Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16951) DeFence válasza Acef (#16950) üzenetére


DeFence
tag

Hm, nekem LQ4 van és nem észleltem még hibát, kamerában sem.
Mert milyen problémák merültek fel más rendszerekben?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Galaxy Watch 4 Classic

(#16952) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok :D Kérlek segítsetek nagyon fontos !

Vasárnap kis vízbe raktam véletlenűl a telefonomat (kb egy kis kanálnyi ) és valszeg bele ment a telómba ezért voltak olyan problémák mint pl.: hogy a jobb alsó vissza gomb nem világított(hétfő 11kor már jó volt de tovább szárítottam >>> ebből arra következtetek hogy nagyobb baja már nem lesz hiszen javúlt és tovább romlani ettől már csak nem fog !? ) .... vasárnap kb vasárnap 23óra 10perc óta szárítom a telómat meleg közelébe (háttal lefelé mert valszeg ott ment be a víz) és úgy vélem hogy szerda reggel 6órakkor már le állhatok a szárításról ??

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#16953) tomiii007 válasza Roxkex (#16952) üzenetére


tomiii007
senior tag

ennyi idő alatt egy vizbe áztatott ruha is meg szárad szal sztem már kiszáradt...

(#16954) sheep válasza Grillo (#16946) üzenetére


sheep
addikt

már nem tudom pontosan honnan rendeltem, asszem innen:
[link]
átszámítva kb. 6e ft volt.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#16955) Roxkex válasza tomiii007 (#16953) üzenetére


Roxkex
senior tag

És ha akksival nem is csinál rövidzárlatot akkor töltövel se fog ?

Szerintem is száradt mert nem olyan nagy vízbe tettem! de azért a kis résekben nehezen szárad ki !?

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#16956) tomiii007 válasza Roxkex (#16955) üzenetére


tomiii007
senior tag

nem hinném... de ezt csak a jo isten tudja:DDD

(#16957) flash- válasza imi68 (#16877) üzenetére


flash-
veterán

jo hát a gsmarena nem mérvadó...
márpedig a wikipedian az alapján irják hogy az advande nek van gorilla glass.

Roxkex:vízbe ejtett telefont azonnal szét kell szedni,desztilált vizbe tenni és azonnal elvinni egy szervizbe ahol van ultrahangos tisztitó..

de ez azt hittem egyértelmű...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#16958) Acef válasza DeFence (#16951) üzenetére


Acef
addikt

IGEN, lpy lpz lqb O.K.

JellyMod 4.0-ban a kamera nem működik, egyik chukyban /nem a fynal-ban/ csökkentett opciók, ..... stb.

amúgy ezekben is orvosolható, cserélhető a kamera app

[ Szerkesztve ]

(#16959) Roxkex válasza flash- (#16957) üzenetére


Roxkex
senior tag

nem egy értelmű mert nem vízbe esett csak egy kis vízbe raktam bele ami kb annyi volt mint egy kis kanálnyi víz ... és simán ment utána ... (és máskor is volt már ilyen)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#16960) flash- válasza Roxkex (#16959) üzenetére


flash-
veterán

jó de ha belegondolsz hogy mért baj ha vizbe kerül egy elektronikus eszköz akkor azonnal rá fogsz jönni hogy nem az időtartam a lényeg..

a viz tartalmaz mindenféle sókat,egyéb dolgokat azok kárositják elsődlegesen az elektronikai eszközöket..
érthető tehát ha csak egy pillanatra érintkezik vizzel már annyi is elég hogy rátapadjon az a sok cucc...

kb ezeket tartalmazza:

Arzén 10 μg/l
KOl (mg/l) 3,5
Klorid (mg/l) 100
Vas (μg/l) 200
Mangán (μg/l) 50
Nitrát (mg/l) 50
Nitrit (mg/l) 0,1
Ammónium (mg/l) 0,2
Összes keménység (CaO mg/l) 50-350
Vezetőképesség (μS/cm) 2500
Nátrium (mg/l) 200
Szulfát (mg/l) 250
pH 6,5-8,5 [4]

gondolhatod hogy ezek nem túl hasznosak az elektronikus cuccoknak

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#16961) demars válasza sheep (#16954) üzenetére


demars
addikt

Nekem tetszik a cucc. Kár, h itthon nem forgalmazzák.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#16962) Lirion válasza flash- (#16960) üzenetére


