Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) #33253120 válasza Carline (#8099) üzenetére


#33253120
törölt tag

Mi a lényeg ebben?
Mi a különbség az odex-deodex között? Ez már régóta érdekelne.

(#8102) Carline válasza #33253120 (#8097) üzenetére


Carline
őstag

Én úgy olvastam, hogy az Advancen nem működik a JIG.
Csak JTAG-al lehet download módba indítani.
S2-n még ment.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#8103) #33253120 válasza Carline (#8102) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ennyire nem naprakész a tudásom, mindenesetre szomorúan hallom.

(#8104) Kapanyél válasza #33253120 (#8101) üzenetére


Kapanyél
őstag

Ne értsd félre, de a legjobb magyarázatot a keresőbe beírva kapod az odex témára.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#8105) Gery15 válasza Carline (#8099) üzenetére


Gery15
addikt

Leírnád, hogy ez mi is pontosan?

HyperX

(#8106) Carline válasza #33253120 (#8101) üzenetére


Carline
őstag

Válaszul nggabi hozzászólása itt.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#8107) Carline válasza Gery15 (#8105) üzenetére


Carline
őstag

A gyári rendszer odex, a /system/app és a /system/framework mappákban a *.apk és *.jar fájlok legtöbbjének van *.odex párja. A kettő összetartozik és úgy képeznek egy egészet.
A gyári odexed appok változtatása rendkívül bonyolult e végett.
Itt jön a képbe a deodexálás, melynek folyamán a .odex állomány beleintegrálódik a .apk-ba classes.dex néven. Persze ez egy bonyolult folyamat, nem csak annyi hogy megnyitom TC-ben az apk és bedobom az odexet classes.dex néven.
Ezáltal a .apk-k szerkesztése, átalakítása könnyebbé válik. A custom romok alapeleme is a deodexed rendszer.
Nem mellesleg a fent említett két mappa mérete odexelten: 372MB míg deodexelten: 192MB.
A rendszerprogramok futása a ramban is kevesebb helyet igényel ezáltal.
Nagyjából ennyit tudok erről a témáról.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#8108) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Üdv!
Nem tudjátok miért lehet az, hogy berakom a SIM kártyát a telefonba, beírom a PIN kódot, és nem áll fel a telefon? :/
Ugyanúgy azt írja, hogy 3 kísérlet marad, és nem csinál semmit.. :(
Sürgős lenne, valaki írjon légyszi.
Köszönöm!

• Honor Magic5 Pro •

(#8109) Jason19 válasza fpatrik17 (#8108) üzenetére


Jason19
senior tag

Nyomj rá az OK-ra.. :U

(#8110) fpatrik17 válasza Jason19 (#8109) üzenetére


fpatrik17
senior tag

Ennyire nem vagyok hülye :D
Rányomok és az írja h hibás pin kód, de tuti h jót ütök be... és a lehetőségek száma sem csökken beírhatom 30x.. Mindig hibás kód, de le se tiltja.. Ilyet még nem láttam...

• Honor Magic5 Pro •

(#8111) Gery15 válasza Carline (#8107) üzenetére


Gery15
addikt

Te kipróbáltad, amit XDA-n írtak? Felraktad?

HyperX

(#8112) Jason19 válasza fpatrik17 (#8110) üzenetére


Jason19
senior tag

Újraindítás? Más sim-mel működik?

(#8113) #33253120 válasza fpatrik17 (#8108) üzenetére


#33253120
törölt tag

És mit csináltál előtte?
Miért távolítottad el a simet?
A sim jó? Milyen régi?

(#8114) fpatrik17 válasza #33253120 (#8113) üzenetére


fpatrik17
senior tag

Én semmit... Szervízben volt kijelzőcserével, és most meg nem fogadja el a SIM-et kiborulok...
Visszavittem, azt nem tudják milehet. Gondoltam hátha itt valakinek volt már ilyen baja.

• Honor Magic5 Pro •

(#8115) Keem1 válasza fpatrik17 (#8114) üzenetére


Keem1
addikt

Szerintem a szerviznek nem kellett volna ennyiben hagynia ("nem tudom mi lehet"), csinálják meg, ha elcseszték. Ne is kísérletezz, irány a szerviz.

