Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) beccyboy válasza sdd2 (#8029) üzenetére


beccyboy
aktív tag

Én is erre számítottam anno a Bladdel, mert eleinte úgy volt, hogy nem javítják, hanem cserélik. Szóval beadtam, hogy kapjak egy újat, meg hogy újra induljon a garanciaidő. Erre mindent kicseréltek benne, ami mozdítható volt, de még az eredeti alaplapot is benne hagyták. A garit mondjuk kitolták... Egy héttel, hogy ha valami friss hiba van, akkor azért még vissza tudjam vinni :DD :DD

Caffeine addict.

(#8052) flash- válasza Keem1 (#8050) üzenetére


flash-
veterán

rosszul tudod
van igo primo 2 androidra...

sőt Galaxy ace telefonomon használtam is már rengetegszer
az más kérdés hogy nem hivatalosan külön megvásárolható változat,mivel olyan magába nincs,csak tablethez adják

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8053) Roxkex


Roxkex
senior tag

Srácok az nagy baj hogy amikor jatszottam úgyhatam kb 30percig a gépet és aztán amikor toucholnék valamire azt érzékeli hogy ugrál... Nektek volt már ilyen ?Most pihentettem és kivettem az aksit és most talán már jó.
No meg amikor wild blooddal gémelek néha kék bevillanás történik ... Az nem vágja szét a gépet vagy a vidi karit?

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#8054) flash- válasza Roxkex (#8053) üzenetére


flash-
veterán

nekem is vannak hasonló furcsaságok néhány játéknál..
valószinű kiadnak az adott játékra pár frissítést,nomeg a telóra és nem lesz ilyen gond...
ez volt anno galaxy ace nél is nálam.amikor megvettem az ace-t akkor még elég új volt,és ajátékokkal ilyesmi gondok voltak,aztán ahogy telt az idő,adtak ki a telefonra frissítést,és a játékokra,úgy oldódtak meg az ilyesmi gondok.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8055) plakk


plakk
csendes tag

mikor jön ki a rendes frissités?úgyértem amihez nem kell odyxn

[ Szerkesztve ]

(#8056) Monyos válasza plakk (#8055) üzenetére


Monyos
aktív tag

Minden nap lesz egy ember aki rákérdez, ahelyett hogy használná a keresőt?! :Y

Legkésőbb márciusra van beígérve a hivatalos MAGYAR frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#8057) Gery15 válasza nggabi (#8042) üzenetére


Gery15
addikt

Úgy látom, hogy te sem vagy tisztába a "hivatalos" szó fogalmával... :U

Egyébként megy az 1080p lejátszása JB alatt igen, de úgy emlékszem, hogy már GB alatt is ment.

(#8061) sdd2: Akkor rosszul emlékeztem. :B

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#8058) Lin3Lord válasza plakk (#8055) üzenetére


Lin3Lord
tag

Hamarosan vagy maximum pár hónapon belül biztos, ha tippelni kéne. Tehát még iksz. #148

akkountvadasz

(#8059) plakk


plakk
csendes tag

köszi

(#8060) Roxkex válasza flash- (#8054) üzenetére


Roxkex
senior tag

Mármint melyik gond volt neked a kék villanás(ez csak a wild blood első két fejezetében volt)? Vagy az amikor megérintesz valamit és ösze vissza ugrál, mert volt hogy egyhuzamba nyomtam 2órát és akkor meg nem csinálta...

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#8061) sdd2 válasza Gery15 (#8057) üzenetére


sdd2
veterán

GB-n nem ment :N

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#8062) flash- válasza Roxkex (#8060) üzenetére


flash-
veterán

én most nem erre a játékra gondoltam hanem pl real racing 2.
2.3.6 on szépen ment,de 4.1 nél vagy kilép,vagy újraindítja a telefont..
de talán más játéknál is volt ilyesmi.
még nincsennek felkészülve a 4.1re a játék írók
de annyira bejön a trial xtreme3 hogy mással nem is foglalkozok :DDD

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8063) Monyos válasza Gery15 (#8057) üzenetére


Monyos
aktív tag

Miért akartok fullHD videót nézni egy 4"-os kijelzőn?! :U :F

(#8064) Jason19 válasza nggabi (#8042) üzenetére


Jason19
senior tag

Már párszor így említetted, de megosztanád velem is, hogy ez miért egy nem hivatalos rom? Ennél hivatalosabb az mi?

(#8065) TayRol válasza Jason19 (#8064) üzenetére


TayRol
veterán

szerintem arra gondolt amit a telefon (vagy a Kies) maga felajánl, mint frissítés.

