Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:18

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A3 tudnivalók!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) AliasB válasza taschner (#5499) üzenetére


AliasB
senior tag

Mert a hívás beállításainál be van pipálva a zajcsökkentés.

Járj nyitott szemmel.

(#5502) benece6


benece6
csendes tag

A 6.0-bol kivettét az ablakanimációk sebbességének a beállításait?

(#5503) szemesi69 válasza benece6 (#5502) üzenetére


szemesi69
addikt

Az mindig is a fejlesztői beállításokban volt, van jelenleg is.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#5504) tomazin válasza petyuska74 (#5489) üzenetére


tomazin
veterán

Szia!

Csak logikával próbálok segíteni, az, hogy ezt ki lehet-e vitelezni nem tudom.
Van egy program ami elvileg ezt meg tudja oldani, de root kell hozzá. Ez amiatt kell neki valószínűleg, mert ahol tárolja az smseket, az védett helyen van vagy végig szeretné nézni a teljes memóriarészt megmaradt file után kutatva. (nem vagyok nagy android guru, de gyanítom az itteni filerendszer is úgy működik, hogy törlésnél csak az oda mutató linket törlni, maga az adat ottmarad amíg felül nem lesz írva)
Tehát ehhez biztosan root kell. Ugye lefut anélkül is, de csak olyan felületekhez fér hozzá, amihez a normál usernek van joga.
Viszont a rootot ahogy előttem írták a gari miatt el szeretnéd kerülni.
A backup készítése jó ötletnek tűnik, ugyanis az szépen lemásol mindent ami fent van. (igen szektorról-szektorra, tehát az "üres" területet is bitről-bitre)
Egy másik telefonra felrakni az img-t elég bajosnak tartom (inkább lehetetlennek), ui. egy romnál mindegyik szeletnek megvan a mérete (amit ugyan lehet állítgatni, de ha nem értesz hozzá brickelés lesz), így ha felraksz egy nem oda illőt, akkor biztosan felülírsz olyasmit, amivel kinyírod telefont.
Tehát ezt az irányt én elvetném.
Amit viszont meg lehet próbálni, hogy a leszedett romot felrakod egy emulátorra (mondjuk nem tudom képes leszel-e arra flashelni), vagy pedig megtudod, hogy az smseket melyik partíción tárolja és arra ráengeded a progit (itt megint nem tudom, hogy egy androidos progiról van-e szó, vagy pedig egy külső progi).
Hogy ne vaktába keresgélj, annyit tudok ajánlani, hogy kínai telefonos topicocban vannak romfőzők, recovery buherátorok, nekik nagyobb ismeretük van, hogy konkrétan hogyan néz ki egy androidos rom és melyik részén mi található meg illetve azt hogyan lehet alakítgatni, hogy a visszaállító progit le tudd futtatni.

Másik dolog amivel még találkoztam lenovonál a flashtools tudott temporary rootot szerezni. (nem tudom a fórumban leírt számláló mi alapján növekszik, így utolsó lehetőségnek)

Sry, hogy semmi konkréttal nem tudtam segíteni, az eddigi romcserélgetős pályafutásom során ennyit tudtam magamra szedni.

(#5505) benece6 válasza szemesi69 (#5503) üzenetére


benece6
csendes tag

Köszi a válaszod

(#5506) hokins


hokins
addikt

Sziasztok. Ma du átvettem telekomnál a telefont. Idáig meg vagyok vele elégedve (igaz még csak a használni kivánt alkalmazásokat töltöttem le, meg kitöröltem ami nem kell.) Mostmár csak egy fóliát és tokot kell beszereznem hozzá.
Ja meg letesztelni hogy a JBL füles hogy szól. :DD

[ Szerkesztve ]

(#5507) atosan válasza hokins (#5506) üzenetére


atosan
addikt

Biztos a 2015-öst hoztad ki, nem a 2016-ost? Annak külön topikja van.

