Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) stargazer válasza sideburns (#50) üzenetére


stargazer
senior tag

igenám de pont ez a baj hogy nemigen van hozzá még igazán jó obi. mondjuk az is igaz, hogy ha a tesztek oldaláról (vagy oldalairól) nézzük, akkor a Nikon D7000-eshez (ami a másik alternatívám lenne) sincs igazán jó objektív, illetve amikre azt mondják hogy jó, az is max 4 csillagos. pl. a 18-105-ösre amit kitben lehet hozzá kapni, van ahol erős közepesre, van ahol jóra értékelik.
szóval ha így nézzük, akkor elviekben ahhoz sincs sokkal jobb objektív. Persze más kérdés hogy maga az egész váz sokkal többet tud, de itt most a képminőségről volt a dilemma. mondjuk én láttam olyan portét ami nagyon szép éles volt, de most hirtelen nem tudom melyik oldalon volt a 10 közül ahol teszteket olvastam. nem lehet hogy tényleg csak egyszerűen nem a legjobban sikerültek azok a tesztfotók?
persze az is lehet hogy minden obitesztet a helyén kell kezelni, és nem abszolút értékben, azaz az nx300-hoz egy 3csillagos obi az nem ugyanaz mint egy D7000-eshez egy 3csillagos. és az is lehet hogy mindenki hülye. :B

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#52) stargazer válasza fRooStzzZ (#49) üzenetére


stargazer
senior tag

nem tudom sztem lehet vele szép éles képet lőni, már amennyire én értek hozzá, de most tényleg: ránéztem a flickr-re és vannak. nézzed már meg légyszi Te is, vagy Te tényleg kerestél és nem találtál egy szép képet se?

nem tudom de egy a biztos, kegyetlen nagy dilemmában vagyok és már utálom ezt a szitut. nagyon kéne már valamit döntenem mert kell egy gép. a végén az lesz hogy hirtelen felindulásból feldobok egy érmét és az alapján választom ki.

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#53) stargazer


stargazer
senior tag

egyébként az ár sem mellékes, és a legmeglepőbb módon a mediamarkt-ban a "legolcsóbb" az nx300, mert igaz hogy 200, de kap hozzá az ember ajándékba egy galaxy tab 2-t (ami mondjuk nem biztos hogy kell, de), ami legkevesebb 55.000 Ft. azért ha azt nézzük, mindenestül a Nikon D7000 pont 2x annyiba kerül. azért az már nagyon jelentős árkülönbség, tehát a kérdés (legalábbis számomra) nem is az hogy melyik mennyi, hanem hogy melyik mennyiért mit ad. hogy az nx300 tényleg max fele olyan rossz képeket fog tudni csinálni? mert akkor az a drága. de érzésem szerint azért nem így van. biztos hogy van valamennyi különbség, de talán nem ennyi.

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#54) fRooStzzZ válasza stargazer (#52) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Mint irtam, nezegettem rola kepeket mindenhol.
Privatban azt is leirtam, mi a bajom a geppel szemely szerint, es tobb oldalon meg azt is leirjak hogy nekik mi.
Igen, az ar sem mindegy, de errol is irtam. Illetve arrol is, hogy meg kell nezni mas kategoria gepeit is, hogy az csinal-e olyan kepet amit elvarsz, es erdemes-e kifizetni azt a +60-80 ezret barmelyik iranyba.
Kb junius ota keresgelek, de mara eldontottem mit szeretnek. Eleg hosszu "munka" volt mig eljutottam fejbe eddig, igy remelem csalodas nem fog erni.

(#55) zolie72 válasza fRooStzzZ (#49) üzenetére


zolie72
csendes tag

Szerinted a sarokház attól ferde, hogy szar a fényképezőgép???

