Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) TiMoN válasza captainriker (#400) üzenetére


TiMoN
senior tag

hát ha teszel bele simet és lesz rajta net, akkor LTE, ha csak megosztod a telódról a netet v csak otthon tolod wifi környezetben elég az is. :) Nekem LTE-s van de csak azért mert szolgáltatótól kaptam adatmegosztó simet hozzá.

-TiMoN-

(#402) K82 válasza captainriker (#400) üzenetére


K82
őstag

Amelyikre szükséged van. Ha kell mobilnet akkor a drágábbik, ha nem akkor az olcsóbbik.
Én inkább a drágábbat venném, nincs akkora felára a SIM-nek mint egy iPad-nél; ha Digi előfizető vagy, akkor meg gyk. gombokért kapsz 30GB netet.

Pixel / OnePlus Pad

(#403) laci1892


laci1892
senior tag

Üdv! Egy kérdéssel szeretnék hozzátok fordulni! A Tab s6 lite támogatja a dex-et?

Vásárlás előtt állok és eléggé mérvadó lenne ez számomra.

Köszönöm a segítséget
:R

(#404) TiMoN válasza laci1892 (#403) üzenetére


TiMoN
senior tag

Igen megy rajta a DeX. :)

-TiMoN-

(#405) kissg620


kissg620
tag

Sziasztok! Ez így mit jelenthet? "Samsung DeX: használja eszközén a Samsung DeX-et. Azonban nem használhatja a Samsung DeX-et, ha készülékét külső kijelzőhöz csatlakoztatja." Van vagy nincs?

(#406) Dr.NX válasza kissg620 (#405) üzenetére


Dr.NX
addikt

Az USB csak 2.0-ás, nem tud videójelet kiküldeni.
A DeX csak azt jelenti, hogy van tálca meg lebegő ablakok.

Elfogadom a sütiket.

(#407) kissg620 válasza Dr.NX (#406) üzenetére


kissg620
tag

Akkor hdmi-s monitora nem is lehet sehogysem kivezérelni?

(#408) Dr.NX válasza kissg620 (#407) üzenetére


Dr.NX
addikt

Fórumok szerint wireless mirroringgal megoldható, valamilyen HDMI-s dongle-vel (pl. Chromecast).

Elfogadom a sütiket.

(#409) K82 válasza kissg620 (#407) üzenetére


K82
őstag

Maximum tükrözni tudod a tartalmat, bizonyos tartalmak (pl. YouTube) kiküldhetőek Chromecast-ra, de az USB 2.0-s mivolta alapból kizárja külső monitor használatát.

Pixel / OnePlus Pad

(#410) holderes


holderes
tag

Szeptemberi izmosabb ota jött..

(#411) keselyü57 válasza holderes (#410) üzenetére


keselyü57
tag

Tapasztalat?

(#412) holderes válasza keselyü57 (#411) üzenetére


holderes
tag

Hmm..,az enyém merül,nem oldotta meg ez(tudom csak security),még mindig a decemberi kiadás volt a legjobb...,egyszer már volt vissza május körül..most nem jön be a recovery a gombokkal :U

(#413) atty_hor


atty_hor
tag

Mintha lenne bent pár újítás. Ez nem a 12L?
[link]

(#414) lafaty80 válasza atty_hor (#413) üzenetére


lafaty80
őstag

Ennyit sikerült találni róla, bár nem tudom mennyire hivatalos.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#415) K82 válasza atty_hor (#413) üzenetére


K82
őstag

Gyakorlatilag is van újítás és igen, ez már a 12L.

Pixel / OnePlus Pad

(#416) Startech


Startech
csendes tag

Helló. S6 lites s pent elvesztettem, főleg aláírásokhoz illetve gyorsjegyzetekhez használom. Milyen helyettesítő pen jó még a tabhoz, hogy ne kelljen drágán megvenni az eredetit?

