Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) sideburns válasza Elektrosokk (#200) üzenetére


sideburns
aktív tag

Nem nagyon szokták lehúzni a gépet, legfeljebb azok, akik semmit nem tudnak róla.
Instagramra nem lehet egyből feltölteni, a telefonodra tudod.

(#202) sideburns


sideburns
aktív tag

Egy srác írt egy scriptet az NX300-hoz time-lapse fotózáshoz.

https://sites.google.com/site/nxcryptophotography/other-scripts

Letöltöd a scriptet, kicsomagolod és a memóriakártya gyökérkönyvtárába mented.
Három fájlt fogsz látni:
autoexec.sh - ez a script
initial_wait.txt - az első kép elkészítéséig eltelő idő
photo_wait.txt - a többi kép elkészítése közötti idő

Ez utóbbi kettő fájl tartalma egy szám, amivel lehet állítani a késleltetést (másodpercekben értendő).
Az alapértelmezés az első kép elkészítéséig 60 másodperc, az egyes képek között 10 másodperc.

Berakod a kártyát a gépbe, bekapcsolod. Ha felvillan egyszer az autofókusz LED, az jelzi, hogy fut a script.
(Megjegyzés: célszerű egy külön kártyát használni erre a time-lapse módra az egyszerű használat kedvéért.)

Értelemszerűen a gép energiagazdálkodása úgy legyen beállítva, hogy ne kapcsoljon ki magától túl korán. Mivel nem készít képet, ha nem sikerül fókuszt találnia és ezáltal megakad a sorozat, ezért célszerű lehet manuális fókuszt használni.

(#203) kribe válasza sideburns (#202) üzenetére


kribe
őstag

Ez jól hangzik. :DDD

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#204) Elektrosokk válasza sideburns (#202) üzenetére


Elektrosokk
addikt

szuper. remélem jövő héten ki is tudom próbálni. :)

most rendelek még 2 akkut meg külső töltőt hozzá.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#205) synar


synar
őstag

Ez is egy ígéretes projekt, talán lesz belőle valami:

NX-connect: an Auto Share app on Windows for NX300

Kipróbáltam, működik is, de sajnos csak korlátokkal: a kép nem nagyítható és nem is menti pc-re, csak a memóriába tölti be, így monitoron néhány másodperc mulva ellenőrizhető az elkészült expozíció.

[ Szerkesztve ]

(#206) nilrem


nilrem
tag

Tegnap jött meg utángyártott aksi és külső töltő. Eddig szépen megy vele:

[link]

[link]

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#207) wms válasza nilrem (#206) üzenetére


wms
senior tag

Köszi az infót! Kíváncsi leszek, hogy üzemidőben mennyit tud majd?

(#208) Boba11


Boba11
csendes tag

Sziasztok

Samsung NX 300 (18-55 obi) fényképezőgép vásárlása mellett döntöttem. Tudtok esetleg mondani olyan webshop-ot ahol jól árasított gépet lehet most venni. Korábban decemberben nézegettem, és akkor olyan 85 körül voltak, de mára felkúszott 100 környékére. Honnét rendeljem már meg?

Jut eszembe a vaku az mindenhol gyári tartozék?

Köszönettel: Balázs

(#209) Elektrosokk válasza Boba11 (#208) üzenetére


Elektrosokk
addikt

szerintem a médiában még 100 alatt van.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#210) kribe


kribe
őstag

Médiában tényleg 100 alatt van (78 guriga), de az 16-50 powerzoom obival. Webshopban sincs 95 alatt a 18-55-tel.
Erős magyar forintunknak hála...

[ Szerkesztve ]

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#211) sideburns válasza Boba11 (#208) üzenetére


sideburns
aktív tag

A kis vaku gyári tartozék.
Én a helyedben olx-en nézném, 70e körül vannak pár hónapos, gyakorlatilag új példányok.

@kribe: te az NX3000-t nézted. Lehet hogy van még NX300 egyes üzletekben.

[ Szerkesztve ]

(#212) kribe válasza sideburns (#211) üzenetére


kribe
őstag

Igaz, az tényleg 3000-es volt. :U

A 300-as T-elekomnál is egy százas...