"szerviz" szó rövid i :U

[ Szerkesztve ]

(#8116) fpatrik17 válasza Keem1 (#8115) üzenetére


fpatrik17
senior tag

Nyugi nem lett fizetve meg semmi. Csak mi a fasz lehet ha ők se tudják mi a baj :D

• Honor Magic5 Pro •

(#8117) nggabi válasza Carline (#8088) üzenetére


nggabi
nagyúr

azért az egy merőben más eset, a zte-sek megmondták h kicserélik ha bármi baja van. de ezt nem a szerviz mondta hanem a zte magyarország ;)

a lényeg az h én már tudom h hova vinném a telómat ha valamiért nem tudnám visszaállítani gyárira, viszont nálatok ha akar ezzel megszivathat a szervizes. de fejezzük már ezt be, aki felrak egy orosz romot legyen tisztában azzal h szólhatnak érte. általában nem szólnak, jófejek a samsungosok... mondjuk a westendbe nem vinném főzött rommal a helyetekben ;]

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#8118) Keem1 válasza fpatrik17 (#8116) üzenetére


Keem1
addikt

Sajnos tényleg nem tudom, még nem tapasztaltam sose ilyet, pedig 12 éve van mobiltelefonom, ráadásul 9 évig ugyanazzal a sim kártyával használtam párat, max megfújkálni kellett, nem volt gond vele (nem is pusztult meg, ellopták az egyik telefonnal).
De tudod, én abból indulok ki, ha valamit javíttatni adok, nem oké, ha az eredeti hibát kijavítják, plusz másikat csinálnak.

[ Szerkesztve ]

(#8119) fpatrik17 válasza Keem1 (#8118) üzenetére


fpatrik17
senior tag

Hát jah.. Köszi azért!
Megyek tovább :D Hátha

• Honor Magic5 Pro •

(#8120) #33253120 válasza fpatrik17 (#8116) üzenetére


#33253120
törölt tag

Akkor nem a te problémád hanem a szervízé. Szerintem csak nem jól raktak fel valami csatit.
De akár az is lehet, hogy a lámája még nem szedett szét ilyet, és megszakította valahol.
Pedig a bontási/összerakási leírás rengeteg helyen fent van a neten. Példának okáért az aláírásomban is.

(#8121) fpatrik17 válasza #33253120 (#8120) üzenetére


fpatrik17
senior tag

Na... Erre mit mondjak.. Beengedett a PIN kóddal, de nincs hálózat.. Aztán ha rá akarok nézni a hálózat adataira akkor meg azt írja h nincs benne SIM kártya x)
Világ vicce van itt úgynézem.

Igérem nem offolom tovább a topicot :N

• Honor Magic5 Pro •

(#8122) #33253120 válasza fpatrik17 (#8121) üzenetére


#33253120
törölt tag

Hmmm...
Egyre érdekesebb. :)
Le kellene takarítani a simet, mondjuk tiszta alkohollal. (végszükség esetén vodka, alkoholos ablaktisztító.)

(#8123) fpatrik17 válasza #33253120 (#8122) üzenetére


fpatrik17
senior tag

Másik kártyával is próbáltam.. :/

• Honor Magic5 Pro •

(#8124) Jason19 válasza nggabi (#8117) üzenetére


Jason19
senior tag

Az orosz nem főzött :U

Főzött rommal meg nem a westendbe nem viszem, hanem sehova :U

[ Szerkesztve ]

(#8125) nggabi válasza Jason19 (#8124) üzenetére


nggabi
nagyúr

feladom :D ne rinyáljatok már, pár hét és lesz magyar is, majd felrakjátok azt és csókolom. :) addig meg jó az orosz is...

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#8126) -B-


-B-
senior tag

Valaki fel tudná valahova tölteni a Jelly Bean-es gyári háttérképeket?
Előre is köszönöm!

(#8127) Jason19 válasza nggabi (#8125) üzenetére


Jason19
senior tag

De akárhányszor az orosz romról írsz, úgy beszélsz róla mintha valami CM rom lenne..

"pár hét és lesz magyar is, majd felrakjátok azt és csókolom. addig meg jó az orosz is..."