(#417) gjoco1 válasza Startech (#416) üzenetére


gjoco1
addikt

Nekem is másik van és elég jó . Igaz ritkán használom , mert Samu Note10 plus telcsim van , de néha ezt is használom .
Jó árban Alin találsz . Ahonnan redeltem már nem elérhető , de gugli is dob jó párat .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#418) Sundesz


Sundesz
őstag

Vettem 3 napja egy ilyen táblagépet főleg az S Pen miatt. Igényeimnek bőven megfelel, szuper ketyere, de! A kijelző alján portré módban elég kemény screen bleed van, ami sajnos a 2022-es refreshnél elég gyakori. Az a baj, hogy nagyon zavaró tud lenni néha, mintha egy csík lenne. Más is tapasztalt ilyet? Komolyan elgondolkoztam azon, hogy lecserélem egy Tab S8-ra.

Hörcsög Powa'

(#419) gjoco1 válasza Sundesz (#418) üzenetére


gjoco1
addikt

Szinte egész nap használom , ihaz nem munka céljából , de nem tapasztaltam .
Amúgy , ha szántál volna rá annyit , felbetődikna kérdés , hogy miért nam S8 - at vettél ? ;]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#420) Doki42 válasza Sundesz (#418) üzenetére


Doki42
őstag

Nálam ok minden. :K

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#421) Sundesz válasza gjoco1 (#419) üzenetére


Sundesz
őstag

Minden szempontból megfelel és nem csalódtam benne más területen. Neten (reddit) utánaolvastam és azt írták, hogy cserekészülék sem volt jobb. Egy YT videótesztben is elmondja fazon, hogy az elsőt visszaküldte, de a második is csak enyhén jobb. Szóval emiatt. S8-ra váltók nem tapasztaltak ilyet. Inhomogén panel nem zavarna, de ez még mozgóképnél is észrevehető. Na mindegy, megtapizok egy S8-at, és ha az is ilyen akkor nem erőltetem.

Ebben a tesztben is látszik a képen ami nálam, de meg sem említik benne. Van aki észre se veszi, sajnos én nem abba a csoportba tartozok. :)

Hörcsög Powa'

(#422) gjoco1 válasza Sundesz (#421) üzenetére


gjoco1
addikt

Persze , igazán ami már nagyobb előrelépelés lenne , az az S8 U . Az alap S8 még nem akkora ugrás . Ha feljebb mehyünk a 8 as nál , már a képfrissítés és az amoled . De árban felhasunáló függő az igény . Nekem a tárhely elég . Mondjuk a RAM lehetne nagyobb talán . De az sem vészes . Kamera még esetleg ami csábítana , de ha összeségében nézem ár érték arányban megfelelő ez .
Samu Note 10 plus om van , tehát komolyabb dolgokra ott van az .
Normál kapcsolat tartásra használom szinte ezt csak . :)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#423) karabuka


karabuka
újonc

Üdv. Sikerült wifis Tv-re küldenem a Dex-et egy kis trükkel S6 lite-ről! Más is csinálta már?
Smart View nem engedi ugye bár,de megvan nektek a régi cast funkció androidon?
Nos ha előbb elindítom a Dex-et és fogok egy harmadik féltől való cast progit, akkor átmegy a Tv-re! Úgy látszik a Samsung meghagyta a rendszer mélyén ezt a funkciót, bele is néztem egy progival és láss csodát tényleg ott a Cast funkció a három pöttyös kiegészítővel (vezeték nélküli kijelző engedélyezése). Ugyan is bosszantott hogy a Dex közben meg nincs Smart View se...addig addig próbálkoztam míg meglett a megoldás. Annyi szépséghiba van hogy mivel "castolva" van ezért mindkét kijelzőn fut,de hátha így is jól jön még valakinek.
Másik bravúr a Second screen a samsungos eszközöknél,ahol a (számomra) csúcs Smart View alatt nem csak külön álló App cast, védett tartalom lejátszás így streaming szolgáltatók
műsorai nagykijelzőn vannak hanem például egy Windows PC másodlagos kijelző is lehet a tab! Ezt a neten láttam, hogy a Smart View névjegye alatt vagy 7x koppintás a Smart View feliratra előjön egy titkos a menü....többek közt a Second screen. A PC meg felismeri és kivetít rá!
És még azt mondják hogy Lite😁

(#424) Fernet


Fernet
senior tag

Sziasztok!

Lányomnak rendeltem egy S6 Lite-ot (SM-P613) karácosnyra, még valami tok jó volna hozzá. Tudnátok ajánlani olyat aminek van S-Pen tartója is és a gyárinál kedvezőbb árban van?

