Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-07 00:09:53

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) sgeza válasza slice14 (#9098) üzenetére


sgeza
veterán

A play rendszerfrissítést szerintem nem tudod apkmirrorról frissíteni. Valóban letölthető onnan, aminek ehhez köze van név és verzió szerint, de én nem vagyok biztos benne, hogy tartalmilag is megtörténik ilyenkor minden, aminek kell.

(#9102) ricsmoka


ricsmoka
tag

Onnan hogy lehet visszahozni? Szinkronizálni kell?

(#9103) sgeza válasza ricsmoka (#9102) üzenetére


sgeza
veterán

Először is ellenőrizd le, hogy ott van-e! Akár annak a lomtárát is!

(#9104) slice14 válasza sgeza (#9101) üzenetére


slice14
veterán

Én is azt gondolom, illúziónak megfelel. :DDD

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#9105) SztiviVander válasza ricsmoka (#9099) üzenetére


SztiviVander
őstag

Akkor az lehet hogy be volt kapcsolva a szinkronizalas és a onedrive-ban vagy google képekben lett törölve. Valaki járt már így pár hónapja, neki meglettek a képek a felhőtar lomtaraban ha emlékezetem nem csal.

(#9106) sgeza válasza SztiviVander (#9105) üzenetére


sgeza
veterán

Én is erre tippelek. De mondjuk ha így van, azért fura erre nem emlékezni.

(#9107) Seraph 16 válasza sgeza (#9082) üzenetére


Seraph 16
őstag

Köszönöm szépen a részletes válaszod, minden világos!

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#9108) sgeza válasza Seraph 16 (#9107) üzenetére


sgeza
veterán

Igazán nincs mit!

(#9109) fzboxx


fzboxx
senior tag

Sziasztok!
Segítség kellene...
Valahogy fejjel lefelé jelenik meg két napja a kamera, és a youtube és minden más is. Azaz, elforgatom fektetett módba a telefont, ami meg is történik, de fejjel lefelé van minden.
Mit állítottam el? :W
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#9110) fzboxx válasza fzboxx (#9109) üzenetére


fzboxx
senior tag

Köszönöm, de megoldódott.
Úgy tűnik, a good lock 'bolondult' meg.
Letöröltem, és most jó... :C

(#9111) slice14


slice14
veterán

Hát ez zseniális... Ma megnyitottam a fórumot (Chrome) mobilon és úgy laggol mintha nem lenne holnap. Fogalmam sincs hogy mi változott. Egy-két napig semmi probléma nem volt a Vodás banner mellett.
Már örültem hogy nálam nem laggol. Erre tessék.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#9112) csorbajeno válasza slice14 (#9111) üzenetére


csorbajeno
veterán

Korábban egy alkalommal volt már ilyen, akkor azt hiszem, hogy a banner beágyazásával volt probléma és csak a hirdetés eltávolítása oldotta meg. Ezért is mondtam az elején, hogy szerintem a hirdetés lejártakor fog ez megoldódni.

(#9113) Burt1793 válasza slice14 (#9111) üzenetére


Burt1793
veterán

Állíts be egy reklámszűrőt, kiszedi azt a szemét vodást.

(#9114) csorbajeno válasza Burt1793 (#9113) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ez igaz, viszont azt a hirdető is látja és a honlap gazdái zsebe sínyli ezt meg. A legkompromisszumosabb megoldás valóban a PH! app használata. :K

(#9115) Burt1793 válasza csorbajeno (#9114) üzenetére


Burt1793
veterán

Nyalják meg a reklámukat, hogy megakasztja az s21et is...

(#9116) slice14 válasza Burt1793 (#9113) üzenetére


slice14
veterán

Azt inkább kihagynám. Nem akarom megrövidíteni az oldal(aka)t.
Meg ugye kitudja hogy mit rögzítenek a háttérben. Mivel a telót használom fizetésre és banki tranzakciókra is. Valamint a 2FA-s belépési kulcsaim is a telón generálódnak.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#9117) thedivision2 válasza slice14 (#9116) üzenetére


thedivision2
aktív tag

Arról nem beszélve, hogy az app dizájn láttán kedvem támad bele dőlni szemmel egy-egy csavarhúzóba... De ízlések és pofonok.

(#9118) Burt1793 válasza slice14 (#9116) üzenetére


Burt1793
veterán

Ahogy gondolod, samsung browserbe integrált reklámblokkoló, stazisztikát is vezet. Kb. fél órát neteztem ma és 350 reklámot deaktivált.
Nehogy már nekem kelljen sajnálni a reklámozókat, konkrétan lehallgat a telefon mindennel, nyomja a pofámba a reklámot ahol tudja, egy kicsit teszek ellene, főleg, ha még a 120Hz-et is megtizedeli. Eddig a PH-n nem volt aktív a blokkoló, de visszakapcsoltam, miután vártam egy hetet, most már kibírhatatlan volt.

(#9119) slice14 válasza thedivision2 (#9117) üzenetére


slice14
veterán

Én az adblock-ról beszéltem. Bár ahogy most ránéztem a Play-en a PH app screenshotokra, hát elég gagyi a felülete.

