Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) kribe válasza sideburns (#350) üzenetére


kribe
őstag

+1 :)

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#352) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Ma jutottam hozzá egy ilyen géphez. Nagyon szimpatikus így első pár óra után, de még sokmindent nem találok. Az egyik ilyen számomra fontos dolog az iZoom funkció. Ez csak bizonyos obikkal működik? Sima 18-55-ös kitobi van rajta, a héten tervezem a motoros 16-50-es beszerzését. Videó alatt (kizárólag videó alatt) szeretném használni a 2x-es digit zoom-ot, remélem nem lesz akadálya.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#353) sideburns válasza hito (#352) üzenetére


sideburns
aktív tag

Helló, tud mindegyik iFn gombos obi iZoomot.
Be kell állítani a menüben, hogy miket lehessen gyorsan elérni az iFn gombbal. Olvasd el a kézikönyvet, a Samsungé a legjobb, még fotózni is megtanít (nem vicc).
Egyébként meg ügyelj rá, hogy a legfrissebb firmware legyen rajta (1.45), meg az obin is.
Jó fényeket!

(#354) hito válasza sideburns (#353) üzenetére


hito
nagyúr

Nagyon köszi! A vázon a legfrisebb 1.45-ös van, az obin 01.11. Amikor be akarom állítani a menüben az iFn gombot, akkor az EV és az iZoom szürke, nem tudom állítani. Ha a paraméterező tárcsát i-be teszem, ott egyáltalán nem tudom állítani az Fn gombot a menün belül. Elakadtam :B

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#355) sideburns válasza hito (#354) üzenetére


sideburns
aktív tag

A 18-55 III-ra a legfrissebb firmware az 1.13-as, bár kéne működnie 1.11-gyel is.
https://samsungnx.herokuapp.com/check?product=XL1205
Csinálj egy factory resetet.

[ Szerkesztve ]

(#356) wms válasza hito (#354) üzenetére


wms
senior tag

Szerintem a Sigma-val nem fog működni az iFN csak a gyári obival. :N

[ Szerkesztve ]

(#357) sideburns válasza wms (#356) üzenetére


sideburns
aktív tag

Simát írt, nem Sigmát. :U

(#358) atothg válasza hito (#354) üzenetére


atothg
tag

Nem tudom meglett-e a megoldás, de Auto módban nincs lehetőség erre.
Leírásból:
"1 Forgassa az üzemmódválasztó tárcsát P, A, S, M vagy i állásba.
2 Az objektíven nyomja meg az [i-Function] gombot az iZoom kiválasztásához.
• Valamint megnyomhatja az [i-Function] gombot, majd az [Sorozat/AF] gombot vagy elhúzhatja a képernyőt az iZoom kiválasztásához.."

(#359) hito válasza sideburns (#355) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi, frissítettem, sajnos semmi változás. Addig-addig kísérleteztem, amíg egy nagyon érdekes dolgot vettem észre. Ha kiveszem az SD kártyát, akkor működik a dolog. Ahogy visszatolom eltűnik ez az opció. Mi a fene lehet ez? :F

atothg: igen, úgy próbáltam. Illetve próbáltam én mindenhogy.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#360) hito válasza hito (#359) üzenetére


hito
nagyúr

Hát asszem ennyi volt részemről az NX300. Firmware-t frissítettem (1.45-ről, 1.45-re) és magához tért a gép, most már van iZoom funkció. Viszont ezzel ki is derült, hogy videó alatt nincs digitális zoom, ami nekem olyannyira elengedhetetlen, hogy emiatt mennie kell a gépnek.

Nagyon sajnálom, mert ezen kívül szinte hibátlan a gép, nagyon szerethető és tényleg okos. Talán még ami miatt haragszom a Samsung-ra az az, hogy bár beletették a manual videót, de csak felvétel indítás előtt lehet paraméterezni, utána már semmi nem állítható. Szerintem egy videófelvétel alatt kis túlzással akár végtelenszer is változhatnak a fényviszonyok, amit fontos lenne lekövetni. Eddig ahány géppel dolgom volt, mind tudta ezt, már ha tudta a manual videót. Ez számomra értelmezhetetlen.

