Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16051) skifekete válasza demars (#16050) üzenetére


skifekete
senior tag

mind1 a sorrend, csak ha későn nyomod meg a többit akkor normálisan bootol, így meg tuti nem

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#16052) Simba86


Simba86
senior tag

jótanács mindenkinek:

ha az "újraindít"-ra mentek és nyomjátok a hangerő fel+home gombot addig, míg újra nem indul a teló, akkor belép a recoverybe rendesen :)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#16053) demars


demars
addikt

Mikor felment a JB volt az alkalmazások között egy csomó dolog pl task manager, file terminal stb... ezek a reset miatt tűntek el ?
Lehet azt tudni, hogy mik voltak azok?
Csak azért kérdezem, mert akkor elvileg azok tuti, h normálisan futnak ezzel a rommal...
Vagy rosszul gondolkozok?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#16054) demars válasza skifekete (#16043) üzenetére


demars
addikt

Olvastam sheep leírását ( ismét, már vagy ezredszer... ) JB root sokkal egyszerűbb... vagy nem jól gondolom...
Lehet, hogy holnap megteszem, utána kérek segítséget a counter nullázására...

Tetszik ez a JB nagyon. Több mindent lehet szabályozni... és ott az akku mellett a %-os kijelzés is :DDD

De azért megszoktam már a GB-t... be kell ezt is állítani , s jó lesz!

Lehet, h hülye kérdés, de mintha ennél a RAm nál 635 mb szerepelne... GB alatt meg ha jól emlékszem csak 550 mb körül volt... ez lehetséges? Vagy valamit benéztem?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#16055) demars


demars
addikt

Nah még egy utolsó kérdés..
Hogy lehet h f reset után , meg rom csere után csomó dolog van a telón, ami nem az sd karin volt????
Ezt nem értem!
A letöltött alkalmazásokat még értem, sztem frissítette a play ről, mikor felmentam nemrég az új rommal, s ismét leszedte ( legalább is erre gondolok )
De van a telón zene, fénykép stb, ami nem az sd-n volt!

Ez normális?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#16056) Gery15


Gery15
addikt

Jó telehánytátok a topicot éjszaka... Mindig csalódnom kell, amikor látom mennyi új hsz van, és végig görgetem, csak az van benne, ami az első hsz-ba is benne van. + A szerkesztés gombot sem ártana használni... :U

HyperX

(#16057) FET-MEN válasza Gery15 (#16056) üzenetére


FET-MEN
veterán

+1 :(
nem lehet így áttekintően segíteni

[ Szerkesztve ]

Iphone 7

(#16058) Gery15 válasza FET-MEN (#16057) üzenetére


Gery15
addikt

Persze, hogy nem. Ha meg elküldjük, hogy olvasson első hsz-t akkor bevágja, hogy már "átfutottam" és mégis felteszi azt a kérdést, ami ott van benne. Méghozzá azért, mert nem átfutkosni kell, hanem elolvasni!

HyperX

(#16059) Acef válasza demars (#16055) üzenetére


Acef
addikt

Nem formáztad a belső SD-t, ezért ottmaradtak a korábbi rendszerből.

[ Szerkesztve ]

(#16060) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Na belsőmemória gondok nekem is előjöttek. Csatlakozik, beolvassa, de amikor rámásolnék valamit azonnal kifagy :W Most megpróbálom másik notebook-al

Iphone 7

(#16061) Carline válasza skifekete (#16035) üzenetére


Carline
őstag

Baromság. Ha kiírta zöld mezőben hogy PASS akkor kész a program futása befejeződött.
Telefon le lehet húzni, odin be lehet zárni akár a gépet is ki lehet kapcsolni.
Az Odin 1.87 verziója volt olyan, hogy sokkal később irta ki, hogy PASS. Csak a teló újraindulása után.
Az 1.85 vagy 1.83 verzió a flesselés befejezésekor azonnal kiírja hogy kész.
A összefoglalóban már egy régebbi blogmásolat van, az aktuális (többnyire :) ) blogomban már az 1.85 verzió van linkelve letöltésre.

Veron ... az APEX- melyik könyvtárból dolgozik? Pl. honnan veszi a default hátterét, mert a filerendszerben Istennek sem találom.

Sok alkalmazás (köztük az Apex is) a háttereit, ikonjait, hangjait a saját .apk fájljából veszi.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#16062) FET-MEN válasza Carline (#16061) üzenetére


FET-MEN
veterán

Nekem sokszor volt már hogy odinból lehúztam samsungot reset után :)

Belsőtárhely gondra megoldás? Másik gépen sem megy :W :W

[ Szerkesztve ]

Iphone 7

(#16063) FET-MEN válasza FET-MEN (#16062) üzenetére


FET-MEN
veterán

Kies telepítéssel megjavult. Össze is kell szinkronizálni.

