Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:27

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22501) #18001664


#18001664
törölt tag

Sziasztok!
Egy haveromnak akarnánk cserélni a gyárit egy custom ROM-ra.
Cyanogen-t szeretne, de ha szerintetek van attól sokkal jobb is, akkor meghallgatnám a javaslatokat. A lényeg hogy stabil legyen, működjön minden.
Ha lenne telepítési utasítás és letöltési link, azt megköszönném.

(#22502) KTTech válasza fujifilm1 (#22500) üzenetére


KTTech
veterán

Mivel folyamatosan mennek zabálós programok (böngészés, skype, viber, FB) + Wifi+HSDPA is folyamatosan megy, így 2,5-3 óra a max. A régi akkuval persze :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22503) PetiIphone


PetiIphone
csendes tag

Lenne egy Note 3 ami kb.10p alatt lemerül. Ez akkuhiba vagy alaplap, egyéb alkatrész hibája lehet?

(#22504) ux1 válasza PetiIphone (#22503) üzenetére


ux1
addikt

Note3 topic? Egyébbként akku szvsz.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#22505) brsanya


brsanya
csendes tag

Sziasztok!!
Nemrég vagyok note tulaj.Volna egy olyan jellegü problémám, hogy a telefonom giroskópja valószinüleg meg bolondult.Nem mindig forgatja el a kilyelzőt és általában akkor se pontosan. A kamera alapból elforgatva nyílik meg és mindig túl fordul. Valami ötlet ??

(#22506) Hitch


Hitch
aktív tag

Sziasztok, egy barátom megkért próbáljam meg picit gyorsabbra varázsolni a telefonját.
Gyári rajta mindent. Szeretném rootolni, jegelni bizonyos alkalmazásokat, s egy stabil, akksibarát romot szeretnék. Ezekben mindenképp elveszik az S-pen használhatósága ?

(#22507) KTTech válasza Hitch (#22506) üzenetére


KTTech
veterán

Az S pen sehol nem veszik el, max a gyári Samsung szoftverek. Ha maradsz TW ROM-nál, akkor még az se...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22508) Hitch válasza KTTech (#22507) üzenetére


Hitch
aktív tag

S valami javaslat melyik a jó, s a root illetve rom telepítéséről ?

(#22509) KTTech válasza Hitch (#22508) üzenetére


KTTech
veterán

1. hsz-ben benne van a root menete. Már régóta nem használok TW ROM-ot, de nagy mozgás nem lehet, tekintve, hogy 4.1.2-es a legfrissebb TW-s android rá...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22510) Hitch válasza KTTech (#22509) üzenetére


Hitch
aktív tag

Nem muszáj a tw rom, én nexuson cm-et használok. a lényeg, hogy működjön a kékfog,wifi,gps stb.

(#22511) KTTech válasza Hitch (#22510) üzenetére


KTTech
veterán

Én stabilan használom az aláírásban szereplő ROM-ot. Nekem bejött, az akkuidő meg nem rajta múlik, hanem azon, hogy öreg az akkum :D

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22512) Hitch válasza KTTech (#22511) üzenetére


Hitch
aktív tag

root sikerült most. Supersu is fent van, azt olvastam, hogy egy EFS mappa mentést kell készíteni ?
Ez miért szükséges illetve legegyszerűbben mi a menete ?

(#22513) KTTech válasza Hitch (#22512) üzenetére


KTTech
veterán

Ez csak azért célszerű, ha esetleg egy félresikerült kernel sikeresen törölné az IMEI számot, meglegyen. Enélkül nem fog működni, ha törlődik :) Vannak rá programok, de egyszerűen csak le kell menteni a /efs mappát és kész.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22514) Hitch válasza KTTech (#22513) üzenetére


Hitch
aktív tag

A busyboxot ahogy telepítem a playből utána nem látja a Supersu-t de greenify minden más látja.
Az efs mappa 1mb ?