Maine coon

(#5508) llaci63


llaci63
tag

Üdv!
Nekem a 6.0.1 frissítés óta nem lehet törölni a hívásnapló mellett a kedvencekből! 5.0.2 alatt működött! Tapasztalt esetleg valaki ilyet? Köszi a válaszokat!

llaci63

(#5509) AliasB válasza llaci63 (#5508) üzenetére


AliasB
senior tag

Üdv.
Megnéztem és nekem lehet. Csináltál a frissítés után gyári beállításra visszát?

Járj nyitott szemmel.

(#5510) llaci63 válasza AliasB (#5509) üzenetére


llaci63
tag

Nem csak wipe cache -t

llaci63

(#5511) hokins válasza atosan (#5507) üzenetére


hokins
addikt

Model:SM-A300FU

Ehez volt ajándék a jbl füles. A 2016-os modelhez nem adnak semmit úgy tudom. Ja meg a rendelésem után írta a rendszer hogy több nem rendelhető belőle.

(#5512) AliasB válasza llaci63 (#5510) üzenetére


AliasB
senior tag

Akkor ne csodálkozz ha valami nem működik. Erről beszéltem egy csomó hsz.ban, hogy gyári beállítás nélkül nem működik rendesen a rendszer. Csináld meg és minden működni fog.

Járj nyitott szemmel.

(#5513) hokins válasza AliasB (#5512) üzenetére


hokins
addikt

És azt hogy lehet elérni hogy ne akarja telepíteni? Mert mire észbe kaptam letöltötte a 6.0.1-et és telepíteni akarta. Elhalasztottam de kicsit zavaró hogy az értesítési sávban jelzi.

Igazságszerint kicsit bánom hogy 5.0.2-vel kaptam és nem 4.4.4-el amivel megjelent eredetileg.

[ Szerkesztve ]

(#5514) atosan válasza hokins (#5511) üzenetére


atosan
addikt

Ajha, azt hittem már kifutott náluk, akkor biztos jó áron kaptad :D

Maine coon

(#5515) hokins válasza atosan (#5514) üzenetére


hokins
addikt

19*1900huf plusz 2évre meghosszabbítottam a díjcsomagomat ami 3490

(#5516) szemesi69 válasza hokins (#5513) üzenetére


szemesi69
addikt

Gyári vissza állítás, és rögtön az elején leállítani az automatikus szoftver frissítést, de nyugodtan ráengedheted a 6.0.1-t, jó kis rendszer szerintem, de a döntés a tiéd, ha nem akarod, hát nem :)
Ha samsung fiókod aktiválod, akkor folyamatosan huhogni fog, hogy frissíts :)

Xiaomi redmi note 12 pro

(#5517) AliasB válasza hokins (#5513) üzenetére


AliasB
senior tag

Azt nem tudom mert én mindig rögtön frissítettem ahogy lehetett és ezt ajánlom is mindenkinek. Talán az alkalmazáskezelőbe ha megtalálod a frissítésért felelő alkalmazást a gyáriak közt és annak az adatait törlöd akkor elfelejti amíg újra rá nem nyomsz a frissítések keresésére.

Járj nyitott szemmel.

(#5518) hokins válasza AliasB (#5517) üzenetére


hokins
addikt

Köszi rálesek. Nem jött be nekem a 6os droid. Sonyn is vissza flasheltem a 4est. Azzal sokkal gyorsabb és stabilabb volt nekem.

(#5519) llaci63 válasza AliasB (#5517) üzenetére


llaci63
tag

Köszi, akkor nekiugrok!

llaci63

(#5520) AliasB válasza hokins (#5518) üzenetére


AliasB
senior tag

Most erre mit mondjak... Nem vettem észre, hogy a 6os gyorsabb lenne mint az 5ös pedig sokkal több mindent tart a ramba a 6os. De erre vártam fél éve, hogy mikor lesz már 6os és mégis egy újabb rendszerről beszélünk még ha csak egy frissítésnek is tűnik csak. Egy idő után megunom a régebbi rendszert és az újra fáj a fogam ezért ha a 6ost megunom lépni fogok egy olyan felé amin újabb a rendszer. Még az is lehet, hogy egy alma SE lesz mert azon folyamatos a frissítés.

