Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:18

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A3 tudnivalók!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) melyon válasza szemesi69 (#5050) üzenetére


melyon
csendes tag

Igen, valóban... elnézést de elkevertem. De azért jól kitalálták azt is.
de a My Backup Pro az már tudja az ő elvárásait is. Üdv.

(#5052) szemesi69 válasza melyon (#5051) üzenetére


szemesi69
addikt

Nem teljes mértékben, az alkalmazásokat valóban tudja menteni, de nem úgy ahogy ő szeretné :)

Xiaomi redmi note 12 pro

(#5053) Komi28 válasza szemesi69 (#5049) üzenetére


Komi28
senior tag

Frissített a 6-os androidra és az írtátok utánna kell a reset :)

(#5054) szemesi69 válasza Komi28 (#5053) üzenetére


szemesi69
addikt

Verzió váltásnál ajánlott :)

Xiaomi redmi note 12 pro

(#5055) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Eszméletlenül merül a telefon 6ossal.egy napot sem bírt ki pedig alig használtam. Reggel vettem le toltorol és 4 kor már KO. Ilyen nem volt 5el.

(#5056) Francisco válasza Mexbacsi (#5055) üzenetére


Francisco
csendes tag

Nekem is nagyon gyorsan merül a telefonom mióta android 6-ra frissítettem. Aki még nem tette fel a 6-ost az gondolja meg jól mert szerinte semmi változás külsőleg viszont nekem fele annyit bír az aksija mint az 5-össel.

[ Szerkesztve ]

(#5057) Francisco válasza Mexbacsi (#5055) üzenetére


Francisco
csendes tag

Nekem is nagyon gyorsan merül a telefonom mióta android 6-ra frissítettem. Aki még nem tette fel a 6-ost az gondolja meg jól mert szinte semmi változás külsőleg viszont nekem fele annyit bír az aksija mint az 5-össel.

(#5058) sherlock82


sherlock82
senior tag

Hétvégén frissítettem a telefont és ma lefagyott. 3 gomb nyomva tart 10 s ig aztan ujra indult.
nem tudom mitől volt, nem csináltam vele semmi szokatlant, de én nem szeretem az ilyet.

Iphone 8, Mizuno Wave Rider 25, Garmin Instinct 2

(#5059) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Változás számomra, ami feltűnt (de lehet csak placebó), hogy az alkalmazások gyorsabban futnak. Gördülékenyebbek, gyorsabban reagálnak stb. Akksiidővel kapcsolatban más valaki?

(#5060) consono válasza Mexbacsi (#5059) üzenetére


consono
nagyúr

Reseteltél a 6.0 felrakása után? Ha nem is full reset, de egy wipe cache biztosan jót tenne neki...

"In God we trust. All others must bring data"

(#5061) bepe79


bepe79
addikt

Feleannyi az üzemidő a hatossal? Meggondoltam magam, mégsem akarom felrakni :DDD

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#5062) Mexbacsi válasza consono (#5060) üzenetére


Mexbacsi
tag

Kétlem, hogy az ilyen csodát tenne. De utolsó mentsvárként, majd az lesz. Ha más nem, akkor visszakerül az 5ös robot.

(#5063) szemesi69 válasza Mexbacsi (#5062) üzenetére


szemesi69
addikt

Talán én tettem fel elsőként a 6-ost. Az enyém nem merül, ugyanis verzió váltásnál nem hogy ajánlott, inkább kötelező a factory reset. Én azzal kezdtem majd újra belaktam, mindent újra telepítettem, nincs is vele semmi gond, hozza azt az üzemidőt mint az 5-ös alatt. A downgrade nem támogatott, még a szerviz sem rakja vissza, a helyedben 1 fájlos rommal meg sem merném próbálni, mert más a botloader, nagy az esély a knox billenésre, vagy tégla lehet, de hajrá sok sikert.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#5064) GEPESZ66 válasza szemesi69 (#5063) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Menüből szoktad csinálni a gyári visszaállítást?

(#5065) szemesi69 válasza GEPESZ66 (#5064) üzenetére


szemesi69
addikt

Az is jó, vagy hangerő fel+home+bekapcs. gomb, mindegyik jó.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#5066) szemesi69 válasza sherlock82 (#5058) üzenetére


szemesi69
addikt

Reset nem volt ugye? Akkor ne csodálkozz a fagyás miatt.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#5067) galaxys80


galaxys80
veterán

Én az asszony A3-án nem csináltam semmi resetet, simán felment OTA-n, de nincsen vele semmi probléma.