(#56) Marseille199


Marseille199
senior tag

Bődületes, hogy mi megy itt.
Erre a tesztre semmit nem alapoznék, de egyébként szerintem sem olyan rossz a helyzet.
Az NX rendszer legérettebb vázát fikázza itt sok ember elég alaptalanul.
És igenis, a samsungra kiváló objektívek vannak, szinte bagóért. A konkurenciához mérve persze, mert azért nem 10000 forint, de olcsó és pici, kiváló rajzú fixek vannak, méghozzá az oly/pana féle micro4/3 duó után a legnagyobb kínálatban a milc piacon.
Ez pedig egy abszolúte pöpec gép. Tudom, mert elég sokat használtam és közeli ismeretséget kötöttem vele.

Mondom mindezeket úgy, hogy még csak nem is NX rendszerem van, hanem mikro 4/3.

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#57) kingabo válasza Marseille199 (#56) üzenetére


kingabo
őstag

Hali!

Tudnál mondani helyet ahol "szinte bagóért" lehet venni objektívet? Jöhet akár pm-ben is.
Előre is köszi!

(#58) dz1989


dz1989
senior tag

Nekem is eddik a tapasztalataim jók. Nagyon jó a fogása egyedi. :R
Talán a videóhoz csaplakózhatató ledvakú jó lenne.
De az furi hogy gyárilag nemlehet az objektiv takarót a géphez kötözni. :W

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#59) kingabo


kingabo
őstag

Valaki neki esett egy kicsit a gépnek:
"Hack": [link] :)
Root: [link] :)

(#60) dz1989


dz1989
senior tag

Hali mindenkinek. Valakinek van ötlete hogyan lehet iso25, 50 érzékenységet varázsolnirá?

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#61) sideburns válasza dz1989 (#60) üzenetére


sideburns
aktív tag

Nem tudsz ilyet csinálni.
(Maximum talán ha meghekkeled a szoftverét.)
Egyáltalán minek kellene?

(#62) dz1989 válasza sideburns (#61) üzenetére


dz1989
senior tag

Éjszaka volt olyan szitu amikór jól jött volna a 25 ISO. Mert a témából adódoan olyan hosszú záridőt alkamaztam.

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#63) dz1989


dz1989
senior tag

A másik amit tapasztaltam hogy az objektíven belül van legalább 3por szemcse, az befolyásolhatja a kép minőséget?

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#64) GyureX


GyureX
tag

Tudja valaki, hogy az 50-200-as ois III mennyivel tud többet mint a II? Azért kérdezem, mert 129 euróért van szlovák electro world-ben, csak nem tudom, hogy melyik. A címben III-as van, de a leírás a II-esé . Ha jól rémlik, elvileg csak a képstabin javítottak valamit. Viszont 40 ezer Ft-ért még ha a II-es is, szerintem megéri...vagy rosszul gondolom? Mert így még üzemanyagárral is 50 körül meglenne, itthon meg majdnem 80.

(#65) N77


N77
csendes tag

Miért olyan hangos a zár? :F :)

MatX and StroopeR-CoC Clan:Winners Name: MatX

(#66) sideburns válasza N77 (#65) üzenetére


sideburns
aktív tag

A zárnak van hangja, de hangosnak nem nevezném.
Mihez képest hangos?

http://www.youtube.com/watch?v=o1UDySjB1L8
Így működik a zár amúgy:
http://www.youtube.com/watch?v=zV0iMoT-3F8

Más:
NX300 120k-ért!

(#67) kribe válasza N77 (#65) üzenetére


kribe
őstag

Én szeretem a hangját.

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#68) N77


N77
csendes tag

én is,csak azért van hangja,ami nem rossz.

MatX and StroopeR-CoC Clan:Winners Name: MatX

(#69) N77


N77
csendes tag

Nem úgy gondolom hogy szó szerint hangos,hanem hogy azért lehet hallani.(Olympus SH-21-hez képest :DD )

MatX and StroopeR-CoC Clan:Winners Name: MatX

(#70) Brut


Brut
tag

Üdv,
Beszereztem én is egy ilyen masinát és nagyon elégedett vagyok :DD
Viszont sehogy se tudom azt megoldani, hogy onedrive/picasa felhőbe eredeti méretben töltse fel a képeket...
Nálatok nincs ilyen gond?