Járj nyitott szemmel.

(#5521) atosan válasza hokins (#5515) üzenetére


atosan
addikt

Annyiért bőven jól jártál :D

Maine coon

(#5522) AliasB válasza atosan (#5521) üzenetére


AliasB
senior tag

Szinte kifutó telefonról beszélünk amióta megvan a 2016os modell. Azt is 70ért árulják már.

[link]

Kíváncsi leszek November 25.én milyen árak lesznek. Fekete péntek lesz ugyebár.

Mondjuk ha idén is magyar módon csinálják akkor lesz rá 5% kedvezmény és az 1000 forintos kábelekre 70% és azt fogják reklámozni, hogy 70% kedvezmények is lesznek!

[ Szerkesztve ]

Járj nyitott szemmel.

(#5523) VW


VW
aktív tag

Én nem szeretném feltenni a 6.0-ás androidot,viszont a telefon már letöltötte. Most akaratoskodik,hogy engedjem telepíteni. Valahogy el tudom távolítani a kb. 1gb adatot?
(az automatikus frissítésből kivettem a pipát,de sajnos későn)

20 éve a Prohardveren. Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#5524) szemesi69 válasza AliasB (#5522) üzenetére


szemesi69
addikt

De ahogy olvasom, nem gyártói garanciával, persze, hogy olcsóbb :))

Xiaomi redmi note 12 pro

(#5525) szemesi69 válasza VW (#5523) üzenetére


szemesi69
addikt

[link]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#5526) AliasB válasza VW (#5523) üzenetére


AliasB
senior tag

[Vagy ez hátha segít]

[ Szerkesztve ]

Járj nyitott szemmel.

(#5527) VW válasza szemesi69 (#5525) üzenetére


VW
aktív tag

Én is kényszerből elhalasztottam,de szintén zavar hogy kijelzőn marad.
A gyári visszaállításon kívül akkor nincs más megoldás?

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren. Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#5528) szemesi69 válasza AliasB (#5526) üzenetére


szemesi69
addikt

Az elhalasztás nem a legjobb szerintem, mert ugye már letöltötte, viszont a gyári vissza állítás után az is törlődik és a belakás során, addig nem enged adat és wifi kapcsolatot, míg ki nem kapcsolja az automatikus szoftver frissítést, akkor nem fogja letölteni. Viszont ha használ samsung fiókot, akkor ez nem nyert, mert örökké jelezni fog.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#5529) szemesi69 válasza VW (#5527) üzenetére


szemesi69
addikt

Tudomásom szerint nincs. Esetleg root, akkor megoldható, hátránya, billen a knox nagy valósznínűség szerint és ugrik a garancia.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#5530) bepe79


bepe79
addikt

Az én kis A3-mam tegnap kapott egy új fóliát (mert a régi már tele volt mikrokarccal,ami lámpa fénye felé tertva látható volt, meg sokszor amikor a kijelző világított akkor is (ez utóbbi volt a zavaróbb). Kapott egy új fekete tokot is, szerintem jobban néz ki benne, mint az átlátszó ("víztiszta") tokban. A 6-os rendszer még az én függetlenemhez nem jelzi a KIES és a Smart Switch, OTA-án tudnám valószínűleg lehúzni, de még várok vele, átgondolom. Semmi baj az 5-el és egyelőre sok negatívumot olvastam itt a topikban is a 6-al kapcsolatban (vagy legalábbis olyan kommenteket, hogy "én biztos nem rakom fel a 6-ost", etc.).