Na de ettől eltekintve tényleg kiemelkedően jó gép! :K És nagyon sajnálom, hogy mennie kell :(

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#361) hito


hito
nagyúr

Van valakinek esetleg motoros zoomos obija hozzá? Az megnézhetné nekem, hogy videó alatt esetleg (bekapcsolt iZoom mellett) működik-e a digitális zoom. Hátha csak az obi nem kompatibilis a feature-rel és a motoros zoom végén ha tovább zoomolunk, akkor ráengedi a digitális zoomot.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#362) sideburns válasza hito (#361) üzenetére


sideburns
aktív tag

Nekem nincs PZ-m, de szerintem nem fog működni azzal sem, rákerestem az NX500 kézikönyvére, az eleve 16-50 PZ-vel jön:
"• A Videofelvétel gomb megnyomásakor az intelli-Zoom kikapcsol."
Sajnálom, úgy néz ki nem megoldható. :(

(#363) hito válasza sideburns (#362) üzenetére


hito
nagyúr

Nagyon köszönöm az infót! :R Még próbálom valahogy rábeszélni magam hogy megtarthassan, hogy nem is olyan fontos az nekem, de soha nem hazudtam valami jól :D Na, meglátjuk mi lesz.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#364) sideburns válasza hito (#363) üzenetére


sideburns
aktív tag

Miért kell ennyire a 2x digitális zoom?
Hátha tudunk valami alternatív megoldást. ;)

(#365) hito válasza sideburns (#364) üzenetére


hito
nagyúr

A 2x-es is nagyon karcsú, de az még működhetne placebo-ként :B 4x-es lenne az igazi. Leginkább azért kéne, mert videózás közben sokat zoomolgatok (képeknél abszolút nem érdekes a dolog) és egy 18-200-as zoomobi 220eFt. Már mobiltelefonokban is elég jól megoldották a veszteségmentes digitális zoom kérdést. Ha még az ebben élvonalban lévő PV Nokiákat nem is nézzük, akkor is ott az Note 4 például, ami 8x-os digi zoom-ot tud 1080p-ben, és alig romlik a minőség. Vagy volt K Zoom-om is. Ott a 10x-es optikai zoom után még tudott 10x-es digitális zoomot, szintén elég jó minőségben. Tehát ezzel tudnám kicsit meghosszabbítani az amúgy elég rövidke (3x) optikai zoomot.

Ilyeneken már el sem kezdek morfondírozni, hogyha egy nyavajás mobilba bele tudják tenni, akkor egy elég drága céleszközben miért nincs legalább egy 4x-es (?) :U

Mod: egyébként adapterrel tudnék rá tenni más bajonettes olcsóbb 18-200-as obit, nem? Csak éppen a fókusz manual lenne.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#366) atothg válasza hito (#365) üzenetére


atothg
tag

Ha szereted a digitális zoomot, akkor azt utólag is meg tudod csinálni a szerkesztés-vágás során a számítógépen. Az eredmény hasonló lesz.
Magam részéről inkább kikapcsoltam ezt a funkciót az összes gépemen.
Megoldás lehet - gondolom még olcsóbban is - egy kompakt, aminek nagyobb az optikai zoom-ja és tudja a FullHD videót.

(#367) hito válasza sideburns (#364) üzenetére


hito
nagyúr

Na, tudsz valami alternatív megoldást? Nem akarok cserélni :B Jófogáson van fenn egy 18-200-as 149eFt-ért :Y

atothg: köszi, egyik sem megoldás.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#368) sideburns válasza hito (#367) üzenetére


sideburns
aktív tag

Hát sajnos nem tudok semmi bíztatót.
Nagy szenzor, nagy zoom, olcsón...ahogyan javasolták másik topikban is, ez csak DSLR-nél tűnik megoldhatónak 3rd party objektívekkel, mint pl. a Tamron 18-200mm.

(#369) sideburns válasza sideburns (#368) üzenetére


sideburns
aktív tag

Egy nagyon kósza ötletem van, de az sem az NX300-hoz.
Van a Galaxy NX, amin android fut. Hátha van valamilyen fiszi-fasza videófelvevő app Play Store-on, amivel jól lehet zoomolgatni digitálisan.
De mivel nincs Galaxy NX-em és androidon sem szoktam érdemben videózni, ezért konkrétumokkal majd más tud szolgálni, indexes NX topikban mintha lett volna egy-két arc, akinek van.

(#370) hito válasza sideburns (#368) üzenetére


hito
nagyúr

Nem baj, ennek ellenére úgy néz ki maradok Samsung vonalon :) Nézegettem nagyon a digi zoom miatt a Nex-eket, de a videó minősége nagyon elmarad az NX300-tól. Nem tudom hogy tudták ezt így megcsinálni.

Köszi a tippeket. A Galaxy NX-es nem hangzik hülyeségnek, de szerintem nem működne.

Még az NX500-ra váltáson gondolkoztam, mert ott működik az iZoom videó alatt 2x-es nagyítással, de csak 4k-nál. Nem hoz annyival többet nekem az az 500-as, hogy megérje ráfizetni kb. 80eFt-ot. Inkább veszek az NX300-amhoz egy 16-50-es powerzoom obit, mert hülyét kapok ettől a 18-55-ös félméteres uborkától az elején :D Tényleg, a 16-50-es PZ megér 45eFt-ot használtan?

