Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) atothg


atothg
tag

MM-ban 59900-ért vesztegetik az 50-200-as ois III-at.
Ha esetleg valakit érdekel. :-)

(#102) kribe válasza cintula187 (#99) üzenetére


kribe
őstag

Ha nappal akarsz hosszú záridőset ahhoz ND filter kell... valami jó erős.

Esetleg ilyesmi...

[ Szerkesztve ]

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#103) kribe válasza kribe (#102) üzenetére


kribe
őstag

Sőt, ennél erősebb kell. A fentebb linkelt szűrő nappal erősebb fényben már nem lesz elég. Egy 1/320-ad záridőből 1/40-et csinálna, ami nem elég, de ha mondjuk egy árnyékos erdőben fotóznál patakot akkor nappal a kb. 1/60, 1/40 záridőt talán már eléggé el tudja nyújtani hogy szép selymes legyen a víz. Utánanézve láttam hogy nappali hosszú záridős fotókhoz sokszor NDx1000 filtert használnak az meg nem semmi... Kb annyi fényt engedhet át mint egy hegesztő maszk...

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#104) wms


wms
senior tag

Sziasztok!
Tegnap óta én is boldog tulaj vagyok, a MM 81e ajánlatának nem tudtam ellenállni. :K Teljesen átlag felhasználásra kell a gép, és nagyon remélem, hogy meg leszek elégedve vele! ;)

(#105) hdanesz válasza wms (#104) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Szerintem elégedett leszel vele. Nekem 4hónapig volt meg...de szerettem volna többet és ahhoz vannak kiforrottabb rendszerek.
Én kicsit sokat 'ugráltam' fotós körben. A Samsung előtt Canon 70D-m volt...4objektívvel. Aztán feladtam..gondolva elég nekem a Samu, minek cipelni mindent.
Most mégis váltottam.
De alapvetően elégedett voltam vele...minőségi képeket nyom.Családi/baráti képekhez pont jó.

[ Szerkesztve ]

(#106) kribe válasza wms (#104) üzenetére


kribe
őstag

A MM-nak hála be fog indulni a topic. :)

Jó fényeket kívánok hozzá.

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#107) wms


wms
senior tag

Köszönöm szépen a hozzászólásokat. Van minőségbeli különbség a 18-55-ös és a 16-50-es között? Szimpatikus, hogy jóval kisebb a mérete :)

[ Szerkesztve ]

(#108) mauimagic válasza wms (#107) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Én egyelőre annyit találtam, hogy a 16-50 újabb és kisebb obi. Nekem is a kisebb méret miatt tetszik, viszont hátrány lehet, hogy manuális fókusz módban az oldalán lévő 2 gombbal kell zoomolnod és a gyűrűvel fókuszálsz.

[ Szerkesztve ]

(#109) wms válasza mauimagic (#108) üzenetére


wms
senior tag

Köszi! De minőségileg nincs különbség igaz? Sehol nem találok róla tesztet. :F

(#110) sideburns válasza wms (#109) üzenetére


sideburns
aktív tag

Teszt nincs róla, de a fórumon általánosságban jónak tartják a 16-55-öt, kb. hasonlónak vagy talán még egy kicsit jobbnak is a 18-55-nél.
http://www.dpreview.com/forums/thread/3775909#forum-post-55042529

(#111) laca112


laca112
tag

Sziasztok.

Kinéztem egy használt nx300-t,de sajnos nincs hozzá vaku.
Tudna valaki abban segíteni,hogy milyen vaku használható hozzá és esetleg hol beszerezhető?

Üdv
Laca

(#112) kribe válasza laca112 (#111) üzenetére


kribe
őstag

Azt nem tudom hogy a gyári vaku megvehető-e külön, de ha másféle (és nagyobb tudású/erejű) példány kell keress rá mondjuk árgépen vagy árukeresőn a Metz mecablitz típusokat, van samsunghoz is, árban kb 20-90 között mindenfélét találsz. Szerintem a vaku topicban is tudnak segíteni, mert nekem pl. nincs tapasztalatom velük.

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#113) sideburns válasza laca112 (#111) üzenetére


sideburns
aktív tag

Pl. eBayről:
http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=samsung+flash&_from=R40%7CR40%7CR40&_osacat=64353&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xsamsung+sef&_nkw=samsung+sef&_sacat=64353

SEF-8A az alap kicsi, de gyengus vaku.
Ha találsz SEF-220A-t, érdemes azt venni, az dönthető fejű és erősebb is, plafonról lehet vele villantani.
Vagy a Metzek.