Más: A 6-os droidban hol a búbánatban lehet állítani a hálózati kapcsolatokat? (2G-3G-4G)
Ahol eddig volt ott nem találom.

(#5068) ben11 válasza galaxys80 (#5067) üzenetére


ben11
őstag

Manuál mit ír?

(#5069) szemesi69 válasza galaxys80 (#5067) üzenetére


szemesi69
addikt

Beállítás-További hálózatok-Mobilhálózatok. A többit nem látom, mert nincs benne sim kártya, de meg fogod ott találni.
Vannak kivételek, amikor reset nélkül is jó :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#5070) galaxys80 válasza szemesi69 (#5069) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszi. Majd este ránézek a telefonra. Korábban egyszerűen csak hosszan rányomott az értesítést sávban a mobilnet ikonra és egyből oda dobott.

(#5068) ben11

Esetleg még a Google-t linkelhetted volna. Az legalább ennyire szellemes. :W

(#5071) Francisco


Francisco
csendes tag

Én frissítés előtt és után is csináltam gyári visszaállítást mégis gyorsan merül a telefonom.

(#5072) szemesi69 válasza Francisco (#5071) üzenetére


szemesi69
addikt

Dobj egy képernyőmentést az akku statisztikáról, talán még segíteni is tudunk, közben tedd fel ezt: [link], megmutatja mi eszi az akkut.

Az általad használt programok is okozhatják. Én pc-n keresztül frissítettem és csak utána csináltam factory resetet, azóta is tökéletes, nem merül, hozza az előző 5-s droid akku használatát.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#5073) Francisco


Francisco
csendes tag

Nem tudok képernyőt menteni mert mindig azt írja ki, hogy A (z) Rendszer UI leállt.

(#5074) szemesi69 válasza Francisco (#5073) üzenetére


szemesi69
addikt

Az elég baj, nem ártana odinnal újrahúzni.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#5075) Francisco válasza szemesi69 (#5074) üzenetére


Francisco
csendes tag

Szerintem is az lesz. A vodás helyett a függetlent akarom feltenni.

(#5076) Zso83


Zso83
tag

Skacok!
Kezditek elvenni a kedvem a 6-os verziótól... Most akkor több embernél is jelentkezett ez a probléma? :Y

"Egész életedben egy dolog lesz, ami mindig kitart melletted: az árnyékod..."

(#5077) Francisco


Francisco
csendes tag

Szerintem ne kapkodd el a frissítést, nincs látványos különbség az 5-öshöz képest.

(#5078) atosan


atosan
addikt

Akiknek 6 alatt gyorsan merül, nézzétek meg, hogy az android rendszer vagy a google play szolgáltatások nem fogyaszt e sokat. Sok alatt azt értem, hogy közel annyit vagy még többet, mint a kijelző, úgy óraszámban mint áramban. Ha igen, a beállításokban le kell tiltani a google mentést, majd újraindíttás.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#5079) ben11 válasza galaxys80 (#5070) üzenetére


ben11
őstag

Egy köszönöm is megtette volna..

Linkeltem neked a 6os rendszerhez kiadott útmutatót (hátha később is hasznát tudod venni), aminek az elérését lementettem magamnak, teljes jóindulattal.
Erre te kb leb*szol érte?!
Szép világ..

(#5080) Francisco válasza atosan (#5078) üzenetére


Francisco
csendes tag

Az android rendszer sokat fogyaszt nagyon de nem tudok rájönni miért.

(#5081) szemesi69 válasza Francisco (#5080) üzenetére


szemesi69
addikt

atosan le írta mit próbálj meg. Az általam javasolt programot nem tetted fel? Azzal ki lehet szürni a merülés okát.
#5072 hsz.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#5082) Francisco


Francisco
csendes tag

Nem lehet kísérni vele az okát! Nem telepített applikáció okozza a gyors merülést hanem maga az android rendszer.