(#22515) Hitch válasza Hitch (#22514) üzenetére


Hitch
aktív tag

Avagy esetleg feljebb elmítettél vmilyen 0,7-es kernelt amivel neked javult az akkuidőd is.
Azt -hogy - mikor hogyan kell feltenni ? :D

[ Szerkesztve ]

(#22516) KTTech válasza Hitch (#22515) üzenetére


KTTech
veterán

Először próbáld ki inkább a RAW R5-ös kernelt az XDA-n megtalálod TW alá. Fontos újításokat tartalmaz. CWM-ből telepíthető.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22517) Hitch válasza KTTech (#22516) üzenetére


Hitch
aktív tag

Egy egyszerű cwm telepítést tudnál javasolni. Oneclickroot-ot próbáltam s mint kiderült nem rootolta csak feltelepítette a supersu-t.

(#22518) brsanya


brsanya
csendes tag

Sziasztok!!
A segítségeteket szeretném kérni.Szükségem lenne a Galaxy note n7000-es telefonomhoz a gyári 2.3.6-os firmware 3 fájlos vátozatára.
Nem tudom sehonnan sem sem letölteni, a hotfile és dropboxos linkek halottak.
Ha valaki tud ,kérem segítsen.
Előre is köszönöm.

(#22519) KTTech válasza Hitch (#22517) üzenetére


KTTech
veterán

Odinnal tudod telepíteni CWM nélkül a kernelt.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22520) KTTech válasza brsanya (#22518) üzenetére


KTTech
veterán

A Sammobile-n szerintem fent van. Egy gyors reg után tölthető.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22521) brsanya


brsanya
csendes tag

A sammobile-n is csak a 4.0.1 van fent.

(#22522) -juc- válasza brsanya (#22518) üzenetére


-juc-
aktív tag

Ha eddig nem találtad meg, írj egy privit, és megosztom neked a dropboxomból.

(#22523) brsanya


brsanya
csendes tag

Nem sikerült meg szereznem. Légyszíves küld el nekem valhogy.

(#22524) Hitch válasza KTTech (#22520) üzenetére


Hitch
aktív tag

Olvastam feljebb valami Trim-elésről írtál :D

DU 8.1 fent van, raw r9-el, hibátlan. Csak érdekelne mi ez a 'Trim".

Illetve black youtube, play nekem volt régen a nexus-ra. Erre is fel lehet valahonnan tenni ?

(#22525) KTTech válasza Hitch (#22524) üzenetére


KTTech
veterán

Fel lehet tenni black cuccokat, sőt minden CM11-es skin megy alatta. A trim pont azt tudja, mint az SSD-knél :) megcsinálja a garbage collectiont, ez jelentősen tudja gyorsítani a belső eMMC-t. Vagy a kernel melletti zip-el használod időközönként, vagy a play-ről a Lagfix Free nevű program is pont ezt tudja.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22526) Gman999


Gman999
tag

Sziasztok!

Bocs hogy ide írok Note 8.0 kérdéssel, de másik topic nem igen van, az is halott. Nem tudok telepíteni recoveryből semmit. Feldobtam a rootot és a cwm 6.xx PhilZ Touch 5 recoveryt, és semmi zipet nem tudok telepíteni, még egy sima gappsot sem!

GT-N5110 EU

[ Szerkesztve ]

(#22527) Gman999 válasza Gman999 (#22526) üzenetére


Gman999
tag

Idő közben megoldottam, egy még újabb rom megoldotta a dolgot!

(#22528) phanze válasza KTTech (#22525) üzenetére


phanze
aktív tag

Szia!
Nemrég ráraktam a noteomra az asylum du 8.1et raw r9 kernellel de nem mukodtek a gombok meg a status bar meg kb semmi se!:(( lécci ird le hogyan telepitsem trimmel egyutt!:))
Elore is koszi!:)

[ Szerkesztve ]

(#22529) #18001664


#18001664
törölt tag

Üdv!
Csináltam egy FB és Instagram profilt azoknak a magyar felhasználóknak, akik valamelyik Note szériával rendelkeznek, és szeretnek fotózni.
Instagram

Facebook csoport

Örülnék, ha egy kellemes kis csoport alakulna ki.

