Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15501) Real Ghoost válasza sunyijanika (#15479) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Beletettünk most egy dominóst SIM-et aztán meglátjuk.

(#15502) rappit4 válasza Simba86 (#15497) üzenetére


rappit4
őstag

Hát ez marhajó :D Köszi!

(#15503) exxtremplaye


exxtremplaye
csendes tag

Sziasztok, azt szeretném kérdezni h most melyik a legstabilabb és a leggyorsabb jelly bean-es rom?
Rakjam fel az orosz JB-t és rootoljam vagy ezt a CoCocore-t vagy mit ( sajnos nem tudom h ez mi pedig olvasom a kommenteket :( )
Kérlek segítsetek! :D

(#15504) Roxkex


Roxkex
senior tag

Szép "reggelt" :D

Valaki tud egy olyan progit ami megnyitja ezen a telefonon a közvetkező kiterjesztésű (stream) fájlokat?
- .asx
- .pls

U.I: Hol tudom a szám rejtettséget kikapcsolni ?

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#15505) skifekete válasza exxtremplaye (#15503) üzenetére


skifekete
senior tag

A CoCore egy kernel. A szerb rom a legjobb jelenleg (LQB)

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#15506) Roxkex válasza exxtremplaye (#15503) üzenetére


Roxkex
senior tag

Abban nem tudok segíteni melyik a legpörgősebb JB (van az orosz lq4 és szerb lqb asszem utóbbi fejletebb) de én az orosz jb melett elvagyok :) pörög az is ...
A CoCore az nem ROM hanem Kernel , mely jobban kihasználja a masinát mint az eredeti Samu Kernel ..

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#15507) exxtremplaye


exxtremplaye
csendes tag

És a szerb ( LQB ) romot hogy kell feltenni? Ugyanúgy mint az LQ4-et?

(#15508) Roxkex válasza Simba86 (#15490) üzenetére


Roxkex
senior tag

Fúúú de jó lenne OTG ezen a gépezeten :D asszem virulnék mint a tejbe tök :P
Az 5.0 még nem támogatja ? :(

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#15509) skifekete válasza exxtremplaye (#15507) üzenetére


skifekete
senior tag

igen

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#15510) ebegab92


ebegab92
senior tag

Feldobtam az LQB-s ROM-ot,vissza a CWM-et,CoCore 5.0-t és a root jogokat :D Kiderül majd,hogy mit tud.Érdekes mód,most nem kezdte el magától leszedni a programokat,mert mikor GB-ről váltottam JB-re ezt megcsinálta magától.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#15511) Piloss válasza Roxkex (#15504) üzenetére


Piloss
senior tag

Szám rejtettségének kikapcsolása: tárcsázóba belépsz, menügomb, hívás, további beállítások, hívóazonosító

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#15512) csabamolnar


csabamolnar
csendes tag

Sziasztok.

Felraktam a Jelly Bean 4.1.2-ot telefonomra Sheep leirasa alapjan sikeresen,majd Rootoltam a telefonom sikeresen.

Az lenne a kerdesem hogy miert fagy le olykor a telefon?Valaki tudna ebben segiteni?(nalatok is eszlelheto ez a problema?)Egy kernel csere megoldana?(ha megoldana akkor hogyan is kellk kernelt cserelni?)
Frissitettem is miutan telepitette.Az alap sav verzioja igy :I9070XXLQ4

Aki tud valamit ezzel kapcsolatban az kerem segitsen.Koszonom. :)

[ Szerkesztve ]

Galaxy S Advance ,XXLQB 4.1.2 Chucky Bean Final +CoCore-E-5.6.2 Hala Madrid!

(#15513) ebegab92 válasza csabamolnar (#15512) üzenetére


ebegab92
senior tag

Factory reset+cache data wipe megvolt?
Kernel csere előtt kellene még Dalvik cache-t is törölni,meg elvileg utána is :D
CWM-hez való CoCore 5.0-t használok,ami megbízható és könnyű felrakni

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#15514) xAcidx


xAcidx
tag

Most érzem azt, hogy teljes* a kicsike. LQB + CoCore 5.0 nagyon hatásos páros. Eddig egyetlen egy akadás sem volt sehol. És minden pöccre indul. Köszönöm a tegnapi segítséget mindenkinek :R

*1080p lejátszásával kezdhetnének valamit... Tudom, hogy nem sok értelme van egy ilyen kijelzőn, de ha már bírja a vas, miért ne?
A másik pedig, ahogy többen is írták az OTG megoldása lenne. Még korábban vettem is egy kábelt hátha alapon. Rengeteg pendrive-om van itthon, teli filmekkel és jó lenne, ha unalmas órákon (amikor nem vagy otthon) nézni tudnám őket.