Ugyan ezt mondom :)

(főzött rom --> Jetmod)

[ Szerkesztve ]

(#8128) Keem1 válasza -B- (#8126) üzenetére


Keem1
addikt

Basszus, gugli... Neten fent van számos helyen az összes JB-s gyári háttérkép. Pl
De ha galaxy-s kell, guglizz rá az S3 háttérképekre, ott még a zárképernyős kép is meglesz.

Ne mondd, hogy csak a szám jár: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8129) Carline válasza Gery15 (#8111) üzenetére


Carline
őstag

Szerinted?
Persze!
A folyamattal visszakerültek a yahówidget meg órawidgetek meg még pár (számomra) szemét.
Azokat is kigyomláltam.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#8130) Gery15 válasza Carline (#8129) üzenetére


Gery15
addikt

:C És így mennyi ramot eszik a JB nálad?

HyperX

(#8131) -B- válasza Keem1 (#8128) üzenetére


-B-
senior tag

Gondoltam, hogy kapok valami hasonló beszólást, de azért köszönöm.
Kerestem guglival, de lehet, hogy én vagyok a béna, de nem találtam.
Én amúgy kimondottan az S Advance gyári háttérképeire gondoltam, a felbontás miatt.

Azt hiszem, inkább maradok read only módban itt a fórumon.

(#8132) Keem1 válasza -B- (#8131) üzenetére


Keem1
addikt

Ez nem beszólás volt, hanem emlékeztetni akartalak, hogy nem az ördögtől való keresni. Ráadásul segítettem, nem is egy linkkel. A felbontás meg nem mindegy? Én a PC-s 1600-1900 széles háttérképeket használom mindenütt: nagyobb felbontású PC-n, kisebb felbontású notebookon és a GSA-n is. Mindegyik képes kezelni a saját képernyőméretére.
De ha te ezzel nem vagy elégedett, majd remélhetőleg valaki rootolja a JB-jét, letölt egy Root Explorert (vagy hasonlót), leszedi SD-re a háttérképeket, átmásolja gépre és felteszi valahová - ugyanazokat, amik esetleg kismértékben más kijelzőre készülve már megtalálhatók. Persze, mindenki várja a sült galambot, de a válaszadót kioktatja, jellemző :((

(#8133) Roxkex


Roxkex
senior tag

Tud valaki egy jó videó downloader amivel lehet jól letölteni és egyszerű kezelése no meg ahhoz egy converter ?
Hogyan lehet a telefon képernyőéről képet és videót csinálni?

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#8134) -B- válasza Keem1 (#8132) üzenetére


-B-
senior tag

Miért is voltam én kioktató?? Még meg is köszöntem a linkedet!
Részemről befejeztem!
Nem lehet ezen a fórumon már kérdezni semmit.

(#8135) golyani válasza Roxkex (#8133) üzenetére


golyani
addikt

kép az home+bekapcs gomb egyszerre. (milliószor le lett írva néha lehetne használni a keresőt is)

video kérdésre a gugli is megmondja a választ, vannak hozzá appok.

háttérképeket én az [link]-ről szoktam leszedni, be lehet adni neki milyen a felbontás és csak azokat a képeket dobja fel amik olyanok.

(#8136) #33253120 válasza Roxkex (#8133) üzenetére


#33253120
törölt tag

youtube letöltő: tubemate. A playben nincs benne, mert a google szerint aggályos, hogy a youtube (google fiók) login adatokat rájuk bízzuk. Ők tudják miért, de login nélkül is megy a letöltés, sőt, így ajánlott. Konverter nem kell hozzá.
képernyőkép: menü+bekapcs gomb egyszerre
képernyővideó: passz... Vedd fel egy másik telefonnal.

(#8137) Veron


Veron
őstag

Hi!
Nem tapasztalt valaki olyat, hogy az akku fedlap egyik sarka nem illeszkedik tökéletesen a házra?
Nekem a nyitóbemélyedéssel ellentétes oldalon lent a sarokban nem fekszik fel tökéletesen, van egy nagyon kicsit holtjátéka. Belül megnéztem és pont abban a sarokban van a legkisebb köröm, ami a házhoz fogja a fedlapot.
Valakinek ilyen még a telefonja?
Kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8138) Monyos válasza nggabi (#8125) üzenetére


Monyos
aktív tag

Szerintem mire lesz "magyar JB", addigra az XDA-n elérhető lesz egy fincsi főzött ROM az orosz JB-ből. :C

Lehet sose lesz már hivatalos szoftver a telómon?! :F :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8139) beccyboy válasza Keem1 (#8128) üzenetére


beccyboy
aktív tag

Ilyenkor szokott jol jönni a www.lmgtfy.com :)
Mindenkinek ajánlom, hasznos oldal, bár egy 'kicsit' trollkodos.