[ Szerkesztve ]

(#71) sideburns válasza Brut (#70) üzenetére


sideburns
aktív tag

RTFM:
'When you upload photos to SkyDrive, they will be resized to 2M while maintaining their aspect ratios.'

(#72) Brut válasza sideburns (#71) üzenetére


Brut
tag

Azt én is elolvastam....
Amugy picasan sikerült megoldani.

(#73) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Többi nx300 tulajtól kérdem. Mennyi idő alatt tölt fel teljesen a a hozzá adott töltővel? Mert nekem habár fullon jelzi a képernyőn, de a piros lámpa az elején nem alszik el.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#74) sideburns válasza cintula187 (#73) üzenetére


sideburns
aktív tag

Olvasd el a kézikönyvet, le van írva részletesen minden a töltésről. :U

(#75) cintula187 válasza sideburns (#74) üzenetére


cintula187
addikt

A töltési idő hol? Az világos hogy lekapcsol a piros fény ha fullon van, de nekem nem kapcsol le.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#76) kribe válasza cintula187 (#75) üzenetére


kribe
őstag

A kérdésedre nem lehet válaszolni csak ha hozzáteszed azt is hogy milyen töltöttségről induljon, mert 5 kép ellövése után kevesebb idő alatt tölt fel maxra mint 300 után. :)

Próbáld ki hogy ha teljes feltöltést jelez tedd fel tölteni és nézd meg meddig világít a piros. Ha elalszik vedd le aztán tedd vissza megint.

Letesztelném neked, de most éppen fullon van és nem tudom mikor lesz rá alkalom hogy lőjek pár száz képet... De legközelebb lemerítem üresre és megnézem neked.

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#77) sideburns válasza cintula187 (#75) üzenetére


sideburns
aktív tag

"Charging time (When the battery is completely discharged): Approx. 210 min"

(#78) cintula187 válasza sideburns (#77) üzenetére


cintula187
addikt

És tényleg ott van benne. :R

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#79) Donald12


Donald12
tag

Gép vásárlás előtt állok. Kíváncsi lennék néhány véleményre annak tükrében, hogy most éppen 90 ezerért kapható ez a gép több helyen is. Kettő között gondolkodom, Samsung NX300 vagy Sony a58. A Sony most 110 ezerért kapható, ráadásul már volt korábban tükrösöm és a méret miatt adtam el. Tehát egyelőre inkább a Samsung a befutó, de jó lenne néhány pozitív vélemény a tulajoktól. :))

MacBook Air 13; iPad 2018; iPhone 11; Apple Watch S1; Apple Airpods; Bose AE2; Bose Soundlink Mini;

(#80) kribe válasza Donald12 (#79) üzenetére


kribe
őstag

+1 :)

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#81) kingabo válasza Donald12 (#79) üzenetére


kingabo
őstag

Erősen szubjektív vélemény:
Nem ismerem a Sony gépét, de ha akarsz az nx300hoz bármit venni az eléggé nehézkes, mert nem sok helyen árulják / nehéz beszerezni, meg amúgy sincs elárasztva obikkal, vakukkal az nx széria. Pl használt obikat rohadt nehéz hozzá találni, másik fórumon olvastam, hogy ha a hozzá kapott "vaku"-nál több kell, akkor kb meg vagy lőve, mert 2-3 van hozzá, ami vagy kifott termék vagy itthon beszerezhetettlen...

Ami engem zavar, hogy kb 1,5 év alatt a gép értéke újonan a felére esett, szóval nem épp értékálló befektetés.