Lirion
addikt

Hát lehet, hogy csak nekem volt piszok nagy mázlim, de én jó sok évvel ezelőtt az egy hetes SE K750-nel a zsebemben ugrottam be egy medencébe, ami után annyi szétszerelés történt, hogy kivettem az akut és kb. 3 napig szárítottam a telefont. Ezek után a telefon hibátlanul működött még 2.5 évig, amíg eladtam. Utána még biztosan tudom, hogy az új tulaj használta egy ideig és ő is eladta.
Egy barátomnak egy nokiája ázott szét a zsebében egy hatalmas esőzésben és az is ment utána még évekig vidáman.
Tudom, hogy ez nem reprezentatív minta, de szerintem nagyon pechesnek kell lenni ahhoz, hogy valaki egy kanál vízzel számottevő kárt okozzon a telefonban szétszerelés nélkül. :)

(#16963) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Két telefon között kellene döntenem: Samsung Galaxy S Advance és HTC Desire X. Kb. egy kategória a kettő. Azt a telefont választanám, amelyiknek jobb a szoftver támogatottsága. Gondolok itt a gyártó által kiadott ROM-okra és a főzött ROM ellátottságra egyaránt. Segítségeteket kérném, hogy az S Advance-nak milyen a ROM ellátottsága? :) A gyártó mennyire foglalkozik a frissítések kiadásával? Van-e már hozzá gyári JB frissítés? (én úgy olvastam már megjelent rá a 4.1) Valamint a szabadidejükben ténykedő rom készítők mennyire lelkesek? Vannak-e jól bevált megoldások főzött ROM-ok egyszerű telepítésére és egyszerűen visszaállítható-e a gyári Recovery? (pl. Recoveryből imageként telepíthető-e a gyári recovery) Ugye, ha gariztatni kell, akkor célszerű a gyári recoveryjével visszavinni, hátha rápillantanak..

A válaszokat köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#16964) FET-MEN válasza The.Bali (#16963) üzenetére


FET-MEN
veterán

Samsung. Köszi puszi. Támogatottság is jobb

Iphone 7

(#16965) skifekete válasza Gery15 (#16894) üzenetére


skifekete
senior tag

akutális még? ha igen akkor ice stormot futtassam vagy az ice storm extermet?

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#16966) Gery15 válasza skifekete (#16965) üzenetére


Gery15
addikt

Mind a kettőt, de advancen belül nem add pontot, mert nem kompatibilis. :(

HyperX

(#16967) Jason19 válasza The.Bali (#16963) üzenetére


Jason19
senior tag

Nem egy kategória. A Desire X jóval gyengébb hardverben, a mag és a MHz nem minden.

Amúgy:
Advancnek jobb a ROM ellátottsága, bár ezek mind a stock-ra épülnek, CM még erősen félkész.. (még nem működik minden, és ez csak a cm10, cm10.1 még csak bootol, de ennyi.)
Van gyári 4.1, de csak a szerbeknél és szovjeteknél. Ettől függetlenül hibátlanul futnak, magyar nyelv természetesen van.
Illetve várható a 4.2.2 is, de ez csak pletyka. És ha igaz is, csak karácsony körül leghamarabb.

[ Szerkesztve ]

(#16968) skifekete válasza Gery15 (#16966) üzenetére


skifekete
senior tag

de letöltötted és működött nem?

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#16969) wsh13 válasza Jason19 (#16967) üzenetére


wsh13
tag

Ja,ja. A Desire X-ben Cortex A5 magok vannak egy Adreno 203 GPU-val megspékelve, ami lényegesen gyengébb konfig, mint az S Advance-é.

(#16970) ebegab92 válasza Lirion (#16962) üzenetére


ebegab92
senior tag

Régebbi cuccok valahogy jobban bírják,meg az egyszerűbb telók is.Ezek az 50-100k-s telók kb. mindenre hiperérzékenyek lásd zsebben hordva is karcolódik :U

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#16971) guest666


guest666
aktív tag

Sziasztok !