(#114) laca112 válasza sideburns (#113) üzenetére


laca112
tag

Köszöm a segítsèget.
Nem kell nagy teljesitmènyű,nem akarok sokat költeni rá,akár használt is jó lenne.

(#115) kribe válasza laca112 (#114) üzenetére


kribe
őstag

Nem csak a teljesítményről van szó hanem a fény minőségéről. Egy forgatható/billenthető fejű vakuval ahogy az előttem szóló is mondta, tudsz plafonról falról visszavert fénnyel vakuzni, tudsz rá tenni fényterelőt, sokkal több a lehetőséged mint egy kicsi gyári csúnyaságszóróval ( ahogy Scott Kelby nevezte a beépített vakut). És szebb lesz a végeredmény.

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#116) Shinnokina válasza kingabo (#81) üzenetére


Shinnokina
tag

Hát izé én most vettem ezt a cuccot és van benne egy részletes útmutató a kapható objektívekről és elég szép kis lista van hozzá. Ezen felül más objektívek is rácsatlakoztathatóak, legalábbis ezt olvastam külföldi fórumokon róla.

Én most Media Marktban vettem, van hozzá Adobe Lightroom (ami azért easy 30 ezerbe kerül önmagában), ehhez képest amit tud a gép, bőven megéri. Azonnal felajánlja a frissítést, amint ráteszed a számítógépre a szoftvert, egy rakás upgrade van hozzá. Én nem vagyok képzett fotós és még ki se ismertem teljesen a gépet, de nagyon szép fotókat lehet vele lőni. Szerintem ez a gép azoknak való, akik kicsit komolyabban szeretnének tanulni a fényképezésről, de még nem elég profik ahhoz, hogy tükörreflexes gépbe beruházzanak (ha nem értesz hozzá, minek a csúcstechnológia?) Ugyanakkor rengeteg blogos reviewt olvastam róla profiktól, akik akkor viszik ezt magukkal, amikor épp nem dolgoznak, tehát nem akarják cipelni a súlyos DSLR-eket mindenhová, hanem könnyebb mégis jó minőségű képeket készítő kamerára van szükségük.

Ha az ember ért hozzá nyilván jobb képeket is ki lehet csiszolni belőle, de auto beállításon is remek képeket lő hétköznapi helyzetekben. Nyilván nem ezzel kell a megrendelőnek reklámfotót készíteni, de minden másra remek kis masina és most már az ára is jó :)

Még meg kell tanulnom kezelni rendesen, de máris szeretem. :) És nekem fehér van, olyan szép, hogy elmesélni se lehet :DD

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#117) wms válasza Shinnokina (#116) üzenetére


wms
senior tag

Gratulálok! Vagyunk egy páran, akiknek örömöt okoz a gép. Jó fényeket hozzá! :)

[ Szerkesztve ]

(#118) kribe válasza Shinnokina (#116) üzenetére


kribe
őstag

Én is fehéret vettem ^^

Aztán Dremellel fabrikáltam rá egy almás logót és már teljesen tökéletes. (ez persze csak vicc)

Jó fényeket hozzá.

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#119) atothg


atothg
tag

Nekem meg 2 hónap után cserélni kellett a "command dial"-t. Pedig igazán nem sokat használtam.
Remélem nálam volt az egyetlen ilyen hibás gép. :-)
És szomorú vagyok, hogy 2 hónap alatt buktam majd 50e ft-ot rajta.
Egyébként minden ok vele. :-)

(#120) atothg válasza kribe (#118) üzenetére


atothg
tag

Dremellel almás logó

Ez rendben van. :))

(#121) kingabo válasza Shinnokina (#116) üzenetére


kingabo
őstag

Bocs ha kicsit negatívan látom a dolgokat. Horváto-ból pl jóval olcsóbban szereztek be páran obikat, mint amennyiért nálunk kapható. Egy marketinges lista nem sokat ér. Vennél-e pl egy olyan samu obit, ami többe kerül, mint a teljes gép? Mert a nem kit obik nagy része ilyen áron megy. :O De nézd meg itt a hardveraprón, hogy mennyi nx-es obi és mennyi pl cannon, nikon obi van használtan! A papír bármit kibír, csak épp nem tudod beszerezni... Persze lehet rá tenni manuális obikat "fillérekért", de ott meg az általad is említett autó mód kényelmét kell feláldoznod. (fókusz, záridő, rekesz)

A második bekezdésben leírtakkal egyet értek.

