


Suker10
aktív tag

Igen, az majdnem szörnyű. :D

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#36) Csenger


Csenger
csendes tag

Azt írja a kezut.-ban, hogy 2 GB-os kártyára 10'10" videó fér legjobb minőségben, 1080p/60fps-ál.

Ezek szerint a bitráta több, mint 15 Mbps, inkább a 28-hoz van közelebb. :F

30fps-nál már stimmel a 15 Mbps (17' 41").

Vagy rosszul számolok... :B

[ Szerkesztve ]

(#37) sideburns


sideburns
aktív tag

Letölthető az NX300 (és NX2000) forráskódja:

http://opensource.samsung.com/

(#38) BatchMan válasza nylontacsko (#34) üzenetére


BatchMan
senior tag

Olyan ez, mint a tablet esetében a netbook-os összehasonlítás. Csak akkor én nem értettem miért akarják a kettőt összehasonlítani, amikor nem ugyanaz. Most én nem értem a MILC-et. Számomra szokatlan, hogy van olyan műszaki eszköz, ami többeknek evidens, elfogadott, én meg nem értem miért. Most egy lépéssel közelebb vagyok - hála a fórumnak.

Megjegyzem egy MILC + GoogleGlass kombinációt egész használhatónak érzek!

(#39) BEE


BEE
addikt

Csak nekem tűnik ez a gép rettenet gagyinak ?
Ha csak a gépet nézzük és csak szemből, akkor rendben is lenne,
retro meg mifene, de ha rajta az obi az hazavágja a kinézetét.
Barna műbőr meg fekete műanyag cső. BRRRR !!!!
Merthát régen azért adtak magukra annyit, hogy aki műbőrt húzott a gépre,
az ugyanazt rakott az obira is, meg a bajonett kiálló peremére.
Aztán meg ott az oldalnézet, ahol véget ér a műbőr és jön
a barna műanyag, a bevont hüvejktámasszal.
Azt a kicsi részt már miért nem lehetett bevonni ?

Ezt pl egészen jól bebőrözték [link] :))

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#40) sideburns válasza BEE (#39) üzenetére


sideburns
aktív tag

Van ám feketében is, annak aki nem akar barna cipőt a fekete zoknihoz:

Nincs ezzel semmi gond. Ha nem lenne rajta bevonat, az lenne a baj, hogy "fújj tiszta műanyag, csúszós, miért nincs rajta bevonat?".

A szó helyesen hüvelyktámasz.

(#41) BEE válasza sideburns (#40) üzenetére


BEE
addikt

Nem az a gond hogy bevonták, hanem hogy üti a fekete obi.
A fekete vázzal jobban összeillenek, bár így meg jellegtelenebb.
A vázhoz jó az a barna szín, egyedibbé teszi.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#42) Camel


Camel
csendes tag

Sziasztok! Csak én látom, hogy 200.000 Ft-hoz képest ocsmány képminősége van? Sorry, a nyers megfogalmazásért, de egy többéves dslr oda-vissza veri...(képminőségben)

Camel

(#43) vond válasza Camel (#42) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem, nem csak Te látod így... Ezzel nyitottam a topic-ot... :)
Tiszta homály az egész, még a RAW is... S ez így nagyon tré...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#44) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

Nem vagyok valami nagy fenykepezo zseni, soot..
De az utobbi idokben nezegettem par gepet, igaz egy +100 al magasabb kategoriaban, de az szerintem fenyevekkel jobb kepeket csinal.
Ott a repulogepes kepen is, mikor szall le / fel a repulo, mint ha homalyos lenne a kep, illetve a viragnal sem valami tiszta.. ~200k-ert mar lattam szepp kepeket is keszito gepeket is.
Nekem ez olyan, mint ha a telefonommal (N7100) csinalnek kepeket, csak nagyobb felbontasban. Azzal is tudok szep makrokat loni, a tavolabbi dolgok meg itt is mosottak.. Igaz valamivel elethubbek a szinek, meg a felbontas valamivel jobb. De nem hozza (legalabbis nekem) azt a szintet, amiert kiadnek ezert a gepert 180-200k-t.
Inkabb dobok melle meg egy 100ast, es veszek valami komolyabbat.

szerk.. A hsz-ek elejet olvastam csak, a veget nem.. De latom itt tobb embernek sem tetszik a kep minosege..
Akkor megnyugodtam, hogy nem csak velem vagy a szememmel van a baj.

[ Szerkesztve ]

(#45) Camel


Camel
csendes tag

Terveztem egy ilyet vásárolni, de inkább utánanéztem, hogy milyen gépet tudnék venni ennyi pénzből. Hasonló áron, igaz használtan, veszek egy Pana GH-2-t. Szerintetek?

Camel

(#46) stargazer


stargazer
senior tag

hümm hümm hümm. most gondoltam épp, hogy lehet hogy vennék egy ilyet (vagy egy dslr-t), és már épp felbátorodtam amikor leforráztak az itteni képminőséggel kapcsolatos aggályokat megfogalmazó hsz-ek.
tényleg ekkora a baj?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#47) fRooStzzZ válasza stargazer (#46) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Amikor en neztem rola tesztkepeket, teszteket, azt hittem felborulok itt a szekkel.
Eldontottem, hogy dslr-t veszek. Igaz arban mas kategoria, de legalabb nem fogok csalodni benne.
C 70D, egy C 28-70 vagy egy 17-85 lesz es melle egy C 70-200 IS.
Ket het mulva fizu, szerintem akkor meg is veszem.
Es megint egy jo par evig nem koltok gepre.
Szerintem kezdj el mason gondolkodni, mint ez a gep.
Paran azt mondjak, hogy szep kepe van.. De engem egy sem hozott lazba

(#48) stargazer válasza fRooStzzZ (#47) üzenetére


stargazer
senior tag

igen, de a nálam minden bizonnyal jobb fotósok szerint nem feltétlenül attól lesz jó egy kép, hogy rendkívül éles, vagy jó a színhűség stb, tehát hogy technikailag kifogástalan. a kérdés talán inkább az, hogy rosszabb-e annyival ez a gép, ill. korlátoz-e annyival erősebben, mint egy dslr, mint amennyivel "rosszabb" vagy kevésbbé jó képet lehet vele csinálni. meg azért egy dslr vitathatatlanul nagyobb, ami nem mindig kívánatos.
vagy rosszul látom...?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#49) fRooStzzZ válasza stargazer (#48) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Nem, ezzel egyetertek. Es akkor meg ar arkulonbozetet nem is irtad.
Viszont ha az ember mar ennyi penzt raszan a dologra, hogy kozel 200ezret kiadjon valamiert, akkor is igen vannak, legyenek "elvarasai".
Pl az itteni tesztnel a repuloges kepnel egy normalis eles pont sincs. A korulmenyeket nem tudom, meg hogy milyen messzirol van fenykepezve stb. A sarokhaz olyan ferde, hogy hossz nezni. Nagyon esnek be az oldalak. Ez engem roppantul zavar. Az ongyujtos kep zavaros, ami a kis bogaras kepre is jellemzo.
Tobb oldalt is atneztem, mikor elkezdtek nyomni a teszteket rola a neten, sok helyen dicserik de tobb helyen is vannak akik nincsenek megelegedve vele, a sebessegevel stb.

(#50) sideburns válasza stargazer (#46) üzenetére


sideburns
aktív tag

Semmi baj az NX300-zal, nézegess képeket pl. Flickr-en, egy jó obival abszolút játékban van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.