Elhagytam a telómat (Omnia7) még a télen, kellene már helyette egy új, ezeket néztem T-nél előfizu hosszabbítással:
Lumia 800: 48 186 Ft
S Advance: 49 592
S3 mini: 60 080
LG L9: 61 250
Galaxy S3: 96 272
S3 LTE: 125 586
illetve S4-et várom, de még nem kapható
Most arra gondoltam, hogy egy drága (100-150e Ft) teló helyett veszek egy S Advance-t, meg egy Nexus7 táblagépet. Gondolkodott már így valaki? :) Illetve van ennek értelme?

(#16972) Gery15 válasza skifekete (#16968) üzenetére


Gery15
addikt

Letöltöttem lefuttatom, de hiába, mert nem add pont számot.

(#16971) guest666: Én Advance + Nexus 7 kombót használok és nagyon megvagyok elégedve mind a kettővel! :K

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#16973) FET-MEN válasza guest666 (#16971) üzenetére


FET-MEN
veterán

Jó ötlet :)

Iphone 7

(#16974) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok, felraktam a szerb JB-t. Tök szuper...csak a memóriakártyámat nem látja pár program: airdroid, android assistant. A sima androidos filekezelő látja. A zenék is azon vannak a playerpro simán lejátssza őket. Ez mitől lehet? Van rá megoldás?
Előre is köszi!

S23

(#16975) ebegab92 válasza guest666 (#16971) üzenetére


ebegab92
senior tag

Windows Phone-ok más világ,valahol az Android és iOS között van.S3 mini kb. semmi újat nem mutat fel,ugyanaz a proci ketyeg benne,mint az Advance-ban.LG-ket könnyen téglázhatod gyári frissítéssel korábbi hsz.-ek alapján.100k-s telót nem éri meg megvenni,mert gyorsan esik az ára+nem használja ki a hardver erejét kb. senki sem szerintem :)

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#16976) skifekete válasza guest666 (#16971) üzenetére


skifekete
senior tag

nem tudom, ha nem sajnálod a pénzt s3-ra én biztosan nem vennék tabletet és telefont helyette, akkor már inkább note 2, az tablet is meg nem is, ellenben igazán fasza termék

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#16977) Jason19 válasza guest666 (#16971) üzenetére


Jason19
senior tag

Szerintem van értelme, a helyedben én is ezt a párost választanám.

(#16978) The.Bali válasza Jason19 (#16967) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Köszi a válaszokat!
A gyári 4.1-et már akkor fel lehet tenni hivatalosan a telóra? (tehát nem ROM-ok mókolgatására gondolok) És ha igen akkor hogyan lehet? A Samsung Kies programmal?

(#16979) alex devil válasza guest666 (#16971) üzenetére


alex devil
senior tag

Én vennék egy Advancét és a többi pénzt elinnám :U :B

S23

(#16980) Acef válasza The.Bali (#16978) üzenetére


Acef
addikt

a hivatalos Orosz és Szerb ROM-ot csak nem hivatalosan ODINNAL lehet feltenni.

visszatérés GB-re lehetséges, gariztatható
az esetlegesen pörgetett számláló nullázása lehetséges. /az ODIN nem pörgeti/

[ Szerkesztve ]

(#16981) sssent válasza alex devil (#16979) üzenetére


sssent
senior tag

:K

De hogy társadalmilag elfogadhatóbb érveim is legyenek...

Tartalomfogyasztásra a 7"-nál kisebb, telefonálásra viszont a 4"-nál nagyobb eszköz már kényelmetlen. A tepsifonok használata emiatt mindenképpen erős kompromisszum. Egyéni preferencia kérdése, hogy ez kinek vállalható. Nekem pl. nem.

Amúgy én a telefont amiatt is szerencsésnek tartom elsősorban inkább kommunikációra használni, mert ezek a tepsik valóban aktívan használva jellemzően nem bírnak ki egy egész napot (nálam). Szinte törvényszerű, hogy akkor kelljen a leginkább csinálnom valamit, amikor már konnektorért hisztizik a rohadék valahol a dzsungel közepén. Emiatt aztán egész nap csak félve merek elolvasni rajta egy-egy kósza cikket, mert mi lesz, ha később kellene még a nafta. Aztán az egyszeri tepsifonhasználó ekkor vesz egy félkilós külső akkut, és azt is cígöli mindenhova.