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#371) sideburns válasza hito (#370) üzenetére


sideburns
aktív tag

Nem baj, ennek ellenére úgy néz ki maradok Samsung vonalon :) Nézegettem nagyon a digi zoom miatt a Nex-eket, de a videó minősége nagyon elmarad az NX300-tól. Nem tudom hogy tudták ezt így megcsinálni.
Ez fura, mert azért a Sony elég jó videót csinál, főleg a 2004 utáni modellek.
Még az NX500-ra váltáson gondolkoztam, mert ott működik az iZoom videó alatt 2x-es nagyítással, de csak 4k-nál.
Ahogy írtam korábban, a kézikönyvben írják, hogy videó alatt nincs iZoom. Szerintem te összekevered az 1,6 croppal, ami abból adódik, hogy 4K módban csak a szenzor közepét használja, nem pedig a teljes szenzorból olvas adatot. Tehát ezt a "zoomot" nem is lehet állítani.
Inkább veszek az NX300-amhoz egy 16-50-es powerzoom obit, mert hülyét kapok ettől a 18-55-ös félméteres uborkától az elején.
Nekem hozzátartozik a fényképezés élményéhez a kézi zoom tekergetés. Én a kompaktosan komótos PZ-től kapnék idegbajt. :)
45-ért szerintem rendben van, ha amúgy nincs semmi baja.

(#372) Shinnokina


Shinnokina
tag

Sziasztok! NX300-hoz milyen külső mikrofont illetve állványt tudnátok ajánlani jó ár-érték arányban? Köszönet!

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#373) hito válasza Shinnokina (#372) üzenetére


hito
nagyúr

Mikrofont? Az olcso lesz: semmilyet. Nincs rajta mikrofon bemenet. Allvanykerdessel en meg ugy vagyok, hogy bemegyek a MM-ba es az elso szimpatikus, massziv, jo arban levo szerkezetet megveszem, nem dimenzionalom tul a kerdest. Nekem Velbon Sherpa van, meg vagyok vele elegedve.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#374) Shinnokina válasza hito (#373) üzenetére


Shinnokina
tag

De hát van neki saját is...

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#375) sideburns válasza Shinnokina (#372) üzenetére


sideburns
aktív tag

Van állvány topik:
http://prohardver.hu/tema/minden_ami_allvany_monprod_tripod_mikro_makro/friss.html

#374:
Ez az ED-EM10 mikrofon jó lenne, ha lehetne kapni.

[ Szerkesztve ]

(#376) hito válasza Shinnokina (#374) üzenetére


hito
nagyúr

Nahat, koszi, ezt nem is tudtam :B

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#377) Shinnokina válasza sideburns (#375) üzenetére


Shinnokina
tag

Hát ez az, hogy nem lehet kapni... Semmi noname kínai mic nem jó bele? :(

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#378) atothg válasza Shinnokina (#377) üzenetére


atothg
tag

Mikrofonhoz:
Hova dugjuk? USB-be?
Vagy a vakucsatlakozón keresztül képes a jeleket továbbítani?

(#379) hito


hito
nagyúr

Nem tudja valaki, NX300-nál megoldható valahogy a HDR videó mód?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#380) Shinnokina válasza atothg (#378) üzenetére


Shinnokina
tag

"there is a microphone in the Samsung catalog, that fits into the hot shoe of the camera to provide a higher quality experience. It uses the pins in the hot shoe for information transfer" [link] De akkor ezek szerint csak a gyári Samsung mikrofon képes erre?

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#381) cintula187


cintula187
addikt

Honnan lehet letölteni a pc auto backupot?

CD nincs épp nálam és kábelen se tudom csatlakoztatni.
Neten sehol ,de főleg a samsung oldalán nincs fent.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#382) sideburns válasza cintula187 (#381) üzenetére


sideburns
aktív tag

Itt az összes NX-es software és firmware gyűjtőhelye:
https://samsungnx.herokuapp.com/software

(#383) purcigeorge válasza sideburns (#382) üzenetére


purcigeorge
aktív tag

Sziasztok!

Valaki tudja, hogy hogy kell az objektív nélküli fényképezést beállítani? Vettem egy átalakítót egy régi Ricoh objektívhez, de még nem jöttem rá, hogy enged fényképezni. Köszi!

(#384) kingabo válasza purcigeorge (#383) üzenetére


kingabo
őstag

Az nx topikban nemrég írták le: [link]. ;)

(#385) darkmann


darkmann
őstag

Ha esetleg valaki szeretne beszerezni egy 45mm-es 2D/3D-s obit, akkor itt a nagy lehetőség:
[link]
Ugyanitt van fehérben is, mindkettő 49900 Ft!!!

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#386) atty_hor


atty_hor
tag

Sziasztok!
Samsung NX300-nál a bulb módot csak mechanikus zárkioldással lehet elérni, vagy van esetleg lehetőség előre beállítani értéket, pl. 3mp késleltetéssel készítsen 2 perces expót?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.