"...még nem elég profik ahhoz, hogy tükörreflexes gépbe beruházzanak (ha nem értesz hozzá, minek a csúcstechnológia?)"
Amikor én vettem, akkor még sok dslr-t lehetett hasonló áron kapni, de egyiket se mondanám azért olyan csúcs gépnek. Tehát attól, hogy vmi dslr nem lesz csúcs technika vagy visszafelé, nem lesz valami gagyi, mert nem dslr... Nyilván azonos árat nézve!
Sztem azonos áron az nx300 meg a dslr-ek kb ugyanazt tudják, csak az nx sokkal kezelhetőbb méretben.

(#122) kingabo válasza atothg (#119) üzenetére


kingabo
őstag

Arra a hibára talán pont itt írták, hogy pár csepp varrógép olaj csodákra képes.

"És szomorú vagyok, hogy 2 hónap alatt buktam majd 50e ft-ot rajta."
Végre valaki megért! Én 1 év alatt 100k-t...

(#123) kribe válasza kingabo (#122) üzenetére


kribe
őstag

Amikor én vettem a legtöbb helyen még 150 volt, a bolt meg éppen levitte 119-re és gyorsan lecsaptam rá. A pl-5 volt még játékban, meg persze tükrösök.
Én is sokallom az objektív árakat, aminek az oka a használt piac hiánya és az lehet hogy NX-re a Samsungon kívül más nem gyárt obikat (kivéve pár manuális Samyangot). Ez nem is hiszem hogy hamar megváltozna, mert minden gyártó a saját megoldását erőlteti, a MFT rendszerrel ellentétben aps-c milc-eknél minden gyártónak saját rendszerű obijai vannak. A canon és nikon dslr-ekhez kapható obik választékát pedig évtizedbe telne utolérni.

Én még legalább egy vagy max kettő üveget szeretnék majd beszerezni ehhez a géphez, a 45mm f/1.8-at (ha lehet nem a 3d-s változatot) meg egy másikat amit még nem döntöttem el. Nem ezzel a kamerával fogok vadmadarakat fotózni, jobban érdekel a tájkép, a portré, és a hosszú záridős éjszakai fotózás, meg az hogy minél több dolgot kipróbáljak. valószínű hamarabb lesz vakum, esetleg egy pici otthoni olcsó stúdió felszerelés mint egy drága obi.

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#124) Shinnokina válasza kingabo (#121) üzenetére


Shinnokina
tag

150-ért én se vettem volna meg, de 89-ért már szerintem megéri, ahelyett, hogy 150-es DSLR-re költenék, amit nem tudok esetlegesen megtanulni úgy kezelni. A Samsung NX-mountjára vannak adapterek és más lencsékkel is használható. Szerintem tanulni pont jó, és ha az ember elér egy olyan szintet, hogy már biztos az alaptudásában, akkor válthat egy "komolyabb" cuccra, ha arra van irányultsága. Én nem akarok fotózásból élni, se versenyekre fotózni, csak jó képeket szeretnék készíteni alapvető dolgokról a blogomhoz, időnként egy-két koncert becsúszik szintén a blogra, de én egyelőre nem akarok "ebből élni". És szerintem a Samsung sem ezeket az embereket célozta meg ezzel a géppel, hanem azokat a hobbifotósokat, akik maguk szórakoztatására vagy családnak, barátoknak fotóznak. Ebayről egyébként olcsóbban is be lehet hozzá szerezni lencséket, és használtakat is (free shippinggel is), az egy dolog, hogy itthon drága (itthon minden a *** drága...) :)

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#125) kribe válasza Shinnokina (#124) üzenetére


kribe
őstag

Sajnos még ebayen sincs 45 f/1.8, 250 euró alatt. :(

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#126) kingabo válasza kribe (#123) üzenetére


kingabo
őstag

Én még abban reménykedek, hogy most hogy ilyen "pofátlanul" olcsó lett jó sokan rákapnak és így majd lesz több, olcsón elérhető obi is.
Én egy 20-as vagy 30-as palacsintára vágyok egyelőre, aztán lehet még a 45-ös bele fog férni. A többi nekem iszonyat drága.