(#16982) Desiro542


Desiro542
tag

A turbo stock romot valaki linkelné pls? mert XDA-n nincs letöltőlink... vagy csak én vagyok a vaksi?

SGSA GT-I9070 Carbon ROM 4.2.2 (Android 4.2.2) Root/Deodex/Zipalign/all CM10.1 feature

(#16983) Roxkex válasza flash- (#16960) üzenetére


Roxkex
senior tag

Egyenlőre úgy néz ki nincs baja , nem csinállja azokat a dolgokat amiket eddig csinált ....
és ha nem ment bele sok víz akkor az könnyen kiszárad ! És ha már baja lett volna akkor az már meg történt volna mert nedvesen (belülről de ismétlem nem lehetett sok víz benne mert semmi baja nem volt csak annyi hogy a jobb alsó gomb nem világított DE MÁSNAPRA MÁR IGEN és a képernyő is feloldogatta magát ÉS EZ IS ELMÚLT) be volt kapcsolva egy 15-30 percig kb ...

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#16984) #33253120 válasza Lirion (#16962) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nekem a K750 leesett. Ne essen nagyot, gondoltam egyet, és alátettem a lábam.... Helyett, bele is rugtam egy pocsolyába. Mivel éjszaka volt, nem lett meg elsőre. :)
6óra alvás után (a szétszedett vas radiátoron pihent) összerektam, azóta is működik csak a memkarit nem olvassa...

(#16985) kutitomi73 válasza Desiro542 (#16982) üzenetére


kutitomi73
aktív tag

16898 hsz.
Ha visszaolvasnál akkor megtaláltad volna.
Nekem már ezért szóltak

"A remény hal meg utoljára"

(#16986) Roxkex válasza #33253120 (#16984) üzenetére


Roxkex
senior tag

De ezek már okostelefonok és nem annyira okosak hogy en birják ki a vizet mivel ebben már kicsit érzékenyebb cuccok is vannak !
lirion: mákod volt :) és egyenlőre nekem is , am a nokia az NOKIA !! höáá az mindent túlél !

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#16987) Jason19 válasza The.Bali (#16978) üzenetére


Jason19
senior tag

"Hivatalosan" nem lehet, mivel nem a mi régiónkban jelent meg, de Odinnal könnyedén felrakható (arra figyelj, hogy csak a sima i9070-re van jb, az NFC-vel ellátott verziót (i9070P) ezzel téglázod)
Garanciát így szerviztől függően bukod, (vagy nem bukod, állítólag valakinek a szervízben orosz JB-re frissítették a T-s telefonját) ha orosz/szerb jb-vel viszed be, de a GB-t is simán vissza tudod tenni, utána senki meg nem mondja, hogy előtte milyen rom volt fent rajta.

(#16988) Simba86 válasza #33253120 (#16984) üzenetére


Simba86
senior tag

nekem a joystick az, ami éppen működik még, de a kameragomb már nem... tartaléknak viszont még mindig megteszi :)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#16989) Fitzgerald válasza Roxkex (#16952) üzenetére


Fitzgerald
veterán

:D
Én egyszer egy zsír új (nemtom melyik típus) Alcatelt ejtettem bele egy bögre kávéba.
Ez még az okostelefon-korszak előtt volt.
Egy teli bögre kávé volt az egyik kezemben. Elkértem a sráctól a telefont hogy megnézhessem, és azonnal beleejtettem a bögrébe. De úgy, hogy teljesen elmerült benne a telefon.
Abban a pillanatban megállt a levegő a szobában.
Az a durva, hogy semmi baja nem lett a cuccnak.
Jól össze lett rakva.

[ Szerkesztve ]

(#16990) Z0C! válasza Fitzgerald (#16989) üzenetére


Z0C!
őstag

előző telóm Defy volt.
Sörben, borban, termál vízben, hóban sárban volt.
Soha semmi baja nem volt.
Sajnos Xperia V nem érkezett a Vodához így maradt az Advance.