(#22530) KTTech válasza phanze (#22528) üzenetére


KTTech
veterán

Simán felraktam TWRP-ből és kapásból ment, igaz én 8.2-t használok. Persze cache/dalvik törlés megtörtént.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22531) phanze válasza KTTech (#22530) üzenetére


phanze
aktív tag

Ok rendben tehat akkor:
Twrp recovery
Factory reset
Rom telepites
Gapps telepites
Raw r9 telepites
Dalvik cache és cache torles
?????

????és trimet hogy kelll?????

(#22532) KTTech válasza phanze (#22531) üzenetére


KTTech
veterán

Felrakod a laxfix-et a play-ről és időnként lefuttatod.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22533) Hitch válasza KTTech (#22530) üzenetére


Hitch
aktív tag

Szia a 8.2-höz tudnál linket adni?
A 8.1 van fent a barátomnak raw kernellel s sokszor újraindul néki :)

(#22534) KTTech válasza Hitch (#22533) üzenetére


KTTech
veterán

Íme. Melyik RAW van fent? csak az r9 a tuti... (illetve egyeztetek, hogy mi legyen az r10-ben épp :D) Viszont egy kis alulfeszelés van a kernelben, amit nem biztos, hogy szeret a telefonja...

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22536) KTTech


KTTech
veterán

Kipróbáltam az 5.0.2-t (Nightowl 8.0), de egyelőre nem győzött meg, túl sok gond volt vele, így visszatértem a bevált DU 8.2-re... most teljes Factory Reset után sokkal kezesebb lett, többet is bír, mint eddig (jó régóta csak dirty update volt). Leszokott a proci forralásról is :D (persze azért be tud melegedni egy órányi Temple Run 2 után).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22537) pall.gergo


pall.gergo
tag

Üdv. mindenkinek.
Most egy kis más jellegű kérdésem lenne mint fentebb voltak. :)

Nem tudom ki figyelte már ezt a jelenséget, hogy a Note-nak legalábbis nekem nagyon nem mindegy mivel töltöm.
A szivargyújtós aljzatból lényegesen kevésbé tölt. Szóval kíváncsi voltam, de nem akartam kókányolni ezért vettem egy ilyet.
http://www.ebay.com/itm/USB-Charger-Doctor-Voltage-Current-Meter-Mobile-Battery-Tester-Power-Detector-NE-/131214096046?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e8cf836ae

Nagyon pöpecül működik.

Gyári 230V-os töltő gyári kábel 1A 5,27V
Gyári 230V-os töltő gyári kábel + 1m USB hosszabbító 0,9A 5,25V

Szivargyújtó töltő: gyári kábel 0,6A 5,2V o.O

Akis 50%on volt mind a 3 tesztnél.

Először azt gondoltam, hogy persze a Szivargyújtós ketyere gyenge, aztán megnéztem egy más fajtával, de az is pont ennyi. Nem hagyott nyugodni, ezért csináltam egy kis 12V-5Vos kis tápot ( 3A lehet terhelni ) melyben potival lehet 0.01V pontossággal állítani a feszültséget. Belőttem terhelten 5,25V-ra és csak 0.45A-el töltött, hiába tekertem kicsit föntebb 5,6V-ig mentem el az áram nem változott.

Szóval a kérdés ki mit tud? Mi van a gyári töltőben ? Azok is okosak? Kommunikál a telóval hogy igen ez a gyári ez jobban tölti, minden mással hiába van töltőn ha GPS-t használsz még merül is. :/ :/ :/

[ Szerkesztve ]

(#22538) Csarli85


Csarli85
aktív tag

Sziasztok. Sürgősen kellene segíteni! A barátomnak ellopták a telefonját. Még nem ért haza, azt szeretném megkérdezni hogy az imiem kódot hol lehet megnézni, rajta van a garanciajegyen vagy ilyesmi?

