Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 11:03:15

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note10 lite- van egy tollad?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) #33253120 válasza Reggie0 (#150) üzenetére


#33253120
törölt tag

Február közepe óta használom a vasat, arra vettem, hogy mehessen az S9+ helyére, ami meg menni fog az S7 helyére. Hát.... Pár nap szárazteszt után az S9+ maradt a helyén, ez meg ment az S7 helyére.
De amúgy nem rossz a vas, sok dologban jobb, mint vártam, csak összességében nem éri el azt a szintet amiért megvettem. Bár én amúgyis annyira túlhasználom a készülékeim, hogy ufó vagyok az adott topicban. :)
A SoC alapban lesz*rható dolog, a felhasználói élmény ami fontos. Ennél azért van. Hogy viccesen fogalmazzak nem akad rajta a városi tv, AAA mobilcímek jól mennek rajta, ami meg szarul van megírva az ezen is szarul fut. Pl SW:GoH
Hogy a Samsung milyen formában támogatja a vasat, az fogja megválaszolni a kérdésed. Kb 2 év múlva. Addig minden csak feltételezés. Ahogy az S5 Mini is kapott nem várt új androidot, vagy az S7 is kapott még idén 4 évesen nagyobb frissítést, úgy ennél is lesz valami. Hogy a jelenlegi 2 éves S9+-hoz képest, vagy a 4 éves S7-hez képest hogy fog ez teljesíteniannyi idősen, az csak a Samsungon múlik. Lehet kivéreztetik egy frissítéssel, mint a régebbi telefonokat, lehet életben tartják. Ezt akkor tudjuk meg amikor odaérünk időben.

(#152) Somatom válasza Reggie0 (#148) üzenetére


Somatom
veterán

Más is írta, én is írtam korábban, hogy a DeX egyik függősége a 3.x USB. Mi ezen az izzadtságszagú? Egy telóban nem csak a SOC a hardver.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#153) Somatom válasza #33253120 (#151) üzenetére


Somatom
veterán

Az is számít, hogy a Samsung mennyire támogatja az új Androidot. Pl. az én telómon 9 -en van Linux On DeX, 10 -en már nincs, mert a Samsung közben kihátrált a project -ből. Azért frissítsek 10 -re, hogy ficsőröket bukjak be? Kenje a hajára a Samsung a 10 -es Androidját!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154) #33253120 válasza Somatom (#153) üzenetére


#33253120
törölt tag

Én is elbuktam az S9+ esetén a LinuxOnDEX-et, és igen. Fáj. De tovább lehet lépni. Basztatom a Samsung Members-t, hogy ez ilyen, az olyan, kellene ilyen-olyan innováció, van amiben partnerek, van aiben nem.

(#155) Somatom válasza #33253120 (#154) üzenetére


Somatom
veterán

Az nevetséges, hogy sem a Kodi, sem a MyTV nem megy DeX -en.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#156) #33253120 válasza Somatom (#155) üzenetére


#33253120
törölt tag

Szerintem az licenc probléma.
A Telekom kijelentette, hogy free TVGO van, mert az jó. Felraktam az S9+-ra, ment, DEX-en meg nem. Bejelentettem hibára. Hívtak. Beszéltünk. Az app kialakítása olyan, hogy ne lehessen kirakni tv-re, meg ilyesmi, én közöltem, hogy a DEX speciális ebből a szempontból, mert a megjelenítés alapból monitoron van, és nem kiterjesztés. Ekkor jöttek fel a licencbajok, hetente beszélgetünk erről az illetékessel.

(#157) Somatom válasza #33253120 (#156) üzenetére


Somatom
veterán

A Telekom direkt akadályozza, mert nem akar házon belüli konkurenciát. De, a MyTV teljesen más tészta. A Telenornak nincs home TV szolgáltatása, ezért a MyTV -n nincsenek olyan kötöttségek, mint a TVGO -n. Nem nyavajog a root miatt, natívan castolható, fut Kodiban és külső megjelenítőn is. Évek óta használom TV -re kiadva, egérrel vezérelve (nincs is otthon külön előfizetésem, a MyTV -t használom TV -n). A DeX szerint azért nem kompatibilis, mert érintési bevitelt igényel. Ezt írja, amikor meg akarom nyitni. Vicces. Gratulálok, Samsung!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#158) #33253120 válasza Somatom (#157) üzenetére


#33253120
törölt tag

Több mint 2 éve használom a DEX-et, és basszus egyszer nem láttam olyat amit írtál. Ez nem Samsung lesz, hanem kretén a fejlesztő.