Méretben amúgy egyforma a régi s6 és a 2022-es verzió? Emagon néztem tokokat és ott külön listázza az S6 Lite és S6 Lite 2022 típusokat.

Köszi.

(#425) Amartus válasza Fernet (#424) üzenetére


Amartus
senior tag

Például.
[link]

[ Szerkesztve ]

Istenem, tele van csillagokkal...

(#426) Fernet válasza Amartus (#425) üzenetére


Fernet
senior tag

Köszi, megnézem.

Még egy dolog: van rajta gyárilag fólia vagy érdemes egy üveget beszerezni?

(#427) PeterPH válasza Fernet (#424) üzenetére


PeterPH
senior tag

Nekem aliexpresszes van, valami ilyesmi. Meg nem mondanám, hogy nem gyári.
Fólia nincs rajta gyárilag, és ha csak nem a táskájába dobálja, akkor felesleges.

(#428) Fernet


Fernet
senior tag

Megjött a tablet, bekapcsoltam, jónak tűnik, de ment vissza a dobozába mert ajándék lesz.

Tokkal vagyok még bajban, Alitól tartok, hogy karácsonyig nem jön meg, ezt most találtam, szerintetek milyen lehet? Gyári klón kinézete van, kérdés milyen minőség...

Samsung Galaxy Tab S6 Lite 10.4 2020 / 2022 Tech-Protect Mágneses tok

(#429) PeterPH válasza Fernet (#428) üzenetére


PeterPH
senior tag

Ez ránézésre ugyanaz az alis mint amit linkeltem, ráadásul a szállítást is figyelembevéve nem is drágábban. Az enyém lassan két éve hibátlanul teszi a dolgát, szerintem bőven vállalható minőség.
Kosz gyűjtés szempontjából mondjuk megfontolnám a fekete verziót inkább, mert a belső oldalon ilyen nubuk szerű anyag van, amin azért meglátszik a használat.

[ Szerkesztve ]

(#430) mrbego válasza Fernet (#428) üzenetére


mrbego
aktív tag

Én ezt vettem: [link] Bár nem ennyiért, kb. feléért. A fotó megtévesztő, mert van a tollnak is hely.
Szeritem itthoni boltból, webáruházból is kell találj tokot rá.

Szerk.: ha jól tudom, akkor az S6 Lite korábbi verzió megegyezik a 2022-es modellel. Elvileg csak a SoC-ban különbözik.

Én képernyővédő fóliát nem használok tableteken. Ezeket úgyis csak bent szobában használom mindíg, hurcoláskor meg be van csukva a tok fedele.
Persze telefonnál már screen protector párti vagyok.

[ Szerkesztve ]

Üdv, P

(#431) evitiguF


evitiguF
senior tag

Sziasztok,

megnéznétek nekem valamit?
Ha Google Maps-be beállítotok egy navigációt, és fekvő módba fordítjátok, akkor ez a bal oldali információs sáv eltűntethető? [kép]
Mert nálam sehogy sem akar lekúszni.
Próbáltam Samsung S20FE telefonon, ott mindegy, hogy álló, vagy fekvő módban van, az ujjammal le tudom húzni, hogy ne takarja ki a képernyőt.
Tab-nál állóban működik, viszont fekvő módban nem húza le. A megfogást azt jelzi, hogy ha odateszem az ujjamat, akkor a színe kicsit megváltozik annak a résznek, viszont nem lehet semerre sem elhúzni...
Térkép elvileg 11.57.4801 verzió
Köszi!

(#432) mrbego válasza evitiguF (#431) üzenetére


mrbego
aktív tag

Szia
Fekvő móban nálam sem lehet lehúzni azt a panelt. Álló módban viszont le tudom.
Ez szerintem egy bug lehet, nem hiszem, hogy direkt ilyennek programozták.

Egyébként nemsokára jön az Android 13 és OneUI 5, hátha ott már jól fog működni, bár én sosem navigáltam még tablettel.

[ Szerkesztve ]

Üdv, P

(#433) K82 válasza evitiguF (#431) üzenetére


K82
őstag

Simán eltüntethető, az időtartam feletti kis pöcköt kell lehúzni.
[kép]
Nálad meg a keretszínek alapján vmi turpisság be lehet kapcsolva, lehet azért nem tudsz vele mit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#434) mrbego válasza K82 (#433) üzenetére


mrbego
aktív tag

Hát ez az, hogy a pöcöknél fogva próbáljuk lehúzni, de nem működik.