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#213) Elektrosokk válasza kribe (#212) üzenetére


Elektrosokk
addikt

simán megér annyit az a véleményem. melyik a jobb a 16-50 vagy a 18-55 szerintetek? lehet veszek egy alapzoomot

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#214) wms válasza Elektrosokk (#213) üzenetére


wms
senior tag

Ezt én is kérdezgettem :) A tesztek szerint szinte egyformák. A16-50-es újabb fejlesztés, kisebb, motoros zoom, 43-as átmérővel. A 18-55 régebbi, 58-as átmérő, állítólag minőségibb üveggel, és manuális zoom-al. Na hát akkor most legyen okos az ember :W

(#215) nilrem válasza wms (#214) üzenetére


nilrem
tag

Személyes vélemény: Motoros zoom egy újabb hibaforrás csak, plusz aksit fogyasztja.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#216) Boba11 válasza sideburns (#211) üzenetére


Boba11
csendes tag

Gondolkodtam én is használtba, de én Egerben vagyok és itt a környéken csak egy gép van eladó 85.000-Ft, ez meg annyira nem olcsó, akkor inkább veszek újat. Tényleg vannak Pesten 75 pénzért gépek, de én ilyen értékű elektronikai cikket látatlanba nem veszek meg, Pestre felkocsikázni csak ezért nem éri meg nekem.

Tipródok még egy picit rajta, aztán lehet rendelek egy újat. Köszönöm

(#217) kribe válasza Boba11 (#216) üzenetére


kribe
őstag

Jártam arra fotózni pár napja. :)

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#218) kingabo válasza sideburns (#202) üzenetére


kingabo
őstag

Köszi!
Hogy találsz ilyen oldalakra? :)

(#219) sideburns válasza kingabo (#218) üzenetére


sideburns
aktív tag

Érdemes nézegetni a dpreview fórumát.

(#220) kingabo válasza sideburns (#219) üzenetére


kingabo
őstag

Köszi! :R

(#221) ZSOOLT2 válasza nilrem (#196) üzenetére


ZSOOLT2
tag

Makrózázhoz elég jókat írnak a Raynox DCR-250 Super Macro nevű előtétlencséről, jó minőségű nagylátószögű/halszem előtétlencsével viszont nem találkoztam még, pedig engem is érdekelne.

(#222) seria válasza atothg (#155) üzenetére


seria
tag

Megcsinálták a gépem, most már semmi baja. Az üzemmódváltó részt cserélték ki. Leadtam vidéken egy samsung képviseletnél és elküldték Pestre, 1 hét múlva már a kezemben volt. Nagyon gyorsak voltak a Fotocam szervízesei és semmi külsérelmi nyoma nem maradt.

(#223) kribe válasza seria (#222) üzenetére


kribe
őstag

Ez jó, örülök hogy megoldódott a baj és annak is hogy ilyen simán megy a garanciális javíttatás. Igaz szerencsére nekem még nem volt gondom vele. Tegnap megjött a vakum, még nem sok időm volt játszani vele de pár képet már lőttem és nagyon tetszik :)

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#224) nilrem


nilrem
tag

58 mm UV szűrőn gondolkozom ha másért, nem hogy védje a lencsét karcolásoktól.
4500 körül volt a hama MM-ban neten látok Polariodit 2000-ért érdemes a drágábbikat venni, vagy mehet a polaroid. Mi a tapasztalat ez ügyben?

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#225) #31600896 válasza nilrem (#215) üzenetére


#31600896
törölt tag

+1

(#226) kribe válasza nilrem (#224) üzenetére


kribe
őstag

Esetleg még a Hoya amit megnézhetsz, a HMC kapható 4000 ft alatt, a Pro1 Digital az már inkább 7 körül van, de szerintem annyival többet biztosan nem nyújt.

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#227) sideburns válasza nilrem (#224) üzenetére


sideburns
aktív tag

(#228) seria válasza kribe (#223) üzenetére


seria
tag

Itt Szekszárdon azt mondták, hogy 2-3 hét de szerencsére nem így lett. (persze Ők is gyorsak voltak,másnap már küldték is)
A srác felhívott a fotocam-tól, hogy kicserélte az üzemmód részt de a lefagyást nem tapasztalta. Hát persze mert a lefagyás az attól volt, hogy elkezdett gyorsan ugrálni az üzemmódok között. Különben, ha fagyott volna továbbra is akkor elküldték volna Angliába mert csak ott javítják az ilyet, az meg 2 hónap körül van.

Milyen vakut vettél és mennyi volt?