#9118: Mivel a Chrome kezeli a jelszavaimat (Amit PC-n és telón is elérek), így kihagynám a Samu böngészőt. Ráadásul szerencsére hogy nem előretelepített (Samu böngésző), mint anno A5 2017 esetében volt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#9120) Burt1793 válasza slice14 (#9119) üzenetére


Burt1793
veterán

Én pedig a Samsung Passt használom, nem is tudom, hogy Chrome-ban működik-e.

(#9121) Amos17


Amos17
tag

Sziasztok, A13 frissítés után alapvetően minden rendben ment (nem volt FR) viszont észrevettem egy elég idegesítő dolgot a Viber alkalmazás kapcsán. Ha képet szeretnék küldeni akkor csak a Viber mappában lévőket dobja fel. Nem tudom átállítani, hogy az összes, telefonon lévőt mutassa. Fájlként tudom csatolni viszont ott nem látom, hogy mit csatolok. Találkozott ezzel a problémával valaki esetleg és ha igen van valami megoldása?

(#9122) #32277248 válasza Amos17 (#9121) üzenetére


#32277248
törölt tag

Az alkalmazásengedélyeknél engedélyezni kell, hogy elérhesse a fotókat és videókat. Hiába volt engedélyezve 12 alatt, itt most újra kell.

[ Szerkesztve ]

(#9123) Amos17 válasza #32277248 (#9122) üzenetére


Amos17
tag

Köszönöm szépen! :)

(#9124) janosibaja


janosibaja
őstag

Sziasztok, apróság, de bosszant: a mobilon van egy Google Weather felhackelve, meg a gyári Samsung Időjárás. Szeretném megszüntetni, hogy az értesítési sávba tologassák az előrejelzést, de egyiknek sincs - vagy nem találom - a konfigurációját. Az Értesítésekben az Időjárás értesítései le vannak tiltva... Hol dughatták el a beállítását?

(#9125) slice14 válasza janosibaja (#9124) üzenetére


slice14
veterán

A Samu időjárás esetében kapcsold ki az értesítések engedélyezését. Kép
Ha a Google app békás időjárására gondolsz, akkor ott az értesítési beállításoknál a jelenlegi időjárás, valamint az időjárás figyelmeztetéseknél állítsd off-ra a kapcsolókat.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#9126) janosibaja válasza slice14 (#9125) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi, a Samsung ki van/volt kapcsolva. A békás lesz a ludas, de sehol sem találom a békás értesítési beállításait... :W A widgeten nincs ilyen opció, a programok között nincs, az alkalmazások értesítései között nem lelek semmilyen Google Weathert. Merre van ez, amit írtál? Köszi szépen!

(#9127) slice14 válasza janosibaja (#9126) üzenetére


slice14
veterán

Google app értesítési beállításainál.

Jelenlegi időjárásnál, valamint az időjárás figyelmeztetéseknél billentsd off-ra a kapcsolókat.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#9128) janosibaja válasza slice14 (#9127) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszönöm, ez lehetett a ludas! :R

(#9129) sgeza válasza janosibaja (#9128) üzenetére


sgeza
veterán

Egyébként magára az értesítésre ha hosszan rányomsz, akkor előjön néhány lehetőség. Itt a beállításokra nyomva egyből az adott alkalmazás értesítési beállításaira ugrik. Így biztosan tudhatod, hogy melyik alkalmazás értesít.
A12 esetén ráadásul még azt az értesítéskategóriát meg is villogtatja, amihez tartozik, ez a 13-ban nincsen, szerintem az értesítés átalakítása miatt elfelejtették megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#9130) janosibaja válasza sgeza (#9129) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi!

(#9131) fzboxx válasza janosibaja (#9130) üzenetére


fzboxx
senior tag

És ha bármely ikont hosszan nyomsz, feljön egy ablak, és annak a jobb felső sarkában van egy i (infó) jel, ha ezt megérinted, akkor az app jó sok tulajdonságát állíthatod...

(#9132) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Sziasztok!

Frissítés után jelszót kér a telefon, de az el lett felejtve. Van valami megoldás??

(#9133) csorbajeno válasza CoolBoy323 (#9132) üzenetére


csorbajeno
veterán

Cavington. A SIM-kártya PIN-kódja lett elfelejtve vagy a telefon biometrikus alternatív feloldási kódja? Utóbbival nem tudom mit lehet kezdeni, talán a szerviz.

(#9134) CoolBoy323 válasza csorbajeno (#9133) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Utóbbi sajnos

(#9135) SztiviVander válasza CoolBoy323 (#9132) üzenetére


SztiviVander
őstag

Factory reset törli a biometrokus dolgokat meg a telefon kódot is. Vagy előtte kipróbálod a telefon kód elrontós, majd sim kártya pin elrontós és puk kóddal új pin megados bugot, hátha ebben még megvan. Indexen van róla egy cikk, igaz Google pixellel kapcsolatban, de én azért kiprobalnam FR előtt. Mondjuk nem árt ha megvan a puk kód a kártyához :D
Gondolom ha lopott lenne a telefon akkor kérdés nélkül menne rá a FR...