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#5531) AliasB válasza bepe79 (#5530) üzenetére


AliasB
senior tag

A 6os rendszert a beállítások-Az eszköz névjegye résznél tudod frissíteni ha szeretnéd. Nem kell hozzá a PC. Letölti és feltelepíti.

Hibája nincs a rendszernek. Az pedig hogy több ramot eszik nem hibája hanem tulajdonsága.

Járj nyitott szemmel.

(#5532) #77081088 válasza bepe79 (#5530) üzenetére


#77081088
törölt tag

Csinálsz egy mentést,HR és frissítsd nyugodtan. Semmi baja nálam sem a 6-os droidnak.

(#5533) Ferenc.


Ferenc.
tag

No az én véleményem, hogy jobban merül a telóm az új 6-os androiddal mint az előző ötössel. Pedig direkt azért frissítettem, hogy hátha jobban bírja majd az amúgy is gyorsan merülő mobil(sajnos kicsi az 1900mAh akksi).

Olvastam az új hatos androidról, hogy ha nincs piszkálva a telefon akkor teljes alvó módba kapcsol, hogy ne merítse a telót pl éjjel mikor alszunk. Na most ehhez képest eddig egy éjszaka kb 8% -ot merült, most rendre 18% -ot.. úgyhogy ennyit erről. Mióta fent az új hatos, nem csináltam a factory resetet, de akkor most megteszem hátha segít, ha már ennyire mondják hogy meg kell csinálni..

S ebben kérném a segítséget. Mert a telóm tele van névjegyzékkel, sms üzenetekkel, viber üzenetek is jó lenne ha nem veszne el, csomó fénykép, hívásnapló stb stb,(appok persze nem számítanak azokat visszatelepítem), tehát ezeket hogy tudom lementeni, majd a factory reset után visszatenni, hogy mindez meglegyen mint eddig? Szó volt a Samsung Smart Switch programról. Ez a legjobb, s ezzel mindent letudok menteni amit említettem? (Sose csináltam még ilyen mentést a telóról ezért bizalmatlan vagyok mielőtt belevágok, mert nem szeretném ha az adataim elvesznének).

(#5534) Zso83 válasza Ferenc. (#5533) üzenetére


Zso83
tag

Szia Ferenc!
Én csináltam gyári visszaállítást a 6-os rendszer feltelepítése után, és az én tapasztalatom az, hogy nem merül jobban az akksi az 5-ös rendszerhez képest. A mentést a Smart Switch nevű progival csináltam, névjegyeket, email beállításokat, wifi jelszavakat, stb. szintén visszatetettem vele, pár appot pedig újra felhúztam. Megbízhatsz benne, az összes névjegyemet visszatette, wifi jelszavakat szintén, szóval megbízhatsz benne, én nem csalódtam eddig. A Viberről én nem tudok nyilatkozni, mert nekem nincs...
Az akksi merülés eléggé telefon-és felhasználó függő, én csak azt tudom megerősíteni, amit én tapasztaltam eddig. :)

"Egész életedben egy dolog lesz, ami mindig kitart melletted: az árnyékod..."

(#5535) #77081088 válasza Ferenc. (#5533) üzenetére


#77081088
törölt tag

HR-t javasolja mindenki,és meg is oldja a problémákat. Frissítés után azzal kezdtem,és semmi baja. Korábban említették itt fórumon hogy a wifi és viber megfelelő beállítással jobb üzem idő érhető el. Kioróbáltam,nálam az is bevált.

(#5536) Ferenc. válasza #77081088 (#5535) üzenetére


Ferenc.
tag

Köszi, de mi az a HR és hogy kell azt csinálni? Vagy netán az a hard reset = factory reset = gyári beállítások visszaállítás rövidítése?