(#8066) flash- válasza Monyos (#8063) üzenetére


flash-
veterán

ezen én is gondolkodtam már aztán nem hagytam annyiban a dolgot,és kerestem táblázatokat:

pl minimális nézési távolság lcd tv esetén 40 coll esetén:
576 sor 720sor 1080sor
320 cm 244 cm 160 cm

ebből az jön nekem le hogy 4 colnál kell 1080p filmnél legalább 16cm távolságból nézni egy képernyőt hogy az tökéletes legyen.
kb az a 16 cm pont az amennyire átlagosan tartja a szemétől egy ember a mobilt...
szóval elvileg van értelme.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8067) Gery15 válasza Monyos (#8063) üzenetére


Gery15
addikt

Teljesen tök mindegy. :D Kérdezték mivel én feltettem a JB-t így megnéztem és ennyi. Továbbá a hardver képes lenne Full HD videó felvételére, de Samsungék mégsem engedélyezik. :(

HyperX

(#8068) Monyos válasza flash- (#8066) üzenetére


Monyos
aktív tag

Na jó ezzel most megfogtál. :))
De én nem ilyen megközelítésben gondoltam... de szerintem inkább ne menjünk bele.

[ Szerkesztve ]

(#8069) Piloss válasza achon (#7942) üzenetére


Piloss
senior tag

Nálam a Min. és a Max. CPU is 800 MHz-en volt

Fura...

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#8070) Addel válasza flash- (#8066) üzenetére


Addel
senior tag

Hiába nézel fullhd-ba videót ha a kijelző csak 480 x 800-as felbontású.

(#8071) H.Bencike


H.Bencike
aktív tag

Hali! A telefonra gyári JB ROM-van már? Vagy főzött ROM-okkal próbálkoztok?

LG G3

(#8072) zragon18 válasza Keem1 (#8050) üzenetére


zragon18
tag

Most jól értem hogy ha felteszem a JB-t akkor nem lehet vissza tenni a GB-t??? És az hogy lehet???

(#8073) flash- válasza Addel (#8070) üzenetére


flash-
veterán

ja igen S advance esetében igen,én most általánosságban beszéltem.
Advance esetében igen felesleges mivel ja a kijelzője nem akkora igen,d mha talán még ha lenne hdmi kimenet rajta hogy kijelzőre lehessen csatlakoztatni akkor így is lenne értelme.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8074) Jason19 válasza H.Bencike (#8071) üzenetére


Jason19
senior tag

Van már gyári.

#8072 Nem már nem lehet visszamenni GB-re. (egyelőre?) Nincs bootloader file GB-hez.

[ Szerkesztve ]

(#8075) zragon18 válasza Jason19 (#8074) üzenetére


zragon18
tag

Ismerősöm vissza tudta rakni...:) persze ő szervizes....

(#8076) Carline válasza Gery15 (#8043) üzenetére


Carline
őstag

A hivatalos orosz JB-t ha rootoltad és el akarod távolítani a root nyomát akkor töröld a /system/app/superuser.apk fájlt a /system/xbin/busybox és a /system/xbin/su fájlokat. Esetleg törölheted a rootot igényelő appokat is (hogy ne is látszódjon, hogy használad)
Vagy végsősoron a rom újra felrakása és egy wipe is eltüntet minden nyomot pláne ha formázod a /sdcard meghajtót is.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#8077) Monyos válasza zragon18 (#8075) üzenetére


Monyos
aktív tag

Akkor miért kérdezted?!
Te felrakod, aztán ha nem tetszik akkor besétálsz hozzá. :U

+ ha már bent vagy nála elkérhetnéd a megfelelő fájlokat. :C

[ Szerkesztve ]

(#8078) sdd2 válasza zragon18 (#8075) üzenetére


sdd2
veterán

Akkor mondjuk örülnénk egy olyan GB rom-nak :U :R

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#8079) Gery15 válasza Carline (#8076) üzenetére


Gery15
addikt

Köszönöm szépen! :R Ezt szépen elmentem most, hogyha szükségem lenne rá. :)

HyperX

(#8080) zragon18 válasza Monyos (#8077) üzenetére


zragon18
tag

Meglátom mit tehet a cél érdekében....:R
Egyébként Én feltettem a JB-t de ismerősöm vissza rakta nekem a GB-t, nem azért mert baj volt a JB-vel csak Olyan dolgot csinált rajta amit JB-n nem lehet és az fontos volt nekem.

(#8081) Gery15 válasza zragon18 (#8080) üzenetére


Gery15
addikt

Mi volt az?

HyperX

(#8082) beccyboy válasza zragon18 (#8080) üzenetére


beccyboy
aktív tag

Ez a GB nagyon jo lenne. Szerintem vagyunk itt páran, akik akár néhány sörre is meghivnánk a srácot, ha oda tudná adni. Vagy elég, ha elmondod, vész esetén hogy lehet eljuttatni hozzá a telefont:)

Caffeine addict.

