Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) sheep válasza Shyciii (#8247) üzenetére


sheep
addikt

köszi, akkor egyelőre nem rakom fel, mert most már belaktam a telefont teljesen, de lehet később ránézek
majd azért utánanézek a deodexednek hogy az mennyire tér el a gyáritól

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#8252) Shyciii válasza sheep (#8251) üzenetére


Shyciii
veterán

Kinézetre semmiben. A rendszerfile-ok felépítése változik meg egy picit, de az a felhasználó szemével láthatatlan. Max annyiban látszódik, hogy egy picit gyorsul a rendszer betöltési ideje, és a rendszerfileok használata is.

(#8253) flash-


flash-
veterán

tudja valaki hogy a fejlesztő beállátásoknál a gpu lekép. kényszerítése(2d hardvernyorsitás használata az alkalmazásokban) az most pontosan mit takar?
mikor érdemes bepipálni?illetve kivenni a pipát?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8254) Bzzz válasza a man (#8245) üzenetére


Bzzz
senior tag

Ha jól értem, akkor ha így van beállítva, akkor ha ékezetesen is irom az sms-t, akkor is "automatikusan levégja az ékezeteket" és ékezet nélkül kapja meg a feladó?!
Az előbb átváltottam ékezetesre és alapból már csak 70 karaktert engedélyezett 1 sms-be! Tehát még egy betüt sem irtam bele, sőt ékezetet sem tettem bele és így is 70 -ről indult szóval az ékezetes funkció nagyon nem éri meg!

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#8255) a man


a man
tag

Is Jelly Bean killing my battery life? (Android Magazine Issue 16)

(#8256) Bzzz válasza Carline (#8248) üzenetére


Bzzz
senior tag

Én amúgy Vibert használok sms küldésre, csak mivel új a teló gondoltam ennek is utánnajárok!

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#8257) Strepfen


Strepfen
csendes tag

Rövid időn belül 2x fordult elő, hogy a telefon kijelzője nem kapcsol be (sötét kép), és egyben nem megy a touch rész sem. Viszont a telefon minden egyéb része működik. Ha felhívom magam, akkor csörög pl. Ilyenkor csak aksi kivétel segít, vagy bekapcsoló gomb hosszan nyomás (restart). Ilyen volt már valakinek? Esetleg valami ötlet rá? (JB van rajta)

[ Szerkesztve ]

(#8258) a man válasza Bzzz (#8256) üzenetére


a man
tag

Viberrel nem csak másik Viberesnek tudsz küldeni szöveges üzenetet? - Ott mindegy, hogy mennyi karaktert írsz bele, ui. az adatkapcsolaton keresztül küldi.

(#8259) Bzzz válasza a man (#8258) üzenetére


Bzzz
senior tag

Igen csak másik Viberes között,de a mai világban! Már Fateromnak is van okostelója aktív netkapcsolattal :)

Viszont ismerős mondta, hogy csak azokat a számokat ismeri fel , akik a telefonkönyvben +36 van beálltva és nem 06..., szóval arra érdemes figyelni!

[ Szerkesztve ]

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#8260) a man válasza Bzzz (#8259) üzenetére


a man
tag

Akkor regényeket írhatsz. Nem korlátoz a x × 160 karakter. :)

(#8261) pody88 válasza Strepfen (#8257) üzenetére


pody88
csendes tag

nem láttam még ilyet, de egy factory reset segíthet ezen

(#8262) derrik


derrik
őstag

Hali!
- GB mivel tudok rootolni?
- Hogyan mentsen el az EGY magát?
- Függő de unlockolt telefont vissza zárhat e JB rom felrakás?

(#8263) sheep


sheep
addikt

srácok
csináltam egy szájbarágós how-to leírást a JB felrakásáról és a rootolásról az xda fórum és Carline leírása alapján.
Jelenleg egy .doc file, képekkel és linkekkel. Hova tudom én ezt felrakni hogy mindenki elérje, illetve esetleg az első hsz-be hogyan lehetne belerakni?