(#229) kribe válasza seria (#228) üzenetére


kribe
őstag

Egy Yongnuo YN560-IV vakut vettem, és egy ilyen rádiós kioldóval használom. Manuális vaku, de nekem az tökéletesen megfelel. Szeretnék majd idővel egy DSLR-t is venni, de mivel újabban elbizonytalanodtam hogy Nikon vagy Canon legyen-e, nem akartam olyan vakut venni ami később nem lesz vele kompatibilis. Nagyon tetszik a vaku, a funkciók 90%-ára rájöttem mindenféle manual olvasása nélkül, az egyik legjobb dolog amit tud (amit a jövőben talán még használni is fogok :) ) hogy képes vezérelni a többi 560-III vagy 560-IV vakut. Persze ezt a Yongnuo TX vezérlője is tudja, de ha olyat akarsz venni rögtön ott a kérdés, Nikonosat vagy Canonosat teccik-e parancsolni?
Elég hamar rájöttem (az első képet megnézve ami vakuval készült) hogy az automatikus fehéregyensúly állítás nem veszi figyelembe a vakut -gyakorlatilag a gép úgy gondolja nem is vakuzol-, ezért azt előtte át kell állítani, és a szürkekártya használata is javasolt. A képeket megnézve csodálkoztam miért túlexponáltak a képek még 1/128-ad erősséggel is (kezdeti beállítások f/11, 1/125mp, Manual mód) aztán rájöttem hogy fénymérésnél sem számolja bele hogy te vakuzni készülsz, ezért az általam beállított auto-ISO -nak megfelelően feltolta az érzékenységet 800-ra. De hát tanulok. :) Most pl. megtanultam hogy ha vakuzni készülök állítsam át előtte a WB-t vakura, az ISO-t meg 100-ra.

Összegzésképp nekem nagyon bejön a villanó, máris azon gondolkozom szerezzek-e még egy példányt, esetleg egy softboxszal vagy ernyővel együtt. :K

Nem sok képet csináltam még, de itt egy macska ahogyan éppen a vakura vadászik.

[ Szerkesztve ]

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#230) wms válasza kribe (#229) üzenetére


wms
senior tag

Nagyon jó a kép, gratulálok! :K
Egy barátom kintről akar nx 300-at venni. Arra, ha regisztrálja ugyanúgy vonatkozik a 2 év gari? Magyar nyelv van egy német nyelvterületre szánt gépben?

(#231) kribe válasza wms (#230) üzenetére


kribe
őstag

A 2 év garanciáról nem tudok nyilatkozni, én sem aktiváltam még. Ami a német kamerát illeti, az enyém ugyan magyarországi webshopból van, de pl. a matrica a dobozán német, német nyelvű "Kurzanleitung" van benne illetve az objektíveket bemutató kis füzetke is német nyelvű, úgyhogy gondolom a gépet Németországból hozhatták be a webshopba. Magyar nyelv van benne, és egy rakás másik, szerintem ezek mindenhol benne vannak.

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#232) wms válasza kribe (#231) üzenetére


wms
senior tag

Köszike! :R

(#233) atothg


atothg
tag

Jóestét! (már akinek)

Tapasztaltatok-e olyat, hogy hdmi kábellel összekötöttétek a gépet a televízióval, és utána baxik fényképezni, csak a lejátszásban jeleskedik?
Ill. egy kicsit fényképezett, majd utána már nem. Bekapcsoláskor egyből a lejátszás módba lép, fényképezés lehetetlen.
Ez már a második gyíkja ez alatt a 3 hónap alatt, mióta nálam van (új vásárlás), úgy, hogy nincs kihajtva a lelke.
Kezdek megharagudni.
Vihetem vissza.
Most még megpróbálom a firmware cserét oda-vissza, de ha nem javul, akkor vihetem javíttatni.

Na!
Közben rádugtam usb-re felmásoltam rá az 1.44 firmware-t, hogy majd megnézem. Lehúztam az usb-t és megjavult.
Teszt jelleggel újfent hdmi kapocs tv-vel, és ismét lejátszásban maradt.
Újra usb csatlakozás, és megint megjavult.
Most visszarakom az 1.44-et és megnézem úgy mit tesz.
Nos az 1.44 firmware-rel nem javult meg ez usb-s csatlakozással. Csak lejátszó módban hajlandó elindulni, és ott is marad.
Most raknám vissza az 1.45-öt, de nem tud újraindulni update módban.

Végkövetkeztetés: bexart.

Mégsem. Most épp jó........Ki-bekapcsolás után megint csak lejátszik.

Holnap viszem a szervízbe. Faxom.

(#234) kribe válasza atothg (#233) üzenetére


kribe
őstag

:Y

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#235) atothg


atothg
tag

No leadtam. Viszik a brittekhez.

(#236) wms válasza atothg (#235) üzenetére


wms
senior tag

Remélem hamar megcsinálják! :K

(#237) kribe válasza atothg (#235) üzenetére


kribe
őstag

Onnét vetted?