[ Szerkesztve ]

(#159) Somatom válasza #33253120 (#158) üzenetére


Somatom
veterán

Milyen fejlesztő? Mint írtam, évek alatt számtalan Androidos boxon, HDMI -s telón, tabon használtam egérrel. Eddig csak a DeX dobott hibaüzenetet. De, próbáld ki! Ingyenes app.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#160) #33253120 válasza Somatom (#159) üzenetére


#33253120
törölt tag

Telekomos simmel, ez bukta. A nyitott regisztráció "NEM CSAK TELENOROSOKNAK" a fizetős oldalra dob, ahol Telenor számla, bankkártya, és kupon van. De a bankkártyára nem enged kattintani.
Szóval egyre inkább elhiszem, hogy az app, ha DEX-et észlel nem indul, mert szerinte bajos. Jelentetted amúgy a problémát?

(#161) Somatom válasza #33253120 (#160) üzenetére


Somatom
veterán

A Samsungnak? Nem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#162) #33253120 válasza Somatom (#161) üzenetére


#33253120
törölt tag

Az app fejlesztőjének.

(#163) <Lacy85> válasza Somatom (#146) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Várj, elmentünk egymás mellett. :D
Írták páran, hogy gyenge benne a SoC. Erre jött válaszként, hogy bőven jó ez, mert Dex-et nem támogat, minden másra meg bőven elég.
Én erre írtam, hogy még a Dex-hez is tökéletes, mert a Note9-ben is ez van, az meg tudja a Dex-et. Méghozzá hibátlanul működik.

(#164) #33253120 válasza <Lacy85> (#163) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha a Samsung nem b*sza el, akkor ez a SoC kibír 3-4 évet a vasban. De a Lite kb egy mellékág, szóval le lesz érdekelve.

Remélem annyira mint az S5 mini volt, ami kapott harmadik rendszerfrissítést IS.

(#165) erahurka


erahurka
félisten

Nem értem amúgy ki és mi a francnak gyárt USB 2.0 Type-C csatlakozót. Világ baromsága hogy ezzel szopatják a népet. Már Type-A szinten sem értem miért erőltetik.

(#166) #33253120 válasza erahurka (#165) üzenetére


#33253120
törölt tag

Tipp?
Volt raktáron a beszállítónál. Mondjuk pár millió darab.

(#167) erahurka válasza #33253120 (#166) üzenetére


erahurka
félisten

De eleve miért gyártották le? Hogy jött a gondolat, hogy itt ez a vadonat új csatlakozó szabvány, de a több mint 10 éves sebességgel használják?

(#168) Somatom válasza erahurka (#165) üzenetére


Somatom
veterán

Valahol meg kellett húzni a határt, különben a kutya nem venné a flagshipet, csak a lájtot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#169) #33253120 válasza erahurka (#167) üzenetére


#33253120
törölt tag

Fordítva nézd. Itt van mondjuk 1.9M db kifizetett, beépíthető izé, ami durva lenne ha kidobjuk. Valamibe be kell rakni.

(#170) <Lacy85> válasza erahurka (#167) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Töltésen kívül semmire nem használom az USB csatlakozót, szóval felőlem 1.0 is lehetne benne. :D

(#171) #33253120 válasza <Lacy85> (#170) üzenetére


#33253120
törölt tag

Megtennéd, hogy elolvasod a saját aláírásod? Köszönöm előre is.

(#172) erahurka válasza <Lacy85> (#170) üzenetére


erahurka
félisten

Persze egy 50,000 forintos készüléknek mindegy. De itt kuka miatta a DeX támogatás.

(#171) T_chris: :C

[ Szerkesztve ]

(#173) <Lacy85> válasza #33253120 (#171) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Megtettem. De továbbra sem érdekel a port sebessége. :N

(#174) #33253120 válasza <Lacy85> (#173) üzenetére


#33253120
törölt tag

Köszönöm, hogy időt fordítottál rá.
És sajnálom, hogy pont nálad nem működött. :(

(#175) Somatom válasza #33253120 (#162) üzenetére


Somatom
veterán

Fölösleges. Az alkalmazással semmi baj sincs. A DeX a szar. Próbáld ki a Kodit DeX -en! Vicc.
Hogy legyen összehasonlítási alapod, próbálj ki PC -n, SATA csatolású SSD -ről, egy 64bites RemixOS -t! Több, mint egy évvel a DeX előtt fejezték be a fejlesztését, 6 -os Android alap, a DeX mégis egy ócska tákolmány ahhoz képest.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#176) #33253120 válasza Somatom (#175) üzenetére


#33253120
törölt tag

Almát körtével? Ne már. Ha a LoD lett volna a példa, akkor ok.