(#5083) taranis válasza Francisco (#5082) üzenetére


taranis
addikt

Az Android rendszer az egy gyűjtőfogalom, számtalan folyamat zajlik benne, ezekre ad rálátást pár program, én S7E-n a Wakelock Detector root nélküli verzióját használtam hasonló gond miatt. Ott az derült ki, hogy a google backup szolgáltatása meríti a telót, ezt amúgy itt valaki említette is korábban, hogy érdemes kipróbálni kikapcsolni.

colorizer.net

(#5084) #77081088 válasza taranis (#5083) üzenetére


#77081088
törölt tag

És ezt a google play mentést hol tudom kikapcsolni?

(#5085) taranis válasza #77081088 (#5084) üzenetére


taranis
addikt

Hűha, jó kérdés, asszonynál van az A3, most nem tudom megnézni. S7E-n van egy Mentés és visszaállítás menüpont a beállítások alatt, és ott van egy Google szegmens, ahol van egy "Saját adatok biztonsági mentése" rész, azt kell kikapcsolni.

colorizer.net

(#5086) szemesi69 válasza Francisco (#5082) üzenetére


szemesi69
addikt

Nem is azt mondtam, az android rendszert is monitorozza, mutatni fogja a merülés okát, kis hozzáértés kell hozzá, nem bonyolult.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#5087) szemesi69 válasza #77081088 (#5084) üzenetére


szemesi69
addikt

Mentés vissza állítás menüpont alatt keresd. Adatok biztonsági mentése, ezt kapcsold ki, majd restart.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#5088) #77081088 válasza szemesi69 (#5087) üzenetére


#77081088
törölt tag

Jah,ez nekem alapból ki van kapcsolva,majdnem első ez a funkció offolása a teló belakásakor. :)

Köszi! :R

(#5089) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A 6-os droidon a beállításoknál hol van az eszközadminisztrátor?

(#5090) szemesi69 válasza GEPESZ66 (#5089) üzenetére


szemesi69
addikt

Beállítások-védelem.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#5091) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Üdv Srácok!
Visszhang problémára esetleg valami működőképes megoldást talált valaki? Néha a másik oldal panaszkodik, hogy nagyon erősen visszahallja magát beszélgetés közben. Próbáltam az itt régebben javasolt hangerő visszavételt is, nem túl sok sikerrel....
Illetve frissítéssel kapcsolatos kérdés. OTA update érkezett T-s készülékemhez, amit telepítettem, majd az itt javasoltak szerint FR. Összességében elégedett vagyok, az alkalmazások mintha tényleg gyorsabbak lennének, az akku valóban gyorsabban merül, bánom, hogy a legördülő menüből kimaradt a zseblámpa. Egy bugot véltem egyébként felfedezni. Ha a lezárt képernyőt úgy próbálom kinyitni, hogy erős fény esik rá, nem lehet rajta látni semmit. El kell takarni a fényt, újra próbálni a nyitást, és úgy minden OK. Ilyet tapasztalt még valaki rajtam kívül?

BÚÉK!

(#5092) atosan válasza Ukraan (#5091) üzenetére


atosan
addikt

Valahol a hívás beállításoknál van olyan, hogy zajszűrés, azt kapcsold ki, egy próbát megér.

Maine coon

(#5093) ben11 válasza atosan (#5092) üzenetére


ben11
őstag

Tárcsázót kell behozni, ott van 3 pöttyre katt, beállítás, hívás. Itt lent található, legalábbis lolli alatt.

(#5094) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Megvan. Köszönöm, srácok! Kipróbálom, mit mutat.
Közbe felvetődött még egy kérdés. Ébresztő bekapcsolásánál a már előre beállítottak közül, ha valamelyiknél rányomok a kis óra ikonra, ami a sor végén van, az ébresztőt bekapcsolja ugyan, de nem másnapra, hanem több nappal későbbre. Erre létezik valamilyen általános beállítás, aminek a bekapcsolása után mindig másnapra szólnának az ébresztők?

BÚÉK!

(#5095) gekkoXT válasza Ukraan (#5094) üzenetére


gekkoXT
senior tag

mindig azon a napon ébreszt, amit az adott ébresztés létrehozásakor megadtál, akár ismétlődéssel, akár csak a hét egy adott napjára.
Ha azt akarod h unkanapokon csörögjön egy adott időpontban, törölj ki minden nem ilyen beállításút, és hozz létre egy újat, vagy módosíts egy meglévőt a napok megadásával.