(#124) Shinnokina
"A Samsung NX-mountjára vannak adapterek és más lencsékkel is használható."
Így igaz, viszont továbbra is csak full manuál üzemmódban. :(

"Szerintem tanulni pont jó, és ha az ember elér egy olyan szintet, hogy már biztos az alaptudásában, akkor válthat egy "komolyabb" cuccra, ha arra van irányultsága. "
Erre marha jó lenne, ha nem kéne eladni az addig nagy nehezen összevadászott obikat, hanem a komolyabb gépen is használni lehetne 100%-ban (tehát nem csak adapterrel manuális módban).

Ebayt én is szoktam túrni 1-2 havonta, de azért egy objektívet a világ másik feléről semmi képpen sem hozatnék free shippinggel. Másrészt meg amennyiért mennek az obik eu-n kívül arra már kell fizetni áfát+vámot is, azzal meg kb ott vagyok, mintha Mo-ról venném garival, a posta viszontagságait mellőzve.
szerk: és a zuhanó forint árfolyamok sem épp kedveznek a külfüldről vásárlásnak. :(((

Viszont egy szóval sem mondtam, hogy rossz a gép! Sőt. :) Csak a "körettel" vagyok elégedetlen.

[ Szerkesztve ]

(#127) atothg válasza kingabo (#122) üzenetére


atothg
tag

Kereső nem hozott találatot az olajra itt.
Egyébként nem tartom valószínűnek, hogy a forgó, de nem reagáló tárcsa olajozása megoldotta volna a problémát.
De garancián túl ez lesz az első teszt, ha még akad ilyen hiba. :-)

(#128) sideburns válasza atothg (#127) üzenetére


sideburns
aktív tag

(#129) kribe válasza kingabo (#126) üzenetére


kribe
őstag

Lehet hogy lesz végre használt piac, eladó kitobjektívekből ;]

Ahogy a fórumokat olvasgatom, az objektív helyzet igazából csak Canon, Nikon és MFT fronton nevezhető bőségesnek. Sony-nál is szokták emlegetni az obiválaszték hiányát, és azt hogy csak FF-re gyúr újabban a cég, Fujinál is drágák az objektívek (viszont nagyon is minőségi darabok), Samsung pedig szintén bővíthetne a választékon, és ami jó, (18-200mm, vagy 85mm f/1.4) azt drágán méri. Ez is lehet az egyik oka annak hogy eddig kevesen gondolkoztak Samsung rendszer kiépítésében, és ezért próbál a cég pl. az NX1-gyel profibb vásárlókat is magához csábítani.

Én minden hónapban elteszek egy (nevetségesen) kis összeget a perselybe jövőbeli fényképezőgépemre gyűjtve, eddig csakis Nikont képzeltem el, mostanában volt az első alkalom hogy elbizonytalanodtam Canon felé. De csak egy picit... :U

Ha elég pénzem lenne akkor egy FF DSLR mellé egy Fuji X-T1-et szereznék be, és egy Sigma SD1-et mert az nagyon izgatja a fantáziámat. Lehet hogy nem mindenkinek jön be a képe, de nekem, főleg tájképeknél, eddig előjött a "tátott szájjal, merev szemmel, lógó végtagokkal környezeti ingerekre érzéketlenül nézés" szindróma, szaknyelvben "betérdelés". :))

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#130) cintula187 válasza kingabo (#126) üzenetére


cintula187
addikt

Jól értem ha más gyártónak átalakítóval rakom rá az obiját akkor nemcsak az autó fókusz hanem pl. blende állítás is csak manuálon?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#131) kingabo válasza kribe (#129) üzenetére


kingabo
őstag

A smileyt elnézve Te nem hiszel ebben a használt objektíves dologban. :DDD Én se nagyon, csak reménykedek.