[ Szerkesztve ]

(#9136) slice14 válasza CoolBoy323 (#9134) üzenetére


slice14
veterán

Hogy lehet azt elfelejteni? Időről időre bekéri.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#9137) sgeza válasza CoolBoy323 (#9134) üzenetére


sgeza
veterán

Recoveryből factory reset, és Google fiókkal be tudsz lépni. Bár lehet, hogy factory reset nélkül is ad lehetőséget Google fiókkal történő alternatív belépésre, erre nem emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#9138) csorbajeno válasza SztiviVander (#9135) üzenetére


csorbajeno
veterán

A FR csak akkor jó ebben az esetben, ha a bejelentkezett fiókokba tudja a jelszavakat, mert csak recoveryből tudja megcsinálni. De ha ezeket tudja, akkor igen, ez működhet.

(#9139) SztiviVander válasza csorbajeno (#9138) üzenetére


SztiviVander
őstag

Csak hogy pontosak legyünk, a Google fiók jelszavát kell csak tudni. a többi (fosbuk, outlook, stb fiók) nem érdekes. De ha azt se tudja meg semmit se akkor vagy lopott a telefon vagy valaki máséba akar jogosulatlanul belenezegetni...

(#9140) slice14 válasza SztiviVander (#9139) üzenetére


slice14
veterán

Valószínűleg kíváncsiskodni szeretne. Mert olyan nincs hogy elfelejt egy PIN-t vagy jelszót, amit a teló 3 naponta bekér.

Bocs ha tévedek.

#9141: Ja csak addig el kéne jutni, de Ő a screen lock-ot szeretné feloldani. Legalábbis én azt vettem ki abból amit írt.
A Samsung fiók jelszavát vissza lehet állítani elfelejtett jelszóra bökve.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#9141) csorbajeno válasza SztiviVander (#9139) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én a Samsung fiókra gondoltam még ;) Mert amikor menüből csinálom a FR-t, akkor ebből a kettőből léptet ki, így számomra úgy logikus, ha mindkettő jelszavát kéri recoverys Fr után. Ezért használtam többes számot. Persze, az általad sorolt egyéb appok nekem eszembe se jutottak.

(#9142) SztiviVander válasza csorbajeno (#9141) üzenetére


SztiviVander
őstag

Ja oké bocs nem tudtam hogy arra gondolsz. Samsungon eddig csak abba szaladtak bele a kollégák (már nagyon sokszor) leadott céges teloknal, amikhez nem volt meg a kod és muszáj volt recovery FR, hogy google fiók jelszó kellett (volna). Samsung fiókos ilyen gondrol nem hallottam még, pedig biztos azt is használnak páran. Szóval lehet hogy az is kell, passz.

(#9143) CoolBoy323 válasza slice14 (#9140) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Kollégám b.szott el valamit. De a Samsung fiókkal meg tudta oldani. FR nem volt opció, mert nem volt backup.

De köszi, nyilván azért jöttem ide, mert loptam egy ilyen sz.rt :DDD azért van ilyen rangom is itt, mert mindig lopott telefonokról kérdezek. Van színvonal mondhatom... Mindenki magából indult ki?!

(#9144) slice14 válasza CoolBoy323 (#9143) üzenetére


slice14
veterán

Bocsi a feltételezésért. De a screenlock PIN elfelejtése kicsit gyanús, főleg úgy hogy 72 óránként bekéri.

De örülök hogy megoldódott.

Igen mindenki magából indul ki. Én abból hogy minden a telómon van (2FA, GPay fizetés, stb..), és elég para mikor ilyet olvasok.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#9145) csorbajeno


csorbajeno
veterán

Srácok, használ itt valaki Twittert? Lenne pár kérdésem privátban.

(#9146) attila.86


attila.86
tag

Android 13 update óta másnál is előfordult már, hogy híváskor a kapcsolat felépül, de egyik fél sem hallja a másikat? Restart megoldja ideig-óráig a gondot. S21 5G, dual Telekom sim. Update után nem volt nullázás.

(#9147) SztiviVander válasza attila.86 (#9146) üzenetére


SztiviVander
őstag

volte hívásrol van szó vagy normál mobilhalozat?

(#9148) attila.86 válasza SztiviVander (#9147) üzenetére


attila.86
tag

Ezt így nem is néztem. Van engedélyezve VoLTE és VoWifi is. Elérhető wifi nélkül is csinálta már a gondot. Update-ig semmi ilyen gondom nem volt ugyanott, ugyanezekkel a beállításokkal.

(#9149) SztiviVander válasza attila.86 (#9148) üzenetére


SztiviVander
őstag

szerintem elsőre kapcsold ki a wowifit aztan ha úgy is hulyeskedik akkor a voltet, csak hogy tudd mi okozza. én egyiket se használom.

(#9150) Luigi962


Luigi962
őstag

DVK1 végződéssel AUT CSC-re kint a novemberi frissítés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.