(#15515) csabamolnar válasza ebegab92 (#15513) üzenetére


csabamolnar
csendes tag

Nem nem volt meg egyik sem :) .Igazabol nem tudom hogy kell eleg kezdo vagyok benne ,de ez akkor megoldana a problemat ,szoval nem fagyna le tobbet? :)

Galaxy S Advance ,XXLQB 4.1.2 Chucky Bean Final +CoCore-E-5.6.2 Hala Madrid!

(#15516) ebegab92 válasza csabamolnar (#15515) üzenetére


ebegab92
senior tag

Sheep és Carline jól megírták, hogy hogyan kell ezeket a műveleteket végrehajtani,énis csak így tudtam :D Előtte volt egy Galaxy Ace-em,azt 1 fokkal könnyebb volt haxolni.És ott még Binary Counter sem volt :D

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#15517) csabamolnar válasza ebegab92 (#15516) üzenetére


csabamolnar
csendes tag

A factory reset jelentese ha jol tudom hogy gyari beallitasok visszallitas.Cache data wipe pedig azt hogy a gyorsitot tar adatainak torlese. Jol "mondom"? :)

Elszor akkor a gyari beallitasokat allitsam vissza?(a cache data wipe-t hogyan kell azt nem tudom:|)

[ Szerkesztve ]

Galaxy S Advance ,XXLQB 4.1.2 Chucky Bean Final +CoCore-E-5.6.2 Hala Madrid!

(#15518) wsh13 válasza xAcidx (#15514) üzenetére


wsh13
tag

Egyetértek. LQB+Cocore 5.0 nagyon nyerő páros.:-) Tökéletesen lagmentes így. A videós képességek lebutítását én sem értem.:-(

(#15519) exxtremplaye


exxtremplaye
csendes tag

Oké lenne még két kérdésem. Ti mivel mentettétek le a GB romot , mert ha vissza akarom vinni garival akkor a régi rom kell? És tudnátok adni linket az LQB-s rom letöltéséhez?

(#15520) csabamolnar válasza ebegab92 (#15516) üzenetére


csabamolnar
csendes tag

Megcsinaltam a factory resetet es belso tarhelyrol mindent toroltem. :) Mostmar nem fog lefagyni vagy meg kell a kernel csere?

Galaxy S Advance ,XXLQB 4.1.2 Chucky Bean Final +CoCore-E-5.6.2 Hala Madrid!

(#15521) ebegab92 válasza csabamolnar (#15520) üzenetére


ebegab92
senior tag

Érdemes kernelt cserélni,mert a többiek tapasztalata alapján raktam fel én is :) Valamivel stabilabb és gyorsabb tőle a cucc :) CWM-et rakj fel a gyári recovery helyett,mert utána a CoCore 5.0 CWM változatát könnyedén fel lehet pakolni memkariról.Dalvik cache-t meg simán lehet törölni az Advanced menüpont alatt CWM-dal :D

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#15522) eastsider válasza ebegab92 (#15521) üzenetére


eastsider
nagyúr

nem is tudom miért erőltetitek ennyire a CWM-et. a twrp sokkal júzer frendlibb.

(#15523) Simba86 válasza eastsider (#15522) üzenetére


Simba86
senior tag

a TWRP is használható mindenre, amire a CWM?

ha így van, akkor jól sejtem, h csak a kinézetben van különbség? vagy rosszul gondolom? :F

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#15524) flash- válasza Simba86 (#15490) üzenetére


flash-
veterán

nekem ez a noled inkább vicc kategória mint hasznos dolog szóval én meg a BLN re várok már

valaki említette hogy a szerb lqb a legjobb?
hát ehhez képest senki sem számolt be semmi új pozitív tapasztalatról.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15525) fermacht1994


fermacht1994
aktív tag

Fel szeretném rakni a jb-t odinnal melyik a legfrissebb rom sammobilon és egyből mehet fel a legújabb?

Feri

(#15526) imi68


imi68
tag

Sziasztok.

