Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 11:03:15

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note10 lite- van egy tollad?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Somatom válasza #33253120 (#250) üzenetére


Somatom
veterán

Pontosan. Ellenkező esetben lehet, hogy vállalniuk kéne a felelősséget azért, amit leírnak. A Samsung sem írhatja, hogy ezt, meg ezt tartalmazza a frissítés, mert akkor tartalmaznia is kéne. Így viszont akkor sem vonható felelősségre, ha csak bekamuzza az egész frissítést. Láttunk már ilyet.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#252) #33253120 válasza Somatom (#251) üzenetére


#33253120
törölt tag

Inkább azt mondanám, hogy ha itt a GDPR miatt ki kell venni a frissítésből a hangrögzítésre vonatkozó fájlokat, máshol meg mást, a sokadik országban megint mást, akkor annak a usernek akit nem érdekel felesleges leírni mi van a frissítésben, elég egy sablon. Akit viszont érdekel az úgyis utánaolvas, vagy kérdez a Samsung Members-ben.

(#253) Somatom válasza #33253120 (#252) üzenetére


Somatom
veterán

Ahhoz nem feltételes mód kell, hanem az, hogy "a részletekért bökjön ide" és egy link.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#254) lalakov


lalakov
senior tag

Értesítési hangnak hogyan lehet megadni a gyárin kívül mást?

(#255) gyuri81


gyuri81
veterán

Elkezdtem az összefoglaló készítését. (még csak a tippek/trükkök vannak)Ha valakinek van valami kérése, hogy mit szeretne benne látni, akkor kérem jelezze. ( ha esetleg volt olyan hozzászólás-beállítás,tok, fólia stb- ami hasznos, akkor kérem írjatok privátban).
Köszönöm előre is az együttműködést.

(#256) #33253120 válasza gyuri81 (#255) üzenetére


#33253120
törölt tag

"Tippek és trükkök:
Gyári visszaállítás a készülék kikapcsolt állapotában:"
Itt azért megemlíteném, hogy ha nincs kijelentkezve a fiókokból, akkor aktiválódik az FRP.

(#257) t-bali3


t-bali3
senior tag

Úgy látom elég réteg telefon lesz, nem nagyon gyűlnek a hozzászólások.
Nekem bejövős a teszt alapján, várom, hogy kicsit csorogjon még le az ára.

Android auto-t próbált már rajta valaki? Megy rendben?

(#258) pècsimunkás válasza t-bali3 (#257) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nekem is tetszik. Ha nem lenne az A50, vennék is egyet. Amíg viszont az meg nem kotlik, nem cserélek. Ha lesz ennek a Note 10 Lite- nek utódja majd valamikor, akkor azt meglépem.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#259) FroZone99


FroZone99
aktív tag

Sziasztok! Hívás után nem kapcsolja vissza a kijelzőt, nem tudom egy ideig letenni.Lehet a szenzoron állítani valakinek volt már ilyen problémája?

(#260) tgb válasza FroZone99 (#259) üzenetére


tgb
senior tag

Fólia esetleg nincs a kijelzőn?
Az szokott ilyen galibát okozni.

az irányár nem félarat jelent!

(#261) FroZone99 válasza tgb (#260) üzenetére


FroZone99
aktív tag

Csak a gyári vékony most veszek rá fóliát

(#262) kekedi válasza FroZone99 (#261) üzenetére


kekedi
senior tag

Nem ment alá a piszok? Nekem nem csinálja és nem csinálta a gyarival... Bár nem sokaig volt fent, mert semmire való ugye 😀

(#263) Pepeninho


Pepeninho
őstag

Sziasztok!

Több más telefon közül ezen is gondolkodom. Utoljára talán S2 volt ami Samsung. :)
Van valami gyerekbetegség amiről érdemes tudni?

Ps4, p30 pro

(#264) tgb


tgb
senior tag

Dtmf hangokkal mindenkinek rendben minden?Nekem a telefonos ügyfélszolgálatoknál néha van gond a menüválasztásnál!

az irányár nem félarat jelent!