(#177) <Lacy85> válasza #33253120 (#174) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Van az a logika, amit sajnos nem tudok összerakni. :D
Ha semmit nem másolok kábelen, akkor sajnos nem fog érdekelni az usb port sebessége.
Ha emiatt szerinted nem tudok gondolkodni, akkor... :U

(#178) Somatom válasza <Lacy85> (#177) üzenetére


Somatom
veterán

Elsőre is értettük, hogy neked nincs rá szükséged, de van, aki kihasználná a teló képességeit, ha már fizetett értük.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#179) <Lacy85> válasza Somatom (#178) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem én kötekedek azért, mert máshogy használom a telefont. Mindössze leírtam a véleményemet.
A stream, meg felhő korában mit kellene kábelen másolgatnom? Ettől még ugyanúgy kihasználom a telefon képességeit. :U
Sőt, így még kényelmesebb is, mert nem kell kábelekkel szarakodni.

(#180) Somatom válasza <Lacy85> (#179) üzenetére


Somatom
veterán

Ha visszaolvasol, láthatod, hogy itt sem a fájlátvitel miatt probléma az USB3 hiánya, hanem a DeX mód miatt. Azt meg nem nagyon tudod wireless -ben kiváltani, mert azzal legfeljebb egy laggos screen mirroringot tudnál összehozni, aminél ráadásul még ott a képarány differencia problémája. A DeX kimenete ugyebár natívan 16:9 -es.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#181) Somatom válasza #33253120 (#176) üzenetére


Somatom
veterán

Hogyhogy almát, körtével? A DeX egy asztali környezetre optimalizált megjelenítése az Androidnak (mármint a Samsung ezt a fost érti optimalizáció alatt). A RemixOS is pontosan ugyanezt a célt szolgálja, csak jobban sikerült.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#182) wulfi


wulfi
tag

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, hogy a ses.hu - n miért 195k a telo, a sestore - n meg miért 186?
Mi a különbség közöttük?

(#183) <Lacy85> válasza Somatom (#180) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ennél a telónál ez abszolút nem lehet gond, mert nem támogatja a Dex-et. :D

(#184) erahurka válasza <Lacy85> (#183) üzenetére


erahurka
félisten

De azért nem támogatja a DeX-et, mert nincs USB 3.x :W

(#185) Schuler888 válasza erahurka (#184) üzenetére


Schuler888
senior tag

Dehogyis. A Tab S6 lite 3.1-es USB-vel van szerelve. Megse tamogatja. Egyaltalan nem ez az oka. Annyi, a DeX egy differentalasi pont. A samsung ugy dontott hogy nem kapja meg. Ennyi a tortenet.

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#186) JoseGee válasza <Lacy85> (#179) üzenetére


JoseGee
tag

Mondjuk azért egy öröm kivárni egy 35Gb-os mentést usb 2.0-val. Ha végig gondolod, azért te is belátod, hogy wifin is egy fél élet lenne.

Ami késik, az nem jön időben

(#187) Somatom válasza JoseGee (#186) üzenetére


Somatom
veterán

No, igen. Kollégákkal szoktunk hétvégenként filmeket csereberélni. Mondhatnám, hogy indítok a hotspot belső IP -jén egy WebDAV, vagy FTP szervert, ő meg csatlakozzon rá a laptopjával, de azt hinnék, hogy kínaiul beszélek. Inkább adja ide azt a háttértárat, az egyszerűbb! :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#188) <Lacy85> válasza JoseGee (#186) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Persze, soha nem baj, ha nagyobb sebességet kapsz. Nincs is vele semmi gond, ha valakinek ez deal breaker. Én csak annyit írtam, hogy nekem nem számít.

"Ha végig gondolod, azért te is belátod, hogy wifin is egy fél élet lenne."

Nagyjából 2-3 évente mozgatok ennyi adatok egyszerre, amikor valamelyik telefon cserélve van. Legutóbb épp pár hete költöztettem át páromat S8+-ról P30 Pro-ra.
~40GB adat ment át vezetékmentesen PhoneClone segítségével. Ki lehetett bírni azt a ~fél órát.

(#189) #33253120 válasza Somatom (#181) üzenetére


#33253120
törölt tag

Hát, a DEX adott hardverre optimalizált android, ahol van átjárás a telefon androidja, és az asztali nézet között, de ez nem teljesértékű, és a két rendszer között váltogatsz amikor rádugod. Szükség van arra, hogy az alkalmazások erre a platformra is fel legyenek készítve valamilyen formában, hogy a desktop jellegű funkciók rendesen menjenek. Mint ahogy a Samsung Internet, vagy a Spotify szépen megy, de már a Chrome használhatatlan, és egyes alkalmazások pedig pont felismerik, és licencbajok miatt nem működnek nagy képernyőn. Pl TVGO. Elég szegényes a driver támogatottság, egy webkamera működésre bírása is főképpen szerencse kérdése.
Míg a RemixOS egy pc platformra adaptált android, erős linuxos felütéssel, ami jellemzően jobban kihasználja az erősebb hardvert, és inkább átmenetet képez egy tablet nézet megjelenése, és a pc-s multitaskos megjelenés között. Az átlag pc telefonhoz képest erősebb hardvere, és a linuxos driver támogatás sokkal nagyobb mozgásteret enged, mint a DEX 5 alkalmazásos korlátja, a tabletes jellegű működés viszont nem kényszeríti az alkalmazásokat, hogy erre a felületre is fel legyenek készítve.
Tehát a RemixOS Fix helyen használt gépnél jobb választás lehet, a DEX képes telefon pedig kompromisszumokat igényel, de cserébe hordozhatóbb. Ezért írtam az almát-körtével párhuzamot.