Most ez van nekem T-s telón fent :

Galaxy S Advance 4.1.2 LQ4 JB CoCore 5.0 kernel

Érdemes átcserélni a szerb romra, van valami változás azzal???? :R :R :R

Huawei P10 lite

(#15527) eastsider válasza Simba86 (#15523) üzenetére


eastsider
nagyúr

igen, csak sokkal kényelmesebb

(#15528) fermacht1994 válasza imi68 (#15526) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Valaki le tudná írni hogyha gb-ről váltok jb-re szerb romra akkor mik azok a dolgok amiket odinba be kell pipálni? :)

Feri

(#15529) imi68 válasza fermacht1994 (#15528) üzenetére


imi68
tag

ment pü

Huawei P10 lite

(#15530) fermacht1994 válasza imi68 (#15529) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

:R :R :R

Feri

(#15531) exxtremplaye


exxtremplaye
csendes tag

Kérlek nekemis elküldenéd? Énis épp azon vagyok

(#15532) Flyme válasza exxtremplaye (#15531) üzenetére


Flyme
senior tag

1. hsz. átolvasása csodákra képes ;)
De most komolyan, le van írva, hogy Odinnál semmit sem kell-ki be pipálni, csak el kéne olvasni az összefoglalót..

[ Szerkesztve ]

(#15533) zoli62 válasza Keem1 (#15451) üzenetére


zoli62
addikt

Igazad van, bekéri újra, de csak egyszeres jelszóablakot dob fel. Ilyenkor az új fiókjelszót gondolom átveszik azt ezt használó alkalmazások is (Play,Gmaps stb.), a Gmailnél meg be lehet állítani?

(#15534) zoli62 válasza #33253120 (#15452) üzenetére


zoli62
addikt

Én pont számítógépen változtattam meg.

(#15535) Keem1 válasza zoli62 (#15533) üzenetére


Keem1
addikt

A guglis szolgáltatásokhoz csak egyszer kell megadni a jelszót, onnan az egész működik. Épp most tettem fel a Google Keep jegyzetelőt, nem is kért semmi jelszót, csak megkérdezte, hogy ez a fiók-e amivel használni akarom (persze, csak egy gugli fiókom van).

A Keep egyébként tök jónak tűnik, akinek van kedve, próbálja ki, mérföldekkel jobb mint a gyári jegyzettömb, a többi túlöltötzetett 3rd-party appoknál meg sokkal átláthatóbb, kezelhetőbb.

[ Szerkesztve ]

(#15536) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sheep leirása mely a orosz JBhez készült az alapján fel lehet rakni az LQB szerb romot egyből a orosz jb lq4 + cocore 5.0ra ?

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#15537) Jason19 válasza eastsider (#15522) üzenetére


Jason19
senior tag

Én nem tudom megszokni, mindigis cwm-et használtam :)

(#15538) Veron


Veron
őstag

Hi!

Na nálam is előjött a call delay dolog az orosz JB-vel + cocore kernellel. Valaki tudta orvosolni a dolgot? A call delay patch már nincs fent Playen, valaki esetleg átpasszolná? Már ha tényleg megoldást nyújt.

Kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#15539) k0c2k4


k0c2k4
tag

LQB-ben meg jelen van youtube/videolejatszo bug? Meik kernel ajanlott hozza? CocoCore-E 5.0 vagy a 4.2es?

"Growing old is inevitable. Growing up is optional"

(#15540) exxtremplaye


exxtremplaye
csendes tag

Most raktam fel az LQB romot. Valaki le tudná nekem írni annak a folyamatát hogy kell rootolni és felrakni rá a cococore 5.0-t? Nagyon megköszönném.

(#15541) xAcidx válasza k0c2k4 (#15539) üzenetére


xAcidx
tag

Nálam már egyáltalán nem akadozik a youtube, vagy bármelyik videó (kivéve ugye 1080p-t).
CoCore 5.0 van fent, LQB mellett.

(#15542) wsh13


wsh13
tag

A mass storage módban való másolás hibáira tud valaki valamilyen megoldást? Vagy csak nálam szarakodik? TC alatt egyáltalán nem tudok másolni a telóra. A Win8 beépített fájlkezelőjével lehet csak másolni bármilyen tartalmat a telefonra, de úgy is csak kurva lassan (LQB ROM+Root+Cocore 5.0). :( A KIES-szel úgy ahogy működik a dolog, de nehogy már ne lehessen 2013-ban cserélhető háttértárként használni egy telefont.