Szerintem az nem keret, hanem valami képszerkesztő programban kitakarta a térképet, egy másik téglalappal meg bekeretezte, hogy miről van szó.

Szerk.: most próbáltam a cerkával megfogni és lehúzni, hátha csak az ujjam benázik, de így sem megy. :F

[ Szerkesztve ]

Üdv, P

(#435) K82 válasza mrbego (#434) üzenetére


K82
őstag

Cache törlés esetleg, hátha beragadt vmi?

Pixel / OnePlus Pad

(#436) evitiguF


evitiguF
senior tag

Ahogy mrbego is írta, itt sajnos nem úgy működik, ahogy kellene. :(
Gyorsítótár is törölve, meg adatok is, de már leszedtem a térképek alkalmazást és újra is telepítettem, a helyzet ugyanaz. Sajnos.
Akkor lehet, hogy majd az új rendszer hoz valami változást.

K82, Te is S6 Lite-on próbálod, mert a kép sem olyan, mint nálam.

[ Szerkesztve ]

(#437) K82 válasza evitiguF (#436) üzenetére


K82
őstag

Első generációs S6 Lite, P615.

Sötét mód + két képernyőkép van összerakva a GluePics-szel.

friss kép vágatlanul

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#438) evitiguF


evitiguF
senior tag

Nos, egy kis visszajelzés, az új android 13 és új maps verzió = probléma megoldva, most már nekem is működik, hogy tudom állítani, mind fekvő, mind álló módban. :K

(#439) lafaty80 válasza evitiguF (#438) üzenetére


lafaty80
őstag

Az lesz majd a "gond", hogy mivel megnevezésben nem tér el a 2 verzió (régi és új), majd keveredés lesz/lehet, hogy ki melyikhez ír/válaszol/kérdez.

Többségnek gondolom a "régi" verziók egyike van. :D (csak mert erre most megnéztem, hogy jött-e már ki 13-as droid :DDD )

[ Szerkesztve ]

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#440) mrbego válasza evitiguF (#438) üzenetére


mrbego
aktív tag

Neked az első verzió van? Mert nekem a 2022-es S6 Lite-ra nem jelzi a frissítést.

Üdv, P

(#441) mrbego


mrbego
aktív tag

Jelzett ma az S6 Lite 2022 tabletem, Android 13 OneUI 5.
Feltettem, de mintha lassabban töltöene.

Más észre vett hasonlót?

Üdv, P

(#442) Doki42 válasza mrbego (#441) üzenetére


Doki42
őstag

Szia!
Eleinte így volt, de meg szűnt.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#443) HorFeri


HorFeri
csendes tag

Sziasztok !

Kérdésem a 2020-as wifi S6-lite-ra mikor várható az android 13, ha valaki rendelkezik infóval azt
megköszönném!

Üdv.: H.F.

(#444) mrbego válasza HorFeri (#443) üzenetére


mrbego
aktív tag

Attól függ melyik modell.
2022 decemberben ezek kaptak:

2023. Januárban ezek:

Üdv, P

(#445) HorFeri válasza mrbego (#444) üzenetére


HorFeri
csendes tag

Köszönöm a válaszod, SM-P610 XEH egyébként a Tab.
Akkor majd jönni fog!
:R :R és Üdv.

(#446) atty_hor


atty_hor
tag

Nekem P615 van, de még nem jött ki rá a 13-as droid. Az számít, hogy telekomos, sim kártyás?

(#447) K82 válasza atty_hor (#446) üzenetére


K82
őstag

Az számít h P615 (vagyis az első generációs S6 Lite), a Telekom ebből a szempontból nem releváns.

Pixel / OnePlus Pad

(#448) lafaty80 válasza K82 (#447) üzenetére


lafaty80
őstag

Annyiból igen, hogy lehet eltérés a független és szolgáltatós firmware-ek kiadási ideje között.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#449) lafaty80


lafaty80
őstag

P610 XEF-re megjött a 13-as droid.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#450) Doki42 válasza lafaty80 (#449) üzenetére


Doki42
őstag

Szupi :D

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.