Caffeine addict.

(#8140) Nerd válasza Monyos (#8138) üzenetére


Nerd
aktív tag

Hurra, ugy legyen.. En is remelem, hogy igy lesz, es nekem is, ha lesz jo custom JB az lesz rajta (monjduk CM), de lesz is esely garisra visszaallitani... Nem ertem miert kell ezen "lovagolni"... pl. ha tonkre megy a telefonod, mit csinalsz addig ameddig nem tudod garisra visszaallitani? Veszel masikat, eloszedsz egy lecserelt, rosszabb telefont es hasznalod 1-2 honapig, ameddig en a SGSA-t hasznalom GB-vel? Plusz nem mindenkinek van ideje, energiaja olyan szervizest keresni aki nem foglalkozik, hogy most orosz vagy magyar az a hivatalos samu rom a gepen...

(#8141) golyani válasza Veron (#8137) üzenetére


golyani
addikt

ilyesmit láttam én is. de tokba van és nem zavar.

(#8142) #33253120


#33253120
törölt tag

Használ valaki mappákat a menüben?
Hibajelenség:
Van pár mappa, szétrakva bele minden alkalmazásindító tipus szerint, de reboot után mindig van 3 ikon ami visszamászik a mappából,az eredeti helyére. Ilyen nem értem kategória.
Létrehoztam nekik egy külön mappát, hátha az nem tetszik nekik valami miatt ahova először kerültek, de a helyzet változatlan.
Ez mitől lehet? Ötlete van valakinek?
Apróság, de meghülyít. :D

(#8143) golyani válasza #33253120 (#8142) üzenetére


golyani
addikt

t-mobile gyári alkalmazás ilyen nálam. kimászik restartnál a mappából.

(#8144) #33253120 válasza golyani (#8143) üzenetére


#33253120
törölt tag

Hja. Ha van sim frissítés, vagy hasonló, akkor az is (mármint a t-mobile nevű sim szolgáltatás lista) kimászik, de ezek egyszerű játékok.
A többi T-s cucc (miután a google a JB telepítés után visszarakta az összes előző programmal együtt azokat is) szimplán eltávolítható volt a play-ből mivel ebbe a romba nem voltak bedrótozva rendszerszintre.

(#8145) Carline válasza Gery15 (#8130) üzenetére


Carline
őstag

Most jelenleg 431MB/625MB a RAM állapota.

T_chris:
Ha GB van fent az régi azért olyan, ha JB akkor meg mókolt azért olyan.
Komolyra fordítva, én nem tudom, mert nem használok mappákat az launcher programtárjában.
Egyébként melyik launcher csinálja?

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#8146) Veron válasza golyani (#8141) üzenetére


Veron
őstag

és nagyon nyöszörög neked?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8147) sunyijanika


sunyijanika
tag

Számomra érthetetlen ez az orosz JB kiadás. Máshol mért nem jelent már meg? ha ez a hivatalos ugye bár.. mire a T-mobile megkapja már tartalmazni fog valami hibajavítást is? vagy egyszerűen tényleg ilyen bonyolult a terjesztés.. :(((

(#8148) Monyos válasza sunyijanika (#8147) üzenetére


Monyos
aktív tag

A terjesztés nem lehet annyira bonyolult, hogyha már az egész világ az orosz JB-t használja, amikor azt csak abba a régióba szánták... :DDD

(#8149) Csomag01


Csomag01
tag

Sziasztok!
Erről ki-mit tud? [link]
:R

[MOBILSZÁM VÁLTOZÁS] Üdv. Csomag01

(#8150) ratam23 válasza #33253120 (#8142) üzenetére


ratam23
aktív tag

A sima gyári JB launcer csinálja nekem is h restartnál a mappákból kidobál pár dolgot. Nekem pl a játékok mappából kerülnek ki a cuccok. De váltottam Nova launcherre és a csoportokat használom, illetve 1 mappám van és az is marad úgy ahogy van restart után is..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.