(#265) kekedi válasza Pepeninho (#263) üzenetére


kekedi
senior tag

Szia.
Én meg vagyok vele elégedve. Nekem van egy kis térerő gondom. De egyre gyanusabb hogy csak a munkahelyen. (Gyár)

[ Szerkesztve ]

(#266) Cartman023 válasza Pepeninho (#263) üzenetére


Cartman023
aktív tag

Nekem eddig tökéletesen muzsikál a telefon.
Az előző S8-amnak voltak gondjai a térerővel, de ezzel a telóval eddig semmi probléma.
Arcfelismerő nappal nagyon gyors, az ujjlenyomatolvasót már megszoktam, és nagyon ritkán nem olvassa be (pl vizes, koszos az ujjam).
Akksi egy napig AOD-val, dual SIM-el simán bírja. A kamerarendszer nagyon nagy királyság ! :DD

Talán annyi, hogy néha feloldás előtt este felé random felugrik a "véletlen érintés" ablak és akkor oldalra kell húzni. Kivágott fólia, szóval nem takarja a kamerát semmi sem.

(#267) kekedi válasza Cartman023 (#266) üzenetére


kekedi
senior tag

"Talán annyi, hogy néha feloldás előtt este felé random felugrik a "véletlen érintés" ablak és akkor oldalra kell húzni. Kivágott fólia, szóval nem takarja a kamerát semmi sem."

Nekem is volt ezzel probléma, még pedig azért mert feléig (vagy teljesen) a párna alatt volt. Sötét is volt neki, hozzá ért a párna is. Emiatt az ébresztőt nehezen tudtam kikapcsolni (reggel).
Kénytelen voltam kikapcsolni a véletlen érintés védelmet.
Legalább 1 hónapja van így, nincs gond vele.

(#268) ribarszki


ribarszki
őstag

Sziasztok!

Akinek van konkrét összehasonlítási alapja. Kamerában hozza a Samsung Note 8 szintjét? Jelenleg a Note 8-cat használom nagy-nagy megelégedéssel, de lehetséges utódjának kinéztem ezt a telefont. Ezért lenne fontos, hogy kamerában milyen ahhoz képest.
Köszönöm! :R

(#269) #33253120 válasza kekedi (#241) üzenetére


#33253120
törölt tag

Pokemon GO-ban sem megy a toll. Sehogy.

(#270) tgb válasza ribarszki (#268) üzenetére


tgb
senior tag

Note 9-hez képest nekem jobb a kamera,jobb az üzemidő,kényelmes helyen a bekapcs gomb,kissebb felbontású kijelző...én nem bántam meg!

az irányár nem félarat jelent!

(#271) kekedi válasza #33253120 (#269) üzenetére


kekedi
senior tag

Azt a játékot még sosem próbáltam. 🙂 Bár sok mást sem.

Ellenben, ha tudsz ajánlani (vagy bárki más) olyan programot, játékot amihez a toll szuperül működik. Sőt mondhatni elengedhetetlen a toll hozzá. Azt szívesen fogadom.
Egyedül a rajzolós programok nem villanyoznak fel. Vagy is a színező programok. (max valami tervező programot éppen megnéznék.)
:)
Vagy fogalmazhatok úgy is, hogy toll specifikus programokat keresnék. 🙂

[ Szerkesztve ]

(#272) #33253120 válasza kekedi (#271) üzenetére


#33253120
törölt tag

Max nehézségen pl ehhez illik már.
[link]

(#273) Gusztáv válasza t-bali3 (#257) üzenetére


Gusztáv
addikt

Működik minden rendesen, így nincs miről írni :) . Nekem a kijelző fényereje tűnik kicsit kevésnek S10 után (pedig a teszt szerint nincs különbség), üzemidő nagyon rendben van. Ujjlenyomat olvasó is sokkal megbízhatóbb mint az S10-ben.

Laci

(#274) zitrone88


zitrone88
aktív tag

Sziasztok!

Meg van rendelve a telefon, várom, mint a messiást, gondoltam beköszönök, hogy visszataláljak a fórumra könnyen :D

Galaxy A6 Plust vált le, de már ki kellett találnom mindent, hogy lassú, meg egy hónapban egyszer csinál valami hülyeséget, hogy lecserélhessem, mert az istenért nem akar semmi baja lenni :D

Bár hosszú távú tapasztalatok nincsenek róla, azért megkérdezem, hogy, aki nem használ semmilyen kijelzővédőt, hogy látja, karcolódik, vagy valami? Az A6+nál én nem használtam, két éve nyúzom, és olyan a kijelző, mintha új lenne. Zsebben tartom, más dolgok mellé nem szoktam tenni (pl kulcs). Vajon ez a kijelző is bírja majd így?