(#8083) justice84 válasza Monyos (#8056) üzenetére


justice84
tag

Hol olvastad a márciust?
T-mobile utolsó üzenete "Legutóbbi információink szerint erre a típusra még nem kaptunk 4.1.2 frissítést a gyártótól"

(#8084) Monyos válasza justice84 (#8083) üzenetére


Monyos
aktív tag

Itt volt róla szó a topicban pár napja, hogy a samsungnak írt innen az egyik kolega, hogy mikor várható és azt írták , hogy már a teszt fázisban van, ez az időszak lehet 1-3 hónap.
+ valahol másik oldalon is volt szó márciusról, most viszont hirtelen nem találom.

Tehát ez a március sem 100, de legalább egy időpont amibe lehet kapaszkodni. :)

(#8085) justice84 válasza Monyos (#8084) üzenetére


justice84
tag

Oké azt hittem azóta kiírták valahova vagy benfentes a "a kolega" XD (7020) ba van!

(#8086) attili


attili
csendes tag

Sziasztok! Erősen gondolkodom egy Advance vételen, méretben tudásban tutinak tűnik, szeretném megkérdezni aki min.fél éve nyúzza, meg van vele elégedve? Csak úgy pár szóban ha lehetne, ellene, mellette felhasználói szemmel.. Köszi :D

(#8087) nggabi válasza Gery15 (#8057) üzenetére


nggabi
nagyúr

de, igen :P orosz romot mókolni a TMH-s telódra nem éppen hivatalos... de erről ne engem győzz meg hanem majd a szervizest, akinek a kezében a piros filc lesz ;]

"szenyor dzsíííí"

(#8088) Carline válasza nggabi (#8087) üzenetére


Carline
őstag

Te feltetted az ajándék telódra a kelzsoca féle WorldEndBefore romot?
Na AZ nem hivatalos rom. Nem a Telenor, de nem is a ZTE adta ki.

Amit itt már sokszor sokan elmondtak, az orosz rom hivatalosan a Samsungtól származó, és nem androidfanok által mókolt rom.
A telefon melyre kiadták Samsung Galaxy S Advance i9070. Pont olyan mint ami nekem is van.
Hogy a CSC-je a telónak nem I9070TMH vagy I9070CNX hanem I9070SER lesz az igaz.
Hogy ne lenne így rá garancia, az még csak hallomásból, ismerős apukájának a szervizes munkatársa általi info. Egyébként visszadobhatják a szoftveresen nem manipulált telót is ha van egy karc az oldalán (leejtetted és attól romlott el)
Úgy lobogtatod a szervizes piros tollát, mint egy véres kardot. :)

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#8089) csorba23 válasza Monyos (#8063) üzenetére


csorba23
tag

Aki 1080-as videót akar lejátszani (mint pl. én is) az azért akar ilyet tenni, hogy a meglévő 1080-as filmjeit ne kelljen átkonvertálni vagy újra letölteni, mert sok időbe telik és macerás. A képernyő felbontásos dologgal meg tisztában vagyok (vagyunk) ;-)

[ Szerkesztve ]

(#8090) Nerd válasza Monyos (#8084) üzenetére


Nerd
aktív tag

A http://www.sammobile.com/ oldalon volt kint a marcius, amit abbol gondoltak, hogy csak december vegen kezdtek el tesztelni (az mar nem remlik honnan van nekik ez az info)... Megjegyeznem a sammobile nem hivatalos Samsung oldal, szoval ez az informazio baromira nem a Samutol van. Amikor kijott az orosz rom, a Sammobile meg is lepodott es annyit irt, hogy ok marciusig nem vartak 4.1.2-t... magyarul "majd jon" a hivatalos...

(#8091) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Gyári player kezeli az .srt feliratot szerintetek?
+ Valaki megpróbálta már a build.propot módosítani hardveres gyorsításhoz?
XDA-n láttam hogy volt aki már megcsinálta és sikerült, de többen softbrickelték a telefont...én ugyanígy softbrickeltem anno a ZTE Blade-emet...

[ Szerkesztve ]

(#8092) #33253120 válasza Gery15 (#8067) üzenetére


#33253120
törölt tag

Lehet azért, mert a telefonban lévő cucc csak Mali400-MP, míg mondjuk a Galaxy S2-ben Mali400-MP4 van.
Szerintem itt adódhat teljesítménykülönbség is.

