Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:27

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22793) tt124307 válasza pall.gergo (#22791) üzenetére


tt124307
tag

A PhilZ "kernelt" és a gyári ROM-ot is a PDA-hoz kell tallóznod az ODIN-ban.
Ha az ODIN segítségével (pit fájl) repart-ot csinálsz, akkor a teljes fájlrendszer törlődik szerintem, úgyhogy nem fogod tudni utána elindítani a gyári rendszert csak a recovery-t. Én nem próbáltam, de szerintem logikusan végiggondolva ez így van. Elvileg sammobile-on fent vannak mind a szolgáltató alapú "magyar" ROM-ok, mind a "szolgáltató független" változat, de nekem egy örökkévalóság lett volna onnan letölteni, ezért rántottam le gyorsan a holland XEN változatot. Szerintem nincs különösebb jelentősége a dolognak, főleg ha nem hosszú távra tervezel a gyári ROM-mal.
A "PhilZ-cwm6-XXLT6-XSA-5.06.1.tar" igazából nem a klasszikus értelemben vett kernel, ez egy recovery, gyakorlatilag a PC biosának, vagy még közelebbről egy linux rendszer bootloader-ének megfelelő alacsony szintű "oprendszert" jelent, ahonnan pl. a fájrendszer manipulációt tudod elvégezni, mentést / visszaállítást tudsz csinálni vagy éppen ROM-ot, azaz oprendszert tudsz telepíteni. Lehet, hogy nem pontos a hasonlat, de így kb. el lehet képzelni a szerepét.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.