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#275) kekedi válasza zitrone88 (#274) üzenetére


kekedi
senior tag

4 hónapja használom fólia nélkül. Zsebben is hordom.
Makulátlan :)

(#276) zitrone88 válasza kekedi (#275) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Szuper, köszönöm :)

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#277) kekedi válasza zitrone88 (#276) üzenetére


kekedi
senior tag

Nincs mit :)

(#278) ribarszki


ribarszki
őstag

Egyébként ez a topik miért nem pörög jobban. Ilyen tudású, akkumiuátorú, S-Pennel rendelkező teló az árában best buy. És még sem haraptak rá annyian.. furcsa

(#279) erahurka válasza ribarszki (#278) üzenetére


erahurka
félisten

A toll szerintem kevés embert érdekel, és ha azt kiveszed az egyenletből, már nem annyira ütős a régi SoC-cal egy S10 Lite vagy a japó csodák ellen.

(#280) #33253120 válasza ribarszki (#278) üzenetére


#33253120
törölt tag

Karcolódós játékműanyag hátuljú készülék ami nem tud vezeték nélküli töltést, és DEX-et.
A toll rengeteg játékban nem támogatott, és ahol támogatott ott meg hamarabb beveszi a 200 forintos golyóstollra rakott fekete izét az érintó, mint a gyárit.
Nincs IP védettség, amit nagyon bánok utólag mivel előtte eddig egy S7 volt amit váltott, és egy S9+-t terveztem volna másodtelefonná nyugdíjazni, de valahogy nem.
Írtam visszább, hogy két telefon használok, és egy telefonnak nálam két hűségciklust kell kibírni (kb 2*22 hónap) és eddig mindig átköltöztem az újra. Na most nem. Érzékelem a gyorsaságot, hogy a napi game hamarabb lemegy, azaz ugyanazok az animációk gyorsabbak, de összességében nem érzem úgy, hogy ez 44 hónapot ki fog bírni. Ezért a sok hűségciklus jelenlegi állapotában a másodtelefonom cseréltem le, az S7 mindenképpen elavult lett, de az S9+ maradt az sődleges telefon, a Note 10 Lite pedig maradt másodlagos.
Jelenleg. Ez még idővel változhat. :)

(#281) Forgo74


Forgo74
tag

Júniusi frissítés jött már?

(#282) kekedi válasza Forgo74 (#281) üzenetére


kekedi
senior tag

Nekem még nem (telenor)

(#283) tgb válasza Forgo74 (#281) üzenetére


tgb
senior tag

Igen,egy 232mb-os csomag.

az irányár nem félarat jelent!

(#284) MrCsiT válasza #33253120 (#280) üzenetére


MrCsiT
addikt

Karcolódó hátlap: én az utolsó kb. 10 mobilomat tokban használtam. Biztosan van, aki nem így tesz, de aki tokban hordja, az nem nézegeti napi 27x a hátlapot;

IP védettség: amikor a Samsung egy Note 9-nél valami papírszerű(?) markert nézeget, és ha az elszíneződött, megvonja a garit, akkor az IP védettségként a marketingesek által kiírt szöveg szerintem csak rizsa, de semmiképp sem valós hozzáadott érték, hiszen akkor minden beázás is automatikusan garis hiba lenne, de nincs így;

A note 9-nél napi 4x-5x ránéztem a kis saját használati szokásaimmal az aksira. Ezzel 35 %-nál még nyugodtan elindulok otthonról, ha 2 órát leszek távol és játszok rajta, akkor sem tartok attól, hogy hazafelé már akku gondjaim lesznek. Ez számomra egy teljesen új érzés, mióta megvan a Note 10 lite.

Kijelző: a minősége alacsonyabb, mint egy Note 9-nek, ez tény. Viszont azt a felelőst, aki a Note 9-re (vagy akármelyik note-ra) , amin tollal négyzet alakban kell kijelölni, hajlított kijelzőt mert tenni, tuti kirúgnám a francba: a hajlításon igazi (ízes káromkodós) "élmény" volt a Note 9-en egy kijelölés, míg a Note 10 lite-on ez kényelmesen megtehető.

Összteljesítmény: ott van az egész elrontva, hogy a Samu a korábban Flagship Note szériát egy tollas S szériává degradálta. Elhiszem, hogy egyszerűbb volt pl. ugyanazzal a kijelzővel szerelni a Note-ot mint az S-t, de ettől még felhasználói szempontból rossz ötlet volt.