(#5096) szemesi69 válasza Ukraan (#5091) üzenetére


szemesi69
addikt

Érdekes ez a merülés téma, szerintem én az elsők között voltam, aki 6-ra frissített, vodafon. Semmivel sem merül jobban mint a lolli alatt, szerintem akinél merül, ott beállítási gondok lesznek.

"Ha a lezárt képernyőt úgy próbálom kinyitni, hogy erős fény esik rá, nem lehet rajta látni semmit. El kell takarni a fényt, újra próbálni a nyitást, és úgy minden OK. Ilyet tapasztalt még valaki rajtam kívül?"

Nem tapasztaltam ilyent, nálam jól működik a lezárt képernyő nyitása, minden fényviszony között, az egyedüli változás annyi, hogy sötétben nyitom a képernyő zárat, akkor szép halvány, majd fokozatosan erősödik a fény, magyarán sötétben nem vágja a képembe az erős fényt, lolli alatt ilyen nem volt, nálam ez jó pont. :)

Xiaomi redmi note 12 pro

(#5097) Francisco


Francisco
csendes tag

Szerintem ha egy operációs rendszer jó akkor nem kell mindenféle beállításokat csinálni, hogy elfogadható aksi időt produkáljon a telefon. Mikor a lollipopra frissítettem akkor nem kellett semmit máshogy beállítani mégis tökéletes volt a fogyasztás.
Te mire és mennyit használod a telefont?
Nekem ha csak le van téve az asztalra és néha 1-1 percre használom főleg telefonálásra akkor szinte semmit nem merül de általában napi két órát telefonálok és kb másfél órát betegek vele. A lolival reggeltől estig bőven kibírta az aksi a 6-osnál délután tölteni kell.

(#5098) szemesi69 válasza Francisco (#5097) üzenetére


szemesi69
addikt

Keveset telefonálok, viszont nagyon sokat netezek, közben kis szó játék, 1.5 nap alatt 5-6 óra kijelzőidő simán megvan, ha visszafogom magam, simán össze jön 2-2.5 nap 4 óra kijelző idővel.
Gondolom tőlem kérdezted? Erre találták ki a válasz gombot :DD

"Szerintem ha egy operációs rendszer jó akkor nem kell mindenféle beállításokat csinálni, hogy elfogadható aksi időt produkáljon a telefon."

Ezt vitatnám, én jó pár éve használok androidos telefonokat, főleg samsung, jelenleg egy P8 LITE, nem kis tapasztalatom van, így ki merem jelenteni, hogy egy jó készülék be állítással, jelentősen meg lehet növelni az üzemidőt, de ezek szerint te kiválóan értesz a témához. Használd ahogy akarod, de akkor a többieket nem kell félrevezetni fals információkkal. Azt állítom, hogy az akku fogyasztásom nem változott a 6-os droid alatt, ugyanazt hozza, mint az 5-s alatt, ezt jó sokszor kiveséztük a fórumtársakkal a múltban, esetleg olvass vissza, alias fórumtárs, már 7 órás kijelzőidőt is összehozott, ami kiváló teljesítmény ettől a telefontól. Itt nem az a lényeg hány napig bírja az akksi, hanem a kijelzőidő, az mindent elmond.

UI. Használd a válaszgombot, különben a jó isten sem tudja kitalálni, hogy valamire reagálsz, vagy új hozzászólást, témát indítasz.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#5099) Francisco válasza szemesi69 (#5098) üzenetére


Francisco
csendes tag

Nem akarok én félrevezetni senkit csak leírom, hogy a hatos androiddal lényegesen gyorsabban merül az aksi mint az ötösel, ugyan olyan beállításokkal. Szerintem a 2.5 nap és 5 óra kijelzőidő a félrevezető.

(#5100) szemesi69 válasza Francisco (#5099) üzenetére


szemesi69
addikt

Én ezt írtam: ha visszafogom magam, simán össze jön 2-2.5 nap 4 óra kijelző idővel. Szeretnél képernyőmentést látni róla? Olvass vissza a fórumon, a kedvedért nem fogom vissza kérni a gyerektől a telefont, hogy számodra be bizonyítsam az igazam. Jó páran tettünk fel korábban képernyő mentéseket a fogyasztásról, csak vissza kell keresned, és nekem 6-s droid alatt is, ugyan az a fogyasztás.

Xiaomi redmi note 12 pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.