Viszont magával a géppel szerintem nincs semmi gond, jól használható. (az én kezdő szintemen mindenképpen) Fw is most jött megint egy új 6 napja (tehát ennyi idő után is foglalkozik vele a samu és nemcsak bugfix, hanem új dolgok is kerülnek bele)

Ha van rá lehetőséged szerintem próbáld ki mindkettőt, ne csak mások véleménye, tesztek alapján válasz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#82) kribe válasza kingabo (#81) üzenetére


kribe
őstag

Részben igazad van, mivel viszonylag új a készülék ezért használt piaca valóban nincs, obiválaszték már van, de használtan (így olcsón) tényleg nem igazán lehet szerezni.
A vaku problémát nem értem, azaz annyiban igen hogy egy Samu vaku tényleg drága, ritka, és erősen túlárazott, de miért kellene azt vennie? Én is egy Yongnuo-t fogok hozzá venni, egy 10e Ft-os márkafüggetlen rádiós kioldóval, szerintem ez bőven megfelel bárkinek, aki nem profi, de ezt a gépet szerintem nem is nekik szánták.
Az hogy a gép érteke leesett azt jelenti most érdemes megvenni. :D

Azt az új FW-t meg mindjárt megkeresem... :K

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#83) kingabo válasza kribe (#82) üzenetére


kingabo
őstag

Háát, az nx széria januárban lesz 5 éves, annyira azért nem fiatal.
A vakus infók innen vannak. Persze van sok vaku, csak van amivel akármit csinálsz nem villantja el a gép. :(
A gép ára nézőpont kérdése, én 1,5 éve vettem... Lehet emiatt látom negatívabban a dolgokat. :DDD De ha már a gép ára esik, legalább az obik ára is így esne. :)

(#84) Donald12


Donald12
tag

Elindultam ma Media Marktba azzal a szándékkal, hogy megveszem az NX300-at, erre egy Olympus E-PL5-tel jöttem haza. :Y Ilyen témában nem szomtam ilyen váratlan döntéseket hozni, de a West End MM-ben (úgy tudom csak ott!) ez a gép ma dupla optikával (14-52 és 52-150 ha jól emlékszem) éppen annyiba került mint az NX300 egy optikával, vagyis 90 ezerbe! Kihagyhatatlan ajánlat volt, gyorsan utánaolvastam ott helyben a telefonomon és mivel nem írtak roszakat róla belevágtam. Köszönöm mindenkinek a segítséget. :R

MacBook Air 13; iPad 2018; iPhone 11; Apple Watch S1; Apple Airpods; Bose AE2; Bose Soundlink Mini;

(#85) kribe válasza Donald12 (#84) üzenetére


kribe
őstag

Szerintem jól jártál vele. Nekem is egy jó leárazási ajánlat döntötte csak el annak idején hogy NX300 lesz és nem PL-5. :)

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#86) cintula187 válasza Donald12 (#84) üzenetére


cintula187
addikt

Az tényleg jó ár volt.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#87) kingabo válasza Donald12 (#84) üzenetére


kingabo
őstag

Ne fájdítsd a szívünket. :DDD

Grat hozzá! :C

(#88) sideburns


sideburns
aktív tag

(#89) kribe válasza sideburns (#88) üzenetére


kribe
őstag

Az objektívek persze drágák... :(((

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#90) kingabo válasza kribe (#89) üzenetére


kingabo
őstag

Jaja, az obik ára is zuhanhatna úgyanígy, annak még én is örülnék. :) Bár nekem az is elég lenne, ha itt az aprón lenne mindig miből válogatni.

(#91) cintula187


cintula187
addikt

Ilyen vagy másféle obi sapka tartót szeretnék még a géphez. MIket tudtok ajánlani?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#92) cintula187 válasza cintula187 (#91) üzenetére


cintula187
addikt

Ilyesmi is jó hozzá? Ez ragad a kupahoz vagy hogy működik?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#93) kingabo válasza cintula187 (#92) üzenetére


kingabo
őstag

Pont ezt akartam ajánlani, hogy ebay-en nézz szét.
Régebben láttam olyan objektív sapkát, amiket a gép nyakba akasztós szíjára lehetett rögzíteni.

szerk: pl ez: [link]. Bár több obi esetén az először linkelt tartóval már olcsóbban kijöhetsz.