S9+ egy igen nehéz viszonyítási alap: a kijelző kisebb, mint a Note 9-é volt, a hardver pedig(ahogy tudom) közel ugyanaz, ettől az egy marha gyors eszköz. Teljesen igazad van abban, hogy ahhoz képest nem tud ez a mobil akkora sebességelőnyt villantani, ami már kiváltana egy "hűha" érzést. Azt azért tegyük hozzá, hogy ha most kell telót venned, vagy nem kapsz már S9+ -t, vagy drágábban, mint a Note 10 Lite-ot, ami azért tovább bírja aksival, van + toll és szoftveresen is tovább lesz támogatott. Ám, ha nem kell a toll, és van egy S9+ -om, én vélhetően nem cserélném le egy Note 10 lite-ra :)

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#285) kekedi válasza MrCsiT (#284) üzenetére


kekedi
senior tag

Magam sem irhattam volna ezt jobban :)
Természetesen nem arról van szó nálam hogy most S9+ vagy a Note9 rosszabb lenne. Eleinte én is ezekkel szemezgettem. Aztán jött a Note 10 lite és nekem ez előnyösebb lett. :)

(#286) Forgo74


Forgo74
tag

Hogy lehet kikapcsolni, hogy értesítés érkezése esetén a képernyő ne kapcsoljon be?
Sehol nem találom.

(#287) pècsimunkás válasza Forgo74 (#286) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ezt szerintem az alkalmazásokban találod. Nekem is így van 4-5 éve az aktuális telefonom.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#288) #33253120 válasza MrCsiT (#284) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nincs rá rendes tok. :(
Valami olyanra lenne szükségem, mint az XProtector Soft touch sorozat tokjai. Kicsi a kezem, és a szilkontoktól akkora bumszli lesz, hogy számomra használhatatlan.... :(
Aktív tokom volt az S7-hez, hát.... Jó. De olyan mégsem jó.... Kisvakond nadrág van rajtam a melóban, és otthon ha a ház körül teszek-veszek, szóval kb mindig. Az aktív tok gerince pár hónap után elnyúlik, és mozog az előlap a telefonon, amitől felold-lezárt kb lépésenként.. :D

Amúgy igen. Ez egy tollas S széria. Tökéletesen egyetértek.

Szerk.:
Hja, IP védettség. Én szeretem, merem használni ezt a lehetőséget. Az S5 Mini csak IP67 volt, majd az S7, S9+ tudta az IP68-at. És működik.
Ha tudod jól használni. Az S5 Minivel, és az S7-el, pl csináltunk akvárium belső videót szelfibottal, úgy, hogy az S5 Mini akkor jött ki szervìzből pár napja. Jól sikerült a kijelzőragasztás, tudta a dolgát. Utána áztattuk egy kicsit csapvízben, hogy ne a vegyszeres cucc száradjon bele, és az új gazdájánál mai napig teljesít. :) Az S7 sem borult meg, azóta az S9+ sem, pedig azt ha olyan meló van, akkor a keverővízben mosom el. :D

[ Szerkesztve ]

(#289) zitrone88 válasza #33253120 (#288) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Az a baj, hogy egyszer megy bele víz, és már rásütik, hogy "ismeretlen eredetű folyadék" van benne, ezért nem garanciális, stb stb... Mert az ip68 tiszta vízre vonatkozik, míg pl egy szappanos víznek már egészen más a felületi feszültsége, és könnyebben bejut oda, ahova a tiszta víz nem. Ezért nem merném már az ilyen lehetőséget megragadni, max, ha van rá valami erre kiterjedő biztosítás is, mert bármikor rácseszhetek vele. De amúgy, amíg a szappanos víz nem ment bele egy korábbi telefonomba, én is szerettem és használtam :D

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#290) zitrone88


zitrone88
aktív tag

Ja, amúgy tegnap nagynehezen megérkezett a teló, első benyomások:
- a hangja gyenge..... és rossz helyen van a hangszóró. Előtte egy A6 plusom volt, jobb oldalt, fent volt a hangszórója, sosem takartam ki kézzel, ennek meg kb mindenhogy kitakarom.... Az amúgy is gyengécske hangzását :) De bő nyállal elmegy, majd megszokom.
- hiába van élénk profilon, a színek fakóbbak, mint az a6 pluson, pedig az is fakult már a kezdetihez képest... Én szerettem a tényleg élénk színeket, ebben még nem jöttem rá, hogy tudnám még élénkebbé tenni a színvilágot...
- kikapcsoltam a voltét, és azt vettem észre, hogy mintha takaréklángon égne a térerő, netbankba próbáltam belépni, és az istenért nem jött meg az sms a belépéshez. Megcsörgettem a kollégát, a térerő magához tért, és azonnal megjött minden bankos sms... Most kipróbálom voltéval, más e a helyzet, de azért ez nem annyira tetszett.