Ránéztem most itt a használt piacra. Nyilván sok mindenre nem érdemes igazán következtetni, csak infó. Nx-hez van 3 objektív ebből 2 a kitobjektív... Ennél rosszabb a Nikon 1 és a Fuji, azokhoz most egyet se hirdetnek. Sonyhoz van 21 hirdetés, m4/3 (Pana+Oly) 12... (meg az egyébben is van 1-2 eltévedt).
Az elérhető objektívek számát én nem nagyon tartom relevánsnak, az nx300 mellé (vagy hasonló szintű akármilyen gép mellé) nem hinném, hogy bárki is több száz ezres objektíveket venne. De ha van is ilyen, egyáltalán nem ez a jellemző.
A 400k-s 16-50/F2-2.8 S-t is hozzácsapnám a listádhoz. :D

Nekem eddig negyed millám van a rendszerben, egyhamar nem fogok váltani. A szintem, tudásomnak, elvárásaimnak tökéletesen megfelel. A plusz elérhető objektívekért meg túl sokat buknék az egészen.

(#127) atothg
Bocs, nem itt, hanem a szomszédban.

(#127) sideburns
Köszi :R

(#130) cintula187
Jól, sajnos. Minden gyártónál másként kommunikál a gép az objektívvel, a fordítást lehetetlen megcsinálni a rendszerek zártsága miatt (meg akkora méretben). Amilyen konverterek láttam eddig az nx-hez, azok mind csak a csatlakoztathatóságot oldják meg, jelet nem visznek át.
Persze azóta lehet változott a helyzet, de nem hinném.

(#132) kribe válasza kingabo (#131) üzenetére


kribe
őstag

Mire költöttél el negyed millát? Már csak azért kérdezem hogy hátha ötleteket kapok...

Én is úgy gondolom hogy ez a gép tökéletesen megfelel nekem, tanulok, próbálkozom, és másolni igyekszem a nagyokat ^_^
Ezért is szeretnék olyan dolgokat beszerezni amivel még több mindent kipróbálhatok, és fejlődhetek, és esetleg ha egyszer gépet váltok akkor is használható marad. Pl. vaku (bár ennél nagyon meg kell gondolni milyet veszel, ha azt szeretnéd hogy következő gépedhez is jó legyen), ottthoni kis stúdiós cuccok (lámpa, softbox), papírháttér, derítőlapok, stb. Amire fenem még a fogam az egy Lightsphere, csak az árát találom kissé soknak. De az is ráér, amíg nincsen egy rendes vakum.

[ Szerkesztve ]

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#133) atothg válasza sideburns (#128) üzenetére


atothg
tag

Ahha.
Köszönöm. Észben tartom. :-)

(#134) atothg válasza kribe (#129) üzenetére


atothg
tag

Az nx-re a 18-200-as obit pont nem értékelik valami fényesre az ezzel foglalkozó oldalak, és a userek.
Pedig jó lenne, ha csak egy csövet kellene cipelni.
De sajnos annyira lehúzzák, hogy - esetemben - nem érdemes a 18-55 - 50-200-at lecserélni rá.
Ahhoz képest, hogy milyen drága nem elég szép.
Állítólag az akkutól is többet kér.

[ Szerkesztve ]

(#135) kribe válasza atothg (#134) üzenetére


kribe
őstag

50-200 -zal nincs kedved felrakni pár tesztképet? :)

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#136) janibond


janibond
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy ehhez a géphez létezik távkioldó vajon?

(#137) cintula187 válasza janibond (#136) üzenetére


cintula187
addikt

Aha, az androidos telefonod :) :D

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#138) kingabo válasza kribe (#132) üzenetére


kingabo
őstag

180k a gép + vateráról használtan 70k-ért egy 50-200 meg egy 20-50. A 20-50-re egyes tesztekben jobb értékelést írtak, mint a 18-55-re, na meg jóval kisebb, emiatt próbának megvettem. Nekem valahogy nem jött be, azóta is itt van a fiokban. Ebből sok 5letet nem fogsz szerezni. :DDD Ezért írtam korábban, amit írtam...

(#136) janibond: ebay-en lehet válogatni: [link]

(#137) cintula187: őő fél éve még egy igen nagyon lebutított felületet lehetett elérni csak. Egy távkioldóval továbbra is 100%on használhatod a gépet. Bár sejtem, hogy Te is viccnek szántad. :)

Pót akkuval kisérletezik valaki? A gyárinak elég brutális ára van, az utángyártottak meg elég széles sávban szórnak a minőséget illetően.