Galaxy S21 Ultra, Galaxy A14 5g

(#22539) KTTech válasza pall.gergo (#22537) üzenetére


KTTech
veterán

Teljesen normális amit tapasztaltál, ugyanis a megfelelő töltéshez kell a töltőben megfelelő elektronika is... anélkül nem kapcsol be a Note gyorstöltő módba. A Texas Instruments-nek van USB port töltésvezérlője például. Enélkül soha nem fog 1A-el tölteni a Note nem gyári töltőről (hacsak nincs benne ez a kis áramkör gyárilag) :)

Egyébként gyári kernellel vannak remek programok, amik kiírják, milyen üzemmódban van az USB, és mennyivel tölt a teló (pl. Charging report).

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22540) LanyUs


LanyUs
senior tag

Sziasztok!

Eddigi tapasztalatok szerint mi szállhatott el? Tegnap előtt még tökéletesen töltődött a telefon. Tegnap meg már meg sem reccent töltéskor. Akksi viszont most üres...

Arra gondoltam rendelek egy ilyent és hátha... [link]

(#22541) pall.gergo válasza KTTech (#22539) üzenetére


pall.gergo
tag

Áhá így már értem 1000 köszönet :)

(#22542) LanyUs


LanyUs
senior tag

A 3,5 jack bemenet minden kedved tulajdonosnak patentul működik? Enyhe hozzáérésre rögtön elhalkul az egyik oldal...

(#22543) KTTech válasza LanyUs (#22542) üzenetére


KTTech
veterán

Több, mint 2.5 éve napi legalább 6-12 ki-be csatlakoztatással remekül érzi magát :) de ha nem ok, akkor cserélhető, a gyári panel olyan 6E körül van (nekem az első nap kellett cseréni, amikor az első csatlakoztatásnál beletört a fejhallgatóm utángyártott dugója, és benne is maradt örökre...).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22544) pall.gergo


pall.gergo
tag

A Jack az nekem is vicceskedik. A telefon saját fülesével tökéletes. Viszont a régi Galaxy 3-hoz kapott fülessel nagyon szarul szól, és más fülesekkel gyári Jack-jack el is. Jack elosztóval és a forrasztható lengő csatlakozóval úgy szo-szo működik. Érdekes dolog ez 1 évesen vettem akkor már volt ez a probléma. Lehet a gyári csati nem jó, jóféle kínai után gyártottra ki kell cserélni x)

(#22545) Paci.


Paci.
tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy a kölkem Note-ja féltéglásodott. Csak download módban lehet életre kelteni. A 3 fájl-os módszerrel próbáltam feléleszteni, de vagy hibával áll le (ha reparticionálást bepipálom) vagy megáll és meg se nyikkan. Ezzel annyit elértem, hogy bekapcsova így nem a boot kép jön be, hanem ez:

Kies meg nem találja a telefont. Ötlet? :)

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#22546) HaZse


HaZse
őstag

Valaki le tudná írni a CWM telepítését? Root már megvan.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#22547) phanze válasza HaZse (#22546) üzenetére


phanze
aktív tag

Csak letoltod xda rol a build számodnak megfelelot és simán felteszed gyári recoveryben.:)

(#22548) phanze válasza KTTech (#22536) üzenetére


phanze
aktív tag

Nekem az unicorns 8.2 raw 9 el nem jott be mert egy ido utan fel forrosodott majd elkezdett vibralni a kep meg 30 perc alatt lemerult...ez amugy mitol lehet?

(#22549) KTTech válasza phanze (#22548) üzenetére


KTTech
veterán

Valami program beragadt... ez bármelyiknél előfordul. Régebben pl. az Evernote egy frissítése okozott ilyen hibát. Ilyenkor jól jön a Better Battery Stats, meg lehet nézni milyen proc. ragad be. Viszont, ha vibrál a kijelző, az viszont akkuprobléma lesz...

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22550) phanze válasza KTTech (#22549) üzenetére


phanze
aktív tag

De most már nem csak a DU8.2 gondolom alapbol huzva volt és az akksi már nem birta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.