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#238) atothg válasza kribe (#237) üzenetére


atothg
tag

Nem. Itthoni vásárlás.
A samsung partner oda küldi javításra.

(#239) seria válasza kribe (#229) üzenetére


seria
tag

Ez komoly, nagyon jó lett a kép. :C
Én is elfogadnék egy ilyet de előtte szeretnék egy EX-S30NB obit.
Egyenlőre a gyári vaku megfelel (az előző bridge gépemhez hasonlítva) :DD
Azért 1-2 vakus képet még bedobhatnál ha van kedved.

[ Szerkesztve ]

(#240) kribe válasza seria (#239) üzenetére


kribe
őstag

Én eddig a 45mm f/1.8 objektívet szerettem volna magamnak, de mostanában nálam is képbe jött a 30-as. Na és persze a 85mm-es amit a legjobban szeretnék, de arra szerintem sosem szedem össze a pénzt.
Örülök hogy tetszik a kép, bár csak egy egyszerű macskafotó. :) Van egy nem előnyös árnyék az álla alatt, ami nekem nem tetszik rajta (igaz a "szakállát" kihozza kissé), de nem tudtam megoldani hogy eltüntessem. Van derítőlapom, de egyik kezemben a gépet fogtam, másikban a vakut, segítőm nem volt, és az állat amúgy sem várta volna meg békésen hogy alácsúsztassak egy méteres korongot, vagy elszalad, vagy rosszabb esetben játéknak nézi. :N
Mostanában azt próbálgatom hogyan tudnék házilag valami fényformálót összetákolni rá, egyelőre csak egy diffúzorlapom van, de az is bőven jobb a semminél. Igaz ezzel gyakorlatilag kiveszem a derítőlapok belső merevítését, de valami házi tákolással meg fogom oldani azt is. A modellek "beszerzése" is folyamatban van, a Rohypnol szerencsére nem túl drága... ;] (ez persze csak vicc)

Ha lesznek ebből a kísérletezésből vállalható képek, fogok feltenni.

[ Szerkesztve ]

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#241) sideburns válasza kribe (#240) üzenetére


sideburns
aktív tag

"Na és persze a 85mm-es amit a legjobban szeretnék, de arra szerintem sosem szedem össze a pénzt."
Azt tudod, hogy a Samyangnak is van egy 85 mm f1,4 obija, ami százezer forint alatt van?
Persze nem lesz autofókusz, de a képminősége állítólag kiváló ennek is.

(#242) kingabo válasza sideburns (#241) üzenetére


kingabo
őstag

Ezen sztem nemcsak az autófókusz ugrik, hanem full manual módban (fókusz, blende az objektíven, záridő a gépen) lehet csak használni. :(

(#229) kribe: :C

[ Szerkesztve ]

(#243) sideburns válasza kingabo (#242) üzenetére


sideburns
aktív tag

Nem teljesen értem, hogy ezt hogy érted, de gyanítom, hogy tévedsz. Manuális obit lehet használni Aperture módban is.
Tehát a blendét nyilván az objektíven kell állítanod, záridőt viszont nem kell, mivel fényt mér a gép és ehhez állít rekeszt.
Amúgy a Samyang nemcsak olcsóbb, de kisebb és könnyebb is. Focus peaking meg van az NX300-on is.

(#244) kingabo válasza sideburns (#243) üzenetére


kingabo
őstag

Jogos! Kösz, hogy szóltál.

(#245) kribe válasza sideburns (#243) üzenetére


kribe
őstag

Nem tudom milyen lenne portrézni manuális obival. Lehet hogy szuper. Majd kipróbálom a meglévőt MF módban aztán kiderül hiányzik-e az autofókusz. :)

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#246) sideburns


sideburns
aktív tag


:)

(#247) kribe válasza sideburns (#246) üzenetére


kribe
őstag

Hát messze ez néz ki a legjobban.

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#248) wms válasza sideburns (#246) üzenetére


wms
senior tag

Szép darab! :C

(#249) atothg válasza atothg (#238) üzenetére


atothg
tag

Hátha valakit érdekel. :)

A gép kész lett péntekre.
Alaplap cserét mondtak a szervízben.

Hétvégén fényképezgettem vele.
Remélem, most már csak vég nélkül használom, úgy, hogy fődarab csere is volt rajta. :)

[ Szerkesztve ]

(#250) atothg válasza sideburns (#246) üzenetére


atothg
tag

Ez miez?

:)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.