Ezeken kívül nagyon pöpec kis cucc, Spigen tokban van, szóval pont lef.som, milyen az anyaghasználat, nem recseg-ropog, elvan biztonságban. Kamerával még olyan húdejó képeket nem sikerült lőnöm, szóval beltérben, out of box szerintem teljesíthetne jobban, a szuperlassított videóval csak bénáztam, nem értem, hogy kéne működnie, mindig a videó végén lenne a lényeg, amit már nem is lassít... De ezeket majd kitapasztalom. :)

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#291) zitrone88


zitrone88
aktív tag

Pár új baromság, ami csalódáskeltő, mióta ezt a telefont használom....

- a későn megjövő sms-eket a volte sem oldotta meg.
- képernyő elforgatás: hát ez egy rémálom..... ha be van kapcsolva, akkor össze vissza forgott, mindig ellenkezőleg, mint fordítottam, percekig szívtam, majdnem falhozvágtam, mire normálisan meg tudtam nézni egy videót. A másik, mikor ki van kapcsolva, megjelnik a kis elforgatós ikon a navigációs sávon, ami funkciót én nagyon szeretek, mert utálom, ha mindig elforog, de így elforgathatom, amikor én szeretném. Csakhogy első elfordításra meg sem jelenik, nagyon nem megy ez ennek a telefonnak, ez is baromi bosszantó.
- ami még nem tetszik, az a kamerás fényerő mérés. Szerintem bazi sokat fogyaszt... Egyébként is többet vártam ekkora akksitól, de igyekszem ezzel együttélni... Azért a nap vége egy intenzívebb meló, majd szabadidő után eléggé drukkolós is lehet.... Nem szeretem napközben töltögetni... Mindegy, ennyit tud, megszokom, de a hülyeségeket fentebb nem tudom megszokni, mert nem ehhez vagyok hozzászokva samsungéknál.

Hogy legyen valami pozitív is: a hangszóró hitványsága alábbhagyott, szerintem csak be kellett járódnia (ami egyébként nem tartott sokáig, az első bekapcsolás után egykét napig még a hideg rázott a hangjától, de szerintem csak elmacskásodott benne a rendszer) :D Most simán viselhető.

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#292) JoseGee válasza zitrone88 (#291) üzenetére


JoseGee
tag

Csak halkan mondom, hogy a sima Note10-nél sem jönnek meg időben az sms-ek.

[ Szerkesztve ]

Ami késik, az nem jön időben

(#293) zitrone88 válasza JoseGee (#292) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Az pláne felháborító. :(

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#294) #33253120 válasza zitrone88 (#291) üzenetére


#33253120
törölt tag

A videó elforgatós az youtube? Azt az S9+ is csinálja néha, meg kolléga Lg telefonja is. Az nem a telefon hibája lesz.

(#295) zitrone88 válasza #33253120 (#294) üzenetére


zitrone88
aktív tag

a google fotókban is tapasztaltam azt a részét, amikor ki van kapcsolva az elforgatás, és nem jelenik meg a kis ikon, csak másodszorra.. meg honlapoknál, chrome-ban. Mondjuk mind google app :D A bekapcsolt állapotban jelentkező összevissza forog hibát csak youtube-on tapasztaltam (igaz, máshol nem is próbáltam)

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#296) LR válasza zitrone88 (#295) üzenetére


LR
csendes tag

Én sem szeretem az állandóan bekapcsolt automatikus elforgatást mivel mindig akkor fordul amikor nem kellene. Viszont erre én egy bixby routine-t használok ami automatikusan bekapcsolja az elforgatást, amint megnyitom a galáriát vagy a youtube-ot. Nekem eddig ez a legkompromisszummentesebb megoldás, és bármelyik alkalmazáshoz beállítható, illetve további feltételekhez is köthető. A youtube problémáját én nem tapasztaltam eddig bár nekem S10 lite van. Ellenben szerintem tegyél egy próbát a youtube vanced-el. Már önmagában megéri a sokkal kevesebb reklám és az amoled fekete sötét mód miatt. :D