Esetleg, ha még nincs táskád, az Case Logic SLRC-205-n van külön egy zseb az objektív sapkának. ;) Igaz nem olcsó...

[ Szerkesztve ]

(#94) cintula187 válasza kingabo (#93) üzenetére


cintula187
addikt

Táska van. Végül eztrendeltem.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#95) Donald12 válasza Donald12 (#84) üzenetére


Donald12
tag

Végül mégis NX300 tulaj lettem. :C
Az Olympus nagyon tetszett, de kicsomagolás után jött az első próba és katasztrofálisan végződött. Olyan képeket csinált, mint a kb. 10 évvel ezelőtti első "Hunyadi" típusú 1,3Mp-es gépem. :Y
Három napon belül voltam, így egyből visszavittem a legközelebbi MM-be (egy másikban vettem). Itt kb. 20 perc !!! nyomkodás után elismerték a hibát, és korrektül kaptam egy levásárolható utalványt, vagy akár a pénzt is visszaadták volna.
Kettő gond volt, egyrészt megingott a bizalmam az Olympusban (bár nyilván egyedi hiba volt), másrészt ebben a MM-ben más akciók voltak és itt 40 ezerrel drágább volt. Mivel már egyébként is bizonytalan voltam nem vitatkoztam és elhozram a Samsungot, végülis már ezt nézem hetek óta.
Egyelőre nagyon tetszik bár sok tapasztalatom még nincs. Egyedül a dupla objektíves kit-et sajnálom.
Ha valaki esetleg vásárlás előtt áll és valami infora kíváncsi a gépről írjon nyugodtan.

MacBook Air 13; iPad 2018; iPhone 11; Apple Watch S1; Apple Airpods; Bose AE2; Bose Soundlink Mini;

(#96) cintula187 válasza Donald12 (#95) üzenetére


cintula187
addikt

Az szar ügy eléggé. Nekem már a gép hátso kialakitása is unszimpatikus volt.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#97) twinkiecz válasza Donald12 (#95) üzenetére


twinkiecz
tag

Sok sikert hozzá!
Én is most szeretnék venni egyet csak előtte el kéne adni a mostan szettem.
Ha tennél fel pár képet azt örömmel venném, bár már nézegettem itt ott.
+ minden észrevételt szívesen olvasok! :R :K

linktr.ee/twinkiecz

(#98) kribe válasza Donald12 (#95) üzenetére


kribe
őstag

Jó fotózást szép fényeket kívánok hozzá. :)

twinkiecz: itt van pár kép tőlem, sajna mobilról nem tudom hogyan kell linkelni, de itt van: http://digitalrev.com/#album_detail?id=31533118

[ Szerkesztve ]

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#99) cintula187


cintula187
addikt

Bátran mondhatom, hogy amatör fotós vagyok. Ill. fotós sem csak fotózom :)
Próbálok az nx300 -al bűvészkedni. Hosszú záridős fotózással kapcsolatos kérdésem:
Este már tudok ilyesmiket csinálni:

[link]
[link]

De nappal akármilyen kicsire állítom "M" módban a blendét marhára világos lesz a kép. Akár 1 - 2 másodperces záridőnél is.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#100) kingabo válasza cintula187 (#99) üzenetére


kingabo
őstag

Nyilván nappal baromi nehéz ilyet csinálni, mert sokkal több fény van mint éjszaka.
Megpróbálhatod a vízesés módot kiválasztani, hátha azzal elég hosszú ideig tudod befagyasztani a mozgásokat. A másik megoldás, hogy veszel valamilyen szűrőt, ami nagyon besötétíti a képet, viszont a hosszú záridő ezt ellensúlyozná. Esetleg valami progival több fényképet 1 képre füzöl össze. (mint ahogy a csillagok útját ábrázoló képeket csinálják)
Esetleg próbálj meg valamelyik általánosabb fényképezős topikban rákérdezni. Azok sokkal jobban pörögnek, mint ez a topik, meg több profi(bb) olvassa.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.