Iphone 7

(#16064) Acef


Acef
addikt

Hi! LQB- ben az SMS alkalmazásnak tudjátok a nevét?
/szeretném átrakni chuky final-ba/

(#16065) skifekete válasza Carline (#16061) üzenetére


skifekete
senior tag

Lehet hogy baromság de inkább rajta hagyom minthogy szerviz legyen, időmbe belefér

[ Szerkesztve ]

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#16066) royalka


royalka
őstag

Vajon miért nem tudok a wifihez csatlakozni ha jelszó van beállítva? T-home Pirelli routerem van. A régi ACE-m simán csatlakozott, de csajom s5830i-je se tud. Próbáltam minden fajta jelszó módot. Most mac szűréssel használom, csak hát ez így nem túl rugalmas. :(

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#16067) bazsi04


bazsi04
csendes tag

Na akkor egy jó kérdést tennék fel?
Hol tudom megnézni a binary countert hogy mászott-e fel vagy nem-e?
És miért miért merül a telefon(LQB-vel)percenként 1%-ot?(Kijelző fény 50%)

(#16068) Simba86 válasza bazsi04 (#16067) üzenetére


Simba86
senior tag

indtsd el download módban és ott kiírja: hangerő le+home+power

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#16069) bazsi04 válasza Simba86 (#16068) üzenetére


bazsi04
csendes tag

Köszi Szépen:)

(#16070) RSteve válasza bazsi04 (#16067) üzenetére


RSteve
tag

Nekem a a múlt heti orosz JB telepítés (XXLQ4) és egy újraindítás után már a második töltés hogy két nap felett bírja igaz nem nagyon nyomkodtam, de azért használtam, telefonáltam, frissítettem pár appot, gmail, tegnap pár óráig még a bluetooth-al is vacakoltam. Most 2 nap 12 óra után 36%-on van! :C

(#16071) royalka válasza royalka (#16066) üzenetére


royalka
őstag

WPA only módba sikerült. WPA2-be nem csatlakozik. :(

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#16072) Acef válasza Simba86 (#16068) üzenetére


Acef
addikt

Hi! Egy rootolt LQB-s telefonon megnézné valaki a system app mappában, hogy az SMS programnak mi a neve? Az SMS ikonról felimerhetö.

[ Szerkesztve ]

(#16073) skifekete válasza Acef (#16072) üzenetére


skifekete
senior tag

nálam secmms.apk néven fut

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#16074) Acef válasza skifekete (#16073) üzenetére


Acef
addikt

Köszi!

Még mindig a romok "mixelésén" dolgozok, mert nem találam meg az igazit.
/tehát mixelek magamnak/

Egészen szépen halad, még ez az SMS hiányzott..

(#16075) -B- válasza skifekete (#16073) üzenetére


-B-
senior tag

nálam is.

(#16076) skifekete válasza Acef (#16074) üzenetére


skifekete
senior tag

van pár ilyen általam korábban linkelt moslék, ha gondolod elküldöm hogy mik azok, beleteheted őket is. Mennek Advancen is.

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#16077) csabamolnar


csabamolnar
csendes tag

Sziasztok

Ki mit tud arrol hogy micro sd kartyanak lehet e egy reszet ramnak is hasznalni?Class10-es memoriakartyat. :)

Galaxy S Advance ,XXLQB 4.1.2 Chucky Bean Final +CoCore-E-5.6.2 Hala Madrid!

(#16078) skifekete válasza csabamolnar (#16077) üzenetére


skifekete
senior tag

van rá lehetőség, de hogy is mondjam.. "nem az igazi"

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#16079) csabamolnar válasza skifekete (#16078) üzenetére


csabamolnar
csendes tag

Nem olyan mintha valaoban ram lenne,vagyis lassab vagy mit ertesz azon hogy nem lenne az igazi?

Galaxy S Advance ,XXLQB 4.1.2 Chucky Bean Final +CoCore-E-5.6.2 Hala Madrid!

(#16080) skifekete válasza csabamolnar (#16079) üzenetére


skifekete
senior tag

azt, hogy nem érsz vele semmit, mivel alapvetően az integrált RAMod sem fogy el, mivel a rendszer rendelkezik automata task killerrel is. Téves hit, hogy több RAMnál gyorsabb a rendszer, de ez nem igaz, ez linux, itt nincs jelentősége sebesség szempontjából. Ráadaásul szerintem a legkomolyabb játék sem fogyaszt többet 100 ramnál, de nyilván közben nem böngészik az ember, és nem futtat 6 játékot sem egyszerre.

[ Szerkesztve ]

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#16081) Acef válasza skifekete (#16076) üzenetére


Acef
addikt

O.k. ! Szívesen megkòstolok minden molslèkot, :) úgyis tesztelõ fázisbam vagyok.

(#16082) skifekete válasza Acef (#16081) üzenetére


skifekete
senior tag

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#16083) Veron válasza Carline (#16061) üzenetére


Veron
őstag

Kösz. Akkor ezek szerint esély sincs rá mondjuk a háttereket kiszedni onnan?

Még valami, ha a kijelző ki van kapcsolva és valaki hív előbb elkezd csengeni a teló, majd egy jó 2-3 mp múlva jelenik meg, hogy tulajdonképpen ki keres. Erre nincs valami gyógymód? (szerb ROM+cocore kernel+no frills)

Amúgy a call delay megoldásokra is vevő vagyok, hátha van mégis valaki, aki tudja a tutit. :)

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#16084) Acef válasza Veron (#16083) üzenetére


Acef
addikt

Valami "fogja" a rendszert, mert ez nem így mûkôdik!