(#297) zitrone88 válasza LR (#296) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Köszönöm, jól hangzik, de pl youtube-ot sokszor úgy forgatnék el, hogy eleve el vagyok fordulva (ágyon fekve oldalamon pl), namármost a földhöz viszonyítva akkor állna normálisan a teló, amikor én elforgatva nézném, és ehhez tök jó, hogy a kis megjelenő gombra rányomok, és aztán fordítom úgy, ahogy jól látom... De marad türelemjáték :)

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#298) zitrone88


zitrone88
aktív tag

Nagyon zavar, hogy fakóbb a képe, mint eddig bármilyen amoledé, ami mellé raktam.... A kereskedő kábé hülyének néz, de a cégnél mindenki látja, és egy ugyanilyen teló mellé is odaraktuk, és annak is teltebbek a színei, mint az enyémnek.... A kereskedő azt mondja, semmi baja, pedig ki akarom cseréltetni.... Viszont valószínűleg nem fogják, így kérdezném, más is tapasztalt e ilyet, illetve, hogy tudtok e valami megoldást, amihez nem kell root, hogy az alap beállításokon felül növelhessem a telítettséget?

(ja, és bolti garival ne vegyetek telefont, nem mindig a legolcsóbb helyen az érdemes, nem tudom, szabad e írni cégnevet, de nem ajánlom őket.... halványkékek árukeresőn. :) )

[ Szerkesztve ]

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#299) MrCsiT válasza zitrone88 (#298) üzenetére


MrCsiT
addikt

Enyémnek egyáltalán nem fakó a képe, sőt, inkább azzal szoktam "küzdeni", hogy este még az automata fényerő által beállított alá is kell vegyem a fényt, mert túl világos. Tudom, ez nem azonos az élénkkel.
Nálam az alábbiak a képernyő beállítások, azaz Beállítások/Kijelző:
Világos mód van
Adaptív fényerő: be
Kékfényszűrő : be
Képernyőmód: élénk, rátappolva megnyitva: Fehéregyensúly csúszka jobbról a 2. pöttynél(de ahogy nézem, azt csak a "természetes"-re állítva lehetne módosítani.)
Betűstílus:HarmoniaSansCondensed
Képernyő nagyítása: csúszka leg-balra húzva

Nálad is ezek a beállítások vannak?
Üvegfólia van rajta? Az normál átlátszó, vagy esetleg private böngészős szűrt? (mert az sötét színű)

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#300) zitrone88 válasza MrCsiT (#299) üzenetére


zitrone88
aktív tag

igazából mindenhogy próbáltam, fólia és anélkül is, mindenféle beállításokkal, megint mellé tettük a másikat, és lássatok csodát, egyforma. Sőt, ennek mintha most élénkebb lett volna, ugyanazokkal a beállításokkal, max fényerőn, élénken, stb.. Vagy nem egyforma mindig, vagy fényfüggő akkor is, ha a fényerő nem adaptív, vagy már előbb bebeszéltük magunknak, de most kb egál volt. A többi eszköz, amik régebbiek, amoleddel, továbbra is élénkebbek, szóval igazából az derült ki, hogy "ez ilyen". Közben egy cimbi S10-érőlesélte, hogy az is fakóbb, mint a korábbi A9-es telója volt. Arra következtetünk, hogy ez az új trend a samsungnál esetleg, hogy tovább bírják a kijelzői beégés, meg minden nyavalya nélkül. Én egy cseregaranciának kjobban örülnék, mert imádtam a telt amoledet, de ez van..
Ebben a kereskedőnek ezek szerint igaza volt, valóban nem hibás a készülék, de mindezt fényképből és videóból szűrték le, azzal, hogy az S8, amit mellé tettem, melegebb árnyalatú, ezt be tudom állítani ezen is. Azért ez nem ugyanaz.. De tény, hohy ki vootam hegyezve rájuk is, mert a kiszállítás is egy kálvária volt...

Ja, fehéregyensúly: ezt minden profilban állíthatod, csak akkor nem, ha a kékfényszűrő aktív, és írtad, hogy nálad az. Én a kéket bettem lejjebb, és melegre állítottam, de néha a kékfényszűrő is kell, mert még úgy is kékebb (amit nem értek, ha az amoled élettartama a cél, mert asszem pont a kék szokott elszállni...).

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.