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#8264) Veron válasza Bzzz (#8259) üzenetére


Veron
őstag

Viberrel nem SMS-t küldesz, hanem a rendszeren belül egy üzenetet a másik Viberes felhasználónak, csomagkapcsolva kerül továbbításra. Az SMS a jelzéshálózaton utazik, sima mezei áramkörkapcsolással.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8265) Carline válasza sheep (#8263) üzenetére


Carline
őstag

Mivel a JB egyenlőre nem támogatott az elsőbe kiírni nem volna szerencsés.
Legegyszerűbb a logoutra saját blogodnak kirakni.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#8266) Carline válasza a man (#8250) üzenetére


Carline
őstag

A Handcent íráskor így jeleníti meg az üzenetet:

Az elküldéskor átalakítja ilyenre:

Ahogy Shyciii is írta - s a felköltött screeshot-on is látszik - ott a karakterszámláló a jobb oldalon.
Írtam én, hogy a gyáriban nincs karakterszámláló? :F

sheep

Az megoldható, ha kész a blogod akkor a rom felrakása részhez teszek egy linket a blogodra, figyelmeztetve a felhasználókat a JB (egyenlőre) nem támogatottságára. Ha ez így megfelel.

[ Szerkesztve ]

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#8267) sheep válasza Carline (#8265) üzenetére


sheep
addikt

okés, akkor oda rakom
tnx

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#8268) csorba23 válasza derrik (#8262) üzenetére


csorba23
tag

1 - keress rá itt a fórumon, nem emlékszem
2 - ezt a kérdést nem értem
3 - nem zárja vissza

(#8269) sheep


sheep
addikt

az avatarom alatt lévő "Logout blog' linken el lehet érni a leírást.
Carline (és persze akit érdekel és ért hozzá), megnéznétek hogy érthető-e és nem írtam el semmit?
köszi előre is! Ha van vmi, pls priviben...

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#8270) justice84


justice84
tag

Srácok az OTG re valaki tudja már a választ?hogy JB támogatja e a telón? Köszi a választ.

(#8271) Shyciii válasza sheep (#8269) üzenetére


Shyciii
veterán

Első körben jónak tűnik, max így hirtelen annyi, hogy az Odin 1.85-re mutató link, az valójában az Odin 1.87 :)

(#8272) derrik válasza csorba23 (#8268) üzenetére


derrik
őstag

:)
bocsi
EFS mappa akar lenni

(#8273) sheep válasza Shyciii (#8271) üzenetére


sheep
addikt

köszi, javítom azt is!

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#8274) Carline válasza derrik (#8272) üzenetére


Carline
őstag

XDA-n láttam: megvan [link]
Én is letöltöttem és le is mentettem vel az EFS-t.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#8275) puskas1993


puskas1993
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Szeretnék venni egy 16 GB-os memóriakártyát az ilyen telefonomba.
Az lenne a kérdésem, hogy milyet ajánlotok? Kingston,Samsung vagy bármilyen márka.
Nem nagyon vagyok otthon ebben a témában, de van egy hely ahol tudok venni Kingston 16GB Class10-es kártyát 4800Ft-ért. Ennek milyen valóság alapja van? Mert szerintem ez elég kamu szígú, mert amiket a neten látok az mind 6eFt felett van.

[ Szerkesztve ]

(#8277) sheep válasza puskas1993 (#8275) üzenetére


sheep
addikt

szerintem felesleges class6-nál gyorsabbat venni, persze ha jó áron van akkor hajrá.
Én a Samsungot ajánlom, nekem is az van évek óta (class6 8gb), és semmi probléma vele.
De van akinek nem jött be a Samu, szóval ez az én véleményem csak.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#8278) pody88 válasza Carline (#8274) üzenetére


pody88
csendes tag

És miért jó ha ezt lemented? Mi van benne?

(#8279) Carline válasza pody88 (#8278) üzenetére


Carline
őstag

A telefonod rendszeradatait tárolja.
Pl. wifi és bluetooth mac adress címei, hálózatzár kódjai, imei szám.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#8280) nggabi válasza Carline (#8274) üzenetére


nggabi
nagyúr

és van benne nvdata.bin file vagy csak md5 végű? csak mert amit egyik kollégának csinált az efs pro kb semmire se jó.