[ Szerkesztve ]

(#15543) Simba86 válasza exxtremplaye (#15540) üzenetére


Simba86
senior tag

1 hete fogtam először samut a kezemben, elolvastam a leírásokat, és önerőből megcsináltam mindent! (LQ4+cocore) miért olyan nehéz azt csinálni, amit leírt sheep és Carline?

miért jobb beírni, h "lécci segítsetek, írjátok le, mit hogy kell" és azt elolvasni, mint magadtól elolvasni az említett és linkelt leírásokat???

absz. kezdő voltam samsung témában, szóval az nem lehet kifogás, h "én kezdő vagyok, nem értem..."

ne haragudj, ez nem csak neked szól, hanem a "write-only" embereknek...

wsh13! ezzel én is küszködök, de azóta áttértem arra a megoldásra, h MTP módban csatlakozok TC-ben és úgy másolok mindent ;) annyi a különbség, hogyha telefonról akarsz megnyitni egy fájlt, akkor letöltésnek veszi, de amúgy másolásra tökéletes :)

ehhez a leírás benne van az összefoglalóban, onnan csináltam én is :)

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#15544) imi68 válasza Simba86 (#15543) üzenetére


imi68
tag

:K :)

Huawei P10 lite

(#15545) Veron válasza Veron (#15538) üzenetére


Veron
őstag

Megtaláltam, feltettem a patchet, de nem segít. Valaki más módszerre eliminálta a problémát?

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#15546) wsh13 válasza Simba86 (#15543) üzenetére


wsh13
tag

TC-ben? És hogy csatlakozol MTP-ben?

(#15547) Simba86 válasza wsh13 (#15546) üzenetére


Simba86
senior tag

írtam, hogy benne van az összefoglalóban, de bemásolom neked :)

összefoglaló:

"A telefon és a számítógép közötti fájlátvitel

Az MTP módszer
Fájlok másolásához az USB kábel rádugása után a gép és a telefon között Media Transfer Protocol azaz MTP kapcsolat jön létre.
Ha az automatikus lejátszás nincs kikapcsolva, akkor feldob egy képernyőt melynél ki kell választani, hogy mit szeretnénk csinálni.
Válaszd az "Eszköz megnyitása a fájlok megtekintéséhez" opciót.
Ezután egy ablakban látható a készüléknév "GT-I9070" benne a "Card" meghajtó, mely a telefonban lévő, általunk beletett MicroSD kártyát, valamint a "Phone" meghajtó, mely a telefon belső memóriájából leválasztott /sdcard meghajtót jelenti.
Innen a Windows intézővel lehet a telefonra/telefonról a fájlokat áthelyezni.
Van egy Total Commander plugin (forrás) melynek a telepítésével a TC alól is lehet a telefonban turkálni.
Magyar leírás a telepítéshez: [link]
Lehet plugin nélkül is másolni a TC-vel a telefon és gép között.
Ehhez a Beállítások / Általános beállítások / Képernyő menünél a "Szülő mappa megjelenítése [..] a gyökér mappában is"-t kiválasztod, akkor bármely meghajtó gyökérmappájában kattintunk a mappa elején lévő [..] elemre akkor a Sajátgép elemeit jeleníti meg és itt kiválaszthatjuk a [GT-i9070] elemet, mely a telefonunkat jelöli. Ennek csak az a szépséghibája, hogy csak a fájl nevét látjuk, más infót (méret, dátum) nem."

szívesen ;)

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#15548) wsh13 válasza Simba86 (#15547) üzenetére


wsh13
tag

Kösz.:) De a linkelt plug-in 32 bites sajna, nekem pedig 64 bites Win-em van. Ahhoz pedig nem találtam ezt a plug-in-t.
És még valami:

mi a faszért nem működik a mass storage??????? Felháborító! Amúgy ezt leszámítva minden zsír a Jelly Bean-t tekintve. ;)

[ Szerkesztve ]

(#15549) Simba86 válasza eastsider (#15527) üzenetére


Simba86
senior tag

köszi az ajánlást, felment, tényleg összehasonlíthatatlanul jobb! :)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#15550) sonye válasza royalka (#15317) üzenetére


sonye
senior tag

Ne emészd magad! Én is ACE-ről váltottam, én nagyon oda vagyok az Advance szineiért és kb 25-30% körüli fényerő nekem bőven elég. Azért az AMOLED egy egészen más világ. A kékes dolog meg a betekintési szög változtatásnál tűnik fel leginkább. Az ACE-n nincs olyan élmény, hogy lemászik a kép a telefonról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.