(#190) petymeg


petymeg
addikt

Én inkább egy Note 9-et vennék ennyi pénzért, mert ott van IP68, sztereo.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#191) Amalgam


Amalgam
aktív tag

Helló.
Kíváncsi lennék, hogy van e gyárilag fólia a kijelzőn?

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#192) kekedi válasza Amalgam (#191) üzenetére


kekedi
senior tag

Szia.
Van. De ez amolyan "pár napos" fólia.
Kb. Annyira jó, hogy ha kézhez veszed akkor van pár napod venni egy normálisat.
Meg az ujjlenyomat olvasónal ki van vágva.

(#193) Reggie0 válasza Somatom (#152) üzenetére


Reggie0
félisten

Okes, de a DeX kb. senkit sem izgat, csak egy divathullam.

(#194) #33253120 válasza Reggie0 (#193) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nope. Különböző informatikai vénájú ismerőseim használják random.
Én kifejezetten szeretem, mert esti tartalomfogyasztásra tökéletes, és nem egy többszázwattos táppal fűtöm a szobát, hanem pár tíz watt, monitor mindkét esetben kell persze. De sokszor érzem, hogy indokolatlanul használnak az emberek drága, és emellett drága fenntartású gépeket olyan dolgokra ami akár egy RPi-n is elfutna. Mert nem csak az az ökolábnyom amikor szelektíven gyűjtöd a hulladékot, hanem az is amikor felslegesen használsz emergiát amikor nem kell.
Szerk.: Mondjuk az igazi a LinuxOnDeX volt, de az meg az átlagusert elrettentette, mert linux. (Lehet lassan aktualizálni kellene az aláírásom?)

[ Szerkesztve ]

(#195) Reggie0 válasza #33253120 (#194) üzenetére


Reggie0
félisten

Az en kulonbozo informatikai/villamosmernoki venaju ismeroseim meg egyaltalan nem.
Azzal sokkal tobb okohulladekot termelsz, ha evente cserelgeted a telodat a dex miatt. A gyartas sokkal energiaigenyesebb, mint az a kemeny 90W kulonbseg. Ez olyan alzoldsegeskedes csak, meg lehet magyarazni az esztelen penzszorast a telefonok ertelmetlen funkcioira :)
Amugy idleben egy desktop sem fogyaszt tobb szaz wattot, szoval kicsit csusztatas szagu az osszehasonlitas.

[ Szerkesztve ]

(#196) Somatom válasza Reggie0 (#193) üzenetére


Somatom
veterán

Szóval, én kb. senki vagyok. Szerencsére ez csak a te szubjektív nézőpontodon alapuló megállapításod, így nem kell a kardomba dőlnöm miatta. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#197) Reggie0 válasza Somatom (#196) üzenetére


Reggie0
félisten

Most komolyan tartsak magyarorat, hogy mit jelent ez a mondat? Vagy csak direkt probalod felreertelmezni?

(#198) Cartman023 válasza Amalgam (#191) üzenetére


Cartman023
aktív tag

Volt (és még mindig az van), viszont nekem nincs kivágva az ujjlenyomat olvasónál, csak a kameránál. Jó lesz ez a fólia kb fél évig szerintem, nem gáz a minősége.

Ha már fólia: okoz-e bármi problémát az, ha a kameránál nincs kivágva az üvegfólia?

[ Szerkesztve ]

(#199) Somatom válasza Reggie0 (#197) üzenetére


Somatom
veterán

Nem az értelmezésemmel, hanem a fogalmazásoddal volt a probléma. Hiányzott belőle az, hogy "szerintem".

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#200) kasata91


kasata91
tag

Én nagyon szemeztem ezzel a telóval amikor bejelntették. Évek óta egy ilyen telefont vártam.
Ahogy megjelent megfogdostam az MM-ben, és el is ment a kedvem tőle. Szerintem nagyon gagyi lett. Az anyaghasználat egy belépő szintű telefon szintjén van. Sajnos nekem felejtős. Inkább maradok toll nélkül.

Trust me I'm an engineer

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.