[ Szerkesztve ]

(#139) atothg válasza kingabo (#138) üzenetére


atothg
tag

Akkut most rendeltem töltővel együtt Aliexpress-ről.
Ha megjön beszámolhatok.
Már csak várakozni kell. :-)

(#140) atothg válasza kribe (#135) üzenetére


atothg
tag

Ha eljutok odáig, megoldom. :-)

(#141) Shinnokina válasza kingabo (#126) üzenetére


Shinnokina
tag

Nem rendeltél még Kínából semmi cuccot? :D Azok simán ráírják a csomagra hogy értéke 6000 forint és csókolom. :DDD Jó persze értem én az aggódást, meg minden, de keletre már van olyan jó internetes piac mint az ebay (pl. az aliexpress), ahonnan lehet rendelni cuccot, és megőrülnek azért, hogy minden klappoljon és a vevő elégedett legyen :) Sok ismerősöm rendel tech cuccokat Kínából gond nélkül.

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#142) kingabo válasza Shinnokina (#141) üzenetére


kingabo
őstag

De. Csak ha mondjuk a 60k-s objektív "elveszik" útközben és 6k-t fizet ki esetleg a posta, akkor... én nem azokat a smileykat tenném be, mint Te. :U És mielőtt kérdezed, igen veszett el csomag. Igen egészen Mo-ig lehetett követni. És igen volt biztosítva a teljes árra, így nem volt gond.
Aliexpress kifizeti a teljes árat/küld újat, ha csak 6k-ra kötöd a biztosítást (hogy így ne akadjon fennt a vámon) és nem kapnád meg? Ha igen, akkor onnan rendelek. :)
Aztán lehet csak nekem vannak rossz tapasztalataim.

De, hogy pozitív is legyek egy kicsit: Eu-ból rendelve nem kell áfát és vámot fizetni, így meg nyugodtan lehet kérni biztosítást, és hamarabb is itt van. Még olyan is volt, hogy olcsóbb volt, mint Kínából. :)

(#143) sideburns válasza kingabo (#138) üzenetére


sideburns
aktív tag

"Egy távkioldóval továbbra is 100%on használhatod a gépet."
Mi az, amit a távkioldó "száz százalékon" tud és a wifis vezérlés nem?
Egyébként pont ezen a héten frissült az alkalmazás.

janibond: távkioldó: http://www.samsung.com/uk/consumer/smart-camera-camcorder/smart-nx/smart-nx-accessories/ED-SR2NX02

(#144) janibond válasza kingabo (#138) üzenetére


janibond
csendes tag

Köszi szépen :-)

(#145) cintula187 válasza sideburns (#143) üzenetére


cintula187
addikt

GOndolom a távkioldót használhatod az összes üzemmódban (javítsatok ki , ha nem ez érdekelne).
Az androidos meg csak auto üzemben.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#146) sideburns válasza cintula187 (#145) üzenetére


sideburns
aktív tag

Most megnéztem, tényleg csak Auto módban megy a remote viewfinder. Akkor mégiscsak van értelme a kábeles kioldónak.

(#147) sideburns válasza sideburns (#146) üzenetére


sideburns
aktív tag

Érdekes felfedezést tettem, a nagytesó, az NX30 a Remote Viewfinder Pro-t használja, ami viszont mindenféle beállítást enged, RAW-ot, videót, záridőt, stb.
Itt látható egy videón is.
Kár, hogy az NX300-at így lebutítják. :(((

[ Szerkesztve ]

(#148) kingabo válasza sideburns (#147) üzenetére


kingabo
őstag

És kipróbáltad, hogy a Pro műxik-e autó módon kívül máshogy is az nx300-al? Ha nem, valaki lécci próbálja ki, kiváncsi vagyok. Igaz wp-s telóm van. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#149) cintula187 válasza sideburns (#147) üzenetére


cintula187
addikt

És ezt honnan szeded le? Playen nincs

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#150) sideburns válasza kingabo (#148) üzenetére


sideburns
aktív tag

Az applikáció ugyanaz a Samsung Smart Camera App, csak míg a régebbi gépekkel (pl.NX300) "alap" üzemmódban megy, addig az újabbakkal (NX3000, NX30, NX1, NX Mini) már "Pro" módban.
Nincs mit tenni, még az is lehet, hogy tényleg nincs hardveresen implementálva a funkciók nagy része a 300-ba és nem szándékosan szívat a Samsung.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.