[ Szerkesztve ]

(#5537) #77081088 válasza Ferenc. (#5536) üzenetére


#77081088
törölt tag

Igen! :K

(#5538) Ferenc. válasza Zso83 (#5534) üzenetére


Ferenc.
tag

Köszi a választ, ma éjjel megpróbálom megcsinálni! :) HR -t is tudom mostmár mi!:)

(#5539) atosan válasza Ferenc. (#5533) üzenetére


atosan
addikt

A legújabb viberben lehet menteni az üzeneteket, majd visszaállítani. Fényképeket meg sd kártyára kell menteni, többire kaptál javaslatot.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#5540) bepe79 válasza Ferenc. (#5538) üzenetére


bepe79
addikt

Kíváncsi leszek, hogy utána is merül-e, mint a nyeletlen kőbalta a vízben.. majd kérnénk beszámolót ;)

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#5541) #77081088 válasza Ferenc. (#5538) üzenetére


#77081088
törölt tag

Hát szerintem neked volt igazad! Inkább FR(factory reset)-nek kell nevezni! :)) . De a lényeg ugyan az…

[ Szerkesztve ]

(#5542) AliasB


AliasB
senior tag

Nálam a 6os feltelepítése után inkább olyan problémáim voltak, hogy nem működtek alkalmazások és a gyári beállítás ezt oldotta meg. Volt még utána merülési probléma de azt feltelepített alkalmazás okozott (viber) és a megfelelő beállításokkal meg is szűnt a merülési probléma. Szerintem minden ilyen alkalmazás merítheti ami nincs rendesen beállítva (messenger, fakebook, instagram, waze stb)

Járj nyitott szemmel.

(#5543) bepe79


bepe79
addikt

Na, mikor jön már az Android 7.x/N (Nougat) az A3 2015-re? ;]

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#5544) Zso83 válasza bepe79 (#5543) üzenetére


Zso83
tag

Én meg már az Android 8.x/O (Oroszkrém torta) rendszert várom az A3-ra... :D

"Egész életedben egy dolog lesz, ami mindig kitart melletted: az árnyékod..."

(#5545) taschner


taschner
aktív tag

Sajna ugyanugy vizhangzik pedig kiszedtem a zajcsökkentès előlna pipát.6.0.1 verzio van rajta de nem volt gyári vissza állitás

A motorozás egy élmény!!!

(#5546) atosan válasza taschner (#5545) üzenetére


atosan
addikt

Próbáld újraindítani, hátha...

Maine coon

(#5547) 1egaly


1egaly
aktív tag

Ma frissült egyet a 6.01 ami kb. egy hónapos (T-mobil),nem látok különbséget...

(#5548) #77081088 válasza 1egaly (#5547) üzenetére


#77081088
törölt tag

Én látok majd. Ha lecserélem a telót :D

(#5549) Ferenc.


Ferenc.
tag

Sziasztok! Ugye kb 3 hete nekem is felment az hatos android, s vacilláltam a gyári visszaállításokon. Na ma éjjel megcsináltam, előtte a smart switch-el lementettem mindent amitől tartottam ,hogy elveszik, de ez nagyon remek program, mindent megcsinált, vissza is tettem vele mindent(kivéve alkalmazások), így csak kisebb apróbb beállításokat kellett elvégezni a telón, hogy teljesen úgy nézzen ki mint amilyen volt a factory reset előtt.

Nos, s akkor most a tapasztalatok: Valóban érdemes megcsinálni ezt a factory resetet miután frissítettük a legújabb 6.0.1 androidot. Ugyanis így a telóm még gyorsabb lett mint volt, a rendszer RAM foglalása 800mb-ról lejött normál 500MB köré. Az akku fogyasztásról még nem tudok nyilatkozni, 1-2 napig tesztelem, (főleg az éjszakát). Összegezve valóban megéri FR-t csinálni így elsőre.

(#5550) colonia válasza 1egaly (#5547) üzenetére


colonia
aktív tag

Nekem is frissült (T-mobil). Nincs valahol "changelog" leírva, hogy tudjuk nagyjából mi változott?

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.