"szenyor dzsíííí"

(#8281) Szabie85 válasza sheep (#8277) üzenetére


Szabie85
tag

Nekem is 8 Gb-os Samsung van(class 6). Eddig semmi baja, 5 év gari van rajta.( 2500 Ft-ért vettem a Tesco-ban) :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S5

(#8282) Carline válasza nggabi (#8280) üzenetére


Carline
őstag

Nem is néztem mert egy .tar fájlt csinált.
Lementettem még régebben dd -vel a mmcblk0p1 particiót (sőt az összeset, kivéve /system és /data)

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#8283) mobal válasza puskas1993 (#8275) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szerintem mindegy melyik márkát választod. A felsoroltak - Kingston és Samsung mind jók. Nekem egy 8 Gb Kingston van, Class 4-es, ha semmi extra funkcióra nem kell akkor bőven megteszi. Annyiért kaphatsz már egy akkora kártyát, de figyelj rá, hogy bontatlan legyen.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#8284) hrvp


hrvp
aktív tag

Érkezhetne már az ebayről rendelt tokom. Az előbb csúszott az asztalon 3 centit a telefon és lett egy elég masszív karc a hátulján. Azt hittem ennél azért strapabíróbb ez a műanyag hátlap...

(#8285) puskas1993 válasza mobal (#8283) üzenetére


puskas1993
tag

főként multimédiás használatra, vagyis filmezésre és zenehallgatásra kell.
szóval akkor teljesen mindegy hogy milyet vegyek igaz?

na akkor meg is veszem holnap. köszönöm mindenkinek a segítséget

(#8286) mobal


mobal
MODERÁTOR

Szia!

Lényegében igen, amelyik tetszik. A Kingston-ról tudom, hogy jó mert nekem is ilyen van!

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#8287) eengir


eengir
tag

Sziasztok,

Vacilálok egy S Advance és egy S2 között. Specifikácioban nyilván az S2 erösebb, viszont én arra lennék kiváncsi, hogy szerintetek a jövöben milyen frissitésekre lehet számitani. Az S2 már 2 éves modell, ami most megkapja a JB, de ki tudja a Samsung akar-e továbbra is fejleszeni rá. Az S Advance viszont annak ellenére hogy uj telefon "csak" középkategoriás és elképzelhetö, hogy a JB után ö sem kap további android verziokat.

Kiváncsi vagyok a véleményetekre, föleg azokéra akiknek van tapasztalata a Samsunggal. Mennyi ideig szoktak pátyolgatni egy-egy modelt a megjelenése után?

(#8288) mobal


mobal
MODERÁTOR

Tudtommal a Google már megköveteli a 2 - 2.5 év supportot.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#8289) Fitzgerald válasza puskas1993 (#8285) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nem hiszem hogy kamu lenne, én most vettem 8 gigás cl4 Samsungot az Alleeben lévő BestByte-ban 3490 forintért 24MB/s sebességűt, a 48MB/s-es 8 gigás is csak 4000 forint volt, és ezekre 1 év gari van.
16 gigásat itt a PH-n is veszel már 3500-tól cl4-est, megbízható emberektől, a Samsung árából én is tudtam volna itt venni nagyobbat, de igazából nekem elég ez is + garis is.

(#8290) derrik


derrik
őstag

az egy fájlos rom-ot hova kell betallózni??? SOS lenne!!!

(#8291) Roxkex


Roxkex
senior tag

Valaki JB-n probálta már az OTG-t ?
Am hogy lehet azt meg változtatni hogy mennyit kelljen várni a mikor hosszan nyomom a gombot az ékezetes billentyűért !?

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#8292) Kapanyél válasza derrik (#8290) üzenetére


Kapanyél
őstag

PDA

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#8293) Spiggy


Spiggy
csendes tag

Sziasztok.

Tanácsra lenne szükségem. Teljesen gyári Advance, novemberben vettem T-nél. Jó is, szép is, bár akksi igen rapszódikus, de túltettem magam rajta.