Kiszedhetô. melyik hàttér kellene?

[ Szerkesztve ]

(#16085) Simba86 válasza Veron (#16083) üzenetére


Simba86
senior tag

az apk file-ok tartalmát tc-ben meg tudod nyitni, csak nevezd át zip-re :)
a fájlon belül a res mappában megtalálod a hátteret, amit keresel ;)

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#16086) wado25 válasza royalka (#16066) üzenetére


wado25
csendes tag

Bármit tehetsz csak ne reseteld a pirellit!!! 192.168.1.254 3play/3play és ott a wifid tudod konfigolni..

(#16087) Carline válasza Veron (#16083) üzenetére


Carline
őstag

Nézd meg, ez az a háttér? [link]

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#16088) Tyer válasza Veron (#16083) üzenetére


Tyer
őstag

ez is az

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#16089) nLali


nLali
senior tag

Azt tapasztaltam ma, hogy nagyon merül a telefonom. XXLQB szerb firmware CoCore 5.0 kernellel.
Feltettem a NoFrills-t és látom, hogy a minimum CPU freki is 1GHz. Ez normális? Kernel hiba?
Szerk : van olyan kernel amivel lehet felfelé csavarni a CPU frekin? Nem fontos, csak kérdem :U

[ Szerkesztve ]

(#16090) Gery15 válasza nLali (#16089) üzenetére


Gery15
addikt

Min.: 200, Max.: 1000, viselkedés: pegasusq, I/O: sio.

HyperX

(#16091) t256


t256
őstag

Sziasztok!

Jelenleg JB 4.1.2 (orosz) rom van a telefonomon Cocore 4.4 kernellel.
Úgy döntöttem kipróbálom a Jetmod 3.0-át. Ahhoz kéne a TWRP recovery. Nekem CWM van.

Carline a blogjában csak azt említi, hogy GB rendszerű telefonokra hogyan kell telepíteni a TWRP-t.

Van rá valamilyen lehetőség, hogy a jelenlegi JB rendszeremre telepítsem? Vagy megoldható a Jetmod install CWM-ből is?

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#16092) sheep


sheep
addikt

egyébként van valami értelme a kerneleket cserélgetni?
csak mert nálam gyári LQ4 van, és semmi problémám a merüléssel, nem érzem hogy akadna a rendszer, stb.
Pontosan 2 napja van bekapcsolva és 39%-on van az akksi (1ó40perc kijelző)
Miért lesz jobb ha én egy cocore v másik kernelt felrakok?

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#16093) Gery15 válasza t256 (#16091) üzenetére


Gery15
addikt

CWM alól is fel lehet tenni.

(#16092) sheep: Nálam akadozott a gyári kernelel a rendszer, amit CoCore kernelel tudtam orvosolni azóta nem döcög, megszűntek a laggok és jobb az aksi használat is.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#16094) t256 válasza Gery15 (#16093) üzenetére


t256
őstag

köszi neki is állok!

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#16095) sheep válasza Gery15 (#16093) üzenetére


sheep
addikt

és pontosan mit értesz az alatt hogy laggolt és döcögött?
Nálam néha csinál olyat hogy pl. nézek egy videót és lelassul az egész, aztán pár mp múlva magához tér
ilyeneket javít?
Mert ha igen akkor én is kipróbálom

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#16096) Gery15 válasza sheep (#16095) üzenetére


Gery15
addikt

Igen pontosan ezt! Pl még: menübe nem volt folyamatos a görgetés, youtube kifagyott.

(#16094) t256: LQ4 van fent?

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#16097) sheep válasza Gery15 (#16096) üzenetére


sheep
addikt

köszi, akkor kipróbálom én is, meglátjuk mi lesz

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#16098) Gery15 válasza sheep (#16097) üzenetére


Gery15
addikt

Észre fogod venni a bizonyos "project butter" hatást! :D

HyperX

(#16099) Jason19 válasza skifekete (#16080) üzenetére


Jason19
senior tag

Hát annyi igazság talán van benne, hogy minél kevesebb a ram, annál több program/folyamat fut a háttérben, amik minimális erőforrásokat használnak.. (pl. most feladatkezelőben fut az üzenetek app, 0,19% CPU használattal) De ez szinte észrevehetetlen.

Emellett a JB teljesen máshogy kezeli a ramot, mint a GB vagy akár az ICS, így nem sok értelme van hasonlítgatni a ram használatot..

Swap 768mb ramnál totál értelmetlen. A régi X8-amon (256mb ram) volt valami haszna, ha komolyabb programot akartam futtatni..

16098: +1 :K

Szerk: Nem tudom volt-e már, chucky-tól egy újabb rom (ahogy elnézem csak máshogy néz ki, más appok vannak benne, de az alap a chucky final)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#16100) mobal válasza nLali (#16089) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Energiagazdálkodást benyomtad?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.