(#8093) Kapanyél válasza Carline (#8088) üzenetére


Kapanyél
őstag

Egy dolog, hogy mit fogad el a szervizes meg egy másik, hogy mit írnak a szabályok. Hidd el, nggabi pontosan tudja, mit beszél. Hivatalos ROM az orosz is, de nem a mi telefonjainkra, még akkor sem, ha a régióban szereplünk mi is és van nyelvi támogatottság az adott firmware-ben. Ettől még a telefon gyári PC-je nem ez.
Lehet ezt ragozni, csak ne beszéljünk el szándékosan egymás mellett.
A főzött ROM megint más kategória. Egyébként a szervizesek jobban ugranak a root-ra.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#8094) #33253120 válasza Nerd (#8090) üzenetére


#33253120
törölt tag

A Samsung hivatalos developer oldalán van mindig kirakva milestone, onnan szedik az infót.
De viszont az nem szentírás, maga a Samsung is eltér tőle ha az érdekei azt kívánják. Élő példa, hogy a mi frissítésünk se Márciusra volt kiírva először.

(#8095) #33253120 válasza Kapanyél (#8093) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ennek igazán akkor van szerepe, (de ez inkább a régi időkre igaz) ha az adott szállítási régióba valamilyen hardver eltéréssel érkezik a készülék, (másfajta ram, vagy wifi, gsm modul) és emiatt másfajta driverek vannak csomagolva a romhoz. (Pl anno a különböző évjáratú K750-ek különböző ccd-vel kerültek piacra, és volt aki elvérzett egy mod felrakásnál)
Ma már szerencsére jobb a helyzet, jelenleg csak az lehet a problémás, hogy a szolgáltatód nem nézi jó szemmel, ha a pénzgenerátor alkalmazásait letörlöd a romból. :)

(#8096) Carline válasza Kapanyél (#8093) üzenetére


Carline
őstag

Én az írtam, hogy a rom hivatalos Samsung rom.
Akkor írjuk úgy, hogy: hivatalos Samsung rom, nem épp hivatalos úton való felrakása a hivatalos Samsung telefonra! :D
Custom romokról meg csak annyit hogy mind alapból rootolt.
Tehát a szervizes a custom romra ugyanannyira harap ezek alapján.

A GB-re elérhető TWRP felrakása után a PDA és Kernel is változott.
Mondta akkor valaki is, hogy minek ide mókolni? Nem.
Ha akkor bedöglött volna a telója valakinek úgy, hogy nincs download mód de a szerviz megnézi a particiók tartalmát és látja hogy csupa mókolás az egész akkor is ott lett volna a piros filc!

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#8097) #33253120 válasza Carline (#8096) üzenetére


#33253120
törölt tag

Azért elég nehéz kiütni a vas alól a download módot. :)
Ha veszi a töltést, akkor kb 20Ft értékű ellenállással hardveresen be lehet billenteni a download módot. :)

(#8098) Fitzgerald válasza #33253120 (#8095) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ne is mondd, most hogy kb. minden második szolgáltatói kínálatban lévő készülék ún "okostelefon", legalább megvan a lehetőségünk hogy az összes magenta szart illetve Live-os gyökérséget eltávolítsuk a szoftverből. Én anno falra másztam a szolgáltatói menüktől, főleg a Vodás Live-ot rühelltem nagyon az elbaszott piros skinnel + hogy minden mappába volt egy Live-os shortcut valamelyik pénzrabló alkalmazásukhoz. :D

[ Szerkesztve ]

(#8099) Carline


Carline
őstag

Amit most írok, az csúnya mókolása a rendszernek és nem csinálja utánam senki!

Elérhető az orosz JB deodexelt zipalinged verziója. XDA link
Letölthető itt: [link]

Felrakása:
Elsőnek is legyen 350-400MB szabad hely a külső sdkártyán.
A letöltött rar fájl csomagold ki.
A telefont indítsd recovery módba.
Kösd össze USB kábellel a PC-t a telefonnal.
Futtasd PC-ről a kicsomagolt mappából a deodex_recovery.bat fájlt.
Várd meg míg végez és a telefon újraindul.

Az USB kapcsolatot a folyamat alatt ne szakítsd meg.

Az eredeti odexelt rendszer visszaállításához Odinnal fel kell raknod újra a JB-t.

Mindenki csak saját felelősségre!

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#8100) #33253120 válasza Fitzgerald (#8098) üzenetére


#33253120
törölt tag

Butafonnál rosszabb a helyzet.
Ott előfodul, hogy a gyári megoldásnál amúgy menü, vagy telefonkönyv (fizikai) gombra rárakják a böngészőt levakarhatatlanul.
Te meg magyarázd meg egy idős embernek, hogy az a gomb nem jó, nem kell piszkálni, mert akkor lefogy a kártya.
Te meg mégy a menübe, és elrontod az internet beállításokat, hogy ne tudjon kapcsolódni. :)
Utána letiltod a sim frissítést, nehogy két hét múlva visszaíródjon a netbeállítás a hálózatól... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.