Azonban, kb.1 hete se szó-se beszéd kiírta a telefon, hogy az SD-t váratlanul eltávolították, majd röviddel késöbb, hogy sérült SD. Teló kikapcs, hátlap lepattint, SD ki majd vissza, bekapcs, teló fut tovább hibátlanul. Röviddel késöbb kiírta, hogy a SIM el lett távolítva. Hasonló procedúra, teló megy tovább. Pár nappal késöbb az SD-s rész néhányszor megismétlődött, ekkor sima újraindítás segített. Továbbra is ment a telefon. Most pedig azt látom, hogy jó pár alkalmazás ikonja szürke, rákkattintva azt mondja, hogy az alkalmazás nincs telepítve a telefonra.
Mintha régebben olvastam volna itt ilyen problémákról, de most nem találtam. Szervízfutár vagy sima bukta? :-)

Köszi

(#8294) Roxkex


Roxkex
senior tag

Egy meglévő képet hogy tudok át méretezni pontosan 480x800-ra hogy a telómban fullos legyen !?

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#8295) mobal válasza Spiggy (#8293) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szia!

Ha garanciáztatni szeretnéd, én mindenképpen a szerviz futárt ajánlom. Nagyon korrektek, tényleg le a kalappal előttük. Samsung oldalán regisztrálsz és igényeled a szolgáltatást a többit szinte ők elintézik. Cserének egy Galaxy Ace-t adnak.

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#8296) Spiggy válasza mobal (#8295) üzenetére


Spiggy
csendes tag

a kérdés inkább most az, hogy másnak mi volt az "orvosság-eljárás", illetve, hogy az ilyen "hiba" egyáltalán a telefon garanciális kérdésének számít-e...másfelől, volt-e valaki, aki gariztatott, eredménnyel? :-)

(#8297) mobal válasza Spiggy (#8296) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Én tavaly december elején garanciáztattam a sajátomat. Egyik feltöltésről a másikra lemerült egy nap alatt. Egy hétig bírtam, szerviz majd közölték, hogy tudják mi a hibája és megjavították. Ha a továbbiakban is előjön akkor esetleg diagnosztizálni tudják, hogy hibás-e vagy nem. Első körben neked egy gyári visszaállítást javasolnék, és a "teszt" időszakra minimális app telepítést.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#8298) beccyboy válasza Roxkex (#8294) üzenetére


beccyboy
aktív tag

A Microsoft Office Picture Managerrel egyszerüen megoldhato. Asszem ha 2007-es vagy ujjabb teljes office-od van, akkor jobb klikk a képen és társitsd hozzá. A programban a Képek szerkesztése pontban át tudod méretezni, vagy méretre tudod vágni.

[ Szerkesztve ]

Caffeine addict.

(#8299) dussy


dussy
őstag

Sziasztok!
Tegnap feltettem a JB-t, mesélem a tapasztalatokat.
A rendszert szoknom kell. :D

Az üzemidő tutira jobb! Hogy mennyivel még nem tudom, de sokat nyúztam, de bőségesen kihúzta a napot.
Némi akadást tapasztalok a fényképező megnyitásánál, a hívásnaplónál és néha a Home megnyomására. Nem tudom mi okozhatja. Mindent gyalultam előtte és utána is - igaz az SD-t nem formáztam.
Mi lehet ez? Ennyivel nagyobb a memóriaigénye a JB-nek?

A gyári sms nem túl jó, az ékezetes betűkkel egyből ugrik a '160'-as lehetőség - a GB alatt ezt a smartkeyboard orvosolta. Most feltettem a Handcent SMS-t, a számlálót nézve ez jó lesz, de nem akartam külső progit erre.
A Holo launcert használtam eddig, ott az állapotsort el lehetett rejteni. Van mód a gyári launchernél erre?

A JB alatt hasznos progikat ajánljatok, amivel gyárikat váltotok ki. Köszönöm.

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#8300) Roxkex válasza beccyboy (#8298) üzenetére


Roxkex
senior tag

Köszi !
Sztetek a vasunkon megy a ps emulator !? :D

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.