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#16991) ZakRob


ZakRob
senior tag

Azért JB-vel is el lehet érni egész jó kijelzőhasználatot.

(#16992) mrmrg válasza ZakRob (#16991) üzenetére


mrmrg
tag

Baromi fura nekem JB-nél, hogy egyik töltés után kibír majdnem 2 és fél napot, majd ugyanolyan használat mellett a következő töltés után fél nap = -50%...
XXLQ4

[ Szerkesztve ]

(#16993) gusthy válasza Z0C! (#16990) üzenetére


gusthy
veterán

De a Defy-t erre készítették, úgyhogy ne hasonlítsuk más telókhoz.

(#16994) Imy válasza Imy (#16560) üzenetére


Imy
veterán

Másnak is rendszeresen eltűnik a 'felső státusz' sor?
Ma megint eljátszotta, és csak ki-bekapcsra javul meg.

(#16995) Jason19 válasza ZakRob (#16991) üzenetére


Jason19
senior tag

Milyen romot/kernelt használsz? Nekem stock LPY-vel ~6,5 óra kijelzőhasználatot (wifi, netezés, játék, youtube) bír, ezt kb. 1-1,5 nap alatt mértem. Ellenben cocore-al max. 5óra kijelzőhasználatot bír.. még úgy is, ha folyamatosan használom, tehát levettem töltőről és 5óra +pár perc használat után megadta magát.

Átlagos használat mellett 2 naponta töltöm, igaz még lenne benne kb 10-20%, de azzal nem kockáztatok meg még 1 napot. :) De az átlagos használat mindenkinek más, tehát nem is értem azokat akik kijelzőhasználat nélkül berakják, hogy neki 28 évet bírt.. feltöltöm aztán 1-2 hétig hozzá sem érek, és tessék rekord üzemidő :)

(#16996) a510 válasza Jason19 (#16995) üzenetére


a510
aktív tag

Nagyon berágtam egyszer az advance-ra, pittyegett, hogy tegyem töltőre, majd néhány percen belül ki is kapcsolt. Bekapcsolni persze nem lehetett, de a legszebb az hogy hiába dugtam rá autós töltőre, akkor sem mozdult meg. Legszívesebben kik.rtam volna az ablakon, de sajnos nagyon szeretem, úgyhogy nem tettem :D
Más is tapasztalt ilyet?

Ez a Wakelock Detector tényleg nagyon hasznos alkalmazás, ma éjszaka pl. a Picasa sync akadályozta meg a DeepSleep módot vagy 8 órán keresztül. Merült is rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#16997) wsh13 válasza mrmrg (#16992) üzenetére


wsh13
tag

Ez nàlam is így van. Teljesen változó (ugyanolyan mértékű használat mellett!), hogy mennyit bír. LQB + Cocore 5.0.

(#16998) Simba86 válasza a510 (#16996) üzenetére


Simba86
senior tag

ennyi erővel az összes androidos telóra berághatsz, mert ha hagyod annyira lemerülni, h kikapcsoljon, akkor várhatsz a bekapcsolásra, pláne szivargyújtós töltésnél... az xperia mini prom kb fél óráig nem volt hajlandó bekapcsolni, ha lemerült véletlenül, mert kikapcsolt állapotban nem tölti, csak akkor, amikor felvillan a kijelző, az meg minimális töltést ad annyi idő alatt => sokkal több idő kell így neki, h elég töltést kapjon...
ezek ilyenek, nem samsung "fícsőr" ;)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#16999) taranis válasza wsh13 (#16997) üzenetére


taranis
addikt

Ez mondjuk elég gáz így, semmi jele logokban, hogy valami más? Wakelockok esetleg?

colorizer.net

(#17000) qwertly válasza guest666 (#16971) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Én is ezen agyalok most már megvan a telefon,csak egy Nexus 7 akarok venni.Nekem jobban megérné mint egy nagy tepsi telefon amely még drágább is lenne mint ez a két készülék.Látni valaki más is észre vette ezt az opciót :D
Más:mostanában vettem észre ha kapok sms akkor hanggal nem jelez csak kiírja.Meglehet oldani,hogy pityegjen is telefon?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.